کسایی که عربی آشنایی دارن کمکم کنن

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کسایی که عربی آشنایی دارن کمکم کنن

با سلام
من امسال دانشگاه رشته ی زبان و ادبیات عربی خوندم و با اینکه می تونستم 7 ترمه تموم کنم اما به خاطر ارشد 8 ترمه شدم ..
خلاصه وقتی سوالات ارشد و نگاه کردم انگار هیچ چیز بلد نبودم و سوالات از یه کره ی دیگه ای اومده بودن!
من کنکورم مجاز شدم اما انتخاب رشته فقط چندتا دانشگاه برتر توی رشتم و روزانه شو زدم چون فک میکردم قبول نمی شم..
اخیرا که نتایجو دادن فهمیدم چه اشتباهی کردم می تونستم حتی یکی از دانشگاه های خوب شبانش قبول بشم...
اما الان طوری شدم که اعتماد به نفسی برام نمونده و واقعا موندم تو زنذگیم...
تو خانواده ی ما همه از بچگیشون استعدادهای درخشان درس خوندن و تا دکترا تو دانشگاه های مطرح بودن ...
اما من از بچگی ضعیف بودم وهمیشه شکست خوردم تو تمامی مراحل زندگیم شکست خوردم...
از کسایی که عربی خوندن یا آشنایی دارن میخوام کمکم کنن و بهم اعتماد به نفس بدن و بگن که من چیکار کنم که صرف و نحو و مبادی و خوب یاد بگیرم . تستشو بزنم؟
و کنکور خوب قبول بشم..
من مجبورم ارشد داشته باشم...
راهکارهای تست زدن صرف و نحو وبرنامه ریزی برای کنکور و بهم ارائه کنین.
ممنونم

کارشناس بحث : حامی

[="times new roman"]
سلام عليكم و رحمه الله

تا اساتيد فن راه حل اين مشكل را ارائه كنند مطلبي هست كه در نوشته هايتان خيلي جلوه گر است و احتمالا خودتان هم ميدانيد بيشتر مشكلتان از آن ناحيه است ولي حقير تاكيد بر آن ميكنم اميدوارم مفيد باشد.

كوچولوي گرامي فكر كنم اين مساله اعتماد به نفس را از دست دادن مشكل شماست و
صرف و نحو عربي با توجه به اينكه رشته تخصصي شما هم بوده مشكل بزرگي به حساب نمي آيد.

مشكل توقعات ديگران از خودتان را در نظر بگيريد. ببينيد اين توقعات ديگران از شما كه تبديل به توقع خودتان از خودتان شده بجاي القاي توانائي تبديل به سد نشده و خود مشكلي نساخته و آنرا كمي بزرگ نكرده ؟

با وجوديكه قابليت علمي خودرا بالا ميبينيد و رتبه اتان هم ثابت كرده كه ميتوانستيد دانشگاه بهتري را انتخاب نمائيد
اگر براي شما مشكلي هم در فهم درس ها باشد براي ديگران به مراتب بدتر است به شرطي كه اين شرايط توقع را متعادل نمائيد.

و اگر بتوانيد راه حلي منطقي و قانع كننده براي حل اين استرس بيابيد بقيه مشكلي نيست كه با توكل به خدا و به تنهائي نتوانيد حل كنيد.

[/]

خب قبل از کنکور مشاورم به من میگفتشما دو رقمی میارین ولی من قبول نداشتم تا اندازه ای من و بالا برد که خودم هم میدونستم اشتباهه ...
من می دونستم قبول نمیشم .
اما الان هم استرس و هم به هیچ وجه امیدی ندارم اما میخوام دوباره تلاش کنم ولی نمیدونم چاره ی کار چیه.
چطوری باید؟

kocholo;269719 نوشت:

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

اولا" بزرگوار کفران نعمت یکی از عوامل احساس شکست در مراحل بعدی است .

شما توانسته اید در زمان مقتضی کارشناسی تان را با موفقیت بگذرانید واین خودش یعنی پیروزی ونه شکست .
بنده حودم با تحمل شکست ها ومشقت های بسیار توانستم درسم را بخوانم وهمیشه از اینکه بالاخره توانستم به چیزی که میخواهم برسم خدا را شکر میکردم .

توصیه ی اول بنده به شما : شکر نعمت ، نعمتت افزون کند !!!

ثانیا" به این مثل قدیمی توجه کنید : نابرده رنج گنج میسر نمیشود .تازه اول راه هستید این وادی عجول نمیپذیرد .

توصیه ی دوم بنده به شما صبر واستقامت بیشتر است . توضیحات بیشتر را ان شاءالله کارشناس مربوطه خواهند داد .

kocholo;269719 نوشت:

بزرگوار همینطوری که نمیشه برنامه ارایه کرد هر کس هم ادعا کند که همینطور روی هوا میتواند به شما برنامه ای موفق بدهد مطمئن باشید غلو میکند .
برای برنامه ریزی دقیق وموفق شما باید ابتدا مدیریت زمان های خود را با دقت انجام دهید وبا جدیت زمان واقعی و اختصاصی مطالعات درسی خودرا باید با توجه به ساعات مختلف شبانه روز که مغز ازنظر شرایط در وضعیت های متفاوت میباشد را در اختیار برنامه ریز قرار دهید .تا برنامه ریز واقعی بتواند بهترین مشاوره را به شما بدهد .
اما از نظر کلی دو راه کار را خدمت شما ارایه میدهم

اول : سعی کنید مطالب منابع ارایه شده برای کنکور را به شخصی که در کلاسهای پایین تر قرار دارد تدریس کنید . این کار اثر فوق العاده ای در ذهن شما خواهد داشت

دوم : سعی کنید هر بار پس از خواندن چند باره از یک عنوان درس حداقل 10 تا 20 سؤال از متنی که خوانده اید طرح کنید .بعد مثلا" دوساعت بعد آن سؤالها را پاسخ داده و با متن کتاب مطابقت دهید .این روش نیز واقعا" اعجاز میکند در پاسخ دادن به تستهای کنکور

موفق باشید

حق یارتان :Gol:

جناب استاد عزیز بی نهایت از لطفتون ممنونم .
اما کسی نیست که به تدریس من گوش بده!
درس هایی که می خونم مثل صرف و نحو تو فهمیدنش مشکلی ندارم ولی زود یادم میره مثلا نیم ساعت طول می کشه تا یه تست صرف و نحوی بزنم.
درسته فک می کنم زمانبندی اشتباه من برای درس خوندن ( شب ) باعث شکستم شد!

kocholo;270230 نوشت:
جناب استاد عزیز بی نهایت از لطفتون ممنونم .
اما کسی نیست که به تدریس من گوش بده!
درس هایی که می خونم مثل صرف و نحو تو فهمیدنش مشکلی ندارم ولی زود یادم میره مثلا نیم ساعت طول می کشه تا یه تست صرف و نحوی بزنم.
درسته فک می کنم زمانبندی اشتباه من برای درس خوندن ( شب ) باعث شکستم شد!

:ok!:بزرگوار این همه دانش آموز پشت کنکوری ویا دانشجویان ترم اول ودوم که از خدا میخواهند شما زکات علمتان را بپردازید

:ok!:برای اینکه در یاد آوری مطالب مهارت کسب کنید همان روش طراحی سؤال عالی جواب میدهد .

:ok!:بهترین زمان برای یادگیری دروس بعد از نماز صبح است .بنده خودم مطالب بسیار دشوار را در این زمان که ذهن ارامش دارد واستراحت نمودهمطالعه مینمایم که بسیار مفید است .

باور کنین همین زمان بندی شما برای من کلی ایجاد انگیزه کرده و من تجربه کردم وقتی صبح بعد ناز میام تا دانلود کنم و نمی خوابم خیلی با نشاط تر هستم....اما ته دلم نمیدونم چطور غول تست زنی و مخصوصا مبادی ( صرف و نحو ) نابودش کنم؟؟؟؟

kocholo;270464 نوشت:
باور کنین همین زمان بندی شما برای من کلی ایجاد انگیزه کرده و من تجربه کردم وقتی صبح بعد ناز میام تا دانلود کنم و نمی خوابم خیلی با نشاط تر هستم....اما ته دلم نمیدونم چطور غول تست زنی و مخصوصا مبادی ( صرف و نحو ) نابودش کنم؟؟؟؟

شما اگر عربی برایتان اینقدر معضل شده میتوانید برای ارشد رشته ی خود را تغییر دهید ودر رشته ای که دوست دارید ثبت نام کنید .

متاسفانه من به خاطر علاقه ی پدرم عربی خوندم و چندان علاقه ای هم ندارم اما الان دیگه نه اون ذهن و قدرت مغزی رو دارم که تغییر رشت بدم و نه زمانی باقی مونده.
راستش من دیگه به جایی رسیدم که به چیزی علاقه ندارم!
اما مجبورم .
شاید خواست خدا بوده که من عربی بخونم...
صرف و نحو و بعضی جاهاش و دیگه شکل صفحاتشون حفظم شده اما ترجمه و صرف و نحو تست مشکل اساسی دارم.
رشته ی شما رو می تونم بپرسم؟
با احترام و تشکر فراوان

[="Tahoma"]به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

kocholo;269719 نوشت:
با سلام
من امسال دانشگاه رشته ی زبان و ادبیات عربی خوندم و با اینکه می تونستم 7 ترمه تموم کنم اما به خاطر ارشد 8 ترمه شدم ..
خلاصه وقتی سوالات ارشد و نگاه کردم انگار هیچ چیز بلد نبودم و سوالات از یه کره ی دیگه ای اومده بودن!
من کنکورم مجاز شدم اما انتخاب رشته فقط چندتا دانشگاه برتر توی رشتم و روزانه شو زدم چون فک میکردم قبول نمی شم..
اخیرا که نتایجو دادن فهمیدم چه اشتباهی کردم می تونستم حتی یکی از دانشگاه های خوب شبانش قبول بشم...
اما الان طوری شدم که اعتماد به نفسی برام نمونده و واقعا موندم تو زنذگیم...
تو خانواده ی ما همه از بچگیشون استعدادهای درخشان درس خوندن و تا دکترا تو دانشگاه های مطرح بودن ...
از کسایی که عربی خوندن یا آشنایی دارن میخوام کمکم کنن و بهم اعتماد به نفس بدن و بگن که من چیکار کنم که صرف و نحو و مبادی و خوب یاد بگیرم . تستشو بزنم؟
و کنکور خوب قبول بشم..
من مجبورم ارشد داشته باشم...
ممنونم

از اینکه اعتماد کردید و سوالتون رو اینجا مطرح کردید متشکرم

تا جناب حامی سرشون یکم خلوت بشه و بیایند جواب بدهند با کسب اجازه ازشون چندتا مطلب رو میگم:

1- اول اینکه چون الان مدرک کارشناسی دارید قطعا از بهره هوشی خوبی برخوردار هستید. این خودش خیلی بهتون کمک می کنه. پس اینقدر به خودتون تلقین منفی نکنید.
این چه جمله ای هست که نوشتید:

kocholo;269719 نوشت:

2- دوم اینکه بعضی مواقع انسان دچار شکست میشه، شکست اگرچه ناارحت کننده هستش اما باعث پیشرفت و حرکت میشه، بهتره این بار با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده جلو برین

3- اگر بعضی درسها براتون زیاد خوشایند نیست و بهشون علاقه ندارید بهتره بین اونها و مواردی که بهش علاقه دارید یک پیوند ایجاد کنید.
مثلا اگر به صرف و نحو عربی علاقه ندارید و به مکالمه عربی علاقه دارین، می تونید به مکالمه عربی گوش کنید و یا صحبت کنید و همون موقع روی صرف و نحو و تجزیه و ترکیب جملات فکر کنید.
البته اولش سخته اما بعد از یه مدت تمرین کم کم به اون بحث هم علاقمند میشین.

4- در مورد تست زدن هم این تاپیک می تونه مفید باشه: تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات آزمون های چند گزینه ای ☗☗☗✘

منتظر راهنمایی های جناب حامی هستیم
پیروز و موفق باشید
التماس دعا
یا علی

خیلی ممنون.
من کلاس مکالمه ی کانون ثبت نام می کنم..
فک می کنم اون طور که باید عربی و یاد نگرفتم

kocholo;269719 نوشت:
کسایی که عربی آشنایی دارن کمکم کنن با سلام من امسال دانشگاه رشته ی زبان و ادبیات عربی خوندم و با اینکه می تونستم 7 ترمه تموم کنم اما به خاطر ارشد 8 ترمه شدم .. خلاصه وقتی سوالات ارشد و نگاه کردم انگار هیچ چیز بلد نبودم و سوالات از یه کره ی دیگه ای اومده بودن! من کنکورم مجاز شدم اما انتخاب رشته فقط چندتا دانشگاه برتر توی رشتم و روزانه شو زدم چون فک میکردم قبول نمی شم.. اخیرا که نتایجو دادن فهمیدم چه اشتباهی کردم می تونستم حتی یکی از دانشگاه های خوب شبانش قبول بشم... اما الان طوری شدم که اعتماد به نفسی برام نمونده و واقعا موندم تو زنذگیم... تو خانواده ی ما همه از بچگیشون استعدادهای درخشان درس خوندن و تا دکترا تو دانشگاه های مطرح بودن ... اما من از بچگی ضعیف بودم وهمیشه شکست خوردم تو تمامی مراحل زندگیم شکست خوردم... از کسایی که عربی خوندن یا آشنایی دارن میخوام کمکم کنن و بهم اعتماد به نفس بدن و بگن که من چیکار کنم که صرف و نحو و مبادی و خوب یاد بگیرم . تستشو بزنم؟ و کنکور خوب قبول بشم.. من مجبورم ارشد داشته باشم... راهکارهای تست زدن صرف و نحو وبرنامه ریزی برای کنکور و بهم ارائه کنین. ممنونم کارشناس بحث : حامی

سلام
ممنون از اعتمادتون
قرآن کتاب زندگی است به ما می فرماید لایکلف الله نفسا الا وسعها خداوند هر کسی را به اندازه وسع و ظرفیتش مکلف کرده است. بنابراین مقایسه کردن درست نیست هر کسی به اندازه وسع توانش مسئولیت دارد.
اگر در دام مقایسه افتادید همیشه از خود ناراضی هستید. همیشه موفقیت تان را کم می گیرید.
تجارب مثبت خودتان را مدنظر داشته باشید موفقیت های خود را کم نگیرید.

این تایپک را مطالعه کمک کنید
http://www.askdin.com/post215141-44.html

در مورد تست زنی هم به نظرم بیشتر از این که ذهن تان گرفتار تست زنی باشد درگیری یادگیری زبان باشد. چون به هرحال این رشته جزیی از زندگی شما شده است و صرفا نباید به فکر این باشید که کنکوری را پشت سر بگذرانید. البته مهارت تست زنی را هم می توانید تمرین کنید و هر فصلی را که می خوانید تست های آن قسمت را بزنید. وقتی مدت با تست ها باشید متوجه می شوید قلق تست ها دست تون می آیند.
یکی از راه های زبان آموزی کاربردی کردن آن است مثلا ترجمه کردن، شوخی شوخی به کاربردن کلمات، نامه نگاری با دوستان هم رشته به زبان عربی، تدریس و...است.
دو طلبه اصفهانی در مدرسه ای در قم با هم عهد کرده بودند که به زبان عربی سخن بگویند و صندوقی گذاشته بودند برای جریمه و با تلاش پیشرفت های خوبی در زبان عربی کردند.
- از سی دی های آموزشی مبادی العربیه کمک بگیرید. سی دی هایی که اساتید حوزه است. و در قم راحت می توانید از فروشگاه هایی مثل پاساژ قدس که نزدیک حرم است آن را تهیه کنید
در آخر به این نوشته طنز به زبان فارسی عربی دقت کنید. تا می توانید درس خواند را از خشکی در آورید تا برای تان لذت بخش باشد
http://www.askdin.com/post270848-2412.html

سلام
خب منم یه مطلبی بگم شاید مفید بود

اگه قواعد هم ضعیف هستین مثل بحث اعلال های پیچ در پیچ...من پیشنهاد می کنم کتاب جامع المقدمات 1 و 2 رو از پایه اول حوزه تهیه کنید که خیلی خوبه...فوق العاده پرمحتوی هست

من خودم تست عربی زیاد کار میکردم اما همیشه از ترکیب اعلال ها می ترسیدم اما دوبار مفصل نشستم این دوتا کتاب و خوندم ...خیلی فرز شدم و تمام سوالات کنکور های رشته ریاضی رو بدون استثنا درست و سریع حل میکردم (اصلا تست کنکور پیش مباحث اون کتاب کودکانه هست...تا این حد!)

عزرائیل;272614 نوشت:
سلام
خب منم یه مطلبی بگم شاید مفید بود

اگه قواعد هم ضعیف هستین مثل بحث اعلال های پیچ در پیچ...من پیشنهاد می کنم کتاب جامع المقدمات 1 و 2 رو از پایه اول حوزه تهیه کنید که خیلی خوبه...فوق العاده پرمحتوی هست

من خودم تست عربی زیاد کار میکردم اما همیشه از ترکیب اعلال ها می ترسیدم اما دوبار مفصل نشستم این دوتا کتاب و خوندم ...خیلی فرز شدم و تمام سوالات کنکور های رشته ریاضی رو بدون استثنا درست و سریع حل میکردم (اصلا تست کنکور پیش مباحث اون کتاب کودکانه هست...تا این حد!)

واقعا !
من منظورم کنکور ارشد بود کتاب مبادی
میشه تست هاتونو بگین
و بگین آیا ارشد و هم کمک میکنه؟
مرصی منتظرم

جمع بندی

پرسش:

کسایی که عربی آشنایی دارن کمکم کنن با سلام من امسال دانشگاه رشته ی زبان و ادبیات عربی خوندم و با اینکه می تونستم 7 ترمه تموم کنم اما به خاطر ارشد 8 ترمه شدم .. خلاصه وقتی سوالات ارشد و نگاه کردم انگار هیچ چیز بلد نبودم و سوالات از یه کره ی دیگه ای اومده بودن! من کنکورم مجاز شدم اما انتخاب رشته فقط چندتا دانشگاه برتر توی رشتم و روزانه شو زدم چون فک میکردم قبول نمی شم.. اخیرا که نتایجو دادن فهمیدم چه اشتباهی کردم می تونستم حتی یکی از دانشگاه های خوب شبانش قبول بشم... اما الان طوری شدم که اعتماد به نفسی برام نمونده و واقعا موندم تو زنذگیم... تو خانواده ی ما همه از بچگیشون استعدادهای درخشان درس خوندن و تا دکترا تو دانشگاه های مطرح بودن ... اما من از بچگی ضعیف بودم وهمیشه شکست خوردم تو تمامی مراحل زندگیم شکست خوردم... از کسایی که عربی خوندن یا آشنایی دارن میخوام کمکم کنن و بهم اعتماد به نفس بدن و بگن که من چیکار کنم که صرف و نحو و مبادی و خوب یاد بگیرم . تستشو بزنم؟ و کنکور خوب قبول بشم.. من مجبورم ارشد داشته باشم... راهکارهای تست زدن صرف و نحو وبرنامه ریزی برای کنکور و بهم ارائه کنین.

پاسخ:

سلام
ممنون از اعتمادتون
قرآن کتاب زندگی است به ما می فرماید لایکلف الله نفسا الا وسعها خداوند هر کسی را به اندازه وسع و ظرفیتش مکلف کرده است. بنابراین مقایسه کردن درست نیست هر کسی به اندازه وسع توانش مسئولیت دارد.
اگر در دام مقایسه افتادید همیشه از خود ناراضی هستید. همیشه موفقیت تان را کم می گیرید.
تجارب مثبت خودتان را مدنظر داشته باشید موفقیت های خود را کم نگیرید.

این تایپک را مطالعه کمک کنید
بهترین روش برای یادگیری زبان چیه؟
http://www.askdin.com/thread11994-5.html#post215141
در مورد تست زنی هم به نظرم بیشتر از این که ذهن تان گرفتار تست زنی باشد درگیری یادگیری زبان باشد. چون به هرحال این رشته جزیی از زندگی شما شده است و صرفا نباید به فکر این باشید که کنکوری را پشت سر بگذرانید. البته مهارت تست زنی را هم می توانید تمرین کنید و هر فصلی را که می خوانید تست های آن قسمت را بزنید. وقتی مدت با تست ها باشید متوجه می شوید قلق تست ها دست تون می آیند.
یکی از راه های زبان آموزی کاربردی کردن آن است مثلا ترجمه کردن، شوخی شوخی به کاربردن کلمات، نامه نگاری با دوستان هم رشته به زبان عربی، تدریس و...است.
دو طلبه اصفهانی در مدرسه ای در قم با هم عهد کرده بودند که به زبان عربی سخن بگویند و صندوقی گذاشته بودند برای جریمه و با تلاش پیشرفت های خوبی در زبان عربی کردند.
- از سی دی های آموزشی مبادی العربیه کمک بگیرید. سی دی هایی که اساتید حوزه است. و در قم راحت می توانید از فروشگاه هایی مثل پاساژ قدس که نزدیک حرم است آن را تهیه کنید
در آخر به این نوشته طنز به زبان فارسی عربی دقت کنید. تا می توانید درس خواند را از خشکی در آورید تا برای تان لذت بخش باشد

http://www.askdin.com/thread3422-242.html#post270848
**

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

جمع بندي بالا
مورد تأييد است
[/]

موضوع قفل شده است