وظيفه شيعيان در زمان غيبت

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وظيفه شيعيان در زمان غيبت

وظيفه ما در زمان غيبت، عبارت است از:
1- انتظار و آمادگى در بُعد فكرى، روحى و عملى. منتظر بايد تفكر اسلامى خويش را سامان داده و وضعيت روحى و ايمان درونى خود را تقويت كند. سپس با برنامه تربيتى و ارتباط با برادران مؤمن و منتظر، به ديگرسازى روى آورد.
2- دعا براى امام‏زمان (عج).
3- ارتباط با امام (عج) به شكل‏هاى مختلف (مثل رفتن به مسجد جمكران و شركت در دعاى ندبه و خواندن زيارت آل ياسين و دعاى عهد كه از طرف بزرگان بسيار توصيه شده است).
4- به ياد آوردن امام‏عصر (عج) و عنايت او به شيعيان با ذكر احاديث، كرامات، مقام امام (عج) و ايجاد محبت در دل ديگران.
5- شناخت و مطالعه هر چه بيشتر درباره امام‏زمان (عج).
6- دادن صدقه براى سلامتى آن عزيز و يا حواله نمودن ثواب‏هايى براى آن حضرت.
7- رفع شبهه و مبارزه به شبهه افكنان درباره وجود، طول عمر و آثار وجودى آن حضرت، در بين منتظران.
8- اميدوارى بر قيام و انقلاب آن يوسف زهرا (س) و اميد دادن به ديگران.
و تذكر آخر اين كه ائمه (ع) فرموده‏اند: نشانه‏اى از آمادگى داشته باشيد: لِيَعدَنّ أحدكم لخروج القائم و لوسهما هر يك از شما براى قيام قائم (عج) بايد آماده گردد هر چند با تهيه يك تير باشد[1].

[1] - بحارالانوار، ج 53، ص 366

بسم الله
لطفآ پاسخ دهيد:
خيلي وقتها ميبينم خيلي چيزها را وظايف منتظر ميدانند اما اصلآ معلوم نيست برطبق كدام منبع اين حرف زده ميشود.گاهي خيلي چيزها برايمان حتمي ميشود بي آنكه في الواقع آنطور باشد
يكي ميگويد منتظر بايد خود را بسازد وبعد يكي يكي افراد حق جو را همراه خود گرداند ومنتظر سازي كند(ازجمله آيت الله بهجت رضي الله عنه)
يكي ميگويد وظيفه منتظر حمايت از اسلام است وبايد مبلغ باشد وبه فكر سيستم سازي اسلامي وحكومت اسلامي باشد
يكي از دشمن شناسي ومقابله با ان وتلاش براي جنگ نرم سخن مي راند
وبراي هيچ يك من منبعي از حديث يا قران نميبينم كه بياورند .نميگويم انطور نيست اما براي اينكه به كارم مطمئن باشم ثقلين برايم گذاشته شده وبرطبق ان تصميم صحيح است.
بنده فقط ميدانم:ماخلقت الجن والانس الا ليعبدون
اما اينكه اين عبوديت شامل چيست نميدانم(برطبق ثقلين).وظيفه ام چيست نميدانم!من همين كه تنهايي انسان متقي شوم كافيه؟يا بايد درفكر اسلام جهاني باشم؟
لطفآ هنگام پاسخ فقط برطبق ثقلين پاسخ دهيدواگر از بزرگي هم سخني نقل ميكنيد ارتباطش با منابع عصمت مبرهن باشد.
بچه ها واقعآ خيلي نياز دارم خسته شدم انقدر فكر كردم

نقل قول:
6- دادن صدقه براى سلامتى آن عزيز و يا حواله نمودن ثواب‏هايى براى آن حضرت.

من این یک مورد رو نمیتونم قبول کنم میشه منو توجیه کنید؟!
دادن صدقه برای سلامتی امام زمان ؟!!!! یعنی اگه ما صدقه ندیم خدا منجیش رو که چند صد سال نگه داشته مریض میکنه و میمیرونه ؟

بسم الله
چرا جواب نميده كسي!

موضوع قفل شده است