کهاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کهاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
توروخدا جواب منو بدین
من از هرکی میپرسم کسی جواب منو نمیدونه.حتی کارشناسای دانشگاه.یعنی نمیدونن .

تو رو خدا بکی به من بگه کهاد یعنی چی؟ قانونش چیه؟

کهاد یعنی :
دانشجویان رشته ی کارشناسی میتونن از ترم 2یا3 به بعد 30 واحد از درس ها شون رو در رشته ی دیگری بردارند.
مثلا کسی که ریاضی میخونه میتوونه 30 واحد از هررشته ای مثلا آمار برداره.
یا مثلا یکی آمار میخونه 30 واحد از اقتصاد بر میداره.و....
ر آخر هم وقتی مدرک لیسانس رو دادن میگن فارغ التحصیل رشته ی .....وکهاد....

[="Tahoma"]

badban91;281667 نوشت:
سلام
توروخدا جواب منو بدین
من از هرکی میپرسم کسی جواب منو نمیدونه.حتی کارشناسای دانشگاه.یعنی نمیدونن .

تو رو خدا بکی به من بگه کهاد یعنی چی؟ قانونش چیه؟

با عرض سلام و درود بر شما
در دانشنامه ویکیپدیا متنی بود که مربوط به سوال حضرتعالی بود که برایتان آورده ام و این بعنوان سر نخی برای شماست که انشاالله در سایت ویکیپدیا و یا مشابه آن جستجو بفرمائید تا به نتایج بهتری برسید
کهاد

ماتریس کهاد :
فرض کنید A یک ماتریس مربعی باشد دترمینان ماتریسی مربعی و کوچکتر که از حذف یک یا چند تا از سطر ها و ستون های A بدست می آید را ماتریس کهاد می نامند.در زبان انگلیسی این ماتریس را minor می نامند.اگر فقط سطر iام و ستون jام از ماتریس A را حذف کنید آنوقت کهاد مرتبه اول i ام j ام را بدست آورده اید.(first minors) اگر دو سطر و دو ستون را حذف کنید و دترمینان بگیرید یکی از کهاد های مرتبه دوم را بدست آورده اید. منظور از کهاد معمولا کهاد مرتبه اول است. از کهاد برای محاسبه ماتریس همسازه یا cofactor استفاده می شود که آن هم به نوبه خود برای محاسبه دترمینان و معکوس یک ماتریس کاربرد دارد.

در تکمیل پست رحیق مختوم :

کهاد برای ماتریس های غیر مربعی هم به کار می ره.

در یک تعریف نادقیق ، یک ماتریس مربعی هست ، که از اعضای یک ماتریس دیگه ( مربعی یا غیر مربعی ) بدست میاد.

سلام و ادب
برای بنده هم معنی لغوی کهاد سوال بود و فقط فکر می کردم این کلمه هم متاسفانه متولد عدم پیدا کردن معادلی برای کلمه خارجی بوده!
اما اینطور که گفتن در جای دیگر هم غیر از ماتریس به کار رفته ،جالب شد برام "کهاد یعنی چی؟؟؟؟"(معنی لغوی)

موضوع قفل شده است