پیشنهادات و انتقادات خودمونی شما ❀ در مورد انجمن مشاوره و تربيت❀

تب‌های اولیه

56 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیشنهادات و انتقادات خودمونی شما ❀ در مورد انجمن مشاوره و تربيت❀

پیشنهادات و انتقادات خودمونی شما

سلام
دوستان اگه پیشنهاد یا انتقادی دارین رک با ما (گروه مشاوره) در میون بذارید

با سلام

اکه داشتیم حتما مزاحمتون میشیم

در ضمن جناب حامی بازی که راه انداخته بودین چی شد؟

من انتقاد دارم ولي اول بگيداجازه هست ازكسي شكايت كنيم و اسم طرف را هم بياريم يا نه؟:khandeh!:

اگه بهش پیام خصوصی بدین بد نیست یا کنایه ای مطرح کنید خودش میگیره چیه
چون ما برای وصل کردن آمدیم.....(اداره مخابرات)

سلام

من پیشنهاد میکنم اول خرافات ر واز بین ببرید

بعد ی هسری راه کارها ی عملی برای ازدواج جوانا ن ارائه کنید الان همه شده کلیشه و حرفهای تکراریه قدیمی

با تشکر

سلام

خیلی عالی شد که اینجا رو پیدا کردم چون این حرفه خیلی وقته تو دلمه:Ghamgin:

خیلی خوب میشه دوستان تاپیکایی رو که ایجاد میکنن مطالب طولانی رو توش نذارن یا اینکه جوابای طولانی ندن اخه این همه نوشته پشت سر هم چشم خواننده رو میزنه و تمایلی به ادامه دادن اون نداره

التماس دعا

ممنون

با سلام و عرض ادب :Gol:

بنده هم گاهی اوقات در خواندن مطالب دوستان مشکل دارم. لطفاً آن را به پاراگرافهای متعدد تقسیم کنید، و از رنگهای افراطی مثل سبز روشن و زرد روشن و غیره استفاده نکنید.

با تشکر
یا حق

سوال;46974 نوشت:
سلام

خیلی عالی شد که اینجا رو پیدا کردم چون این حرفه خیلی وقته تو دلمه:Ghamgin:

خیلی خوب میشه دوستان تاپیکایی رو که ایجاد میکنن مطالب طولانی رو توش نذارن یا اینکه جوابای طولانی ندن اخه این همه نوشته پشت سر هم چشم خواننده رو میزنه و تمایلی به ادامه دادن اون نداره

التماس دعا

ممنون

بینام;46985 نوشت:
با سلام و عرض ادب :Gol:

بنده هم گاهی اوقات در خواندن مطالب دوستان مشکل دارم. لطفاً آن را به پاراگرافهای متعدد تقسیم کنید، و از رنگهای افراطی مثل سبز روشن و زرد روشن و غیره استفاده نکنید.

با تشکر
یا حق

سلام علیکم
با تشکر از سرکار سوال و جناب بینام
منظور جناب حامی نظرات و پیشنهاداتتون از مشاوره است و خصوصا انجمن مشاوره:Labkhand:
البته صحبتهای شما بزرگواران کلی و برای تمام سایت بود که قابل توجه تمام پاسخگویانه

با سلام

می خواستم بگم تاپیک های جناب مدیر مشاوره "حامی" حرف نداره عالیه .همیشه از نکته سنجی ها و بیان زیباشون استفاده می کنم
ضمنا یک سوال داشتم بخش موارد حذفی دقیقا چیه در هر انجمنی مثل مشاوره میشه ازش استفاده کرد یعنی از ویژگی که براش نوشته شده؟ مثلا فقط خود فرد میتونه بخونه

دوباره سپاس فراوان

بی دل;47861 نوشت:
با سلام

می خواستم بگم تاپیک های جناب مدیر مشاوره "حامی" حرف نداره عالیه .همیشه از نکته سنجی ها و بیان زیباشون استفاده می کنم
ضمنا یک سوال داشتم بخش موارد حذفی دقیقا چیه در هر انجمنی مثل مشاوره میشه ازش استفاده کرد یعنی از ویژگی که براش نوشته شده؟ مثلا فقط خود فرد میتونه بخونه

دوباره سپاس فراوان

سلام علیکم
ممنون از دقت نظرتون
بخش موارد حذفی شامل تایپکهایی میشه که به هر دلیلی حذف شده اند.مثل تکراری بودن یا غیر علمی و یا مورد اخلاقی داشتن
بله.همونطور که خودتون فرمودید قسمت حذف محلی موقت برای تاپیک هايی كه به زودی حذف می شوند! فقط شروع کننده تاپیک قادر به مشاهده ی تاپیک های خود است

با سلام و احترام خدمت کاربران گرامی

حدود 10 ماهی از آخرین ارسال این تاپیک میگذره

دوستان اگر انتقاد یا پیشنهادی در مورد انجمن مشاوره و خانواده دارند خوشحال میشیم یا به صورت عمومی در همین تاپیک یا اگر نیاز هست به صورت خصوصی با حامی در میون بذارند. :Gol:

با تشکر

موفق و پیروز باشید.

[="Tahoma"]به نام علی اعلی

سلام

ابن تاپیک توسط جناب حامی برای پیشنهادات و انتقادات کاربران ایجاد شده

خوشحال میشیم اگر پیشنهاد یا انتقادی نسبت به انجمن مشاوره دارین در اینجا بیان کنید.

این هم پیام جناب حامی:

حامی;7313 نوشت:
سلام

منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده شما کاربران بزرگوار سایت انجمن گفتگوی دینی هستیم :ok:

[="Tahoma"][="Green"]لا حول و لا قوة الا بالله

انتقاد كه فكر نكنم لازم به گفتن داشته باشه
تعداد مشاورين عزيز كم هست
بعضي وقتها روزها طول ميكشه تا سوالي جواب داده بشه[/]

سلام
بنده انتقاد دارم از برخی مسائل جاری در سایت.
1- برخی پستها بر اساس سلیقه شخصی مدیران محترم حذف میشوند. گاهی دیده می شود که برخی پستها زننده بوده و حاوی برخوردهای دوگانه دوشخص است و باقی می ماند ولی برخی پستها چون با نظر مدیران هماهنگ نیست به راحتی پاک می شود.
راهکار پیشنهادی: می توانید قوانینی جامع و کامل برای این تاپیک ها ایجاد کنید تا برخوردها سلیقه ای و شخصی نشود.
2- برخی مطالب مدتهاست بی پاسخ مانده ولی قفل است.
راهکاری برای این موضوع ندارم.
3- برای ایجاد تاپیک جدید و ارسال آن بر چه اساس تصمیم گیری می شود؟؟؟ برخی اوقات تاپیک های تکرای و مشابه در سایت زیاد دیده می شود ولی وقتی تاپیک جدیدی می خواهیم ایجاد کنیم می گویید تکراری است در صورتیکه موضوع های پیشنهادی شما ربطی به این موضوع ندارد.
راهکار پیشنهادی: از برخوردهای سلیقه ای خودداری نمایید و قانون گرا باشید (مشابه راهکار 1)
4- چرا از طرح مسایل جنسی و زناشویی تا آنجا که بتوانید طفره می روید؟ پس کجا باید جواب این سوالات را گرفت؟ در سایتهای اونور آبی؟؟؟؟
سوال کردم، راهکار نمی خواد!!!
5- چرا از طرح مسایل سیاسی طفره می روید؟؟؟ مگر به جدایی دین از سیاست اعتقاد دارید؟؟؟
راهکار پیشنهادی: دوستان عزیز دین و سیاست به هم بافته شده اند پس هنگامی که در مسائل مربوط به ازدواج بحث سیاسی و اقتصادی می شود، کمی صبور باشید.
در پایان عرض می کنم می دونم مدیریت یه سایت با این محتوا خیلی سخته ولی جدا از همه تون سپاسگذارم و دستان تک تک شما رو به خاطر زحماتی که برای دین و ایمان مردم می کشید، می بوسم. شما در واقع معلمید و معلمی شغل انبیاء(ع) است. بنده فقط انتقاد و پیشنهاد ارائه کردم تا مطالب سایت پربار تر شود.
موفق و پیروز باشید...

[="Tahoma"]به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

majid-torabi;301943 نوشت:

بنده انتقاد دارم از برخی مسائل جاری در سایت.

از اینکه کاربران محترم پیشنهادات و انتقادات خودشون رو صمیمانه مطرح می کنند بسیار سپاسگزارم :Kaf:

1- برخی پستها بر اساس سلیقه شخصی مدیران محترم حذف میشوند. گاهی دیده می شود که برخی پستها زننده بوده و حاوی برخوردهای دوگانه دوشخص است و باقی می ماند ولی برخی پستها چون با نظر مدیران هماهنگ نیست به راحتی پاک می شود.
راهکار پیشنهادی: می توانید قوانینی جامع و کامل برای این تاپیک ها ایجاد کنید تا برخوردها سلیقه ای و شخصی نشود.

یکی از سخت ترین وظایفی که فکر می کنم به عهده من و سایر همکارانم در انجمن گفتگوی دینی هستش ، حذف پست می باشد.

شاید فکر کنید برای من حذف یک پست خیلی آسون باشه، اما حقیقتا اینطوری نیست.

همکارانم در سایر انجمن ها و بخشهای سایت می دونند که چی میگم.

و تا موقعی که مجبور نشیم و پستی خلاف قوانین سایت نباشه از این گزینه استفاده نمی کنیم.

ضمنا اینطوری نیست که حذف پسته سلیقه ای باشه.
اون هم برای خودش یه سری قوانین و ضوابط داره.

اگه ممکنه در این خصوص که فرمودید پستها بر اساس سلیقه حذف میشن به طور مصداقی و مشخص و در پیام خصوصی بیان کنید ممنون میشم. :Gol:

[="Tahoma"]

2- برخی مطالب مدتهاست بی پاسخ مانده ولی قفل است.
راهکاری برای این موضوع ندارم.

در این خصوص هم خدمت شما عرض کنم که:

تاپیکهایی که اززمان آخرین پست در آنها 6 ماه و یا بیشتر گذشته قفل می شوند.

و اگر کاربری پس از مطالعه تاپیکی که قبلا درمورد موضوع مد نظرش بحث کرده و لی به پاسخ سوالش نرسیده می تونه یک تاپیک جدید ایجاد کنه و سوال خودش رو مطرح کنه.

این کار یه مزیت اساسی داره

اونم اینه که پس از ایجاد موضوع توسط کاربر, همکار محترم مدیر سایت برای اون تاپیک یک کارشناس مشخص می کنه و در نوبت پاسخ دهی قرار میده.

گرچه ممکنه یکمی طول بکشه اما مطمئن باشید که بدون پاسخ نمی مونید.

اما اگه در تاپیکهای قدیمی سوال یا مطلبی ایجاد می کردید با توجه به اینکه تاپیک از قبل ایجاد شده بود دیگه امکان تعیین کارشناس پاسخگو براش ممکن نیست و معلوم نیست که به این زودی به پاسخ سوالتون برسید یا نه؟

3- برای ایجاد تاپیک جدید و ارسال آن بر چه اساس تصمیم گیری می شود؟؟؟ برخی اوقات تاپیک های تکرای و مشابه در سایت زیاد دیده می شود ولی وقتی تاپیک جدیدی می خواهیم ایجاد کنیم می گویید تکراری است در صورتیکه موضوع های پیشنهادی شما ربطی به این موضوع ندارد.
راهکار پیشنهادی: از برخوردهای سلیقه ای خودداری نمایید و قانون گرا باشید (مشابه راهکار 1)

در مورد ایجاد تاپیک هم هیچ تصمیم و سلیقه ای وجود نداره.

شما قبل از ایجاد موضوع با استفاده از گزینه جستجو که در قسمت بالای سایت وجود داره می تونید تاپیکهایی رو که به موضوع مورد منظرتون اشاره داشتند ببینید.

اگر به پاسخ سوال تون نرسیدید اونوقت می تونید در انجمن مربوطه تاپیک ایجاد کنید و سوالتون رو بپرسید و پس از تایید توسط همکار محترم مدیر سایت و تعیین کارشناس پاسخگو در نوبت پاسخ دهی قرار بگیرید.

می بینید که اینجا هم برای خودش ضوابطی داره. :ok:

4- چرا از طرح مسایل جنسی و زناشویی تا آنجا که بتوانید طفره می روید؟ پس کجا باید جواب این سوالات را گرفت؟ در سایتهای اونور آبی؟؟؟؟
سوال کردم، راهکار نمی خواد!!!

در این خصوص هم باید گفت:

اینطوری نیست که اصلا در این مورد در سایت اصلا هیچ مطلبی وجود نداره.

یه جستجو بکنید متوجه میشید که چی میگم

اما بخاطر اینکه فضای اینجا یک فضای عمومی هستش نمیشه هر مساله و موضوعی رو مطرح کرد.

بعضی مسائل قابلیت اینکه در فضای عمومی سایت مطرح بشوند رو نداره و باید به صورت خصوصی از کارشناس مربوطه پرسیده بشه.

ضمنا در این زمینه کتابهای خوبی در کتابخانه سایت وجود داره :ok:

5- چرا از طرح مسایل سیاسی طفره می روید؟؟؟ مگر به جدایی دین از سیاست اعتقاد دارید؟؟؟
راهکار پیشنهادی: دوستان عزیز دین و سیاست به هم بافته شده اند پس هنگامی که در مسائل مربوط به ازدواج بحث سیاسی و اقتصادی می شود، کمی صبور باشید.

یکی از قوانین سایت اینه که در مورد مسائل سیاسی و جناحی نباید بحث و گفتگو بشه

این رو دقت کنید:

مدیر سایت;273062 نوشت:

با توجه به اینکه گفتگوی دینی سایت تخصصی در زمینه مباحث مذهبی است لطفا از ایجاد موضوعات غیر تخصصی مخصوصا موضوعات سیاسی جناحی خود داری نمائید لازم به ذکر است به هیچ وجه موضوعات سیاسی و خبری غیر نامعتبر تائید نخواهدشد.

نقل قول از این تاپیک: http://www.askdin.com/thread22684.html

نکته آخر:

هر مجموعه ای برای خودش یه سری قوانینی داره که باید به اون قوانین احترام گذاشت که در غیر اینصورت اون مجموعه به اهداف خودش نمی رسه.

اینجا هم از این قاعده مستشنی نیست.

مدیریت چنین مجموعه ای با این تعداد کاربر و اختلاف در سلیقه کار آسونی نیست.

سعی کنیم همه باهم در پیشبرد و اعتلای فضای سایت و نیز برای استفاده هرچه بهتر خودمون این قوانین رو رعایت کنیم. :ok:

در پایان عرض می کنم می دونم مدیریت یه سایت با این محتوا خیلی سخته ولی جدا از همه تون سپاسگذارم و دستان تک تک شما رو به خاطر زحماتی که برای دین و ایمان مردم می کشید، می بوسم. شما در واقع معلمید و معلمی شغل انبیاء(ع) است. بنده فقط انتقاد و پیشنهاد ارائه کردم تا مطالب سایت پربار تر شود.

من هم از شما بزرگوار تشکر می کنم که ما رو لایق دونستید و نظرات خودتون رو مطرح کردید

ان شاءالله بتونیم در کنار هم و باهم سایت پربار و پر محتوایی داشته باشیم.

پیروز و موفق باشید

یا علی :Gol:

سلام
اول از همه میخواستم از تک تک کارشناسان بخش مشاوره تشکر کنم مخصوصا جناب حامی، در ضمن از این بخش یه انتقادم داشتم امیدوارم دلخور نشن، وقتیکه یه کاربر مشکلشو با بخش مشاوره درمیون میذاره انتظار داره مسئولین این بخش بعد پاسخگویی رهاش نسازن، پابه پاش پیش برن، باهاش همراهی کنن، ببینن آیا مشکلش حل شده یا نه؟ ولی مسئولین این انجمن بعد پاسخگویی دیگه سراغی از اون طرف نمیگیرن، ولش میکنن به امان خدا.

البته من این موضوع رو در یه تایپک دیگه هم مطرح کرده بودم ولی جوابی نگرفتم

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

ابتدا" تشکر از کارشناسان متخصص انجمن مشاوره که مثل بعضی ها !!!! (احتمالا" خودم :Narahat az:) به خاطر اندکی حافظه ادعایی ندارند و واقعا"درکارشان خبره وباعث افتخار سایت دینی هستند .

اما بعد....

به خاطر همین اعتماد کاربران، تعداد مراجعین به این انجمن زیاد است وتعداد کارشناسان به نسبت کم است بنده خودم گویا دو مورد سؤال داشتم که فعلا" بدون پاسخ مانده . بخصوص تاپیک===» آیا با تلقین میتوان یک نفر را کشت ؟

اگر کارشناسان بزرگوار این انجمن یکی دونفر بیشتر شود قطعا" این نقص کوچک هم برطرف خواهد شد .

به هر حال از تذکرات وپاسخهای کارشناسان محترم این انجمن کمال قدر دانی وتشکر را دارم .

حق یارتان :Gol:

••ostad••;302425 نوشت:
اگر کارشناسان بزرگوار این انجمن یکی دونفر بیشتر شود قطعا" این نقص کوچک هم برطرف خواهد شد .

سلام
ممنون از لطف شما
ولی این از دست من خارج است و باید با مدیر محترم سایت در میان بگذارید.

laila;302334 نوشت:
سلام اول از همه میخواستم از تک تک کارشناسان بخش مشاوره تشکر کنم مخصوصا جناب حامی، در ضمن از این بخش یه انتقادم داشتم امیدوارم دلخور نشن، وقتیکه یه کاربر مشکلشو با بخش مشاوره درمیون میذاره انتظار داره مسئولین این بخش بعد پاسخگویی رهاش نسازن، پابه پاش پیش برن، باهاش همراهی کنن، ببینن آیا مشکلش حل شده یا نه؟ ولی مسئولین این انجمن بعد پاسخگویی دیگه سراغی از اون طرف نمیگیرن، ولش میکنن به امان خدا. البته من این موضوع رو در یه تایپک دیگه هم مطرح کرده بودم ولی جوابی نگرفتم

سلام
ممنون
از این که راحت انتقادتون را مطرح کردید
بله واقعا باید چنین باشد
ولی باور کنید سؤالات آن قدر زیاد است که حتی اخیرا مجبور شده ایم به آنهایی که جنبه عمومی دارد و همه استفاده می کنند پاسخ دهیم و این امر تصمیم مدیران ارشد بوده نه من.
البته همیشه همه این طور نبوده که پیگیر نباشم در مواردی بعد از مشاوره پیگیر بوده ایم.
البته من هم از خیلی از افرادی که مشاوره می گیرند انتقاد دارم که خیلی ها تصور می کنند مشاور معجزه می کند و دنبال یک قرص یا یک اجی مجی یا یک عصای جادویی می گردند که همه چیز دست شود
با این محدودیت زمانی وقت می گذاریم پاسخ می دهیم ولی غالبا عمل نمی کنند. ابن افراد همان هایی هستند که گاهی مشاوره ها را در شیوه حضوری هم تغییر می دهند و به مشاور بعدی می گویند قبلی نتوانست برایم کاری کند.

سلام
منظورم این بود که بیشتر به کیفیت اهمیت بدید تا کمیت، ممنونم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

چشمم به ایت تاپیک افتاد حیفم اومد دوباره راه نیفته:)

امری ، عرضی ، نقدی ، پیشنهادی بود ؛ خوشحالم می شویم:ok:

با تشکر :Gol:

سلام ... فقط اینجا رو غنیمت شمردم ک از همه کسایی ک یه قدم واسه این برمیدارن ک یه مشکلی از یه مومنی رو حل کنن تشکر کنم ... ان شاالله خدا اجر این دوستان رو در دنیا و آخرت افزون کنه ... موفق باشین :Gol:

[="Navy"]سلام
در یک ماه گذشته بسیاری از این تاپیک های جدید انجمن مشاوره را که اخیرا بیشتر آنها مربوط به ازدواج شده است را مطالعه می کردم واقعا مطالب تکراری و سبک از نظر محتوا و بعضا مسائل جنجالی تکراری بی ثمر مطرح می شود آنهم بین چند نفر آنهم به شیوه چت باکس سابق اسک دین! (یادش به خیر:Nishkhand:)
به جای اینکه یک تاپیک مشاوره که مطلب پربار و کاربردی مطرح شود چند نفری که پای ثابت این تاپیک ها شده اند از مسائلی که امشب شام چه خوردیم تا شام خانه همسایه و تاثیر آن بر روابط بین زن و شوهر ... تا اینکه مثلا قد شوهر همسایه عموم چقدر بوده و همسرش چقدر بوده و در آخر به خاطر 18 سانتی متر اختلاف کارشان به طلاق کشیده شد تا مسائل دیگر مطرح می شود و نکته دوم هم اینکه بیش از سی صفحه از اینگونه مطالب وجود دارد اما در بین اینهمه پستی که بعضا هیچ گونه پشتوانه روانشانسی و دینی هم ندارد وجود دارد نهایتا یک یا دو پست از کارشناس وجود دارد که به نظر باید شرکت کارشناسان محترم بیشتر شود.
[/]

http://www.askdin.com/thread45195-24.html#post609015

[=microsoft sans serif]سلام و عرض ادب
به نظرم اگر فکری به حال این انجمن و محتوای تاپیک هاش نشه به زودی اسک دین افت شدیدی پیدا خواهد کرد... من که هروقت به سایت سر میزنم و میبین که اسکرول پر شده از تاپیک های بی ارزش واقعا عصبی میشم. تاپیک های خوب لابلای این همه تاپیک های انجمن مشاوره گم شدند و اصلا به چشم نمیان متاسفانه!

حامی;7313 نوشت:
سلام

سلام برادر عزیز
من یه پیشنهاد دارم که شاید به درد خیلی ها بخوره. یکی از بهترین روش هایی که کاربران میفهمند که کاربر دیگری پاسخی بهشون داده یا مخاطب قرار گرفتن اینه که از پست های هم نقل قول کنیم. اما متاسفانه بعضی از کاربران و
بخصوص برخی از کارشناسان این کار رو انجام نمیدن در نتیجه ممکنه اصلاً کسی متوجه نشه که پاسخی بهش داده شده. البته گاهی روی صحبت با چند نفر است که این بحثش جداست. ولی بارها دیدم که برخی کارشناسان روی صحبتشون با شخص خاصی است ولی ازش هیچ نقل قولی نمیکنن

سوال:

چرا از طرح مسایل سیاسی طفره می روید؟ مگر به جدایی دین از سیاست اعتقاد دارید؟

پاسخ:

حاج علی;302102 نوشت:
یکی از قوانین سایت اینه که در مورد مسائل سیاسی و جناحی نباید بحث و گفتگو بشه
یعنی: بله به جدایی دین از سیاست اعتقاد داریم!!!

بنده هم یک سوال دارم (بصورت انتقاد)
چرا وقتی پای غرب وسط باشد سیاست ما عین دیانت ماست ، ولی وقتی پای خودمان وسط باشد نباید در سایت دینی از سیاست حرفی زد؟!

Reza-D;609062 نوشت:
یعنی: بله به جدایی دین از سیاست اعتقاد داریم!!!

بنده هم یک سوال دارم (بصورت انتقاد)
چرا وقتی پای غرب وسط باشد سیاست ما عین دیانت ماست ، ولی وقتی پای خودمان وسط باشد نباید در سایت دینی از سیاست حرفی زد؟!

سلام
من هم يك انتقاد به شما دارم اين انتقادات را بايد به مديرسايت بكنيد ربطي به انجمن مشاوره ندارد!!!!:ok:

حامی;609126 نوشت:
سلام
من هم يك انتقاد به شما دارم اين انتقادات را بايد به مديرسايت بكنيد ربطي به انجمن مشاوره ندارد!!!!

سلام
عذر خواهی.....
به این دقت نکردم ، فکر کردم موضوع تاپیک کلی مطرح شده. حق با شماست ، حتماً با ایشان مطرح میکنم

البته در پست شماره 28 ، یک انتقاد و پیرو آن پیشنهادی دادم که به تمام قسمت ها مربوط است ، از جمله بخش مشاوره. ولی در مورد آن نظری ندادید

Reza-D;609052 نوشت:
من یه پیشنهاد دارم که شاید به درد خیلی ها بخوره. یکی از بهترین روش هایی که کاربران میفهمند که کاربر دیگری پاسخی بهشون داده یا مخاطب قرار گرفتن اینه که از پست های هم نقل قول کنیم. اما متاسفانه بعضی از کاربران و بخصوص برخی از کارشناسان این کار رو انجام نمیدن در نتیجه ممکنه اصلاً کسی متوجه نشه که پاسخی بهش داده شده. البته گاهی روی صحبت با چند نفر است که این بحثش جداست. ولی بارها دیدم که برخی کارشناسان روی صحبتشون با شخص خاصی است ولی ازش هیچ نقل قولی نمیکنن

سلام بر شما

ممنون از پیشنهادتون؛

منهم کاملاً با نقل قول موافقم، چون هم باعث میشه بقیه متوجه بشن روی ِ صحبت دقیقاً با چه کسی هست و هم اینکه خود فرد پرسشگر زودتر مطلع بشه :ok:

منم موافقم...
خیلی موضوعات آبکی توی انجمن مشاوره اومده..یعنی وقتی متن استارتر رو میخونم خنده ام میگیره و فکر میکنم بیشتر دوست داشته تایپیک بزنه تا اینکه دغدغه بوده باشه براش...

*گوهــر*;609039 نوشت:
به نظرم اگر فکری به حال این انجمن و محتوای تاپیک هاش نشه به زودی اسک دین افت شدیدی پیدا خواهد کرد... من که هروقت به سایت سر میزنم و میبین که اسکرول پر شده از تاپیک های بی ارزش واقعا عصبی میشم. تاپیک های خوب لابلای این همه تاپیک های انجمن مشاوره گم شدند و اصلا به چشم نمیان متاسفانه!
یاس...;609273 نوشت:
خیلی موضوعات آبکی توی انجمن مشاوره اومده..یعنی وقتی متن استارتر رو میخونم خنده ام میگیره و فکر میکنم بیشتر دوست داشته تایپیک بزنه تا اینکه دغدغه بوده باشه براش
ملاصدرا;608992 نوشت:
در یک ماه گذشته بسیاری از این تاپیک های جدید انجمن مشاوره را که اخیرا بیشتر آنها مربوط به ازدواج شده است را مطالعه می کردم واقعا مطالب تکراری و سبک از نظر محتوا و بعضا مسائل جنجالی تکراری بی ثمر مطرح می شود آنهم بین چند نفر آنهم به شیوه چت باکس سابق اسک دین! (یادش به خیر)
به جای اینکه یک تاپیک مشاوره که مطلب پربار و کاربردی مطرح شود چند نفری که پای ثابت این تاپیک ها شده اند از مسائلی که امشب شام چه خوردیم تا شام خانه همسایه و تاثیر آن بر روابط بین زن و شوهر ... تا اینکه مثلا قد شوهر همسایه عموم چقدر بوده و همسرش چقدر بوده و در آخر به خاطر 18 سانتی متر اختلاف کارشان به طلاق کشیده شد تا مسائل دیگر مطرح می شود و نکته دوم هم اینکه بیش از سی صفحه از اینگونه مطالب وجود دارد اما در بین اینهمه پستی که بعضا هیچ گونه پشتوانه روانشانسی و دینی هم ندارد وجود دارد نهایتا یک یا دو پست از کارشناس وجود دارد که به نظر باید شرکت کارشناسان محترم بیشتر شود

سلام به شما
با کلیت صحبت های شما موافقم. بخصوص نکاتی که جناب "ملاصدرا"ی عزیز فرمودند

اما دوستان این رو هم در نظر داشته باشید که ممکنه موضوعی برای کسی خیلی ساده و پیش افتاده باشه (به دلیل تجربه یا اطلاعات بیشتر) ، اما همون موضوع برای فرد دیگه ای دغدغهء مهمی باشه. بخصوص اینکه الان صحبت درمورد بخش مشاوره است ، نه بخش فلسفه و کلام!

ضمن اینکه اکثر کاربران این بخش جوانان هستند ، این رو هم به موارد قبلی اضافه کنید. در کل بنده هم با این موضوع که بحث ها آبکی بشه مخالفم ، ولی به نظرم خوبه که مواردی که عرض شد رو هم مد نظر داشته باشیم

باسلام
جناب حامی بالاخره نفرمودیدبازی ای که راه انداخته بودیدچی شد؟
یاحق

[="Tahoma"]بله صد در صد درسته ...
مطالب خیلی مسخره ای مطرح می شود در این انجمن مشاوره مثل این تاپیک
http://www.askdin.com/thread45101.html

علــی;609304 نوشت:

مسخره نیست، به هرحال سوال برای پرسشگر پیش اومده و خیلیها ممکنه دغدغه شون باشه.

اما شاید بهتر باشه موارد این چنینی در پیام خصوصی از کارشناس مربوطه پرسیده بشه.

[="Tahoma"]

n@rcis;609305 نوشت:
مسخره نیست، به هرحال سوال برای پرسشگر پیش اومده و خیلیها ممکنه دغدغه شون باشه.
اما شاید بهتر باشه موارد این چنینی در پیام خصوصی از کارشناس مربوطه پرسیده بشه.

محتوای تاپیک رو می گم و نه عنوان تاپیک را!
برید محتوا رو مطالعه کنید که سایرین چه سوالاتی مطرح کردند

Miss Chadoriii;609314 نوشت:
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه

واقعن من دیگه توبه کردم از تاپیک زدن

من نمیفهمم واقعن یه نفر سوال داشته باشه ... باید بره بمیره؟

سلام
نه خواهر منظور علی با شما نبود. ببینید:

علــی;609304 نوشت:
بله صد در صد درسته ...
درخواست گواهی بکارت از طرف خواستگار؛ درست یا غلط ؟

منظورشون مطالبی بود که در اون تاپیک (یا تاپیک های دیگه) مطرح میشه
خودشونم تو پست بعدی گفتن:
علــی;609306 نوشت:
محتوای تاپیک رو می گم و نه عنوان تاپیک را!
برید محتوا رو مطالعه کنید که سایرین چه سوالاتی مطرح کردند

با این حال به نظرم برای اینکه سوء تفاهمی پیش نیاد بهتره دوستانی مثل علی و یکی دو نفر دیگه ، مصداقی مطرح نکنن

Reza-D;609337 نوشت:
سلام
نه خواهر منظور علی با شما نبود. ببینید:

منظورشون مطالبی بود که در اون تاپیک (یا تاپیک های دیگه) مطرح میشه
خودشونم تو پست بعدی گفتن:

با این حال به نظرم برای اینکه سوء تفاهمی پیش نیاد بهتره دوستانی مثل علی و یکی دو نفر دیگه ، مصداقی مطرح نکنن

اینجوری که بدتر شد

مطالب مسخره ای که ایشون فرمودن رو من مطرح کردم ... ترجیح میدم اگه قراره نقدی هم بشه فقط به من تنها بشه

نه به کسایی که بنده خدا ها اومدن توی تاپیک من نظر دادن ... نسبت به تک تکشون احساس غیرت میکنم Fool و ناراحت میشم به خاطر موضوعی که من بازش کردم برچسب مسخره بودن و بی محتوا بودن بهشون بخوره

.
.

برای اینکه پستم بی ارتباط به موضوع تاپیک نباشه :

از همه ی کارشناسای انجمن مشاوره

مخصوصن جناب حامی خیلی ممنونم

از تمام موضوعاتی که به ظاهر پیش پا افتاده بوده من هم از نظرات کارشناسا هم بچه هایی که نظر دادن چیز یاد گرفتمو استفاده کردم

اینجا به علت مذهبی بودن کارشناسای مشاورش

واقعا نعمت بزرگیه

چون من خودم به خاطر مشکلات زندگی ایم خیلی پیش مشاوره رفتم ... اما خب متاسفانه هیچکدوم از مشاورای مرکز مشاوره دانشکدمون مذهبی نبودن

Miss Chadoriii;609340 نوشت:
اینجوری که بدتر شد
مطالب مسخره ای که ایشون فرمودن رو من مطرح کردم ... ترجیح میدم اگه قراره نقدی هم بشه فقط به من تنها بشه

منم برای همین گفتم بهتره مصداقی نگیم

ولی باور کنید منظور با شخص خاصی نیست. دوست دیگه ای هم یه تاپیک دیگه رو مثال زده بودن که مطمئنم ایشون هم منظورشون با شخص نیست

ببینید خواهر واقعیتش اینه که بعضی پست ها واقعاً محتوای خاصی نداره. شما یادتون هست که توی یکی دو تا از همین تاپیک ها خود من هم حضور داشتم و من هم عصبی شدم و گاهی پست های بی ربطی گذاشتم. همین چند وقت پیش یه تاپیک زدم که سریع دوستان تاپیک رو بستن. میدونید چرا؟ چون میدونستن الان باز کار به اعدا و کل کل میکشه

خلاصه تصمیم گرفتم سعی کنم حرفهای باارزش تری بزنم و حتی اگر طرف مقابل من چیزی گفت که تحریک کننده بود ، یا پاسخ منطقی بدم یا اگر دیدم خیلی دارم از بحث تاپیک پرت میشم اصلاً جواب ندم. فکر میکنم برای تببین این موضوع لازمه که مسئولان سایت اقدامی کنن که هم تعداد پست های بی محتوا و کل کل مانند کم بشه ، هم در عین حال اگر کسی سوال ساده ای هم داشت بتونه مطرح کنه

من یه چیزی به نظرم میرسه:
فکر میکنم دسته بندی موضوعات تمام بخش های سایت (از جمله بخش مشاوره) لازمه که گسترده تر بشه

[="Tahoma"]

خدا همه رو به راه راست هدایت کنه
واقعن من دیگه توبه کردم از تاپیک زدن
من نمیفهمم واقعن یه نفر سوال داشته باشه ... باید بره بمیره؟

سلام
اولا در روایات داریم حسن السوال نصف العلم!
یعنی سوال کردن و نحوه سوال کردن خیلی مهمه!
حالا شما بیایی سوال بپرسی می توانید جوری سوال بپرسید که مفسده ای نداشته باشد و به جواب هم برسید و نه اینکه برای اینکه مثلا افراد بیشتری جذب تاپیک شوند چنین اسمی برای این تاپیک بگذارید

ثانیا چنین مطلبی را می توان در خصوصی هم مطرح کرد و از کارشناس پرسید به قول دوستانی که در تاپیک شرکت کردند مثلا این پست
الان هدف از این نظرسنجی چی هست ؟ نیازی بنده نمی بینم .
ذکر برخی مسائل خصوصی جز افزایش فساد منفعت دیگری نداره .
این الان یه بحثی هست که باید بین دو تا زوج که قصد ازدواج دارند حل و فصل بشود .
نیازی نیست بصورت عمومی مطرح بشود .
بنده نمیدونم اون حیایی که خانم ها داشتند کجا رفته !!

ثالثا اگر کسی سوال داشت در دین مبین اسلام آدابی برای طرح سوال وجود دارد که شما بهتر است ابتدا بروید این مطلب را یاد بگیرید تاپیکی در این مورد بزنید و سپس بیایید تاپیک در مورد دیگر مسائل بزنید.

رابعا سوال باید کاربردی باشد و مورد نیاز جامعه باشد مثل صیغه و امثالهم که سخن شما در اینمورد در ادامه ذکر خواهد شد اما اگر سوالی دارید که مربوط به یک شخص خاصی است مثلا از هزار نفر یک نفر در خواست گواهی بکارت نمی کند پس لزومی ندارد در عمومی مطرح شود و می توانید به صورت خصوصی از کارشناس بپرسید

و مسائل دیگری که همین مطالب برای پاسخ به شما کفایت می کند

اگر این جمله زیر رو نمی گفتی سعی بر پاسخ دادن نداشم اما دیگه مجبورم کردی پاسخت رو بدم!
http://www.askdin.com/member18464.html#vmessage385899

[= ]قربانت

[= ]ولی هر کسی دیگه ای به جز این کاربر علی میگفت من مهم نبود برام

[= ]این آقا خودش شونصد تا تاپیک صیغه زده و همه رو انداخته به جون همه و باعث شده خانوما به دین و مردا بدبین بشن

[= ]بعد دقیقن همین آدم سجاده آب میکشن برای من و تاپیکی که من زدمو نقد میکنن :(

صیغه مبتلا به مردم است اما این تاپیک شما مربوط به گواهی چه دردی از درد های جامعه را دوا می کند جز اینکه ایجاد مفسده می نماید در سایتی که بسیاری از شرکت کننده های آن دانش آموز هستند؟!!!!!
در ضمن شونصد تا کجا بود و ما یک تاپیک زدیم که آنهم بسته شد!

[="Tahoma"]الان این تاپیک را هم به انحراف می کشند دوستان!

Miss Chadoriii;609352 نوشت:
واقعا گناه من چیه :|

خیلی حرفا دلم می خواست بزنم و چقدر از ته دلم خندیدم به استدلال بعضی از آدم ها و متهم کردن کاربران دیگر به سوال پرسیدن و اینکه چون دانش آموز میاد اینجا بعضی حرفا نباید زده بشه و فقط حرفای بعضی از کاربران دیگه بدرد همه می خوره :ghash:

واقعا نمی دونم گریه کنم یا بخندم

ای خدا هممونو رحم کن

من نمیفهمم تاپیک من که یه سوال و دغدغه بود چه مفسده ای داره آخه

بارها توی سایت تاپیک هایی زده شده با موشوعات ریز جنسی ... از خود ارضایی بگیرید تا الی ماشالا

موافقم. از نظر من هم هیچ ایرادی نداشت. این هم که آقا "علی" میگن باید در خصوصی مطرح میشد حرف درستیه ، ولی فکر میکنم "خانم چادری" میخواستن نظر تمام افراد رو بدونن برای همین بصورت عمومی مطرح کردن

علــی;609349 نوشت:
بنده نمیدونم اون حیایی که خانم ها داشتند کجا رفته

علی جان به نظر من چیزی خلاف حیا انجام نشد. داداش گلم ، حیا که فقط مال خانم ها نیست
آقایون هم تاپیک هایی زدن که اسمشون رو هم نمیشه گفت. ولی ندیدم کسی بهشون بگه حیای آقایون کجا رفته

درضمن وقتی تاپیکی تایید میشه ، یعنی مسئول مربوطه چیز خلافی در اون ندیده

بحث خیلی داره منحرف میشه ، درخواست میکنم دیگه ادامه ندید. چه نیازی هست که حتماً نمونه بیاریم. مثل دوستان دیگه بگیم محتوای تاپیک ها کاملتر و باارزش تر بشه بهتره. تموم شد رفت

[="Tahoma"]

من نمیفهمم تاپیک من که یه سوال و دغدغه بود چه مفسده ای داره آخه

بنده عرض کردم که این سوال مبتلا به مردم نیست! پس باید خصوصی مطرح شود! اما آن موضوعاتی که مثل خود ارضایی و ... که مطرح کردید مبتلا به مردم است!
از هزار نفر یک نفر هم درخواست گواهی بکارت نمی کند!
Reza-D;609358 نوشت:
علی جان به نظر من چیزی خلاف حیا انجام نشد.

دقت کنید به پستم گفتم این سخن یکی از کاربر ها در همان تاپیک هست و لینکش را هم قرار دادم.(صفحه 2 آن تاپیک)
می خواستم بگویم تنها نظر من این نیست و نظر دیگران هم هست اما اینها با من به دلیل همان تاپیک صیغه و شرط ازدواج دوم مشکل دارند هر چیزی از من باشد ایرادی به آن می گیرند تا دلشان خنک شود چون من از تعدد زوجات دفاع کرده ام خخخخخخخخخخخ
اون یکی کاربر هم میاد میگه چقدر از ته دل به مطالبت خندیدم! اینها فقط از همان تاپیک تعدد زوجات حرصشون گرفته و در بحث علمی نتوانستد جواب بدهند می خواهند به این شکل مثلا خودشان را از آن حرص تخلیه کنند! یک سری مطالب دیگه هم هست که فعلا نمی خواهم بگم حالا بماند تا بعد!
Reza-D;609358 نوشت:
ولی فکر میکنم "خانم چادری" میخواستن نظر تمام افراد رو بدونن برای همین بصورت عمومی مطرح کردن

فرقی نمی کند به اینکه مسئله ای ایراد داشته باشد یا نداشته باشد و به دلیل همین ایراد داشتنش هم بود که سریعا بسته شد.
Reza-D;609358 نوشت:
درضمن وقتی تاپیکی تایید میشه ، یعنی مسئول مربوطه چیز خلافی در اون ندیده

برادر عزیز اینجا تاپیک انتقاداته وقتی من این را مطرح می کنم یعنی دارم به عملکرد مسئولین سایت انتقاد می کنم که این را چرا تایید کردند اونوقت شما می گویید چون تایید شده مشکلی نداره؟
Miss Chadoriii;609359 نوشت:
این همه آدم ... متوجه نشدن مفسده داره
یه دونه علی آقا فقط مفسده رو کشف کردن فقط

یعنی اینقدر پی بردن به مطلب من سخت بود؟
اگر همه متوجه می شدند که من به عنوان انتقاد مطرح نمی کردم!
اینجا تاپیک انتقاداته یعنی چیزی که دیگران ممکن است به دلایلی به اون توجه نکنند اما من بیایم و به این مسئله انتقاد کنم.

علــی;609366 نوشت:
فرقی نمی کند به اینکه مسئله ای ایراد داشته باشد یا نداشته باشد و به دلیل همین ایراد داشتنش هم بود که سریعا بسته شد

ببین علی جان برادر عزیزم ، در اصل حرف شما من هیچ شکی ندارم. اینکه:
تاپیک ها و محتوای آنها دارد سیر نزولی پیدا میکند

این هم که گفتید بهتر بود در خصوصی مطرح میشد با شما موافقم. میتونید پست قبلی بنده رو بخونید

درمورد بحث زن دوم و صیغه هم که من و شما با هم در نبرد شرکت داشتیم! :khaneh:

با این حال من نظرم اینه که اینجا بهتره چیزی مصداقی مطرح نشه برادر. میدونید چرا؟

همونطور که شما میفرمایید بحث گواهی خواستن باید خصوصی مطرح میشد ، وقتی هم که یک انتقاد همراه با

مصداق مطرح بشه از حالت انتقاد عمومی تبدیل میشه به انتقاد خصوصی. در نتیجه متشاکی در صدد صدور دفاعیه در مقابل اتهامات شاکی برمیاد! :Moteajeb!:

و نتیجه ش همین میشه که شد. لذا به نظر حقیر بهتره که انتقاد در اینجا بدون مصداق صورت بگیره و اگر به تاپیک یا پستی بطور بخصوص انتقاد داریم ، یا با خود طرف در خصوصی مطرح کنیم ، یا به شکل خصوصی با مدیر مربوطه انتقادمون رو مطرح کنیم

[="Tahoma"]

Reza-D;609377 نوشت:
همونطور که شما میفرمایید بحث گواهی خواستن باید خصوصی مطرح میشد ، وقتی هم که یک انتقاد همراه با مصداق مطرح بشه از حالت انتقاد عمومی تبدیل میشه به انتقاد خصوصی. در نتیجه متشاکی در صدد صدور دفاعیه در مقابل اتهامات شاکی برمیاد!

برادر عزیز تمام مطالب شما رو قبول دارم اما شما می گویید مطالب اینها به خاطر مصداق آوری من است اما اینها دردشون چیز دیگه ایه
من که متنشو براتون گذاشتم گفته بود
"ولی هر کسی دیگه ای به جز این کاربر علی میگفت من مهم نبود برام"
اما به هر حال با توجه به اینکه می دانم ربطی به این مصداق آوری من ندارد فقط ربط به گوینده انتقاد دارد که من هستم و مدافع سرسخت احکام خدا (تمام احکام از جمله تعدد زوجات و متعه) هستم هر چه بگویم اینها می خواهند با من مخالفت کنند.
اما به هر حال من هم نباید موردی را مطرح کنم که باعث شود که علیه من مطلبی را مطرح کنند.

[="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

دوستان گرامی اگر این مطلب رو به عنوان مشکل میبینید انتقاد کنید و پیشنهادی اگر دارید بفرمایید.

ولی لطفا بحث های دوطرفه و نقد و برداشتهاتون از انتقاد و پیشنهاد رو ببرید داخل پروفایلاتون

پیغام بازدید کننده میتونه این نیاز رو برآورده کنه.

البته اگر دوستان به پیشنهاد و انتقاد دیگران نقدی دارند که کاربردیه و خودش میتونه یک انتقاد یا پیشنهاد باشه و برای بهتر شدن انجمن کمک باشه همین جا جاشه.

پیشاپیش از همکاری همه شما بزرگواران متشکرم.[/]

سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

[="Navy"]

حامی;7313 نوشت:
سلام

سلام
چیزی که می خوام بگم خیلی وقته گلوگیرم شده بود، منتها نمی دونستم کجا باید مطرحش کنم! اخیرا می خواستم یه تاپیک جدا بزنم که دیدم یه همچین محفل انتقادی بوده و من خبر نداشتم!

هر کدوم از انجمن ها رو که یه گشتی می زنم، شونصد تا تاپیک با یک موضوع واحد منتها با عناوین و الفاظ مختلف وجود داره، حالا کارشناس محترم میاد یکی رو جواب میده، وقتی هم میخواد بره سراغ سوال دیگه، در کمال تاسف می بینه مورد سوال کاملا تکراریه و اگه کاربر یه زحمتی به خودش می داده و تاپیک های دیگه رو یه نیم نگاهی می انداخته اصلا لازم نبوده تاپیک جدید بزنه!!! حالا این کارشناس، جواب بده، جوابش میشه مشابه جوابای تاپیکای مشابه، جوابم نده یه جور دیگه دلخوری پیش میاد. شاید علت اینکه گاها به نظر می رسه بار محتوایی تاپیک پایین اومده همینه!
البته این مشکل انجمن مشاوره نیست فقط! ولی خوب دیگه! از مصادیق مهمشه!

به نظرم در درجه ی اول باید خود کاربرا همکاری کنن تا این مشکل مرتفع بشه.

در کل، من برای این مشکل، دو تا راه حل دارم که اگه تمایل داشته باشین خطاب به مدیر محترم سایت و مدیران علمی انجمن ها، عرض می کنم.[/]