صفحه 1 از 22 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از تجربه هاتون در مورد وسعت مالی برای ازدواج بگویید

علاقه
    انیمه-
    نوشته
    92
    حضور
    7 ساعت نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    8
    گالری
    0
    صلوات
    850

از تجربه هاتون در مورد وسعت مالی برای ازدواج بگویید

سلام من از تجربه های چند نفر که به خاطر خدا ازدواج کردند و خدا رزقشون رو افزایش داد میگویم شما هم هرچه شنیدید و یا دیدید و یا خودتون تجربه کردید رو اینجا بگید تا بلکه بعضیا کشش به ازدواج پیدا کنند و شاید به لطف دور شدن از گناه دو نفر به ما و شما هم یک ثوابی برسه

قال الامام الصادق ع(ع): من ترك التزویج مخافة الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل - یقول: «ان یكونوا فقراء یغنهم الله من فضله.» امام صادق (ع) فرمود:
    هر كس از ترس فقر ازدواج نكند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است.
    چرا كه خداوند مى‏ فرماید: اگر آنان فقیر باشند خداوند از فضل و كرم
    خود بى نیازشان مى‏كند.

النبی (ص) قال: من تزوج امراة لمالها وكله الله الیه، و من تزوجها لجمالها راى فیها
    ما یكره،
    و من تزوجها لدینها جمع الله له ذلك.
    پیامبر خدا (ص): هر كه با زنى به خاطر مالش ازدواج كند، خداوند او را به مال وى
    واگذار مى‏كند، و هر كه با او به خاطر جمال و زیبائى‏ اش ازدواج نماید،
    در او چیزى را كه خوشایند او نیست، خواهد دید،
    و هر كه با وى به خاطر دینش ازدواج كند، خداوند تمامى این مزایا را
    براى او جمع مى‏كند.

پیامبر خدا (ص): زَوِّجوا اَياماكُم فَاِنَّ اللّه‏َ يُحْسِنُ لَهُمْ فى اَخْلاقِهِم وَيوسِعُ لَهُم فى اَرزاقِهِم
    وَيَزيدُهُم فى مُرُوّاتِهِم
    بى‏همسران خود را همسر دهيد كه خداوند اخلاق ايشان را نيكو مى‏كند و
    روزيشان را افزايش داده و بر مروّت آنها مى‏افزايد.

امام صادق(ع) فرمودند: ما من مرزئة اشدّ علی عبد من أن یأتیه ابن اخیه فیقول: زوّجنی فیقول: لا أفعل انا أغنی منک بر بنده مصیبتی سخت تر از این نیست که فرزند برادر مسلمانش نزدش آید و گوید دخترت را به ازدواج من در آور و او گوید:انجام نمیدهم (چون) من از تو ثروتمند ترم منبع:مشکاة الأنوار .ص473.ح

قال موسى بن جعفر علیه السلام:

ثلاثة یستظلون یظل عرش الله یوم القیامة، یوم لا ظل الا ظله: رجل زوج اخاه المسلم او اخدمه او كتم له سرا.

امام كاظم علیه السلام فرمود:

سه دسته در روز قیامت، روزى كه سایه و پناهى جزء سایه خداوند نیست، در سایه و پناه خدا هستند:

1- مردى كه زمینه ازدواج برادر مسلمانش را آماده نماید.

2- مردى كه (به برادر مسلمانش خدمت كند.)

3- كسى كه سر برادر مسلمانش را بپوشاند.

وسائل الشیعه، ج 20، ص 46
    ازدواج بیشترین چیزیست که خدا در عالم هستی میپسندد پس با ازدواج درست مورد توجه خدا باشید

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    انیمه-
    نوشته
    92
    حضور
    7 ساعت نامشخص
    دریافت
    24
    آپلود
    8
    گالری
    0
    صلوات
    850

اینی که میگم توی رادیو شنیدم ولی متاسفانه برای بقیش من رادیو نداشتم چون توی تاکسی بودم فقط همینش رو شنیدم خواهش میکنم اگر کسی شنیده بگه

یک پسره ای بود که میگفت چند سال برای مراسم عروسیش پول جمع کرده بود و سه روز قبل از عروسی کلاهش رو برداشتند و همه پولارو خوردند

نمیتونست مراسم رو لغو کنه چون به همه دعوت نامه فرستاده بودند و عابروشون میرفت
    میگفت خیلی ناراحت بود و تا روز مراسم هیچ اتفاقی نیافتاد دیگه داشت نا امید میشد که چند ساعت قبل عروسی یک پروژه بهش خورد و پیش پرداخت 4 میلیون بهش دادند و بعد از عروسی و ازدواج چند روز بعدش یک کار بهش خورد که 9 میلیون سود کرد
    ازدواج بیشترین چیزیست که خدا در عالم هستی میپسندد پس با ازدواج درست مورد توجه خدا باشید

5. صلوات ها 14

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

اینی که میگم توی رادیو شنیدم ولی متاسفانه برای بقیش من رادیو نداشتم چون توی تاکسی بودم فقط همینش رو شنیدم خواهش میکنم اگر کسی شنیده بگه

یک پسره ای بود که میگفت چند سال برای مراسم عروسیش پول جمع کرده بود و سه روز قبل از عروسی کلاهش رو برداشتند و همه پولارو خوردند

نمیتونست مراسم رو لغو کنه چون به همه دعوت نامه فرستاده بودند و عابروشون میرفت
    میگفت خیلی ناراحت بود و تا روز مراسم هیچ اتفاقی نیافتاد دیگه داشت نا امید میشد که چند ساعت قبل عروسی یک پروژه بهش خورد و پیش پرداخت 4 میلیون بهش دادند و بعد از عروسی و ازدواج چند روز بعدش یک کار بهش خورد که 9 میلیون سود کرد
    این حرفا چیه ... شما که داری با این کارت زیرآب هرچی عقل و فهم هستش رو میبری ...

آدمی که پول نداره ... چجوری اینقدر اعتبار داره که پروژه 15 میلیونی بگیره . اصلا حرف شما درست .... این راه حله ... چرا تمام مذهبی ها راه حل منطقیشون اینجوریه ...

هیچ گشایشی وجود نداره . هیچ معجزه ای هم وجود نداره ... تنها موجودی که میتونه معجزه کنه عقل خودتونه ...

داداش من فردا برم خواستگاری پروژه 20 میلیونی بهم پیشنهاد میشه !!!
    این همه شهد و شکر کز سخنم میریزد
    اجر صبریست کز آن شاخه نباتم دادند

7. صلوات ها 13

علاقه
    خواندن
    نوشته
    33
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    180

نقل قول نوشته اصلی توسط سرود کیهانی نمایش پست ها
    این حرفا چیه ... شما که داری با این کارت زیرآب هرچی عقل و فهم هستش رو میبری ...

آدمی که پول نداره ... چجوری اینقدر اعتبار داره که پروژه 15 میلیونی بگیره . اصلا حرف شما درست .... این راه حله ... چرا تمام مذهبی ها راه حل منطقیشون اینجوریه ...

هیچ گشایشی وجود نداره . هیچ معجزه ای هم وجود نداره ... تنها موجودی که میتونه معجزه کنه عقل خودتونه ...

داداش من فردا برم خواستگاری پروژه 20 میلیونی بهم پیشنهاد میشه !!!

بنام خدا
    با سلام

صبح هم این تاپیک رو خونده بودم اما چیزی ننوشتم
    در جواب این حرفتون باید بهتون بگم
    موقعی که شوهر من اومد خاستگاری حساب بانکیشون بسیار کم بود و حقوق چند ماهشونم حتی نداده بودن
    ما در کمال سادگی (یک حلقه و ساعت)ازدواج کردیم
    من و همسرم فقط به حرف خدا اعتماد کردیم و ازدواج کردیم و احادیث و آیات بالا رو برای خودمون تکرار کردیم و واقعا بهش ایمان داریم
    الحمدلله تا قبل از تیر ماه جند میلیون وارد حساب همسرم شد که خیلی کارها باهاش کردیم

آقا این حرفها خرافات نیست
    این اعتماد و اعتقاد ما به حرف خدا و ائمه هست

وسلام
    ویرایش توسط sarnevesht : ۱۳۹۱/۰۸/۰۵ در ساعت ۰۹:۱۳

9. صلوات ها 25

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

نقل قول نوشته اصلی توسط سرود کیهانی نمایش پست ها

پس اون بیماری که به وسیله ائمه از خدا شفا میگیره ، مگر مجزه نیست
    این چه حرفی هست که شما میزنید ، اول فکر کنید بعدا حرف بزنید
    مثلا عقل چه معجزه ای میتونه بکنه ، این حرفها هم از نشانه های آخرالزمان هستش به خدا
    تازه کی گفت این کار خداوند معجزه هستش ، پس معجزه ندیدی که به یه گوشه چشم خدا میگی معجزه این لطف خدا بود که شامل این جوان شد و این به این معنا نیست که همه دست از تلاش و کوشش بکشن وبگن منتظر لطف خداوند هستیم
    لطف و معجزه های خداوند شامل هر کس نمی شود
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

11. صلوات ها 13

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

بنام خدا
    با سلام

صبح هم این تاپیک رو خونده بودم اما چیزی ننوشتم
    در جواب این حرفتون باید بهتون بگم
    موقعی که شوهر من اومد خاستگاری حساب بانکیشون بسیار کم بود و حقوق چند ماهشونم حتی نداده بودن
    ما در کمال سادگی (یک حلقه و ساعت)ازدواج کردیم
    من و همسرم فقط به حرف خدا اعتماد کردیم و ازدواج کردیم و احادیث و آیات بالا رو برای خودمون تکرار کردیم و واقعا بهش ایمان داریم
    الحمدلله تا قبل از تیر ماه 12 میلیون وارد حساب همسرم شد که خیلی کارها باهاش کردیم

آقا این حرفها خرافات نیست
    این اعتماد و اعتقاد ما به حرف خدا و ائمه هست

وسلام
    با سلام ...
    هر شخصی از روی تجربه هایی که تو زندگیش اتفاق افتاده داره صحبت میکنه .
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    اگر شخصی پیش گو باشه . از هر 100 دفعه هم 100 دفعش رو هم درست بگه .
    من سراغش نمیرم . چون کار . کاره غلتی هست ... چون راه راه اشتباهی هست .
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    به عزیز ترین کسم قسم میخورم که ازش هیچی نمیخوام و نخواهم خواست .
    یه خاطره براتون بگم . رفتم سربازی . مشگل فشار خون دارم . کسایی که
    فشارخونشون بالای 16 باشه از سربازی معاف میشن . اینو نمیدونستم . تو سربازی بعد
    از آموزشی فهمیدم و اقدام کردم . منم متوسط فشارم روی 16 تا 18 هست
    اقدام کردم . 3 روز تو بیمارستان میخوابونن اگر متوسط فشارت بالای 16 باشه
    از سربازی معافی . از شانس گند منم هر سه روزشم فشارم دور و بر 15 تا 16 بود .
    تو این مدت حتی از خدا یک بار هم نخواستم که معاف بشم . بعد از اینکه هولتر
    فشار رو ازم برداشتن . همون موقع هولتر از دست دکتر افتادو خراب شد . ( هولتر فشار
    ابزاری هست که رکوردهای فشار رو در 3 روز هر نیم ساعت به نیم ساعت جمع میکند
    و در خود نگه میدارد که بعدا روش اقدام کنن ) منم برگشتم به خدا گفتم دستت درد نکنه .
    ولی ازت که چیزی نخواسته بودم . من 16 ماه خدمت کردم ولی نرفتم تا مجددا تست
    هولتر فشار بدم و معاف بشم . من برای خودم شخصیت دارم نمیزارم خدا اینجوری باهام
    بازی کنه .
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    و اما ادامه بحث:
    فرض کنید من از خدا بخوام که پول ازدواجم رو درست کنه ... اونم دری به تخته زدو
    معجزه ای کرد و 10 میلیون تومن بهم داد . سوال این پول به چه دردی میخوره .ظرف 3
    تا 6 ماه تموم میشه و میره ... ولی کسی که رو عقلش کار کنه ... عقلش رو بسط
    و گسترش بده ... نیازی به 10 میلیون نداره ... یواش یواش جمع میکنه ... راههای منطقی
    کسب و کار و یاد میگیره و تا 40 سالگی زندگی خوبی برای خودش درست میکنه . اون یکی
    هم فکر میکنه راهش اینه که آیات بالا رو نه 100 بار باید 10000000 بار بخونه تا موفق بشه .
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    ما هم زمانی منتظر معجزه وایسادیم . خیلی هم وایسادیم . برای ما که معجزه نکرد .
    برای شما ها بکنه ... اصلا دلمم نمیسوزه .
    عقل من میرزه به تمام دعاها و گریه های سحر گاه شما.
    نمیدونم . نمیدونم . چرا اینقدر راحت شما این حرف ها رو میزنین .
    راحت میاین و میگین " به خدا اعتماد کنین " و " مهریه کم بگیرین " و " به مشکلات توجه نکنین "
    وقتی این حرف ها رو مینویسین و عده ای هم به این حرف ها اعتماد میکنن و وارد مشکلات میشن .
    وقتی هم که تو زندگی کم میارن میاین و با تیپ خاطر میگین ( مگه خودت عقل نداشتی ) ...
    نمونه هاش تو حرف های استاد حامی زیاده ... یه تاپیک با عنوان " در اینجا خدا را به محاکمه میکشند "
    ایشون داشتند ... خیلی باحال بود از دستش ندین .
    ----------------------------------------------------------------------------
    ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۸/۰۵ در ساعت ۰۲:۱۸

13. صلوات ها 5

علاقه
    خواندن
    نوشته
    33
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    180

دستور العمل اميرالمؤمنين عليه السلام

نوف مي گويد: اميرالمؤمنين عليه السلام را ديدم كه با سرعت مي رفت، عرض كردم: مولاي من كجا مي رويد؟ فرمود: نوف مرا به حال خود بگذار، زيرا آرزوهايم مرا به سوي محبوب مي برد. عرض كردم: مولاي من آرزوهايت چيست؟ فرمود: آن كس كه بايد آروزهايم را بداند مي داند، و نيازي به بيان آنها براي ديگري نيست. متقضاي ادب اين است كه بندهٴ خدا، غير او را در نعمتها و حاجتها شريك قرار ندهد. عرض كردم: يا اميرالمؤمنين من از غلبهٴ هواي نفس و طمع به امور دنيوي بر خودم مي ترسم؟ فرمود: چرا از نگهدارندهٴ خائفين و پناهگاه عارفين غافل هستي؟

عرض كردم: او را به من معرفي كن. فرمود: او خداي بزرگ است كه با تفضلات او به آرزويت مي رسي. با همت خودت به او توجه كن، و آنچه را در قلبت، وارد مي شود خارج ساز. و اگر اين امر بر تو دشوار آمد من ضامن آن هستم.
    به خدا بازگرد و تمام توجهت را به سوي او معطوف بدار. خداي سبحان مي فرمايد: به عزت و جلال خودم سوگند: اميد آن كس را كه به جز من اميد داشته باشد قطع مي كنم.
    لباس خواري و ذلت را بر او مي پوشانم ، و از قرب خويش دورش مي گردانم. از ارتباط با خودم او را قطع مي كنم و يادش را مخفي مي نمايم.
    واي به حال او آيا در مشكلات به غير من پناه مي برد؟ در حالي كه حل مشكلات به دست من مي باشد. آيا به غير من اميد دارد در حالي كه درب خانه آنان بسته است. آيا درب خانهٴ مرا رها مي كند در حاليكه باز است؟ چه كس به من اميد داشته و اميدش را قطع نموده ام.
    اميد بندگانم را به خودم بسته ام، و آن را برايشان نگهداري مي كنم. آسمان را از كساني پر كرده ام كه از تسبيح من خسته نمي شوند . به فرشتگان گفته ام كه درهاي بين من و بندگانم را هيچگاه مسدود نسازند.

http://www.askdin.com/thread23796.html

15. صلوات ها 12

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

و به قول یکی از دوستان :
    زندگی به من آموخت هر چیز قیمتی دارد
    پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می شود

17. صلوات ها 4

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

خونسرد

با سلام ...
    یه مقایسه ای میکنم بعدش نتیجه رو به خودتون واگذار میکنم .

1- مسایل و موفقیت هایی که توسط عقل و هوش و پول و روابط بدست میاد همگیشون تحت کنترل خودمونه ... ولی مسایل و موفقیت هایی که توسط خدا برای بنده اش رقم میخوره تحت کنترل ما نیست و ممکنه خدا بده و ممکن هست خدا نده .

2- مسایل و موفقیت هایی که توسط عقل و هوش و پول و اعتبار و روابط بدست میاد ... قابل مهندسی کردنه ... میتونی روی عقل و هوشت برنامه ریزی کنی ... میتونی روی بالا بردن اعتباراتت مهندسی کنی ... ولی مسایل و موفقیت هایی که توسط خدا برای بنده اش رقم میخوره قابل کنترل و مهندسی کردن نیست . هر چقدر خودت رو خوار و ذلیل تر بکنی ... امکان استجابت دعات بیشتر میشه .

3- مسایل و موفقیت هایی که توسط عقل و هوش و پول و اعتبار بدست میاد ... بچه میکنه ... شما به مرور زمان اگر بی خیال هم بشی ... چون مغزت راه موفقیت رو یاد گرفته ناخودآگاه تو مسایل پیروز میشی ( بدون اینکه سعی و تلاشی یکنی ) ولی مسایلی که توسط دعا بدست میاد بچه که نمیکنه هیچ ... ازش هم زده میشه ... اگر خدا بهت کمک کنه ... وقتی از کنار یه فقیر رد میشی میتونی فقیر بودن اونو نگاه کنی و یک میلیون تومن هم پول تو جیبت داشته باشی !!!

4 - مسایل و موفقیت هایی که از طریق عقل و هوش و اعتبار و پول بدست میاد اگر هم توشون حریص باشیم . مشگلی بوجود نمیاد . ولی مسایلی که از طریق دعا و ... بدست میاد ... وقتی شخص به حداقل های زندگی میرسه چجوری میتونه رو کنه به خدا و بگه بیشتر ... چجوری میتونه با دعا برای بچه اش هم از خدا شغل خوب . خونه خوب و ... بخواد .

و خیلی چیزهای دیگه ...
    ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۸/۰۵ در ساعت ۱۲:۱۹

19. صلوات ها 2

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

سلام
    جناب کیهانی والله برادر من هم خیلی داعیه ی عقل داره و کلاً خستمون می کنه از بس که میخواد همه کاراش حساب کتاب داشته باشه
    21سالگی تو سربازی با سرمایه ی صفر(نه ببخشید منفی چون بدهی هم داشت!) عقد کرد البته با احتیاط کامل سراغ دختری رفت که بساز و اهل زندگی باشه.
    22سالگی با برکتی که خدا تو زندگیش انداخت فقط به خرج خودش و با کمک خانومش، مراسم گرفتن و خونه رهن کردن
    شکر خدا الان که27سالشونه هم خونه خریدن هم ماشین.
    البته شاید سطح رفاهشون زیاد هم بالا نباشه اونطور که مدنظر شماس، اما اونقدری هست که آرامش داشته باشن و بتونن در متن این آرامش، زندگی خوب و پاک و خداپسندانه ای داشته باشن.
    --
    به جای اینکه همه رو متهم کنین به بی عقلی، یه کم هم شما دریچه ی نگاهتونو عوض کنین.
    اینکه از خدا هیچی نخواین لزوماً خوبی و بزرگ منشی شما رو نشون نمیده.
    چون اتفاقاً هرچی آدم بزرگتر میشه می فهمه چقدر واقعاً به خدا و به دعا برای رسیدن به خواسته های معقولش نیاز داره.
    --
    و یه نکته ای این وعده ی قرآنیه که خدا تو مسائل مالی ازدواج جوونا رو کمک می کنه. و اگه بخواین شاید نزدیک 10تا از اطرافیان حسابگر خودم بتونم براتون شاهدمثال بیارم که تو چنین تصمیمی درکنار تلاش و برنامه ریزی خودشون، توکل به خدا هم کردن و برکاتشو تو زندگیشون همون اول زندگیشون دیدن

وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

21. صلوات ها 15

صفحه 1 از 22 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)