جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دانلود نرم افزار نور الجنان و نورالانوار2

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  علاقه
  موضوعات دینی
  نوشته
  1,428
  حضور
  1 روز 1 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  8
  گالری
  407
  صلوات
  9247

  دانلود نرم افزار نور الجنان و نورالانوار2
  نرم افزارهای ویژه رایانه
  منبع : پایگاه نور سافت (www.noorsoft.org)
  دانلود نرم افزار نور الجنان و نورالانوار2 نخستین دائرة المعارف چند رسانه ای قرآن کریم
  شماره سریال جهت فعال سازی:
  211706660066936
  حجم(مگابایت)
  531 MB
  حجم(مگابایت)
  531 MB
  دانلود نرم افزار نور الجنان و نورالانوار2
  برای دانلود کلیک کنید
  دانلود نرم افزار نور الجنان و نورالانوار2 نرم افزار نور الجنان نخستین نیایش ‏نامه چند رسانه‏ اى جهان اسلام‏
  شماره سریال جهت فعال سازی:
  211257951835649
  حجم(مگابایت) 605 MB
  حجم(مگابایت)
  605 MB
  دانلود نرم افزار نور الجنان و نورالانوار2
  برای دانلود کلیک کنید
  ویرایش توسط صلوات : ۱۳۹۱/۰۷/۲۰ در ساعت ۱۳:۰۶

 2. صلوات ها 10


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612  سلام
  جناب صلوات کاش کاربردها و قابلیت
  های این نرم افزارهارو می گفتید .

  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 4. صلوات


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  SayedHeydari@chmail.ir
  نوشته
  70
  حضور
  2 روز 8 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  223

  راهنما نرم افزارهای نورالانوار و نورالجنان
  محتواى برنامه:

  ١- دائرة المعارف قرآن کریم

  نمایش متن قرآن با خط زیباى عثمان طه (مصحف مدنیه) و قرآن رایج (نیریزى) با اعراب
  امکان تغییر اندازه خطوط آیات و تفاسیر

  ـ جستجو

  امکان جستجو در قرآن از طریق مشتق و ریشه
  جستجوى کلمات هم خانواده
  دامنه جستجو

  ـ ترجمه و تفسیر

  نمایش ۴ ترجمه فارسى،۳ترجمه انگلیسى و...
  نمایش تفسیر آیه انتخابى از تفاسیر المیزان (عربى/فارسى)،تفسیر نمونه، تفسیر مجمع البیان و تفسیر شبر

  ـ اطلاعات تفسیرى

  ارایه روایات تفسیرى،روایات مرتبط با آیات،فضیلت و شأن نزول سور و آیات از ۹ تفسیر معروف

  ـ عکس و فیلم

  نمایش تصاویر و فیلم هاى مرتبط با آیات (۳۹۷ قطعه)

  ٢
  ـ کتابخانه تفاسیر


  ـ نمایش و جستجو
  نمایش متن ۹ تفسیر، تفسیر المیزان (عربى/فارسى)، تفسیر نمونه، مجمع البیان، تفسیر قمى، تفسیر عیاشى، تفسیر منسوب به امام حسن عسکرى علیه السلام، تفسیر شبر و کتاب شواهد التنزیل
  جستجو در کلمات و عبارات این تفاسیر با امکان انتخاب دامنه

  ـ کتابشناسى

  ارایه چندین مقاله تحقیقى در باره برخى تفاسیر و مفسران

  ۳ـ قرائت (ترتیل)
  دو دوره قرائت کامل قرآن با صداى استاد منشاوى و استاد شهریار پرهیزکار
  سهولت در انتخاب جزء، حزب
  امکان تکرار قرائت هر آیه تا ۵ بار براى تصحیح قرائت و حفط قرآن


  ۴ـ نگارخانه

  نمایش دهها تصویر و نمایش ۷ قطعه فیلم متناسب با آیات

  فهرست اعلام موجود در شأن نزولها


  ارایه آیات همراه با مدرک تفسیرى ارتباط اعلام با آیات

  ۵ـ امکانات عمومى برنامه

  ۱ـ چاپ آیات قرآن با رسم الخط عثمان طه و تمامى اطلاعات در اندازه ى دلخواه
  ۲ـ امکان انتقال اطلاعات به یادداشت
  ۳ـ راهنماى برنامه به سه زبان فارسى، عربى و انگلیسى
  ۴ـ ارایه توضیحات و راهنماى برنامه به زبان فارسى، عربى و انگلیسى
  ۵ـ ارایه دو محیط متفاوت براى کاربران با حفظ تمامى اطلاعات


  نرم افزار نورالجنان

  امكانات برنامه‏
  توانمندي هاى برنامه نورالجنان در چند بخش مهم و كارآمد با قابليت هاى گوناگون در دسترس كاربر قرار دارد. اساسى‏ ترين امكانات اين برنامه از قرار ذيل مى ‏باشد:

  ۱. ادعيه و اعمال‏

  يكى از مهم‌ترين قسمت هاى برنامه، بخش ادعيه و اعمال است كه شامل چند امكان اصلى است:
  • فهرست ها
  در كنار فهرست جداگانه صحيفه سجاديه و مفاتيح الجنان، فهرست جامعى از دعاها، زيارت ها و اعمال مستحبىِ برگرفته از اين دو كتاب ارزشمند به همراه نمايش متن و امكان استفاده از صوت، ارائه شده است. به وسيله گزينه «فهرست جامع» مي‌توان متن دعاى انتخاب ‏شده را در دفترچه دعا ذخيره نمود.
  • زيارات
  در بخش «زيارات» متن زيارت هاى موجود در مفاتيح الجنان عرضه مى ‏گردد؛ به طورى كه با تقه ماوس روى نام هر يك از حضرات معصومين‏(علیهم السلام)، فهرستى از دعاها و زيارات هر معصوم‏ (علیه السلام) به صورت جداگانه در اختيار شما قرار مى‏ گيرد. علاوه بر اين، برخى از آداب زيارات را مى ‏توان در قسمت «مقدمات» ملاحظه نمود. مشاهده فهرست اعمال مربوط به زيارت امامزادگان و برخى شخصيت هاى مذهبى، از طريق گزينه «اولياء الله» امكان ‏پذير است.
  • اعمال هفته
  در اين صفحه، فهرست اعمال و اذكار وارده براى هر يك از روزهاى هفته و نيز فهرست اختصاصى اعمال مستحب در شب و روز جمعه عرضه شده است. كاربر با انتخاب هر روز هفته به ابتداى اعمال آن روز منتقل مى‏ گردد.
  • نماز و تعقيبات
  در اين قسمت، فهرستى از نمازهاى مستحبى به همراه كيفيت اقامه نمازها ارائه شده است كه به محض وارد كردن نام هر نماز در خط ورود، قابل دستيابي خواهد بود. همچنين، تعقيبات مشترك و مختص نمازهاى واجب يوميه در پنجره جداگانه ‏اى در اختيار كاربر قرار داده شده است.
  • اعمال ماه ها
  اعمال و آداب روزها و ماه ها به طور جداگانه در اين بخش ارائه گرديده است و گزينه‏ اى نيز به منظور نمايش موضوعى اعمال مستحبى در مناسبت ها و روزهاى خاص (ايام الله) در نظر گرفته شده است. ضمن اينكه امكان دستيابى به فهرست اعمال مشترك برخى از ماه هاى فعال برنامه در دسترس كاربر قرار دارد.
  • نمايش متن
  امكان مشاهده متن دعاى انتخاب‏ شده به همراه قرائت كامل دعاهاى مفاتيح الجنان و صحيفه سجاديه در اين گزينه گنجانده شده است. قابليت تكرار، ترجمه ادعيه به زبان فارسى و نيز نمايش دعاها به شكل ويژه با طراحى و گرافيك بسيار زيبا، در بخش نمايش متن وجود دارد. گفتني است كه سه ترجمه فارسي و يك ترجمه انگليسي از صحيفه سجاديه به همراه آوانِگارى‏ ادعيه آن در اين برنامه ارائه شده است. افزون بر اين، در نسخه سه‌زبانه نور الجنان، بيان ها و ادعيه مفاتيح الجنان به زبان انگليسي ارائه شده‌اند.
  همچنين، كاربر مي‌ تواند به متن كامل كتاب رياض السالكين كه شرح و تفسير كامل صحيفه سجاديه را ارائه نموده، دسترسي داشته باشد.

  ۲. كتابخانه‏

  در اين بخش، مهم‌ترين كتاب هاى اسلامى در زمينه ادعيه و اخلاق همراه با امكاناتى مانند لغت ‏نامه ارائه گرديده است. قسمت هاى مختلف «كتابخانه» عبارت‌اند از:
  • نمايش
  نمايش متن ۶۳ كتاب در زمينه منابع ادعيه، ترجمه و شرح و تفسير دعاها، فلسفه دعا و نيز كتاب هاى اخلاقى و عرفانى همچون كتب معنوى امام خمينى‏‌(ره) در اين قسمت عرضه شده است. يكى از امكانات بخش نمايش، «كتاب‌نامه» مى ‏باشد كه شامل كتاب‏ شناسى، نسخه‏ شناسى و زندگى‏ نامه مؤلفان است. افزون بر اين، انتخاب دامنه ‏هاى مختلف كتاب ها بر اساس مآخذ ادعيه، ترجمه و شرح، اخلاق و فلسفه دعا كاربر را در تعيين محدوده پژوهش يارى رسانده و حوزه تحقيق را تا سطح قابل توجهى وسعت مي‌بخشد.
  ارائه فهرست كتاب ها به ترتيب حروف الفبا و بر اساس نام مؤلف، از جمله قابليت هاى اين قسمت مى‏ باشد. ضمن اينكه براى پژوهش در كتب برنامه، امكانات متنوع پژوهشى مانند: حاشيه‏ نويسى، رنگى كردن متن، نمايه‏ زنى و علامت ‏گذارى، در برنامه گنجانده شده است.
  • جستجو
  با انتخاب اين گزينه توانايي هاى مختلفى به منظور جستجوى الفاظ و عبارات به روش هاى گوناگون در اختيار پژوهشگر قرار مى‏ گيرد. انواع جستجوى پيشرفته در فهرست و متن كتاب ها با كمك عملگرهاى جستجو و نيز امكان فهرست‏ سازى از فهرست و متن كتب با استفاده از علائم عمومي (؟ و *) و انجام عمليات مختلف در فهرست هاى ايجاد شده، در اين قسمت وجود دارد.
  • قرآن كريم
  يكى از قابليت هاى ويژه در اين برنامه، ارائه متن قرآن كريم همراه با امكانات جستجوى واژه ‏ها و ريشه‏ ها در آن است. نمايش متن قرآن با امكان انتخاب آيه، سوره، جزء و حزب به هنگام فعال شدن گزينه «نمايش» دسترسى به تمام آيات قرآن را ممكن مى ‏سازد.
  با تقه ماوس روى گزينه «جستجو» مى‏ توان از قابليت جستجوهاى پيشرفته در الفاظ و عبارات قرآن و ريشه كلمات بهره مند شد. گفتنى است كه فهرست آيات، مطابق ترتيب موجود در قرآن بوده و بر اساس حروف الفبا از ابتدا و از انتها نيز قابل تنظيم است.
  • لغت‏نامه
  به هنگام استفاده از نور الجنان مى‏ توان از لغت ‏نامه نيز بهره ‏مند گرديد. نمايش متن لغت‏نامه «مجمع البحرين» با امكان انتخاب ريشه و مشتق به كاربر كمك مى‏ كند تا از روش هاى مختلف به معانى لغات مورد نظر خود دست يابد.
  • كتب انگليسى
  در اين قسمت از برنامه، ترجمه كامل صحيفه سجاديه و كتاب جهاد اكبر امام خمينى‏(ره) به زبان انگليسى نمايش داده شده و كاربر مي‌تواند به جستجو در كلمات و عبارات دو ترجمه مذكور بپردازد.

  ۳. اعمال امروز

  با ورود به اين صفحه، نمايش و قرائت ادعيه، اعمال و آداب مربوط به هر روز با توجه به تقويم رايانه به همراه امكان مشاهده متن اعمال و آداب روزهاى انتخابى در دسترس كاربر قرار دارد؛ به عنوان مثال، اگر كاربر در تاريخ برنامه، هفدهم ربيع الاوّل برابر با يكشنبه ۲۷ فروردين ماه ۱۳۸۵ را وارد كند، به طور همزمان، آداب و اعمال مستحبى مربوط به ميلاد فرخنده پيامبر گرامى اسلام‏(صلی الله علیه و آله) و روز يكشنبه را مشاهده خواهد كرد.
  در قسمت بالاى صفحه، تاريخِ جارى دستگاه بر اساس سه تقويم هجرى شمسى، هجرى قمرى و ميلادى نمايش داده مى ‏شود كه قابليت تنظيم تاريخ قمرى و ميلادى بر اساس تاريخ شمسى و نيز امكان تنظيم تقويم رايانه به طور مستقيم در برنامه وجود دارد.

  ۴. نگارخانه‏

  در بخش نگارخانه با انتخاب نام مبارك هر يك از چهارده معصوم (علیهم السلام) و نيز گزينه «اولياء الله»، ده ها تصوير ديدنى به همراه چند مولودى و مرثيه مرتبط با نام انتخابى ارائه مى‏ گردد. آنچه به جذابيت معنوى نورالجنان افزوده است، امكان استفاده از چندين مناجات دلنشين به همراه تصاويرى به صورت اسلايد مى‏ باشد كه در واقع از جمله قسمت هاى ديدنى نگارخانه است.

  ۵. امكانات عمومى‏

  برنامه نورالجنان علاوه بر امكاناتى كه در بخش هاى پيشين بيان شد، قابليت هاى گوناگون ديگرى را نيز داراست؛ «امكان چاپ» تمامى اطلاعات و فهرست هاى انتخاب ‏شده و نيز توانايى چاپ متن دعاها، زيارت ها و كتاب ها در اندازه دلخواه، از جمله امكانات عمومى برنامه محسوب مى‏ گردد. از ديگر توانمندي هاى برنامه، امكان «انتقال اطلاعات به دفترچه يادداشت» جهت ويرايش، نگهدارى و چاپ مى‏ باشد.
  در قسمت «امكانات برنامه» به منظور سهولت استفاده از برنامه، امكان انتخاب هر يك از هفت نوع صفحه‏ كليد رايج و هفت نوع قلم نمايش در دسترس كاربر قرار دارد. همچنين، به وسيله گزينه «مناجات» مى ‏توان به امكاناتى جهت تنظيم قلم و رنگ نمايش در دو بخش مناجات و نمايشِ ويژه دست يافت و يا براى نگهدارى و ذخيره پژوهش هاى شخصى، در قسمت «تحقيقات» مسيرى را براى خويش مشخص نمود. ضمن اينكه «امكان حذف» نمايه ‏ها، حاشيه‏ ها، رنگ متن ها و علامت هاى موجود در تمام كتب در اين صفحه ايجاد شده است. فعال يا غير فعال بودن زيرنويس ها، صداى كليدها و زمان درنگ هر زيرنويس را مى‏ توان به وسيله گزينه «ساير تنظيمات» تعيين كرد.
  با انتخاب گزينه «راهنما» در هر قسمت از برنامه، توضيحات مربوط به آن قسمت در اختيار كاربر قرار مى‏ گيرد.

  ضمايم برنامه‏

  ويرايشگر فارسى و لاتين «نور نگار» و برنامه «مبدّل نور»، در بخش ضمايم اين نرم‏ افزار ارائه شده است.

  برگرفته از سایت نرم افزاری نور

  ویرایش توسط SayedHeydari : ۱۳۹۲/۰۴/۳۱ در ساعت ۱۴:۱۷

 6. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود