•ɛ❀ɜ• ملیـــکه ی قم •ɛ❀ɜ• ویژه نامه میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
•ɛ❀ɜ• ملیـــکه ی قم •ɛ❀ɜ• ویژه نامه میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

class: grid width: 500 align: center

یافاطمة اشفعی لنا فی الجنة
[TD="align: right"] پرسمان و موضوعات :
[/TD]
[TD="align: right"] القاب حضرت معصومه سلام الله علیها را ذکر نمایید[/TD]
[TD="align: right"] کرامات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها از منظر روایات
[/TD]
[TD="align: right"] زیارت نامه حضرت معصومه سلام الله علیها برخلاف سایر زیارت نامه ها
[/TD]
[TD="align: right"] احادیث در عظمت قم و کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] چرا حضرت معصومه سلام الله علیها ازدواج نكرده است؟‌[/TD]
[TD="align: right"] گوشه ای از زندگانی حضرت معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] رفتار با دختران[/TD]
[TD="align: right"] فرهنگی و نرم افزار :[/TD]
[TD="align: right"] بانوی بهشتی ( میلاد کریمه اهل بیت و روز دختر مبارک )[/TD]
[TD="align: right"] روز دختر بر فرشتگان انجمن گفتگوی دینی مبارک[/TD]
[TD="align: right"] مجموعه تصاویر حضرت معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] دانلود کتاب با موضوع حضرت معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] مدیحه و مولودی حضرت معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] با عنایت حضرت معصومه سلام الله علیها مسلمان شدم- (صوتی)[/TD]
[TD="align: right"] اشعار و پیامک ویژه میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها[/TD]
[TD="align: right"] کتاب اجرايي حضرت معصومه سلام الله علیها ،فاطمه دوم - کاري از اسک دين[/TD]
[TD="align: right"] سرویس ارسال کارت پستال ویژه ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر[/TD]
[TD="align: right"] ویژه نامه سال 1389[/TD]
[TD="align: right"] ویژه نامه 1380
[/TD]

[b]content[/b]

دانلود صوت

ای دختر و خواهر ولایت
آیـیـنـه ی مــــادر ولایت

بر ارض و سماء ملیکه در قم
آرام دل امام هفتم

★☆★ سلام بر نجابت دستها و کرامت نگاه هایت ★☆★

~•••• السلام علیکِ یا فاطمة معصومة ••••~

[="Indigo"]:Gol:سلام به همه دوستان :Gol:[/]

[="DarkOrchid"]:Gol: میلاد بانوی مهر و وفا، مظهر جود و سخا،حضرت معصومه علیهاالسلام مبارک باد...:Gol:[/]

به نام خالق زیبایی ها،الله جل جلاله:Gol:

شادی قلب رضا گشته مهیا امشب

خواهر پاکدلش آمده دنیا امشب

آمده از سوی حق، فاطمه معصومه

تالی فاطمه و زینب کبری امشب

نور چشمان همه، معصومه است
همچو زینب، عالِمه، معصومه است

[=Times New Roman][=Times New Roman][URL="http://www.khavaranshop.com/index.php/cat/28/name/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C%20%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%DB%8C"][/URL][=Times New Roman][=Times New Roman]

ولادت با سعادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) بر همگی مبارک باد

[=Times New Roman][=Times New Roman][URL="http://www.khavaranshop.com/index.php/cat/28/name/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C%20%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%DB%8C"][=Times New Roman][=Times New Roman][URL="http://www.khavaranshop.com/index.php/cat/28/name/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C%20%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%DB%8C"][/URL][/URL][=Times New Roman][=Times New Roman]

عمه ی سادات،بی بی فاطمه(س) یارتان:Gol:

نوزاد آسمانی

شهر پیامبر، مدینه طیبه چون امروزی چشم به شکفتن گلی دوخت که بر شاخسار شجره طیبه عصمت جوانه زد.

در سال 183 ق، خانه امام در مدینه میزبان نورسیده ای بود که خدا او را واسطه رساندن فیض به بسیاری از بندگانش قرار داده بود.

فاطمه معصومه، دختر امام موسی کاظم و خواهر امام علی بن موسی الرضا علیه السلام چشم به دنیا گشود تا اسوه ای باشد برای زنان و مردانی که جویای روحانیت و پویای راه کمالند و مصداق روشنی باشد برای آسمانی بودن، عرشی بودن و الهی بودن.

[="Arial Black"][="Navy"]

عمه سادات بگو کیستی
فاطمه یا زینب ثانیستی

میلاد کریمه اهل بیت بر همگان مبارک باد:Gol:

[/]

[=Microsoft Sans Serif]
ای که به قم قدر و بها داده ای
کشور ما را تو صفا داده ای
نام تو بر قلب صفا می دهد
روضه تو بوی رضا(ع)می دهد

[=Microsoft Sans Serif]میلاد مسعود حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر مبارک باد.

زندگی نامه حضرت معصومه (سلام الله علیها)

بسم الله الرحمن الرحیم
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
زندگی نامه حضرت معصومه (سلام الله علیها)

حضرت فاطمه معصومه (س)
در روز اول ذيقعده سال 173 هجري، در شهر مدينه چشم به جهان گشود. اين بانوي بزرگوار، از همان آغاز، در محيطي پرورش يافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضايل اخلاقي آراسته بودند.
عبادت و زهد، پارسايي و تقوا، راستگويي و بردباري، استقامت در برابر ناملايمات، بخشندگي و پاکدامني و نيز ياد خدا، از صفات برجسته اين خاندان پاک سيرت و نيکو سرشت به شمار مي رفت.
پدران اين خاندان، همه برگزيدگان و پيشوايان هدايت، گوهرهاي تابناک امامت و سکان داران کشتي انسانيت بودند.

سرچشمه دانش
حضرت معصومه (س) در خانداني که سرچشمه علم و تقوا و فضايل اخلاقي بود، پرورش يافت. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوي گرامي به شهادت رسيد، فرزند ارجمند آن امام، يعني حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعليم و تربيت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نيز بر عهده گرفت.
در اثر توجهات زياد آن حضرت، هر يک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامي والا دست يافتند و زبانزد همگان گشتند.
ابن صباغ ملکي در اين باره ميگويد: ?هر يک از فرزندان ابي الحسن موسي معروف به کاظم، فضيلتي مشهور دارد?.
بدون ترديد بعد از حضرت رضا (ع) در ميان فرزندان امام کاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمي و اخلاقي، والامقام ترين آنان است.
اين حقيقت از اسامي، لقب ها، تعريف ها و توصيفاتي که ائمه اطهار (ع) از ايشان نموده اند، آشکار است و اين حقيقت روشن مي سازد که ايشان نيز چون حضرت زينب (س) ?عالمه غير معلمه? بوده است.

مظهر فضايل
حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضايل و مقامات است. روايات معصومان (ع) فضيلت ها و مقامات بلندي را به آن حضرت نسبت مي دهد.
امام صادق (ع) در اين باره مي فرمايند: ?آگاه باشيد که براي خدا حرمي است و آن مکه است؛ و براي پيامبر خدا حرمي است و آن مدينه است.
و براي اميرمؤمنان حرمي است و آن کوفه است. بدانيد که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشيد که قم، کوفه کوچک ماست، بدانيد بهشت هشت دروازه دارد که سه تاي آن ها به سوي قم است.
بانويي از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسي، در آن جا رحلت مي کند که با شفاعت او، همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند.?

مقام علمي حضرت معصومه (س)
حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشيع است و مقام علمي بلندي دارد.
نقل شده که روزي جمعي از شيعيان، به قصد ديدار حضرت موسي بن جعفر (ع) و پرسيدن پرسش هايي از ايشان، به مدينه منوره مشرف شدند.
چون امام کاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش هاي خود را به حضرت معصومه (س) که در آن هنگام کودکي خردسال بيش نبود، تحويل دادند.
فرداي آن روز براي بار ديگر به منزل امام رفتند، ولي هنوز ايشان از سفر برنگشته بود.
پس به ناچار، پرسش هاي خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدي به خدمت امام برسند، غافل از اين که حضرت معصومه (س) جواب پرسش ها را نگاشته است.
وقتي پاسخ ها را ملاحظه کردند، بسيار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاري فراوان، شهر مدينه را ترک گفتند.
از قضاي روزگار در بين راه با امام موسي بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجراي خويش را باز گفتند. وقتي امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کردند، سه بار فرمود: پدرش فدايش.

فضيلت زيارت
دعا و زيارت، پر و بال گشودن از گوشه تنهايي، تا اوج با خدا بودن است. دعا و زيارت، جامي است زلال از معنويت ناب درکام عطشناک زندگي؛ و زيارت حرم معصومه (س)، بارقه اميدي در فضاي غبارآلود زمانه، فرياد روح مهجور در هنگامه غفلت و بي خبري، و نسيمي فرحناک و برخاسته از باغستان هاي بهشت است.
زيارت مرقد فاطمه معصومه (س)، به انسان اعتماد به نفس مي دهد، و او را از غرق شدن در گرداب نوميدي باز مي دارد و به تلاش بيشتر دعوت مي کند.
زيارت مزار با صفاي کريمه اهل بيت (س)، سبب مي شود که زائر حرم، خود را نيازمند پروردگار ببيند، در برابر او خضوع کند، از مرکب غرور و تکبر- که سرچشمه تمامي بدبختي ها و سيه روزي هاست- فرو آيد و حضرت معصومه (س) را واسطه درگاه پروردگار عالميان قرار دهد.
بر همين اساس است که براي زيارت آن حضرت، پاداش بسيار بزرگي وعده داده شده و آن، ورود به بهشت است. در اين باره از امام جواد (ع) نقل شده که فرمود: ?هر کس عمه ام را در قم زيارت کند، بهشت از آن اوست?.

برگزيدن شهر قم
پس از آنکه حضرت معصومه (ع) به شهر ساوه رسيد، بيمار شد. چون توان رفتن به خراسان را در خود نديد، تصميم گرفت به قم برود.
يکي از نويسندگان در اين باره که چرا حضرت معصومه (س) شهر قم را برگزيد، مي نويسد: ?بي ترديد مي توان گفت که آن بانوي بزرگ، روي ملهم و آينده نگر داشت و با توجه به آينده قم و محوريتي که بعدها براي اين سرزمين پيش مي آيد - محوريتي که آرامگاه ايشان مرکز آن خواهد بود - بدين ديار روي آورد.
اين جريان به خوبي روشن مي کند که آن بانوي الهي، به آينده اسلام و موقعيت اين سرزمين توجه داشته و خود را با شتاب بدين سر زمين رسانده و محوريت و مرکزيت آن را با مدفن خود پايه ريزي کرده است.

زيارت حضرت معصومه (س) از منظر روايات
درباره فضيلت زيارت حضرت معصومه (س) روايات فراواني از پيشوايان معصوم رسيده است. از جمله، هنگامي که يکي از محدثان برجسته قم، به نام ?سعد بن سعد? به محضر مقدس امام رضا (س) شرفياب مي شود، امام هشتم خطاب به ايشان مي فرمايد: ?اي سعد! از ما در نزد شما قبري است?.
سعد مي گويد: فدايت شوم! آيا قبر فاطمه دختر موسي بن جعفر (س) را مي فرماييد؟ مي فرمايد: ?آري، هر کس او را زيارت کند، در حالي که به حق او آگاه باشد، بهشت از آن اوست.?
پيشواي جهان تشيع امام جعفر صادق (س) نيز در اين باره مي فرمايد: ?هر کس او را زيارت کند، بهشت بر او واجب گردد?. و در حديث ديگري آمده است: ?زيارت او، هم سنگ بهشت است?.

امام رضا (ع) و لقب معصومه
حضرت فاطمه معصومه (س) بانويي بهشتي، غرق در عبادت و نيايش، پيراسته از زشتي ها و شبنم معطر آفرينش است.
شايد يکي از دلايل «معصومه» ناميدن اين بانو، آن باشد که عصمت مادرش حضرت زهرا (س) در او تجلي يافته است.
بر اساس پاره اي از روايات، اين لقب از سوي امام رضا (ع) به اين بانوي والامقام اسلام وارد شده است؛ چنان که فقيه بلند انديش و سپيد سيرت شيعه، علامه مجلسي (ع) در اينباره ميگويد: امام رضا (ع) در جايي فرمود: «هرکس معصومه را در قم زيارت کند، مانند کسي است که مرا زيارت کرده است».

القاب حضرت معصومه (س)
به طور کلي، سه زيارت نامه براي حضرت معصومه (س) ذکر شده که يکي از آن ها مشهور و دو تاي ديگر غير مشهور است.
اسامي و لقب هايي که براي حضرت معصومه (س) در دو زيارت نامه غير مشهور ذکر شده؛ به قرار ذيل است:
طاهره (پاکيزه)، حميده (ستوده)؛ بِرّه (نيکوکار)؛ رشيده (حد يافته)؛ تقّيه (پرهيزگار)؛ رضّيه (خشنود از خدا)؛ مرضيّه (مورد رضايت خدا)؛ سيده صديقه (بانوي بسيار راستگو)؛ سيده رضيّه مرضّيه (بانوي خشنود خدا و مورد رضاي او)؛ سيدةُ نساء العالمين (سرور زنان عالم).
هم چنين محدثّه و عابده از صفات و القابي است که براي حضرت معصومه (س) عنوان شده است.

سرّ قداست قم
در احاديث فراواني به قداست قم اشاره شده است. از جمله امام صادق (ع) قم را حرم اهل بيت (ع) معرفي و خاک آن را، پاک و پاکيزه تعبير کرده است.
همچنين ايشان در ضمن حديث مشهوري که درباره قداست قم به گروهي از اهالي ري بيان کردند، فرمودند: ?بانويي از فرزندان من به نام فاطمه دختر موسي، در آن جا رحلت مي کند که با شفاعت، او همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند?.
او مي گويد: من اين حديث را هنگامي از امام صادق (ع) شنيدم که حضرت موسي بن جعفر(ع) هنوز ديده به جهان نگشوده بود.
اين حديث والا، از رمز شرافت و قداست قم پرده برمي دارد و روشن مي سازد که اين همه فضيلت و شرافت اين شهر که در روايات آمده، از ريحانه پيامبر، کريمه اهل بيت (س)، مهين بانوي اسلام، حضرت معصومه (س) سرچشمه مي گيرد که در اين سرزمين ديده از جهان فرو مي بندد و گرد و خاک اين سرزمين را، توتياي ديدگان حور و ملايک مي کند.

محبت و مباهات حضرت معصومه (س) به امام هشتم
مدت 25 سال تمام، حضرت رضا (ع) تنها فرزند نجمه خاتون بود. پس از يک ربع قرن انتظار، سرانجام ستاره اي تابان از دامان نجمه درخشيد که هم سنگ امام هشتم (ع) بود و امام (ع) توانست والاترين عواطف انباشته شده و در سوداي دلش را بر او نثار کند.
بين حضرت معصومه و برادرش امام رضا (ع) عواطف سرشار و محبت شگفت انگيزي بود که قلم از ترسيم آن عاجز است.
در يکي از معجزات امام کاظم (ع) که حضرت معصومه (ع) نيز نقشي دارد، هنگامي که نصراني مي پرسد: شما که هستيد؟ مي فرمايد: ?من معصومه، خواهر امام رضا (ع) هستم?.
اين تعبير، از محبت سرشار آن حضرت به برادر بزرگوارش امام رضا (ع) و نيز از مباهات ايشان به اين خواهر- برادري سرچشمه مي گيرد.

سرآمد بانوان
فاطمه معصومه (س) از جهت شخصيت فردي و کمالات روحي، در بين فرزندان موسي بن جعفر (ع) بعد از برادرش، علي بن موسي الرضا (ع) در والاترين رتبه جاي دارد.
اين درحالي است که بنا بر مستندات رجالي، فرزندان دختر امام کاظم (ع) دست کم هجده تن بوده اند و فاطمه در بين اين همه بانوي گران قدر، سرآمد بوده است.
حاج شيخ عباس قمي آنگاه که از دختران موسي بن جعفر (ع) سخن مي گويد، درباره فاطمه معصومه (س) مي نويسد: ?بر حسب آنچه به ما رسيده، افضل آن ها، سيده جليله معظمه، فاطمه بنت امام موسي (ع) معروف به حضرت معصومه است.

فضيلت بي نظير
شيخ محمد تقي تُستري، در قاموس الرجال، حضرت معصومه (س) را به عنوان بانوي اسوه معرفي کرد و فضيلت وي را در ميان دختران و پسران حضرت موسي بن جعفر (ع)، غير از امام رضا (ع) بي نظير دانسته است.
ايشان در اين زمينه چنين مي نويسند: ?در ميان فرزندان امام کاظم (ع) با آن همه کثرتشان، بعد از امام رضا (ع) کسي هم شأن حضرت معصومه (س) نيست?.
بي گمان اين گونه اظهار نظرها و نگرش به شخصيت فاطمه دختر موسي بن جعفر (ع) بر برداشت هايي استوار است که از متن و روايات وارده از ائمه اطهار (ع) به دست آمده است.
اين روايت ها، مقام هايي را براي فاطمه معصومه (س) برشمرده اند؛ مقامي که نظير آن، براي ديگر برادران و خواهران وي ذکر نکرده اند و به اين ترتيب، نام فاطمه معصومه (س) درشمار زنان برتر جهان قرار گرفته است.

به جـــان پاک تو اي دختر امام، ســلام به هر زمان و مـکان و به هر مقام، سـلام
تويـي که شــاه خراسان بود بــرادر تــو بـــر آن مقام رفيــع و بـر اين مقام، ســلام
به هر عدد که تکلم شـود به ليل و نهار هــــزار بـار فـــزون تـر ز هـر کـلام، ســلام
صبح تا شب و از شام، تا طليعه صبــح بر آستـانه قــدسـت علي الـدوام، ســلام
در آســـمان ولايــت، مــه تمــامي تـــو ز پاي تا به ســرت اي مـــه تـمـام، ســلام
به پيشگــاه تو اي خواهـــر شه کـَـونين ز فـرد فـرد خليـق، به صبح و شام ســلام
منم که هر سر مويم به هر زمان گويـد به جـان پــاک تـو اي دخــتـر امـام، ســلام

www.MASAFPORTAL.com
پی نوشت ها :
valiasr_aj.com
tebyan.net

سلام
ممنون از کارای قشنگتون

[="Tahoma"][="Navy"]

حل مشكل آيه الله نجفى به دست حضرت معصومه (عليها السلام)

آيه الله العظمى سيد شهاب الدين نجفى مرعشى (وفات يافته شهريور 1369 شمسى) مى فرمود: روزگارى كه جوان تر بودم، روزى بر اثر مشكلات فراوانى كه داشتم، از جمله مى خواستم دخترم را شوهر دهم، ولى مال و ثروتى نداشتم، تا براى دخترم جهيزيه تهيه كنم، با ناراحتى به حرم حضرت معصومه (عليها السلام) رفتم، و با عتاب و خطاب در حالى كه اشك هايم سرازير بود گفتم: اى سيده مولاي من، چرا به امر زندگى من اهميت نمى دهى؟ من چگونه با اين دست خالى دخترم را شوهر دهم؟
سپس با دلى شكسته به خانه برگشتم، حالت غشوه (كشف) مرا فراگرفت در همان حال شنيدم در مى زنند، رفتم و در را باز كردم، شخصى را ديدم كه در پشت در ايستاده، وقتى مرا ديد گفت: سيده تو را مى طلبد با شتاب به حرم رفتم، وقتى كه وارد صحن شريف آن حضرت شدم، چند كنيز را ديدم كه به تميز كردن ايوان طلا اشتغال داشتند، از سبب آن پرسيدم، گفتند:
اكنون سيده مى آيد، پس از اندكى حضرت فاطمه معصومه (عليهاالسلام) آمد، در حالى كه در شكل و شمايل، مانند مادرم فاطمه زهرا (عليه السلام) بود (چون جده ام زهرا (عليها السلام) را سه بار قبل از آن، در خواب ديده بودم) نزد عمه ام حضرت معصومه (عليها السلام) رفتم و دستش را بوسيدم، به من فرمود: اى شهاب! كى ما در فكر تو نبوده ايم، كه ما را مورد عتاب قرار داده و از دست ما شاكى هستى، تو از زمانى كه به قم آمدى زير نظر ما و مورد عنايت ما بوده اى.
وقتى كه از خواب بيدار شدم، فهميدم كه نسبت به حضرت معصومه (عليها السلام) اسائه ادب كرده ام، همان دم براى عذرخواهى به حرم شريفش رفتم، از آن پس حاجتم برآورده شد و در كارم گشايشى صورت گرفت، و مشكل زندگيم حل و آسان گرديد.

برگرفته از نرم افزار حضرت معصومه(س) ،فاطمه دوم ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ کاري از اسک دين

از اينجا دريافت کنيد...
از اينجا دريافت کنيد...
از اينجا دريافت کنيد...
از اينجا دريافت کنيد...

:Gol:

[/]

جایگاه حضرت معصومه(س)

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]لقب «معصومه» را امام رضا(ع) به خواهر خود عطا فرمود. آن حضرت در روایتی فرمود: «مَنْ زَارَ

الْمَعصُومَةَ بِقُمْ کَمَنْ زَارَنی.» (5) هرکس معصومه را در قم زیارت کند، مانند کسی است که مرا

زیارت کرده است.

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]این لقب که از سوی امام معصوم به این بانوی بزرگوار داده شده، گویای جایگاه والای ایشان

است. امام رضا(ع) در روایتی دیگر می فرماید: هرکس نتواند به زیارت من بیاید، برادرم را در ری

یا خواهرم را در قم زیارت کند که ثواب زیارت مرا در می یابد. (6)

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]لقب دیگر حضرت معصومه(س) «کریمه اهل بیت» است. این لقب نیز بر اساس رؤیای صادقانه

یکی از بزرگان، از سوی اهل بیت به این بانوی گرانقدر داده شده است. ماجرای این رؤیای

صادقانه بدین شرح است:

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مرحوم آیت اللّه سیّد محمود مرعشی نجفی، پدر بزرگوار آیت اللّه سید شهاب الدین مرعشی

(ره) بسیار علاقه مند بود که محل قبر شریف حضرت صدّیقه طاهره (س) را به دست آورد. ختم

مجرّبی انتخاب کرد و چهل شب به آن پرداخت. شب چهلم پس از به پایان رساندن ختم و توسّل

بسیار، استراحت کرد. در عالم رؤیا به محضر مقدّس حضرت باقر(ع) و یا امام صادق (ع) مشرّف

شد.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]امام به ایشان فرمودند: «عَلَیْکَ بِکَرِیمَةِ اَهْل ِ الْبَْیت» یعنی به دامان کریمه اهل بیت چنگ بزن.

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ایشان به گمان اینکه منظور امام (ع) حضرت زهرا(س) است، عرض کرد: قربانت گردم، من این

ختم قرآن را برای دانستن محل دقیق قبر شریف آن حضرت گرفتم تا بهتر به زیارتش مشرّف

شوم.

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]امام فرمود: منظور من، قبر شریف حضرت معصومه(س) در قم است.

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سپس افزود: به دلیل مصالحی خداوند می خواهد محل قبر شریف حضرت زهرا(س) پنهان بماند؛

از این رو قبر حضرت معصومه(س) را تجلّی گاه قبر شریف حضرت زهرا(س) قرار داده است. اگر

قرار بود قبر آن حضرت ظاهر باشد و جلال و جبروتی برای آن مقدّر بود، خداوند همان جلال و

جبروت را به قبر مطهّر حضرت معصومه(س) داده است.

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مرحوم مرعشی نجفی هنگامی که از خواب برخاست، تصمیم گرفت رخت سفر بر بندد و به قصد

زیارت حضرت معصومه (س) رهسپار ایران شود. وی بی درنگ آماده سفر شد و همراه خانواده

اش نجف اشرف را به قصد زیارت کریمه اهل بیت ترک کرد.

[=Microsoft Sans Serif] خاک قم گشته مقدس ازجلال فاطمه

[=Microsoft Sans Serif] نورباران گشته این شهرازجمال فاطمه

[=Microsoft Sans Serif] گرچه شهر قم شده گنجینه علم و ادب

[=Microsoft Sans Serif] قطره اى باشد ز دریاى کمال فاطمه

[="green"]بسم الله الرحمن الرحیم[/]
سلام به همه
مرا از قم به مشهد راه دور است***اگرچه خواهرت سنگ صبور است

فدای عصمت معصومه(س) گردم***که ایوانش سراپا غرق نور است

مرغ دلم راهی قم می شود***در حرم امن تو گم می شود

عمه سادات سلام علیک***روح عبادات سلام علیک

کوثر نوری به کویر قمی*** آب حیات دل این مردمی

عمه سادات بگو کیستی؟***فاطمه،یا زینب ثانی ستی