صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ●ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ● یاران فراموش شده ●ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ● ( جانبازان موجی ) سلامتی اون همسر جانباز موجی که ...

نوشته
    985
    حضور
    2 روز 22 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    48
    آپلود
    4
    گالری
    183
    صلوات
    9113

●ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ● یاران فراموش شده ●ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ● ( جانبازان موجی ) سلامتی اون همسر جانباز موجی که ...

بسم الله الرحمن الرحیم
    تفقد از حال جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که از جان و مال و خانواده شان برای حفظ دین و ایمان و مال و ناموس مردم گذشتند همواره یکی از تکالیف و تعهدات ما در مقابل ایشان است. در میان ایشان جانبازان اعصاب و روان از مظلومیت مضاعفی برخوردارند ضمن اینکه خانواده های ایشان نیز شریک دردهای جانباز هستند. برای آشنایی با وضعیت زندگی این جانبازان مصاحبه ای را با آقای جلالی مربی ورزش جانبازان اعصاب و روان که از نزدیک با این جانبازان برخورد داشته و در زندگی ایشان وارد شده، ترتیب دادیم.

فرهنگ نیوز: جانباز اعصاب و روان در اثر چه حادثه ای جانباز می شود؟ ابعاد مریضی و مشکلات این جانبازان چیست؟

اجازه بدهید کمی در مورد چرایی جانباز شدن این عزیزان صحبت کنم. نگاه کنید در طول تاریخ بسیار رزمنده و جانباز و شهید داشته ایم که در راه ایمان و عقاید خود به میدان جنگ می رفتند. جانباز کسی است که به خاطر ایمانش به خدا و پیغمبر و با اراده شخصی خودش به میدان کارزار رفته و در صحنه جنگ زخمی شده و جانباز نامیده می شود. رزمندگان دفاع مقدس از دانشگاه و خانواده و شغلشان گذشتند و به میدان جنگ رفتند زیرا به امام و فرمان او ایمان داشتند.

در دفاع مقدس رزمندگان با یک کشور درگیر نبودند، قریب به 38 کشور جهان به عراق کمک می کردند ضمن اینکه با دشمنان خودی همچون مجاهدین خلقی ها هم درگیر بودند، منافقین در نیروهای خودی نفوذ می کردند و مثلا به یکباره نارنجک در اتاق فرماندهان می انداختند. شرایط محیطی و آب و هوایی برای همه رزمندگان مناسب نبود، حیوانات عجیبی که در آنجا آزار می دادند. خوب شرایط جنگ هم که شرایط خاصی است. شما فکر کنید یک رزمنده مدام در کنارش می بیند دوستانش را که به وضع فجیعی کشته می شوند، سختی های مختلف به او فشار می آورد و در آخر هم یک بمب در کنارش منفجر می شود و موج انفجار او را می گیرد و بسیاری از جانبازان اعصاب و روان به این شکل جانباز می شدند.

حالا همه این جانبازان با درصدهای مختلف جانبازی شرایط مشکلی را در زندگی دارند. این جانبازان خانواده دارند، باید دنبال دوا و درمان خودشان باشند، دختر و پسری دارند که باید عروس و داماد کنند و حداقل می توان ادعا کرد هرگونه مشکلی که در زندگی امروز ما وجود دارد مثل مسکن و گرانی گریبانگیر ایشان هم هست.

اینها کسانی اند که بخاطر حفاظت از ناموس ما و بخاطر امنیت و پیشرفت این سرزمین الان دوران سخت جانبازی را تحمل می کنند. بنده با جانبازان اعصاب و روان کار می کنم با جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی هم کار می کنم، باور کنید زندگی سخت و مشقت باری دارند که هیچ عقل سلیمی و هیچ کشوری چنین کسانی را که بخاطر دفاع از مملکتشان به این وضعیت دچار شدند در مشکلات مادی زندگی شان رها نمی کند ضمن اینکه مردم کشور از ایشان تجلیل می کنند.

از میان جانبازان مختلفی که وجود دارد بگذارید از جانبازان مظلوم اعصاب و روان بگویم.

کسی که دندان درد دارد، می فهمد و به دندان پزشک مراجعه می کند اما جانباز اعصاب و روان چه می کند! دندان ایشان درد می کند، دهانش باد می کند اما متوجه نمی شود، اعصاب دردی ایشان کار نمی کند چون درد زیادی کشیدند. پزشک ها و روانشناسان کار می کنند تا بفهمند چه مشکلی برای این جانباز اتفاق افتاده تا هم داروهایش را مشخص کنند و هم درمانش جهت دار شود.

این جانبازان اصلا متوجه درد در بدنشان نمی شوند، به یکباره می بینیم صورتشان زخم برداشته، در آسایشگاه همدیگر را می زنند و متوجه نمی شوند حالا چگونه می توان از این عزیزان قدردانی کرد؟ من فکر می کنم ایشان از دین ما دفاع کردند و الان هر گونه دین و جایگاهی که در زندگی داریم مدیون ایشانیم.

●ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ● یاران فراموش شده ●ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ● ( جانبازان موجی ) سلامتی اون همسر جانباز موجی که ...

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    خدااااااااا........کربلای حسینی
    نوشته
    559
    حضور
    3 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    32
    آپلود
    1
    گالری
    24
    صلوات
    3129

سلام بابای منم جانبازه...یک ترکش نزدیک قلبشه که هر لحظه ممکنه تکون بخوره و اونوقته که بابا.....
    اون موجی هم هست...یک کم هم شیمیایی... وقتی اینجا میام دلم آروم میشه هرچند حق بابای من و این باباهای جانباز ادا نشده...و خیلی بی توجهی بهشون میشه...برای سلامتی بابام دعا کنین هرچند خودشون میگن برای شهادتم دعا کنین...نمیدونم برای کدوم دعا کنم که خدا راضی تره...
    خدایا راضیم به رضای تو
    همه هر چه هستند از او کمترند
    که با هستی اش نام هستی برند

5. صلوات ها 18

علاقه
    شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

نقل قول نوشته اصلی توسط راحیل محشر نمایش پست ها
    سلام بابای منم جانبازه...یک ترکش نزدیک قلبشه که هر لحظه ممکنه تکون بخوره و اونوقته که بابا..... اون موجی هم هست...یک کم هم شیمیایی... وقتی اینجا میام دلم آروم میشه هرچند حق بابای من و این باباهای جانباز ادا نشده...و خیلی بی توجهی بهشون میشه...برای سلامتی بابام دعا کنین هرچند خودشون میگن برای شهادتم دعا کنین...نمیدونم برای کدوم دعا کنم که خدا راضی تره... خدایا راضیم به رضای تو
    بسم رب الشهدا
    عرض سلام و ادب خدمت سرکار راحیل محشر گرامی
    شاید بیش از اونکه شرمنده شهدا باشیم شرمنده شهدای زنده ای مثل پدر شما هستیم.
    هم خودشون و هم خانوادشون سختی های خیلی زیادی کشیدن که ماها بی خبریم و شاید یک درصدشم نتونیم تو زندگیمون تحمل کنیم!
    اگه قابل باشم برای سلامتیشون دعا میکنم.اما به گفته خودتون ایشون بی قرار وصال هستند! انشاالله هر چی خیره
    پیش میاد...
    خوشا آنان در بازار گیتی خریدار وفا بودند و رفتند...
    خوشا آنان که در راه رفاقت، رفیق با وفا بودند و رفتند...

ویرایش توسط افلاکیان : ۱۳۹۱/۰۸/۱۵ در ساعت ۲۲:۴۰

7. صلوات ها 15

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

نقل قول نوشته اصلی توسط راحیل محشر نمایش پست ها
    سلام بابای منم جانبازه...یک ترکش نزدیک قلبشه که هر لحظه ممکنه تکون بخوره و اونوقته که بابا.....
    اون موجی هم هست...یک کم هم شیمیایی... وقتی اینجا میام دلم آروم میشه هرچند حق بابای من و این باباهای جانباز ادا نشده...و خیلی بی توجهی بهشون میشه...برای سلامتی بابام دعا کنین هرچند خودشون میگن برای شهادتم دعا کنین...نمیدونم برای کدوم دعا کنم که خدا راضی تره...
    خدایا راضیم به رضای تو
    سلام
    نمیدونم بهتون غبطه بخورم یا برایتان نارحت بشم
    ولی اینو میدونم که الان داخل خانه شما مرد آسمانی هست که همه ما بهشون مدیون هستیم
    فقط میخواستم یه توصیه بکنم اینها همینطوری که از غافله شهدا جا موندن دارن حسرتش رو میخورن شما با دعا کردن برای شهید شدن پدرتون هم از دردهای جسمانی و روحیشان کم میکنید هم آرزوشونو بر آورده میشه هم هدیه ای به خدا تقدیم می کنید هم برای خودتون افتخار کسب کنید که فرزند شهید میشین
    از جای من بر پیشانی پدرتون بوسه ای بزنید که برای ما هم دعا کنن
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

9. صلوات ها 14

نوشته
    985
    حضور
    2 روز 22 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    48
    آپلود
    4
    گالری
    183
    صلوات
    9113

پدر فاطمه جانباز بود*****

بعد چند سال دوستی تازه فهمیدم پدرش جانبازه . اونم چی؟...
    جانباز اعصاب
    تا اون موقع با دختر یه جانباز اعصاب به عنوان فرزند جانباز هم صحبت نشده بودم .
    خیلی شاد و با نشاط بود . حتی فکرشم نمیکردم که تو دلش ...
    دلش پر بود . انگار میخواست گریه کنه ولی جلوی خودشو میگرفت .
    برام از پدرش گفت .
    فاطمه میگفت :وقتی که پدرم تو بیمارستان اعصاب بستری بود دبستانی بودم و فقط میدونستم پدرم رفته بیمارستان ولی اینکه برای چی .....
    تو اون مدتی که پدرم تو بیمارستان بخاطر اعصابش بستری بود حتی یک بارهم نتونستم برم ملاقاتش . یعنی حتی مادرمم نتونست بره . آخه کسی نبود که از من و خواهر و برادرام مراقبت کنه و مادرم نمیتونست ما رو تو شهر غریب تنها بذاره و بره تهران ....
    میگفت : بعضی چیزا هست که یه دختر فقط دلش میخواد به باباش بگه ولی من میریزم تو خودم . آخه میترسم بابام با شنیدن اونها عصبی بشه و دوباره حالش بد بشه و دوباره ...
    میگفت : نمیدونی چقدر بده که روزی چند بار بابات یه کیسه پر از قرص و دارو رو برداره و مشت مشت قرص بخوره .
    میگفت :نمیدونی چه حس بدیه وقتی هر کی بهت میرسه میگه تو با امتیاز بابات رفتی درس خوندی. تو با امتیاز بابات رفتی سر کار .تو با امتیاز بابات ...
    این حرفا برام درد آوره وقتی میبینم بابای من به خاطر آسایش اونا این بلاها سرش اومده اونوقت اونا حتی حاضر نیستن به احترام پدرم دل دخترشو نشکونن ....

ادامه دارد...

11. صلوات ها 14

نوشته
    985
    حضور
    2 روز 22 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    48
    آپلود
    4
    گالری
    183
    صلوات
    9113

میگفت : وقتی بابام از خاطرات مجروح شدنش و موشکی که از جند متریش رد شده میگه و ماجرای شهید شدن بهترین دوستاش توی بغل خودش رو تعریف میکنه ، اشک تو چشاش جمع میشه و کلی خودشو کنترل میکنه که جلوی ما گریه نکنه من دیگه طاقت این صحنه رو ندارم .
    میگفت : وقتی پوست بدن بابام بی دلیل سرخ میشه و ورم میکنه دلم هُرّی میریزه . اینجور موقع ها خودش میگه این موجه که داره از بدنش خارج میشه . من نمیدونم این همه سال این موجا کجا بودن که الان دارن اینجوری میان بیرون و بابامو اذیت میکنن ...
    میگفت بابام میگه : من جانباز نیستم . جانباز دوستای منن که جونشونو دادن من خجالت میکشم در مقابل اونا به خودم بگم جانباز ....
    میگفت : ...
    فاطمه خیلی چیزای دیگه میگفت . خیلی دلش پر بود . اشکاش کم کم رو گونه هاش جاری میشد . یه دختره و دوست داره با باباش درد و دل کنه ولی...
    خدایا به همه جانبازای عزیزمون سلامتی بده مخصوصا جانبازان اعصاب و روان و مخصوصا به اونایی که خانواده هاشون اونها رو به خاطر شرایطشون رها کردن .
    خدایا به فاطمه و فاطمه ها و به همه همسران و فرزندان جانبازان عزیزمون صبر بده .

13. صلوات ها 13

علاقه
    خدا امام حسین امام زمان
    نوشته
    3
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

جانباز..؟اسمش اشناس..!!
    جانبازی که برای احتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی زندگی خود را به خطر انداخت تا زندگی من و تو به خطر نیفتد. حال همسر این جانباز فقط و فقط بخاطر چند میلیون و پرداخت اجاره منزل و اندکی قرض، و برای حفظ آبرو و برای فرار از آواره شدن در کوچه و خیابان؛ تصمیم به فروش کلیه خود گرفته است در حالیکه در هیمن کشور و در صنعت فوتبالش مبالغ میلیاردی هزینه می شود.
    خجالت نکشید سرتونو بالا بگیرید بیاین کلیه همسرشو بخرید خون شوهرشو که خود لگد مال کردیم.........

کلیم اگر دعا کند بی تو دعا نمی شود
    مسیح اگر دوا دهد بی تو دوا نمی شود
    صفا ومروه دیده ام گرد حرم دویده ام
    هیچ کجا برای من کرببلا نمی شود

15. صلوات ها 14

علاقه
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

السّلام علي من التّبع الهدي

میگن : موجیه ! دیوونه است ! باید ازش دور شد .

باید قرصهاشوسر موقع به خوردش داد
    .
    میگن : موجیه! باید دست و پاش رو به تخت بست . بایدزندانیش کرد .

میگن : موجیه ! امیدی بهش نیست ! عقل درست حسابی نداره .

باید از عاقل ها دورش کرد باید مراقب بود به عقلا !!! آسیب نزنه .
    باید ...

میگن :موجیه ! باید بهش برق وصل کرد اصلا باید خشکش کرد وبه دیوار زدش !

میگن : موجیه ! کی اصلا بهش گفت بره جبهه بره جنگ بره جلو گلوله

میگن : موجیه ! یهو اینقدر مهربون میشه گول نخوریا قاطی که کنه نمیشه نیگه داشتش

میگن : موجیه ! خطی بوده راستی یا چپیشو نمیدونن

میگن : موجیه ! خطر سازه بحران آفرینه باید دورش کرد از آدما

میگن : موجیه !

میگه کی ؟

میگن : نمیدونم یادم نیست

میگن : موجیه!

میگم: موجیه ! عاقله باصفاست با مرامه

میگم : موجیه ! امیدم بهشه گم که شدم کمکم کرد پیدا بشم

میگم : موجیه ! بی آزاره دلش دریاست هنوزم اهل خاکریزه

میگم : موجیه ! جانبازه , واسه من , واسه تو , واسه ما

میگم : موجیه ! سیده , مثل جدش غریبه

میگم : موجیه ! هنوزم که هنوزه بوی خاک میده!!!

میگم : موجیه ! فکرم باهاشه عکسش رو دیوار قلبمه

میگم : موجیه ! دمش گرم وقتی خیلی ها خواب بودن شد سپر بلا

میگم : موجیه ! خطی بوده حزبی حزب الهی حزب روح الهی

میگم : موجیه ! خطرناکه وقتی به ارزشهاش توهین بشه میزنه به سیم آخر

میگم : موجیه ! دست نداره ولی یه روز یه جا دست ماهارو میگیره

میگم : موجیه ! خاکی افلاکی جهادی هنوزم عشق شش جیب و ژ3 تاشو

میگم : موجیه ! یادته ؟

میگه کی ؟

میگم :
    موجیه ! همون که فراموش شده همون که جامونده از قافله همون که هر شب خواب شب عاشورا رو میبینه

همون که عاشقه...

منبع:تالار بیداری اندیشه

17. صلوات ها 12

علاقه
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

اتل متل یه بابا
    دلیر و زار و بیمار
    اتل متل یه مادر
    یه مادر فداكار
    اتل متل بچه‌ها
    كه اونارو دوست دارن
    آخه غیر اون دوتا
    هیچ كسی رو ندارن
    مامان بابا رو می‌خواد
    بابا عاشق اونه
    به غیر بعضی وقتا
    بابا چه مهربونه
    وقتی كه از درد سر
    دست می‌ذاره رو گیجگاش
    اون بابای مهربون
    فحش می‌ده به بچه‌هاش
    همون وقتی كه هرچی
    جلوش باشه می‌شكنه
    همون وقتی كه هرچی
    پیشش باشه می‌زنه
    غیر خدا و مادر
    هیچ‌كسی رو نداره
    اون وقتی كه باباجون
    موجی می‌شه دوباره
    دویدم و دویدم
    سر كوچه رسیدم
    بند دلم پاره شد
    از اون چیزی كه دیدم
    بابام میون كوچه
    افتاده بود رو زمین
    مامان هوار می‌زد
    شوهرمو بگیرین
    مامان با شیون و داد
    می‌زد توی صورتش
    قسم می‌داد بابارو
    به فاطمه، به جدش
    تو رو خدا مرتضی
    زشته میون كوچه
    بچه داره می‌بینه
    تو رو به جون بچه
    بابا رو كردن دوره
    بچه‌های محله
    بابا یه هو دوید و
    زد تو دیوار با كله
    هی تند و تند سرش رو
    بابا می‌زد تو دیوار
    قسم می‌داد حاجی رو
    حاجی گوشی رو بردار
    نعره‌های بابا جون
    پیچید یه هو تو گوشم
    الو الو كربلا
    جواب بده به گوشم
    مامان دوید و از پشت
    گرفت سر بابا رو
    بابا با گریه می‌گفت
    كشتند بچه‌هارو
    بعد مامانو هلش داد
    خودش خوابید رو زمین
    گفت كه مواظب باشین
    خمپاره زد، بخوابین
    الو الو كربلا
    پس نخودا چی شدن؟
    كمك می‌خوایم حاجی جون
    بچه‌ها قیچی شدن
    تو سینه و سرش زد
    هی سرشو تكون داد
    رو به تماشاچیا
    چشماشو بست و جون داد
    بعضی تماشا كردن
    بعضی فقط خندیدن
    اونایی كه از بابام
    فقط امروزو دیدن
    سوی بابا دویدم
    بالا سرش رسیدم
    از درد غربت اون
    هی به خودم پیچیدم
    درد غربت بابا
    غنیمت َنبرده
    شرافت و خون دل
    نشونه‌های مرده
    ای اونایی كه امروز
    دارین بهش می‌خندین
    برای خنده‌هاتون
    دردشو می‌پسندین
    امروزشو نبینین
    بابام یه قهرمونه
    یه‌روز به هم می‌رسیم
    بازی داره زمونه
    موج بابام كلیده
    قفل در بهشته
    درو كنه هر كسی
    هر چیزی رو كه كشته
    یه روز پشیمون می‌شین
    كه دیگه خیلی دیره
    گریه‌های مادرم
    یقه تونو می‌گیره
    بالا رفتیم ماسته
    پایین اومدیم دروغه
    مرگ و معاد و عقبی
    كی میگه كه دروغه؟
    شعر از زنده یا د ابوالفضل سپهر

19. صلوات ها 11

علاقه
    قناعت
    نوشته
    119
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1011

من یبار اسایشگاه جانبازان رفتم فکنم اسمش ستایش یا نیایش بود همون که تو سعادت اباده نزدیکای دانشگاه ازاد
    اگه اسمشو اشتباه گفتم تصحیح کنید
    هیچ مو قع تا حالا انقدر شرمنده نبودم سینم سنگین شده بود با خودم فکر میکردم اونا که شهید شندند چه شانس بزرگی اوردند
    نموندند که ....
    تمیتونم یگم چی دیدم فقط خدا صبرشون بده اجرشون بده هم خودشون هم خانوادهاشونو
    سوختن ،بهای قرب است و چنین سوختنی را جز به پروانه های بی پروای عشق نمیبخشند.آنکه آتشی در دل ندارد ،کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟
    کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟؟
    (شهید آوینی)

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۴/۰۶, ۱۲:۴۹ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری