ايا امام رضا ع به شلمچه سلام داد‏؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ايا امام رضا ع به شلمچه سلام داد‏؟

من در يك سخنرانی شنيدم كه امام رضا هنگام عبور از مسير راه طوس رو به شلمچه كردند و سلام دادند‏!‏‏!ايا اين مسله درست است و يا...?ايا موارد مشابهي مثل اين مورد از کلام ائمه در تاريخ هست‏?‏

کارشناس بحث : مقداد

hoorshid;278514 نوشت:
من در يك سخنرانی شنيدم كه امام رضا هنگام عبور از مسير راه طوس رو به شلمچه كردند و سلام دادند‏!‏‏!ايا اين مسله درست است و يا...?ايا موارد مشابهي مثل اين مورد از کلام ائمه در تاريخ هست‏?‏

کارشناس بحث : مقداد

با عرض سلام

تا جایی که بنده بررسی کردم چنین مطلبی را جایی ندیده و نشنیده ام،این موضوع نیازمند بررسی های بیشتری است که بعد از یافتن پاسخ مستند خدمت شما عرض خواهم کرد.

مقداد;278754 نوشت:
با عرض سلام تا جایی که بنده بررسی کردم چنین مطلبی را جایی ندیده و نشنیده ام،این موضوع نیازمند بررسی های بیشتری است که بعد از یافتن پاسخ مستند خدمت شما عرض خواهم کرد.

لینکی که سخنرانی مشابهی رو دیدم براتون میذارم شاید مفید باشه و بتونه کمک کنه البته موتاسفانه سندی توسط سخنران(اقای رائفی پور) ارائه نمیشه!...
http://sushianet255.blogfa.com/post/1

البته تو اپارات هم هست!

hoorshid;278755 نوشت:

لینکی که سخنرانی مشابهی رو دیدم براتون میذارم شاید مفید باشه و بتونه کمک کنه البته موتاسفانه سندی توسط سخنران(اقای رائفی پور) ارائه نمیشه!...
http://sushianet255.blogfa.com/post/1

البته تو اپارات هم هست!

با عرض سلام

راستش بنده تو این مدت بعلت مشغله زیاد نتونستم سخنرانی ها را گوش کنم،ولی آنچه برای ما مهمه سند این سخن است که شما فرمودید تو این سخنرانی هم سندی ارائه نشده است.

مقداد;279622 نوشت:
با عرض سلام راستش بنده تو این مدت بعلت مشغله زیاد نتونستم سخنرانی ها را گوش کنم،ولی آنچه برای ما مهمه سند این سخن است که شما فرمودید تو این سخنرانی هم سندی ارائه نشده است.

یعنی نفی میکنید؟
چون سخنران ادم مشهوری است و بین جوانان هم این روها طرف دار زیاد داره و البته معمولا برای حرفهاش سند میاره انتظار داشتم این مورد از حرفاش که سند براش ذکر نشده صحیح و مشهور باشه!
یعنی سخن ایشون غلطه؟

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

hoorshid;279665 نوشت:

سلام
چرا مستقیم از خود سخنران سند نمی خواین؟ البته شاید چندروزی طول بکشه تا جواب بدن اما به نظرم امتحانش ضرر نداشته باشه؛ بعد نتیجه رو اینجا ارائه بدین تا کارشناسا بررسی کنن.
آدرس جنبش مصاف یا سایت استاد رائفی رو که دارین؟[/]

hoorshid;279665 نوشت:

یعنی نفی میکنید؟
چون سخنران ادم مشهوری است و بین جوانان هم این روها طرف دار زیاد داره و البته معمولا برای حرفهاش سند میاره انتظار داشتم این مورد از حرفاش که سند براش ذکر نشده صحیح و مشهور باشه!
یعنی سخن ایشون غلطه؟

با سلام

بنده سخنان ایشون را نفی نکردم،فقط عرض کردم باید سند اینگونه مطالب را پیدا کرد.

مدتها پیش در یکی از مجله های امتداد مطلبی با همین مضمون خوندم که این مطلب رو رد کرده بودن
ولی متاسفانه شماره جلدش رو نمیدونم
البته در روایتگری های راهیان نور بسیار از این مطلب استفاده میکنن و حتی در مزار شهدای شلمچه این موضوع شایع تره

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]تو سایت اسک قرآن هم مطلبی تو این مایه ها پرسیده شده(البته مورد سوال از توقف امامه و نه سلام ایشون به این منطقه). کارشناس هم رد کردن گویا.
http://www.askquran.ir/thread11518.html
[/]

امام رضا(ع) و شلمچه

جمع بندی

پرسش:

من در يك سخنرانی شنيدم كه امام رضا هنگام عبور از مسير راه طوس رو به شلمچه كردند و سلام دادند‏!‏‏!ايا اين مسله درست است و يا...؟

پاسخ:

با عرض سلام

تا جایی که بنده بررسی کردم چنین مطلبی را جایی ندیده و نشنیده ام،این موضوع نیازمند بررسی های بیشتری است.

موضوع قفل شده است