جمع بندی داشتن رابطه با خانم غير مسلمان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
داشتن رابطه با خانم غير مسلمان

سلام من با يك خانم غير مسلمان كه ازهيج ديني هم پيروي نميكنه دوستم// هم ايشان وهم من علاقه به داشتن رابطه نزديكتر با همديگه رو داريم(البته بدون نزدیکی) ...حالا خواستم بپرسم ايا اين مسيله به لحاظ شرعي با توجه به اينكه ايشان مسلمان نيستد ممانعتي داره يا خير.؟

کارشناس بحث : سجاد

.....

padideh;291779 نوشت:
سلام من با يك خانم غير مسلمان كه ازهيج ديني هم پيروي نميكنه دوستم// هم ايشان وهم من علاقه به داشتن رابطه نزديكتر با همديگه رو داريم(البته بدون نزدیکی) ...حالا خواستم بپرسم ايا اين مسيله به لحاظ شرعي با توجه به اينكه ايشان مسلمان نيستد ممانعتي داره يا خير.؟

کارشناس بحث : سجاد

جايز نبودن مزاح با نامحرم
ابو بصير مي گويد: در كوفه به زنى قرآن مي آموختم كه با او مزاح كردم.
وقتى خدمت امام محمّد باقر- عليه السّلام- رسيدم، مرا توبيخ كرد و فرمود: هر كس در خلوت، مرتكب گناه شود، خداوند به او توجه نمي كند. تو به آن زن چه گفتى؟
از حيا و خجالت، صورتم را پوشاندم و توبه كردم. پس حضرت فرمود: ديگر چنين كارى نكن

جلوه هاى اعجاز معصومين عليهم السلام (ترجمه الخرائج و الجرائج)، 1جلد،

مسأله 2434 اگر انسان بدون قصد لذّت به صورت (1) و دستهاى زنهاى اهل كتاب مثل زنهاى يهود و نصارا (2) نگاه كند (3) در صورتى كه نترسد كه به حرام بيفتد (4) اشكال ندارد (5) اين مسأله، در رساله آيت اللَّه (مكارم) نيست (1) (اراكى): به مو و سر و صورت .. (2) (اراكى): و كفّار .. (3) (نورى): اگر انسان بدون قصد لذّت به آن قسمت از بدن زنهاى كافر كه معمولًا نمى‏پوشانند نگاه كند .. (4) (گلپايگانى): و سير نگاه نكند .. (5) (گلپايگانى): و احتياط واجب آن است كه به غير صورت و دست او نگاه نكند.
(اراكى): و احتياط واجب آن است كه به غير آنچه كه ذكر شد نگاه نكند.
(خوئى)، (تبريزى)، (صافى): مسأله اگر انسان بدون قصد لذت به صورت و دستهاى زنهاى كفّار و جاهايى از بدن كه عادت آنها به پوشانيدنش نيست نگاه كند، ( (خوئى)، (صافى): در صورتى كه نترسد كه به حرام بيفتد) اشكال ندارد.
(زنجانى): مسأله اگر انسان بدون لذّت به صورت و دستها و موى زنان اهل كتاب مثل يهود و نصارى بلكه هر زن كافرى نگاه كند، در صورتى كه نترسد به حرام بيفتد اشكال ندارد و احتياط واجب آن است كه به ديگر اعضاى آن نگاه نكند.
(فاضل): مسأله اگر انسان بدون قصد لذّت به آن قسمت از بدن زنهاى كافر كه معمولًا نمى‏پوشانند نگاه كند در صورتى كه نترسد به حرام بيفتد اشكال ندارد.
(سيستانى): مسأله نگاه كردن به بدن زنهاى بى باك كه اگر كسى آنها را امر به حجاب‏ نمايد اعتنا نمى‏كنند اشكال ندارد مشروط به آن كه بدون شهوت و ترس وقوع در حرام باشد، و در اين حكم فرقى ميان زنهاى كفار و ديگر زنها نيست و همچنين فرقى نيست ميان دست و صورت و ديگر جاهاى بدن كه معمولًا آنها را نمى‏پوشانند.
(بهجت): مسأله نگاه كردن به زنان اهل ذمّه بلكه به زنان كافرى كه از هنگام تولّد محكوم به كفر هستند به جاهايى از بدن آنها كه عادتاً پوشانيده نمى‏شود، بدون قصد لذّت و در صورتى كه خوف واقع شدن در حرام نباشد، جايز است، و بنا بر أظهر نگاه كردن به زنان باديه نشين و غير آنها كه عادت به پوشاندن ندارند، بدون قصد لذّت، جايز است مگر در صورت خوف وقوع در حرام، پس معاشرت با آنها در داد و ستد و ساير نيازها جايز است.

[="Tahoma"][="Black"]

padideh;291779 نوشت:
سلام من با يك خانم غير مسلمان كه ازهيج ديني هم پيروي نميكنه دوستم// هم ايشان وهم من علاقه به داشتن رابطه نزديكتر با همديگه رو داريم(البته بدون نزدیکی) ...حالا خواستم بپرسم ايا اين مسيله به لحاظ شرعي با توجه به اينكه ايشان مسلمان نيستد ممانعتي داره يا خير.؟ کارشناس بحث : سجاد

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

همان طور که می دانید داشتن رابطه دوستی با نامحرم از نظر شرعی جایز نیست چه مسلمان باشد یا غیر مسلمان و برای شرعی کردن رابطه باید محرمیت بین دو طرف ایجاد شود .

البته در فرض سئوال ایجاد رابطه محرمیت بین مرد مسلمان و زن کافر ممکن نیست و ازدواج بین آنها چه دائم و چه موقت ، باطل است . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام ازدواج[/]

موضوع قفل شده است