ازدواج با استاد!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با استاد!

دختری هستم که مدتی دریک مرکز ی مشغول تحصیل هستم در یکی ازکلاس های متوجه شدم که استادم توجه زیادی من دارد، اول اهمیتی ندادم ولی بخاطر پروژه های داشتم مجبور شدم رابطه باایشان برقرارکنم و این مسئله باعث شد که ایشان بیشتر با من رابطه برقرارکنه و اینب اعث شد که حتی دوستم هم متوجه این مسئله شد تا جایی که به من گفت بین توواستاد رابطه ای هست. اوایل اهمیتی به استاد نمیدادم ولی مدتی است که احساس می کنم خودم هم از ایشان خوششم آمده چون تا جایی که متوجه شدم ایشان از خانواده خوبی و مذهبی است ومی دانم که اهل نماز هم می باشد. دریک کلام خودم از ایشان بدم نیامده و سوال من اینکه چطور اولاً مطمئن شوم که ایشان واقعاً درگفتهاش صادق است؟ دوم اینکه برای آشنایی بیشترمی تونم باایشان رابطه بیشتری را برقرار کنم یانه؟ سوم چطور ایشان را بیشتر عاشق خودم بکنم با توجه به اینکه من اهل هیچگونه آرایش نیستم و بطور کلی رابطه بین دختر و پسر را رد میکنم و تا به حال حتی برای یک لحظه هم نه عاشق مردی شدم و نه دوست پسری داشته ام در ضمن برای مسائل شرعی اهمیت زیادی قائل هستم و سعی در عمل کردن به آنها هستم؟ با تشکر از شما و تمام همکارانتان

b.abbasi;7734 نوشت:
دختری هستم که مدتی دریک مرکز ی مشغول تحصیل هستم در یکی ازکلاس های متوجه شدم که استادم توجه زیادی من دارد، اول اهمیتی ندادم ولی بخاطر پروژه های داشتم مجبور شدم رابطه باایشان برقرارکنم و این مسئله باعث شد که ایشان بیشتر با من رابطه برقرارکنه و اینب اعث شد که حتی دوستم هم متوجه این مسئله شد تا جایی که به من گفت بین توواستاد رابطه ای هست. اوایل اهمیتی به استاد نمیدادم ولی مدتی است که احساس می کنم خودم هم از ایشان خوششم آمده چون تا جایی که متوجه شدم ایشان از خانواده خوبی و مذهبی است ومی دانم که اهل نماز هم می باشد. دریک کلام خودم از ایشان بدم نیامده و سوال من اینکه چطور اولاً مطمئن شوم که ایشان واقعاً درگفتهاش صادق است؟ دوم اینکه برای آشنایی بیشترمی تونم باایشان رابطه بیشتری را برقرار کنم یانه؟ سوم چطور ایشان را بیشتر عاشق خودم بکنم با توجه به اینکه من اهل هیچگونه آرایش نیستم و بطور کلی رابطه بین دختر و پسر را رد میکنم و تا به حال حتی برای یک لحظه هم نه عاشق مردی شدم و نه دوست پسری داشته ام در ضمن برای مسائل شرعی اهمیت زیادی قائل هستم و سعی در عمل کردن به آنها هستم؟ با تشکر از شما و تمام همکارانتان

سلام جواب سوال اولتون=احتیاط شرط عقل است و باید ببینید و بفهمید ایشان نیز مثل شما علاقمند به رابطه هستند و هدفشان چیست

جواب سوال دومتون=رابطه بر قرار کردن بدون اطلاع خانواده مخصوصا برای خان مها معمولا عاقبت خوشی به همراه ندارد زیرا اگر واقعا شما قصدتان شناخت بیشتر می باشد به شرطی که طرف مقابل هم به شما علاقه داشته باشد بعد از تعیین کردن هدف مشترکتان اسلام دستوران جامع و کاملی را برای این مسائل داد هاست

مورد سومتون نیاز ی نیست شما کسی ر وعاشق خود کنید زیرا عشق موهبتی الهی است و باید دوطرفه باشد واگر خداوند صلاح بداند مهر طرفین را در دل یکدیگر قرار میدهد

خواهر در این زمانه اعتماد به مردم خیلی سخته.حتما با والدین مشورت کنید

در ضمن برنامه استاد دهنوی در شبکه 3 روزهای پنج شنبه خیلی مفیده وبتونید تماس گیرید حتما جواب کارشناسی شده می گیرید و ارشیو جوابهای ایشان به سئوالات در سایت تبیان موجوده می توانید رجوع کنید
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73064&categoryID=5993

میثم جان پس من و همکارانم اینجا برگه اسفناجیم:Kaf:
البته شوخی کردم
ممنون از زحمات همگی دوستان

b.abbasi;7734 نوشت:

سلام
ممنون از اعتمادتون
ممنون از دوستم میثم و گمنام و...که نکات خوبی بیان فرمودند.
حتما شنیده اید می گویند میون ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمانه.
رفتار های ما معانی زیادی دارند برخی هزاران معنی برای زبان بدن ما (نگاه، حالت چهره، حالت چشمان، وضعیت سر و...) نوشته اند. حتما باید قراین قانع کننده ای داشته باشید که تصور می کنید که او برای ازدواج به شما می اندیشد.
فرموده اید او متدین است اگر متدین است از زنان با حیا خوشش می آید مراقب باش با توصیفاتی که از تدین خود نوشته ای این جا کم نیاوری ممکن است حالا که تو دلت به او متمایل شده ای بد عمل کنی و او نظرش درباره شما عوض شود .لازم نیست عشقت را ابراز کنی چون نتیجه عکس می دهد. از قضا سکنجبین سودا فزود.
او اگر متدین باشد عاشق متانت و وقار شما خواهد بود.
هشارباشید روی وضع ظاهری کسی قضاوت خوب یا بد نکنید. قبل از این که ترمز ببرید و وابسته شوید درباره ایشان غیر مستقیم تحقیق کنید و بررسی کنید ببینید تناسب های لازم برای ازدواج بین شما وجود دارد.

خداوندا مرا آن ده که آن به:hamdel:

به یکی از اساتیدم که بسیار فرد متعهد متدین و باسواد و متواضعی هست به شدت علاقه مند شدم اما از یک طرف نمی دونم چه طوری می تونم خواستم را مطرح کنم واز طرف دیگه غرورم مانعم میشه خواهش می کنم کمکم کنید نمیدونم چه کار کنم الان 23 سالم هست و تا الان هیچ وقت اینطور احساسی به کسی نداشتم

سلام:Gol:

پیشنهاد میکنم علاوه بر مطالب جناب حامی در پست 6 همین تاپیک ،تاپیک زیر را هم ببینید:

عشق و وابستگی به اساتید چه حکمی داره؟

علی یارتان:Gol:

موضوع قفل شده است