چگونه تغییر کنیم ؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه تغییر کنیم ؟

همونطور که میدونید دوران نوجوانی ، دورانی سخت و بحرانی است . که من الان در اون قرار دارم . ببینید ، میخوام بدونم با توجه به اینکه تصمیمات خیلی در این سنین متزلزل هستن ، چطور میشه عزمی قوی جزم کرد که تصمیمات رو جامه عمل پوشوند ؟ مثلا من اگه بخوام که دیگه گناه نکنم چطور این کارو انجام بدم ؟ (قبول کنین که خیلی سخته ولی با توجه به اینکه ظهور نزدیکه و قت برای من تنگه . روی جمله قبلیم هم کلید نکنید ها ، جواب سوال اصلی رو بدید !)

کارشناس بحث : حامی

با سلام
به این تاپیک هم سری بزنید شاید کمکی باشه براتون
http://www.askdin.com/thread22374.html
موفق باشید

naser.alhojjah;269737 نوشت:
همونطور که میدونید دوران نوجوانی ، دورانی سخت و بحرانی است . که من الان در اون قرار دارم . ببینید ، میخوام بدونم با توجه به اینکه تصمیمات خیلی در این سنین متزلزل هستن ، چطور میشه عزمی قوی جزم کرد که تصمیمات رو جامه عمل پوشوند ؟ مثلا من اگه بخوام که دیگه گناه نکنم چطور این کارو انجام بدم ؟ (قبول کنین که خیلی سخته ولی با توجه به اینکه ظهور نزدیکه و قت برای من تنگه . روی جمله قبلیم هم کلید نکنید ها ، جواب سوال اصلی رو بدید !)

سلام علیکم.
من بعنوان عضوی غیر حرفه ای در اینجا، خدمتتون عرض میکنم :
برادر ...
همین عزمی که شما گرفته اید نشان دهنده ی ایمان شماست ان شاء الله
و چه خوب است که انگیزه ی شما برای ترک گناه ، امام غایب است. اگر خداوند بخواهد او هم به شما کمک خواهد کرد .
درباره ی ترک گناه ، مطالبی چند در اینترنت یافت میشود میتوانید به آنها مراجعه کنید .
اما چند مطلب دیگر هم خدمتتان عرض کنم.
میتوانید برای آشنا شدن کلی با گناه و توبه به کتاب " اخلاق در قرآن " آیت الله مظاهری مراجعه کنید .
هفته ای یک بار به جلسات موعظه ( که به جلسات اخلاق معروفند ) بروید
کارساز است ان شاء الله . یعنی معتدل میکند شما رو .
روی نمازتون واقعا مایه بذارید. واقعا برای نمازتان تلاش کنید
سعی کنید اول وقت ، به جماعت و صحیح بخوانید .
نماز شب هم اگر شد فراموش نشود .
برادر وقتی عزمتون جزم شد و انگیزتون رفت بالا
کتاب " گناهان کبیره " شهید دستغیب رو مطالعه کنید .
مثل رمان نه . به دقت مطالعه کنید
حتی اگر بهتر است خلاصه برداری هم بکنید
و به دقت هم به آن عمل کنید و دونه دونه گناه ها رو ترک کنید.
ان شاء الله خداوند متعال کمک خواهد کرد
یاعلی

سلام علیکم
ممنونم از اعتماد شما.
و تشکر از جناب العبد که نکات دقیق و خوبی بیان کردند.
تصمیم و عزم مراحلی دارد برای رسیدن به خواسته خود باید از مراحل را پشت سر بگذارید:
- فواید اهداف خود را فهرست کنید و مرور کنید و در برابر ضررهای سستی و کاهلی را فهرست کنید و مرور کنید.
- برای رسیدن به اهداف خود برنامه مکتوب داشته باشید.
- توانایی ها و تجارب مثبت خود را که موتور حرکت شماست را فهرست کنید و هر روز مرور کنید.
- اهداف خود را تقسیم به اهداف کوچک تر کنید چون بعد از رسیدن به هر هدف انرژی می گیرد و احساس پیشرفت می کنید.
- از شکست ها نترسید و ننالید مسیر رشد مانند صعود به کوه است در مسیر صعود گاهی باید برای رسیدن راه بهتر کم مسیر را برگشت در ظاهر عقب رفتن است ولی در کل رشد است.
- در مشکلات از افراد متخصص و اهل فن همان مسأله کمک بگیرید.
- کتاب جوان و نیروی چهارم زندگی نوشته محمدرضا شرفی نشر سروش را مطالعه کنید و توصیه هایش را بکار ببندید.
- با افراد اهل مطالعه و تفکر نشست و برخواست کنید از چیزهایی که فکر را تخدیر می کنند مانند موسیقی تخدیرکننده،(حتی مداحی های یا مرثیه های بدون مطالعه و تفکر)، و...اجتناب کنید.
- ورزش را جدی بگیرید به شما تنی سالم می دهد اعتماد به نفس تان را بالا می برد.
- برای ورزش، تفریح، کار، مطالعه، معاشرت و...برنامه مکتوب داشته باشید.
- اگر در برنامه خود کاهلی کردید خود را تنبیه (متعادل با کاهلی نه کم نه زیاد و بلافاصله) کنید. اگر موفق بودیذ خود را تشویق کنید مثلا عطر برای خود بخرید یا....
- برنامه مکتوب خود را با فردی که به او اعتماد دارید و قبولش دارید قرار دادی کنید مثلا طبق قرار داد باید ورزش کنید اگر نکردید ظرف های منزل را بشوید یا....
- اگر بار هم سئوالی داشتید با 09640 یا 09650 تماس بگیرید.
http://www.askdin.com/thread20806.html

هر کس خود را شناخت خدا را شناخت
تنها راه مقابله با گناه فقط درونت هست
قدرت ضمیر ناخودآگاه شما میلیون برابر قدرت فعلی توست پس از درون شروع کن و اون شکلی که از گناه درون ضمیر ناخوداگاهت شکل گرفته رو پاک کن و دوباره بساز
اولین موردش هم تصفیه افکارت هست چون افکار بشدت خصوصا موقع خواب بر ضمیر ناخوداگاه تاثییر می ذاره
موفق باشید

naser.alhojjah;269737 نوشت:

دوست عزیز ضمن تمامی سخنان دیگر کارشناسان و دوستان خیرخواه شما باید عرض کنم تنها راهی که بروشنی میرود ازین تاریکی مهلک دنیا تمسک به قرآن واهل بیت(س) است. من پیشنهاد میکنم شما اول قرآن را با تمام معانی آن قرائت فرمایید که راه راست را نشانتان خواهد داد.

برای شروع در ابتدا زمانی که در مرحله ی تحقیق هستید، از افرادی که دور از مطالعه و علم و حقیقت هستند فاصله بگیرید، زیرا ممکن است شما را از مسیر تعالی منحرف کنند. (نظر علامه طباطبائی)

زمانی را در راه مطالعه و رسیدن به معلومات در سطح استعداد خود طی کنید و به خداوند اعتماد کنید.

وقتی که به نوک قله رسیدید، خداوند به شما می گوید خودت را به من بسپار و در آسمان رها کن.

شما اگر بترسید و نپرید هیچگاه خداوند شما را نخواهد گرفت. پس نترسید و بپرید و خود را در همان راه حقیقت که به آن راهنمایی شده اید رها کنید تا خداوند شما را از سقوط نجات دهد.

آنگاه که به جرگه ی هدایت شدگان وارد شدید و هدایت یافتید، به سمت مردم جاهل بازگرد تا بواسطه ی تو آنان نیز هدایت یابند، زیرا آن زمان دیگر از خطر انحراف بواسطه ی آنان مصون خواهی بود.

یا مهدی ادرکنی

بسم رب شهدا وصدیقین
چند اصل 1.شما قبل از ارتباط جانانه باخدا وبعد از ارتباط باخدا تغییر های اساسی احساس می کنید تغییر به سوی خوبی ها! پس اصل اول ارتباط باخدا 2. همه تغییرات شما در هرروز از فکر شما به زندگی شما راه پیدا می کنه اگر به چیز خوبی فکر کنید عمل شما میل به خوبی پیدا می کنه وبر عکس پس فکرت رو تربیت کن تاکارت حساب شده بشه 3. رفاقت باجهنم یا رفاقت بهشت؟ دوست شما یا عاقبتش بهشت یا خدای نکرده جهنم پس در انتخابش دقت کن!!! 4.اگه نخواستی اصلی رو بپذیری باقرآن زندگی کن که در این صورت اهل بیت رسول اکرم پیش توست

موضوع قفل شده است