پيشگويي هاي عصر غيبت (حديث)

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پيشگويي هاي عصر غيبت (حديث)

احاديث يا هر چيزديگري كه در مورد عصر غيبت و پيشگويي هايي در باب آن است را در اين تايپك قراردهيد باتشكر

برچسب: 

سلام

شناختن سره از ناسره در این احادیث کار هر کسی نیست

خیلی خودتونو مشغولش نکنید

+++++++++++
تصبح طهران قصورها کقصور الجنة، و نسوانها کالحورالعین، یتلبّس بلباس الکفار، و یتزیّین بزّی الجبابرة، یرکبن السروج، و لا یتمکن لازواجهنُ! ... و لا تکفی مکاسب الازواج لهنّ! فرّوا منها الی قلة الجبال و من الجُحر الی الجُحر کالثعلب بُأشباله!!
حضرت صادق علیه السلام به مفضل می فرمایند: بدان ای مفضل، در حوالی ری، کوه سیاهی است که در دامنۀ آن شهری بنا خواهد شد که آن را طهران می نامند، و آن دار الزوراء است که قصرهایش(خانه های مجلل) مثل خانه های بهشتی و زن هایش مثل حور العین است.
بدان ای مفضل! آن زن ها لباس کفار می پوشند و خود را به شکل مستکبرانه ای در می آورند، بر زین ها سوار می شوند(مرکب های روز،...)، به همسران خود تمکین نمی کنند، درآمد شوهرشان کفاف مخارج آن ها را نمی دهد؛... اگر می خواهی دینت را حفظ کنی در این شهر سکونت نکن، از آن جا فرار کن و به قله کوه ها فرار کن، از سوراخی به سوراخ دیگر، مانند فرار روباه با بچه هایش....
(الزام الناصب، 183؛ منتخب التواریخ، ص875؛ مجمع النورین مرندی، ص139؛ بحارالانوار ج52، ص258؛ یوم الخلاص، ص464؛ منتخب الاثر، ص430 و...)

[=Microsoft Sans Serif]« سهل بن زياد ، عن بکر بن صالح ، عن محمد بن سنان ، عن معاوية بن وهب قال تمثل أبو عبد الله ( عليه السلام ) ببيت شعر لابن أبي عقب . وينحر بالزوراء منهم لدى الضحى * ثمانون ألفا مثل ما تنحر البدن ( وروي غيره : البزل )
ثم قال لي : تعرف الزوراء ؟
قال : قلت : جعلت فداک يقولون : إنها بغداد
قال : لا ،
ثم قال ( عليه السلام ) : دخلت الري ؟
قلت : نعم ،
قال : أتيت سوق الدواب ؟
قلت : نعم ،
قال : رأيت الجبل الأسود عن يمين الطريق ؟ تلک الزوراء يقتل فيها ثمانون ألفا منهم ثمانون رجلا من ولد فلان کلهم يصلح للخلافة ، قلت : ومن يقتلهم جعلت فداک ؟ قال : يقتلهم أولاد العجم . »

ترجمه:

معاوية بن وهب مي گويد امام صادق (ع) به يک بيت شعر از ابن ابي عقب تمثل کرد : « نحر مي شود در زورا ء از آنان هنگام ظهر هشتاد هزار نفر مثل نحر شتر (و يا گاو) »
سپس به من فرمود : آيا « زوراء » را مي شناسي ؟
گفتم : فداي تو گردم مي گويند که آن بغداد است .
فرمود : نه
سپس فرمودند : آيا وارد « ري » شده اي ؟
گفتم : بلي
فرمود : آيا بازار حيوانات را رفته اي ؟
گفتم : آري
فرمود : آيا کوه سياهي که از سمت راست جاده است ديده اي ؟ آن کوه ، همان زوراء است که کشته مي شود در آن هشتاد هزار نفر که هشتاد مرد از آنان از فرزندان فلاني هستند که همه آنان براي خلافت شايستگي دارند
گفتم فدايت شوم چه کسي آنان را مي کشد ؟
فرمود : آنان را فرزندان عجم ( غير عرب ) مي کشند

کوه بی بی شهربانو در شهر ری