صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمکم کنید(اگر میتوانید شیعه را اثبات کنید)

شروع کننده موضوع

نوشته
    356
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    35
    صلوات
    740

تعجب کمکم کنید(اگر میتوانید شیعه را اثبات کنید)

سلام. من کسی بودم که خیلی ز دین دور شده بود اما قرآن کریم رو هیچ لحظه کتمان نکرد. گذشت و گذشت که با خوندن قرآن اسلام رو باهمه احکامش پذیرفتم و بعدش شیعه رو. بعد چند مدت بسوی اصل اسلام(نه فقط انجام تکالیف دینی بلکه بیشتر) توسط قرآن سوق داده شدم و دنبال هزاران کتاب برون شیعی رفتم. اشکال من اینجا بود که شیعه را از دید پس از پیامبر نگاه کردم و پذیرفتم درحالی که قرآن میفرماید از سنت پیامبر پیروی کنید. گذشت و گذشت کتاب التوحید و کشف الشبهات ابن عبد الوهاب و بهتر ازاون کتاب عقیده ابن تیمیه رو خوندم ذهن من بطور اسلام تابع تابعین و پیروی از سلف صالح شکل گرفت و حالا تو چندین سایت سلفی برای شکل گیری عقیده خودم در اسلام راستین پیشروی میکنم. در حالی که تا الان از شیعه برنگشتم(یعنی تاکنون مطمئن از عدم صحت شیعه نشده ام)

و حال مهمترین مشکل من با شیعه امامت است. چرا پیامبر از ذریه خود نگفت؟ و فقط گفت اهل بیتم نه عترتم؟ چرا سخنی از پیامبر در راستای امامت در هیچ کجای نیست؟ چرا این مسلئه باصطلاح مهم هرگز بین صحابه مطرح نشد که پس از پیامبر راه را به فرزندان خود که پیروی از خاندان پیامبر بود نشان دهند؟ چرا صحابه ای که آب وضوی پیامبر را تبرک میکردند هرگز از امامت چیزی نمی دانستند؟

کارشناس بحث : صالح

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۷/۲۱ در ساعت ۱۳:۳۲

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    قرآن ، اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,921
    حضور
    15 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    115
    صلوات
    9229

و حال مهمترین مشکل من با شیعه امامت است. چرا پیامبر از ذریه خود نگفت؟ و فقط گفت اهل بیتم نه عترتم؟ چرا سخنی از پیامبر در راستای امامت در هیچ کجای نیست؟ چرا این مسلئه باصطلاح مهم هرگز بین صحابه مطرح نشد که پس از پیامبر راه را به فرزندان خود که پیروی از خاندان پیامبر بود نشان دهند؟ چرا صحابه ای که آب وضوی پیامبر را تبرک میکردند هرگز از امامت چیزی نمی دانستند؟
    با سلام خدمت شما كاربر گرامي
    بدون مقدمه ميرويم سر اصل مطلب
    احاديثي كه از پيامبر اكرم درباره اهل بيت طاهرينش بيان گرديده را با همديگر بررسي ميكنيم

1- يا ايها الناس اني تركت فيكم ما ان اخذتم به لن تظلوا كتاب الله و عترتي اهل بيتي (1)
    اي مردم من در بين شما چيزي به يادگار گذاردم كه اگر از آن پيروي كنيد هرگز گمراه نخواهيد شد كتاب خدا و عترتم اهل بيتم

اين روايت را ترمذي و نسائي از جابر نقل كرده اند و متقي هندي در اول باب " الاعتصام بالكتاب و السنه " از كتاب " كنز العمال " صحفه 44 جزء اول حديث 870 و 1657 از اين دو نقل كرده است
    و همچنين از مسند احمد 3/17 سنن ترمذي 5/662 حديث 3786 ، خصائص نسائي : 112 حديث 78 ، معجم كبير طبراني : 3/63 حديث 2678 مصابيح السنه 4/190 حديث 4817 ، اسد الغابه 2/12 ، كفايه الطالب : 259 ، نظم درر السمطين : 231 ، مشكاة مصابيح 1/371 حديث 6153 ، درالمنثور : 5/702 ، جامع الصغير سيوطي : 157 حديث 3631 ، ينابيع الموده : 33/355
    2- همچنين در سخن ديگري فرمود
    اني تركت فيكم ما ان تمسكتم به لن تضلوا بعدي : كتاب الله حبل ممدود من السماء الي الارض و عترتي اهل بيتي و لن يفترقا حتي يراد علي الحوض فانظروا كيف تخلفوني فيهما
    يعني
    من در ميان شما چيزي به وديعه گذاردم كه اگر به آن چنگ زنيد پس از من گمراه نخواهيد شد كتاب خدا كه ريسماني است از آسمان تا زمين امتداد يافته و عترتم اهل بيتم اين دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا در كنار حوض كوثر به من ملحق گردند پس بنگريد چگونه پس از من با آنها رفتار خواهيد كرد

اين حديث را ترمذي { سنن ترمذي 5/663 حديث 3788 } از زيد بن ارقم نقل ميكند و اين همان حديث 874 از كتاب كنز العمال جزء اول صفحه 44 است

ادامه ...

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من انصاره اعوانه

5. صلوات ها 8

علاقه
    قرآن ، اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,921
    حضور
    15 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    115
    صلوات
    9229

روايات صحيحي كه حكم به وجوب تمسك به ثقلين مي كند متواتر و فراوان كه از بيست و اندي نفر از صحابه پيامبر رسيده است و هر يك مكمل و مويد ديگري است
    پيامبر خدا در مناسبتهاي زياد و به عبارات گوناگوني اين حقيقت را بازگو فرموده است
    گاهي در روز غدير و زماني هم در روز عرفه در حجه الوداع و بار ديگر پس از بازگشتن از طائف و مرتبه ديگري بر منبر خود در مدينه (ينابيع الموده 29_34 )

و دفعه ديگر در حجره خودش در بستر بيماري در حالي كه اتاق پر از صحابه بود آن هنگام كه فرمود
    3- ايها الناس يوشك ان اقبض قبضا سريعا فيطلق بي و قد قدمت اليكم القول معذرة‌ اليكم الا اني مخلف فيكم كتاب الله و عترتي اهل بيتي
    اي مردم من به زودي قبض روح ميشوم و از اين جهان رحت بر مي بندم و من پيشاپيش سخني را كه از من سلب مسئوليت نمايد به شما گفتم آگاه باشيد من كتاب خدا و اهل بيتم را در ميان شما به جانشيني خود مي گزارم
    پس دست علي را بلند كرد و فرمود
    هذا علي مع القرآن و القرآن مع علي لايفترقان حتي يردا علي الحوض ... (1)
    اين علي با قرآن است و قرآن با اوست از هم جدا نميشوند تا آنگاه در كنار حوض به من بپيوندند

به اين مطلب گروهي از دانشمندان بزرگ اهل تسنن اعتراف كرده اند حتي ابن حجر پس از نقل حديث ثقلين مي گويد آگاه باشيد كه حديث لزوم تمسك به قرآن و عترت طرق فراواني دارد واز بيش از بيست نفر از اصحاب پيامبر نقل شده است
    سپس اضافه كرده و مي گويد پيامبر آن را در حجه الوداع در عرفه فرموده و در بعضي ديگر آمده كه در مدينه هنگام بيماري در آن زماني كه اتاقش مملو از اصحاب بود و در طريق ديگري رسيده كه در غدير خم و در مورد ديگري است كه پس از بازگشت از طائف به هنگام ايراد خطبه فرموده است
    همچنين مي افزايد
    اين موارد با هم منافاتي ندارد زيرا مانعي ندارد كه آن حضرت در تمام اين موارد و موارد ديگري نيز اين حقيقت را تكرار كرده باشد و اين به خاطر عنايت خاصي است كه رسول خدا به قرآن كريم و عترت پاك خود داشته اند (2)

و همچنين از كتاب طبراني نقل است كه حضرتش بعد از حديث اني تارك فيكم الثقلين ..... اضافه فرمود فلاتقدموهما فتهلكوا و لاتقصروا عنهما فتهلكوا و لا تعلموهم فانهم اعلم منكم (2)
    از آنان پيشي نگيريد كه هلاك مي شويد و در مورد آنان كوتاه نياييد ( از آنان عقب نمانيد ) كه هلاك مي شويد به آن ها چيزي نياموزيد كه از شما داناترند

1- به آخر فصل دوم كتاب صواعق المحرقه باب 9 صفحه 75 نوشته ابن حجر بعد از چهل حديث از احاديث مذكور در آن فصل مراجعه فرمائيد
    خصائص نسائي : 100 حديث 84 معجم طبراني 3/180 حديث 3052 ، سنن الكبري بيهقي 5/131 حيدث 8469 ، مقتل الحسين خوارزمي : 1/48 ، تاريخ مدينه دمشق 12/226 ، اسد الغابه : 6/136 ، فرائد السمطين 2/274 حديث 12 البدايه والنهايه 5/231 ، مجمع الزوائد : 9/165 فصول المهمه : 40 ، تاريخ الخلفاي سيوطي : 158 ، اخبار الدول قرماني : 1/305

2- به كتاب صواعق المحرقه نوشته وي فصل اول باب 11 آخر صفحه 89 در تفسير آيه چهارم " وقفوهم انهم مسئولون " مراجعه فرمائيد

3- معجم كبير طبراني 3/64 حديث 2681 ، مجمع الزوائد 9/163 ، در المنثور :2/107، ينابيع الموده : 35 ، بحار الانوار : 23/142 حيدث 92 و 152 حديث 113 و 69/17 حديث 3 مراجعه فرمائيد
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من انصاره اعوانه

7. صلوات ها 6

شروع کننده موضوع

نوشته
    356
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    35
    صلوات
    740

متاسفانه هیچیک از منابع شما صحیح نبود و حتی کم و بیش از کتب سته اهل سنت نقل شده که براحتی قابل رد میباشد. و اینکه پیامبر بر اهل بیت خویش اصرار میورزد این است که با زنان و فرزندان خانه وحی مهربانی شدت یابد که مبادا آزاری بایشان برسد.

برفرض محال که غدیر علی به جانشینی رسید.
    عرض بنده اینست:
    شمایی که امامت را برتر از نبوت میدانید. مدعای شما چیست؟ که حتی یک حدیث از خود پیامبر در مورد امامت ندارید. تعقل کنید من روزی عاشق شیعه بودم چرا که به حوادث پس از رسول الله(ص) خیره شده بودم ولی حال... میبینم که پیامبر حرفی از امامت نزده.

تنها ریسمان پوسیده ای که مرا به شیعه فعلا اتصال داده حدیث ثقلین موجو در صحیح مسلم است.

9. صلوات ها 4

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3947

چرا منابع که جناب رحیق مختوم گفتند صحیح نیست ؟

حدیث در مورد امامت هست ولی عبدالوهاب اونو قبول ندارد و شما !

11. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط victoryone نمایش پست ها
    چرا منابع که جناب رحیق مختوم گفتند صحیح نیست ؟ حدیث در مورد امامت هست ولی عبدالوهاب اونو قبول ندارد و شما !
    قران که مورد تایید همه هست ان شاءالله!!؟!؟
    http://www.askdin.com/post279706-7.html
    و
    http://www.askdin.com/post279707-8.html
    مطالعه بفرمایید!(دقیق بخوانید و کامل لطفا!چون به اشکالات معمول سعی کردم پاسخ بدم!!تکرار بیهوده نشه!)

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۱/۰۷/۲۲ در ساعت ۰۵:۴۱
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

13. صلوات ها 3

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3947

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorshid نمایش پست ها

قران که مورد تایید همه هست ان شاءالله!!؟!؟
    http://www.askdin.com/post279706-7.html
    و
    http://www.askdin.com/post279707-8.html
    مطالعه بفرمایید!(دقیق بخوانید و کامل لطفا!چون به اشکالات معمول سعی کردم پاسخ بدم!!تکرار بیهوده نشه!)
    چرا بخونم

15. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط victoryone نمایش پست ها
    چرا بخونم
    چون جواب سوال است

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

17. صلوات ها 3

نوشته
    1,956
    حضور
    95 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5456

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط کمک کنید نمایش پست ها
    توسط قرآن سوق داده شدم
    سلام علیکم

بگذارید اول کمی درباره قران و نقش امام و لزوم وجود او طبق شریعت الهی در قران کریم صحبت کنیم

- این آیات را خداوند در شرح حال حضرت موسی و قومش فرموده

وَلَقَدْ آتَينَا مُوسَى الْكِتَابَ فَلَا تَكُنْ فِي مِرْيةٍ مِنْ لِقَائِهِ وَجَعَلْنَاهُ هُدًى لِبَنِي إِسْرَائِيلَ(السجده/23)
    ما به موسي کتاب آسماني داديم؛ و شک نداشته باش که او آيات الهي را دريافت داشت؛ و ما آن را وسيله هدايت بني اسرائيل قرار داديم!

خداوند در این آیه به تنزیل کامل تورات اشاره میکند و روایت کامل آن آیات از طرف آن حضرت و تبئینش.
    ولی برای بعد از حضرت موسی که اسوه امت خود بود و بعد از مرگ دیگر نیست چه کاری کرده خداوند ؟

وَجَعَلْنَا مِنْهُمْ أَئِمَّةًيهْدُونَ بِأَمْرِنَا لَمَّا صَبَرُوا وَكَانُوا بِآياتِنَا يوقِنُونَ(السجده/24)
    و از آنان امامان (و پيشواياني) قرار داديم که به فرمان ما (مردم را) هدايت مي‌کردند؛ چون شکيبايي نمودند، و به آيات ما يقين داشتند.

اما سوال :

چرا وقتی کتاب کامل نازل شد و توسط حضرت موسی ( ع ) نقل گردید و نه تنها تبئینش کرد بلکه با رفتار و گفتار خود سیره حق را به نمایش گذاشت برای درک بهتر مردم از آنچه که نازل شده
    باز خداوند
    حرف از هدایت میزند ؟ ( یهدون بامرنا )
    مگر همین کتاب کفایت نمیکرد ؟ مگر سنت حضرت موسی نقل نشده بود ؟

شما فرمودید احادیث نقل شده از سرکار رحیق مختوم مشکل دارد
    همین کلام را آنها ( گروهی از یهود بعد از حضرت موسی ) نیز میگفتند.

آنها نه تنها تبئین انبیاء بعد موسی را رد میکردند بلکه حتی نبوتشان را از روی جهل یا غرض العیاذ بالله به تمسخر میگرفتند
    تاریخ انبیاء بالاخص در مورد حضرت عمران و ذکریا و سلیمان و داود بسیار گویا است

حتی همین الان هم یهود و نصارا آنها را پادشاه میخوانند و نه نبی
    در مورد حضرت لوط که از انبیاء مبلغ بعد از حضرت ابراهیم علیه السلام است با وجودی که در کتبشان شرایط نبوت در مورد حضرت لوط آمده باز نبوتش را قبول ندارند.

و آنها نیز بر نبی اشکال میکردند همانطوریکه اگر بعد از نبی مرکم اسلام نبی ای بود عده ای او را نیز منکر میشدند
    لذا خداوند میفرماید

إِنَّ رَبَّكَ هُوَ يفْصِلُ بَينَهُمْ يوْمَ الْقِيامَةِ فِيمَا كَانُوا فِيهِ يخْتَلِفُونَ(السجده/25)
    البته پروردگار تو ميان آنان روز قيامت در آنچه اختلاف داشتند داوري مي‌کند (و هر کس را به سزاي اعمالش مي‌رساند)!
    حال سوال:
    بعد از رسول گرامی اسلام لی الله علیه و آله و سلم چه کسی به امر خدا جلوی اشکال و انحراف را باید بگیرد و بامر الهی مسئول تبئین احکام الهی باشد؟

در روایات متواتر از شیعه و اهل سنت آمده من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه
    و
    وهابیها هم میگویند کفانا کتاب الله

آیات قرآن را هم در این باره برایتان آوردم و دیدیم که نظر خداوند درباره کفایت کتاب چه هست.

حال کدام اینها به نظرتان صحیح است ؟
    نظر وهابیت و یا نظر کسی که گفت هرکسی بمیرد و امام زمان خودش را نشاناسد در مرگ جاهلیت مرده ؟

یاحق
    ویرایش توسط فاتح : ۱۳۹۱/۰۷/۲۲ در ساعت ۰۷:۱۵ دلیل: اضفه کردن یک مطلب

19. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

نوشته
    356
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    35
    صلوات
    740

دوستان گرامی اصلا بحث من سر جانشینی یا کفایت کتاب نیست. فرض کنید ما بگوییم کتاب تنها کافی نیست و علی نیز جانشین برحق است. که مشکلی نیست. مشکل به قول سلفی ها "عقیده کافرانه امامت" میباشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط فاتح نمایش پست ها
    در روایات متواتر از شیعه و اهل سنت آمده من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه و وهابیها هم میگویند کفانا کتاب الله
    اما باشما درخصوص حرف بالاتون یه عرض خارج از بحث دارم: کسی که گفت حسبنا کتاب الله عمر بود و بتبع آن تمام اهل سنت. و باید عرض کنم حدیث بالاتون بدون ذکر منبع صحیح فاقد ارزش خواهد بود.
    سوالم را تکرار میکنم: امامت در کجای سنت نبوی آمده است؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری