جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چهار زن از دست شيطان رها شدند

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

چهار زن از دست شيطان رها شدند

از آن جايى كه شيطان قسم خورده همه فرزندان آدم را گمراه نمايند و هر گروهى را با نقشه اى از راه بيرون كند، و تا كنون انجام داده و بعدا هم انجام خواهد داد؛

يكى از آنها كه براى او خيلى هم آسان مى باشد، زنان هستند. اولين كسى را هم كه گول زد و وسوسه اش در او اثر نمود حضرت حوا، مادر آدميان بود.

روزى شیطان پيش رسول اكرم(ص) آمد. پیامبر از او پرسید؟ رفيقان تو چه کسانی هستند؟ پاسخ داد: دروغ گويان، غمازان و زنان.

پیامبر(ص) پرسيد: دام تو چيست؟

شیطان گفت: زنان. به واسطه اينان مردان را از راه مستقيم بيرون مى برم، و خود ايشان را با مكر و حيله و دل سوزى به كارهاى ناشايسته وادار مى كنم و به اين وسيله، جهنمى مى نمايم.

پیامبر(ص) فرمود: چه تعداد از زنان از تو فرمان بردارى مى كنند و تابع تو هستند.

عرض كرد: يا رسول الله! آن قدر زياد هستند كه نمى توان شماره كرد و به حساب آورد. ممكن است از هزاران زن فقط يكى از من اطاعت نكند و بقيه گوش به فرمان من هستند و مايه دل گرمى و اميد من به آنان است.

پیامبر(ص) پرسيد: تا به حال بر چند زن غالب نشدى و نتوانستى بر آنان چيره شوى؟

عرض كرد: يا رسول الله! تا به حال بر چهار زن دست نيافتم.

نخست آسيه؛ زن فرعون. عمرى در خانه فرعون، كه ادعاى خدايى مى كرد، زندگی نمود و يك لحظه به خداى خود كافر نشد و فرعون را به خدايى نپذيرفت. مطيع پيغمبر زمان خود موسى (ع) بود و در پايان هم به دست فرعون به شهادت رسيد.

دوم مريم؛ مادر حضرت عيسى(ع) كه از روز تولد در بيت المقدس ‍ بوده و از اول تا آخر عمرش به عبادت خداوند متعال به سر برد و دست نامحرمى به وى نرسيد. خداوند از لطف و عنايت خود بدون شوهر، حضرت عيسى(ع) را به او عنايت كرد.

سوم خديجه؛ همسر تو. آن زنى كه همه دارايى خود را به تو سپرد و همه را وقف اسلام و هدف شما نمود. در لحظات دشوار از اسلام و مكتب تو پشتيبانى كرد.

چهارم؛ كه از همه آنان بهتر و گرامى تر است، دخترت فاطمه(س) مى باشد. در همه دنيا زنى به خوبى و شايستگى و ايمان و علم و اخلاق او نيامده است.

منابع:

سراج القلوب، ص 98

شیطان در کمینگاه

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,740
    حضور
    11 روز 11 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    141
    گالری
    208
    صلوات
    8477

این که گفته شود حواء آدم را فریفت مخالف نص قرآن است:
    فَوَسْوَسَ إِلَيْهِ الشَّيْطانُ قالَ يا آدَمُ هَلْ أَدُلُّكَ عَلى‏ شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَ مُلْكٍ لا يَبْلى‏ (طه: 120)
    ولى شيطان او را وسوسه كرد و گفت: «اى آدم! آيا مى‏خواهى تو را به درخت زندگى جاويد، و ملكى بى‏زوال راهنمايى كنم؟!»
    در تمامی آیات مربوط به قصه حضرت آدم، هیچ اشاره ای به نقش حواء در فریب حضرت آدم نشده است!

5. صلوات ها 15

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری