از تجربه هاتون در مورد وسعت مالی برای ازدواج بگویید

تب‌های اولیه

215 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از تجربه هاتون در مورد وسعت مالی برای ازدواج بگویید

سلام من از تجربه های چند نفر که به خاطر خدا ازدواج کردند و خدا رزقشون رو افزایش داد میگویم شما هم هرچه شنیدید و یا دیدید و یا خودتون تجربه کردید رو اینجا بگید تا بلکه بعضیا کشش به ازدواج پیدا کنند و شاید به لطف دور شدن از گناه دو نفر به ما و شما هم یک ثوابی برسه

قال الامام الصادق ع(ع): من ترك التزویج مخافة الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل - یقول: «ان یكونوا فقراء یغنهم الله من فضله.» امام صادق (ع) فرمود:
هر كس از ترس فقر ازدواج نكند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است.
چرا كه خداوند مى‏ فرماید: اگر آنان فقیر باشند خداوند از فضل و كرم
خود بى نیازشان مى‏كند.

النبی (ص) قال: من تزوج امراة لمالها وكله الله الیه، و من تزوجها لجمالها راى فیها
ما یكره،
و من تزوجها لدینها جمع الله له ذلك.
پیامبر خدا (ص): هر كه با زنى به خاطر مالش ازدواج كند، خداوند او را به مال وى
واگذار مى‏كند، و هر كه با او به خاطر جمال و زیبائى‏ اش ازدواج نماید،
در او چیزى را كه خوشایند او نیست، خواهد دید،
و هر كه با وى به خاطر دینش ازدواج كند، خداوند تمامى این مزایا را
براى او جمع مى‏كند.

پیامبر خدا (ص): زَوِّجوا اَياماكُم فَاِنَّ اللّه‏َ يُحْسِنُ لَهُمْ فى اَخْلاقِهِم وَيوسِعُ لَهُم فى اَرزاقِهِم
وَيَزيدُهُم فى مُرُوّاتِهِم
بى‏همسران خود را همسر دهيد كه خداوند اخلاق ايشان را نيكو مى‏كند و
روزيشان را افزايش داده و بر مروّت آنها مى‏افزايد.

امام صادق(ع) فرمودند: ما من مرزئة اشدّ علی عبد من أن یأتیه ابن اخیه فیقول: زوّجنی فیقول: لا أفعل انا أغنی منک بر بنده مصیبتی سخت تر از این نیست که فرزند برادر مسلمانش نزدش آید و گوید دخترت را به ازدواج من در آور و او گوید:انجام نمیدهم (چون) من از تو ثروتمند ترم منبع:مشکاة الأنوار .ص473.ح

قال موسى بن جعفر علیه السلام:

ثلاثة یستظلون یظل عرش الله یوم القیامة، یوم لا ظل الا ظله: رجل زوج اخاه المسلم او اخدمه او كتم له سرا.

امام كاظم علیه السلام فرمود:

سه دسته در روز قیامت، روزى كه سایه و پناهى جزء سایه خداوند نیست، در سایه و پناه خدا هستند:

1- مردى كه زمینه ازدواج برادر مسلمانش را آماده نماید.

2- مردى كه (به برادر مسلمانش خدمت كند.)

3- كسى كه سر برادر مسلمانش را بپوشاند.

وسائل الشیعه، ج 20، ص 46

اینی که میگم توی رادیو شنیدم ولی متاسفانه برای بقیش من رادیو نداشتم چون توی تاکسی بودم فقط همینش رو شنیدم خواهش میکنم اگر کسی شنیده بگه

یک پسره ای بود که میگفت چند سال برای مراسم عروسیش پول جمع کرده بود و سه روز قبل از عروسی کلاهش رو برداشتند و همه پولارو خوردند

نمیتونست مراسم رو لغو کنه چون به همه دعوت نامه فرستاده بودند و عابروشون میرفت
میگفت خیلی ناراحت بود و تا روز مراسم هیچ اتفاقی نیافتاد دیگه داشت نا امید میشد که چند ساعت قبل عروسی یک پروژه بهش خورد و پیش پرداخت 4 میلیون بهش دادند و بعد از عروسی و ازدواج چند روز بعدش یک کار بهش خورد که 9 میلیون سود کرد

نقل قول:
اینی که میگم توی رادیو شنیدم ولی متاسفانه برای بقیش من رادیو نداشتم چون توی تاکسی بودم فقط همینش رو شنیدم خواهش میکنم اگر کسی شنیده بگه

یک پسره ای بود که میگفت چند سال برای مراسم عروسیش پول جمع کرده بود و سه روز قبل از عروسی کلاهش رو برداشتند و همه پولارو خوردند

نمیتونست مراسم رو لغو کنه چون به همه دعوت نامه فرستاده بودند و عابروشون میرفت
میگفت خیلی ناراحت بود و تا روز مراسم هیچ اتفاقی نیافتاد دیگه داشت نا امید میشد که چند ساعت قبل عروسی یک پروژه بهش خورد و پیش پرداخت 4 میلیون بهش دادند و بعد از عروسی و ازدواج چند روز بعدش یک کار بهش خورد که 9 میلیون سود کرد

این حرفا چیه ... شما که داری با این کارت زیرآب هرچی عقل و فهم هستش رو میبری ...

آدمی که پول نداره ... چجوری اینقدر اعتبار داره که پروژه 15 میلیونی بگیره . اصلا حرف شما درست .... این راه حله ... چرا تمام مذهبی ها راه حل منطقیشون اینجوریه ...

هیچ گشایشی وجود نداره . هیچ معجزه ای هم وجود نداره ... تنها موجودی که میتونه معجزه کنه عقل خودتونه ...

داداش من فردا برم خواستگاری پروژه 20 میلیونی بهم پیشنهاد میشه !!!

نقل قول:

سرود کیهانی;284223 نوشت:
این حرفا چیه ... شما که داری با این کارت زیرآب هرچی عقل و فهم هستش رو میبری ...

آدمی که پول نداره ... چجوری اینقدر اعتبار داره که پروژه 15 میلیونی بگیره . اصلا حرف شما درست .... این راه حله ... چرا تمام مذهبی ها راه حل منطقیشون اینجوریه ...

هیچ گشایشی وجود نداره . هیچ معجزه ای هم وجود نداره ... تنها موجودی که میتونه معجزه کنه عقل خودتونه ...

داداش من فردا برم خواستگاری پروژه 20 میلیونی بهم پیشنهاد میشه !!!

بنام خدا
با سلام

صبح هم این تاپیک رو خونده بودم اما چیزی ننوشتم
در جواب این حرفتون باید بهتون بگم
موقعی که شوهر من اومد خاستگاری حساب بانکیشون بسیار کم بود و حقوق چند ماهشونم حتی نداده بودن
ما در کمال سادگی (یک حلقه و ساعت)ازدواج کردیم
من و همسرم فقط به حرف خدا اعتماد کردیم و ازدواج کردیم و احادیث و آیات بالا رو برای خودمون تکرار کردیم و واقعا بهش ایمان داریم
الحمدلله تا قبل از تیر ماه جند میلیون وارد حساب همسرم شد که خیلی کارها باهاش کردیم

آقا این حرفها خرافات نیست
این اعتماد و اعتقاد ما به حرف خدا و ائمه هست

وسلام

سرود کیهانی;284223 نوشت:

پس اون بیماری که به وسیله ائمه از خدا شفا میگیره ، مگر مجزه نیست
این چه حرفی هست که شما میزنید ، اول فکر کنید بعدا حرف بزنید
مثلا عقل چه معجزه ای میتونه بکنه ، این حرفها هم از نشانه های آخرالزمان هستش به خدا
تازه کی گفت این کار خداوند معجزه هستش ، پس معجزه ندیدی که به یه گوشه چشم خدا میگی معجزه این لطف خدا بود که شامل این جوان شد و این به این معنا نیست که همه دست از تلاش و کوشش بکشن وبگن منتظر لطف خداوند هستیم
لطف و معجزه های خداوند شامل هر کس نمی شود

نقل قول:
بنام خدا
با سلام

صبح هم این تاپیک رو خونده بودم اما چیزی ننوشتم
در جواب این حرفتون باید بهتون بگم
موقعی که شوهر من اومد خاستگاری حساب بانکیشون بسیار کم بود و حقوق چند ماهشونم حتی نداده بودن
ما در کمال سادگی (یک حلقه و ساعت)ازدواج کردیم
من و همسرم فقط به حرف خدا اعتماد کردیم و ازدواج کردیم و احادیث و آیات بالا رو برای خودمون تکرار کردیم و واقعا بهش ایمان داریم
الحمدلله تا قبل از تیر ماه 12 میلیون وارد حساب همسرم شد که خیلی کارها باهاش کردیم

آقا این حرفها خرافات نیست
این اعتماد و اعتقاد ما به حرف خدا و ائمه هست

وسلام

با سلام ...
هر شخصی از روی تجربه هایی که تو زندگیش اتفاق افتاده داره صحبت میکنه .
----------------------------------------------------------------------------------------
اگر شخصی پیش گو باشه . از هر 100 دفعه هم 100 دفعش رو هم درست بگه .
من سراغش نمیرم . چون کار . کاره غلتی هست ... چون راه راه اشتباهی هست .
----------------------------------------------------------------------------------------
به عزیز ترین کسم قسم میخورم که ازش هیچی نمیخوام و نخواهم خواست .
یه خاطره براتون بگم . رفتم سربازی . مشگل فشار خون دارم . کسایی که
فشارخونشون بالای 16 باشه از سربازی معاف میشن . اینو نمیدونستم . تو سربازی بعد
از آموزشی فهمیدم و اقدام کردم . منم متوسط فشارم روی 16 تا 18 هست
اقدام کردم . 3 روز تو بیمارستان میخوابونن اگر متوسط فشارت بالای 16 باشه
از سربازی معافی . از شانس گند منم هر سه روزشم فشارم دور و بر 15 تا 16 بود .
تو این مدت حتی از خدا یک بار هم نخواستم که معاف بشم . بعد از اینکه هولتر
فشار رو ازم برداشتن . همون موقع هولتر از دست دکتر افتادو خراب شد . ( هولتر فشار
ابزاری هست که رکوردهای فشار رو در 3 روز هر نیم ساعت به نیم ساعت جمع میکند
و در خود نگه میدارد که بعدا روش اقدام کنن ) منم برگشتم به خدا گفتم دستت درد نکنه .
ولی ازت که چیزی نخواسته بودم . من 16 ماه خدمت کردم ولی نرفتم تا مجددا تست
هولتر فشار بدم و معاف بشم . من برای خودم شخصیت دارم نمیزارم خدا اینجوری باهام
بازی کنه .
------------------------------------------------------------------------------------------------
و اما ادامه بحث:
فرض کنید من از خدا بخوام که پول ازدواجم رو درست کنه ... اونم دری به تخته زدو
معجزه ای کرد و 10 میلیون تومن بهم داد . سوال این پول به چه دردی میخوره .ظرف 3
تا 6 ماه تموم میشه و میره ... ولی کسی که رو عقلش کار کنه ... عقلش رو بسط
و گسترش بده ... نیازی به 10 میلیون نداره ... یواش یواش جمع میکنه ... راههای منطقی
کسب و کار و یاد میگیره و تا 40 سالگی زندگی خوبی برای خودش درست میکنه . اون یکی
هم فکر میکنه راهش اینه که آیات بالا رو نه 100 بار باید 10000000 بار بخونه تا موفق بشه .
----------------------------------------------------------------------------------------------
ما هم زمانی منتظر معجزه وایسادیم . خیلی هم وایسادیم . برای ما که معجزه نکرد .
برای شما ها بکنه ... اصلا دلمم نمیسوزه .
عقل من میرزه به تمام دعاها و گریه های سحر گاه شما.
نمیدونم . نمیدونم . چرا اینقدر راحت شما این حرف ها رو میزنین .
راحت میاین و میگین " به خدا اعتماد کنین " و " مهریه کم بگیرین " و " به مشکلات توجه نکنین "
وقتی این حرف ها رو مینویسین و عده ای هم به این حرف ها اعتماد میکنن و وارد مشکلات میشن .
وقتی هم که تو زندگی کم میارن میاین و با تیپ خاطر میگین ( مگه خودت عقل نداشتی ) ...
نمونه هاش تو حرف های استاد حامی زیاده ... یه تاپیک با عنوان " در اینجا خدا را به محاکمه میکشند "
ایشون داشتند ... خیلی باحال بود از دستش ندین .
----------------------------------------------------------------------------

دستور العمل اميرالمؤمنين عليه السلام

نوف مي گويد: اميرالمؤمنين عليه السلام را ديدم كه با سرعت مي رفت، عرض كردم: مولاي من كجا مي رويد؟ فرمود: نوف مرا به حال خود بگذار، زيرا آرزوهايم مرا به سوي محبوب مي برد. عرض كردم: مولاي من آرزوهايت چيست؟ فرمود: آن كس كه بايد آروزهايم را بداند مي داند، و نيازي به بيان آنها براي ديگري نيست. متقضاي ادب اين است كه بندهٴ خدا، غير او را در نعمتها و حاجتها شريك قرار ندهد. عرض كردم: يا اميرالمؤمنين من از غلبهٴ هواي نفس و طمع به امور دنيوي بر خودم مي ترسم؟ فرمود: چرا از نگهدارندهٴ خائفين و پناهگاه عارفين غافل هستي؟

عرض كردم: او را به من معرفي كن. فرمود: او خداي بزرگ است كه با تفضلات او به آرزويت مي رسي. با همت خودت به او توجه كن، و آنچه را در قلبت، وارد مي شود خارج ساز. و اگر اين امر بر تو دشوار آمد من ضامن آن هستم.
به خدا بازگرد و تمام توجهت را به سوي او معطوف بدار. خداي سبحان مي فرمايد: به عزت و جلال خودم سوگند: اميد آن كس را كه به جز من اميد داشته باشد قطع مي كنم.
لباس خواري و ذلت را بر او مي پوشانم ، و از قرب خويش دورش مي گردانم. از ارتباط با خودم او را قطع مي كنم و يادش را مخفي مي نمايم.
واي به حال او آيا در مشكلات به غير من پناه مي برد؟ در حالي كه حل مشكلات به دست من مي باشد. آيا به غير من اميد دارد در حالي كه درب خانه آنان بسته است. آيا درب خانهٴ مرا رها مي كند در حاليكه باز است؟ چه كس به من اميد داشته و اميدش را قطع نموده ام.
اميد بندگانم را به خودم بسته ام، و آن را برايشان نگهداري مي كنم. آسمان را از كساني پر كرده ام كه از تسبيح من خسته نمي شوند . به فرشتگان گفته ام كه درهاي بين من و بندگانم را هيچگاه مسدود نسازند.

http://www.askdin.com/thread23796.html

و به قول یکی از دوستان :

زندگی به من آموخت هر چیز قیمتی دارد
پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می شود

با سلام ...
یه مقایسه ای میکنم بعدش نتیجه رو به خودتون واگذار میکنم .

1- مسایل و موفقیت هایی که توسط عقل و هوش و پول و روابط بدست میاد همگیشون تحت کنترل خودمونه ... ولی مسایل و موفقیت هایی که توسط خدا برای بنده اش رقم میخوره تحت کنترل ما نیست و ممکنه خدا بده و ممکن هست خدا نده .

2- مسایل و موفقیت هایی که توسط عقل و هوش و پول و اعتبار و روابط بدست میاد ... قابل مهندسی کردنه ... میتونی روی عقل و هوشت برنامه ریزی کنی ... میتونی روی بالا بردن اعتباراتت مهندسی کنی ... ولی مسایل و موفقیت هایی که توسط خدا برای بنده اش رقم میخوره قابل کنترل و مهندسی کردن نیست . هر چقدر خودت رو خوار و ذلیل تر بکنی ... امکان استجابت دعات بیشتر میشه .

3- مسایل و موفقیت هایی که توسط عقل و هوش و پول و اعتبار بدست میاد ... بچه میکنه ... شما به مرور زمان اگر بی خیال هم بشی ... چون مغزت راه موفقیت رو یاد گرفته ناخودآگاه تو مسایل پیروز میشی ( بدون اینکه سعی و تلاشی یکنی ) ولی مسایلی که توسط دعا بدست میاد بچه که نمیکنه هیچ ... ازش هم زده میشه ... اگر خدا بهت کمک کنه ... وقتی از کنار یه فقیر رد میشی میتونی فقیر بودن اونو نگاه کنی و یک میلیون تومن هم پول تو جیبت داشته باشی !!!

4 - مسایل و موفقیت هایی که از طریق عقل و هوش و اعتبار و پول بدست میاد اگر هم توشون حریص باشیم . مشگلی بوجود نمیاد . ولی مسایلی که از طریق دعا و ... بدست میاد ... وقتی شخص به حداقل های زندگی میرسه چجوری میتونه رو کنه به خدا و بگه بیشتر ... چجوری میتونه با دعا برای بچه اش هم از خدا شغل خوب . خونه خوب و ... بخواد .

و خیلی چیزهای دیگه ...

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام
جناب کیهانی والله برادر من هم خیلی داعیه ی عقل داره و کلاً خستمون می کنه از بس که میخواد همه کاراش حساب کتاب داشته باشه
21سالگی تو سربازی با سرمایه ی صفر(نه ببخشید منفی چون بدهی هم داشت!) عقد کرد البته با احتیاط کامل سراغ دختری رفت که بساز و اهل زندگی باشه.
22سالگی با برکتی که خدا تو زندگیش انداخت فقط به خرج خودش و با کمک خانومش، مراسم گرفتن و خونه رهن کردن
شکر خدا الان که27سالشونه هم خونه خریدن هم ماشین.
البته شاید سطح رفاهشون زیاد هم بالا نباشه اونطور که مدنظر شماس، اما اونقدری هست که آرامش داشته باشن و بتونن در متن این آرامش، زندگی خوب و پاک و خداپسندانه ای داشته باشن.
--
به جای اینکه همه رو متهم کنین به بی عقلی، یه کم هم شما دریچه ی نگاهتونو عوض کنین.
اینکه از خدا هیچی نخواین لزوماً خوبی و بزرگ منشی شما رو نشون نمیده.
چون اتفاقاً هرچی آدم بزرگتر میشه می فهمه چقدر واقعاً به خدا و به دعا برای رسیدن به خواسته های معقولش نیاز داره.
--
و یه نکته ای این وعده ی قرآنیه که خدا تو مسائل مالی ازدواج جوونا رو کمک می کنه. و اگه بخواین شاید نزدیک 10تا از اطرافیان حسابگر خودم بتونم براتون شاهدمثال بیارم که تو چنین تصمیمی درکنار تلاش و برنامه ریزی خودشون، توکل به خدا هم کردن و برکاتشو تو زندگیشون همون اول زندگیشون دیدن
[/]

نقل قول:

سلام
جناب کیهانی والله برادر من هم خیلی داعیه ی عقل داره و کلاً خستمون می کنه از بس که میخواد همه کاراش حساب کتاب داشته باشه
21سالگی تو سربازی با سرمایه ی صفر(نه ببخشید منفی چون بدهی هم داشت!) عقد کرد البته با احتیاط کامل سراغ دختری رفت که بساز و اهل زندگی باشه.
22سالگی با برکتی که خدا تو زندگیش انداخت فقط به خرج خودش و با کمک خانومش، مراسم گرفتن و خونه رهن کردن
شکر خدا الان که27سالشونه هم خونه خریدن هم ماشین.
البته شاید سطح رفاهشون زیاد هم بالا نباشه اونطور که مدنظر شماس، اما اونقدری هست که آرامش داشته باشن و بتونن در متن این آرامش، زندگی خوب و پاک و خداپسندانه ای داشته باشن.
--
به جای اینکه همه رو متهم کنین به بی عقلی، یه کم هم شما دریچه ی نگاهتونو عوض کنین.
اینکه از خدا هیچی نخواین لزوماً خوبی و بزرگ منشی شما رو نشون نمیده.
چون اتفاقاً هرچی آدم بزرگتر میشه می فهمه چقدر واقعاً به خدا و به دعا برای رسیدن به خواسته های معقولش نیاز داره.
--
و یه نکته ای این وعده ی قرآنیه که خدا تو مسائل مالی ازدواج جوونا رو کمک می کنه. و اگه بخواین شاید نزدیک 10تا از اطرافیان حسابگر خودم بتونم براتون شاهدمثال بیارم که تو چنین تصمیمی درکنار تلاش و برنامه ریزی خودشون، توکل به خدا هم کردن و برکاتشو تو زندگیشون همون اول زندگیشون دیدن

با سلام .
من نمیدونم . اینگار شما دارین تو یه دنیای دیگه ای زندگی میکنین . شما تو ای بحثتون میگین برادرتون 1 ساله ... دقیقا از 21 سالگی تا 22 سالگی ( هم تونسته قرض هاشو بده . هم تونسته خرجشو بده . هم تونسته خرج عروسیش در بیاره . هم تونستن هزینه رهن خونه رو کنار بزارن ) . ببینید من نمیگم امکان پذیر نیست . ولی برای چند در صد از انسانها همچین اتفاقی میوفته ...

مثلا برای خودم :
هزینه پایین ترین نوع عروسی : حداقل10 میلیون .
هزینه خرج یک ساله از 21 تا 22 سالگی : حداقل 3 میلیون تومنه .
هزینه رهن خونه : حداقل 10 میلیون تومنه .
------------------------------------------------------------------------------
خوب مجموع اینا میشه 23 میلیون ... که من میدونم قیمت صحیح اینا یه
چیزی دور و بر 30 تا 40 میلیون میشه ... ولی حرف شما ... 23 میلیون
-----------------------------------------------------------------------------
خوب یه پسره 21 ساله که به تازگی از سربازی اومده بیرون چجوری میتونه
در عرض 1 سال 23 میلیون پول چور کنه .

1- خودش در آورده ( شرمنده باور کردنش خیلی خیلی سخته ) یه پسری با تجربه ایشون نهایتش برجی 400 تا 500 هزار تومن بهش بدن که حتی به اندازه خرج خودشم نمیشه .
2- خانومشون یا پدر خانومشون پول داده ( دخلی به بحثمون نداره ... من اینو گشایش تو کار نمیدونم . ایشون با یه دختر خانوم پولدار ازدواج کردن . این گشایش تو کار نیست )
3- پدرتون یا مادرتون به برادرتون داده باشن . که بازم دخلی به بحثمون نداره . این گشایش تو کار نیست . دوست داشتن و دادن . اگر خانواده ای پولدار باشه به قرزندش میده . و نیازی نیست این فرزند منتظر گشایش از طرف خدا باشه .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
اتفاقا من میگم موضوع خوبیه ... از برادرتون بپرسید هزینه ازدواجشون چقدر شد و چجوری جور شد .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
و اینی که میگین در عزض 6 سال تونستن خونه بخرن و ماشین .
آدما تا از سربازی میان بیرون حداقل 3 بار 3 تا شغل رو امتحان میکنن . ضرر هاشو میدن . تا راهشون رو پیدا میکنن .
اینی که ایشون پدر پولداری دارن . یا خانوم پولداری دارن . یا... این که گشایش نیست .
------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببینید . هدف من اصلا کوبیدن بحث شما نیست . من نمیخوام یه جوون بیاد و این حرف ها رو بخونه ... فکر کنه ازدواج کنه
خدا خودش مشکلات رو حل میکنه ... بالای 75 درصد طلاق ها الان مادی شده . حرف من اینه ...

[="Navy"]سلام مطلبی رو از دوستان خوندم به نظرم بهتره واقع بین بود
برادر من هم تو شرایط مناسبی ازدواج نکرد و الان خدارو شکر خونه خریده ولی به چه قیمتی!!! حیف شدن جوونیش!!! خدایی اینه دیگه !تا زمانی که بچش 20 سالش شه باید قسط بده!
خدارو شکر راضیه از زندگیش ولی من به عنوان شخص سوم (نه خواهرش )که به این زندگی نگاه میکنم خستگی رو تو چهرهش حس میکنم ایشون 32 سالشه و جوان تلقی میشه دیگه !
ولی فشار زندگی خیلی زیاده حالا ما هی بگیم خدارو شکر راضیه
راضی نباشه چه کار کنه!!!؟
بالاخره تو یه دوره از زندگیش که بخوای استارت کار رو بزنی باید یه سری چیز ها که لازمه زندگی امروزه داشته باشی, نمیگم خدا کمک نمیکنه ولی واسه پول درآوردن و آماده شدن واسه زندگی باید چند سالی خوب کار کنی البته اگه کاری باشه:Nishkhand:
[/]

سرود کیهانی;284374 نوشت:
و به قول یکی از دوستان :

زندگی به من آموخت هر چیز قیمتی دارد
پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می شود

موش اگه عقل داشت آدم میشد . یه پولی میداد و نون پنیر میخورد .:khaneh:

دقت کنید بحث نامرتبط نشه .

نقل قول:
آره درسته...
بستگي داره دركدام شرايط باشيم يااصلا چه شهري باشيم..
واقعا درصدكمي ممكنه شانسشون بلندباشه:ok:
اما يه اصلي هست كه ميگه (اصل يعني اينكه همه اكثريت اگراستفاده كنندجواب ميگيرن ونه فقط اونهايي كه دراقليتنديادرشهري كه شرايطشوندارن)
:اگرما دل روشن داشته باشيم واميد رو درذهنمان نسبت به آينده شكل دهيم به پاسخي كه دوس داريم ميرسيم.
قرآن اشاره كرده كه ازدواج كن موقعيتت رو تغييرميدهم..
اين همون قانون قراردادي جهانه واثراميدونشاط.
منم اگراجازه بديد ازدواج داداشم رومثال بزنم:
متولد66هست.
قبل ازدواج دوبارافسردگي گرفت..
وسط كلنجارهاش دراومد گفت :زن ميخوام(پررررررررررر رو)
شاخ همه مادراومد...چون داداش بزرگتره مونده هنوز...اين قدم علم كرده بود.
ديديم نه اگرازدواج نكنه خونه توسرمون خراب ميكنه دست به كارشديم(وظيفه من رفتن درمجالس واسه پيداكردن دختربود:Nishkhand:..آره داشتن آجي نعمته:ok:)
بيكاربود....هيچي حتي يك ريال هم نداشت..يه مدرك فوق ديپلم فقط..
تنهايه خوبي داشت:
قاري قران بودوبسياربسيارمعتقدكه اگرازدواج كنه زندگيش عوض ميشه...وقران بهش كمك ميكنه.
تلاش مابي فايده بود..خودش يك نفررو ديد يك دل نه صددل عاشقش شد:Ebraz Doosti:(باباش روتومسجدميديد)

عقدكردن..چندماه بعدازعقدش...يه جاخصوصي كارپيداكرد(اولشه حالاااااااااا )
بعدش هم كه استخدامي اومد امتحان داد رسمي قبول شد..
ناگهان بهش زنگ زدن پيشنهاددوتاكار ديگه دادن كه نوشته بود!!(بگيدماشاءالله)
(حتي خنديدوگفت مردم بيكارن ما چندتاچندتا كارميادبرامون)

ولي شركت موند تا اينكه يه كاررسمي ديگه گيرش اومد(باوركنيد ازاسمون ميرسيد ماهم دهن هاباز)

شركت رورهاكردورفت اونجا...
حالا داشت تثبيت ميشد رئيسش كردن اونجا...تااينكه شركت نفت زنگ زدبهش بياد..
مجبورشد دوتاكار رو گرفت..

چيه ه ه هه؟نه خيييييييرم نه بابام جانبازه....!نه داداشم پارتي داشت.........!
!تازه دوجاهم حقشو خوردن توي امتحان اول شدمصاحبه ردش كردن بيخودي...

يه آدم ساده است ونابغه هم نيست...
درعرض دوسال تمام تشكيلات زندگيش بپاشد.
الان هم توفكر بايه بچه كوچولو خوشكل مارو خوشحال كنه:ninii:...دعاكنيد گيرشون بياد..
تنهاعلت اين موفقيت رو خودش ميگه ازدواج..
ازش اعتراف گرفتم گفت ازوقتي ازدواج كرده ايمانش قوي شده و توكلش هم همينطور واين تنهاعلت موفقيتش بود.

نقل قول:
و اینی که میگین در عزض 6 سال تونستن خونه بخرن و ماشین .

6سااااااااااااااال چيه؟؟
داداش من تو2سال تونست..
البته خيلي براش سخت بودولي گذشت روزهاي سختش..
فقط علت موفقيتش رو هم اين دونست كه باخدا عهدكردكه من خودم روباازدواج كامل ميكنم وازگناه دور...تو خودت منروكمك كن بعدازازدواج.
بابا امتجان كنيد اگرنشد فوقش انجمن خيريه ميزنيم :ok:

نقل قول:
اینی که ایشون پدر پولداری دارن . یا خانوم پولداری دارن . یا... این که گشایش نیست .

داداش من هيچ كدوم ازاين هارونداشت..
جزاقليت هم نبود..
قانون اميدبه آينده و دوري ازنگراني وتشويش خاطر ميتونه روي سرنوشت مااثربزرگي بذاره.

سلامی دوباره
فقط یک کلمه میگم انسان با اون عقل ناقصش و قدرت کمش انقدر ادعاش نشه با فکر با فکر خدا قدرتش روی همه چیز تسلط داره میتونه با آنی یکی رو عزیز کنه یکی رو ذلیل
نمرود یک میلیون سرباز داشت و ادعای خدایی میکرد با یک پشه کشتش و به خاک ذلت کشوند
یوسف یک برده بود شد عزیز مصر

خدایی که روی همه تسلط داره میتونه به دل یک نفر یا نفراتی بندازه برای رسیدن یک نفر به درجه های بالا حالا تو میخوای با عقلت برسی و نمیدونی که حتی نفس داری میکشی برای اینه که خدا اجازه داده

پدر بزرگ من چند میلیارد در یک هتل شریک شد مالش رو خوردند اون از شما مغرورتر و باهوش تر بود و تماما با فکرش پولدار شد به مدتی کم شهرداری با یک نفر دست به یکی کرد و مسافر خونش که نزدیک 10 میلیارد قیمت داشت رو قانعش کردند با بخشی از یک هتل عوض کنه و هر ماه درآمدی که از سهمش داره رو بهش بدند
اونها هم با مدارکی که پدر بزرگم داشت بالاخره جوری شد که دست پدر بزرگ من رو بستند و حتی چند ماه همین سهمش رو هم ندادند تا یکسال پدربزرگم افسرده بود و از خدا کمک میخواست

پدره من 6 سال پیش فوت کرده بود در اثر سکته ی مغزی
مادرم پارسال عید با مردی ازدواج کرد که با اون همه ثروتش مادرم مهریه فقط سفر حج با عتبات عالیات خواست الان هم ازدواجشون مبارکه و هم خدا به دله اون مرد انداخت و الان هم ثروت پدر بزرگم رو پس گرفته و هم باعث شد پدربزرگم از خونه ی مزخرفه قدیمیشون بلند شن و یک خونه ی دیگه بشینن تا خونش رو بسازند
بعدا بازم میگم

در ضمن اونکه باعثه بیش از 79 درصد طلاقها شده پول نیست جیگر من خودم انقدر تحقیق کردم درباره ی این آمارها که هر چی بخوای برات میارم
عامل بیشتر طلاقها هم کفو نبودن دو نفره

بدترین خبری که دارم اینه که متاسفانه 97 درصد مردم کشورمون بلد نیستند ازدواج کنند برای همین من یک انجمن زدم و تمام سخنرانی هایی که گوش دادم رو آپلود میکنم و توش میزارم
مطالبه مربوطی که باید برای یک ازدواج موفق رعایت شه هم میزارم
اگر وقت کنم بیشتر بهش میرسم

سرود کیهانی;284603 نوشت:

من نمیدونم . اینگار شما دارین تو یه دنیای دیگه ای زندگی میکنین . شما تو ای بحثتون میگین برادرتون 1 ساله ... دقیقا از 21 سالگی تا 22 سالگی ( هم تونسته قرض هاشو بده . هم تونسته خرجشو بده . هم تونسته خرج عروسیش در بیاره . هم تونستن هزینه رهن خونه رو کنار بزارن ) . ببینید من نمیگم امکان پذیر نیست . ولی برای چند در صد از انسانها همچین اتفاقی میوفته ...

مثلا برای خودم :
------------------------------------------------------------------------------
خوب مجموع اینا میشه 23 میلیون ... که من میدونم قیمت صحیح اینا یه
چیزی دور و بر 30 تا 40 میلیون میشه ... ولی حرف شما ... 23 میلیون
-----------------------------------------------------------------------------
اتفاقا من میگم موضوع خوبیه ... از برادرتون بپرسید هزینه ازدواجشون چقدر شد و چجوری جور شد .

خب دیگه اشتباه شما تو همین محاسباته و اصرارتون به اینکه همه باید همینطور زندگی کنن که شما محاسبه می کنین. نخیر. اینطور هم نیس.
اولاً مراسم5-6سال پیش بود. و گرونی به این معنی وجود نداشت. پس با 10-12میلیون سرمایه راحت میشد یه زندگی رو به متوسطی رو که برای دوتاجوون دم بخت خیلی هم مناسبه شروع کرد.
داداشم قرضشو تو اون یک سال نداد. تعجب نکنید. هنوز اونقد آدم منصف وجود داره که اگه ببینه بدهکارش قصد امر خیر داره کمکش کنه و بهش آسون بگیره. بله اینجا هم تهران است!!!
فقط هزینه مراسم که فک کنم کلاً 1میلیون هم نشد(تعجب نکنید اینجا هنوز تهران است!!!) و هزینه رهن خونه(7میلیون بازهم تعجب نکنین ما هنوز تهرانی هستیم!!!!) و خرید اهم جهیزیه بود که اونم زیاد نشد. خرج یکساله رو اشتراکی برادر و پدرم متقبل شدن اونم عمراً 3میلیون نشد!
تمام هزینه از وام های ازدواج و کمی قرض از دوستان(که با هدایای نقدی مراسم یر به یر شدند) و درآمد یکساله ی برادرم و خانومش فقط و فقط از همینا تامین شدند.بیشترهم صلاح نمیدونم توضیح بدم فقط خونه و ماشین خریدن واقعاً لطف خدا بود که وامی جور شد و دوستی لطف کرد و...
البته بازنگین این استثناس و ... مسلماً کسی هم از یه جوون 27ساله توقع خونه و ماشین مستقل از خودش نداره همین که یه زندگی عادی و متوسطی رو بتونه اداره کنه خیلی هم ایده آله. اما اینکه من رو این تاکید کردم فقط واسه این بود که بدونین خلاف محاسبات شما تو همین محلات تهران هم خیلی ها دارن زندگی می کنن. فقط درحد ذکر یه مثال نقض برای محاسبات عقلی شما بود
بهرحال...
اتفاقاً خود برادرم همه جا میشینه همینو میگه به جوونا که من توکل به خدا کردم(توجه دارین که برادرم تو داعیه ی عقل داشتن، زبانزد کل فامیله اما راحت اعتراف می کنه من سپردم به خدا و خودش جور کرد.)
بهرحال منم قصدم همین بود که بگم فک نکنین تنها و تنها شیوه ی زندگی که شما محاسبه می کنین بهترینه.
و شما اتفاقاً بقیه رو بله می کوبین
این جمله از شماس:
عقل من می ارزه به گریه و دعاهای سحری شما
شما دارین عقل مذهبیا رو زیر سوال می برین و این استغنای خودتونو از خدا دلیلی بر عاقل بودنتون می دونین
این یعنی کوبیدن بقیه.
نکته ی پایانی: ما هم خودمون و هم خونواده ی زنداداشم قشر متوسطیم اما تو زندگی اینو به لطف خدا خوب یادگرفتیم، وقتی تلاش می کنیم و به چیزی نمیرسیم به داشته هامون قانع خواهیم شد

اوضاع اوضاع برادرونه
كاش ما هم يجوري بوديم يكي ميومد اينجا مي گفت برادرم اينكارو كرد اينكارو كرد
منم از قافله عقب نيافتم
داداشاي من هم خدا رو شكر زندگي خوبي دارن
بنظر من ادم بايد توكل كنه و خرج الكي نكنه (منظورم شخص خاصي نيس)
داداش من با رتبه دو رقمي وارد دانشگاه دولتي شد ولي بخاطر اينكه مي خواست ايمانشو حفظ كنه نتونس دووم بياره و درسش رو رها كرد بعد همه گفتن چقدر بدبخته اين چرا اينطوريه ووووو
حتي مي خواست رو بياره به كارگري كه استخدامي زدن تو 4تا استخدامي با هم قبول شد با مدرك ديپلم بعد رفت سر كار بعد ازدواج كرد همين طوري كم كم پيشرفت كرد تا الان كه در بهترين جا و مكان شغلش تو كشور در حال كاره مدرك كارشناسي ارشدشو گرفته و مي خواد برا دكترا امتحان بده زندگيش هم خدا رو شكر مي گذره هم خونه داره هم ماشين طوري پيشرفت كرد كه بالاترين مديران همون شغلش فقط بخاطر ايمانش باهاش دوست شدن و بهش كمك كردن
پدرم مي گه فقط خدا كمكش كرد
من كمك خدا رو ديدم كسي كه هيچ كسي بهش اميد نداشت الان يكي از بهترين شغل ها رو داره همش هم بخاطر حفظ ايمان و دوري از گناه
يه شب بهم مي گفت جو خوابگاه خيلي بد بود منم نمي خواستم گناهي مرتكب بشم واسه همين نمي رفتم خوابگاه و سر كلاس درس
البته هر كسي ساختار مخصوص به خودش رو داره درسته كه مي تونست راهكار بهتري واسه خودش انتخاب كنه ولي مهم اينه كه گناهي مرتكب نشد و شب و روز هميشه قران مي خوند و نمازاش سر وقت
هميشه منو مي برد بالاي پشت بوم و از خدا برام مي گفت تا خود صبح
خدا رو شكر الان باعث افتخار پدر و مادرم هست
و اين واسه من الگو شد كه خدا بخواد كمك مي كنه
به همين نحو دو داداش ديگرم هم رفتن سر كار و با حقوق خوب
اين نظر خودم هست بنظر من پول زيادي اصلا خوب نيس ادم بتونه يه امكانات خوب رو واسه خونوادش فراهم كنه واسه نون شبش به كسي محتاج نباشه كافيه
پول زيادي جز دردسر چيزي نداره خصوصا واسه كسي كه يه عمري با حلال زندگي كرده
بنظر من اگر توكل كنيم خدا خودش همه چيزو حل مي كنه بشرطي كه به حرفش گوش بديم

[="Navy"]الاناس دیگه یکی بیاد بگه موضوع بی ارتباطه حذف پست:khandeh!:
ببخشید ببخشید
چشم سکوت
نه نه
اصن ما رفتیم به ما چه :makhfi:
[/]

آخه چرا باید حذف شه من خوب میدونم تی هر چیزی هممخالف هست و هم موافق
توی هر کدوم هم دو مدل داریم یا با دلایل منطقی قبول میکنه یا خودش رو به خواب میزنه و اگر به اندازه ی یک کتاب مطلب بنویسی فایده نداره

نقل قول:

6سااااااااااااااال چيه؟؟
داداش من تو2سال تونست..
البته خيلي براش سخت بودولي گذشت روزهاي سختش..
فقط علت موفقيتش رو هم اين دونست كه باخدا عهدكردكه من خودم روباازدواج كامل ميكنم وازگناه دور...تو خودت منروكمك كن بعدازازدواج.
بابا امتجان كنيد اگرنشد فوقش انجمن خيريه ميزنيم

با سلام خدمت شما ...
بابا داداش شما چی کاره هست ...
رفتم یه خونه طرف چیتگر قیمت پرسیدم 70 متری 3 سال ساخت میگه 250 میلیون .
یه خونه 90 متری 10 سال ساخت رفتم کرج پرسیدم میگه 190 میلیون .

پس داداش شما یه چیزی در حدود برجی 10 میلیون داره در میاره :Moteajeb!:

میگم اگر اینجوری باشه من 10 تا زن میگیرم . اینجوری در آمدم میشه برجی 100 میلیون . :khandeh!:

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
داستان که البته نمیشه گفت، واقعیتهایی رو که دوستان بیان کردن رو هم مطالعه کردیم و هم لذت بردیم.
حرفهای همه دوستان درست! باید توکل کرد و ایمان داشت و با امید به سمت آینده رفت
من نمیگم جناب سرود کیهانی درست میگن، ولی میگم سعی نداشته باشید ایشون رو با بیان چند واقعیت به توکل و امید دعوت کنید و یا به ایشون بقبولانید که اشتباه فکر میکنند!
من فکر میکنم ایشون تمام این واقعیتهای این چنینی رو قبول دارند و البته این موارد رو از استثنائات و معجزه های الهی بحساب نمیارن منتهی چیزی که قبول این مطالب رو کمی برای ایشون سخت کرده، تجربه های شخصیشون در طی این 32 سال بوده!
و فکر میکنم که ایشون هم در ابتدا مثل شما فکر میکردند و اعتقاد داشتند ولی بدلایلی تغییر کرده!
زندگی همه ما آدمها یکجور نیست و همه ما یکسان امتحان نشدیم
ایشون در جایی گفته بودند: " خسته شدم از اینکه همش فکر کنم مورد امتحان الهی هستم( قریب به همین مضمون)
و من ادامه میدم که ظاهرا ایشون خسته شدن از اینکه بخوان به خدا امید داشته باشن و دوباره در این امید شکست بخورن ! فلذا ترجیح میدن که عاقلانه کارهاشون رو پیش ببرن
(البته جناب سرود کیهانی، حقیر قصد جسارت نداشتم، برداشتهام رو از صحبتهاتون بیان کردم که البته ممکنه اشتباه باشه در ضمن اینکه از اصرار دوستان در متقاعد کردن شما بدون در نظر گرفتن شاید اتفاقاتی که سبب این اعتقاد شما شده، کمی ناراحت بودم)
در نهایت، من فقط امیدوارم خیلی زود جایی خدا دست قدرتش را در زندگی شما، به شما نشان دهد که همیشه یار و پشتیبان شما بوده و هست.
موفق باشید.

عرشیان;284954 نوشت:
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

عرشیان;284954 نوشت:

داستان که البته نمیشه گفت، واقعیتهایی رو که دوستان بیان کردن رو هم مطالعه کردیم و هم لذت بردیم.
حرفهای همه دوستان درست! باید توکل کرد و ایمان داشت و با امید به سمت آینده رفت
من نمیگم جناب سرود کیهانی درست میگن، ولی میگم سعی نداشته باشید ایشون رو با بیان چند واقعیت به توکل و امید دعوت کنید و یا به ایشون بقبولانید که اشتباه فکر میکنند!
من فکر میکنم ایشون تمام این واقعیتهای این چنینی رو قبول دارند و البته این موارد رو از استثنائات و معجزه های الهی بحساب نمیارن منتهی چیزی که قبول این مطالب رو کمی برای ایشون سخت کرده، تجربه های شخصیشون در طی این 32 سال بوده!
و فکر میکنم که ایشون هم در ابتدا مثل شما فکر میکردند و اعتقاد داشتند ولی بدلایلی تغییر کرده!
زندگی همه ما آدمها یکجور نیست و همه ما یکسان امتحان نشدیم
ایشون در جایی گفته بودند: " خسته شدم از اینکه همش فکر کنم مورد امتحان الهی هستم( قریب به همین مضمون)
و من ادامه میدم که ظاهرا ایشون خسته شدن از اینکه بخوان به خدا امید داشته باشن و دوباره در این امید شکست بخورن ! فلذا ترجیح میدن که عاقلانه کارهاشون رو پیش ببرن
(البته جناب سرود کیهانی، حقیر قصد جسارت نداشتم، برداشتهام رو از صحبتهاتون بیان کردم که البته ممکنه اشتباه باشه در ضمن اینکه از اصرار دوستان در متقاعد کردن شما بدون در نظر گرفتن شاید اتفاقاتی که سبب این اعتقاد شما شده، کمی ناراحت بودم)
در نهایت، من فقط امیدوارم خیلی زود جایی خدا دست قدرتش را در زندگی شما، به شما نشان دهد که همیشه یار و پشتیبان شما بوده و هست.
موفق باشید.

سلام
ممنون از نکاتتون
من به شخصه نخواستم بگم فقط باید توکل به خدا کرد
تو هر دو پستمم نوشتم که داداش من خودش آخر عقل و برنامه ریزیه
اما در مقام توکل ،توکل می کنه و فقط به عقل خودش بسنده نمی کنه
اونجا که لازمه دعا هم می کنه و با افتخار دعا می کنه
حتی نمی خوام بگم حساب کتابای اقای کیهانی درسته یا غلط
برعکس، می خوام بگم این طرز فکر که می گن باید اینطور باشه میشینن رو معیارای خودشون برا بقیه برنامه ریزی و محاسبه می کنن غلطه
خب ایشون میرن خونه متراژبالا تو مناطق گرون می پسندن
اما کسایی که وسع مالی ندارن نمی تونن پس به مناطق جنوبی تر و متراژای پایین تر راضی میشن و باسرمایه ای به مراتب کمتر از سرمایه ی ایشون(که تو موضوع چرا دزدی بده نوشته بودن حدود37میلیون سرمایه دارن) یه زندگی رو شروع می کنن با توکل بخدا و با برکتی که خداتو زندگیشون می اندازه از یه رفاه نسبی برخوردار میشن
--
حرف من اینه
اگه توقعات ما یه جوریه که با این گرونی نمی تونیم به همه نیازامون جواب بدیم به معنی این نیس که خدا هوامونو نداره.
--
التماس دعا

سرود کیهانی;284918 نوشت:
با سلام خدمت شما ...
بابا داداش شما چی کاره هست ...
رفتم یه خونه طرف چیتگر قیمت پرسیدم 70 متری 3 سال ساخت میگه 250 میلیون .
یه خونه 90 متری 10 سال ساخت رفتم کرج پرسیدم میگه 190 میلیون .

پس داداش شما یه چیزی در حدود برجی 10 میلیون داره در میاره :moteajeb!:

میگم اگر اینجوری باشه من 10 تا زن میگیرم . اینجوری در آمدم میشه برجی 100 میلیون . :khandeh!:

12میلیون رهن کامل 92 متر و پس از یکسال دوباره میتونی تمدیدش کنی توی کرج .
مشگل اینه که ازدواج موقت یا دائم کدومش مناسبتر با توجه به شرایط مالی . عرف میتونه بپذیره زندگی موقت شایدهم نیازی به رهن خونه نباشه مگه زن شوهر موقت میخوان چی کار کنن آپلو هوا کنن؟///////////

mohammad+ali;285343 نوشت:
ازدواج موقت

[="Navy"]گیر دادیا....:vamonde:
ازدواج مگه سیم کارته دائم و اعتباری(موقت):no:
[/]

z a h r a;285357 نوشت:
گیر دادیا....:vamonde:
ازدواج مگه سیم کارته دائم و اعتباری(موقت):no:

سلام . منظور من از ازدواج موقت اجباری شدن حجاب چادری بود . این میتونه شهوت مردم رو کم کنه . والسلام .

سلام و عرض ادب

mohammad+ali;285343 نوشت:
مشگل اینه که ازدواج موقت یا دائم کدومش مناسبتر با توجه به شرایط مالی . عرف میتونه بپذیره زندگی موقت شایدهم نیازی به رهن خونه نباشه مگه زن شوهر موقت میخوان چی کار کنن آپلو هوا کنن؟

جسارتا مگه اینکه فقط خودتون از کلام فوقتون منظور زیر رو برداشت کنید!

mohammad+ali;285403 نوشت:
منظور من از ازدواج موقت اجباری شدن حجاب چادری بود

و باز هم عذرخواهی میکنم، ولی انگار اگر مبحث ازدواج موقت را از شما بگیرند، شما هیچ حرفی برای زدن ندارید!!
انگار دین اسلام برای همه مشکلات در هر زمینه ای فقط ازدواج موقت را تجویز کرده !!!
کمی در احکام الهی و زمینه اجرایی آنها بصیرت داشته باشید
ضمن اینکه ازدواج موقت چه ربطی به اجباری شدن حجاب چادر دارد؟؟؟

سلام .

[="Navy"]سلام[/]
منظور من از ازدواج موقت اجباری شدن حجاب چادری بود . این میتونه شهوت مردم رو کم کنه

[="Navy"]:Moteajeb!:
ربطی نداره منظورتون به هم
به قول دوستان جسارتا :Gol:[/]

[="Navy"]چادر حجاب برتر شاید باشه ولی حجاب کامل نیست البته امروزه با این مدلای جدید الظهورااا:ok: [/]

[="Navy"]ازدواج آرامش باید بیاره!ارامش فقط رفع نیاز جنسیه؟! که موقتیشو تجویز میکنید؟
اینجا بحث مشکلات مالی بوده که با ازدواج رفع شده دوستان از بستگانشون گفتن همه گفتن با ازدواج دائم مشکلشون رفع شده و خیلی ها هم از جمله من اینو قبول نداریم و میگیم مشکلات باید رفع شده باشه تا یه حدی بعد بری سر زندگیت! خیلیا هم خدا بهشون اول زندگی نظر کرده و زندگیشون رونق گرفته!
یه طورایی ریسکه نترسی بری جلو همه چی حله
بترسی (که واقعا ترسم داره) باید به فکر راه حل شما بود که اونم باز ربطی به چادر نداره:ok:
موفق باشید
[/]

سلام دوستان .من نميخوام حرفي رو بزنم ... يا چيزي رو تاييد کنم ... و بعدا کسي بياد حرف منو بخونه ... براي خودش ايديولوژي درست کنه ... سال هاي سال باهاش زندگي کنه ... و يه روز به خودش بدو بيراه بگه ... خودشو نفرين کنه که چرا اطمينان کردم ... دوستان . وقتي ميخواين در مورد همچين موضوعي صحبت کنيد ... تو رو عزيزانتون حواستون باشه ... اميد الکي به چه دردي ميخوره ... به خدا نااميدي که پس از اين اميدوار کردن ها بوجود مياد آدمو داغون ميکنه . من قبول دارم که وقتي 2 نفر همديگه رو دوست داشته باشن و پشت به پشت هم داده باشن . از پس خيلي از مشکلات بر ميان . خيلي از سختيهايي که قبلا داشتن رو دو نفري حل ميکنن . آرامششون بيشتر ميشه . اميدشون به آينده بيشتر ميشه و دلايل بيشتري براي زندگي دارن و ... حرفهاتون نتيجه اي که براي من داشت . اين بود که بعد از ازدواج مشکلات راحت تر حل ميشن و اميد آدم به آينده بيشتر ميشه ... ولي در مورد اعتماد به خدا و گشايش تو کارها ... ولش کنين ... بحث نمیکنم .خدا جاهاي ديگه اي هم به انسانها وعده و وعيد داده : قرآن کريم مي گويد : « ولا تقتلوا اولادکم خيشية الاملاق نحن نرزقهم و اياکم انّ قتلهم کان خطا کبيرا » ( اسراء ، 31 ) يعني : هرگز فرزندان خود را از ترس فقر نکشيد ما روزي دهنده شما و آنها هستيم به راستي کشتن فرزندان گناه بزرگي است .يه آدرس سايت براتون ميزارم حتما حتما برين اونجا ... خوب خوب نگاه کنيد .http://funrooz.com/suicide-was-the-kassh-photo-16.html داستان عکاسي هست که از منظره اي عکاسي ميکنه ... اين عکاس پس از گرفتن اين عکس و برنده شدن جايزه سال عکاسي , خودکشي ميکنه . موضوع عکس ... کوين کارتر عکاس 33 ساله استراليايي براي عکسبرداري و تهيه خبر از شورش در سودان قحطي زده راهي آن کشور شد. هر ساعت ?? نفر از گرسنگي مي مُردند. کارتر، خسته از مشاهده جماعتي که از بي غذايي تلف مي شدند به بوته زاري پناه برد. در آنجا دخترک نحيفي را ديد که تلاش مي کرد خود را به يکي از مراکز توزيع غذا برساند. در حالي که سعي داشت از او عکس بگيرد، لاشخوري در نزديکي او به زمين نشست. کارتر ضمن اينکه نمي خواست پرنده فرار کند کادر بندي را شروع کرد. به گفته خودش ?? دقيقه انتظار کشيد شايد کرکس بالهايش را باز کند. اما اين اتفاق روي نداد. کارتر پس از اينکه از صحنه عکس گرفت پرنده را فراري داد. عکاس پس از اين واقعه دچار آشفتگي عصبي و روحي شديدي شد. روزنامه نيويورک تايمز عکس کارتر را خريد و آن را در شماره ?? مارس ???? چاپ کرد. او به خاطر اين عکس برنده جايزه پوليتزر( معتبرترين جايزه عکاسي دنيا) شد، اما چنان دچار تنش هاي رواني شده بود که سه ماه بعد دست به خودکشي زد. ( منيع fUNROZ) . میگم آزمایش های الهی بعضی موقع ها چقدر سخته ... از اين وعده و وعيد ها زياده ... خواستين اعتماد کنين ... ولی آیا وقتی شما این عکس رو میبینین میتونین بازم به وعده های الهی دل خوش کنین ... میتونین تصویر این دخترک نهیف رو به خاطر بیارین و از خدا یه خونه برای زندگی کردن بخواین ...آیا میتونین اعتماد کنین ...

سلام دوست عزیز شما دچار سردرگمی شدید برای همین این حرفهارو میزنید خواهش میکنم سخنرانی بیشتر گوش بده و تحقیق بیشتر کن چون هر وقت بدبختیه کسی رو دیدی دلیل نمیشه همه بدبخت شن
وقتی خدا وعده ای داده نمیتونه دروغ باشه اگر دیدی که مردمی در آفریقا بر اثر گرسنگی میمیرند برای این نیست که خدا ولشون کرده برای اینه که مردم دنیا بفهمند وقتی خدا دستوری میده باید بهش عمل بشه واین دقیقا حرف اسلام هستش که ثروت جمع نکنید (نه اینکه پولدار نشید )پولهاتون رو ساکن نکنید یعنی خمس و زکاتتون رو بدید تا فقیری وجود نداشته باشه
اینکه میبینید در کشورهای آفریقایی این اتفاق میافته فقط یک نشانه هستش برای اون کسایی که اعتقاد دارند که اگه به همین منوال پیش بره ممکنه برای مسلمانان هم اتفاق بیافته اینکه میبینی برای مسلمانان اتفاق نیافتاده برای اینه که وعده ی خدارو شنیدند

خواهش میکنم دوست عزیز اگر واقعا مسلمان هستی ابتدا مسائلت رو از مرجع تقلیدت سوال کن و هر چیزی رو به چیزه دیگه ربط نده من که میبینی بعضی از مسائل رو کمی میدونم گاهی اوقات به جای آهنگ گوش دادن روی پلیرم سخنرانی میریزم گوش میدم

این وظیفه ی یک مسلمان هستش که درباره ی این مسائل یا خودش تحقیق کنه یا از یک عالم بپرسه تا جوابش رو بده

سید آرش;285646 نوشت:

آقای سید آرش یه چیز رو انگار متوجه نیستی ، گرسنگی ، فقر ، نداشتن یه وعده غذا که توش مرغ باشه
غذای خوب میخوری آروغ شکم سیری میدی ؟؟
بیا ببرمت گردش علمی ببینی چه پدرهایی که از ازدواج که هیچ از همه زندگیشون خسته هستن
زندگی و مشکلات رو با روضه گوش دادن نمیشه حل کرد و آسون کرد
من موندم شما ها به چی فکر میکنید که میگید برید با دست خالی ازدواج کنید ؟؟؟
آره لابد هرشب غذا از آسمون میاد نه ؟ با این اوضاع تورمی که تو این جامعه هست ؟؟
یه سر به آمارهای اقتصادی بزن ببین چه خبر، یکم بد نیست چشامون رو باز کنیم
توکل به خدا خوبه اما اینا واسه صاحب خونه که اجارهش عقب افتاده ، واسه دختری که لنگ جهیزیه هست واسه پیرزنی که خرج دوا درمان نداره جواب کافیه ؟؟ لطف کن این متن رو میخونی یک ماه مرغ نخور حالا گوشت که حتی تصور هم بهش نکن.
ضرب المثل هست میگه فکر نوی کن خربزه آب هست.

:Sham:سلا م دوست من آقا آرمین گل . اول که خدا روزی رو میده دوم هم توکل به خدا .بعدش هم تلاش خودش .به قول بعضی افراد .این دوره از افراد میگن کار نیست .یعنی چی کار نیست . همون اول که آدم نمیشینه پشت میز پله پله .
نکته: کسی که میخواد ازدواج کنه .اول کارشو مشخص میکنه بعد که خودش فهمید موقه این رسیده که ازدواج کنه .اقدام کنه .نه این که بگه بابا گفت خدا میرسونه دیگه میرسونه خداکریمه ،خدا کریم هست اما با تلاش.
خدا میگه از تو حرکت ازمن برکت .البته با پول سالم .که خدا برکتش میده.
............................................................
:hamdel:یا حسین
شهید:hamdel:

سلام
هرکی وسعت رزق میخواد چه مادی و چه معنوی نماز شب بخونه ولو مختصر
والله الموفق

اگر خدا رساندن روزی به بنده ها رو بی واسطه (آدم دزد و دلال اسراف کار) تقبل کند دنیا مانند بهشت بود .

یکی بود یکی نبود
روز ها می گذشت و من درباره ی تصمیمی که گرفته بودم تردید بیش تری می کردم. کسانی که به عنوان خواستگار می آمدند تا حدود زیادی دنبال خوش گذرونی بودند. سوالات و دغدغه های ذهنی من براشون کسل کننده بود و می خواستند از لذت هایی که تو دنیا دارم بگم. خوب من هم خوش گذرون بودم و... ولی دغدغه ی من این ها نبود. پول بله می شد گفت به مدد پدر هاشون پولدار بودند. خلاصه من انتخابم رو کردم و عده ای فکر کردن که من اشتباه کردم ولی بعد سه سال نمی دونم کجا رو اشتباه کردم؟:Gig: آخه کم بودی احساس نمی کنم. یه چیز می دیم و یه چیز دیگه می گیریم نه؟ خوب مال ما هم این طور بود. من پول داری و عشوه گری و تن پروری(انواع لباس و غذا و...) دو دادم و آرامش گرفتم!
اما حالا که ازدواج کردیم کم با برکت تا حالا شنیدین؟
نه این که آدم مثل قبل خرج کنه و کم نیاد. خوب آدم عقل داره و کم تر خرج می کنه ولی خرج های ضروری قلمبه هم یه جوری جور میشه
اکثرا اهداف اقتصادیمون رو با وام های با بهره ی عادلانه عملی می کنیم و کم کم پیش میریم
الحمدلله
الآنم بعضی ها بهم میگن سرخوشی:paridan:
بعضی میگن هنوز بچه ای و... :koodak:
اما به نظر خودم خوشبختم که همسری دارم که من رو کامل درک میکنه و آرزوش پیشرفت و لبخند منه
سالگرد عقدمونه راستیا اما عزای امام واجب تره. پس مبارک نباد!

ببخشید آقای آرمین ولی همچین زندگیه از رو شکم سیری ای نداشتم روزایی بوده که پول نداشتم برم سر کار
روزایی بوده که نون خالی میخوردم حتی پول نون هم نداشتم و حتی روزایی بوده که بهترین غذاهارو بخورم ولی من نه آدمی هستم شکم پرست که فکر کنی دنبال شکم هستم و نه اسراف کار ولی اهل کار هستم
بیشتر عمرم توی تخصص گذشته و بیشتر به همین دلایل بی پول بودم ولی مطمئنم با این تخصصایی که دارم هیچ موقع بیکار نخواهم شد و همیشه کار هست
اینکه شما از این حرفا میزنی دلیل نمیشه که خدا روزی نرسونه بازم پایبند حرفم هستم و اینم بدون که اگر ما تو زندگیمون چشمامون رو بستیم و نمیبینیم دخل خرجمون با هم نمیخوره ولی همیشه سیر زندگی میکنیم یکی از اون دلایلیه که خدا روزیت رو میرسونه
اون خدایی که به کرم توی یک سنگ غذا میرسونه غذا برای من و شما هم می رسونه این رو مطمئن باش
اگر خدا خالق من و توست براش کاری نداره یک پول بزرگ به من و تو برسونه براش خیلی راحته یخورده فکر کن راجب حرفی که میزنی
برای خدا کاری نداره قارون ثروتمند رو یکجا محو کنه از روی زمین یا حضرت یوسف که برده بود رو بکنه عزیز مصر
برای خدا کاری نداره از همون اول بهت یک ثروت هنگفت بده ولی آیا ایمان تو با اون ثروتی که از اول داشتی حفظ می مونه؟
من انواع و اقسام نمونه هاش رو در فامیلم دارم
از داییه بسیار ثروتمندم بگیر تا یکی از خاله هام که یک زمانی خیلی ثروتمند بوده ولی الان زیر متوسط زندگی میکنه
من 5 تا دایی دارم 6 تا خاله و 3 تا عمه و 4 تا عمو هر نوع زندگی که بگی دیدم و خوب میدونم خدا چرا به بعضیا میده و چرا به بعضیا نمیده
اگر بنده ی شاکری باشی به قله هم میرسی ولی اگر ناشکر باشی به هیچی نمیرسی
یک شخصی که فقیر بود اومد پیش یکی از ائمه فکر کنم حضرت صادق (ع)بودند
و گفت یا امام من خیلی فقیرم به من کمک کن و حضرت یک خوشه انگور دادند دستش و این شخص گفت یعنی چی من میگم محتاجم پول نیاز دارم شما به من انگور میدید؟
همین لحظه یک شخص دیگر اومد و پول نیاز داشت حضرت یک خوشه انگور به همون صورت به طرف دادند و طرف خیلی تشکر کرد از حضرت وقتی تشکر کرد حضرت اون مبلغ رو بهش دادند طرف باز تشکر کرد حضرت گفتند اون سند باغ رو بیار
طرف باز تشکر کرد حضرت گفتند اون سند(فراموش کردم چی بود) رو بیار
بالاخره طرف با خوشحالی تمام رفت و اون شخص قبل که نشسته بود حضرت فرمودند که براش اون مقداری که نیاز داره رو بیارند و ردش کردند رفت
همه این رو میگند که شکر خوبه و خدا هم می فرماید شاکران من کم هستند
در هر صورت چون وقت نداشتم همینارو داشته باش تا بعدا سر فرصت اینترنت گرفتم برات کتاب بنویسم تا کاملا برات جا بیافته شما 20 تا دلیل بیار من برات 2000 تا میارم که خدا میرسونه

ولی از صفر صفر هم نمیشه واسه ازدواج اقدام کرد...

سید آرش;294613 نوشت:

ببین جناب آرش خان همه حرف های شما متین منم موافقم اما اینا واسه کسی که سر برج نگران اجاره 6 ماه اش عقب افتاده نمیشه من نمیگم توکل به خدا نباشه اصل قضیه همینه ، اما اینکه توکل کنی نماز بخونی همچی حل و دیگه روزی می رسه هم نیست ، چه بسا نمازش هم ترک نمیشه ، اما فرجی حاصل نمیشه ، حالا کسی که شکمش سیر اونقد شرایط حداقل داره که بیاد اینجا و زمان بذاره و بگه صبر باید کرد واقعا درک میکنه گرسنگی رو ؟؟
واقعا میفهمه شهریه دانشگاه واسه پدر خانواده که کارگز ساده هست یعنی چی ؟
میفهمه بچه ها یک ماه که هیچ چند ماه مرغ نمخورن یعنی چی ؟
یک فردی از همین امام جماعت اگه اشتباه نکنم آقای احمد خاتمی میگفت خوب مرغ نخورن برن اشکنه بخورن چه اشکالی داره !!
میدونی مسئله چیه ؟؟ اینا که این جملات رو سر میدن رو اسمش رو گذاشتن حرف حساب شعار بیشتر نیست!
میدونی چرا شکم سیری و آروغ همدردی دادن با این افراد هست .
میدونی چیه ؟؟ اگه نمیشه درک کرد اگه نمیشه فهمیدشون اگه نمیشه کاری براشون کرد حداقل بیشتر از دین با این جملات زده نکردشون.
اینکه میگی اطرافت دیدی ، اینکه میگی یه روز بوده پول نداشتی و نظر راحت هم میدی فقط یه معنی داره بیرون گود نشستی و میگی لنگش کن .
واقعا ناراحت نشی اما تو هیچ درکی از این آدم ها نداری نه که بگم من دارم حرفم اینه ندونسته یه نسخه کلی رو واسه همه نپیچیم.
بهتره بجای اینکه ببیگیم تنها توکل به خدا و ایشالا حل میشه و من اطرافم دیدم!! و اشکنه بخورید !
ببینیم علت ها از کجا هست به دور از تعصبات
امید هست همه ما تنها به حقیقت برسیم نه به سیاهی
یا حق.

fezeh;294570 نوشت:
ولی بعد سه سال نمی دونم کجا رو اشتباه کردم؟:gig: آخه کم بودی احساس نمی کنم. یه چیز می دیم و یه چیز دیگه می گیریم نه؟ خوب مال ما هم این طور بود. من پول داری و عشوه گری و تن پروری(انواع لباس و غذا و...) دو دادم و آرامش گرفتم!
اما حالا که ازدواج کردیم کم با برکت تا حالا شنیدین؟

اما به نظر خودم خوشبختم که همسری دارم که من رو کامل درک میکنه و آرزوش پیشرفت و لبخند منه

سلام
خوش به سعادتت كه تو انتخابت بهترينو برگزيدي
براي منم دعا كنيد كه خدا راه درستو جلو راهم قرار بده

سلامی دوباره
من همه ی مشکلات رو میدونم ولی یک سری چیزها هم هستش که خودمون گند میزنیم توی زندگیمون
امثال این که مثلا یک شخص انقدر بهش فشار میارند و یا گیر چشم و هم چشمی زندگی تجملی برای یمک شب مراسم عروسی 25 میلیون توی خرج میافته که همین یک شب چندین سال قسط رو براش به وجود میاره حالا مردم خوششون نیاد اتفاقی میافته؟ نه به خدا به قرآن ماها خودمون به زندگیمون لطمه میزنیم چون دین اسلام رو یاد نداریم
اگر اسلام رو یاد گرفتیم از خدا گله نمیکنیم
اگر هم بعضی ها خیلی وضع مالیشون بد هست ممکنه خدا بخواد امتحانشون کنه
ولی هیچ شکی برای هیچ متاهلی وجود نداشته که وضع مالیش بعد ازدواج بدتر از قبل ازدواجش بوده باشه
از هر متاهلی بپرسی اگر راست بگه بدون استثنا تایید خواهد کرد

اصلا هم اینجوری نیست تمام کسانی که ازدواج کرده اند به من گفتند که اگر پول کافی داشتی و درآمدت خوب بود ازدواج بکن و به هیچ وجه هم درآمد انسان بالا نمیره وقتی ازدواج میکنه چون همون حقوق و درآمد رو داره و تازه نمیتونه پس انداز هم بکنه

ببینید اگه روزی رو دست خدا بدونید، خدا روزی هر کسی رو داده و شما بعد ازدواج فقط وسیله اید
ولی اگه دیدتون در حد مادیاته و این که رییستون رو خدا می دونید که روزیتون رو می رسونه!!! خوب دیگه منطقتون از مبنا با من یکی فرق می کنه

من فکر می کنم اگه هر کی پاشو به اندازه گلیمش دراز کنه هیچ وقت از لحاظ مالی در مضیقه نخواهد بود درسته بعضی مواقع مشکلات فشارشون بیش تره ولی اون هم باتوکل به خدا حل میشه

با سلام
من روزی که قصد ازدواج داشتم یه حقوق حداقلی داشتم و خیلی ها بهم گفتن نکن ولی وقتی با پدرم مشورت کردم گفت که از لطف خدا غافل نشو و این رو گفت که هر کس از ترس فقر ازدواج نکنه مسلمون نیست. منم رفتم جلو و هم تو ازدواج اولم و هم الان خدا پس از ازدواج چنان برکتی بهم داد که باورم نمیشد. منی که در زمان تجرد نمی تونستم پس انداز کنم بعد از ازدواج کلی پس انداز کردم. بعد از مدتی کارم رو عوض کردم و درآمدم خیلی بهتر شد. بعد از به دنیا اومدن دخترم باز هم درآمدم بهتر شد و الان شکر خدا دست و بالم خیلی باز شده. باید به خدا توکل کرد. اونه که روزی رسونه. برای من کاملا ثابت شده. البته باید اول یه شرایط حداقلی داشت.
در کل این حدیث از پیامبر (ص) هست:
هر کس 3 خصلت داشت به او دختر دهید: 1- دیندار 2- با اخلاق 3- اهل کار
در ضمن اهل کار یعنی طرف واقعا کار کن باشه نه اینکه کار و درآمد بالایی داشته یا دنبال مادیات باشه چون با ایمان به خدا کار کردن هم آخرت رو میسازه و هم دنیا رو.

ببینید یه خرده واقع گرا باشید اگر با درآمد کم بتونید از پس کرایه خونه و خورد و خوراک و خرجهای دیگه بر بیایید اونوقت میتونید ازدواج بکنید

من نگفتم دست روی دست بگذارید!!
اهل کار هم باشید
مگه قراره از همون اول یه عالمه آدم هوار شن رو سرت
ولی کم و زیادش رو بسپارید به خدا
دست از جست و جو هم برندارید

جناب majid_torabi
فرمودید ازدواج اولتون؟؟!!
در مورد ازدواج دوم هم میشه توضیح بفرمایید؟!

البته بنده کاملا" با حرفای جناب majid_torabi موافقم

با سلام
همسر اولم اهل دین نبود (اشتباه در انتخاب همسر نه شرایط ازدواج) و بعد از ازدواج خیلی وسعت رزق نداشتم ولی محتاج کسی هم نبودم و گلیم خودم رو از آب بیرون میکشیدم ولی هرچی در میاوردم خرج میشه و اصلا برکت نداشت. در ازدواج دومم با دید باز و عاقلانه انتخاب کردم و الحمدلله خداوند همسر خوب و دینداری نصیبم کرد. همین عامل باعث شد از نظر مالی خیلی رشد کنم. بعد از تولد دخترم (که اونم خیلی ها می گفتند تو این دوره زمونه خرج بچه رو نمیشه داد) به حد مطلوبی که مد نظرم بود (حتی بیش از تصورم) رسیدم.

[="red"]وقتی انتخاب عاقلانه و آگاهانه و ازدواج هم به موقع باشه به نتیجه مطلوب که یکیش وسعت مالی هست میرسه...[/]
[="blue"]تو همه شرایط باید به خدا توکل کرد البته:[/]
[="red"]با توکل زانوی اشتر ببند...[/]

خـــدا میرسونه...باور کن...توجیه عقلی ندارم براش...ولی دمش گرم...رو سفیدمون کرده و میکنه...:ok:

موضوع قفل شده است