فرق قربانی کردن مشرکان فرزندانشان را برای بت و قربانی شدن عبدالله پدر

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرق قربانی کردن مشرکان فرزندانشان را برای بت و قربانی شدن عبدالله پدر

:Ealam:در قرآن از اینکه مشرکین پسرانشان را به بپای بتها قربانی می کردند به شدت انتقاد شده است ،چگونه است که عبدالمطلب تلاش می کند در پاسخ به نظرش عبدالله را قربانی کند ؟مگر این رفتار مشرکان نبود ؟ چرا از پیامبر نقل شده که من فرزند دو ذبیحم ؟آیا پیامبر به این افتخار می کرده است ؟اصلا مگر نذر به قتل درست است ؟:Gig:

_در فلسفه اخلاق علاوه بر حسن فعلی باید حسن فاعلی هم لحاظ شود تا فعلی حسن شمرده شود مثلا دو نفر به دو فقیر کمک میکنند یکی برای خداودیگری برای خود نمایی وریا .لذا باید نیت نیزدرست باشد.قربانی برای خدا وقربانی برای بت نیز از همین مقوله است
_امر به قربانی شد ولی هیچ گاه قربانی بالفعل صورت نگرفت .می توان گفت برای امتحان ما مورین به قربانی چنین امری صورت گرفته است
_دیگر اینکه منقبت وفضیلتی برای حضرت عبدالله (ع) شمرده میگردد

کاوه;377 نوشت:
:ealam:در قرآن از اینکه مشرکین پسرانشان را به بپای بتها قربانی می کردند به شدت انتقاد شده است ،چگونه است که عبدالمطلب تلاش می کند در پاسخ به نظرش عبدالله را قربانی کند ؟مگر این رفتار مشرکان نبود ؟ چرا از پیامبر نقل شده که من فرزند دو ذبیحم ؟آیا پیامبر به این افتخار می کرده است ؟اصلا مگر نذر به قتل درست است ؟:gig:

به نام خدا
سلام

من فرزند دو ذبیحم یعنی چی ؟

با تشکر

vahid_barvarz;233135 نوشت:
به نام خدا
سلام

من فرزند دو ذبیحم یعنی چی ؟

با تشکر

با سلام

انا ابن الذبيحين

پيغمبر اكرم حضرت محمد (ص) فرموده اند: انا ابن الذبيحين يعني من فرزند دو قرباني هستم ذبح اسماعيل بن ابراهيم و ذبح عبدالله بن عبدالمطلب.

یک سوال!!

مگه خدا بعد از ذبح حضرت اسماعیل نگفت که دیگه این واقعه تکرار نمیشه

و از هیچ بنده ای نمی خوایم عزیزش رو بکشه!! فقط این امتحان مخضوص حضرت ابراهیم (ع) بود!!

الان برام مجهول پیش اومد!! خیلی بحث های سنگین می شه تو فروم که دونستنش اگه با اگاهی همراه نباشه گمراهی میاره و اگه هم شیر فهم بشه آدم بصیرت آدم زیاد می شه

آنگاه که هدایت شدم;233160 نوشت:
یک سوال!!

مگه خدا بعد از ذبح حضرت اسماعیل نگفت که دیگه این واقعه تکرار نمیشه

و از هیچ بنده ای نمی خوایم عزیزش رو بکشه!! فقط این امتحان مخضوص حضرت ابراهیم (ع) بود!!

الان برام مجهول پیش اومد!! خیلی بحث های سنگین می شه تو فروم که دونستنش اگه با اگاهی همراه نباشه گمراهی میاره و اگه هم شیر فهم بشه آدم بصیرت آدم زیاد می شه

کسی نمی خواد جوابم رو بده

خیلی مهمه

سلام

کاوه;377 نوشت:
در قرآن از اینکه مشرکین پسرانشان را به بپای بتها قربانی می کردند به شدت انتقاد شده است ،چگونه است که عبدالمطلب تلاش می کند در پاسخ به نظرش عبدالله را قربانی کند ؟مگر این رفتار مشرکان نبود ؟ چرا از پیامبر نقل شده که من فرزند دو ذبیحم ؟آیا پیامبر به این افتخار می کرده است ؟اصلا مگر نذر به قتل درست است ؟

از کارشناس محترم درخواست دارم لطفا سوالات بالا را پاسخ دهند..

[="Red"]به نام خدا[/]

[="SeaGreen"]سلام[/]

[="Purple"]این تاپیک رو مطالعه بفرمایید انشاءالله که به پاسخ پرسشتون برسید :[/]

http://www.askdin.com/thread1057.html

[="purple"]موفق باشید ![/]

:Sham:'lljpfuttdyd

کاوه;377 نوشت:
در قرآن از اینکه مشرکین پسرانشان را به بپای بتها قربانی می کردند به شدت انتقاد شده است ،چگونه است که عبدالمطلب تلاش می کند در پاسخ به نظرش عبدالله را قربانی کند ؟مگر این رفتار مشرکان نبود ؟ چرا از پیامبر نقل شده که من فرزند دو ذبیحم ؟آیا پیامبر به این افتخار می کرده است ؟اصلا مگر نذر به قتل درست است ؟

سوال بسیار جالب و بجاییست
نمی دونم چرا کارشناسی به ان جواب نمی دهد

من فکر می کنم ممکنه این احادیث و این داستانها ساختگی باشه

بی نظیر;436665 نوشت:
سوال بسیار جالب و بجاییست
نمی دونم چرا کارشناسی به ان جواب نمی دهد

من فکر می کنم ممکنه این احادیث و این داستانها ساختگی باشه

تو اینجا جوابشو دادن

http://www.askdin.com/thread1057.html

موضوع قفل شده است