صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا دزدی بده ؟

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

چرا دزدی بده ؟

با سلام خدمت دوستان
    قبل از اینکه به طرح سوالم بپردازم به این نکته میپردازم که اعتقاد من این هست که اگر کسی بر اساس سعی و تلاشش به چیزی دست پیدا کرده این ثروت و دارایی مخصوص خود ایشان است و هیچ کسی نمیتونه در برابر آن ادعای حق و حقوقی بکنه . ولی سوال از آنجا نشات میگیره که چند درصد از دارایی های ما حاصل سعی و تلاش ما هستند ( زیبایی ! اخلاق ! پول و ثروت ! هنر ! و .... ) اگر دقت کرده باشید تقریبا ما با سعی و تلاش نمیتوانیم صاحب هیچ کدام از این چیزها شویم ...
    انسان هایی را میشناسیم که 40 سال کار کرده اند اما نتوانسته اند سرپناهی برای خود فراهم کنند در عوض انسانهایی را هم میبینیم که هنوز به دنیا نیامده پدرشان 10 تا خونه توپ براشون کنار گذاشته ... وقتی بحث عدالت خداوند را هم میکنیم نهایتا بحث به آنجا میرسد که خداوند داره اون ها رو هم با مال زیاد امتحان میکند که آیا به دیگران کمک میکنند یا نه ... و یا در جواب میگویند خداوند دنیا را بر اساس قانون و مقرراتی بوجود آورده که ناگزیر شاهد چنین پدیده هایی هم هستیم ...

سوال من اینه : حالا خدا دستش بسته هست نمیتونه عدالتو اجرا کنه ... چرا خودم این کارو نکنم ... و یا اینکه آیا خداوند تو اون دنیا پولداری رو که به دیگران کمک نکرده رو به چشم دزد میبینه ....

چه ایرادی داره وقتی یه آدم 100000000000000000000000000000 تا چشم داره و یه آدم دیگه 0 تا چشم من ازش 2 تا چشم بدزدم و به اونی که چشم نداره بدم .

چه ایرادی داره من ثروت دنیا رو تقسیم بر تعداد انسان هاش کنم و اگر اون مقدار رو نداشتم برم اونو بدزدم ...

با تشکر

کارشناس بحث : سینا

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۶/۲۶ در ساعت ۱۷:۰۹
    این همه شهد و شکر کز سخنم میریزد
    اجر صبریست کز آن شاخه نباتم دادند

2. صلوات ها 5

3.  

نوشته
    2,182
    حضور
    17 روز 13 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15131

همانطور که خود شما هم در پرسشتون اشاره فرمودید این که راز تفاوتها چی هست و در این تفاوتها عدالت چه نقشی خواهد داشت بحثی است که مربوط به انجمن عقاید میشه اما آن چیزی که مربوط به انجمن اخلاق میشه این هست که دزدی در واقع یکی از مصادیق حرام‌خواری است چرا که کسب درآمد است از راه غیرشرعی.
    در واقع حرام خواری یکی از رذائل قوه شهوت است. کسی که از راه حرام ودزدی بخواهد چیزی را طلب کند خود را ازصفاي درون و تهذيب نفس دور کرده است وبا توجه به تاثیر عمیقی که مال حرام در زندگی شخص ایجاد می کند درآموزه های دینی از خوردن مال حرام نهی شده ایم. حرام خواری نتایج سوئی بر زندگی انسان ایجاد می کند که از جمله آنها قساوت قلب است.توجه به این مطلب که تمام دستورات دین مبنی بر سعادت وسلامت جسمی ،روحی وروانی افراد است حرمت دزدی را نیز روشن می نماید.

البته می توان چنین تصور کرد که پرسش شما ناشی از نوع نگاه شما به مسئله ی رزق است چنانچه انسان نگرش خود رانسبت به جريان روزي و معاش اصلاح نماید ویقین به این امر داشته باشد که خدا روزي انسان را مقدر کرده است و قطعاً به انسان خواهد رسيد باب این نوع سوالها نیز برای انسان بسته خواهد شد. همانطور که خداوند در قرآن می فرماید:

« و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب »

هر کس تقوا و پرهیزگاری پیشه می کند خداوند برای او گشایش ایجاد می کند و رزق او را از جایی که گمان نمی کند میدهد .

سوره طلاق آیات 1و2

دزدی در اسلام حرام است، چون نوعی تجاوز به حقوق دیگران به شمار می آید این سخن منحصر در دزدی نیست، بلکه تمامی اموری که اسلام آن ها را حرام می داند، به دلیل فسادی است که در آن ها نهفته است. بنابراین هر چیزی که حرام است،‌ در آن وجهی از فساد وجود دارد.

5. صلوات ها 8

علاقه
    خیلی هستن. اینجا جا نمی شن
    نوشته
    59
    حضور
    2 روز 10 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط سرود کیهانی نمایش پست ها
    چرا دزدی بده ؟
    اینو تو هر جایی بپرسی بهت می خندن. اصلا ایران نه. تو اسراییل و آمریکا هم بری دزدی بده.

7. صلوات ها 2

علاقه
    خداشناسی ، موسیقی راک - کلاسیک ،درام،فیزیک
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    216

این کار شما کار رابین هوده!
    به دنبال کشف حقیقت از 0 بودم
    امروز (31/6/1391)به حقیقت رسیدم

9. صلوات ها 3

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3287

1- ما چیزی از خودمون نداریم. همه چیز مال خداست
    2- غی از خدئا اموالی که به دست ما میرسه چند نوعه:
    ارث ( پول و زیباییو ...)
    اندوخته ی خودمون و ...
    اگه قوانین اسلام اجرا بشه هیچ کسی فقیر نمیمونه.
    در ضمن هرکسی نباید اجرای عدالت کنه چون در این صورت عدالت از دید هرکسی متفاوته و عقول هم کامل نیستن...
    پس خدا این همه پیامبر فرستاده قران نازل کرده امام فرستاده اینا رو نمیبینی که میگی خدا بیکار نشسه ....

11. صلوات ها 3

علاقه
    بوعلي سينا
    نوشته
    51
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    155

سوال بيشتر جنبه فلسفي داره تا جنبه اخلاقي ضمناً‌ رابين هود نه عياران
    ویرایش توسط genius : ۱۳۹۱/۰۶/۲۸ در ساعت ۲۳:۲۲

13. صلوات ها 3

علاقه
    هرچیزی که بگین دوست دارم
    نوشته
    322
    حضور
    1 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1790

باعرض سلام خدمت دوستان و کارشناسان
    1اگه دزدی اشکالی نداشت که اسلام اون رو حروم نمیدونست
    2کسی که بره دزدی چیزی رو که کس دیگه ای با زحمت به دست اورده رو برای خودش میکنه و در
    نتیجه زحمت های طرف به باد میره اگرم که با زحمت به دست نیاورده و حرومه که مال حروم به خونش اورده
    وبازم گناه داره
    3اگه خودتون پناه برخدا دزد بیاد خونتون بازم این حرفو میزنین؟
    4ببخشید اما به نظر من شما دارین شرک میگین که دستای خدا بسته و نمیتونه عدالتو اجرا کنه نه خدا هر کاری میتونه بکنه و به هر عملی دانائه
    ویرایش توسط خار مغیلان : ۱۳۹۱/۰۶/۲۸ در ساعت ۲۳:۴۸
    اولین قانون زندگی خوب، زندگی برای خداست.
    اولین قانون را که اجرا کنی، به قانون دیگری نیاز نخواهی داشت.

15. صلوات ها 2

علاقه
    بوعلي سينا
    نوشته
    51
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    155

نقل قول نوشته اصلی توسط سپید79 نمایش پست ها
    4ببخشید اما به نظر من شما دارین شرک میگین که دستای خدا بسته و نمیتونه عدالتو اجرا کنه نه خدا هر کاری میتونه بکنه و به هر عملی دانائه
    خداوند هر كار ممكني رو ميتونه انجام بده نه هر كاري و از عهده كارهاي غير ممكن بر نمياد.
    اجراي عدالتي كه بيان شد بصورت مستقيم با بعضي از صفات خداوند تناقض داره و اين يك غير ممكنه.
    ویرایش توسط genius : ۱۳۹۱/۰۶/۲۹ در ساعت ۰۰:۳۸

17. صلوات

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

با سلام خدمت دوستان
    قبل از اینکه به طرح سوالم بپردازم به این نکته میپردازم که اعتقاد من این هست که اگر کسی بر اساس سعی و تلاشش به چیزی دست پیدا کرده این ثروت و دارایی مخصوص خود ایشان است و هیچ کسی نمیتونه در برابر آن ادعای حق و حقوقی بکنه . ولی سوال از آنجا نشات میگیره که چند درصد از دارایی های ما حاصل سعی و تلاش ما هستند ( زیبایی ! اخلاق ! پول و ثروت ! هنر ! و .... ) اگر دقت کرده باشید تقریبا ما با سعی و تلاش نمیتوانیم صاحب هیچ کدام از این چیزها شویم ...
    انسان هایی را میشناسیم که 40 سال کار کرده اند اما نتوانسته اند سرپناهی برای خود فراهم کنند در عوض انسانهایی را هم میبینیم که هنوز به دنیا نیامده پدرشان 10 تا خونه توپ براشون کنار گذاشته ... وقتی بحث عدالت خداوند را هم میکنیم نهایتا بحث به آنجا میرسد که خداوند داره اون ها رو هم با مال زیاد امتحان میکند که آیا به دیگران کمک میکنند یا نه ... و یا در جواب میگویند خداوند دنیا را بر اساس قانون و مقرراتی بوجود آورده که ناگزیر شاهد چنین پدیده هایی هم هستیم ...
    سوال من اینه : حالا خدا دستش بسته هست نمیتونه عدالتو اجرا کنه ... چرا خودم این کارو نکنم ... و یا اینکه آیا خداوند تو اون دنیا پولداری رو که به دیگران کمک نکرده رو به چشم دزد میبینه ....
    چه ایرادی داره وقتی یه آدم 100000000000000000000000000000 تا چشم داره و یه آدم دیگه 0 تا چشم من ازش 2 تا چشم بدزدم و به اونی که چشم نداره بدم .
    چه ایرادی داره من ثروت دنیا رو تقسیم بر تعداد انسان هاش کنم و اگر اون مقدار رو نداشتم برم اونو بدزدم ...با تشکر
    با سلام مجدد خدمت دوستان و کارشناس محترم سایت آقا سینا ( با تشکر از اینکه وقت گذاشتین ... روی حرفام فکر کردین و بهم پاسخ دادین ) متن فوق رو دوباره نوشتم تا با حال و هوای من آشنا بشین .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آقا سینا دارم خدا رو شاهد میگیرم از لحاظ ایدیولوژیکی دارم به اونجایی میرسم که دزدی کار بدی نیست . کار من برنامه نویسی بردهای الکترونیکی صنعتی هست و به راحتی میتونم زحمت جندین ساله همکاران ... دوستان و ... رو بردارم. ( منظورم بردها و برنامه های طراحی شده هست ) ولی هنوز این کار رو نکردم . هر روز و هر ساعت دارم با خودم کلنجار میرم ... ولی نمیتونم .
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    حرفای دوستان رو هم خوندم ولی راستش رو بخواین قانع نشدم .
    مخصوصا با اتفاق هایی که جدیدا افتاده
    قصدم مقایسه یه کشور جهان اول با جهان سومی نیست ... لطفا پیشاپیش قضاوت نکنین ...
    - چند وقت پیش پسرخالم اینا از انگلیس اومدن ایران - باهاش درمورد اونجا صحبت کردم و حال و هوای اونجا - ایشون میگفت تو اونجا Task یا همون مالیات حکم فرماست -وقتی یه دختر یا پسری که 18 سالشون میشه و میخوان با هم زندگی کنن دولت ازمحل مالیات ها و درآمد کشور خانه رایگان در اختیار زوج های جوان میزاره ( ولی به سختی میشه توش زندگی کرد) - به مرور زمان و با پول جمع کردن میتونی بعد از 3 سال خونه خوبی برای خودت دست و پا کنی - من به ایشون گفتم که چجوری ممکنه اگر اینجور که تو میگی باشه یه آدم 50 ساله باید 40 تا خونه داشته باشه - اون تو پاسخ بهم گفت - اونجا بابت هر چی مالیات میگیرن - اگر هفته ای 60 ساعت بیشتر کار کنی باید مالیات بدی چون جای یکی دیگه رو گرفتی - اگر تلویزیون داری باید مالیات بدی - اگر آب میخوری باید مالیات بدی - اگر خونه داری باید مالیات بدی . اگر یخچال داری باید مالیات بدی و ... اینجوری میشه که یه آدم 50 ساله نهایتا میتونه 2 یا 3 تا خونه خوب داشته باشه . هیچ آدمی که 700 تا آپارتمان داشته باشه نمیتونی پیدا کنی چون Task جلوش رو میگیره . هیچ مردی که 700 یا 800 میلیارد تومن پول داشته باشه رو نمیتونی پبدا کنی - اگر پول تو بانک بزاری ازت Task میگیرن و سود کمی میدن ....

حالا در مورد خودم بگم . من الان تو این شرکت که دارم کار میکنم برجی 1.400 در میارم . خرج خودم و اجاره و ... که میدم برام میمونه 600 تا 700 تومن تو این 10 ساله هم با هزار بدبختی حدود 37 میلیون جمع کردم الانم 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم ... حساب کرده بودم با وام گرفتن و غرض و قوله بکنمش 90 تومن تابتونم یه خونه بگیرم ولی با شرایط کنونی و گرونی و.... خواب خونه رو باید ببینم

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    حالا میخواستم چی بگم : آقا سینا ببین ... تو این کشور ( انگلیس) خود دولت میاد لباس دزد رو میپوشه و میره از آدم پولدارها دزدی میکنه ... و حتی زحمت دزدی رو هم به اونها نمیده ... اینجوری میشه که تقریبا همه آدم ها راحت خونه و زندگی تشکیل میدن ... از اون طرف هم آدمهایی بوجود نمیان که 700 .... 800 تا آپارتمان ( با دزدی و کلاه برداری و زمین خواری ) داشته باشن .
    در حقیقت جامعه داره کارش رو درست انجام نمیده ... و گرنه ... نه کشورمون کشور فقیری هست و نه من آدم تحصیل نکرده یا بی عاری هستم . و اگر جامعه حق رو درست ادا میگرد من دچار این گرفتاری ها نمیشدم .
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    راستش رو بخواین من دارم از لحاظ ایدیولوژیکی خودم رو برای این کار آماده میکنم ... ولی هر بار میخوام این کار رو بکنم دست و پام میلرزه ... جدیدا هم شب ها تو رخت خواب عرق میکنم .
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    رفتم پیش یه روانشناس و باهاش در مورد مشکلم حرف زدم : دقیق حرف ایشون رو بهتون میگم ... ایشون بهم گفتن ... تو داری تو یه خیابون میری ... خیلی هم گرسنت شده ... پول هم نداری نون بخری ... از یه طرف نون رو پیشخون نونواییه ... چی کار میکنی ... هاج و واج بهش نگاه کردم ... ایشون هم گفت برای چی تردید میکنی ... باید برش داری ...
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    موندم چی کار کنم .
    شما هم تو حرفاتون گفتین :

« و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب »

هر کس تقوا و پرهیزگاری پیشه می کند خداوند برای او گشایش ایجاد می کند و رزق او را از جایی که گمان نمی کند میدهد .

جناب سینا . اینقدر تو زندگیم اعتماد کردم و رفتم جلو و چوب اعتمادم رو خوردم که خسته شدم . دیگه اصلا اعتماد به خدا رو یه جور خ... میدونم . شما باید به کسی اعتماد کنی که یه ذره بشناسیش . چند سال. فقط شما بگو. چند سال به خدا اعتماد کنم . هر بار هم که شکست میخوردم میگفتم این آزمایش الهی هست . من الان 32 سالمه و هنوز ازدواج نکردم . من چند سال دیگه وایسم تا این امتحان های خدا تموم بشه . راستشو بخوای دیگه از امتحان پس دادنم حالم بهم میخوره . منم چیز زیادی که نمیخوام یه حداقلی برای زندگی میخوام .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۰:۰۴
    این همه شهد و شکر کز سخنم میریزد
    اجر صبریست کز آن شاخه نباتم دادند

19. صلوات

نوشته
    273
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    578

جواب: وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَةُ فَاقْطَعُواْ أَيْدِيَهُمَا جَزَاء بِمَا كَسَبَا نَكَالًا مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ "دست مرد دزد و زن دزد را به كيفر عملي كه انجام داده‏اند به عنوان يك مجازات الهي قطع كنيد، و خداوند توانا و حكيم است."

از دزد که دزدی کنی خودت هم میشی دزد . گناه علی گناه جرم علی جرم . روش صحیح دستگیری دزد و توقیف مال دزدی و برگرداندن مال بصاحبش است در دادگاه .
    اما وقتی حاکم دزدی میکند میشه رابین هود
    ویرایش توسط mohammad+ali : ۱۳۹۱/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۳:۲۹
    [B]میازار موری که دانه کش است //// و یا صبر ایوب (ع)

»»»»کم گوی و گزیده گوی چون در««««
    جانم فدای سجاده نماز امام علی ولی الله بشود . آمین یا الله

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری