ازدواج با دختر سنی

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختر سنی

سلام
خانم من و خانواده اش سنی هستند ایا نکاح ما که توسط ملا اهل سنت بسته میشود ایرادی دارد؟؟

کارشناس پاسخگو : سجاد

برچسب: 

[="Tahoma"][="Black"]

sriaz;292507 نوشت:
سلام خانم من و خانواده اش سنی هستند ایا نکاح ما که توسط ملا اهل سنت بسته میشود ایرادی دارد؟؟ کارشناس پاسخگو : سجاد

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال ازدواج صحیح است اما شرعا نباید با کسی ازدواج کند که بترسد در آینده گمراه گردد.

البته مرد شیعه برای صحت عقد ، لازم است شرایط عقد موجود در رساله مرجعش را رعایت کند .(1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفاتر مراجع معظم آیت الله خامنه ای ، مکارم شیرازی ، صافی گلپایگانی ، نوری همدانی در قم[/]

من از سنی مذهب ها چیزی نمدونم
فقط میدونم که امام علی علیه السلام و به عنوان امام چهارم قبول دارن ..و نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا رو جدا ..جدا میخونن ...

ایا یه پسر مسلمون میتونه با یه دختر سنی مذهب ازدواج کنه ؟یا برعکس؟

مشکلی هم میتونه سد راه یه سنی مذهب بشه برای شیعه شدن ؟مثلا از نظر خانوادگی

[="Tahoma"][="Black"]

مهر...;359896 نوشت:

با تشکر از سؤال حضرت عالی

پاسخ این سؤال در پست قبل آمده است اگر مورد دیگری مد نظر است لطفا توضیح بفرمایید .

همیشه موفق و سرفراز باشید[/]

فاصله انداختن بین دو نماز مثلا در ظهر و عصر مشکلی نداره .
مگر برای انسان فراموشکار یا ضعیف یا درگیر مشغله بالا

سنی ها ثباتی در دین ندارند و تقریبا هزار فرقه عمل میکنند
و عادات و اصول خیلی بدتر ازینی که فردمودین دارند .

ولی خب اکثرا
مثل افغان و لبنان و ... بخاطر فشارها و اسیب های روحی و روانی که دیدند
و پناهی که از درد و رنج نزد خدا گرفتند نمیشه روی کیفیت اخلاق و منش اونها حساب باز کرد
و شاید نباید قضاوتی کرد . که خوب هستند یا بد .

همه چیز بعد از عبور از خوان اول مشخص میشه !
بعد از رسیدن به استقلال و ازادی و آرامشی که هنوز بهش نرسیدن

اما دین اونها مشکل داره یعنی از پایه سست هست .
خودم در کنار سنی و ملا یا معلمین دینی اونها بودم و کمالی در وجودشون به جز رعایت
اصولی دست و پا شکسته ندیدم ...البته باز میگم این میتونه بخاطر جنگ باشه
مثل ما که یه دوره ای فشارهای روحی زیاد داشتیم اما بیشتر خداخواه و حلال پسند بودیم .

کلا باید در انتخاب احتیاط کرد مهم تر از ظاهر باطن آدمهاست
شیعه و سنی باید دانا و اگاه باشند و به اون روی سکه هم توجه کنند
مبادا فریب ظاهر دلفریب بخوریم . حقه ای که صهیونیسم سود زیادی ازون برد !

اینم بگم که به دور از حق و انصاف نباشه
اکثر مدعیانش عشق و علاقه قابل توجهی به حضرت محمد و مکتب احمدی دارند

ای کاش با تامل دریابند
که پیدایش مذهب بعد از رحلت رسول یعنی چه !؟

مهر...;359896 نوشت:
مشکلی هم میتونه سد راه یه سنی مذهب بشه برای شیعه شدن ؟مثلا از نظر خانوادگی

بعضی از مسیحیان وقتی مسلمون میشن از خانواده ترد میشن ...در سنی مذهب ها چی؟همینطوریه ؟ یا عکس العمل خانواده ها شدید تره
؟
این سوال و از این نظر میپرسم که بیشتر سنی مذهب ها از خانواده های سنتی هستن
سوال خاصی مد نظرم نیست
بیشتر دوست دارم راجع به مذهب سنی ها بیشتر بدونم
ممنون

مهر...;359896 نوشت:
من از سنی مذهب ها چیزی نمدونم
فقط میدونم که امام علی علیه السلام و به عنوان امام چهارم قبول دارن ..و نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا رو جدا ..جدا میخونن ...

سنی ها کافر نیستند،بهتر است روش پرسشتون را اصلاح کنید
تا انجا که من میدانم سنی ها سه خلیفه نخست را امام نمیدانند.برخی از شاخه های اهل سنت در مصر به امامان شیعی اعتقاد دارند و به ظهور امام دوازدهم هم باور دارند،برخی هم مانند سنی های ایران آن را انکار میکنند.
شبکه نور منبع خوبی برای کسب اطلاعات در مورد این مذهب است.دیگر شبکه های سنی مانند کلمه تنها تفرقه افکنی میکنند و احترام شیعیان را نمیگذارند

حلاج;360367 نوشت:
برخی از شاخه های اهل سنت در مصر به امامان شیعی اعتقاد دارند
عزیز میتونید یک منبع موثق درین مورد فوق ارائه بدید؟

CELLAR;360368 نوشت:
عزیز میتونید یک منبع موثق درین مورد فوق ارائه بدید؟

در اینترنت نه اگر هم باشد به فارسی نیست، من در میان آنها زندگی کردم و گاها رادیو قران مصر را گوش میدهم.انها هرگز ابوبکر و عمر و عثمان را امام نمی نامند و تنها به خلیفه یاد میکنند اما علی (ع) و فرزندانش را امام ذکر میکنند
در ضمن شیعان معتقد نیستند که نماز ها را باید یک جا خواند بلکه به وقت فصیلت که با فاصله است معتقد هستند.سنی های ترکیه هم همین گونه اند

حلاج;360367 نوشت:
سنی ها کافر نیستند،بهتر است روش پرسشتون را اصلاح کنید

من روش پرسشم اصلاح میکنم ...شما هم بهتره روش تذکر دادنتون و اصلاح کنید
من که قصد توهین نداشتم
چیزی بود که در اطرافم به وفور شنیده بودم و بیان کردم
من که نگفتم خدایی نکرده کافر هستن ...گفتم اطلاعاتم فقط در این حده ....من با کسانی که مذهبشون سنی بوده برخورد داشتم
حتی به نظرم اومد که اونها از ما مسلمون ها بیشتر به مسایل دینی توجه دارن ..غبیت نمیکنن ...نمازشون اول وقت تره ....و کمتر دهانشون و به قسم دروغ باز میکنن ....
یه چیز دیگه ای که کشف کردم اینه که برای خوندن نماز از مهر اسنفاده نمیکنن
چون وقتی رفتم مسجد ...هر چی در جستجوی مهر بودم بی فایده بود
اگر راجع به اهل تسنن بیشتر میدونید توضیح دهید

مهر...;359896 نوشت:

من سنی نیستم برادر یا خواهر.اما هر سنی که پرسش شما را بخواند یقینا خشمگین خواهد شد.
اختلافات میان این دو فرقه گاها اینجا مطرح میشه اما اگر از زبان علمای سنی میخواهید بشنوید شبکه نور را توصیه میکنم.

http://www.nourtv.net/live.html

حلاج;360377 نوشت:
در ضمن شیعان معتقد نیستند که نماز ها را باید یک جا خواند بلکه به وقت فصیلت که با فاصله است معتقد هستند.سنی های ترکیه هم همین گونه اند
کاربر گرامی. غیر اینترنتی چطور؟ کلا یه منبعی که حرفتونو تصدیق کنه. البته منظورتون صوفیه که نیست؟

سلام

دوستان بزرگوار و گرانقدر، عنوان تاپیک هست:

"ازدواج با دختر سنی"

لطف بفرمایید، برای مطرح کردن سوال مورد نظرتون، جستجویی در سایت داشته باشید تا بتونید تاپیک مرتبط با سوالتون رو پیدا کنید، با این کار می تونید جواب سوالتون رو تا حدودی پیدا کنید و به علاوه با مطرح کردن سوالتون در تاپیک مرتبط، هم به خودتون و هم سایر دوستان کمک کنید

تاپیک های مرتبط با سوالات فعلی شما:

http://www.askdin.com/thread25043.html

http://www.askdin.com/thread3094.html

http://173.194.65.102/search?client=pub-0252500186462625&domains=askdin.com&hl=ar&q=%D9%86%D8%B8%D8%B1+%D8%A7%D9%87%D9%84+%D8%B3%D9%86%D8%AA+%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87+%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%D8%AA+site%3Aaskdin.com&oq=%D9%86%D8%B8%D8%B1+%D8%A7%D9%87%D9%84+%D8%B3%D9%86%D8%AA+%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87+%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%D8%AA+site%3Aaskdin.com&gs_l=serp.3...23146.28564.0.28829.28.27.1.0.0.0.354.3352.14j6j3j3.26.0...0.0...1c.1.17.serp.eBDZVbTVTHw

و ...

پست های غیرمرتبط با این موضوع به زودی به تاپیک های دیگه انتقال پیدا می کنن، لطف بفرمایید گفتگوهاتون رو بعد از انتقال ادامه بدید :Gol:

ممنون از همراهی و همکاریتون :ok:

موضوع قفل شده است