بازی جالب برای رشد خلاقیت: تدابير دختر تو خونه براي به حركت درآوردن زن داداش هاي محترم؟!!!

تب‌های اولیه

655 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بازی جالب برای رشد خلاقیت: تدابير دختر تو خونه براي به حركت درآوردن زن داداش هاي محترم؟!!!

سلام
دوست داری تفکری خلاق داشته باشی
پس مقدمه ریر را بخوان و با من همراه شو

«تفكر خلّاق» را مي‌توان با توجه به تعداد توانايي ذهني كه منجر به ارائة راه‌حل‌هاي جديد مي‌شوند، توصيف كرد. مهمترين اين ويژگي‌ها داشتن تفكر واگرا است. روان‌شناسان به طور كلي شيوة تفكّر آدميان را به دو دستة «واگرا» و «همگرا» تقسيم كرده‌اند. در تفكر همگرا نتيجة تفكر از قبل معلوم است و پاسخ‌ها به طبقة واحدي از مفاهيم مربوط مي‌شود. مثلاً براي پي‌بردن به اين‌كه فردي داراي تفكر «واگرا» و «خلاق» هست يا خير، از طرف خواسته مي‌شود كه در ظرف چند دقيقه تمام موارد استفادة «آجر» را نام ببرد. اگر در پاسخ گفت: با «آجر» مي‌توان خانه، مدرسه، مسجد و دانشگاه ساخت، چون پاسخ‌هاي وي مربوط به طبقة واحدي از موارد كاربرد «آجر» يعني ساختمان‌سازي و بنّايي است، نشان دهندة اين است كه وي داراي تفكّر «همگرا» است نه «واگرا» و «خلاق»، امّا اگر در پاسخ چنين گفت كه آجر را مي‌توان جلو در گذاشت، سگي را زد و يا ميخي را بر زمين كوبيدو.... اين پاسخ‌ها نشان دهندة واگرايي تفكر هستند و مي‌توان كشف نمود كه اين فرد داراي «تفكر خلاق» مي‌باشد. معمولاً افراد داراي «تفكر خلاق» در پاسخ‌ها به موارد و راه‌حلهايي اشاره مي‌كنند كه از نظر ديگران عجيب و غريب و نامربوط جلوه مي‌نمايد.

نكته‌اي كه لازم است در مورد «تفكر خلاق» اشاره شود اين‌كه: برخلاف انتظار، رابطة بين «تفكر خلّاق» و «هوش و پيشرفت تحصيلي» بسيار پايين است. يعني از روي نمرات هوشي و پيشرفت تحصيلي افراد نمي‌توان ميزان «خلاقيت» آن‌ها را پيش‌بيني كرد. بنابراين فردي كه در آزمون‌هاي هوش و پيشرفت تحصيلي نمرات بالايي كسب كرده است، لزوماً به معناي اين نيست كه در آزمون خلاقيت نيز نمرة بالايي بدست آورد.

این بازی ارتباط تنگاتنگی با مهارت حل مسأله دارد بنگرید:
http://www.askdin.com/showthread.php?p=49529#post49529

چگونگی باز؟
من یک کلمه یا یه مشکل میگم شما فهرستی بنویس با آن چه می شود کرد و به چه کاری می آید مهم نیست که کارایی معمولی باشد یا عجیب و غریب.
مثال: ماشین تو بیابون پنچر شده جک نداریم چه کنیم؟
1- منتظر ماشینی می شویم
2- زیر ماشین سنگ می گذاریم و زیر تایر را می کنیم
3- یکی ماشین را بلند میکنه یکی پنچری میگیره
4- ماشین برمی گردانیم و....
5-...
افراد بعدی سعی می کند چیزی بنویسند که نفر اول نتوانسته یا از قلم انداخته:Gig: و در آخر که کامل شد نفر آخر کلمه یا مشکل بعدی را مطرح می کند؟
:Sham:همان طور که گفتم جلوی ذهن را نگیرید هر چه به دهن به عنوان راه حل می رسه بنویسید هرچند خنده دار د یا عجیب و غیر متعارف باشد.
همین بازی را هم می توانید داخل منزل با همسر و فرزندان خود انجام دهید:
برای شروع خودم یه مسأله م مشکل را می نویسم
شب تو خونه نشسته ایم برق می رود چه کنیم؟:Kaf:

زنده باد شروع کننده

اگه خیلی دیر وقت با شه بگیرید بخوابید

چراغ موبایلتو روشن کن تا بری کبریت بیاری

کار هایی را که با چراغ می شه انجام داد از قبیل تلویزیون و مطالعه و ....تعطیل

به فکر کار هایی باش که نور زیادی نمی خواهد فکر کردن در مورد خیلی چیزها و حساب و کتاب زندکی و .....

با خانواده در جمع صمیمی نشستین صحبت کنین و.....

اگه شام نخورید شام بخورید و.....

برق اومد

الهم صل علی محمد و ال محمد

1-سیخ میشینم تا برق بیاد
2-کلاهم رو در میارم تا اطاق روشن بشه(باور کنید کچل نیستم):Khandidan!:
3-زنگ میزنم اداره برق میگم این چه وضعشه
4-موتورم رو روشن میکنم نورش رو میدم طرف اطاق
5-میرم خونه همسایه ببینم برق اونا هم قطعه ...شاید فیوز پریده
6-ای بابا برق امد خلاقیتم کور شد

محمد;7182 نوشت:
1-سیخ میشینم تا برق بیاد
2-کلاهم رو در میارم تا اطاق روشن بشه(باور کنید کچل نیستم):Khandidan!:
3-زنگ میزنم اداره برق میگم این چه وضعشه
4-موتورم رو روشن میکنم نورش رو میدم طرف اطاق
5-میرم خونه همسایه ببینم برق اونا هم قطعه ...شاید فیوز پریده
6-ای بابا برق امد خلاقیتم کور شد

انصافا جالب:Kaf: بود!
اما همیشه هم قطع شدن برق بد نیست ، یه وقتا بهتره که برق قطع بشه تا دیدن برنامه ها ی تلویزیون و کامپیوتر و ... تعطیل بشه ، اونوقت فرصت خوبیه که خانواده مثل قدیما کنار هم بنشینند و راه حل خیلی از مشکلات زندگی را با همفکری پیدا کنند ، اصلا چرا مشکلات ؟ از خاطرات قشنگ و بامزشون تعریف کنند یا اینکه تجربیاتشون را در اختیار بقیه اعضای خانواده بگذارند .
به این طریق از قطع شدن برق استفاده کنند برای ایجاد صمیمیت و یکدلی بین اعضای خانواده.
( راستی می بخشید ، ظاهرا یه کم از اصل موضوع دور شدم !:Labkhand:)
خب می فرمودین ..
..:Gig:

و
-شمع روشن می کنیم
- پرده ها رو کنار می زنیم از نور ماه استفاده می کنیم و لذت می بریم
- از چراغ تو خیابون یا همسایه که نورش تو خونه افتاده کمک می گیریم
- بچه ها رو می بریم پارک
- مثل انسان های اولیه آتیش روشن می کنیم
- از خونه همسایه سیم می کشیم
- چراغ قوه
- چراغ و لامپ اضطراری
- کرم شب تاب می خریم
- چراغ نن جون را از انباری میاریم بیرون (گرد سوز و...)
- مشعل متصل به گاز شهری را روشن می کنیم
- مرتب کبریت می زنیم
- ساعت شب نما را میاریم
و دنبال اشیا فسفری می گردیم
-تلقین می کنیم روزه و همه جا روشنه
و..
زنگ می زنیم به روشنعلی یا روشن تن یا روشن یا ذو النور یا روشنک یا ناطق نوری یا میگیم زود بیا خونه ما البته آقای خاموشی را با خودت نیار:Nishkhand:

حولم نکنین
بذارید فکر کنم
:Gig:
:Ghamgin:
اهان یادم آمد
:Sokhan:
برو پایین

و
-دعای توسل یا روضه و یا... می خونیم(مثل اون که خورد زمین برای این که خیط نشه تا خونه سینه خیز رفت ما هم میگیم اصلا ما خودمون می خواستیم همه جا را خاموش کنیم و دعا کنیم):Cheshmak:
- ساعت ها را جلو می بریم میگم صبح شده
- به همدیگه نگاه می کنیم :Mohabbat:(مومن به نور الاهی گام برمی دارد)
- خدا خدا می کنیم(الله نور السموات.......مثله کمشکات
- ائمه را صدا می زنیم(کلهم نور واحد)
- تاتر شب اول قبر را بازی می کنیم:Narahat:

نبود ؟اضافه کنید
ناامید نباشید فقط زور بزنید یه چیزی به ذهنتون بیاد

حامی;7248 نوشت:
و.. زنگ می زنیم به روشنعلی یا روشن تن یا روشن یا ذو النور یا روشنک یا ناطق نوری یا میگیم زود بیا خونه ما البته آقای خاموشی را با خودت نیار

حامي جان ! تو را خدا با اين حرفات نون ما را آجر نكن ببين تو كه نميخواي بري ك...... بعدش هم بري اون ور آب و خاطرات تلخ و شيرين ! برامون تعريف كني ؟!

[=Arial Black]سلام خدمت دوستان گرامي:

خب وقتي برق ميره....

من عاشق اينم كه برقا برن:ok:
به شرطي كه شب باشه
منم حوصله نت نداشته باشم[=Arial Black]:Black (10):
[=Arial Black]بعد ميرم هرچي شمع تو خونه است ميارم روشن مي كنم (واااي اگه مهمان داشته باشيم كه عالي ميشه مخصوصا اينكه مهمانا بچه كوچيك هم داشته باشن ديگه محشره چون اونوقت به بهونه بچه ها ميشه حسابي شمع بازي و سايه بازي كرد.)[=Arial Black]:mohandes:
[=Arial Black]
ولي جدا برق رفتن هم در اين زمونه يه جور نعمته!!!!(باور كنيد)
[=Arial Black]:ok:[=Arial Black]
آخه به اين بهونه همه مجبورن دور هم جمع بشن
[=Arial Black]:moj:
[=Arial Black]كسي نميره پاي پي سي يا پاي تلويزيون يا پي كاراي ديگه
همه جا سكوت هست
و مهم تر از اون ميشه كمي به شب اول قبر فكر كرد(مادر بزرگم خدا بيامرز چند سال آخر عمرش بر اثر بي دقتي يه دكتر در عمل چشماش ديگه سو نداشت و وقتي برق مي رفت و همه جا تاريك مي شد مي گفت خدايا به تو پناه مي برم از تاريكي شب اول قبرم خيلي برام جالب بود كه تو اون اوضاع كه ما آشفته دنبال روشناييي مي گشتيم ايشون با صبر تامل برانگيزي اين جملات رو مي گفتن
[=Arial Black]:dokhtar:[=Arial Black])

ولي خدا اون روز رو نياره كه تو اوج تابستون ظهر برقا برن
اون وقته كه بايد فكر چاره بود[=Arial Black]:aatash:[=Arial Black]:please:
[=Arial Black]
خلاصه اينكه برق رفتن خيلي هم بد نيست
ميشه خيلي از جنبه هاي خوبش رو هم ديد
اگه بازم چيزي به ذهنم رسيد ميام مي گم:khandeh!:

سلام دوستان برق خلاقیت قطع نشه
بحث را برگردونم به بازی خلاقیت.
با یه دونه گردو چه کارهایی میشه انجام داد

میشه باهاش ضرب المثل ساخت(هرگردی...)
میشه پوستش رو کند تو دست وپای گربه گذاشت تا نتونه راه بره(خیلی با مزه میشه):khandeh!:
یه قل دو قل باهاش بازی کرد
میشه گذاشت تو جیب وباهاش پز داد:Khandidan!:
باهاش فسنجون درست کرد

حامی;7312 نوشت:

:Gig:

[=Arial Black]خوبترين حالتش ميشه شكوند و خوردش :Nishkhand:
ودر بدترين حالتش هم ميشه از يه گردو به عنوان سلاح سرد استفاده كرد:khandeh!:

با سلام و تشکر از مطالب متفکرانه عزیزان

این هم از جملات بنده:

کردو را میشه خورد

به رفقا هدیه داد

با رفقا خورد

پنهانش کرد و بعدا خورد

اکه دیدین سلام منم برسونین....

اکه برای کسیکه درخت گردو را ندیده درخت شو نشان بدی شعر
درخت کردو به این بزرکی درخت هندونه الله اکبر را می خونه

اگه به یه فردی نشان بدی که از دست شاگرداش زله شده میگه: تربیت نا اهل را چون گردکان--لفظ ترکی گردو--- بر کنبد است

خلاصه.......

جناب حامی نگفتی بالاخره که چی این همه ما را بازی می دی بالاخره همکرا هستیم یا واکرا

حامی;7312 نوشت:

سلام
اجازه آقا من موچم ، موچم (یادش بخیر..)
کلی خلاقیت نوشتم برای مواقع بی برقی اما خب تا رسیدم خونه و خواستم براتون بنویسم بازی عوض شد :Ghamgin:

اشکالی نداره بعدا باهاتون خشکه حساب میکنم :Nishkhand:

اگه دو تا بچه زلزله در حد n ریشتر!!! دورو برتون بود و هیچ گونه وسیله رفاهی تفریحی هم نداشتین، با یه گردو میتونین یک هند بال دیدنی راه بندازین...

من امتحان کردم :Kaf:

ایران پرود خوش اومدید
اشکالی نداره برق را به قبلی ها ضمیمه کنین
فقط مواظب باشید برق شما را نگیره.
-------------------
تذکر:هرچه بیشتر تلاش کنید که استفاده های غیر رایج بگویید خلاق تر(تفکر واگرا)بیشتر دارید زود پشیمون نشید با تمرین در موارد بعدی بهتر عمل می کنیم . فرزندان خود را هم با نمونه های محسوس تر بازی دهید تا خلاقیت شان پرورش یابد.به آنها وقت بدهید عجله نکنید و راهنمای یشان کنید چندتا اولی رو خودتون کمکشون کنید(البته اگه چیزی به ذهن خودتون رسید:khandeh!:)

طاها جون
کمی جدی تر شما میتونید من مطمئنم فعلا داری اوانس می دی؟
مثلا میگی...(میشه خورد. با رفقا . با دشمنا ، با رفقا و دوشمنا با هم و..)
نه، از نمونه زیر هم نباشه
گردو را من می خورم
تو می خوری
او می خورد
ما می خوریم
شما می خورید
آنها می خورند
خلاقیت تون رو کنین:Kaf:
البته نه از نمونه من تو او ...
-----------
نکته:به نظرم این تمرین برتری داره بر انشاء های ایام مدرسه.

براي هرچيزي تعريف خودش را دارد و گاه با تعريف‌هايش ديگران را متعجب مي‌کند براي مثال همين ديروز رضا از مادر که داشت حياط را جارو مي‌زد پرسيد: «مامان! زندگي يعني چه؟» و مادر که سال‌ها بود بي‌خيال از معناي زندگي؛ زندگي مي‌کرد و زندگي چهار نفر ديگر را مي‌چرخاند گفت: «يعني صبح و شب». پسر بچه توپ پلاستيکي‌اش را بالا انداخت و دوباره پرسيد: «بعد از صبح و شب چي؟» مادر که حواسش بيشتر به گرد و خاک‌هاي حياط بود تا سوال پسربچه بدون اينکه سرش را بالا بگيرد جواب داد: «يعني صبح بلند مي‌شوي صبحانه مي‌خوري، اتاقت را جمع مي‌کني، کار مي‌کني، تا ظهر، بعد ناهار مي‌خوري، بعد شام» پسربچه که نزديک‌تر به مادر شده بود دستش را جلوي صورت او گرفت و گفت:‌ «يعني ما هم مانند اين‌هاييم؟» مادر سرش را بالا گرفت کف دست پسر بچه‌اي مورچه‌اي فکر فرار بود...
شايد شما هم اگر کمي به حرف‌ها و رفتار کودکانتان فکر کنيد مي‌بينيد که دنياي آنها هم مانند رضا پر است از سوال‌هاي عجيب و غريب و باورنکردني که شنيدنش از زبان پسربچه يا دختري 5 تا 6 ساله مي‌تواند شما را سر جاي خودتان ميخکوب کند. سوال‌هايي که جواب دادن به آنها براي شما نه تنها سخت که گاه غيرممکن است، سوال‌هايي که شما هم روزگاري بسياري از آنها را در ذهن داشتيد. اما امروز چه؟ به دنياي بي‌سوال خود عادت کرد‌ه‌ايد و اين به دليل يافتن جواب‌ها نيست بلکه تنها دليلش گم شدن سوال‌ها و کم‌رنگ شدن شگفتي‌هاي دنيا در مقابل چشم شما است. در حالي که زنده بودن به سوال کردن و دنبال جواب گشتن است و بخش اصلي از اين زندگي در مدرسه رقم مي‌خورد. مدرسه‌اي که مي‌تواند به سوال‌هاي شما جواب دهد يا سوال‌هاي شما را بي‌جواب بگذارد و بگذرد و يا حتي آنها را سرکوب کند و شما را تبديل به آدمي کند خلاق يا فردي با ذهني مرده که با جواب‌هاي تکراري ديگران قانع مي‌شود. در دنياي امروز به‌خصوص در جوامع پيشرفته مهم‌ترين نوع آموزش، آموزشي است که خلاقيت را رشد مي‌دهد نه آموزشي که همه چيز را به دانش‌آموز ديکته کند. چرا که از بين بردن خلاقيت و بستن راه رشد آن، يعني ساکن شدن و متوقف‌ ماندن رشد و پيشرفت يک جامعه چرا که ذهن‌هاي پوياي آن به جاي آنکه فعاليت کنند ساکن شده‌اند و به جاي پيشرفت مدام درجا مي‌زنند و يا پس مي‌روند. در حالي که پي بردن به اهميت خلاقيت و رشد آن مي‌تواند به چرخ توسعه يک کشور، يک فرهنگ و يک جامعه آنچنان سرعتي بخشد که با هيچ چيز ديگري قابل قياس نيست.

من همیشه یک شمع و یک کبریت در یک مکان مشخص دارم که وقتی برق رفت با چشم بسته پیداش میکنم. روشنش میکنم و سایه بازی میکنم. وقتی هم برق بیاد یه صلوات بلند میفرستم. اگرهم طولانی بشه و حوصله ام سر بره ، گردو رو میشگنم و میخورم.

دوباره سلام :Bye:

اگر یک گردو رو نصفه روز بزارین تو ظرف آب بمونه ، کمی پوستش نرم میشه و از شکستنش جلوگیری میکنه. حالا خیلی راحت میتونین پوستش رو با چاقوی اره ایی یا اگه مثل من نجار باشی باشین و اره مویی داشتین ، تراش بدین.

مثلا راحت ترین طرحی که میتونین پیاده کنین یک سبد هست . اگر گردو رو به چهار ربع تقسیم کنیم ، باید دو ربع مجاور هم دیگه رو ببریم ولی یک مرز بینشون باید بگذاریم...

مغز توش رو هم که خالی کردین ، بدین مادر جان براتون ساندویچ درست کنن :tavallod:

عجب کاری کرده این حامی

هی خلاقیت که رشد می کنه!!!!! با با ای ول

چند روز دیگه ادامه بده ژاپن کیه غرب و امریکاهم به کردمون نمی رسن

@@@@@@@@@@@@شوخیه به کسی برنخوره@@@@@@@

یه جوری جناب حامی گفتند بازی
گفتم نکنه اومدن چندرسانه ای رو آباد کردن
خداییش طاهای عزیز راست گفتید حامی ودست اندرکارانشون سایت اسک دینو آباد کردن
خدابر توفیقاتشون بیفزاید(الهی آمین)
حالا یه عرض کوچک
من یه بازی برا خلاقیت دارم (شما قضاوت کنید این بازیه یا بازی جناب حامی)

به قول طاهای عزیز

@@@@@@@@@@@@شوخیه به کسی برنخوره@@@@@@@
لینک خلاقیت از چند رسانه ای
http://www.askdin.com/showthread.php?t=2361&p=7386

دوستان سلام
زنگ تفریح تموم
بابا خلاقیت شما تو مسیر بازی باشه
مثلا گردو را...
1- بخوریم
2- بکاریم
3- چشم برای آدم برفی
4- تیله بازی
5- یه قل دو قل
6- رنگ کنیم و سبد فانتزی از خشکبار درست کنیم
7- تسبیح درست کنیم
8- بشکنیم و پوسته خالی (نصفه) کلاه عروسک باشه
9- بذاریم لای در تا بسته نشه
10. پوستش را توی آب بجوشونیم خواص زیادی داره(عطارا میدونن)
11- با آنها ریاضی یاد بچه ها بدهیم
12- کلاغ ها را بازی بدهیم و غذا
13...
و..........
بازهم بگویم ناراحت نباشید ونترسید بنویسید لازم فکر مون از آک بودن خارج کنیم (البته حیفه)

حال اضافه کنین
کمی سخت تر شد ولی هرچی به ذهن تون میرسه بریزید بیرون
خارجی ها میگن بارش فکری یا طوفان فکریbrain stormداشته باشید

نتیجه کار

اگر در این بارش موفق باشید
در مسایل زندگی وقتی که اغلب می گویند [="Red"]من دیگه عقلم به جایی قد نمیده:Gig:[/] شما راه حل خوب ارائه می دهید:Mohabbat:

با سلام وعرض ادب و تشکر / ای کاش به گونه ای بگید و بنویسید که اگر از سایر انجمنها اومدن به انجمن شما چیزی دستگیرشون بشه

زمزم;7494 نوشت:
با سلام وعرض ادب و تشکر / ای کاش به گونه ای بگید و بنویسید که اگر از سایر انجمنها اومدن به انجمن شما چیزی دستگیرشون بشه

بازی خلاقیت: به این شکله که با یک گردو چه کارهایی میشه کرد.هرچی به ذهنتون میاد باید بنویسید

سلام

میشه باهاش کیک درست کنیم

میشه باهاش کارهای دستی هنری انجام داد

)پوست درخت گردو و پوست سبز گردو قابض است

باگردوميشه ترشي درست كرد.
باگردو ميشه به مورچه ها غذا داد(خيلي دوست دارند)
پوستش رااسياب كرد بديم به جوجه ها بخورند.
اگه يه كاسكويي(طوطي)داري كه تازه به حرف افتاده و امانت را بريده ميتوني بدي باهاش بازي كنه تا دوساعت ارامش روحي داشته باشي.
اگه از كسي خوشت نياد ميتوني پوستش را به چهارقسمت تقسيم كني وبه طرف بالا بگذاري زير پاهاش تاقسمتهاي تيزش بره تو پاش يا اينكه پوسته سبز گردو را بكشي به بهترين لباسش اون موقع است كه لباسش رنگ بگيره و حسابي............:khandeh!:
حالا اگه گردونداشتيم چي؟اگه يه روز به يك جشن عقد دعوت شديد ميتونيد دزدكي از تو سفره عقدبرداريد البته بايد بدونيدكه از نظر شرعي اشكال داره وعواقبش را هم درنظر بگيريد:Ealam:..

حتما که نباید گردو رو خود! میشه نخورد و دل بغل دستی رو آب کرد. :khandeh!:

میشه از یک گردو برای شلیک به هدف های متحرک و ثابت استفاده کرد. ترجیحا گردوش تازه باشه که سنگین تر باشه و البته بهتر ... :Khandidan!:

اگه پوست یا مغز گردو رو کمی بکوبین یه جوری که خیلی ریز ریز و پودر نشه ، بعد روی کاغذ بچسبونین . میشه یک نوع بافت برای شما . میتونین در کنارش از تکنیک کلاژ هم استفاده کنین که بسیار زیبا میشه:Kaf:

راستی ما قدیما برای نصف گردو اردو هم میرفتیم ، اما از این بچه های فست فودیه این دوره زمونه فکر نکنم از این بخار ها بلند بشه. :Ghamgin:

خیلی جالب شده دوستان می بینید الان از همون گردویی که تصور نمی کردیم می بینیم که چه استفاده هایی مطرح می شود .
از همه دوستان تشکر می کنم

تاپیک [="red"]چی شبیه چیه [/]نیز نوعی تمرین خلاقیت است می توانید آن جا هم خلاقیت خود را تقویت کنید

یک نکته در رابطه با خلاقیت :
آیا می دانید خلاقیت ارتباطی با هوش ندارد؟
افراد زیادی بودند که از لحاظ هوشی در حد نرمال بودند و ما رفاه امروزمون را مدیون آنها هستیم.
بکوشیم تفکر خلاق را در ذهنمون پرورش بدهیم و یا اینکه افراد خلاقی تربیت کنیم.
تشکر از دکتر حامی بزرگوار که این تاپیک مفید را ایجاد کردند. :Gol:

[="tahoma"]سلام دوستان
فکر کنم گردو بازی کافیه
موضوع بعدی را به عهده [="red"]اولین[/] کسی می گذارم که این جا سر می زند به نظرم طرح بدی نیست[/]

سلام من یه موضوعی به ذهنم رسیده با اجازه همگی مخصوصا جناب حامی مطرح میکنم:

اگر سه تا بچه قد ونیم قد دارید که تو خونه حوصلشون سر رفته وامکان بیرون رفتن هم ندارید چطوری سر اونا رو گرم میکنید؟

اولیش رو هم خودم میگم:
1-تو سر هر کدومشون دو تا کلاه پشمی میزارم تا حسابی سرشون گرم بشه :khandeh!:
2-داروی خواب آور بهشون میدم تا از دستشون خلاص بشم:Khandidan!:
3-نمیره یه قل دو قل :Kaf:
4-بینشون دعوا میندازم تا حسابی همدیگه رو کتک بزنن خسته بشن خوابشون بگیره:Narahat:
5-براشون قصه شنگول ومنگول میگم تا یه دفعه گرگه گولشون نزنه
6-براشون کتاب میخونم
7-کارنامه ابتدایی خودم رو بهشون نشون میدم تا اعتماد به نفسشون زیاد بشه!!!
8-یه دونه انار میندازم وسط هر کدوم زورش رسید برداره(فکر کنم آخرش آب انار بخورن):Khandidan!:
9-کامپیوتر رو روشن میکنم مطالب عمو حامی رو تو سایت نشونشون میدم(فکر کنم وسطش خوابشون بگیره:Nishkhand:)
10-سه تاشون رو با طناب به هم محکم میبندم میگم حالا بازش کنین
11-همه با هم اونقدر داد وفریاد میکنیم تا همسایه ها شاکی بشن بیان ما رو ببرن کلانتری، یه شب که تو بازداشتگاه بمونن دیگه حوصلشون سر نمیره.

اونقدر محلشون نمی ذارم تا خودشون می یان یه پیشنهادی می دن :khaneh::mohandes:

نیایش سبز;7712 نوشت:
اونقدر محلشون نمی ذارم تا خودشون می یان یه پیشنهادی می دن :khaneh::mohandes:

خب دلم براشون سوخت ولی راه حل بالایی کمک زیادی می کنه برای خلاقیتشون

من هم این کارا رو می کنم:
1- براشون نقاشی می کشم.
2- کتاب می خونم.
3- گرگم به هوا بازی می کنیم.
4- نقطه نقطه بازی می کنیم (حالا نمی دونم شما چی میگید به این بازی)
5- ازشون می خوام هر کدوم که هر سوره ای رو بلده بخونه
6- ازشون می خوام که با هم خونه رو مرتب کنیم.
7- ازشون می خوام که برام قصه بگن
8- ازشون می خوام که برن معلم بازی کنن تا من یه نفس راحتی بکشم :Nishkhand:
9- ازشون می خوام که کتاباشونو بیارن و نشونم بدن
10- ازشون می خوام که کارتون نگاه کنن
11- براشون قصه می گم
12- ازشون می خوام که برن بخوابن دیگه چه خبره ، خسته شدم :Narahat:

خودم میشینم پای کامپیوتر و اونا رو هم ول میکنم هر کاری دلشون بخواد بکنن!

بعدش هم اگه کار بدی کرده بودن حسابی دعواشون میکنم.

صدفی;7725 نوشت:

:Kaf:

بابا اي ول نگفتم بالاخره يه چيزي مي شين؟
اين محمد ديگه استعداداش خيلي داره شكوفا مي شه!!!!!!!!!!

اين همه سوالش ام از شكوفاييه استعدادشه

صدفی;7725 نوشت:

آخه چطور دلت میاد ما را به حال خودمون رها کنی؟

گل نرگس;7737 نوشت:

آخه چطور دلت میاد ما را به حال خودمون رها کنی؟

به ظاهرشون نگاه نکنید ، گول می خوریییدااا.
به وقتش یه آتیشی به پا می کن که نگو و نپرسسس

کلید فیوز رو میزنم بهشون میگم برق رفته بعد هم از همون گردوها بهشون میدم میگم حالا تو این تاریکی با گردوها بزنین توسروکله ی هم دیگه هرکس تو تاریکی به هدف(کله ی اون یکی) زد برندست:khandeh!:

مراقب باشین خلاقیت خودتون جایی مطرح نکنین . فقط بین خودمون باشه. اوضاع کشور برای افراد خلاق ام نیست.
لذت بدم واقعا نکات جالبی مطرح می شود.
من فقط یه دونه اضافه کنم
ازشون مخوام به برو بچه های این تاپیک دعا کنن چون بالاخره کسانی هم پیدا شدن برای بچه ها برنامه داشته باشن
----------
نکته: بسیاری کودکان با یتیم ها فرقی ندارن مادر گرفتار کار خود و پدر هم.
و دیگر هیچ

پسری تو آسان سور دختری را چند مرتبه دیده و به او لبخند زده چه تفاسیری برای این رفتار می توان داشت؟

احتمالا پسره چند واحد از درساش رو حذف کرده تا وقت اضافی برای ارتباط برقرار کردن با پنجاه و هفتمین دختر رو داشته باشه

استغفرالله...خواهرش بوده
خواهر زاده اش بوده
برادر زاده اش بوده
خواهر رضاعیش بوده
خواهر ناتنیش بوده
دختر بچه بوده
آخه آقای حامی چرا برا بچه مردم حرف در میاری خوبیت نداره.
میگن تا هفتاد بار کار برادر مومنت رو توجیه کن.

حامی;7893 نوشت:
پسری تو آسان سور دختری را چند مرتبه دیده و به او لبخند زده چه تفاسیری برای این رفتار می توان داشت؟

سلام
فکر کنم با این سوال خلاقیت در زمینه حرف در آوردن برای مردم در ما شکوفا میشه. :Khandidan!:

خب ، فعلا ..
عشقه دیگه :Mohabbat: همیشه که نمیشه گریه کرد!!