صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقوله نگاه حرام : مبنایی صحیح نتیجه ای غلط

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552

  مقوله نگاه حرام : مبنایی صحیح نتیجه ای غلط
  سلام
  چرا به نگاه حرام مبتلا می شویم؟
  والله الموفق


  کارشناس بحث : استاد

  ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۸/۲۶ در ساعت ۱۵:۴۳
  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 2. صلوات ها 20


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  شاید هیچ مساله اخلاقی و رفتاری مثل نگاه حرام در این چند دهه اخیر گسترش و مشکل زا نشده است . فراهم شدن خوراک نگاههای حرام با عکسها و فیلمهای مبتذل برنامه ای مدون از سوی تاجران جنسی است که نانشان از انحراف و فساد بشریت تامین می شود . لذا لازم است که به ریشه های این ابتلا بپردازیم .
  دوستان هم همراهی می فرمایند بخصوص کارشناس محترم
  یک اصل در گناهان اینستکه هر گناهی بر مبنای یک وِیژگی و نیاز انسانی است که به انحراف کشیده است لذا مبنای همه گناهان و از جمله نگاه حرام یک غریزه و نیاز درونی است .
  اسلام نیامده است که نیازها و غریزه ها را سرکوب کند بلکه آمده با قرار دادن آنها در مسیر صحیح انسان را به کمال برساند چه اینکه در فرهنگ قرآن سعادت بر مبنای عمل صالح است و اعمال ریشه هایی در فطرت غرایز انسان دارند که محرک او بسوی عمل اند .
  اصل دوم اینستکه دشمن پنهان و آشکار انسان از همین نیازها و غریزه ها سوء استفاده می کند و اورا به انحراف می کشاند اما جالب اینستکه این دشمنان هیچگاه به تشنه غریزه آب صاف نمی دهند بلکه آب آلوده و شوری می دهند که هر لحظه بر تشگی او می افزاید
  ادامه .....
  والله الموفق

  ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۱/۰۸/۲۵ در ساعت ۰۸:۳۴
  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 4. صلوات ها 18


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  اینکه یک غریزه و نیاز صحیح در ما مارو به خانه گناه میرسونه خیلی هشدار دهنده است
  والله الموفق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 6. صلوات ها 15


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  بعضی تحقیقات نشان می دهد که در مجموعه حواس مرد توجه و لذت بصری او نسبت به زن بیشتر است . معنای این مطللب علمی آنستکه در آفرینش مرد توجه جنسی به زن بیشتر در چشمان و نگاه او تعبیه شده است پس این توجه اساسا فطری است اما مفهوم هیچ نیاز و توجه فطری بی ضابطه نیست . لذا باید به کنترل و ضابطه مند کردن این توجه فطری عنایت خاص داشت چه اینکه مطمئنا عدم کنترل این گرایش بی آنکه خود فرد بخواهد اورا به بیماری روحی چشم چرانی مبتلا خواهد ساخت .
  اما مبنای فکری که می تواند ما را در کنترل نگاه کمک کند این باور است که نگاه مرد به زن اساسا باید یک نگاه انسانی باشد و نه یک نگاه جنسی چه اینکه یک زن بیش و پیش از آنکه طعمه غرایز جنسی مرد باشد یک انسان و موجود گرانقدری است که مانند هر موجود دیگر از کمالات وجودی خاص خود برخوردار است واینکه نگاه جنسی به زن منحصر در زمان و فضای روابط زناشویی است .
  ادامه ..
  والله الموفق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 8. صلوات ها 11


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  تنهایی
  نوشته
  503
  حضور
  12 روز 14 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3524  با سلام
  به جز بحث هایی که کارشناس محترم استاد حامد مطرح کردند، به نظر این حقیر ایراد کار یه آدم در تمام گناهان به خصوص این نگاه حرام این هست که نمی دونه برای چی آفریده شده، نمی دونه برای چی زندگی میکنه و نمی دونه سر انجامش چی هست؟!
  آدم ها چند دسته می شند:

  ) یه دسته که اعتقادی ندارند و نگاه رو کامل رها می کنند هر جا خواست بره؟!

  ) یه دسته به اصطلاح مومن هستند و نماز می خونند اما فتوای شخصی دارند که زیاد سخت نگیرید تو رساله هم نوشته اگه فلان جور باشه ایرادی نداره این ها هم کم و بیش این مشکل رو دارند. این دسته در نهایت به یه بهشت ناقابل که هواش زیاد بد نباشه راضی هستند. اما نقد دنیا رو هم از دست نمی دند.

  )یه دسته هم هستند که یه کلمه رو فهمیدند: مراقبه، شاید از عالمشون خبر نداشته باشیم که از پس این مراقبشون چه چیز هایی چه عوالمی گیرشون میاد اما در نظر این ها نگاه به هم جنس خودت هم تو بازار ناپسنده ، نگاه به مغازه های رنگ و وارنگ ناپسنده نگاه به هر چه که نفعی نداشته باشه ناپسنده ....
  می دونم که برای خیلی از ماها قابل هضم نیست اما دوستی داشتم که چنان تو حال معنوی غرق شده بود که اقوام تو بازار دیده بودنش حتی صداش کرده بودند متوجه نشده بود؟!!
  ما چون نمی دونیم یه همچین عوالمی هم هست چون تمام زندگیمون شده رفتن به دانشگاه و بازار و .... در کنارش خیلی هنر کنیم یه نمازی هم بخونیم هیچ وقت فکر نمی کنیم که اگه نفسمون یه خورده ساکن تر از الان بود چه چیز هایی ممکن بود گیرمون بیاد؟!!!
  ویرایش توسط مفتقر : ۱۳۹۱/۰۹/۱۴ در ساعت ۱۷:۳۰
  زهی مصطفی (ص) که در عین صفا از همه ی خیال ها فارغ...

 10. صلوات ها 13


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  علاقه
  كتاب فيلم سفر
  نوشته
  20
  حضور
  21 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  6
  صلوات
  76  سلام

  دوستان و كارشناسان
  براي درمان نگاه حرام اگر روشهاي كاربردي مي شناسيد
  لطفا انرا براي استفاده ديگران مطرح كنيد.

 12. صلوات ها 10


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  نقل قول نوشته اصلی توسط ايرانيان57 نمایش پست ها
  راي درمان نگاه حرام اگر روشهاي كاربردي مي شناسيد لطفا انرا براي استفاده ديگران مطرح كنيد.
  سلام
  غریزه اگر بطور کامل و صحیح ارضا گردد منحرف نمی شود . مثلا اگر انسان درست و کامل غذا بخورد دیگر میل به غذا ندارد لذا فرد متاهل باید در برنامه زندگی این نکته را کاملا مورد توجه قرار دهد البته پرهیز کاری در همه جا حرف اول را می زند
  فرد مجرد نیز باید به برنامه پرهیز تکیه کند البته روش انصراف هم خوب است روش انصراف یعنی ایجاد مشغولیتهای مفید در جهت انصراف خودبخود از عوامل منفی مثلا افزایش کمی و کیفی تحصیل و ورزش در جهت انصراف از هرزگردیها که عامل گناه و آلودگی هستند
  والله الموفق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 14. صلوات ها 9


 15. #8

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۰
  نوشته
  650
  حضور
  5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2872
  نکات زیر نظر شخصی است!


  1- در خصوص نگاه حرام هم بنظر بنده ما باید روی آموزش خانمها و فهماندن علت و فسلفه حجاب برنامه ریزی کنیم!

  اکثر زنان حتی چه بظاهر مسلمان چه غیر مسلمان، خواست درونی شان اینست که در دل شوهرشان، فقط عشق آن جای داشته باشد و فقط به آنها توجه کنند!
  خوب وقتی خود آنها جلوی نامحرم و کلا در همه جا طوری ظاهر میشوند که مورد دید دیگر مردان باشند خود آنها به مرگ عشق در جامعه و جنسی نگری نه انسان نگری کمک میکنند! و باید از خطرات این عمل، زنان را آگاه ساخت!

  2- تماشای فیلمهای غیر اخلاقی و فیلمهای بقول معروف صحنه دار، نگاه مردان را جنسی نگر میکند و غریزه شان را تنوع گرا!
  برای همین حتی بعد ازدواج هم با وجود ارضای جنسی، یا دنبال رابطه با زنان دیگر میروند یا همان فیلمها را باز هم نگاه میکنند یا نگاه حرام را کم نمیکنند! و... جالب اینکه خود زن هم کنار شوهرش می نشیند و مردان را نگاه میکند و برای او گرایش یا لذت مردان دیگر ایجاد شده! و البته شاید کمتر پیش بیاد خانمی از این رفتار شوهرش انتقاد کنه و مثلا بگه من که هستم اینا چی نگاه میکنی و.....

  البته دیدم و شنیدم بعضی ها حتی نمازخونهای ما، سریال و فیلمهای خارجی رو چون داستان و محتوای جذابی داره نگاه میکنند و تلویزیون هم چون پخش نمیکنه از ماهواره نگاه میکنند! و اینجا صدا و سیما باید برنامه ریزی کنه که محتوای برنامه هاش رو جذابتر کنه! مثلا بعضی مواقع می شنیدم میگفتند سریال طنز جذابی که تلویزیون ایران پخش میکنه خیابونها خلوت میشه!

  3- از نظر برخی بد حجابی و با آرایش بودن، نشانه با کلاس بودن هست! در حالیکه شیک بودن و تنوع پسندیده تر هست تا از نگاه آلوده مصون بماند! خوب باید با حجاب بودن به ارزش تبدیل شود!

  4- بعضی مردان و زنان هم هر دو یک تیپ هستند یعنی هم مردش میخواد زنش آرایش و باکلاس باشه و هم زن اینو میخواد! و حتی بعضیهاشون میخوان تریپ ضد انقلابی و ضد اسلامی داشته باشند از سر لجاجت با شیوخ و حکومت و... !

  5- بحث دیگر خشک جلوه دادن اسلام است و تمرکز روی ظواهر است!
  یک معلم معارف اسلامی داشتیم میگفت تو سریالهای ایرانی همیشه اسم دزدها و آدمهای بد، هوشنگ و سعید قفل باز کن و خسرو و فرامرز و... هست و اسم آدم خوبها علی و حسن و حسین و....

  یا مثلا تو سریال خط قرمز و... بود که یه انسان مذهبی رو نشون میداد که حتما ریش داره و یه تسبیح دستش هست و همش ذکر میگه و نماز خوندنش رو نشون میده! و اون فقط خدا خدا میکنه! و هیچ وقت هم اشتباهی ازش سر نمیزنه!

  جناب کاظمی عضو کمیسیون امنیت ملی در خصوص ملاک مذهبی بودن کاندیدای ریاست جمهوری حرف قشنگی زد و گفت: آیا ملاک ما برای مذهبی بودن شخص، داشتن محاسن و سوابقش و.. هست یا اینکه وی درک صحیح از اسلام داشته باشد؟!!!!!

  ظاهر گرایی زیاد در اسلام و دوری از بواطن اسلام، جوانان رو از دین فراری میده!

  6- متاسفانه حتی بچه ها در سنین 12 سال یا از طریق موبایل یا کامپیوتر و.. به فیلمهای مبتذل دسترسی دارند و از آن زمان این نحوه نگاه در آنها تقویت میشود! و بنظر بنده باید برای جلوگیری از آلوده شدن جوانان به این عمل، باید از سنین پایینتر با آموزش و تربیت صحیح، نطفه این عمل را نابود کرد!

  7- چه بسا راهکار آسانتر همان لقمه حلال باشد!!!!!!! که یه دستور خوب با دعای زیبایی از ائمه معصوم برای افزایش رزق و مهمتر از همه حلال کردن رزق دارم که اگه دوستان خواستند در سایت بذارم!

  8- بزرگان فرمودند: پوزبند وسوسه عشق است و بس! پس فقط ارضای جنسی شخص نمیتواند مشکل را حل کند!

  9- برای کسانی که میخواهند نگاهشان را تربیت کنند یا نگاه شوهرشان را تصحیح کنند! دستور زیر خوب است

  این دستور برای کمک به شخص برای خلاصی از هر نوع فعل حرام هست

  اول 11 بار صلوات و بعد 313 بار این استغفار را تکرار مینید (استغفر الله ربی تعالی من کُلِّ ذَنب و اتوب الیه)

  بعد این آیه را 313 بار تکرار میکنید ( وَ حِيلَ بَيْنَهُمْ وَبَيْنَ مَا يَشْتَهُونَ )

  سپس برای ترک و خلاصی آن شخص یا خودتان، از کارهای حرام دعا کنید که اگر عربی باشد بهتر است مثلا :
  خدایا بحق محمد و آل محمد و قران کریم فلانی را از عادت و فعل زشت چشم چرانی و دید زدن زنان نامحرم و زیبای غیر همسرش و...... ترک و خلاصی ده تا دیگر چنین عملی از وی سر نزند!

  یا به عربی : اللهم بحق سیدنا محمد و آله الطیبین الطاهرین و بحق کهیعص حمعسق و بحق القرآن الکریم خلّصنی من الروابط الغیر مشروعة مع كل النساء غير المحارم !
  (انشاء الله که عربیش رو درست نوشته باشم اگر دوستان اشتباهی دیدند تذکر دهند)

  و 11 بار صلوات میفرستید و بر مقداری آب می دمید! (آب به اندازه ای باشد که برای 7 تا 11 روز کفایت کند)
  برای مدت 7 تا 11 بدون اینکه بفهمد از این آب به وی بنوشانید!

  بعد از اتمام مصرف، اگر مقداری از آن آب باقی ماند، آنرا در محل پاکی یا باغچه بریزید و بطری یا ظرفی که در آن، آب بود را بگذارید خوب خشک شود! بعد از آن، میتوانید دوباره از آن ظرف استفاده کنید! این آب دعاست حواستون باشه جای نجس و کثیف نریزه!


  10- از نگاه جبری هم اگه نگاه کنیم تا حدودی این مشکل را میتوان حل کرد و حتی گفته شده در زمان ظهور از اسلام بجز نامی نمانده! پس تا یه حدودی رفع این مشکل دست ماست!

  11- دولت و حکومت هم باید برنامه ریزی در خصوص مشکلات ازدواج و کار و مسکن جوانان داشته باشند تا سن ازدواج پایین بیاید و ........
  ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۱/۰۹/۱۹ در ساعت ۱۹:۴۰

 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  کم کم و ناخودآگاه عادت می کنیم
  وقتی در فضایی زندگی کنیم که تصاویر نامطلوب زیاد هستند کم کم حساسیت خود را نسبت به آن از دست می دهیم و برایمان عادی می شود . این عادی شدن وقتی بدتر می شود که نسبت به پوشش اطرافیان هم غفلت می کنیم و یک وقت سر بر می داریم و می بینیم بدون آنکه خود متوجه باشیم همرنگ جماعت شده ایم و هیچ برهانی بر این کجروی نداریم جز تقلید و غفلت .
  والله الموفق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 18. صلوات ها 9


 19. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  جسم دهانی دارد که می شناسیم جان هم دهان دارد . دهان جان چشم و گوش ماست . ما با دیده ها و شنیده ها غذای روح را فراهم می کنیم البته غذایی که از چشم و گوش فراهم می شود مواد اولیه اند .
  خلاصه اینکه اگر غذاها برخی حرام و خوردنشان ممنوع است این شامل غذاهای روح هم می شود . غذای آلوده به بدن آسیب می رسانند دیدنیها و شنیدنیهای آلوده نیز جان را بیمار می کنند . جان بیمار ذوقش را از دست می دهد و آنوقت مزه شیرین بهترین غذاهای جانی را هم نمی تواند بچشد .
  والله الموفق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 20. صلوات ها 5


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 2. تو میایی ای پسر فاطمه
  توسط safareeshghe در انجمن مهدویت و آخرالزمان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۰, ۱۹:۴۷
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود