صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گفتگو با یکی از بازیگران فیلم موهن+اولین عکس تائید شده از کارگردان فیلم موه

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۰
  نوشته
  1,045
  حضور
  2 روز 4 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  25
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  8192

  گفتگو با یکی از بازیگران فیلم موهن+اولین عکس تائید شده از کارگردان فیلم موه
  «سیندی لی گارسیا» بازیگر فیلم موهن «بی گناهی مسلمانان» گفت: «سم باسیل» کارگردان فیلم باید تاوان بدهد، شاید در این دنیا تاوان ندهد ولی مطمئنا در آن دنیا در پیشگاه خداوند باید جوابگوی کاری که انجام داده است، باشد. «بی گناهی مسلمانان» بازیگر آمریکایی که در فیلم موهن «بی گناهی مسلمانان»، نقش مادر دختر 12 ساله‌ای را بازی کرده، در مصاحبه‌ای با سایت سینمایی «هالیوود ریپورتر» از جزئیات فیلم موهن «بی گناهی مسلمانان»، چگونگی بازی در این فیلم و ... گفته است.
  مشروح این مصاحبه را در زیر می‌خوانید.
  گفتگو با یکی از بازیگران فیلم موهن+اولین عکس تائید شده از کارگردان فیلم موه

  بازی در این فیلم چه اثری بر زندگی شما گذاشته است؟
  من شغلم که پرستاری از کودکان است را از دست داده‌ام، همه از اطراف من پراکنده شده‌اند، آن‌ها از اینکه با من در ارتباط باشند، می‌ترسند.
  چه کسی شما را برای بازی در این فیلم استخدام کرد؟
  «سم باسیل». من یک فراخوان انتخاب بازیگر دیدم و برای گزینش رفتم و آنجا اسامی آدم‌های سرشناس زیادی را دیدم ولی نمی‌توانم از آن‌ها نام ببرم، چون هر کدام از آن‌ها در مرحله‌ای از این پروژه جدا شدند.
  آیا این افراد جزو بازیگران بودند؟
  بازیگر، تهیه‌کننده و همچنین کارگردان.
  چه کسی فیلم را کارگردانی کرد؟
  من می‌توانم به شما بگویم که چه کسی آن را نوشته است، او مردی به نام «سم باسیل» بود، مقصر اصلی اوست.
  آیا کارگردان فیلم کسی است که ما او را می‌شناسیم؟
  بله، ممکن است شما هم او را بشناسید.
  صحنه‌ای هست که شخصیتی که تو به جای آن بازی کرده‌ای، به [حضرت] محمد توهین می‌کند؟
  بازیگران این فیلم حقیقتا فریب داده شدند، صدای من کاملا دوبله شده بود و آن صدای من نبود. من تا زمانی که کلیپ فیلم منتشر شد، در این باره هیچ نمی‌دانستم، تنها نقش من بازی در نقش مادری بود که با دختر و همسرش درباره مردی به نام «مستر جورج» صحبت می‌کرد. من فیلمنامه کامل هر آنچه که در فیلم گفته‌ام را دارم. در این فیلم دختر من توسط شوهرم به همسری مردی به نام «مستر جورج» درآمد بود و من به خاطر آنکه این مرد را ستایش می‌کرد، مسخره‌اش می‌کردم. آن‌ها (سازندگان فیلم) بعدا نام «مستر جورج» را کلا به «محمد» تغییر داده بودند.
  آیا آن‌ها چیز دیگری از گفته‌های تو را دوبله کرده بودند؟
  این تنها قسمتی از بازی من بود که تحریف شده بود. من حتی به خاطر نمی‌آورم که در این کار احمقانه ‌چه گفتم و چه کردم، من حتی نمی‌توانم آن را تماشا کنم، چون به شدت مرا آزار می‌دهد.
  آخرین باری که با «سم باسیل» صحبت کردی، چه زمانی بود؟
  من صبح روزی که در لیبی، خشونت‌ها به اوج رسید، به او زنگ زدم و از او پرسیدم «چرا این کار را کردی؟»، او گفت: «سیندی، به دنیا بگو که بی‌گناهی»، او گفت که یک نویسنده است و این کار را به خاطر این انجام داده که دیگر از حمله مسلمانان تندرو به مردم بی‌گناه خسته شده است!
  او به من گفت که اهل اسرائیل است، در حالی که زمانی که داشتیم فیلم را می‌ساختیم او به من گفته بود که اهل مصر است.
  صحنه مربوط به بازی شما در کجا فیلمبرداری شد؟
  در کلیسایی واقع در خیابان همیلتون در شهر دوآرته، در این کلیسا یک سالن نمایش بود، عواملی آنجا بودند که کار طراحی لباس، گریم و فیلمبرداری را انجام می‌دادند ولی همه آن‌ها نیز بی‌گناه بودند. آن‌ها حتی پیش از آن در پروژه «مصائب مسیح» هم مشارکت داشته‌اند.
  کل فیلم چقدر طول می‌کشد؟
  این فیلم قرار بود دو ساعت باشد ولی من هنوز نسخه کامل آن را ندیده‌ام. صحنه‌های زیادی هنگام فیلمبرداری بود که هیچ‌کدام در کلیپ‌هایی که دیدم، نبودند. صحنه‌ای که «مستر جورج» دخترم را از من دور می‌کند و تمام صحنه فریاد می‌کشیدم، در ‌پایان همین صحنه بود که ناگهان مردی دیوانه‌وار وسط ‌پرید و گفت: فوق‌العاده بود. روز بعد این مرد پیش من آمد و پرسید، می‌دانی من چه کسی هستم؟ زمانی که اسمش را گفت، داشتم غش می‌کردم، او کارگردان و نویسنده بسیار مشهوری بود.
  گفتگو با یکی از بازیگران فیلم موهن+اولین عکس تائید شده از کارگردان فیلم موه

  آیا مطمئنی که او همان کسی است که ادعا می‌کرد؟ آیا او را شناختی؟
  من پیش از آن هرگز او را ندیده بودم، ولی او خیلی به پدرش شبیه بود.
  پدر او چه کسی است؟
  او مرده است، او یک بازیگر مشهور بود.
  اسمش را نمی‌گویی؟
  من می‌خواهم حرفه بازیگری را ادامه دهد. همه آن آدم‌هایی که سر صحنه فیلمبرداری بودند بی‌گناه بودند، ما بی‌گناهیم. من حقیقتا به این مسئله اعتقاد دارم، چون همه آن‌ها درباره برخی از چیز‌هایی که «سم باسیل» از آن‌ها خواسته بود که در فیلم بگویند، ناراحت بودند.
  آیا زمانی که بازی در این فیلم را پذیرفتی، فکر می‌کردی چنین چیزی از آب درآید؟
  زمانی که من برای تست بازیگری رفتم، آن‌ها به من گفتند که این فیلم یک فیلم اکشن است که داستان آن 2 هزار سال پیش از این در صحرا روی داده است.
  آیا شما در ارتباط با این فیلم از کسی شکایت کرده‌اید؟
  احتمالا علیه «سم باسیل» شکایت کنم، من وکیلی دارم که در این موارد به من کمک می‌کند.
  وکیل مدافع شما چه کسی است؟
  شخصی است خارج از لس‌آنجلس که به بازیگران کمک می‌کند، او تاکنون به من خیلی کمک کرده است.
  آیا نگران آنچه در خاورمیانه می‌گذرد، هستید؟ آیا برای زندگی‌تان می‌ترسید؟
  من به خدا ایمان دارم و با حضرت مسیح ارتباط قلبی دارم. من از هیچ چیز نمی‌ترسم، نگرانی من فقط بابت همسر و خانواده‌ام است، به همین خاطر هم‌اکنون از خانواده‌ام نیز دور شده‌ام.
  شما چند بار از مسیحیت نام بردید، آیا این یک فیلم ساخته مسیحیان است؟
  نه، به هیچ وجه، فقط «باسیل» از یک کلیسا که اتاق نمایش داشت، به عنوان لوکیشن استفاده کرد؛ کلیساهای زیادی هستند که برای کسب درآمد، اتاق‌های خالی‌شان را اجاره می‌دهند.
  چه تعداد ایمیل و تلفن از مطبوعات و رسانه‌ها دریافت کرده‌اید؟
  حداقل 300 تا.
  آیا این فیلم در خور این همه سرزنش، اعتراض و قتل است؟
  «باسیل» باید تاوان بدهد، شاید در این دنیا تاوان ندهد ولی مطمئنا در آن دنیا در پیشگاه خداوند باید جوابگوی کاری که انجام داده است، باشد.
  دستمزدت برای این فیلم چقدر بود؟
  500 دلار برای دو روز و نیم بازی.
  از ملاقات‌تان با «سم باسیل» بگویید.
  این نام حقیقی او نیست، من اسم واقعی او را نمی‌توانم تلفظ کنم، او به من گفت که اهل مصر است و فیلمش برای اولین بار نیز در مصر اکران خواهد شد.
  مدتی گذشت و او دوباره با من تماس گرفت و گفت که فیلم خوب صدابرداری نشده و زمانی که برای این کار رفتم، افراد دیگری آنجا بودند.
  گفته شده که اف‌بی‌آی در جستجوی «باسیل» است، آیا تاکنون علیه شما نیز اقدام قانونی صورت گرفته است؟
  خیر.
  تصویر كارگردان فیلم موهن ضد اسلامی كه هم اكنون با ترس و وحشت زندگی می‌كند به همراه بازیگر زن این فیلم منتشر شده است؛ فیلمی كه خشم مسلمانان را در سراسر جهان برانگیخته است.


  گفتگو با یکی از بازیگران فیلم موهن+اولین عکس تائید شده از کارگردان فیلم موه


  گفتگو با یکی از بازیگران فیلم موهن+اولین عکس تائید شده از کارگردان فیلم موه
  تبیان

  گر عفو کنی یا نکنی حق داری
  گر نامه ام امضا نکنی حق داری
  با این همه عصیان و خطاکاری من
  گر چهره هویدا نکنی حق داری

  اللهم اشف كل مرضانا به حرمت مولانا الامام مهدي عجل الله تعالي ظهوره

 2. صلوات ها 12


 3. #2

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,284
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901  جدیدترین توهین با ساحت مقدس پیامبر اسلام این بار در فرانسه


  توهین به پیامبر در فرانسه
  نشریه فکاهی فرانسوی “شارلی هبدو”، امروز اقدام به انتشار این کاریکاتورها کرد. “شار” سردبیر و کاریکاتوریست این نشریه پیش از این در برابر هشدارهای برخی مسئولان فرانسوی نسبت به تبعات این اقدام، اعلام کرده بود که انتشار این تصاویر نشان‌دهنده آزادی بیان است. در حالی که این مجله سال گذشته نیز کاریکاتورهای موهن دیگری را منتشر کرده بود که اقدام “شارلی هبدو” به بروز اعتراضات گسترده مسلمانان فرانسه و اروپا انجامید، مسئولان “شارلی هبدو” پیش از انتشار این تصاویر گفته بودند که این کاریکاتورها تکان‌دهنده خواهد بود.fبه گزارش سرویس بین الملل پایگاه ۵۹۸، همزمان با دستور ممنوعیت تظاهرات‌های مسلمانان در شهرهای فرانسه علیه فیلم موهن به ساحت پیامبر اسلام، یک مجله فکاهی فرانسوی که قبلاً اعلام کرده بود قصد دارد چند کاریکاتور موهن دیگر را منتشر کند، امروز دست به انتشار چندین کاریکاتور موهن به پیامبر عظیم الشان اسلام کرد.

  نشریه فکاهی فرانسوی “شارلی هبدو”، امروز (۱۹ سپتامبر) اقدام به انتشار این کاریکاتورها کرد. “شار” سردبیر و کاریکاتوریست این نشریه پیش از این در برابر هشدارهای برخی مسئولان فرانسوی نسبت به تبعات این اقدام، اعلام کرده بود که انتشار این تصاویر نشان‌دهنده آزادی بیان است.

  سردبیر این نشریه در پی انتشار این کاریکاتورهای موهون امروز به خبرگزاری فرانسه گفته است: ما نمی خواهیم به اقدامات تحریک آمیز بیشتری دست بزنیم. ما تنها می خواهیم از آزادی بیان دفاع نموده و نفی خشونت کنیم.
  در حالی که این مجله سال گذشته نیز کاریکاتورهای موهن دیگری را منتشر کرده بود که اقدام “شارلی هبدو” به بروز اعتراضات گسترده مسلمانان فرانسه و اروپا انجامید، مسئولان “شارلی هبدو” پیش از انتشار این تصاویر گفته بودند که این کاریکاتورها تکان‌دهنده خواهد بود.توهین به پیامبر در فرانسه
  سریال توهین های غرب نسبت به دین مبین اسلام و شخصیت پیامبر اکرم(ص) در حالی انجام می گیرد که هنوز خشم مسلمانان جهان نسبت به فیلم موهون ساخته “سام باسیل” فروکش نکرده و هر روز شاهد تظاهرات‌های گسترده‌ای در جهان اسلام هستیم.
  اقدامات مشابه نشریه فرانسوی شارلی هبدو در تمسخر اسلام و ارزش های اسلامی در سال های گذشته واکنش شدید مسلمانان فرانسه و دیگر کشورهای اروپائی را در پی داشته است.
  لازم به ذکر است که فرانسه بیشترین جمعیت مسلمان اروپا را در خود جای داده است و این اقدام مجله «شارلی هبدو»، علیرغم ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع برای مسلمانان در فرانسه، قطعا پیامدهای شدیدی از سوی مسلمان این کشور برای مسئولان این مجله خواهد داشت.

  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,284
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901  بسم الله الرحمن الرحيم

  يك جواب ديپلماتيك متعهدانه :

  قطع ارتباط ديپلماتيك با كشور مذكور
  قطع صدور نفت
  به اين كشور


  ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۱/۰۶/۲۹ در ساعت ۲۳:۵۳
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 6. صلوات ها 8


 7. #4

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  نقاشی و نویسندگی
  نوشته
  701
  حضور
  63 روز 10 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1603  به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

  آره ، اون خبر توهین فرانسه رو شنیدم از اخبار ....

  عجبا ! با دیدن این عصبانیت مردم و ... ، همینطوری به کارشون ادامه میدن ... سیاسته دیگه چه میشه کرد .....

  این خانم سیندی لی گارسیا ، مصاحبه جالبی کرده .


 8. صلوات ها 8


 9. #5

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  علاقه
  مطالعه
  نوشته
  93
  حضور
  2 روز 20 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  709  به نام خدای مهربان


  اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم


  این فیلم کاملا یه سیاست از پیش تعیین شده و بدون نقص بود به طو ریکه:

  1-اگر مسلمانان در برابر این عمل واکنش نشان بدهند: بدترین آنها را انتخاب و در رسانه ها با عنوان « وحشیگری

  مسلمانان» و طی پروژه اسلام هراسی که سالهاست در حال اجراست ،نمایش می دهند .مثل صحنه هایی که

  تلویزیون انگلیس نشان داد که مسلمانان با پلیس در حال جنگ و دعوا هستند آنهم چه دعوایی!!!!

  یا لیبی....من هنوز هم شک دارم که کشتن سفیر آمریکا در لیبی کار مسلمانان بوده باشد..  2-و حتی در صورتی که اعتراض نکرده باشیم بازهم آنها برده اند.زیرا در راه توهین به مقدسات مسلمانان و اسلام

  موفق بوده اند و به راه خود با آرامش بیشتری ادامه می دهند ...بی هیچ ترسی از خشم ما...همان کاری ک آل سعود

  در حال حاضر انجام می دهد.


  فکر می کنید چرا به پیامبر توهین کردند ؟ می توانستند با همکاری صمیمانه آل خلیفه به امام علی (ع)توهین کنند

  که در این صورت حدودا با 206 میلیون نفر طرف بودند و راه خوبی برای له کردن شیعه بود....  اما عمدا به وجه مشترک تـــــــــمــــــــــــام ی مسلمانان جهان حمله بردند تا با دیدن یک صحنه از آنها بتوانند آن


  صحنه را به جمیع مسلمانان ارتباط دهند و انصافا هم پروژه ی حساب شده ای بود....و بعضی از مسلمانان چه
  ســـــــــــاده و بی تدبیر در تله افتادیم!!!!!!
  ویرایش توسط والي : ۱۳۹۱/۰۶/۳۰ در ساعت ۰۸:۲۴ دلیل: کمی تصحیح
  فرمودند:
  همه زمين ها كربلا وهمه روز ها عاشوراست.
  ولي نفرمودند همه شما امام حسينيد(ع) گذاشت خودتان درك
  كنيد...

  دلباخته ( حاج اسماعيل دولابي )
  خودت را و خدايت را باور كن....

 10. صلوات ها 10


 11. #6

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,284
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901  بسم الله الرحمن الرحيم

  نقل قول نوشته اصلی توسط والي نمایش پست ها
  این فیلم کاملا یه سیاست از پیش تعیین شده و بدون نقص بود
  نقص در مسلماني ماست برادر
  نقص در مسلماني ماست
  بجاي تصحيح آن كافر را شماتت ميكنيم
  نقص در اين پروژه زياد است و كمر آنها را به حول قوه الهي خواهد شكست

  ان شاء الله تعالي

  ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۱/۰۶/۳۰ در ساعت ۱۲:۰۳
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 12. صلوات ها 9


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۰
  نوشته
  610
  حضور
  6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1944  براي اين كه ديكه اين عمل رو آمريكا واسراييل انجام نده بايد يك فكر اساسي بكنيم .دست روي دست كذاشتن فايده اي نداره بايد يك جواب دندان شكن بهشون بديم

  ترجمه كتاب "فروغ ابديت" به زبان انگليسي و انتشار انبوه اين كتاب در امريكا ميتونه جواب خوبي باشه!

 14. صلوات ها 4


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  زندگی
  نوشته
  1,118
  حضور
  24 روز 2 ساعت 55 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  3633  خودشون آخر همه ی ... ها هستن اونوقت ادعای پاکی میکنن!
  میگن آزادی سخن هست آزادی آیا به تعریف خودشون این نیست که همه ی ادیان آزادند و هیچ کسی نباید به ادیان و عتقادات دیگری توهین کنه ؟!!!!!
  حیف نیست بهشون توهین هم کنم


 16. صلوات ها 6


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  تحقیق و مطالعه مباحث اعتقادی ,روانشناسی و حقوقی
  نوشته
  310
  حضور
  2 روز 1 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  5
  صلوات
  1623  نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
  ترجمه كتاب "فروغ ابديت" به زبان انگليسي و انتشار انبوه اين كتاب در امريكا ميتونه جواب خوبي باشه!
  درسته همینطور ساختن فیلمهایی علیه دروغ هولوکاست و تقبیح و توهین به اسطوره های صهیونیستی مثل تئودور هرتزل و نمایش عمومی آنها از ماهواره...
  باید هزینه
  بیشتری صرف کارهای تبلیغاتی و فرهنگی کرد که مخاطب بین المللی داشته باشد.
  ....ما را ببخش به خاطر تمام درهایی که زدیم و هیچکدام خانه تو نبود....

  امروز از دیروز به مرگ نزدیکتریم.....
  به خداوند چطور؟...

 18. صلوات ها 6


 19. #10

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  نقاشی و نویسندگی
  نوشته
  701
  حضور
  63 روز 10 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1603  به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

  سلام به همگی

  کاربر محترم امید به ظهور

  اگر ما هم بیاییم برای مثال به اسطوره های اونا و .... توهین کنیم ! میشیم یکی مثل خودشون ! پس فکر نکنم از نظر (نه سیاسی و اجتماعی حال) معنوی کار غلطی باشه اما چون الان در دنیا وضعیت اینطوریه فکر نکنم در این موارد زیاد به معنویت چنین چیزایی اهمیت بدن و توهین ها انجام میشه .

  چه از سوی دشمن و چه از سوی ما ...

  کاربر محترم kocholo
  درست میگن ، آزادی بیان به این معنی نیست که بیای به صورت ه فیلم به مقدسات ، چیزایی که عقیده انسان هارو تشکیل میده و مربوط بهش میشه رو مسخره کنه ؟ این توهین به حساب میاد نه انتقاد و بحث های منصفانه دو جبهه مخالف ! واقعا که با عدالت و آزادی بیان آمریکا و دولت های غربی و اروپایی ، آدم باید بخنده بهشون ...
  ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۱/۰۶/۳۱ در ساعت ۱۲:۳۰


 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود