*¤✿ شاهچراغ (علیه السلام)، سومین حرم اهل بیت ✿¤* صــــوتـــی ♫

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
*¤✿ شاهچراغ (علیه السلام)، سومین حرم اهل بیت ✿¤* صــــوتـــی ♫

شیـــــــــراز ، شهــــــــــر شاهچـــــــــــراغ :doa(6):

شیراز در دهه ی کرامت از حال و هوای خاصی برخوردار است. اگر پای حرف دل شیرازی ها بنشینیم همه از شاهچراغ به عنوان محرم دل یاد می کنند. ایران به برکت وجود سه حرم مطهر در سه گوشه از خاک مقدسش، حرم رضوی در مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه در قم، و شاهچراغ در شیراز به اوج کرامت در کرانه ی معرفت رسیده است. این افتخار بزرگ برای ایرانیان مسلمان مبارک و گرامی است.

:goleroz: دانلود با کیفیت عالی با حجم 7.47 مگابایت :goleroz:
:parvaneh: دانلود با کیفیت عادی با حجم 1.88 مگابایت :parvaneh:

head
ღღღ تولید اختصاصی اسک دین ღღღ

ای کاش وصله ی دیوار های حرمت شوم

ای کاش در میان چلچراغ حرمت بیارامم و هیچ کس مرا از بهشت حرمت بیرون نبرد

آسمان حرمت تمام آسمان ها را از یاد دل میبرد

ستاره های حرمت چنان زیبا سوسو میزنند

که انگار مکانی مقدس را نورباران میکنند

که آن مکان به حق پاک است و مقدس

دستمان را بگیر ای شاهچراغ شیراز

[b]content[/b]

:parandeh: دانلود با کیفیت عالی با حجم 728 کیلوبایت :parandeh:
:parandeh: دانلود با کیفیت عادی با حجم 376 کیلوبایت :parandeh:

دستان مبارک

نامش احمد خسروی کارمند شبکه بهداری شازند اراک است. شرح حال خود را که به دستان مبارک حضرت احمدبن موسی شفا پیدا نموده چنین ذکر می کند: ((یا من اسمه دواء و ذکره شفاء)) السلام علیک یا احمد بن موسی(ع) یا شاهچراغ. من در تاریخ 73/2/5 به علت کمر درد شدید به دکتر مراجعه نمودم و تشخیص دادند که دیسک کمر دارم و باید حتما عمل کنم. ده روز استراحت کامل در منزل دادند که اینجانب استراحت مطلق نمایم. بعد از چند روز احساس نمودم پای راستم حس ندارد. جریان را به دکتر یونس حیدری که پزشک من بود رساندم. ایشان بعد از معاینه اینجانب آه بلندی کشید. گفتم دکتر چه شده؟ گفت بهتر است هرچه زودتر به اراک بروی. مرا با آمبولانس به اراک انتقال دادند. در آنجا دکتر شیخ حسنی و دکتر پور خلیلی مرا جواب دادند که دیسک کمرش را عمل می کنیم ولی حس به پای او نمی توانیم بدهیم. من زیر گریه زدم. احساس بی کسی و غریبی سراپای وجودم را فرا گرفته بود. مرا به خانه آوردند. زیاد گریه کردم. از گریه من همسرم نیز به گریه افتاد. ناگهان برق امیدی در دلم جرقه زد. با ارادتی که به حضرت احمدبن موسی(ع) داشتم متوسل شدم به شاهچراغ. ساعت 7 شب چون زیاد گریه کرده بودم از خستگی خوابم برد. در خواب آقا حضرت احمدبن موسی را دیدم که با دستان مبارکشان به کمرم دست کشیدند و فرمودند:(( بلند شو! بلند شو! )) از خواب بیدار شدم در حالیکه سر پا ایستاده بودم. بی اختیار فریاد زدم ((الله اکبر)) از صدایم اهل منزل فهمیدند شفا پیدا کرده ام. تا 12 شب همسایه ها و آشنایان به عیادت من می آمدند و تا 4 صبح حالتی روحانی همه را گرفته بود و ((سبحان الله)) می گفتند. فردای آنروز همسایه ها همگی از زن و مرد به دیدنم آمدند و طلب حاجت از مولایم احمد بن موسی(ع) می کردند. آش برپا نمودند و تمامی اهل محل را آش نذری دادند و مرا جهت پابوسی مولایم حضرت شاهچراغ(ع) به شیراز بدرقه نمودند. روز 73/2/18 ساعت 9 صبح به آستان مقدس حضرت احمدبن موسی(ع) مشرف شدم. خیلی شلوغ بود. شهید آورده بودند. بعد از نماز زیارت که در حرم خواندم حالت روحانی عجیبی داشتم. از خود بیخود شدم و به گفته همسرم بمدت 2.5 ساعت بیهوش شدم و زائرین که از گفته های همسرم که گفته بود این شفا شده ی احمد بن موسی(ع) است از شفای من مطلع شده بودند و بر سر و صورتم برای تبرک دست می کشیدند.

صلوات . پایگاه آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام

چه دردیست در میان جمع بودن

ولی در گوشه ای تنها نشستن
برای دیگران چون کوه بودن
ولی در چشم خود آرام شکستن
برای هر لبی شعری سرودن
ولی لبهای خو همواره بستن به نزد عاشقان چون سنگ خاموش
ولی در بطن خود غوغا نشستن
به غربت دوستان بر خاک سپردن
ولی در دل امید به خانه بستن
به من هر دم نوای دل زند بانگ
چه خوش باشد از این غمخانه رستن..!

سلام آقا یادتون بهشت .... قربونتون برم
حاجت ... حاجت ...حاجت....
غرق آرزو میشم در بارگاهتون

تواشیح بسیار زیبای
«آقا جون احمد بن موسی(ع)/مولای ما به ما نگاه کن»
در وصف
«حضرت احمد بن موسي شاهچراغ (ع)»

بمناسبت بزرگداشت حضرت شاهچراغ
ترانه ای به لهجه شیرازی اثر بیژن سمندر

بیژن سمندر شاعر نامدار محلی شیرازی ، سروده ای زیبا بنام شاهچراغ دارد.
این سروده به لهجه زیبای شیرازی سروده و توسط کاووس سمندر (به گمانم برادر ایشانست) خوانده شده است.

متن شعر:

ای شاه نور و چلچراغ // آقوی آقام یا شاچراغ
یِه کِش دیگه جارم بزن // بکن صدام یا شاچراغ
از در بگی بو پا میام // از دار بگی بو پر میام
می‌خوام به پابوست بیام // با سر میام یا شاچراغ
بستت منم، خستت منم // پابند گلدستت منم
زنجیر عشقت همه جو // بسته به پام یا شاچراغ
دنیا چه بی مهر و وفان // مردم چه بی‌ذوق و صفان
شیرازیا تو رو دارن // کاکوی کاکام یا شاچراغ
شیراز ما چو ایمون داره // اهلش به تو ایمون داره
حفظش بکن نیذور بچاد // نیذور بچاد یا شاچراغ
شیرازیا رو دوشته‌ باش // هوای این رو دوشته باش
ببه ببم، بووای باوام // آقوی آقام یا شاچراغ

کتاب گویای زندگی‌نامه امامزاده «سیدامیراحمد بن موسی کاظم(ع)» ملقب به شاهچراغ؛
تولید گنجینه صوتی تبیان،
با صدای «حامد قاسمی» به مدت 19 دقیقه و 9 ثانیه

اذن دخول حرم مقدس «حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع)»
به مدت دو دقیقه و 49 ثانیه

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ
یا سَیِّدی یَا بنَ رَسُولِ اللهِ اَنَا العارِفُ بِحَقِّکَ اَتَیتُکَ مُستَجیراً بِذِمَّتِکَ قاصِداً اِلی حَرَمِکَ مُتَوَسِّلاً اِلَی اللهِ تَعالی بِکَ، ءَاَدخُلُ یا اللهُ، ءَاَدخُلُ یا رَسُولَ اللهِ، ءَاَدخُلُ یا اَمیرَالمُؤمِنینَ، ءَاَدخُلُ یا فاطِمَةَ الزَّهرآءَ سَیِّدَةَ نِساءِ العالَمینَ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا حَسَنَ بنَ عَلِیّ ٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا حُسَینَ بنَ عَلِیّ ٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا عَلِیَّ بنَ الحُسَینِ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا مُحَمَّدَ بنَ عَلِیّ ٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا جَعفَرَ بنَ مُحَمَّدٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا مُوسَی بنَ جَعفَرٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا عَلِیَّ بنَ مُوسَی الرِّضا، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا مُحَمَّدَ بنَ عَلِیّ ٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا عَلِیَّ بنَ مُحَمَّدٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا حَسَنَ بنَ عَلِیّ ٍ، ءَاَدخُلُ یا مَولایَ یا حُجَّةَ اللهِ صاحِبَ الاَمرِ وَ العَصرِ وَ الزَّمانِ، ءَاَدخُلُ یا اَیُّهَا السَّیّدُ الشَّهیدُ یا سَیِّدُ اَمیرُ اَحمَدُ بنُ مُوسَی الکاظِمِ، ءَاَدخُلُ یا مَلائِکَةَ اللهِ الُموَکَّلینَ بهِذَا الحَرَمِ الشَّریفِ المُبارَکِ صَلَواتُ اللهِ وَ سَلامُهُ عَلَیکُم اَجمَعینَ وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

ترجمه:
به نام خداوند بخشنده مهربان
ای آقای من ای فرزند پیامبر خدا، حق تو را می دانم، آمده ام در پناه و امان تو باشم.
به سوی حرم تو آمده ام که به پروردگار بلند مرتبه به وسیله تو نزدیک شوم.
ای پروردگار، اجازه ی ورود به من می دهی؟ ای پیامبر خدا، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای امیـــر مومنان، اجـــازه ی ورود به من می دهی؟
ای فاطــمه زهرا، سرور تمام زنــان جهان اجــازه ی ورود بــه من می دهی؟
ای مولای من ای حسن فرزند علی، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای حسین فرزند علی، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای علی فرزند حسین، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای محمد فرزند علی، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای جعفر فرزند محمد، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای موسی فرزند جعفر، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای علی فرزند موسی، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای محمد فرزند علی، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای علی فرزند محمد، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای مولای من ای حسن فرزند علی، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای حجت خدا، صاحت امر و زمان و زمانه، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای سید شهید ای سید امیر احمد فرزند موسی کاظم، اجازه ی ورود به من می دهی؟
ای فرشتگان خدا که موکل این حرم شریف و مبارک هستید، اجازه ی ورود می دهید؟
صلوات و درود، رحمت، و برکات خدا بر شما همگان باد.

فایل: