صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با زنا کار

نوشته
    65
    حضور
    1 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    392

راهنما ازدواج با زنا کار

سلام
    با توجه به آیه 3 سوره نور: الزَّانِي لا يَنْكِحُ إلاّ زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَ الزَّانِيَةُ لا يَنْكِحُهَا إِلاّ زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَ حُرِّمَ ذَلِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ
    مرد زناکار جز با زناکار یا با زن مشرک ازدواج نمی کند، و زنی که زنا می کند نیز جز مردی که زنا می کند یا مرد مشرک کسی با وی ازدواج نمی کند، و این (یعنی ازدواج با افراد نامبرده) برای مؤمنین حرام است

1- خیلی جاها وقتی همچین حکم هایی صادر میشه بعدش گفته میشه مگر اینکه توبه کرده باشند ولی اینجا نگفته، یعنی در این حکم، اگه کسی بگه توبه کردم، باز هم منع ازدواج داره؟
    اگه بعد از توبه منعش از بین میره، چطور میشه تشخیص داد توبه ایشون واقعی بوده و فقط در حد حرف نیست؟

2- زنا تو این آیه دقیقا چه چیزایی رو شامل میشه؟ (منظور از زنا فقط عین عمل هست یا موارد دیگه ای هم شامل میشه؟ به عنوان نمونه بعضیا با صحبت کردن و فکر کردن بهش و ... ارضا میشن. که من اونو با اسم زنای ذهنی شنیدم).

کارشناس بحث : سجاد

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۹/۱۰ در ساعت ۱۷:۱۲
    بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‌اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می‌آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.(53، زمر)

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط عندلیب نمایش پست ها
    سلام با توجه به آیه 3 سوره نور: الزَّانِي لا يَنْكِحُ إلاّ زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَ الزَّانِيَةُ لا يَنْكِحُهَا إِلاّ زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَ حُرِّمَ ذَلِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ مرد زناکار جز با زناکار یا با زن مشرک ازدواج نمی کند، و زنی که زنا می کند نیز جز مردی که زنا می کند یا مرد مشرک کسی با وی ازدواج نمی کند، و این (یعنی ازدواج با افراد نامبرده) برای مؤمنین حرام است 1- خیلی جاها وقتی همچین حکم هایی صادر میشه بعدش گفته میشه مگر اینکه توبه کرده باشند ولی اینجا نگفته، یعنی در این حکم، اگه کسی بگه توبه کردم، باز هم منع ازدواج داره؟ اگه بعد از توبه منعش از بین میره، چطور میشه تشخیص داد توبه ایشون واقعی بوده و فقط در حد حرف نیست؟ 2- زنا تو این آیه دقیقا چه چیزایی رو شامل میشه؟ (منظور از زنا فقط عین عمل هست یا موارد دیگه ای هم شامل میشه؟ به عنوان نمونه بعضیا با صحبت کردن و فکر کردن بهش و ... ارضا میشن. که من اونو با اسم زنای ذهنی شنیدم). کارشناس بحث : سجاد
    با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سئوال شما

1. لطفا نام مرجع تقلیدتان را بیان نمایید تا مطابق نظر ایشان در خدمتتان باشیم .

2. زنا منظور همان عین عمل است.

همیشه موفق و سلامت باشید

5. صلوات ها 9

نوشته
    356
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    35
    صلوات
    740

سلام علیکم

با تشکر از کارشناس من سوالاتی درین زمینه دارم. و مرجع منم رهبری حفظه الله تعالی است.

1 آیا کسی که بازنی ازدواج کرده و بعد فهمیده که باکره نیست. زن زناکار محسوب میشود؟
    2 آیا اگر بعد ازدواج بفهمند یکی از آندو زناکار هستند ازدواج فسخ میشود و برهم حرامند؟
    3 آیا درمورد متعه هم اینچنین(که نباید بازناکار تزویج کرد) صدق میکند؟
    4 آیا با زنی از اهل کتاب که باکره نیست ازدواج موقت چه حکمی دارد؟ آیا لازم است بپرسیم که ازدواج کرده یا نه. و درصورت ازدواج نکردن او آیا میتوان او را زناکار دانسته(و نمیتوان با او تزویج کرد)؟

7. صلوات ها 9

نوشته
    65
    حضور
    1 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    392

مرجع تقلید من آقای خامنه ای هستن

یه سوال دیگه هم دارم اگه ممکنه در مورد مرد یا زن مشرک هم توضیح بدید. این که کسی به زبان اقرار به مسلمانی بکنه کافیه؟ حتی اگه نماز نخونه و زبانا اقرار به مسلمانی بکنه مشرک محسوب نمیشه؟

و اینکه، طبق این آیه، واجب هست که در مورد زناکار بودن یا نبودن طرف تحقیق بشه؟ یا فقط اگه اتفاقی متوجه بشیم طرف زنا کرده، منع ازدواج به وجود میاد و نیازی به تحقیق و جستجو در این زمینه نیست.

از توجهتون ممنونم
    ویرایش توسط عندلیب : ۱۳۹۱/۰۹/۱۴ در ساعت ۱۹:۲۳
    بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‌اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می‌آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.(53، زمر)

9. صلوات ها 9

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشورایی نمایش پست ها
    سلام علیکم با تشکر از کارشناس من سوالاتی درین زمینه دارم. و مرجع منم رهبری حفظه الله تعالی است. 1 آیا کسی که بازنی ازدواج کرده و بعد فهمیده که باکره نیست. زن زناکار محسوب میشود؟ 2 آیا اگر بعد ازدواج بفهمند یکی از آندو زناکار هستند ازدواج فسخ میشود و برهم حرامند؟ 3 آیا درمورد متعه هم اینچنین(که نباید بازناکار تزویج کرد) صدق میکند؟ 4 آیا با زنی از اهل کتاب که باکره نیست ازدواج موقت چه حکمی دارد؟ آیا لازم است بپرسیم که ازدواج کرده یا نه. و درصورت ازدواج نکردن او آیا میتوان او را زناکار دانسته(و نمیتوان با او تزویج کرد)؟
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

1. در فرض سئوال به صرف باکره نبودن زن ، زناکار بودنش ثابت نمی شود.

2. خیر ازدواج فسخ نمی شود.

3. ازدواج دائمی یا موقت با زناکار کراهت دارد اما صحیح است.

4. ازدواج موقت با زن اهل کتاب غیر باکره مانعی ندارد و سئوال از مسائل یاد شده لازم نیست . (1)

همیشه موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

11. صلوات ها 10

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

مرجع تقلید من آقای خامنه ای هستن یه سوال دیگه هم دارم اگه ممکنه در مورد مرد یا زن مشرک هم توضیح بدید. این که کسی به زبان اقرار به مسلمانی بکنه کافیه؟ حتی اگه نماز نخونه و زبانا اقرار به مسلمانی بکنه مشرک محسوب نمیشه؟ و اینکه، طبق این آیه، واجب هست که در مورد زناکار بودن یا نبودن طرف تحقیق بشه؟ یا فقط اگه اتفاقی متوجه بشیم طرف زنا کرده، منع ازدواج به وجود میاد و نیازی به تحقیق و جستجو در این زمینه نیست. از توجهتون ممنونم
    با عرض سلام مجدد و احترام

اقرار به زبان برای جاری کردن حکم مسلمان کافی است و نیازی به تحقیق و جستجو برای کشف زناکار بودن یا نبودن او نیست . (1)

در مورد منع ازدواج با زناکار پست قبلی را مطالعه فرمایید.

همیشه موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۱/۰۹/۱۶ در ساعت ۰۹:۵۶

13. صلوات ها 10

نوشته
    65
    حضور
    1 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    392

سلام
    از پاسختون بی نهایت ممنون
    فقط یکی از سوالای من جا موند

اگه کسی بگه توبه کردم، باز هم منع ازدواج داره؟
    اگه بعد از توبه منعش از بین میره، چطور میشه تشخیص داد توبه ایشون واقعی بوده و فقط در حد حرف نیست؟
    البته با توجه به جواب شما، باید اصلاحش کنم:
    اگه کسی بگه توبه کردم، کراهت ازدواج با او از بین می رود؟
    و اینکه چطور میشه تشخیص داد توبه واقعی بوده و در حد حرف نیست؟

15. صلوات ها 5

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها

3. ازدواج دائمی یا موقت با زناکار کراهت دارد اما صحیح است.

باسلام

البته در احادیث و روایات آمده که اگر کسی از گناهش، توبه واقعی کند مانند کسی است که گناه نکرده! پس با توبه کننده میتوان ازدواج کرد و زنا مانند نجاستی بوده که با توبه، از وجود شخص پاک میشود!

در حکم رهبری ازدواج با زناکار گفته شده. بنظر بنده کسانی زنای آشکار کرده و توبه نمیکنند ازدواج با آنها کراهت دارد و...

اما کسی که توبه کرده و به سوی خدایش بازگشته، ازدواج با وی کراهت نخواهد داشت چون به سمت خدا بازگشته نه سمت شیطان!

همنشینی با دوست شیطان کراهت است نه همنشینی با دوست خدا

17. صلوات ها 5

نوشته
    65
    حضور
    1 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    392

سلام اهل خدای محترم
    منم با نظر شما موافقم

اما مسئله اینه که کسی که میره خواستگاری، و میدونه که طرفش از قضیه با خبره، خب طبیعیه که میگه من توبه کردم و پشیمونم
    هیچوقت نمیاد بگه که آره من این کارو کردم، خوب کردم!

اینو چطور میشه فهمید
    یعنی وقتی گفت توبه کردم و پشیمونم باید پذیرفت؟
    اینم ریسکش بالاس، کسی که در گذشته خطا کرده، احتمال اینکه در آینده هم خطا کنه بیشتره نسبت به کسی که در گذشته پاک بوده
    ویرایش توسط عندلیب : ۱۳۹۱/۰۹/۱۷ در ساعت ۲۲:۱۸

19. صلوات ها 4

علاقه
    ورزش،مطالعه،تفریح،فیلم
    نوشته
    394
    حضور
    13 روز 21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    2303

سلام
    من خیلی رو این مساله بحث دارم
    طبق ایه قران نوشته زن زنا کار باید با مرد زناکار ازدواج کنه و برعکس و غیر این بر مومنان حرام شده
    چطور می شه گفت یکی یه توبه کرده و حل موضوع؟
    ما می دونیم که اگر سه نفر شاهد این دو رو در حین گناه ببینن حکمشون اعدامه (بنظر من اگر اشتباه نکنم)خوب حالا درسته که خیلیا رو شاهد نمی بینن ولی خدا که هست خودش شاهده
    اونوقت با یه توبه همه چیز حل می شه؟من که فکر نکنم
    همیشه از خدا خواستم پسر پاک نصیب دختر پاک و برعکس بشه تا عدالت برقرار باشه
    البته نمی گم کسی که اینکارو کرد دیگه همه راهها بسته است خوب توبه هست ولی وقتی با عقل و اراده خودت اینکارو بکنی فکر نکنم به راحتی توبه ات پذیرفته بشه
    بنظر من بهتره اینطور افراد اگر مرد با زن زناکار و اگر زن با مرد زناکار ازدواج کنن
    اینطوری عدالت برقرار می شه البته نظر من بود
    یا علی
    ویرایش توسط مسافر درون : ۱۳۹۱/۰۹/۱۷ در ساعت ۲۲:۱۹

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۶/۰۷, ۱۴:۳۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری