جا گرفتن در صف برای دوستان

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جا گرفتن در صف برای دوستان

سلام
من در دانشگاه رودهن تحصیل می کنم
برای رفتن به دانشکاه اول می رم تهرانپارس بعد اونجا ون های دانشگاه رو سوار میشم
صف ون ها خیلی شیر تو شیره ، خیلی ها میرن از جلوی صف سوار میشن و.....
می خواستم بپرسم اگر من برای دوستم که هنوز نرسیده جا بگیرم چه حکمی داره؟
آیا باید به پشت سریم بگم که جا گرفتم یا نیازی نیست؟
پیشاپیش از پاسخ خوبتان سپاس گذازم:khandeh!:

کارشناس بحث : نور

phoenixd110;285658 نوشت:
سلام من در دانشگاه رودهن تحصیل می کنم برای رفتن به دانشکاه اول می رم تهرانپارس بعد اونجا ون های دانشگاه رو سوار میشم صف ون ها خیلی شیر تو شیره ، خیلی ها میرن از جلوی صف سوار میشن و..... می خواستم بپرسم اگر من برای دوستم که هنوز نرسیده جا بگیرم چه حکمی داره؟ آیا باید به پشت سریم بگم که جا گرفتم یا نیازی نیست؟ پیشاپیش از پاسخ خوبتان سپاس گذازم

با سلام و عرض ادب

درصورتی که جاگرفتن باعث تضییع حقوق دیگران شود جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام. آیا در صف زدن(که عموما دوستان علی رغم وجود افرادی پشت سر خود بما جای میدهند یا خودمان در صفوف میزنیم) شرعیست؟

قدس شریف;287805 نوشت:
سلام. آیا در صف زدن(که عموما دوستان علی رغم وجود افرادی پشت سر خود بما جای میدهند یا خودمان در صفوف میزنیم) شرعیست؟

با سلام و احترام

با توجه به اینکه حقوق دیگران تضییع می شود جایز نیست مگر اینکه همه افراد رضایت داشته باشند.

1 خیلیا تو صف میزنن و اونچنان اسم صف نداره.
2 یک نفر و احمالا همه راضین.

حال حکم چیه؟ مرجع رهبری(حفظه الله)

قدس شریف;288080 نوشت:
خیلیا تو صف میزنن و اونچنان اسم صف نداره. 2 یک نفر و احمالا همه راضین. حال حکم چیه؟ مرجع رهبری(حفظه الله)

با سلام و عرض ادب

اگر صف محسوب نشود یا درصورت وجود صف یقین به رضایت همه افراد داشته باشد اشکال ندارد.

قدس شریف;288080 نوشت:
1 خیلیا تو صف میزنن و اونچنان اسم صف نداره.
2 یک نفر و احمالا همه راضین.

حال حکم چیه؟ مرجع رهبری(حفظه الله)

برادر من شما از کجا میگین همه راضین . بنده به شخصه درچنین مواقعی راضی نیستم و برام پیش اومده که دیرم بوده و دوستان هم گفتن بیا تو صف ولی بنده نرفتم . چون فقط به نفر پشتی مربوط نمیشه اینکار باعث میشه از تمام افراد پشت سرتون مثلا یک دقیقه وقت ضایع بشه . در چنین مواقعی ساده ترین راه تشخیص رضایت دیگران اینه که خودتونا بذارید جای دیگران و هرچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید.

موضوع قفل شده است