از دست عزرائيل نجاتم دهيد!!!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از دست عزرائيل نجاتم دهيد!!!

در زمان حضرت سلیمان(ع)، مردی که چهره اش زرد شده و لبهایش کبود شده بود، خود را نزد حضرت سلیمان(ع) رسانید و گفت:‌ای پیامبر خدا به من پناه بده!! حضرت سلیمان پرسید چه شده است؟او گفت: عزرائیل، با خشم به من نگاه کرد. من می‌ترسم. حال از شما، تقاضای عاجزانه دارم که به باد فرمان بدهید تا مرا به هندوستان ببرد و از دست عزرائیل رهایی یابم. حضرت سلیمان(ع) به باد دستور داد که او را به سرزمین هندوستان ببرد. ساعتی بعد، حضرت سلیمان، عزرائیل را دید و گفت: چرا به آن مرد بینوا، خشم آلود نگاه کردی و باعث شدی که او از وطن خود آواره شده و بی‌خانمان گردد؟عزرائیل گفت: خداوند فرموده بود که من جان او را در هندوستان بگیرم. وقتی او را در این جا دیدم، در فکر فرو رفتم. حیران شدم که چگونه جان او را در هندوستان بگیرم، در حالی که او این جاست.

او از چهره تعجب انگیز من ترسید. من اصلاً نگاه غضب آلودی به او نکردم.

خداوند تبارک و تعالی، در قرآن، در سورە جمعه، آیه 8 فرمود:﴿قل انّ الموت الّذی تفرّون منه فإنّه ملاقیکم…﴾‌ای رسول ما، بگو مرگی که از آن فرار می‌کنید، سرانجام به سراغ تان آمده و شما را ملاقات خواهد کرد. و همچنین، در سورە نساء، آیه 78 فرمود:﴿اینما تکونوا یدرککم الموت ولو کنتم فی بروج مشیدة﴾؛ هرجا که باشید ولو در حصارها و برج‌های سخت و استوار، مرگ به سراغ تان می‌آید.

در این جا به یاد مواعظی از حضرت عیسی(ع) می‌افتیم، که فرمودند: وای بر شما،‌ای بندگان دنیا!! می‌گوئید مرگ حقّ است، ولی از آن فرار می‌کنید!!

در کتاب شریف غررالحکم، از حضرت علی(ع) نقل شده که فرمود: مرگ، دروازه آخرت است. مرگ، از جمله نعمت‌های بزرگ خداوند متعال است که به تمام آفریده هایش اعطا نموده و در محیط زمین، زندگی را برای آنها قابل تحمّل ساخته است… روزی که مقدّر نشده، که من بمیرم ترسی از هلاک شدن ندارم. و آن گاه که وقت مردن معین شده است، فرار فایده‌ای ندارد. توجّه به حقّانیت مرگ، هشداری است برای همه انسان‌ها که بیش‌تر و بهتر بیندیشند و از راهی که در پیش دارند، باخبر شوند و خود را برای آن آماده سازند.

http://armandaily.ir

[="Tahoma"][="Navy"]حالا خوب است این مرگ وجود دارد و ما اینگونه رفتار می کنیم،اگر مرگ و میر در کار نبود چه می کردیم!!!!!!
خدا می داند . . . . . .
در ضمن اکثری اهل ایمان هم عبادتشان به واسطه همین مرگ و بحث معاد(پاداش و عقاب) است و اوحدی از مردم دنبال توحید هستند.
أین الموحدون؟!!!
دنبال توحید بودن هم همت می خواهد و هم استقامت که امروزه حکم کیمیا را دارند؛چون اغلب افراد دنبال سریعترین و کوتاه ترین مسیر هستند.
آبگوشت را اگر در زودپز درست کنی،بیشتر مزه آب می دهد،اما اگر به طور معمول درست کنی . . . .:ok:
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]سوالی از علامه طباطبائی رحمة الله علیه:

سوال:

زیر بنای دین چیست؟

جواب:

تمام امورِ مربوط به شرع، همه فرعِ توحیدند؛ زیرا این توحید است كه نبوت می‌خواهد، و توحید است كه معاد می‌طلبد.

http://www.askdin.com/thread21762.html[/]

موضوع قفل شده است