صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راه های مثبت اندیشی و شادکامی در زندگی اجتماعی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742

  راهنما راه های مثبت اندیشی و شادکامی در زندگی اجتماعی


  بخش یک
  نگرش مثبت اندیشی خود را بشناسید
  تصور کنید تلسکوپی در دست دارید. اگر از عدسی کوچک آن نگاه کنید، اشیاء دور را نزدیک می بینید و اگر از عدسی بزرک آن نگاه کنید اشیاء نزدیک دور می شوند. نگرش شما به دنیا مانند همین تلسکوپ است. انتخاب با شما است که از کدام عدسی به جهان پیرامون تان نگاه کنید.
  می توانید مشکلات را بزرگ ببینید و شادی را کوچک یا شادی ها را بزرگ ببینید و مشکلات را را کوچک، این به طرز فکر شما بستگی دارد. اگر دائم تنها باشید و در خود فرو روید، عوامل منفی در چشم شما بزرگ می شوند و افکار منفی سایه گسترده ای بر روی افکار مثبت شما می اندازد. ولی اگر در جمع و در میان دوستان خود باشید، ممکن است صدای خنده شما از همه بلندتر باشد.
  شما همان چیزی را می بینید که می خواهید. با این حال، برخی حتی در بیابان برهوت هم ریبایی می بینند و برخی دیگر در دل مزارع سر سبز، دلتنگ می شوند. برخی قادرند یک مشکل کاری را به یک موقعیت مناسب تبدیل کنند و برخی دیگر یک فرصت پیشرفت را به یک مشکل مبدل می کنند.

  درست فکر کنید
  داستان قدیمی حکایت می کند: روزی زنی برای بیماری نزد حکیمیرفت. حکیم به او دارو داد و دستورالعمل هایی تجویز کرد. سپس گفت: بعد از انجام دادن تمام اینکارها باید پاهایت را تا زانو در آب دریا خیس کنی.
  فقط مراقب باش در آن لحظه به میمون فکر نکنی؟!
  بعد از مدتی زن دوباره به نزد حکیم آمد و گفت: اگر اسم میمون را نیاورده بودید محال بود به یاد آن بیوفتم، ولی حالافکر میمون لحظه ای از سرم بیرون نمی رود!
  تمرکز کردن روی هر مسئله ای، حتی اگر آن مسدله جالب نباشد، باعث می شود تا نیرو و انرژی شما بیش از اندازه درگیر آن موضوع گردد و ناخودآگاه جذب آن مسئله شوید. دوستی داشتم که همیشه می گفت: من زمستان ها همیشه مریضم! و واقعا هم همینطور بود از شروع هر زمستان او بیمار میشد و تا اول بهار رنج میبرد. در واقع او با جمله ای که به گفتن آن عادت کرده بود تکلیف تمام زمستان خودش را روشن می کرد.

  تخیل خود را باور کنید
  در تخیل خود، راجع بع آنچه که می خواهید دقت کنید. نگویید: من تصادف نمیکنم! زیرا این جمله تصادف را در ذهن شما زنده میکتد در عوض بگویی: من سالم به مقصد میرسم. با این جمله سفری آرام و بی خطر در ضمیر و باطن شما شکل می گیرد.
  همان گونه که جسم خود را ورزش می دهید، نیروی تخیل خود را نیز به تحرک و عمل وادار کنید. هر قدر بیشتر آن را رشد دهید، بهتر می توانید مسائل و مشکلات خود را حل کنید.

  قانون جاذبه
  آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده به یاد دوستی بیفتید که ماه ها او را ندیده اید و اندک زمانی بعد ناگهان او را در خیابان ببینید؟ یا به کسی فکر کنید و او به شما تلفن بزند؟ در حقیقت، ذهن و ضمیر شما بصورت یک آهن ربا فکرتان را واقعیت می بخشد.
  نوع فکری که در سر می پرورانید از اهمیت ویزه ای برخوردار است. هر فکری که در سر دارید، عواقب و نتایج مختص به خود بر جای می گدارد که بستگی به چگونگی آن فکر دارد. افکار خود را بصورت ابرا هایی نامرئی در نظر بیاورید که از سر بیرون می آیند و باران هایی در زندگی شما فرو می ریزند. با نظم بخشیدن به افکار و زیباسازی آنها، به هر آنچه دوست دارید برسید  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۹:۱۷
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 2. صلوات ها 11


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  مراقب کلمات باشید


  کلماتی که به زبان می آورید برحسب نحوه تفکر و احساس تان شکل می گیرند. افکار گفته ها و احساساتان را تحت تاثیر می دهند. احساستان بر گفته هایتان تاثیر می گذارند. بنابراین باید مثلث گفتار احساس و افکار را مورد توجه قرار دهید تا از سلامت روان واقعی برخوردار شویم. حال منش خود را بررسی کنید:
  آیا در هنگام صحبت از کلمات مثبت استفاده می کنید؟
  آیا به آنچه می خواهید می اندیشید؟
  آیا شادی و موفقیت را بسوی خود جذب می کنید؟ یا شکست و بد شانسی را؟
  اگر پاسخ مثبت باشد از عدسی کوچک به جهان می نگرید و می توانید مشکلات و نگرانی هار ا دور ببینید. اما اگر پاسخ شما منفی است فورا در افکار خود تجدید نظر کنید.
  نیکوس کاز انتزاکیس- نویسنده یونانی- می گوید:
  قلم مو و رنگ ها در دستان شما هستند، حال با خودتان است که بهشت را بکشید یا جهنم را.


  معجزه نگرش مثبت


  ممکن است با خود فکر کنید که مثبت اندیشی ویزگی بسیار خوبی است و کسانی که از این ویژگی برخوردارند خیلی شاد هستند. اما من به شما میگویم که فواید مثبت اندیشی نه تنها شادی بلکه پیامدهای دیگری هستند که می توانند زندگی شما را از این رو به آن رو بکنند. مثبت اندیشی قدرتی است که می تواند زندگی شما را در جهتی مثبت قرار دهد. سلول های بدن شما- از فرق سر گرفته تا نوک انگشتان پا به هر فکری که در ذهن شما شکل می گیرد واکنش نشان می دهند. اگر از کسی متنفر باشید بدن شما بلافاصله واکنش نشان می دهد. دانشمندان دستگاهی را اختراع کرده اند که گیرنده های حساس و صفحه نمایشگر دارد. به کمک این دستگاه می تواند به تمام مردم نشان داد که که چگونه یک فکر می تواند روی سلول های بدن تاثیر بگذارد. جسم شما کاملا فرمانبردار مفز و ذهن شماست. با افکار شاد احساس شادی و با افکار ناخوشایند احساس ناراحتی می کند.
  افکار منفی را باور نکنید
  متاسفانه در اطراف ما همیشه کسانی هستند که می گویند: نمی توانم فلان کار را انجام دهم.
  ما همچون به آنها اطمینان داریم، حرفهایشان را می پذیریم. پس چگونه باور کنیم به چیزی که می خواهیم میرسیم؟ ساده است، ابتدا برنامه ریزی ذهن خود را مرور کنید و ببینید افکار منفی را باور کرده اید یا نه! حالا سعی کنید یک فکر جدید درباره خود ایجاد کنید. تفکری مثبت، تفکری که در برگیرنده تمام اهداف و خواسته های شما هستند. ممکن است ذهن تان با شما بجنگد و فکر کنید چنین کاری ممکن نیست، چرا که ذهن شما به تفکر منفی خو گرفته است.
  ولی به آن اعتنا نکنید و مرتب افکار مثبت را برای خودتان تکرار کنید تا هر چه زودتر ذهن شما آن را بپذیرد. با نیروی مثبت اندیشی است که به اهداف خود دست می یابید و آن وقت زندگی لذت بخشی انتظار شما را خواهد کشید. می توانید برای الهام گرفتن اشخاص را الگوی خویش قرار دهید که مثبت فکر می کنند.
  به فکری که دیگران در مورد شما دارند اهمیت ندهید. مطمئن باشید آن ها نیز نگران هستند که شما در موردشان چگونه فکر می کنید. به تمرین مثبت اندیشی ادامه دهید. سعی کنید روزانه اطلاعات جدیدی به مغزتان بدهید و بدین ترتیب روش جدیدی برای تفکر ابداع کنید. با این روش به سرعت تفکرات منفی را دور کنید و هم زمتن مثبت فکر کردن را بیاموزید. وقتی ذهن ناخوآگاه شما آن را دریابد این تفکر به باور تبدیل می شود و شما نحوه خلق یک باور جدید و رسیدن به اهداف تان را تجربه می کنید. تکرار می کنم: به افکار منفی دیگران توجه نکنید. آنها به جای شما زندگی نمی کنند که بدانند قادر به انجام چه کاری بوده و از عهده انجام چه کاری بر نمی آیند؟  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۶:۱۴
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  علاقه
  .
  نوشته
  312
  حضور
  30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  2
  صلوات
  2296  با سلام و خسته نباشید:)

  تعجب میکنم 1همچین تاپیک زیبا و مفیدی انقدر کم استقبال شده!!!

  ممنونم از شما.

  موفق باشید.یا علـــــی.


  http://s5.picofile.com/file/81512909...50d8dd89_l.jpg


  متحول شدن زندگی شما فقط در گرو یک نفر است :

  خــودتان ! 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  74
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  278  تشکر از مطالب مفیدی که گذاشتید واقعا هم همینطوره.اصل موضوع در کتاب "راز" همینه.من مدتها پیش این کتابو خونده بودم و بهش عقیده دارم ممکنه در نگاه اول کمی به نظر خرافی بیاد ولی این انرژی ها و تفکرات ما همه در اونچه پیش میاد میتونند نقش داشته باشند.خصوصا خوندن این کتاب رو به کسانیکه کلا از زندگی ناامید شدند و هیچ انگیزه ای ندارند توصیه میکنم.

 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  معجزه نگرش مثبت:
  ممکن است با خود فکر کنید که مثبت اندیشی، ویژگی بسیار خوبی است و کسانیکه از این ویژگی برخوردارند خیلی شاد هستند. اما من به شما میگویم که فوایدمثبتاندیشی نه تنهاشادي، بلکه پیامدهاي دیگري هستند که میتوانند زندگی شما رااز این رو به آن رو بکنند. مثبتاندیشی قدرتی است که میتواند زندگی شما را درجهتی مثبت قرار دهد. سلولهاي بدن شما- از فرق سرگرفته تا نوك انگشتان پا به هرفکري که در ذهنتان شکل میگیرد واکنش نشان میدهند. اگر از کسی متنفر باشید،بدن شما بلافاصله واکنش نشان میدهد. دانشمندان دستگاهی اختراع کردهاند که گیرندههاي حساس و صفحه نمایشگر دارد. به کمک این دستگاه میتوان به تمام مردمنشان داد که چگونه یک فکر میتواند روي سلولهاي بدن تاثیر بگذارد. جسم شما کاملا فرمانبردارمغز و ذهن شماست. با افکار شاد، احساس شادي و با افکار ناخوشایند،احساس ناراحتی میکند.
  افکار منفی را باور نکنید:
  متاسفانه در اطراف ما همیشه کسانی هستند که میگویند: نمیتوان فلان کار راانجام دهی.

  ما هم چون به آنها اطمینان داریم، حرفهایشان را میپذیریم. پس چگونه باور کنیمکه به چیزي که میخواهیم، میرسیم؟ ساده است، ابتدا برنامهریزي ذهن خود را مرور کنید و ببینید افکار منفی را باور کردهاید یا نه! حالا سعی کنید یک فکر جدید دربارهخود ایجاد کنید. تفکري مثبت، تفکري که در برگیرنده تمام اهداف و خواسته هاي شماهستند. ممکن است در ابتدا ذهنتان با شما بجنگد و فکرکنید چنین کاري ممکننیست،چرا که ذهن شما به تفکر منفی خو گرفته است.ولی به آن اعتنا نکنید و مرتب افکار مثبت را براي خودتان تکرار کنید تا هر چهزودتر ذهن شما آن را بپذیرد. با نیروي مثبتاندیشی است که به اهداف خود دستمییابید و آن وقت زندگی لذتبخشی انتظار شما را خواهد کشید. میتوانید براي الهامگرفتن، اشخاص را الگوي خویش قرار دهید که مثبت فکر میکنند.به فکري که دیگران در مورد شما دارند اهمیت ندهید. مطمئنی باشید آنها نیزنگران هستند که شما در موردشان چگونه فکر میکنید. به تمرین مثبتاندیشی ادامه دهید.

  سعی کنید روزانه اطلاعات جدیدي به مغزتان بدهید و بدین ترتیب روشجدیدي براي تفکر ابداع کنید. با این روش، به سرعت تفکرات منفی را دور کنید و همزمان مثبت فکر کردن را میآموزید. وقتی ذهن ناخودآگاه شما آنرا دریابد، این تفکر بهباور تبدیل میشود و شما نحوه خلق یک باور جدید و رسیدن به اهدافتان را تجربهمیکنید. تکرار میکنم: به افکار منفی دیگران توجه نکنید. آنها به جاي شما زندگینمیکنند که بدانند قادر به انجام چه کاري بوده و از عهده انجام چه کاري بر نمیآیید؟


  مثبت اندیشی و سلامتی:
  مثبت فکر کردن میتواند عاملی براي سلامتی شما باشد. باور نمیکنید؟ بسیاري ازپزشکان معتقدند که تمرین روزانه مثبت فکر کردن روي سلامتی افراد موثر است.بررسی بر روي بیماران جراحی شده نشان داده است بیمارانی که معتقد بودند بعد ازجراحی بهبود مییابند، بهبود یافتند و بیمارانی که چنین عقیدهاي نداشتند، به سختیخوب شدند یا هیچوقت بهبودي پیدا نکردند. مطالعات اخیر ثابت میکنند که تشویش وافسردگی بیماريزا هستند. وقتی بدن تحت فشارهاي عصبی شدید است، هورمونیترشح میکند که ایمنی را بشدت پایین میآورد. سلامت روح تاثیر حیاتی و بسزاییروي سلامت جسم میگذارد. قدرت فوق العاده اي به نام تفکر مثبت، پشتوانهاي محکماست که میتواند جسم و روح ما را در توازن نگهدارد. اگر نگرش وتفکري مثبت درباره
  بدن خود و سلامتی آن داشته باشید، این تفکر روي سیستم بدنی شما تاثیر میگ
  ذارد وشما واقعاً از سلامت برخوردار خواهید شد. گاهی اوقات تفکرات منفی نسبت به زندگی،دوستان و یا حتی احساس گناه هم میتواند تاثیري منفی روي سلامت بدن بگذارد.آقایی بود که اصطلاحا سًر شریک خود را کلاه گذاشته بود. ابتدا از پول زیادي که بدست آورده بود شاد بود، ولی طولی نکشید که دچار یک بیماري پوستی وحشتناكشد. به دکترهاي زیادي مراجعه کرد ولی هیچ دارو اثري نکرد و پوست بدنش پوشیده ازجوشهاي بزرگ و چرکی شده بود.بالاخره پیش یک روانشناس رفت و فهمید که ضمیر ناخودآگاهش از مسئلهکلاهبرداري بسیار آزرده است. او فوراً دست به کار شد، ضرر و زیان شریکش را جبرانکرد و دوباره سلامتی خود را بدست آورد.
  خلاقیت:
  افراد مثبت اندیش، خلاق هستند. میدانید که مغز شما به درون شما و محیطاطرافتان انرژي میفرستد و هر چیزي که بیشتر ذهن شما را مشغول کند انرژيبیشتري مصرف میکند و قسمت اعظم وجودتان را در برمیگیرد. مثلاً به باغبانی علاقهدارید. ذهن شما مدام به این امر میپردازد و وقتی در باغ هستید همه چیز را فراموشمیکنید. شما براي خودتان تصویري از باغ خلق کرده اید و میتوانید آن را به میل خودتغییر بدهید. همچون باغبانی که میتواند به دلخواه خود باغ را تغییر دهد، شما نیزمیتوانید وضعیت زندگی خود را تغییر دهید.تفکرات شما، چهارچوب ذهن ناخودآگاه را پایهریزي میکند. اگر همه مطلع شوندکه چگونه با تغییر فکر میتوان واقعیات ذهن را تغییر داد، تحولی در آنها بوجود خواهدآمد.نسبت به زندگی خود و آینده تان مثبت اندیش باشید. خواهید دید که بر اساس قانونجاذبه آن چیزي را که فکر میکنید بدست خواهید آورد. سعی کنید هنگام تفکر،احساس نیز داشته باشید. چرا که احساس، انرژي انجام کار را فراهم میکند. احساسات
  خود را کنترل کرده و بر روي آن چیزي که می خواهید متمرکز سازید.باغبانی که عاشق گیاهان و درختان است، سرانجام گل جدیدي را پرورش میدهدیا از قلمه دو درخت به نتایج جالبی میرسد. اگر شما عاشق زندگی وکارتان باشید میتوانید نهایت خلاقیت را در آن بکار برده و از ثمره آن بهره مند شوید.

  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۶:۱۴
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  شهامت:

  ترس یک دام است. بزرگترین خطایی که همه مرتکب آن میشوند، بیخبري ازقواي ذهنی است که باعث میشود در ترس خویش به دام بیفتد. زمانی که از چیزيمیترسید، مغزتان به طور خودکار روي ترس شما متمرکز میشود و تا زمانی کهاحساس امنیت کنید ادامه خواهد داشت. در کشورهاي صنعتی مردم دائماً در زمینهامور اقتصادي یا محیطی خود در هراسند، در حالی که این امور


  - بالقوه تهدید به شمارنمیروند. ترس به ذهن ناخودآگاه میرسد و بعد ذهن خودآگاه بیآنکه ارادهاي در کارباشد به آن معطوف میگردد و مانند چرخه بیانتهایی، ترس و نگرانی و اضطراب تمامانرژي و توان شما را میگیرد.
  آیا کسانی را دیدهاید که از سوسک میترسند و چقدر با آن مواجه میشوند
  ؟رویاهاي آنها مملو از سوسک است. تمام افکار آنها پیرامون سوسک دور میزند و درنتیجه سوسکها را به سمت خود میکشانند. تصور میکنم وقت آن رسیده باشد که باتغییر تفکرات، واقعیات ذهن ناخودآگاه خود را تغییر بدهید. تمام تجربیات زندگیتان را مثبت قلمداد کرده و تمرکز و حواس خود را روي چیزهایی بگذارید که دوست دارید.خوشبختانه همه ما از نیروي فوقالعاده تفکر مثبت برخورداریم، که میتواند درمراحل بحرانی زندگی ما را به حرکت وادارد تا کاري برخلاف ترسمان انجام دهیم.

  - لذت بردن از کار یک انتخاب است. برادرم کریستوفر میداند که چطور شغلهاي کسلکننده را به شغلی جالب و فراموش نشدنی تبدیل کند! اگر روي نیاز به کمک درکارهایی مانند کرتبندي باغچه رنگ زدن سقف یا خرد و خراب کردن داشتم حتما اًو راانتخاب میکردم. زیرا او در انجام هر کاري این طور فکر میکند که باید از آن لذت ببرد.حتی کندن پر مرغ براي او لذتبخش است.
  - در کار بیشترین تلاش خود را انجام دهید، البته نه به این دلیل که مورد توجه مردم قرار بگیرید. بلکه تلاش بیشتر باعث میشود از کارتان لذت ببرید.

  - اگر در کار کشمکشو مبارزه نباشد، چیزي کم دارد. میدانید چرا بسیاري از خانواده هایی که از درآمد بالایی برخوردارند و میتوان گفت مشهور و ثروتمندند،فرزندانشان به مواد مخدر روي میآورند؟
  - به این دلیل که آنها در زندگی انگیزهاي براي مبارزه ندارند و تمام نیازهايمالیشان برطرف شده است.

  چگونه شور و شوق از دسترفتهي خود را بازیابیم:

  زندگی را ساده بگیرید. کارهایی را که از روي عادت انجام میدادید ترك کنید.کارهاي کم ارزش را از زندگی خودتان حذف کنید تا دنیا را بهتر ببینید. تماشايتلویزیون را یک ماه کنار بگذارید و به چیزهایی که فکرتان را مشغول کرده، دقتبیشتري کنید. آنگاه به نداي قلبتان گوش کنید. بار دیگر صداي ضعیفی از درونتانخواهد گفت: این کار را دوست دارم زیرا مرا راضی میکند و باعث هیجان من میشودکارهاي جدید را امتحان کنید، نقاشی رنگ روغن، ورزشهاي رزمی، کاشت درخت، مربیفوتبال کودکان بودن، زبان انگلیسی را فراگرفتن، ممکن است 10 کار جدید را امتحان کنید و

  9تاي آنها باب میلتان نباشد وفقط یک مورد آن باقی بماند.
  -آلبرت شوایتزر میگوید: تنها کسی میتواند واقعا خًوشبخت باشد که با جستوجو متوجه شده باشد چطور باید به دیگران خدمت کند.
  - انجام آنچه که دوست دارید، نسخهاي براي زندگی راحتتر نیست، بلکه نسخهاي براي یک زندگی جذابتر است.

  - باید این را در نظر بگیرید که از هر جایی که میتوانید و هرچه را میتوانید شروع کنید. هر کاري که میکنید تلاش را مهمتر از شانس بدانید.

  - هر کجا هستید نباید پايبند آنجا شوید. درختان مجبورند اسیر خاك باشند، ولی شما انسانید!

  کارهاي باور نکردنی انسان:

  انسان کارهاي باور نکردنی زیادي انجام میدهد. راجر کرافورد را در نظر بگیرید.زمانی که او در آمریکا به دنیا آمد، تنها یک پا و دو بازوي بدون دست داشت. راجر درحال حاضر تنیس بازي حرفهاي است و از راه تدریستنیس امرار معاش میکند.میتوانید داستان زندگی او را با مطالعه کتابش به نام بازي از صمیم قلب بخوانید.داستان راجر به شما میآموزد که محدودیتهاي خود را از زاویهي دیگري ببینید.

  دیجیتال دان یک نجار آمریکایی بود که به سرطان حلق دچار شد و حنجرهاش رابرداشتند. زمانی که دیگر قادر به سخن گفتن نبود مجري برنامه موسیقی رادیو شد! اوحرفهاي خود را در یک رایانه تایپ میکرد و رایانه به جاي او صحبت مینمود!
  تمام افرادي که به آرزوهايشان رسیدهاند یک الگوي مشترك دارند، آنها راه بسیارطولانی را طی کردهاند. آیا تاکنون شنیده اید فردي که دچار آسم شدید بوده قهرمان دو و میدانی شده!

  زمانی که خود را با دیگران مقایسه میکنید، ایستادگی و نیروي ارادهتان بیشترمیشود تا بتوانید به زندگی ادامه دهید
  . نیرویی که بدست میآورید سلاحی اسرار آمیزبراي موفقیت در زندگی تان میشود.

  - ما همیشه حق انتخاب داریم
  . اگر کاري که دوست دارید انجام نمیدهید، به این دلیل است که انرژي خود را در جاهاي دیگر صرف میکنید

  . سخن از امکانپذیر نبودننیست، بلکه مسئلهي اصلی تمایل نداشتن انجام آن است. زمانی که میگویید: من اینکار را انجام میدهم و دشوار بودن آن براي من اهمیت ندارد. زندگی هم از شما حمایتخواهد کرد.
  - هیچ وقت خداوند از میان ابرها پایین نمیآید تا مجوز موفقیت به شما دهد، شما خودتانباید مجوز موفقیت را صادر کنید.
  - بیشتر روانشناسان میگویند شما مجبورید به خودتان ایمان داشته باشید. این گفته کاملاً قابل قبول است. اما قبل از این که بتوانیم به خودمان ایمان داشته باشیمباید خودمان را باور کنیم. به همین دلیل بیشتر مردم زمانی که میخواهند قولی بدهند و متعهد شوند ضعیف شده وکاري که باید انجام بدهند را انجام نمیدهند، قول میدهندبه شما کمک کنند، اما به کار دیگري میرسند.

  قول میدهند صورتحسابهاي خود را پرداخت کنند، ولی کشور را ترك میکنند.اینگونه کارها را انجام میدهند و بعد تعجب میکنند که چرا آنها سرو ساماننمیگیرد.
  - نکته اي که در زندگی حائز اهمیت است، جرات و شهامت است که کارایی بیشتري از هوش در زندگی دارد. فرِد میگوید: من از هوش سرشاري برخوردارم و دو مدرك تحصیلی دارم. این برایم قابل قبول نیست که افراد کم هوش کار و درآمد بیشترينسبت به من داشته باشند. این را به عنوان یک اصل پذیرفت که پاداش، نصیب کسانیمیشود که پول و شهرت خود را به مخاطره میاندازند.  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ در ساعت ۰۸:۵۸
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  داستان قورباغه و عقرب:

  روزي قورباغهاي کنار نهر نشسته بود که یک عقرب به او نزدیک میشود و میگوید:آقا قورباغه من میخواهم از نهر عبور کنم و چون شنا بلد نسیتم، ممکن است به منکمک کنید و مرا روي پشتتان به آن طرف نهر ببرید؟قورباغه میگوید: ولی تو یک عقرب هستی و عقربها هم قورباغهها را نیشمیزنند.عقرب میگوید: چرا باید تو را نیش بزنم در حالی که میخواهم به آن طرف نهر برسم!


  قورباغه میگوید: باشه، بپر روي پشتم تا تو را به آن طرف ببرم، در نیمههاي راهعقرب قورباغه را نیش میزند، قورباغه در حالی که از درد به خود میپیچد میگوید: چرااین کار را کردي؟ حالا هردومون غرق میشویم! عقرب در جواب گفت: چون من یکعقرب هستم و عقربها هم قورباغه را نیشمیزنند!شما هم باید مراقب عقربها باشید! در اطراف شما کسانی هستند که گرفتاريبرایشان مهم نیست به شرط اینکه شما را هم گرفتار کنند.  تاثیر ورزش کردن در زندگی:


  اگر تا کنون در زندگی راکت به دست گرفته یا گلی زده باشید، حتما مًتوجه این نکته شده اید که ورزش چیزي فراتر از یک بازي است و پی میبرید که چرا افراد مختلفتعطیلات آخر هفته را در چه در سرما، چه در گرما به ورزشهاي مختلف میپردازند.


  چیزهایی که در ورزشفرا میگیریم عبارتند از:  -1 در لحظه زندگی کنید 2- با اعمال زور کار پیش نمیرود. بیشترین قدرت درزمان آرامش بدست میآید 3- خونسرد باشید. با خشم و عصبانیت نمیتوان کاریرا ازپیش برد 4- از حریف خود متنفر نباشید، بلکه مهارتهاي خود را افزایش دهید. نفرتداشتن از هر چیز و هر کس انرژي ما را تحلیل میدهد و ذهن را از هر کاري که قراراست انجام دهد منحرف میکند.
  - تمام کودکان باید به نوعی ورزش کنند، ولی نه بخاطر به دست آوردن جایزه، بلکه بخاطر درسهایی که از آن میآموزند. یکی از درسها این است:
  مهم نیست کجا شروع میکنید، مهم این است چگونه به پایان میرسانید.


  - دیوید ماهونی میگوید: وقتی جوان تر بودم فکر میکردم افرادي که در جایگاه بالایی قرار دارند، چه در مقام مدیر، اسقف، هنرمند، سیاستمدار، یا تجار بزرگ، میدانند چه پیش میآید. حتما هم می فهمیدند. خوب، ولی هم اکنون که من به همان بالا رسیده ام میدانم آنها هم نمی دانستند.  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۲۰ در ساعت ۰۸:۴۸
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  بخش دوم

  به این دنیا آمدهایم که درسزندگی بیاموزیم و دنیا آموزگار ماست.
  زمانی که موفق به یادگیري یکی از آموزههاي زندگی نمیشویم، باید آن
  را بارها و بارها تکرار کنیم، و هنگامی که آن آدرسرا فراگرفتیم، درس
  بعدي را بیاموزیم
  درسهاي زندگی هیچگاه پایانپذیر نیست.

  نقش افراد خبره در زندگی:

  شما هم ممکن است فکر کنید افراد خبرهاي وجود دارند که همه جواب ها را میدانند. ولی اینطور نیست. افراد موفق ما موفق بشر نیستند. آنها هم یک مغز دارند،شبانه روزشان 24 ساعت است و معمولاً دو دست و دو پا دارند. ولی آنها مهارت وانضباط را در خود گسترش داده و آن را عرضه کردهاند. شما هم میتوانید مهارتها ونظم و انضباط خود را گسترش دهید و آن را عرضه کنید.

  هیچ کس براي موفقیت به دنیا نیامده است:
  هیچ کس با اجازه مخصوص براي موفقیت به دنیا نیامده است. خداوند از میان ابرها فرود نمی آید تا بگوید: بفرمایید حالا نوبت شماست! خداوند به شما نمیگوید:اجازه دارید یا ندارید. این شما هستید که به خودتان اجازه میدهید یا نمیدهید.

  معلم آماده و دانش آموز حاضر:
  هر گاه دانش آموز آماده است، معلم هم حاضر میشود...هنگامی که شما صد درصد تصمیم میگیرید زندگی خود را تغییر دهید یا به هدف خاصی برسید، اسباب و ابزاري هستند که میتوانند براي رسیدن به آن هدف به شماکمک کنند. یعنی دوستانتان به شما مراجعه میکنند و کتابشان را به شما قرض میدهند یا آگهی هاي تبلیغاتی در مسیر شما قرار میگیرند و شما در می یابید در زمان وجاي مناسب قرار دارید.

  اراده و تصمیم به کار :
  به محض این که براي انجام کاري تصمیم میگیریم ابزار و اسباب انجام آن کار مهیا میشود. ممکن است تصور کنیم ظهور این ابزار و اسباب تصادفی است ولی اگردقت کنیم متوجه میشویم این تصادف به طور مرتب در حال وقوع است.اگر میخواهید آرامش ذهنی بیشتري داشته باشید، روي چیزهایی که اتفاق میافتد برچسب خوب یا بد نزنید.

  داستان شانس در زندگی:
  کشاورزي بود که یک پسر و یک اسب داشت. روزي اسب کشاورز فرار کرد و همه همسایه ها براي دلداري نزد او رفتند و گفتند: چقدر بدشانسی که اسب فرار کرد. پیرمردپاسخ داد: معلوم نیست که این بدشانسی بوده یا خوششانسی؟ همسایه ها گفتند: معلوم است که این بدشانسی است . پس از یک هفته اسب کشاورز به مزرعه بازگشت و 20 اسب وحشی هم با خود به مزرعه آورد. همسایه ها دوباره براي عرض تبریک آمدند وگفتند: چه خوش شانسی که هم اسب برگشت و هم صاحب 20 اسب دیگر شهري.پیرمرد گفت: چه کسی میداند که این خوش اقبالی یا بداقبالی است؟ روز بعد پسر کشاورز در حالی که سوار یکی از اسب هاي وحشی بود به زمین افتاد و پایش شکست.همسایه ها براي عیادت پسر آمدند و گفتند چه بدشانسی. کشاورز گفت: چه کسی میداند این خوش شانسی است یا بدشانسی؟ همسایه هاي عصبانی در جواب او گفتند:پیرمرد نادان معلوم است که این یک بدشانسی است. هفته بعد سپاهیان به شهر آمدند و همه جوانان سالم را براي جنگ در جبهه هاي دوردست به خدمت بردند، ولی پسر کشاورز به دلیل شکستگی پا در شهر ماند. همه ي همسایه ها براي عرض تبریک نزد کشاورز آمدند و گفتند: چه خوش شانسی که پسرت به جنگ نرفت. و کشاورز گفت: چه کسی میداند؟
  صرف تمام عمر خود براي تشخیص اتفاقات خوب یا بد تلف کردن زندگی است.خیلی وقتها فکر میکنیم فاجعه هاي ناگوار و سخت است، در حالی که ما تنها یک درصداز ماهیت واقعی آن را میبینیم.

  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۲:۵۲
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  آینده نگري قورباغه اي:

  آقاي دین بلک در کتابشتحت عنوان آیندهنگري قوربارغهاي دو داستان واقعی را نقل میکند: یک بازیکن بسکتبال معروف، 16 ساله در اثر تصادف هر دو پاي خود را از دست میدهد.
  مرد میانسالی که کور به دنیا آمده بینایی خود را باز مییابد. بازیکن بسکتبال که کرت برینکمن نام دارد، در بسکتبال با ویلچر بازیکن فوق العادهاي میشود. وي در مصاحبه اي میگوید: من زندگی فعلی خود را به زمانی که هر دو پایم را داشتم، ترجیح میدهم! نمیدانم اگر هر دو پایم را هنوز داشتم، زندگیام چه شکلی داشت؟ من اکنون میدانم که چه کارهام و در آینده میخواهم چه کنم و این براي من بسیار خوب است.تحت هیچ شرایطی نمیخواهم جور دیگري به قضایا نگاه کنم.
  مرد 52 سالهاي که با عمل جراحی بینایی خود را بازیافته بود. روانپزشک اومیگوید: وي به عنوان فردي نابینا خیلی خوب از عهده ي همه ي کارهایش برمی آمد. اما وقتی قدرت بینایی خود را بازیافت، توانایی هاي فوق العاده ي قبلی اش در نظرش ناچیز و شغلش نیز احمقانه به نظر آمد. به نظر این مرد به دست آوردن قدرت بینایی ناخوشآیند و کسالت آور بود. به همین جهت به افسردگی مبتلا شد و پس از یک سال از دنیا رفت.


  افکار ما:

  به زبان ساده میتوان دنیا را به دو شکل مختلف دید:

  -1 دنیا آشفته و در هم و برهم است.
  -2 دنیا به همین شکل موجود خوب است.
  دنیا آشفته و به هم ریخته است: گشتن به دنبال عیب و ایرادهاي هر چیز و ناراحت شدن از تقلّب، دزدي بعضیها، تنبلی و کاهلی افراد، پرخوري شکموها، ولخرجی آدمها، این که عدهاي خاویار میخورند و بعضی دیگر نان خشک، مستلزم صرف انرژي فراوان است، ضمن اینکه انتقاد کردن خود به خود انسان رادر مانده و ناراحت میکند.
  دنیا به همین شکل هم خوب است: راهکار دیگر پذیرش دنیا به همین شکل موجود است. میپرسید: به چه دلیل دنیا خوب است؟ پاسخ این است: دنیا همین است که هست! ماه به دور زمین و زمین به دور خورشید در گردش است. گلهاي سرخ شکفته میشوند و پرندگان آواز میخوانند.
  مردم ازدواج میکنند و طلاق میگیرند. همسایه ها با یکدیگر جدال میکنند واینها همه بخشهایی از شکل و شماي بزرگ دنیاست.

  تصمیم جدي براي روز خوب:

  - ما باید یک تصمیم جدي بگیریم و آن اینکه هیچ فردي نمیتواند روز مرا خراب کند. ما باید با خودمان این قرار را بگذاریم که هیچ کارمند از خود راضی بانگ، پلیس راهنمایی و هیچ پیشخدمت بد اخلاقی نمیتواند شبانه روز مرا خراب کند. ما باید به خود یادآوري کنیم در میان این همه وقایع کوچک و بزرگ جهانی
  مقابله با یک کارمند بیادب هتل آنقدرها هم مهم و برجسته نیست.
  - جایگزین هاي زیادي براي خشم و عصبانیت وجود دارد. میتوان خود را سرگرم کرد. درباره ي نوع زندگی و رفتار دیگران هر قدر مقررات و محدودیت هاي کمتري قائل شوید، رسیدن شما به خوشبختی و شادابی آسانتر خواهد شد.
  - با تغییر و بهبود افکارتان، کیفّیت زندگی خود را بالا برید، تا همین افکار جدید روي عواطف و احساسات شما هم تاثیر بگذارد.
  - ما به دنیا آمده ایم که به هم کمک کنی. به همین دلیل دنیا پیام زیر را به ما میدهد:
  -1 خوشبختترین دوران زندگی ما موقعی است که به دیگران کمک میکنیم.
  -2 بیشترین احساس تنهایی، موقعی است که هدف اصلی ما امنیت شخصی باشد.

  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۲:۵۱
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۱
  علاقه
  نوزاد و مرگ....
  نوشته
  385
  حضور
  3 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1742  چگونه میتوان به آرامش ذهنی رسید؟
  قسمتی از آن مربوط به روحیه و نگرش شما و قسمتی هم بسته به ایجاد عادات و رفتارهاي روزانه براي رسیدن به آرامش ذهنی است. در افرادي که از نظر ذهنی آرام هستند، حالات خاصی مشاهده میشود: هر یک از آنان برنامه روزانه اي منظمی براي حفظ و توازن خود دارند، بعضی ها عبادت و بعضی ها مراقبه میکنند و برخی در طلوع آفتاب در ساحل قدم میزنند. هر یک از آنان براي خود خلوتگاه و محل ساکتی در نظر میگیرند و با رفتن به درون خود، بیرون خود را مشاهده میکنند.
  - براي حفظ فکر خود در زمان حال به دو روش باید توجه داشت:
  1. زمان کافی براي انجام کارها را به خود بدهید. وجود این باور که به اندازهاي کافی وقت نداریم باعث میشود به دنبال اتوبوسی بدویم، براي سوار شدن به آسانسور عجله کنیم، غذایمان را در فواصل مکالمات تلفنی بخوریم و غیره در انجام هر کاري به خود بگوییم: در تمام مدتی که در حال نوشتن نامه، اتو کردن لباس یا ورزش با وزنه هستم، تمام توجهم معطوف به این کار خواهد شد و مهم نیست که این کار چقدر زمان ببرد. بنابراین در انجام کارهایم عجله نخواهم کرد.
  2. تمرین کنید تا از هوشیاري فراوان برخوردار شوید.
  3. فکر ما اغلب در جاي دیگري سیر میکند. هنگام غذا خوردن، سعی کنید مزهي هر لقمه را بطور کامل بچشید. هنگام صحبت با دوستان سعی کنید تمام کلمات او را بشنوید. اگر به آهنگی گوش میکنید، سعی کنید تمام نُتهاي آن آهنگ را بشنوید. بتدریج در این کار پیشرفت خواهید کرد.
  به خودتان بقبولانید که من وقت فراوانی در اختیار دارم. تایید مکرر این مطلب در بخشی از ذهن نیمه هوشیار شما جایگزین میشود. هنگامی که تحت فشار قرار گرفتید به خودتان یادآوري کنید: من وقت فراوانی در اختیار دارم. اهل تصوف میگویند مادر خواب به دنیا میآییم، زندگی خود را در خواب میگذرانیم و قبل از اینکه بیدار شویم مجبوریم بمیریم.

  چرا باید آرامش داشته باشیم؟

  اگر رسیدن به آرامش عمیق را در مدت زمان زیادي تمرین کنید، متوجه میشوید کیفیت فرو رفتن در آرامش، در زندگی روزانه شما تجلی پیدا میکند و شما آرامتر و در عین حال صاحب درك بیشتر و قويتر میشوید. این مانند غوطه ور کردن لباس در آب معطر است. هر بار که این عمل را انجام میدهید، مقدار بیشتري از عطر خود به خورد لباس شما میرود. همهي ما به نداي برخاسته از درون دسترسی داریم. ولی این دسترسی بسیار حساس و ظریف است.
  - یکی از نتایج تمرین آرامش، احساس سلامتی و شادابی در انسان است، ولی این کار منافع دیگري هم دارد. معمولاً ما افرادي را که تفکر و احساساتی شبیه ما دارند به طرف خود جلب میکنیم. بنابراین اگر انسان آرامی باشیم افراد آرام و شرایط زندگی آرامتري را به طرف خود جلب میکنیم. افراد عصبی و ستیزه جو در برخورد با افرادآرام، آنان را موارد خوبی براي جدال و درگیري نمیدانند، لذا به سراغ دیگران میروند.اگر طبیعت آرامی داشته باشیم و مجبور باشیم با افراد عصبی سر کنیم، آنها معمولاً ازمنشما پیروي کرده و رفتارشان متعادلتر میشود.
  اصول آرامشو مراقبه در زندگی:
  - بهبود روان و تمدد اعصاب کار دایمی است. بنابراین هر روز این کار را انجام دهید. بهترین زمان هم براي انجام این کار صبح است، چون در صبحگاه عوامل مختل کننده تمرکز کمتر است و شما را براي طی کردن روزي خوب آماده میکند.
  - حرکات را در حالت ایستاده انجام دهید، زیرا در حالت دراز کش ممکن است به خواب روید.
  - نداشتن وقت را بهانهاي براي تمرین نکردن آرامش قرار ندهید به هر ترتیب این کار را انجام دهید. مراقبه زمانی را بیش از آنچه صرف کردهاید به شما باز خواهد گرداند. به این کار به عنوان تنظیم کننده یا کوك کننده خود بنگرید، درست همانطور که موتور ماشین خود را تنظیم میکنید. انجام مراقبه به مدت 20 دقیقه در روز بازده کاريشما را افزایشمیدهد.
  راه آرامش دادن به ذهن:
  - راه آرامش دادن به ذهن هنگامی که مردم ما را آزار میدهند... این روشی را که میگویم آزمایش کنید. هر زمان که با کسی جر و بحث کردید یا با رییس، همسر و اقوام خود اختلافنظر شدیدي پیدا کردید، خود را کنار بکشید و با خودتان خلوت کنیدو به خود آرامش دهید. آنگاه به خود بقبولانید به آنها ابراز محبت کنید. حتی اگر فکر کنید این کار غیر معمول است وبراي سن شما بیش از اندازه نوگرایانه و جدید است بازهم آن را انجام دهید. آن را تجزیه و تحلیل نکنید، بلکه به کار بندید. خیلی از مردم اینکار را میکنن. شاید نتیجه آن شما را حیرت زده کند.
  - به خودتان استراحت دهید:

  همه ي چیزهاي موجود در اطراف ما از علف، بتون و پلاستیک تا پلی استر ارتعاش دارند، جنگلها و باغها داراي ارتعاشات آرامبخش و مثبت هستند و به ما انرژي میدهنددر حالی که کف بتونی مراکز خرید و زمین و محوطههاي پارکینگ ارتعاشات منفی دارند وانرژي ما را تحلیل میبرند. عبادتگاهها انرژيزا هستند در حالی که رستورانهاي کثیف یا میزهاي پلاستیکی انرژي زدا هستند.
  - جایی آرام را براي خود در نظر بگیرید:
  این تصادفی نیست که در اغلب فرهنگ هاي جهان براي تنهایی گذراندن احترام قائل شدهاند. جوانان بومی آمریکا و خانه به دوشان آفریقایی مردم و فامیل خود را ترك میکنند، به قله کوه مینشینند و در تپه زارها قدم میزنند تا هدف خود را پیدا کنند.معلمان بزرگی چون حضرت محمد (ص) حضرت مسیح (ع) بودا، و میلونها صومعه نشین، صوفی و جستوجوگر، در عالم تنهایی الهام گرفته اند.
  - اگر تنها دعاي شما در تمام عمر خود گفتن عبارت سپاسگزارم باشه کافی است. براي یک لحظهي دیگر در مورد زندگی خود و کسانی که در کنارتان هستند قضاوت نکنید. به فرض یک روز صبح که از خواب بلند میشوید به خدا بگویید: به خاطر زندگیم، خانوادهام، خانهام، دوستانم، صبحانهام و یک روز زندگی از تو سپاسگزارم. آیا احساس رضایت خاطر نمیکنید.
  - اگر واقعا طالب آرامشهستید در تمام مراحل زندگی خود قدرشناس باشید و اگر قصد دارید قدرشناس باشید باید با احساس قدرشناسی از خواب برخیزید
  . اگر بگویید در صورت بهتر شدن وضع زندگیم قدرشناس خواهم شد، بدانید هیچ وقتزندگی شما بهتر نخواهد شد.
  - بدترین دیدگاه در زندگی این است که بگوییم: من در زندگی در رنجم لیکن در بهشت همه چیز جبران خواهد شد.این عقیده بسیار خطرناك است. بنابراین خیلی بهتر است گفته شود در آخرت هر چه میخواهد باشد، ولی هدف من زندگی سعادتمندانه در همین دنیاست.
  - بهتر است بپذیریم هر شایستگی و هنري را که در این دنیا میآموزیم با خود میبریم چه عشق، چه اراده و چه بافتن سبد. بنابراین بهترین راه این است که همه ي تواناییهاي خود را در دنیا به کار بندیم و امیدوار باشیم منافع آن به آن دنیا منتقل میشود.
  - نباید فقط مردم را باور کرد بلکه باید آن را نیز دوست داشت.
  - براي جواب این سوال که چرا به دنیا آمدهایم میتوانیم بگوییم به دنیا آمدهایم تا دوست داشتن و عشق ورزیدن را یادبگیریم.
  - مارك تواین میگوید: بخشش انتشار بوي خوش بنفشهاي که در زیر پاي افراد فرو مایه له می شود.

  ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ در ساعت ۱۲:۵۰
  شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
  خودمانی بگویم ؛
  به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی … 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود