جمع بندی امتیازات جبهه

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امتیازات جبهه

سلام . چرا باید کسانی که در جبهه بوده اند خودشان و فرزندانشان از امتیازات خاصی(مسکن-شغل-دانشگاه و ...) برخوردار باشند :Gig:

کارشناس بحث : بصیر

taha20;287996 نوشت:
سلام . چرا باید کسانی که در جبهه بوده اند خودشان و فرزندانشان از امتیازات خاصی(مسکن-شغل-دانشگاه و ...) برخوردار باشند

باسلام و عرض ادب
چرا باید آنهایی که در جبهه بوده اند و زن و فرزندشان بدون سرپناه و نگران، با کسانی که این گونه نبوده اند یکسان باشند؟!
چرا عده ای باید بجنگند و شهید یا جانباز بشوند و زن و فرزندانشان به خاطر این که شوهران یا فرزندانشان جانباز یا شهید شده اند، نتوانند به زندگی ادامه بدهند و در سختی به سر ببرند؟
چرا جانبازی که عضوی از بدنِ خود را داده تا من و دیگران به راحتی زندگی کنیم، ما به او اجازه ندهیم که از امکانات بیشتری استفاده کند و او را یاری نکنیم؟
آیا همراهی مردم و دولت با این بزرگواران، تشکر از آنها بلکه تشکر از خدا نیست؟! «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»
نه تنها ایران، در همه جای دنیا رسم است که به خانواده افرادی که در جنگها شرکت کرده اند یا کشته شده اند، احترام می گذارند و موقعیتها و امتیازات خاصی برایشان قائل می شوند.
حتی برای کشته شدگانشان، در میادین شهرشان، تندیس می سازند.
شاید بتوان گفت، کشور ایران از جمله کشورهایی است که نتوانسته به خانواده شهدا و جانبازانش، مثل کشورهای دیگر احترام بگذارد و آنها را تکریم کند. حتی در خیلی موارد به آنها ظلم شده است.
چرا اون طرف قضیه را می بینیم که فرزند شهیدی، خلاف کار شده و از امتیازاتش سوء استفاده کرده؟!
چرا آنجاهایی را که کوتاهی هایی در حقِ این بزرگوران شده را نبینیم؟!
البته قبل از این که سوالی مجدد طرح شود، عرض کنم:
همه انسانهای یک جامعه در برابر دادگاه قضاوت و عدالت یکسان هستند، زناکار، و دزد و رباخوار و غیره، یک حکم واحد و مشخصی دارند که زن و مرد و خانواده شهید و غیره ندارد.
اما هیچ اشکالی هم ندارد که بعضی از خانواده ها - در غیر از موارد قضا و احکام الهی - از امکانات و امتیازات اجتماعی بیشتری برخوردار بشوند، همانطور که آنها نیز جامعه را از امکانات و امتیازات خاصی برخوردار کرده اند.

من هم موافق این هستم که افرادی که در اثر جنگ و یا بلایای طبیعی آسیب دیده اند از کمک ویژه برخوردار باشند.
اما بحث مهم سر میزان و چگونگی این کمک هاست.

در زمانی که من کنکور کارشناسی دادم. به خاطر دارم که در دفترچه ظرفیت برق شریف 120 نفر بود و لی 200 نفر عملا وارد میشدند.
دوست خود من هم فرزند جانباز 70 درصد بود که با رتبه ای بسیار بسیار بدتر از سایرین در این رشته پذیرفته شده بود.

بنظرم گاهی زیاده روی هایی صورت میگرد و گاهی هم بالعکس....

اگر بخوایم از لحاظ تیاکرسی و حکومت اسلامی بحث کنیم. حکومت اسلامی می بایست بین شخص و خانواده اش که از جان خود فی سبیل الله مایه گذاشته است با کسی که سهمی در جهاد نداشته است در امور معاش تفاوتی قائل باشد. اما برخی میگویند که فقط این حکومت و ایران اینگونه به رزمندگان خود پس از جنگ میرسد که باید گفت در یک مثالی چون حکومت سکولار امریکا کافیست بودجه فضایی اختصاص یافته به وتران و سربازان آنها پس از جنگ در سایت فدرال نگاهی بیاندازند که سربازی پس از کمتر از یک سال اسکان در عراق یا افغانستان یا قدیمیان جنگ ویتنام چه دلارهایی دریافت میکنند

b-neshan;288555 نوشت:
زیاده روی هایی صورت میگرد

ولی حرف شما عزیز. باید عرض کنم این تسهیلات نه برای تمامی جانبازان بلکه برای درصد های بالا موجود است. واقعا آیا پسر یک جانباز 70 درصدی که چه مصیبتهایی را متحمل نشده نباید با اندکی تخفیف جایگاهی در دانشگاه داشته باشد؟

کمک کنید;288563 نوشت:
اگر بخوایم از لحاظ تیاکرسی و حکومت اسلامی بحث کنیم. حکومت اسلامی می بایست بین شخص و خانواده اش که از جان خود فی سبیل الله مایه گذاشته است با کسی که سهمی در جهاد نداشته است در امور معاش تفاوتی قائل باشد. اما برخی میگویند که فقط این حکومت و ایران اینگونه به رزمندگان خود پس از جنگ میرسد که باید گفت در یک مثالی چون حکومت سکولار امریکا کافیست بودجه فضایی اختصاص یافته به وتران و سربازان آنها پس از جنگ در سایت فدرال نگاهی بیاندازند که سربازی پس از کمتر از یک سال اسکان در عراق یا افغانستان یا قدیمیان جنگ ویتنام چه دلارهایی دریافت میکنند

ولی حرف شما عزیز. باید عرض کنم این تسهیلات نه برای تمامی جانبازان بلکه برای درصد های بالا موجود است. واقعا آیا پسر یک جانباز 70 درصدی که چه مصیبتهایی را متحمل نشده نباید با اندکی تخفیف جایگاهی در دانشگاه داشته باشد؟

هر جانبازی بنابر درصد جانبازی از این تحصیلات بهره مند میشود.

محضل اطلاع عرض کنم که "اندکی تخفیف" کاملن اشتباه است. مگر منظور شما از "اندک" ، "عظیم" باشد. من از تغیرات رتبه اینها در کنکور سراسری اطلاع دارم. وقتی رتبه بالای 10 هزار زیر 100 میشود، این اندک است؟؟

اثری که جانباز شدن پدر بر فرزند دارد قابل انکار نیست. اما اغراق در این اثرگذاری هم شایسته نیست.

ما براي اين وطن رنج دوران ديده ايم -ما در موقع جنگ فكري جز حفظ ناموس و دين و وطن نداشتيم-رفتيم تا-چون بايد مي رفتيم-الان هم ادعاي نداريم-آنها كه ادعا دارند شايد در جنگ نبودند-من خود بخدا قسم از رفتن به جبهه هيچي بدست نياورده ام -ولي خانواده شهدا و جانبازان حق دارند

ما باید نوکری شهدا رو بکنیم، دوستمون بهتر بود می پرسید چرا این سو استفاده ها میشه؟تو بحث کنکور بهتره که بهترین امکانات، اعم از کلاس های فوقالعاده، امکانات رفاهی، معیشتی و ... فراهم بشه برای این افراد و حالا سهم رتبه هم درصد اندکی باشه برای این خانواده ها اینطوری شاهد یک رقابت سالم هستیم، به هر حال کسی هم که رتبه بالا میاره دود چراغ می خوره

درسته....
شاید یه خورده بی انصافی باشه...
کسی که واقعا زحمت میکشه و برای رسیده به هدفش شب و روز تلاش میکنه، سخته براش یکی که شاید سطح بالایی هم نداشته باشه و در عین حال از خانواده های شهدا یا جانباز باشه و با درصد اون عزیزان بخواد وارد دانشگاه بشه....
مثلا: تو همین شهر خودمون ی مدرسه نمونه دولتی داره که برای جذب بچه ها ازشون ازمون ورودی میگیره... امسال یکی از بچه هایی که پدرش جانباز70% به بالا بود رو بدون هیچ ازمونی ثبت نامش کردن.... دختره واقعا درسش ضعیف بود (بقول خودمون چیزی رو درست حسابی متوجه نمیشد) بعد از چند هفته از نمونه دولتی بردنش یه دبیرستان غیر انتفاعی که خیلی چیزا توش بیداد میکنه...
دوستان حق دارن...
باید یه توجهی به اونایی که واقعا لیاقتشو دارن هم بشه...

سلام
بنظر من امتیاز دادن به فرزند جانبازان عزیزمون چیز واقعا درستیه مخصوصا تو حوزه کار
اصلا هم نباید حسادت کرد
ولی در باب تحصیلات درست نیس چرا یکی برود یه دانشگاهی مثلا دکتری بخونه درصورتی که بلد نباشه و بعدش با جون مردم بازی کنه
رو این مساله ها باید دقت کرد
ولی در باب شغل و مالی باید بهشون برسن

سوال:
چرا باید کسانی که در جبهه بوده اند خودشان و فرزندانشان از امتیازات خاصی(مسکن-شغل-دانشگاه و ...) برخوردار باشند

جواب:
باسلام و عرض ادب
چرا باید آنهایی که در جبهه بوده اند و زن و فرزندشان بدون سرپناه و نگران، با کسانی که این گونه نبوده اند یکسان باشند؟!
چرا عده ای باید بجنگند و شهید یا جانباز بشوند و زن و فرزندانشان به خاطر این که شوهران یا فرزندانشان جانباز یا شهید شده اند، نتوانند به زندگی ادامه بدهند و در سختی به سر ببرند؟
چرا جانبازی که عضوی از بدنِ خود را داده تا من و دیگران به راحتی زندگی کنیم، ما به او اجازه ندهیم که از امکانات بیشتری استفاده کند و او را یاری نکنیم؟
آیا همراهی مردم و دولت با این بزرگواران، تشکر از آنها بلکه تشکر از خدا نیست؟! «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»
نه تنها ایران، در همه جای دنیا رسم است که به خانواده افرادی که در جنگها شرکت کرده اند یا کشته شده اند، احترام می گذارند و موقعیتها و امتیازات خاصی برایشان قائل می شوند.
حتی برای کشته شدگانشان، در میادین شهرشان، تندیس می سازند.
شاید بتوان گفت، کشور ایران از جمله کشورهایی است که نتوانسته به خانواده شهدا و جانبازانش، مثل کشورهای دیگر احترام بگذارد و آنها را تکریم کند. حتی در خیلی موارد به آنها ظلم شده است.

چرا اون طرف قضیه را می بینیم که فرزند شهیدی، خلاف کار شده و از امتیازاتش سوء استفاده کرده؟!
چرا آنجاهایی را که کوتاهی هایی در حقِ این بزرگوران شده را نبینیم؟!
البته قبل از این که سوالی مجدد طرح شود، عرض کنم:

همه انسانهای یک جامعه در برابر دادگاه قضاوت و عدالت یکسان هستند، زناکار، و دزد و رباخوار و غیره، یک حکم واحد و مشخصی دارند که زن و مرد و خانواده شهید و غیره ندارد.
اما هیچ اشکالی هم ندارد که بعضی از خانواده ها - در غیر از موارد قضا و احکام الهی - از امکانات و امتیازات اجتماعی بیشتری برخوردار بشوند، همانطور که آنها نیز جامعه را از امکانات و امتیازات خاصی برخوردار کرده اند.

موضوع قفل شده است