صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من می خوام نمازم باحال باشه

علاقه
    درس خواندن،گوش کردن، و یه عالمه چیز دیگه!
    نوشته
    520
    حضور
    4 روز 7 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2477

من می خوام نمازم باحال باشه

من می خوام نمازم باحال باشه
    شنیدم یعنی خوندم حضرت علی توی جنگ صفین خورشید رو دنیال می کردن که وقت نماز بشه
    یعنی انتظار نماز رو می کشیدن
    ولی من نمازم این قدر دل چسب نیست که ازش لذت ببرم
    از ته دل میگم از ترس جهنمه
    حالا چکار کنم؟

کارشناس بحث : اویس

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ در ساعت ۱۴:۴۴
    آتش بگیر تا بدانی چه می کشم
    احساس سوختن به تماشا نمی شود
    آقا بیا...

2. صلوات ها 27

3.  

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,184
    حضور
    55 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

نقل قول نوشته اصلی توسط fezeh نمایش پست ها
    من می خوام نمازم باحال باشه شنیدم یعنی خوندم حضرت علی توی جنگ صفین خورشید رو دنیال می کردن که وقت نماز بشه یعنی انتظار نماز رو می کشیدن ولی من نمازم این قدر دل چسب نیست که ازش لذت ببرم از ته دل میگم از ترس جهنمه حالا چکار کنم؟
    با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان خصوصا جناب fezeh و با تشکر فراوان از ایشان بخاطر سوال خوبشان
    برای اقامه نمازی سراسر عشق و مستی لازم است اموری مراعات گردد. این امور گاه به عنوان مقدماتی در قبل از اقامه نماز مطرح است و گاه به عنوان اجزایی در خود نماز. رعایت مجموعه این امور، انشاالله نمازی روح افزا به ارمغان خواهد آورد
    از جمله مسائلی که باید قبل از اقامه نمازی راستین بدان توجه کرد رعایت تقوا و دوری از گناه است. «تقوا»، و «نماز» بر یکدیگر تأثیر متقابل دارند هر چقدر خویشتن داری و در نظر داشتن خداوند و حضور و مراقبت و کشیک نفس، بیشتر شود، نماز از کیفیت بیشتری برخوردار می شود
    به همین خاطر در قرآن کریم دستور به اقامه نماز در کنار دستور به تقوا قرار گرفته است:«و ان اقیمو الصلوة و اتقوه و هو الذی الیه تحشرون»(سوره انعام،آیه 72)
    همچنین عمل صالح و نماز، نیز بر یکدیگر تأثیر متقابل دارند، هر چقدر عمل صالح، بیشتر شود، کیفیت نماز بالاتر می رود و هر چقدر نماز با حضور قلب بیشتری خوانده شود، توفیق عمل صالح فزونی می یابد.
    نماز، آئینه رفتارهای روزانه ما و پرونده عمل ماست.وقتی روزمان را خوب سپری کنیم،نماز خوبی نصیبمان می شود.آیات 19 تا 34 سوره معارج، این ارتباط تنگاتنگ و متقابل را به خوبی نشان می دهد.
    استاد خسروشاهى مى گوید: «روزى از آیت الله بهجت سؤ ال شد: در هنگام نماز چگونه مى توانیم حضور قلب را در خودمان به وجود بیاوریم؟ فرمودند: یكى از عوامل حضور قلب این است كه در تمام بیست و چهار ساعت باید حواسّ ظاهری خود را كنترل كنیم ؛ زیرا براى تحصیل حضور قلب باید مقدماتى را فراهم كرد، باید در طول روز گوش ، چشم و همچنین سایر اعضا و جوارح خود را كنترل كنیم . و این یكى از عوامل تحصیل حضور قلب مى باشد»
    ادامه دارد...

5. صلوات ها 27

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,184
    حضور
    55 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

از جمله مسایل دیگری نیز که موجب اقامه نمازی پر شور و حال می شود معرفت و شناخت به
    خدایی است که او را عبادت میکنیم، یعنی اینکه بدانیم خدایی که میپرستیمش چگونه خدایی است؟ آیا به راستی این خدا جدای از ما است و ما در برابرش ایستاده ایم؟ خدایی که غیر زمین و آسمان و ماه و خورشید و انسان و حیوان و ملک و فلک است آیا به راستی همان خدایی است که در قرآن کریم خود را «هو الاول والاخر و الظاهر و الباطن» معرفی نموده است؟! آیا خدایی که بیرون از تمامی اجزای کائنات است خدای نامحدود است؟! چگونه نامحدود است در حالی که این فضایی را که کائنات و خلائقش اشغال کرده اند، پر نکرده است؟ اگر به راستی خلائق، وجود مستقلی از او دارند پس نحوه ارتباطشان با حق چگونه است؟ آیا اینکه به جانب قبله میایستیم و او را تعظیم مینمایم بدان معنا است که او در روبروی ما حضور دارد و در بالا و پایین و عقب و راست و چپمان نیست؟ آیا این حق جدای از خلق و بیرون از شئون و اطوار گوناگون خلق است؟ اگر بیرون است به چه نحو بیرون است که وجود حق همه خلائق را احاطه کرده است و اگر حق در درون خلائق است پس چگونه حق حق است و خلق خلق؟
    بگذار حقیقت را با حکایتی برایت بگویم که دلنشین تر و جایگیرتر است...

7. صلوات ها 24

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,184
    حضور
    55 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

ماهیان دریا روزی اجتماع کردند در نزد بزرگشان و به او گفتند که : ای فلانی ما تصمیم داریم به دریایی که در آن هستیم که بدون او هم هیچ می شویم توجّه کنیم ، پس لازم است که شما جهت آن را به ما تعلیم دهی ، و راهی را معرفی کنی که بتوانیم به دریا توجه نمائیم و به حضرتش مشرف شویم ، چون که الآن مدت زیادی است که حرف از دریا می شنویم ولی جای و جهت او را نمی دانیم که او را زیارت کنیم .
    بزرگ ماهیان به آنان فرمود : ای برادران و یاران من ، این فرمایش شما در شأن شما و امثال شما نیست زیرا که دریا بزرگتر از آن است که احدی به او برسد ، و این کار شما نیست و از مقام شما نیست که به دریا برسید پس ساکت شوید و بعد از این ، این حرف را دوباره مطرح نکنید ، بلکه همین مقدار که شما معتقد باشید که به وجود دریا موجود هستید و بدون او معدوم ، شما را کفایت می کند .
    ماهیان به بزرگشان عرض کردند که این فرمایش شما به ما نفعی نمی دهد و نه منع شما هم ما را دفع می کند ، بلکه ما حتماً می خواهیم به دریا رو کنیم و شما هم باید ما را راهنمایی به شناخت او کنی و ما را به وجود دریا راهنما شوی .
    پس وقتی بزرگ ماهیان صورت حال را اینچنین دید و منع کردن هم فایده نداشت شروع به بیان و روشنگری نمود و فرمود : «ای برادرانم آن دریایی که شما در طلب آن هستید و می خواهید به او توجّه کنید ، با خود شماست و شما هم با آن دریا هستید ، و آن دریا بر شما احاطه دارد و شما هم در تحت احاطه ی او هستید که به هر طرف رو می کنید همه اش دریاست ، و غیر از دریا چیزی پیش شما نیست ، پس دریا با شماست که از شما پنهان نیست و شما هم از او پنهان نیستید ، و او از خود شما هم به شما نزدیکتر است» ، وقتی ماهیان این سخن از بزرگشان بشنیدند ، همه شان برخاستند و قصد جان او نمودند تا او را به قتل برسانند !، آن بزرگشان به آنان فرمود : چرا مرا می کشید و برای کدامین گناه استحقاق این کشته شدن را دارم ؟ آنان گفتند که چون تو می گویی که آن دریایی که ما در پی آنیم همینی هست که ما در او هستیم و حال اینکه ما در او هستیم او فقط آب است ، و آب کجا می تواند دریا باشد ، پس تو با این راهنمایی ات جز گمراهی ما در مسیر توحیدمان را نداشتی !
    بزرگ آنان گفت : به خدا قسم اینجوری که تصور می کنید نیست ، و من جز حرف حقّ نگفتم و حرف ما همان واقع در نفس الأمر بود ، زیرا که دریا و آب در حقیقت یک چیزند و بین آن دو اصلاً مغایرت نیست که آب اسم برای دریا به حسب حقیقت و وجود است ، و دریا نیز اسم برای آب به حسب کمالات و خصوصیات و انبساط و انتشار بر همه ی مظاهر است . با این فرمایش بزرگ ماهیان ، بعضی از آنان دریاشناس شدند و ساکت گشتند ولی بعضی دیگر حرف او را انکار نمودند و بدان کفر ورزیدند و از بزرگشان رو گردان شدند که او را مورد طرد قرار دادند.

9. صلوات ها 22

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

نقل قول نوشته اصلی توسط fezeh نمایش پست ها
    من می خوام نمازم باحال باشه شنیدم یعنی خوندم حضرت علی توی جنگ صفین خورشید رو دنیال می کردن که وقت نماز بشه یعنی انتظار نماز رو می کشیدن ولی من نمازم این قدر دل چسب نیست که ازش لذت ببرم از ته دل میگم از ترس جهنمه حالا چکار کنم؟ کارشناس بحث : اویس
    اعمال زیر را انجام دهید :

1-هنگام و ضو گرفتن سوره قدر را بخوانید از رسول خدا (ص) روایت شده است که هر کس هنگام وضو گرفتن سوره قدر را بخواند گناهان او آمرزیده میشود مانند روزی که از مادر متولد شده است.
    2- قبل از شروع نماز زیارت امین الله یا حدیث کساء یا زیارت عاشورا بخوانید و با توسل به اهل بیت علیهم السلام از آنها بخواهید که نماز با اخلاص وحضور قلب را روزی شما بکنند.
    3-بعد از نماز سجده کنید و تا جایی که میتوانید ذکر یونسیه (لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین) را تکرار کنید بهتر است صد بار باشد.
    4-حتما روزی یک بار دعای فرج(الهی عظم البلاء ...) را بخوانید
    5-صلوات زیاد بفرستید و بسیار استغفار کنید

11. صلوات ها 26

علاقه
    یا هو یا من لا هو الا هو
    نوشته
    1,236
    حضور
    3 روز 13 دقیقه
    دریافت
    66
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

گناه نکنیم تا نماز باحال داشته باشیم

اللهم ارزقنا حلاوت ذکرک و لقائک و الحضور عندک
    بمعرفة حججک سیما معرفة حجتک حجة ابن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه
    و معرفة اولیائک سیما معرفة ولیک نجم الدّین

حسن حسن زاده آملی

13. صلوات ها 25

علاقه
    دنیای اینترنت
    نوشته
    399
    حضور
    2 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1844

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

حالا نمازی که شور و شوق نداشته باشه و لی ترس از اخرت و ترس از خدا داشته باشه

مورد رضایت خدا است؟

او منتظر ماست... بیایید ظهور کنیم

15. صلوات ها 18

علاقه
    قرآن ورزش مسایل مذهبی
    نوشته
    59
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    414

انی احب الصلاة
    من عاشق نماز هستم
    امام حسین علیه السلام
    خدا متعال توفیق بده و ما هم تلاش کنیم که به این مرحله برسیم
    ان شاء الله
    خدایا!
    به حرمت خون ریخته شده حضرت سید الشهداء علیه السلام از باقیمانده غیبت حضرت مهدی (عج) صرف نظر بفرما.
    سرباز امام زمان(عج)
    http://raahevelayat.blogfa.com/

17. صلوات ها 16

علاقه
    امام خامنه اي-قرآن-سنت اهل بيت -اهل بيت - امام زمان -ولاي
    نوشته
    229
    حضور
    9 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    14
    گالری
    9
    صلوات
    1296

سلام

از علامه طباطبایی سوال شد چه کنیم در نماز حضورقلب پیدا کنیم؟ علامه فرمودند: مراقبه مراقبه مراقبه

مراقبه در واقع همان مراقب خود بودن یا همان تقوا است. مراقب باشیم گرد گناه بر دلمان ننشیند و ما را مریض کند.

فرض کنید که هوای شهر آلوده است و شما هم یا مشکل تنفسی دارید یا ندارید. بر دهانتان ماسک می زنید نیتجه ماسک زدن شما ، راحت تر نفس کشیدن شماست و از تنفس عادی خود لذت می برید. مراقبه یا تقوا مثل همان ماسک است اگر تقوا داشتید مریض نخواهید شد و از نمازتان لذت خواهید برد اگر هم نه ....

معرفت نسبت نماز و مقام پرودگار نیز بی تاثیر نیست . هم چنانکه در روایات می خوانیم که حالات ائمه (ع)ما در نماز چگونه بوده است. مثلا صورت امام سجاد سرخ می شده است.

نماز باعث غفران گناهان است. « ان الحسنات یذهبن السیئات» و حدیث پیامبراکرم (ص) است که فرمود نماز همانند چشمه ای است که پنج بار در آن خود را می شویید.

ویرایش توسط بنده ی خدا : ۱۳۹۱/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۵:۱۵
    آن زمان که دشمن به جانمان حمله کرد شهدا ما را شرمنده کردند ، نکند این روزها که دشمن به نان مان حمله کرده شرمنده شهدا شویم.

19. صلوات ها 14

نوشته
    180
    حضور
    7 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    992

نقل قول نوشته اصلی توسط توحید صمدی نمایش پست ها
    گناه نکنیم تا نماز باحال داشته باشیم
    راه همینه
    که البته این تقوا، خودش مراتبی دارد
    اما فعلا راه همینه
    والسلام
    ویرایش توسط الـــعبد : ۱۳۹۱/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۵:۱۹

آیت الله حق شناس : اگر كسى گناه مي‌كند و اعمال حسنه هم انجام مي‌دهد، آن عمل صالح بدرد نمى‌خورد.
    بايد شطرالاجتناب را مدنظر خود قرار دهيد. اول بايد موانع (گناهان) را برداريد.
    آیت الله حق شناس : مذاكره‌ی علمی افضل است بر شب زنده‌دارى در شب قدر.

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری