چرا دزدی بده ؟

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا دزدی بده ؟

با سلام خدمت دوستان
قبل از اینکه به طرح سوالم بپردازم به این نکته میپردازم که اعتقاد من این هست که اگر کسی بر اساس سعی و تلاشش به چیزی دست پیدا کرده این ثروت و دارایی مخصوص خود ایشان است و هیچ کسی نمیتونه در برابر آن ادعای حق و حقوقی بکنه . ولی سوال از آنجا نشات میگیره که چند درصد از دارایی های ما حاصل سعی و تلاش ما هستند ( زیبایی ! اخلاق ! پول و ثروت ! هنر ! و .... ) اگر دقت کرده باشید تقریبا ما با سعی و تلاش نمیتوانیم صاحب هیچ کدام از این چیزها شویم ...
انسان هایی را میشناسیم که 40 سال کار کرده اند اما نتوانسته اند سرپناهی برای خود فراهم کنند در عوض انسانهایی را هم میبینیم که هنوز به دنیا نیامده پدرشان 10 تا خونه توپ براشون کنار گذاشته ... وقتی بحث عدالت خداوند را هم میکنیم نهایتا بحث به آنجا میرسد که خداوند داره اون ها رو هم با مال زیاد امتحان میکند که آیا به دیگران کمک میکنند یا نه ... و یا در جواب میگویند خداوند دنیا را بر اساس قانون و مقرراتی بوجود آورده که ناگزیر شاهد چنین پدیده هایی هم هستیم ...

سوال من اینه : حالا خدا دستش بسته هست نمیتونه عدالتو اجرا کنه ... چرا خودم این کارو نکنم ... و یا اینکه آیا خداوند تو اون دنیا پولداری رو که به دیگران کمک نکرده رو به چشم دزد میبینه ....

چه ایرادی داره وقتی یه آدم 100000000000000000000000000000 تا چشم داره و یه آدم دیگه 0 تا چشم من ازش 2 تا چشم بدزدم و به اونی که چشم نداره بدم .

چه ایرادی داره من ثروت دنیا رو تقسیم بر تعداد انسان هاش کنم و اگر اون مقدار رو نداشتم برم اونو بدزدم ...

با تشکر

کارشناس بحث : سینا

برچسب: 

همانطور که خود شما هم در پرسشتون اشاره فرمودید این که راز تفاوتها چی هست و در این تفاوتها عدالت چه نقشی خواهد داشت بحثی است که مربوط به انجمن عقاید میشه اما آن چیزی که مربوط به انجمن اخلاق میشه این هست که دزدی در واقع یکی از مصادیق حرام‌خواری است چرا که کسب درآمد است از راه غیرشرعی.
در واقع حرام خواری یکی از رذائل قوه شهوت است. کسی که از راه حرام ودزدی بخواهد چیزی را طلب کند خود را ازصفاي درون و تهذيب نفس دور کرده است وبا توجه به تاثیر عمیقی که مال حرام در زندگی شخص ایجاد می کند درآموزه های دینی از خوردن مال حرام نهی شده ایم. حرام خواری نتایج سوئی بر زندگی انسان ایجاد می کند که از جمله آنها قساوت قلب است.توجه به این مطلب که تمام دستورات دین مبنی بر سعادت وسلامت جسمی ،روحی وروانی افراد است حرمت دزدی را نیز روشن می نماید.

البته می توان چنین تصور کرد که پرسش شما ناشی از نوع نگاه شما به مسئله ی رزق است چنانچه انسان نگرش خود رانسبت به جريان روزي و معاش اصلاح نماید ویقین به این امر داشته باشد که خدا روزي انسان را مقدر کرده است و قطعاً به انسان خواهد رسيد باب این نوع سوالها نیز برای انسان بسته خواهد شد. همانطور که خداوند در قرآن می فرماید:

« و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب »

هر کس تقوا و پرهیزگاری پیشه می کند خداوند برای او گشایش ایجاد می کند و رزق او را از جایی که گمان نمی کند میدهد .

سوره طلاق آیات 1و2

دزدی در اسلام حرام است، چون نوعی تجاوز به حقوق دیگران به شمار می آید این سخن منحصر در دزدی نیست، بلکه تمامی اموری که اسلام آن ها را حرام می داند، به دلیل فسادی است که در آن ها نهفته است. بنابراین هر چیزی که حرام است،‌ در آن وجهی از فساد وجود دارد.

سرود کیهانی;271213 نوشت:
چرا دزدی بده ؟

اینو تو هر جایی بپرسی بهت می خندن. اصلا ایران نه. تو اسراییل و آمریکا هم بری دزدی بده.

این کار شما کار رابین هوده!

1- ما چیزی از خودمون نداریم. همه چیز مال خداست
2- غی از خدئا اموالی که به دست ما میرسه چند نوعه:
ارث ( پول و زیباییو ...)
اندوخته ی خودمون و ...
اگه قوانین اسلام اجرا بشه هیچ کسی فقیر نمیمونه.
در ضمن هرکسی نباید اجرای عدالت کنه چون در این صورت عدالت از دید هرکسی متفاوته و عقول هم کامل نیستن...
پس خدا این همه پیامبر فرستاده قران نازل کرده امام فرستاده اینا رو نمیبینی که میگی خدا بیکار نشسه ....

سوال بيشتر جنبه فلسفي داره تا جنبه اخلاقي ضمناً‌ رابين هود نه عياران

باعرض سلام خدمت دوستان و کارشناسان
1اگه دزدی اشکالی نداشت که اسلام اون رو حروم نمیدونست:ok:
2کسی که بره دزدی چیزی رو که کس دیگه ای با زحمت به دست اورده رو برای خودش میکنه و در
نتیجه زحمت های طرف به باد میره اگرم که با زحمت به دست نیاورده و حرومه که مال حروم به خونش اورده
وبازم گناه داره
3اگه خودتون پناه برخدا دزد بیاد خونتون بازم این حرفو میزنین؟
4ببخشید اما به نظر من شما دارین شرک میگین که دستای خدا بسته و نمیتونه عدالتو اجرا کنه :no:نه خدا هر کاری میتونه بکنه و به هر عملی دانائه

سپید79;272206 نوشت:
4ببخشید اما به نظر من شما دارین شرک میگین که دستای خدا بسته و نمیتونه عدالتو اجرا کنه :no:نه خدا هر کاری میتونه بکنه و به هر عملی دانائه

خداوند هر كار ممكني رو ميتونه انجام بده نه هر كاري و از عهده كارهاي غير ممكن بر نمياد.
اجراي عدالتي كه بيان شد بصورت مستقيم با بعضي از صفات خداوند تناقض داره و اين يك غير ممكنه.

نقل قول:
با سلام خدمت دوستان
قبل از اینکه به طرح سوالم بپردازم به این نکته میپردازم که اعتقاد من این هست که اگر کسی بر اساس سعی و تلاشش به چیزی دست پیدا کرده این ثروت و دارایی مخصوص خود ایشان است و هیچ کسی نمیتونه در برابر آن ادعای حق و حقوقی بکنه . ولی سوال از آنجا نشات میگیره که چند درصد از دارایی های ما حاصل سعی و تلاش ما هستند ( زیبایی ! اخلاق ! پول و ثروت ! هنر ! و .... ) اگر دقت کرده باشید تقریبا ما با سعی و تلاش نمیتوانیم صاحب هیچ کدام از این چیزها شویم ...
انسان هایی را میشناسیم که 40 سال کار کرده اند اما نتوانسته اند سرپناهی برای خود فراهم کنند در عوض انسانهایی را هم میبینیم که هنوز به دنیا نیامده پدرشان 10 تا خونه توپ براشون کنار گذاشته ... وقتی بحث عدالت خداوند را هم میکنیم نهایتا بحث به آنجا میرسد که خداوند داره اون ها رو هم با مال زیاد امتحان میکند که آیا به دیگران کمک میکنند یا نه ... و یا در جواب میگویند خداوند دنیا را بر اساس قانون و مقرراتی بوجود آورده که ناگزیر شاهد چنین پدیده هایی هم هستیم ...
سوال من اینه : حالا خدا دستش بسته هست نمیتونه عدالتو اجرا کنه ... چرا خودم این کارو نکنم ... و یا اینکه آیا خداوند تو اون دنیا پولداری رو که به دیگران کمک نکرده رو به چشم دزد میبینه ....
چه ایرادی داره وقتی یه آدم 100000000000000000000000000000 تا چشم داره و یه آدم دیگه 0 تا چشم من ازش 2 تا چشم بدزدم و به اونی که چشم نداره بدم .
چه ایرادی داره من ثروت دنیا رو تقسیم بر تعداد انسان هاش کنم و اگر اون مقدار رو نداشتم برم اونو بدزدم ...با تشکر

با سلام مجدد خدمت دوستان و کارشناس محترم سایت آقا سینا ( با تشکر از اینکه وقت گذاشتین ... روی حرفام فکر کردین و بهم پاسخ دادین ) متن فوق رو دوباره نوشتم تا با حال و هوای من آشنا بشین .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقا سینا دارم خدا رو شاهد میگیرم از لحاظ ایدیولوژیکی دارم به اونجایی میرسم که دزدی کار بدی نیست . کار من برنامه نویسی بردهای الکترونیکی صنعتی هست و به راحتی میتونم زحمت جندین ساله همکاران ... دوستان و ... رو بردارم. ( منظورم بردها و برنامه های طراحی شده هست ) ولی هنوز این کار رو نکردم . هر روز و هر ساعت دارم با خودم کلنجار میرم ... ولی نمیتونم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حرفای دوستان رو هم خوندم ولی راستش رو بخواین قانع نشدم .
مخصوصا با اتفاق هایی که جدیدا افتاده
قصدم مقایسه یه کشور جهان اول با جهان سومی نیست ... لطفا پیشاپیش قضاوت نکنین ...
- چند وقت پیش پسرخالم اینا از انگلیس اومدن ایران - باهاش درمورد اونجا صحبت کردم و حال و هوای اونجا - ایشون میگفت تو اونجا Task یا همون مالیات حکم فرماست -وقتی یه دختر یا پسری که 18 سالشون میشه و میخوان با هم زندگی کنن دولت ازمحل مالیات ها و درآمد کشور خانه رایگان در اختیار زوج های جوان میزاره ( ولی به سختی میشه توش زندگی کرد) - به مرور زمان و با پول جمع کردن میتونی بعد از 3 سال خونه خوبی برای خودت دست و پا کنی - من به ایشون گفتم که چجوری ممکنه اگر اینجور که تو میگی باشه یه آدم 50 ساله باید 40 تا خونه داشته باشه - اون تو پاسخ بهم گفت - اونجا بابت هر چی مالیات میگیرن - اگر هفته ای 60 ساعت بیشتر کار کنی باید مالیات بدی چون جای یکی دیگه رو گرفتی - اگر تلویزیون داری باید مالیات بدی - اگر آب میخوری باید مالیات بدی - اگر خونه داری باید مالیات بدی . اگر یخچال داری باید مالیات بدی و ... اینجوری میشه که یه آدم 50 ساله نهایتا میتونه 2 یا 3 تا خونه خوب داشته باشه . هیچ آدمی که 700 تا آپارتمان داشته باشه نمیتونی پیدا کنی چون Task جلوش رو میگیره . هیچ مردی که 700 یا 800 میلیارد تومن پول داشته باشه رو نمیتونی پبدا کنی - اگر پول تو بانک بزاری ازت Task میگیرن و سود کمی میدن ....

حالا در مورد خودم بگم . من الان تو این شرکت که دارم کار میکنم برجی 1.400 در میارم . خرج خودم و اجاره و ... که میدم برام میمونه 600 تا 700 تومن تو این 10 ساله هم با هزار بدبختی حدود 37 میلیون جمع کردم الانم 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم ... حساب کرده بودم با وام گرفتن و غرض و قوله بکنمش 90 تومن تابتونم یه خونه بگیرم ولی با شرایط کنونی و گرونی و.... خواب خونه رو باید ببینم

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا میخواستم چی بگم : آقا سینا ببین ... تو این کشور ( انگلیس) خود دولت میاد لباس دزد رو میپوشه و میره از آدم پولدارها دزدی میکنه ... و حتی زحمت دزدی رو هم به اونها نمیده ... اینجوری میشه که تقریبا همه آدم ها راحت خونه و زندگی تشکیل میدن ... از اون طرف هم آدمهایی بوجود نمیان که 700 .... 800 تا آپارتمان ( با دزدی و کلاه برداری و زمین خواری ) داشته باشن .
در حقیقت جامعه داره کارش رو درست انجام نمیده ... و گرنه ... نه کشورمون کشور فقیری هست و نه من آدم تحصیل نکرده یا بی عاری هستم . و اگر جامعه حق رو درست ادا میگرد من دچار این گرفتاری ها نمیشدم .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش رو بخواین من دارم از لحاظ ایدیولوژیکی خودم رو برای این کار آماده میکنم ... ولی هر بار میخوام این کار رو بکنم دست و پام میلرزه ... جدیدا هم شب ها تو رخت خواب عرق میکنم .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
رفتم پیش یه روانشناس و باهاش در مورد مشکلم حرف زدم : دقیق حرف ایشون رو بهتون میگم ... ایشون بهم گفتن ... تو داری تو یه خیابون میری ... خیلی هم گرسنت شده ... پول هم نداری نون بخری ... از یه طرف نون رو پیشخون نونواییه ... چی کار میکنی ... هاج و واج بهش نگاه کردم ... ایشون هم گفت برای چی تردید میکنی ... باید برش داری ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
موندم چی کار کنم .
شما هم تو حرفاتون گفتین :

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]« و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب »

هر کس تقوا و پرهیزگاری پیشه می کند خداوند برای او گشایش ایجاد می کند و رزق او را از جایی که گمان نمی کند میدهد .

جناب سینا . اینقدر تو زندگیم اعتماد کردم و رفتم جلو و چوب اعتمادم رو خوردم که خسته شدم . دیگه اصلا اعتماد به خدا رو یه جور خ... میدونم . شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش . چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم . هر بار هم که شکست میخوردم میگفتم این آزمایش الهی هست . من الان 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم . من چند سال دیگه وایسم تا این امتحان های خدا تموم بشه . راستشو بخوای دیگه از امتحان پس دادنم حالم بهم میخوره . منم چیز زیادی که نمیخوام یه حداقلی برای زندگی میخوام .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[=Times New Roman]جواب: [=Times New Roman]وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَةُ فَاقْطَعُواْ أَيْدِيَهُمَا جَزَاء بِمَا كَسَبَا نَكَالًا مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ [=Times New Roman] "دست مرد دزد و زن دزد را به كيفر عملي كه انجام داده‏اند به عنوان يك مجازات الهي قطع كنيد، و خداوند توانا و حكيم است.[=Times New Roman]"

[=Times New Roman] از دزد که دزدی کنی خودت هم میشی دزد . گناه علی گناه جرم علی جرم . روش صحیح دستگیری دزد و توقیف مال دزدی و برگرداندن مال بصاحبش است در دادگاه .

[=Times New Roman] اما وقتی حاکم دزدی میکند میشه رابین هود:khandeh!:

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

خب سلام بر همگی .

اینکه بخوایم بگیم از نظر اخلاقیات ، دزدی در کل چیز بدیه . یکی از راه های بدست آوردن پول به صورت بد هست .

البته اون چیزی که شما در پست قبلیتون بهش اشاره کردین ، کار عیار ها بود که من میگم آفرین بهشون . که از افرادی که از کار های بد و ... پول جمع می کردن و داشتن از پول حرام زیاد منفجر میشدن ، دزدی می کردن و برای خود بر نمیداشتن بلکه به افراد فقیر می دادن . البته این مسئله مربوط به قبل هاست .

الآن دیگه اون زمان عیار ها نیست . الان قوانین سخت تر و زندگی پیچیده تر شده . شناخت آدم ها سخت تر از همیشه و ....
نمیشه به راحتی گفت دزدی به اون مدل خوب باشه یا بد .
آن چیزی هم که گفتید دزد رو باید دستشو قطع کرد. مخصوص افرادیه که مال مردم می خورن و هیچی به هیچی و همینجوری مال اندوزی می کنن و از مال مردم . میلیون میلیون میلیارد میلیارد ! ... اونا رو باید دستشونو قطع کرد که هر روز حمام پول میگیرن و بعد بازم دزدی اموال مردم رو انجام میدن .

نه افرادی که دارن از گشنگی میمیرن و به اجبار باید دزدی کنن ، چون شرایط جامعه اینطور براشون اجبار می کنه . نمی دونم چرا وقتی نام دزدی میاد آدم یاد افرادی میوفته که درب و داغونن و میرن خونه دیگران و مال دیگران رو میدزدن از رو اجبار ....! ولی اصلا به فکر افرادی که ذکر کردم در بالا که میلیون ها پول از مردم بالا میکشن و با اینکه دارن تو پول غرق میشن بازم پول میدزدن ! ....

هر چند من بازم از دزدانی که از روی اجبار دزدی می کنن طرفداری نمی کنم ... چون اگر خودمو جای کسی بذارم که خونشو دزد زده باشه .... به خودم حق میدم که باید دزدرو بگیرم و بکنمش تو زندان . اما ! از نظر دید کلی اگر نگاهی به این افراد بندازیم ، می بینیم که شرایط محیطی و جامعه براشون اجبار میکنه که دست به دزدی بزنن و اینجاست که باید دید تو قانون و .... جامعه چه مشکلی هست که چنین افرادی پرورش داده میشن ! هم این افراد و هم دزدان میلیاردر ...

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

سرود کیهانی;271213 نوشت:
با سلام خدمت دوستان
قبل از اینکه به طرح سوالم بپردازم به این نکته میپردازم که اعتقاد من این هست که اگر کسی بر اساس سعی و تلاشش به چیزی دست پیدا کرده این ثروت و دارایی مخصوص خود ایشان است و هیچ کسی نمیتونه در برابر آن ادعای حق و حقوقی بکنه

جناب سرود كيهاني..خودتون باورداريد كه هر چيزي كه متعلق به كسي ديگراست..متعلق به اوست و هيچكس هم نميتونه درمورد دارايي اين شخص ادعايي نمايد مگر موارد خلاف آن در يك دادگاه مطرح و اثبات گردد كه مثلا اين ماشيني كه اين آقا سوارش است طبق اين اسناد متعلق به غير است {مثلا خود من} و همينكه شما طرزفكرتان چنين است خودش كلي امتياز به نفع شما جمع كرده و ميكند و شايد همين ديدگاه حقيقت بيني شما ممانعتي گرديده بر ارتكاب گناه شما و انشاا...كه بازهم سدي گردد محكم درمقابل هواي نفسي كه شماراتشويق به دزدي ازاين شركت يا عملي ناپسند كه دربازگشت خود گريبان خودتان را روزي خواهدگرفت نموده و؟؟
سرود کیهانی;281337 نوشت:
جناب سینا . اینقدر تو زندگیم اعتماد کردم و رفتم جلو و چوب اعتمادم رو خوردم که خسته شدم . دیگه اصلا اعتماد به خدا رو یه جور خ... میدونم . شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش . چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم . هر بار هم که شکست میخوردم میگفتم این آزمایش الهی هست

سرود کیهانی;271213 نوشت:
در عوض انسانهایی را هم میبینیم که هنوز به دنیا نیامده پدرشان 10 تا خونه توپ براشون کنار گذاشته

والبته و شايد بگمان من ، همين نكته كل ماجراي عدالت خدا را ازشبهه و علامت سوال ترديد در مورد آن ، پاسخ خواهد گفت ؟؟ پدران و مادران و..؟؟ يا بعبارتي..گذشته؟؟
و شايد نكته مهم فقط درهمين ميباشد كه متاسفانه بنا بدلايلي از كاربيشتر بر روي آن غفلت شده و همين نيز باعث آن گرديده كه همواره عدالت بي نقص خداوند زيريك علامت سوال بزرگ از شك و ترديدهاي من و امثال من قرارگرفته و حتي موجب دوري تعدادي ازبندگان حتي خوبش كه داراي قلبي پاك مثل شما ميباشند گرديده كه بازهم خواهد گرديد و اين ماجرا چوقت پايان خواهد پذيرفت؟؟
زماني كه انسان پي ببرد خداوند به چه دليل درزندگي بندگانش دخالت نكرده و دليل ارسال يكصدوبيست و چهارهزارپيامبرالهي نيزبه چه دليل عقلي و منطقي بوده و باز به چه دليل ارسال اين رسل با آخرين آنان پايان پذيرفت و آيا خداوند وظيفه خدايي خود را درحق اين موجود هوشمند به پايان رسانده و اينكه اينك نوبت علم است تا بكمك انسان آمده و خدايي خدا را و محبت او را ومهرباني و عدالت بي نفص او را و قدرت و فهم و عظمت او را براي ما اثبات گرداند؟؟
و براي نيل به اين منظور ، انسانها چه كاري را ميبايست انجام ميدادند كه تاكنون انجام نداده اند كه موجب پديد آمدن چنين افكارپريشاني درذهن ها گرديده كه بازهم خواهدگرديد؟؟

سرود کیهانی;281337 نوشت:
چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم

و آيا انسانها درانجام رسالتي بزرگ براي خود و فرزندان بشر كوتاهي كرده اند؟؟
و آيا بايد سوال نمود كه محققين علوم ديني و دانشمندان علم ؟؟ چه وظيفه و رسالتي را بايد به سرانجام برسانند تا شايد ذهن انسان پريشان در هرحالت متوجه خداوند و ذات پاك و مقدس و مهمتر ، بي عيب او و درنهايت .. موجب دوري و فاصله بين خدا و بندگان خوبش نگردد؟؟
بهرحال و به اعتقاد يا شك وگمان من بايد علتي مهم در ختم رسالت و فرستادن بهترين و كاملترين كتاب الهي {قرآن} وجود داشته باشد و خداوند نيست آن خدايي كه هركاري را بدون دليل و منطق انجام داده باشد يا انجام دهد..كما اينكه اگرچنين بود ميتوانست قرآن را به همان حضرت آدم {ع} ميداد تا شايد انسانها اينهمه انتظار آنرا نميكشيدند و چه بسا ازبعضي پيشامدهاي بد ، يا كفروشرك تعداد بسيار زيادي از بندگان خودش در طول دوره هاي مختلف زماني درهمان مكان نيزجلوگيري مينمود ,..

باسپاس..[/]

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

سرود کیهانی;281337 نوشت:
با سلام مجدد خدمت دوستان و کارشناس محترم سایت آقا سینا ( با تشکر از اینکه وقت گذاشتین ... روی حرفام فکر کردین و بهم پاسخ دادین ) متن فوق رو دوباره نوشتم تا با حال و هوای من آشنا بشین .

آقا سینا دارم خدا رو شاهد میگیرم از لحاظ ایدیولوژیکی دارم به اونجایی میرسم که دزدی کار بدی نیست . کار من برنامه نویسی بردهای الکترونیکی صنعتی هست و به راحتی میتونم زحمت جندین ساله همکاران ... دوستان و ... رو بردارم. ( منظورم بردها و برنامه های طراحی شده هست ) ولی هنوز این کار رو نکردم . هر روز و هر ساعت دارم با خودم کلنجار میرم ... ولی نمیتونم .
حرفای دوستان رو هم خوندم ولی راستش رو بخواین قانع نشدم .
مخصوصا با اتفاق هایی که جدیدا افتاده
قصدم مقایسه یه کشور جهان اول با جهان سومی نیست ... لطفا پیشاپیش قضاوت نکنین ...
- چند وقت پیش پسرخالم اینا از انگلیس اومدن ایران - باهاش درمورد اونجا صحبت کردم و حال و هوای اونجا - ایشون میگفت تو اونجا task یا همون مالیات حکم فرماست -وقتی یه دختر یا پسری که 18 سالشون میشه و میخوان با هم زندگی کنن دولت ازمحل مالیات ها و درآمد کشور خانه رایگان در اختیار زوج های جوان میزاره ( ولی به سختی میشه توش زندگی کرد) - به مرور زمان و با پول جمع کردن میتونی بعد از 3 سال خونه خوبی برای خودت دست و پا کنی - من به ایشون گفتم که چجوری ممکنه اگر اینجور که تو میگی باشه یه آدم 50 ساله باید 40 تا خونه داشته باشه - اون تو پاسخ بهم گفت - اونجا بابت هر چی مالیات میگیرن - اگر هفته ای 60 ساعت بیشتر کار کنی باید مالیات بدی چون جای یکی دیگه رو گرفتی - اگر تلویزیون داری باید مالیات بدی - اگر آب میخوری باید مالیات بدی - اگر خونه داری باید مالیات بدی . اگر یخچال داری باید مالیات بدی و ... اینجوری میشه که یه آدم 50 ساله نهایتا میتونه 2 یا 3 تا خونه خوب داشته باشه . هیچ آدمی که 700 تا آپارتمان داشته باشه نمیتونی پیدا کنی چون task جلوش رو میگیره . هیچ مردی که 700 یا 800 میلیارد تومن پول داشته باشه رو نمیتونی پبدا کنی - اگر پول تو بانک بزاری ازت task میگیرن و سود کمی میدن ....

حالا در مورد خودم بگم . من الان تو این شرکت که دارم کار میکنم برجی 1.400 در میارم . خرج خودم و اجاره و ... که میدم برام میمونه 600 تا 700 تومن تو این 10 ساله هم با هزار بدبختی حدود 37 میلیون جمع کردم الانم 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم ... حساب کرده بودم با وام گرفتن و غرض و قوله بکنمش 90 تومن تابتونم یه خونه بگیرم ولی با شرایط کنونی و گرونی و.... خواب خونه رو باید ببینم

حالا میخواستم چی بگم : آقا سینا ببین ... تو این کشور ( انگلیس) خود دولت میاد لباس دزد رو میپوشه و میره از آدم پولدارها دزدی میکنه ... و حتی زحمت دزدی رو هم به اونها نمیده ... اینجوری میشه که تقریبا همه آدم ها راحت خونه و زندگی تشکیل میدن ... از اون طرف هم آدمهایی بوجود نمیان که 700 .... 800 تا آپارتمان ( با دزدی و کلاه برداری و زمین خواری ) داشته باشن .
در حقیقت جامعه داره کارش رو درست انجام نمیده ... و گرنه ... نه کشورمون کشور فقیری هست و نه من آدم تحصیل نکرده یا بی عاری هستم . و اگر جامعه حق رو درست ادا میگرد من دچار این گرفتاری ها نمیشدم .
راستش رو بخواین من دارم از لحاظ ایدیولوژیکی خودم رو برای این کار آماده میکنم ... ولی هر بار میخوام این کار رو بکنم دست و پام میلرزه ... جدیدا هم شب ها تو رخت خواب عرق میکنم .
رفتم پیش یه روانشناس و باهاش در مورد مشکلم حرف زدم : دقیق حرف ایشون رو بهتون میگم ... ایشون بهم گفتن ... تو داری تو یه خیابون میری ... خیلی هم گرسنت شده ... پول هم نداری نون بخری ... از یه طرف نون رو پیشخون نونواییه ... چی کار میکنی ... هاج و واج بهش نگاه کردم ... ایشون هم گفت برای چی تردید میکنی ... باید برش داری ...
موندم چی کار کنم .
شما هم تو حرفاتون گفتین :

جناب سینا . اینقدر تو زندگیم اعتماد کردم و رفتم جلو و چوب اعتمادم رو خوردم که خسته شدم . دیگه اصلا اعتماد به خدا رو یه جور خ... میدونم . شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش . چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم . هر بار هم که شکست میخوردم میگفتم این آزمایش الهی هست . من الان 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم . من چند سال دیگه وایسم تا این امتحان های خدا تموم بشه . راستشو بخوای دیگه از امتحان پس دادنم حالم بهم میخوره . منم چیز زیادی که نمیخوام یه حداقلی برای زندگی میخوام .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام
حرفاتون کلاً یه جوریه.
یعنی انگار خودتون می دونین که دارین اشتباه می گین اما شرایط سختی که توش قرار گرفتین، به وسوسه انداختتون و می خواین با توجیه، خودتونو گرفتار این اشتباها بکنین.
از وضع جامعه و دزدی های کلان شکایت می کنین و خودتون وسوسه می شین که دزدی کنین؟ خب این راه چاره میشه برا مشکلات جامعه؟؟؟
به هیچ وجه منکر مشکلات اقتصادی تو جامعه مون نیستم و خونواده ی خودمونم داره رنج می بره از مشکلات اما اگه تو شرایط دزدی قرار بگیریم هم وسوسه هامونو به یاری خدا دور می ریزیم؛ چون یه درسی از تاریخ یاد گرفتیم که کوفی صفت نباشیم.
تا وقتی همه چی خوبه و بر وفق مراد خداجو باشیم و وقتی شرایط بهمون سخت میشه دین رو قربانی کنیم و خدا را از عدالتش بندازیم و بهش بی اعتماد بشیم و بخوایم خودمون دنبال اجرای عدالت اونم از راه های نامناسبش بیفتیم .
راستی اینم بگم:
الان خیلی از جوونا هستن با کمتر از پس انداز شما حداقل زندگی رو دارن. بسختی روزگار می گذرونن اما آرامش دارن چون انتظار زیادی از زندگی ندارن.
--
یه نکته ای بگم که از دوستی شنیدم یکی از اتفاقات بدی که برای یه مومن میتونه پیش بیاد همین خطر توجیهه.
کسی که گناه می کنه و از گناهش پشیمون میشه دچار تبعاتی میشه اما باز اوضاش خیلی خیلی بهتر از کسیه که گناهشو با توجیه انجام میده. چون این آدم دیگه به دنبال توبه و اصلاح خودش نمی افته.
یاحق[/]

با سلام
از کارشناسای این سایت خواهش میکنم در صورت امکان پاسخ پست شماره 9 منو بدن .

:Sham:

سلام سرود کیهانی عزیز
شما از کارشناسان عزیز راهنمایی خواستید من فقط نظرمو بهتون می گم
ببینید راه غلط همیشه غلطه
شما اگر گام اول رو اشتباه بردارین مطمعنا گام های بعد هم اشتباه برخواهید داشت
بقول پدرم پول خیردار داریم و بدون خیر
داداش من هم یه روزی اومد خونه اونم خدا روشکر حقوقش خوبه گفت دو نفر پیمانکار زیر دستم هستن که می تونم ماهیانه میلیونها تومان ازشون بگیرم تا نمره اوکی بهش بدم که پولشونو از شرکت بگیرن ولی اینکارو نمی کنم هر چند که خیلیا اینکارو می کنن
یه دکتر مشاوره ای بود به ما می گفت زمانی که میلیاردرها میان مشاوره وقتی مشکلاتشونو می شنوم مغزم سوت می کشید
می گفت ارامشی که در یه بچه سرطانی دیدم در اونا ندیدم
بنظر من همه چیز پول نیس این دنیا ،دنیای عمل و عکس العمله هر کاری کنی بازتابشو خواهی دید
بنظر من قدم اول رو اشتباه نذار خودت رو با میلیونرها و میلیاردرها مقایسه نکن و بدون پول خیردار داریم و بدون خیر
یکی داشتیم می گفت پول حلال خیر داره وتموم نمی شه ولی پول بدون خیر همین که نگاه جیبت می کنی تموم می شه و خودت هم نمی دونی پولا کجا رفتن
البته این نظر من بود
شاد و موفق باشی
یا علی

با سلام خدمت مسافر زمان عزیز .
صحبتاتون زیبا و صحیح بود . ممنون از درک کردنتون .

سلام وعرض ادب

عذر به خاطر تاخیر در پاسخ.

سرود کیهانی بزرگوار به نظرم رسید لازمه یه بار با دقت کامل به پستهایی که شما زدید نگاه کنیم واز لابلای حرفهای خودتون، به یه نتیجه ی مطلوب برسیم.البته پرسش شما ویا بهتر بگم پاسخ دادن به این پرسش ،به دلیل این که از جوانب مختلف قابل بررسی هست دارای ابعاد نسبتا وسیعیه چرا که از یک طرف شما دارای اعتقاد محکمی هستید واز طرف دیگر، وجود معضلات ومشکلات ودر واقع به کارگیری سیاستهای داخلی کشور را عاملی برای عقب ماندن خود می دانید از جهتی نیز به مساله ی آزمایش الهی اشاره کردید ،علاوه برآن در کلام شما شاهد کلماتی هستیم که نشان از کم رنگ بودن روح توکل داردوهمه ی اینها

درحوزه های خاص خود(سیاسی،اعتقادی،اخلاقی) قابل بررسی می باشد.

اگر از نحوه ی سیاستگذاری در امور داخلی بگذریم ونیزروشن شدن فلسفه ی امتحان وابتلاء را به انجمن مربوطه واگذار نماییم ،می توان در کلام شما کمی یاس وناامیدی یافت ،که صرف نظر از عوامل ایجاد کننده ی خارجی آن، لازم است نگاهی عمیق به وجود خود وشناخت خود از خد ا داشته باشید. ان شاءالله در پستهای بعدی به تک تک این موارد اشاره می کنیم وتوضیحاتی خدمتتان عرض می نماییم.

ادامه دارد

...

جناب سینا . اینقدر تو زندگیم اعتماد کردم و رفتم جلو و چوب اعتمادم رو خوردم که خسته شدم . دیگه اصلا اعتماد به خدا رو یه جور خ... میدونم . شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش .

دقیقا با این جمله زدید به هدف. (شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش.) شاید بتونیم بگیم مهمترین چیزی که باعث میشه کلام ما به جملاتی اینچنینی ختم شود،سوء ظن داشتن به خد است و عامل اصلی سوءظن به خدا همین عدم شناخت است. وقتی هنوز به رزاقیت او معتقد نباشیم لب به شکایت می گشاییم.اگر انسان به وعده های الهی یقین داشته باشد قرار گرفتن در هیچ موقعیتی او را سست ومتزلزل نخواهد کرد.
خداوند متعال نه تنها ضامن رزق و روزى انسانها، بلكه ضامن رزق و روزى تمام موجودات زنده عالم هستى است. و لذا در آيه 6 سوره هود فرموده:
« «وَمَا مِنْ دَابَّةٍ فِى الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَا وَيَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا كُلٌّ فِى كِتَابٍ مُّبِينٍ»؛

هيچ جنبده ‏اى در زمين نيست مگر اينكه روزى او بر خداست! او قرارگاه و محلّ نقل و انتقالش را مى ‏داند؛ همه اينها در كتاب آشكارى ثبت است!»

باور این نوع آیات تاثیر مطلوبی بر ما وعملکرد ما در زندگی خواهد داشت.

ادامه دارد...

چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم . هر بار هم که شکست میخوردم میگفتم این آزمایش الهی هست . من الان 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم . من چند سال دیگه وایسم تا این امتحان های خدا تموم بشه . راستشو بخوای دیگه از امتحان پس دادنم حالم بهم میخوره . منم چیز زیادی که نمیخوام یه حداقلی برای زندگی میخوام .

حالا بهتره به این چند جمله ی خودتون یه نگاه دیگه داشته باشید این که فرمودید چند سال دیگه صبر کنید تا امتحانات الهی تموم بشه باید خدمتتون عرض کنم که یکی از سنت های الهی بر روی زمین امتحان است وامتحانات الهی هر بار به شکل های مختلف برای انسان بروز پیدا می کند همه ی ما در همه ی لحظات تحت آزمایش الهی هستیم ، منتها به شکل های گوناگون در معرض امتحان الهی قرار می گیریم.گاهى با وفور نعمت و كاميابيها و گاهی به وسيله حوادث سخت و ناگوار، بعضى مشكل وبعضی آسان، اما به هر حال آزمايش براى همه هست.

قرآن مجيد به امتحان عمومى انسان‏ها اشاره می کند و مى ‏فرمايد:

أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لايُفْتَنُون:
«آيا مردم گمان مى ‏كنند بدون امتحان رها مى ‏شوند، نه، هرگز بلكه همگى بايد امتحان دهند».

سوره عنکبوت آیه 1

ودر سوره فجر می خوانیم:

«فَأَمَّا الْانْسانُ إِذا مَا ابْتَلاهُ رَبُّهُ فَأَكْرَمَهُ وَ نَعَّمَهُ فَيَقُولُ رَبِّي أَكْرَمَنِ».

«اما انسان، هنگامى كه پروردگارش او را براى آزمايش اكرام كند و نعمت بخشد، مغرور مى ‏شود، و مى ‏گويد: خداوند مرا گرامى داشته است»!

«وَ أَمَّا إِذا مَا ابْتَلاهُ فَقَدَرَ عَلَيْهِ رِزْقَهُ فَيَقُولُ رَبِّي أَهانَنِ».

«و اما هنگامى كه براى امتحان روزى را بر او تنگ بگيرد، مأيوس مى ‏شود و مى ‏گويد: پروردگارم مرا خوار كرده»!

آزمايش الهى گاه با نعمت است، و گاه با انواع بلا، نه روى آوردن نعمت بايد مايه غرور گردد، و نه بلاها مايه يأس و نوميدى، ولى گاهی انسان در هر دو حال هدف آزمايش را فراموش مى كند

اين دو آيه، هشدار مى ‏دهد كه: نه اقبال نعمت دليل بر تقرب به خدا است، و نه ادبار نعمت دليل بر دورى از حق، اينها مواد مختلف امتحانى است كه خداوند طبق حكمتش هر گروهى را به چيزى آزمايش مى ‏كند، اين انسان‏هاى كم ‏ظرفيت ‏اند كه گاه مغرور، و گاه مأيوس مى ‏شوند.

واما صحبت این روانشناس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

که البته به نظر میرسه ارائه ی راهکارشون بدرد اونهایی میخوره که تو توحیدعبادی وبه دنبالش ،توحید افعالی ضعیفن وگرنه اگه اعتقاد در مرتبه ی توحید عبادی ونهایتا توحید افعالی ما پر رنگ باشه محاله به حرف یه چنین روانشناسانی گوش کنیم.

[="arial"][="royalblue"]بنام او

باعرض سلام و عرض ادب خدمت كارشناس محترم جناب سيناي بزرگوار و ديگرخوانندگان و اساتيد بزرگوار..
واما بعدازپايان نقطه نظرات خوب و مثبتتان درمورد سرود كيهاني عزيز و طرح سوالات مفيدش و همچنين بعدازهم راي شدن باشما در مورد آن روانشناس محترم كه تجويزشان شايد در زمان و مكان مناسب بجا باشد و نه زمان يا مكان نامناسب و يا بايد درجامعه يا محيطي بيان شود كه همگان نيز اين شعور والا را داشته باشند كه مثلا آن مغازه دار با خوب بودن وضع ميشيتي و اخلاقي شهروندان اين اقدام را به حساب قرض بگذارد و نه دزدي و بنابراين زنگ نزد به پليس كه بيايند و اين انسان گرسنه را كه فقط بدليل رفع گرسنگي اش مجبور به اين دست درازي شده را ببرند زندان كه مثلا چي ؟؟ كه مثلا اگرچنين نكند درنهايت مجبور خواهدشد همه زندگي خود را بفروشد تا بتواند همه گرسنگان اينچنيني راسيرنمايد يا مثلا اگر انساني براي برطرف نمودن گرسنگي اش و بندرت چنين اتفاقي ميفتد درنهايت بايد بميرد ولي نان را برندارد كه اگرچنين كند بايد تاواني دهد كه تا پايان عمرش قابل جبران هم نخواهدشد و اين درهيچ جاي جهان نيز مستثني نخواهدداشت و..

و بعد از پايان پاسخها ، من نيز سوالاتي يا درواقع نظري درمورد امتحان الهي خواهم داشت كه با پايان عرايض بزرگواران و احترام به آنها اين سوال يا نظر را از طرف خودم مطرح خواهم نمود كه بعنوان مثال شايد يك نفر بگويد چرا اين آزمايشات بايد براي طرف مقابل من مثلا ثروت و رفاه سرشار مالي ومادي باشند ولي براي من بي پولي و فقر و هزاران مشكل و بدبختي بمراتب سخت تراز آن شخص پولدار گردند و متاسفانه اين حرف شما را نتواند درست هضم يا باور و يا قبول نمايد و شايد تعداد اندكي از ما درجايي بسيار دور از ذهن خود دچار كج روي در يك درك و فهم ناشناخت مانده اي بسيارپيچيده از آزمايشات الهي گرديده ايم و اگرهم اين قسمت حرف شما را و بعنوان فقط مثال تمام و كمال هم كه بپذيرد باز خواهيم ديد كه از طرفي ديگر و بنوعي ديگر و توسط اذهاني ديگر نيز عدالت او ذات پاك و مقدس زير يك علامت سوال بزرگ خواهد رفت و من شايد با عقل ناقص خود بگويم .. خدايا ثروت و پول و رفاه را بمن ميدادي و بعد هرچي دلت ميخواست آزمايش و امتحان ازمن بعمل مياوردي {مانند انسانهاي پولداروثروتمند ديگر} و چرا چنين نكردي و .. { و تازه بعد هم بايد ميديدم كه پاسخ خدا دراينصورت به اين ذهن معيوب من و سوال و ايراد من چه ميبود و..}
و همچنين و متاسفانه نميتوانست درست بفهمد كه منظور درست و دقيق اين آيه مقدس يا آياتي شبيه آن نيز چه خواهند بود كه فرموده :
[="magenta"]و قطعا شما را به چيزى از [قبيل] ترس و گرسنگى و كاهشى در اموال و جانها و محصولات مى‏آزماييم و مژده ده شكيبايان را[/].{سوره۲بقره.آیه۱۵۵}.
و متاسفانه يا خوشبختانه با اين آيه مقدس چنين برداشت غلط و اشتباهي نمايد كه خداوندخودش مستقيما در فقر و بدبختي بندگانش دخالت نموده ومينمايد كه مثلا از آنان امتحان بگيرد .. و شايد يكنفرسوال نمايد كه امتحان چي؟؟ و مسئله مهم شايد اين ميباشد كه منظور از اين امتحان چيزي ست كه ماتاكنون فكرش را نكرده ايم و آيا اين امتحان نميتواند نوعي گردن گيري او مهربان و سراسرمحبت باشد تا بندگانش از تلافي اعمال ناپسند و انتقامجويانه ديگري و ديگران خودداري نموده تا به واقع بارگناهان خود را با اين اعمال تلافي جويانه ، تداوم و حتي بيشتر و بيشتر ننمايند و شايد اين احتمال رابتوان با آيه يا آياتي ديگر در جايي ديگر آشكار و يا شايد اثبات نمود كه :
هركس در گرو عمل خويش است..
كه متاسفانه من بدليل عدم آشنايي با همه قرآن سوره مورد نظر را نميدانم كجاست و بايد مجددا بگويم كه متاسفانه من ازقرآن چيززيادي هم نميدانم ولي حتم دارم كه اگر مانند عده اي كاملا بر آن يا آيات مقدس آن مسلط بودم يا تسلط داشتم ميتوانستم دهها آيه همانند آيه بالا را براي چنين اذهاني بياورم كه ثابت نمايند خداوند در پولداري و بي پولي يا خوشي و ناخوشي بندگانش هيچ نقشي نداشته و نخواهدداشت وحتي دخالت هم نكرده و نخواهدكرد و اين واقعيتي ست همچون كلام مقدس حضرت علي {ع} كه همه عواقب بد را ناشي از اعمالي بد ميدانند كه بواقع چنين نيز خواهدبود و بايد باورداشت كه اين فقط بسته به خود ما انسانها خواهدبود كه طي چندين قرن متمادي حتي ، امروز خوب يا بد را براي خودمان يا فرزندان داشته و نداشته خودمان بوجود آورده يا مياوريم كه اگر قراربود كه خداوند در هركاري از كارهاي بندگانش دخالت مينمود بنابراين جداي از عدالت پاك و بدون نقص و نقضش اين سوال نيز پيش ميامد كه توانايي هاي فكر و مغز و شعور والاي انسان اين اشرف مخلوقات همه كائنات پيچيده و اسرارآميز به چكار ميايند يا به چه دليل خلق شده و يا حتي بكجا ميرفتند و ميروند و اين عقل و اشرف مخلوقات بودن به چه درد و كار او ميخوردند يا چه نقشي در تكامل و خوشبختي انسان ايفا مينمودند و يا ..
[="magenta"]هركس درگرو كار يا عمل خويش است[/] .. و يا ..
[="magenta"]واين دستاوردهاى پيشين شماست و خداوند بر بندگان ستمكار نيست[/].{سوره۸انفال.آیه۵۱}.

پايان قسمت اول

ادامه قسمت نخست

و يا آياتي چنين مقدس چه معنايي در تار و پود زندگي من و ما ميدادند يا چه رنگ و بويي به طعم تلخ يا شيرين زندگي ما انسانها ميدادند و يا چه هدفي را دراين تكاپو يا ابراز نوراني خود دنبال مينمودند وقتيكه حرف از آزمايشهاي الهي به آن صورتي كه برداشت شده اند بميان ميامدند و..؟؟
ونتيجه نهايي اينكه شايد خداوند بسيارمهربان تر و كلام او حتي بسيار اسرارآميزتر از آن چيزي باشد كه ما بتوانيم براحتي تصورش را بنماييم و يا حتي بخواهيم گناهانمان را متوجه ذات پاك و مقدس او يا خواست و اراده او مهربانترين مهربانان نماييم و..

و حتي عليرغم باور تعدادي هموطن كج رفته باور و خيال كه گمان دارند مسائل سياسي يا اقتصادي در زندگي ما نقش بسيار مهمي داشته ، اعتقاد دارم كه بيشتر از مسائل سياسي و اقتصادي..مسائل فرهنگي ست كه نقش اصلي را داشته و دارند و حتي اين وضعيت امروز ما نيز نميتواند ربط چنداني به مسائل سياسي و دولتي و ازاين قبيل مسائل داشته باشند و هرچند كه آنها نيز بدون شك بي تاثير در زندگي ها نبوده و نخواهند بود اما و باز بدون شك ريشه نميتوانند باشند و بلكه و در واقع شايد ريشه يا همه چيز به تفكرات و نحوه فكركردن ما انسانها بستگي داشته و خواهدداشت كه ابتدا چه فكرميكنيم تا چه چيز برداشت نماييم و شايد چون در فكر و ذهن خود غرق گناهيم .. بنابراين دولتها نيز مانند والدين هركاري كه براي سعادت شهروندان يا فرزندان خود انجام ميدهند نميتوانند جلوي بوجود آمدن مشكلات ما يا فرزندان خود را بگيرند و بلكه بيش ازنيمي اززحمات آنان حتي برباد گناهان فرزندان نيز رفته و درنهايت نتايجي كه ميتوانستند تاثيرمطلوبي برزندگي ما بجا گذارند بي اثر شده و خواهندشد .. چرا؟؟
چون خانه فكر ما كه احتمالا و به اعتقاد اين حقير درحال ساخت آينده خوب و بد ماست داغان و ويران يا معيوب است كه ندانسته افكار بد را به ذهن خود راه ميدهيم و ناخواسته نتايج بد نيز برداشت مينماييم و آنگاه با تعجب ازخود يا ديگري و يا حتي خداوند سوال مينماييم چرا؟؟ چرا چنين شد؟؟من كه كار بدي نكردم .. و ؟؟
و البته همانگونه كه ذكرگرديد تاثير تربيت و نحوه تفكرات والدين رانيز نميتوان در اين آينده خوب يا بد ناديده گرفت و شايد و در واقع بزرگان اعتقادي ما و متفكرين متفكر و خلاق ما ماموريت اصليشان نيز همين باشد يا همين گردد كه بايد كاري كنند تا ما ملت و ما مردم ابتدا جلوي افكار بد و اشتباه و ناپسند خود را بنحوي شايسته گرفته يا سد نماييم تا گفتار و اعمالمان نيز خوب و پسنديده شوند و يا بايد ابتدا افكار خوب و پسنديده را جايگزين افكار بد نماييم تا پس از مدتي ببينيم و شاهد باشيم كه زندگي و دنيا يا خدا چه چيز خوبي را بما هديه ميدادند و در واقع چه چيز زيبا و لايقي را بما يا فرزندان ما هديه داده و خواهند داد كه ما قدر و منزلتشان را شايد ندانسته و شايد هم هرگز نخواهيم دانست ..
البته اين حقيردروبلاگ و با ذكر همين سوالات و دهها چرا ؟؟ چرا يكي پولدار و ديگري فقير و يكي شكار و ديگري شكارچي ست و چرا فرزندان ناكرده گناه انسان حتي قبل از ارتكاب گناه غرق گناهند و؟؟ و؟؟ و دهها سوال بي پاسخ ديگر كه كمي بيشتر بدانها اشاره نموده ام بدنبال پاسخهايي مطلوب و درحد باور و ذهن خود و حقايق موجود مذهب خوب خود ميباشم كه تا كنون با بهره بردن ازاين سايت مقدس توانسته ام به تعدادي از آنها پاسخ درست گويم اما ومتاسفانه بدليل دست تنها بودن و عدم آشنايي با همه آيات قرآن و وجود مشكلات متعدد ديگر زندگي ماشيني در تداوم يا همه آنها دچار مشكل حتي وقت و زمان نيز گرديده ام كه درهمينجا و ضمن تمنا از همه اساتيد و بزرگواران يا اساتيد و كاربران فرهيخته و محترم و دلسوز اين سايت محترم درخواست مينمايم آنچه درتوان دارند و تنها جهت هدايت اذهان گمراه شده نسل شيعه و ايرانيه هم مذهبان و هموطنان اندك خود همچون خود من ، ارائه داده و با مراجعه به آن ، نويسنده و در واقع .. همان هم مذهبان و هموطنان اندك و انگشت شمارخود و حتي مرا از راهنمايي ها و مساعدت ذهن خلاق خود بهرمند نمايند و يا هرنوع همفكري و همكاري ديگري كه خود مايل بودند تا شايد نه بلكه مشكل فقط سرود كيهاني ، كه مشكلات همه سرودهاي كيهاني ها اين سرزمين پاك ومقدس و حتي خودمان و حتي خود من و حتي خود شما حل و مرتفع گردند كه دريابيم كه واقعا ما انسانها به مصداق آيه شريفه اي كه ميفرمايد : انسان ناسپاسي خواهد كرد همينكه خود را بي نياز ميبيند و همانند آدم و حواي خيالي يا تمثيلي مان چرا بسيار ناسپاس خواهيم شد آنگاه كه به پول يا وضعيت نسبتا خوبي در زندگي دست ميابيم و چرا تعدادي از ما نبايد در رفاه و امنيت جسم و ذهن و روح بياد او و محبتهاي سرشار او بيفتيم يا باشيم و..
واقعا چرا دربيشتر مواقع چنين ميشود؟؟ و آيا علتي وجود دارد كه خود نميدانيم؟؟

و همچنين دريابيم كه دراين دنيا { و البته بازهم شايد }.. همه مخلوقات و يا كل نظام خلقت بنوعي و مانند حلقه هاي ريز و درشت يك زنجير بسيار بزرگ اما شگفت انگيز و اما بسيارمنظم خلق شده و همه بهم مرتبط ميباشند كه انسان نيز بعنوان اشرف مخلوقات اين كائنات شگرف مستثني از اين ارتباط پيچيده آفرينشي نخواهدبود كه حتي و بعنوان مثال حتي اگر در آمريكا نيز يك انسان مرتكب گناهي شود شايد كه در اين فرايند بسيارمنظم زنجيره اي و طي مراتبي ما نيز كه در ايران زندگي مينماييم مصون از عواقب بد آن گناه نگرديم و شايد..
شايدهاي ديگر كه احتياج به تحقيق بيشتر توسط محققين ما را ميطلبد كه تحقيقات خود را و بنا به علائق يا رشته مورد علاقه خود دراين زمينه متمركز يا دنبال نمايند و شايد با تداوم چنين انگيزه ها و اقداماتي بتوانيم كمك نماييم تا با تربيت بزرگ انديشمندان هم مذهب و هموطنمان به جهان علم و عشق درپيشگاه ذات پاك و مقدس او و همچنين خاندان پاك و مظلوميت ومعصوميت و حق طلب شيعه و مسئولان زحمت كش و دلسوزمان كه بدون ترديد هدفي جز سربلندي ايران و شيعه درجهان ندارند .. سربلند و سرافرازگرديم و شايد ..
شايدهاي ديگر كه براي شروع و شايد بد نباشد كه اين آيه شريفه را همواره و در همه جا و حتي همه كارهايمان مد نظرخود و افكار و اعمال خود و حتي بابرنامه اي صحيح ، افكار فرزندان خود قرار داده تا هيچگاه با ناسپاسي و ناشكري خود دچارمشكلات بزرگ با دوري آن يگانه مقدس از خود يا فرزندانمان نگرديم .. انشاا... {و البته پيشاپيش نيزازمتن بسيارطولاني و همچنين جناب سيناي بزرگوار و جناب سرود كيهاني گرامي و همگان عذرخواهي نموده و درصورت هرگونه اشتباه درانعكاس هرگونه افكار و ايده .. حتي نيازمند به هدايت و آگاهي شمابزرگواران را نيز طلب مينمايم}:
[="magenta"]پس مرایادکنید تا شمارایادکنم وشکرانه ام را بجای آرید وبا من ناسپاسی نکنید.[/]{سوره۲بقره.آیه۱۵۲}.

باسپاس..[/][/]

[=microsoft sans serif][=microsoft sans serif]پست جمعبندی:[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif] سوال:[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif]
آیاخدادستش بسته هست و نمیتونه عدالت را اجرا کنه ... چرا خودم این کارو نکنم آیا با دزدی می تونم به حق وحقوقم برسم؟
[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]پاسخ:[=microsoft sans serif]

همانطور که خود شما هم در پرسشتون اشاره فرمودید این که راز تفاوتها چی هست و در این تفاوتها عدالت چه نقشی خواهد داشت بحثی است که مربوط به انجمن عقاید میشه اما آن چیزی که مربوط به انجمن اخلاق میشه این هست که دزدی در واقع یکی از مصادیق حرام‌خواری است چرا که کسب درآمد است از راه غیرشرعی.در واقع حرام خواری یکی از رذائل قوه شهوت است. کسی که از راه حرام ودزدی بخواهد چیزی را طلب کند خود را ازصفاي درون و تهذيب نفس دور کرده است وبا توجه به تاثیر عمیقی که مال حرام در زندگی شخص ایجاد می کند درآموزه های دینی از خوردن مال حرام نهی شده ایم. حرام خواری نتایج سوئی بر زندگی انسان ایجاد می کند که از جمله آنها قساوت قلب است.توجه به این مطلب که تمام دستورات دین مبنی بر سعادت وسلامت جسمی ،روحی وروانی افراد است حرمت دزدی را نیز روشن می نماید.البته می توان چنین تصور کرد که پرسش شما ناشی از نوع نگاه شما به مسئله ی رزق است چنانچه انسان نگرش خود رانسبت به جريان روزي و معاش اصلاح نماید ویقین به این امر داشته باشد که خدا روزي انسان را مقدر کرده است و قطعاً به انسان خواهد رسيد باب این نوع سوالها نیز برای انسان بسته خواهد شد. همانطور که خداوند در قرآن می فرماید:
« و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب »

سوره طلاق آیات 1و2

دزدی در اسلام حرام است، چون نوعی تجاوز به حقوق دیگران به شمار می آید این سخن منحصر در دزدی نیست، بلکه تمامی اموری که اسلام آن ها را حرام می داند، به دلیل فسادی است که در آن ها نهفته است. بنابراین هر چیزی که حرام است،‌ در آن وجهی از فساد وجود دارد.

[=microsoft sans serif]
سوال:
[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]اینقدر تو زندگیم اعتماد کردم و رفتم جلو و چوب اعتمادم رو خوردم که خسته شدم . دیگه اصلا اعتماد به خدا ندارم شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش اما من به کسی اعتماد ندارم؟؟؟؟؟ .
[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif]پاسخ:[=microsoft sans serif]

دقیقا با این جمله زدید به هدف. (شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش.) شاید بتونیم بگیم مهمترین چیزی که باعث میشه کلام ما به جملاتی اینچنینی ختم شود،سوء ظن داشتن به خد است و عامل اصلی سوءظن به خدا همین عدم شناخت است. وقتی هنوز به رزاقیت او معتقد نباشیم لب به شکایت می گشاییم.اگر انسان به وعده های الهی یقین داشته باشد قرار گرفتن در هیچ موقعیتی او را سست ومتزلزل نخواهد کرد.
خداوند متعال نه تنها ضامن رزق و روزى انسانها، بلكه ضامن رزق و روزى تمام موجودات زنده عالم هستى است. و لذا در آيه 6 سوره هود فرموده:
« «وَمَا مِنْ دَابَّةٍ فِى الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَا وَيَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا كُلٌّ فِى كِتَابٍ مُّبِينٍ»؛

هيچ جنبده ‏اى در زمين نيست مگر اينكه روزى او بر خداست! او قرارگاه و محلّ نقل و انتقالش را مى ‏داند؛ همه اينها در كتاب آشكارى ثبت است!»

باور این نوع آیات تاثیر مطلوبی بر ما وعملکرد ما در زندگی خواهد داشت.

[=microsoft sans serif][=microsoft sans serif]سوال:[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم . هر بار هم که شکست میخوردم میگفتم این آزمایش الهی هست . من الان 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم . من چند سال دیگه وایسم تا این امتحان های خدا تموم بشه ؟
[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif]پاسخ: [=microsoft sans serif]

این که فرمودید چند سال دیگه صبر کنید تا امتحانات الهی تموم بشه باید خدمتتون عرض کنم که یکی از سنت های الهی بر روی زمین امتحان است وامتحانات الهی هر بار به شکل های مختلف برای انسان بروز پیدا می کند همه ی ما در همه ی لحظات تحت آزمایش الهی هستیم ، منتها به شکل های گوناگون در معرض امتحان الهی قرار می گیریم.گاهى با وفور نعمت و كاميابيها و گاهی به وسيله حوادث سخت و ناگوار، بعضى مشكل وبعضی آسان، اما به هر حال آزمايش براى همه هست.

قرآن مجيد به امتحان عمومى انسان‏ها اشاره می کند و مى ‏فرمايد:

أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لايُفْتَنُون:
«آيا مردم گمان مى ‏كنند بدون امتحان رها مى ‏شوند، نه، هرگز بلكه همگى بايد امتحان دهند».

سوره عنکبوت آیه 1

آزمايش الهى گاه با نعمت است، و گاه با انواع بلا، نه روى آوردن نعمت بايد مايه غرور گردد، و نه بلاها مايه يأس و نوميدى، ولى گاهی انسان در هر دو حال هدف آزمايش را فراموش مى كند
نه اقبال نعمت دليل بر تقرب به خدا است، و نه ادبار نعمت دليل بر دورى از حق، اينها مواد مختلف امتحانى است كه خداوند طبق حكمتش هر گروهى را به چيزى آزمايش مى ‏كند، اين انسان‏هاى كم ‏ظرفيت ‏اند كه گاه مغرور، و گاه مأيوس مى ‏شوند.

موضوع قفل شده است