راهنمايي واسه علم آموزي

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمايي واسه علم آموزي

سلام خدمت دوستان

خيلي ساده و راحت ازتون راهنمايي ميخواستم

من در هفت روز هفته
1- علاوه بر مطالعه درسي 2 روز را براي مطالعه و گوش كردن به سخنراني مذهبي(اخلاقي و....)

2- علاوه بر مطالعه درسي 2 روز را براي مطالعه و گوش كردن به سخنراني سياسي(دشمن شناسي و...)

3- علاوه بر مطالعه درسي 2 روز را براي مطالعه و گوش كردن به سخنراني طب سنتي

قرار داده ام حالا از شما مي خواستم واسه هر كدوم از اينا مذهبي ، سياسي و طب سنتي كتاب و سخنراني معتبر و مفيد معرفي كنيد تا هم خودم استفاده كنم هم اگه دوستاي ديگه مايل بودن استفاده كنند.

خودم اينارو انتخاب كردم ولي مطلب و كتاب و سخنراني درموردشون كم دارم

1- مذهبي(رساله)
2-سياسي(امام خامنه اي حاج آقا طائب آقاي رائفي پور)
3-طب سنتي(دكتر روازاده)
با تشكر از دوستان عزيز

يا علي

کارشناس بحث : حامی

سلام
پیشنهاد می کنم سخنرانی های دکتر رحیم پور رو گوش کنید.
و برای اخلاق هم آقای قرائتی .

راستي دوستان من يه مشكل خيلي بدي هم دارم و اون اينه كه خيلي فكر بد ميكنم يعني فكرم بدجوري مشغول هست به همه چي فكر ميكنم

يه بار فك ميكنم اگه يه مداح بشم فلان ميكنم

يه روز فك ميكنم بچه حزب اللهي درجه يك بشم

يه روز ميگم برم سراغ ول معطلي(سيگار و علافي و ....)

يه روز ميگم بچه درس خون بشم يه بار ميگم .......

طوري ميشه كه ديگه تو يه ساعت انقد فك ميكنم كه چي بشم چه جور بشم اعصابم خورد ميشه و سرم درد ميكنه
اين يه مشكل اساسي رو همم اگه راه حلي براش داريد كنار اين سوالات جواب بديد با تشكر

با سلام
برای مذهبی کتاب گناهان کبیره هم خوبه مطالعه کنین و گناه رو بشناسین بگردین میتونین تو اینترنت پیداش کنین و سخنرانیهای اخلاقی گوش کنین سخنرانی مطالب اعتقادی هم خوبه روش کار کنین هم اعتقادات خودتون قوی میشه هم وقتی ازتون سوالی کردن نمیمونین جواب میدین
مسائل سیاسی تو جزییاتش وارد نشین ولی خب دونستن کلیات خوبه
طب سنتی خوبه ولی اگه مل کنین وگرنه بدونین و پشت گوش بندازین به درد نمیخوره به نظر من زیاد توش غرق نشین بیشتر رو اعتقادات و اخلاق کار کنین و علوم روز در کل سعی کنین از به اصطلاح وشنفکرا عقب نیفتین
موفق باشین

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام دوست عزیز
ان شالله کارشناسان به خوبی راهنماییتون خواهند کرد:Gol:
[/]

reza1001;276132 نوشت:

سلام دوست عزیز
درون ما یعنی تفکرات ما ترکیبی از عقل و احساس یعنی هواهای ماست ،
برای اینکه بتونین بهترین تصمیم رو بگیرین باید شناسایی کنین که هر کدوم از این برنامه ها که برای آیندتون دارین رو چه حسابیه ؟ و در ضمن باید توانایی هاتون رو هم بشناسید که برنامه ریزیتون واقعی تر باشه .
از دعا غافل نشین . انشالله که خدا یاریتون کنه .

reza1001;275331 نوشت:
راهنمايي واسه علم آموزي سلام خدمت دوستان خيلي ساده و راحت ازتون راهنمايي ميخواستم من در هفت روز هفته 1- علاوه بر مطالعه درسي 2 روز را براي مطالعه و گوش كردن به سخنراني مذهبي(اخلاقي و....) 2- علاوه بر مطالعه درسي 2 روز را براي مطالعه و گوش كردن به سخنراني سياسي(دشمن شناسي و...) 3- علاوه بر مطالعه درسي 2 روز را براي مطالعه و گوش كردن به سخنراني طب سنتي قرار داده ام حالا از شما مي خواستم واسه هر كدوم از اينا مذهبي ، سياسي و طب سنتي كتاب و سخنراني معتبر و مفيد معرفي كنيد تا هم خودم استفاده كنم هم اگه دوستاي ديگه مايل بودن استفاده كنند. خودم اينارو انتخاب كردم ولي مطلب و كتاب و سخنراني درموردشون كم دارم 1- مذهبي(رساله) 2-سياسي(امام خامنه اي حاج آقا طائب آقاي رائفي پور) 3-طب سنتي(دكتر روازاده) با تشكر از دوستان عزيز يا علي

سلام
ممنون از اعتمادتون
این سؤال هم از موارد زیر نباشد؟ ما برنامه بدهیم الکی...:Nishkhand:

reza1001;276132 نوشت:
راستي دوستان من يه مشكل خيلي بدي هم دارم و اون اينه كه خيلي فكر بد ميكنم يعني فكرم بدجوري مشغول هست به همه چي فكر ميكنم يه بار فك ميكنم اگه يه مداح بشم فلان ميكنم يه روز فك ميكنم بچه حزب اللهي درجه يك بشم يه روز ميگم برم سراغ ول معطلي(سيگار و علافي و ....) يه روز ميگم بچه درس خون بشم يه بار ميگم ....... طوري ميشه كه ديگه تو يه ساعت انقد فك ميكنم كه چي بشم چه جور بشم اعصابم خورد ميشه و سرم درد ميكنه اين يه مشكل اساسي رو همم اگه راه حلي براش داريد كنار اين سوالات جواب بديد با تشكر

سلام
ممنون از اعتمادتون
از قدیم گفته اند: آهستگی و پیوستگی عمل و برنامه شرط موفق شدن است
رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.
خب برنامه هرکسی باید متناسب با ظرفیت شناختی، مهارت ها و امکاناتش باشد. سن شما؟ تحصیلات؟ کار فعلی تان مهم است.
ولی از همه که بگذریم. بهترین روش این است که در آغاز راه هرگز گام بزرگ برندارید. هدف تان را به چند هدف کوچک تقسیم کنید. این امر به شما انرژی می دهد و موفقیت را در هر ایستگاه لمس می کنید.
- به طور کلی افراد نوع آموزش شان هم به سبک یادگیری و حافظه آنها بستگی دارد. برخی بصری هستند و مطالعه برایشان لذت بخش است. برخی سمعی هست شنیدن بیشتر از دیدن کمک شان می کند. شما می توانید از شیوه های مختلف استفاده کنید ولی آن چه با شما هماهنگی دارد را بیشتر انجام دهید. به عنوان نمونه اگر شنیداری هستید می توانید با تماس به دفتر رادیو معارف از آنها بخواهید برنامه هفتگی شان را برای تان بفرستند و شما متناسب بانیاز و برنامه در طول هفته از آنها استفاد کنید.
- چون فرمودید بسیاری از برنامه های شما استمرار ندارد. توصیه می کنم اولا از ابتدا گام بزرگ برندارید. به عنوان نمونه رهبر انقلاب دیروز به نخبه ها فرمودند: «هر روز دو آیه با تفکر بخوانید.» خب دو آیه در هر روز بهتر از این است که یک هفته روزی یک جز بخوانیم و تا سال بعد دست به قرآن نزنیم. حضرت علی (ع) فرمودند: کار مستمر کم بهتر از کار زیادی است که انسان از آن خسته و ملول شود؛ قلیل تدوم ارجی من کثیر ملول منه(نهج البلاغه حکمت 278). دوم این که برای استمرار کار مانند طلاب دروس را با افرادی بااراده بحث روزانه کنید.
کتب اخلاقی: باید خواند آن هم کم ولی مدوام. مثل کتاب معراج السعاده یا گناهان کبیره شهید دستغیب
کتب اعتقادی: اعتقادات آیت الله مصباح یزدی برای سطح دانشجویان و طلاب.
دشمن شناسی: شنیدن سخنرانی هایی مربوط به شیطان شناسی خیلی زیاد نیست هفته 2-3 ساعت خوب است. بیشتر تمرکز داشته باشید روی سخنان رهبری و در جریان اخبار باشید می تواند اهم آن را از سایت های خبری بخوانید.
در مورد طب سنتی من به نظرم بهتر است کتاب احادیث پزشکی نشر دارالحدیث را بخوانید. شنیدن سخنرانی های در این باره ضرر ندارد. ولی چون کار علمی جدی روی این طب نشده است. پیشنهاد می کنم به چیزی عمل کنید که نظر نادر و خاص نباشد. و مورد قبول متخصصان و پزشکان مختلف باشد.
- اما
اما آن چه که بسیار مهم است این که نباید درس تان فدای برنامه های فوق برنامه مثل مطالعه طب سنتی باشد. این را هم کم و مستمر.
در مورد فکرتان
باید فرق بگذاریم بین فکر بد کردن و بد فکر کردن. چیزی که بین این دو مشترک است این است که هر دو ما را از مسیر باز می دارد. این که ذهن تان را نمی توانید مهار کنید فکر بد کردن نیست. مگر این که فکرتان به سمت افکار بد برود. چون گاهی انسان بد فکر می کند ولی فکر گناه هم نمی کند.
نماز بادقت، ورزش،مشاوره، برنامه ریزی مکتوب زیر نظر استاد، تفکر به نشانه های خدا، ریاضیات و منطق، ذکر خدا، مطالعه روشمند، مباحث طلبگی دروس، کار و فعالیت، دوستان فعال و معنوی و...می توانند بر فکر ما اثر مثبت بگذارند تا هم خوب فکر کنیم و هم فکر خوب بکنیم.
موفق باشید

موضوع قفل شده است