آیا فاطمه(س) مادر من هم هست؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا فاطمه(س) مادر من هم هست؟

کارشناسان عزیز آیا حدیثی موثق مبنی برین که فاطمه(س) حکم مادری برهمه شیعیان را دارد(هم سیدها وهم غیره) وجود دارد؟

کارشناس بحث : مجید

مشتاق فاطمه(س);273748 نوشت:
کارشناسان عزیز آیا حدیثی موثق مبنی برین که فاطمه(س) حکم مادری برهمه شیعیان را دارد(هم سیدها وهم غیره) وجود دارد؟

مشتاق فاطمه(س);273748 نوشت:

کارشناس بحث : مجید

با صلوات بر محمد وآل محمد
وسلام بر شما ره پویان راه اهل بیت(ع)در مورد سوال مربوط باید عرض کنم که :
حضرت زهرا (س)، از نظر نسبى، فقط مادر كسانى هستند كه از طرف پدرى يا مادرى سلسله‏ى آباء و اجداد آنان به ايشان منتهى مى‏گردد. و سايرين چه شيعه و غير شيعه، حضرت زهراء (س) مادرشان نخواهد بود. از آنجا كه ازدواج شيعيان، با هم مذهب خودشان است و در ميان آنان عده زيادى از نسل و اولاد فاطمه زهرا (س) هستند معمولًا هر شيعه‏اى اگر در مورد آباء و اجداد و مادران و جدّات خود يك بررسى كند در ميان آنان فردى كه از نسل حضرت زهرا (س) باشد، يافت مى‏شود و اگر يافت شد، قطعاً از نسل و فرزندان ايشان خواهد بود. اما گاه مقصود از اينكه ما فرزندان ايشان هستيم، فرزند نسبى نيست، مقصود اين است كه ايشان مادر معنوى ما و ما فرزندان معنوى ايشان هستيم. از آنجا كه كسانى كه الگوى هدايت ما هستند حق حيات معنوى بر گردن ما دارند، ما آنان را به منزله پدر يا مادر معنوى خود تلقى مى‏كنيم. همچنانكه وقتى در مورد استاد و معلم خود مى‏گوئيم، حق پدرى بر گردن ما دارد او پدر ماست و ما فرزندان اوئيم مقصود اين نيست كه از لحاظ نسبى او پدر ما و ما فرزند او هستيم،بلکه از جهت معنوی می باشد.
التماس دعا

موضوع قفل شده است