اينجا ايران است!!!

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اينجا ايران است!!!

ياد دارم زماني كه آن سونامي تاريخي و فاجعه بار در ژاپن روي داد، مدام اينباكس ايميل هايم پر مي شد از تعريف و تمجيد مردم و مسئولين ژاپن، در اين مجال بحثي روي مسئولين ندارم، هر چند گزارش هایی كه بدست مي رسد حاكي از اين است كه نهايت تلاش در راستاي كمك رساني صورت پذيرفته و مي پذيرد...!

ولي اصل بحث من روي مردم است، رويكرد فرهنگي اين ماجرا...

چطور است كه در زلزله ژاپن مدام عكس هاي مختلف در تعريف و تمجيد فرهنگ بالاي مردمان اين كشور به دست مي رسيد ؟!

براي نمونه ايميلي بود كه در آن روزها دست به دست چرخيد و شد يكي از داغ ترين خبرهاي روز :
كه آي مردم جهان، بدانيد كه زلزله در ژاپن آمد و مردم آواره شدند ولي در اين ميان هيچ كس به فروشگاه هاي آسيب ديده دستبرد نزد، و مدام عكس فروشگاه تخريب شده ولي غارت نشده، دست به دست بين مردم جهان چرخيد...!

فروشگاهي تخريب شده در روستاي تخريب شده ...

اين فروشگاه بعد از گذشت چند روز كاملا دست نخورده باقي مانده است، اینجا ژاپن نيست!!!
روستاي ورزقان از توابع آذربايجان، با مردمي ساده دل و با صفا كه با بيرون آوردن هر جنازه اي از زير آوار ،اشك تمامي مردم آن در داغ همسايه روان شد...

اينجا ايران است، همانجا كه فعالان اجتماعي اش ، آلت دست رسانه اند، نه آنكه خود يك رسانه باشند!

اينجا ايران است، همانجا كه مرغ همسايه اش هميشه برايمان غاز است!

اينجا ايران است، زلزله آمده، فروشگاهي تخريب شده، مردماني آواره گشته اند ولي هيچ كس تعدي به اموال ديگري نميكند...

اينجا ايران است، براي همين اين عكس ايميلي نمي شود كه دست به دست بچرخد و به سمع و بصر تمام جهان برسد و همه بدانند اگر در ژاپن، استغناي اقتصادي دولت مانع از چپاول شد، اينجا اعتقاد مردمي مانع چپاول شد ...

به نام او

بله این است قدرت فراماسونری و غربی ها که هر که را که بخواهند خوب و هر که را که بخواهند پلید و بد نشان می دهد . ولی ما مردم با ایمان ( اگر به لطف خدا باشیم ) ایران برای آن ها زندگی نمی کنیم بلکه برای خود و خدای خود و در درجه ی بالاتر فقط برای خدا ی خود زندگی می کنیم . اگر هم این عکس در ایمیل ها می گردید به کمالات آن کس هایی که جلوی نفس خود را گرفتند اضافه نمی شد ولی اجرشان با خدا که جلو خود را گرفتند . ممنون از شما که اطلاع رسانی می کنید .

یا حق

عزیزان من در ژاپن فروشکاه های مواد غذایی غارت نشد الان بعد زلزله اون چیزهایی که تو عکس بالاست بدرد نجات یک زلزله زده می خوره!!!!
دوست عزیز ژاپنی ها یکی از بهترین مردم از نظر رعایت حقوق اجتماعی هستن خیلی جلوتر از ایران هستند

به نام او

ممنون از جوابی که دادید . آیا آن ژاپنی ها کسانی را دارند که مثل استادان ما مانند : شهید مرتضی مطهری و استاد صمدی آملی و استاد جوادی آملی و ... به کمال رسیده و انسانی وا رسته باشند . ما باید اندیشه یمان را به طرف کمال به ببریم نه به جمال ظاهری . البته من گفته های vahid.q را صحیح می دانم چون بالاخره قانون را هم باید رایت کرد کشور بی قانون که دو روز هم پایبند نیست و هم از لحاظ شرعی هم باید قوانین را رعایت کرد . ممنون از دوستان .

یا حق

عصا;269206 نوشت:
به نام او بله این است قدرت فراماسونری و غربی ها که هر که را که بخواهند خوب و هر که را که بخواهند پلید و بد نشان می دهد . ولی ما مردم با ایمان ( اگر به لطف خدا باشیم ) ایران برای آن ها زندگی نمی کنیم بلکه برای خود و خدای خود و در درجه ی بالاتر فقط برای خدا ی خود زندگی می کنیم . اگر هم این عکس در ایمیل ها می گردید به کمالات آن کس هایی که جلوی نفس خود را گرفتند اضافه نمی شد ولی اجرشان با خدا که جلو خود را گرفتند . ممنون از شما که اطلاع رسانی می کنید . یا حق

سلام علیکم
برادر ...
خدمتتون عرض کنم که شما نگاه افراطی به فراماسونری دارید
آیا اگر در ژاپن ( فرضا ) فرهنگشان بالاست، دسیسه ی فراماسون است ؟
نخیر آقا . قبول کنیم اونا فرهنگ دارن ( اگه این واقعه رخ داده باشه البته )
و همچنین قبول کنیم در ایران، همه برای خدا زندگی نمیکنند
و قاعدتا همه هم بافرهنگ نیستند.
یا علی

به نام او

بله دوست عزیز حرف شما بسیار درست است و منظور من چیز دیگری بود .
منظور من این بود که فراماسونری ها اینقدر قدرت دارند که کسی را که بخواهند می توانند قدرتمند کنند و کسی را که بخواهند می توانند بدبخت کنند . اگر شما نگاه کنید میبینید که بر علیه ایران خیلی کار ها کرده اند ولی ایران به لطف خدا می توانم بگم جزء چند کشوری است که توانسته جلوی این نیرو با نیروی الهی مقاومت کند . ممنون از شما .
امیدوارم که از دست من عصبانی نشده باشید .

یا حق

هر چیزی که عقل به اون حکم می کنه دین هم به او حکم می کنه.
اگر عقل به رعایت قانون حکم می کنه یعنی رعایت قانون یک واجب دینی هست.
حالا مه که مسلمونیم چقدر به این واجب دینی در ابعاد مختلف عمل می کنیم. از رانندگی گرفته تا سایر حقوق شهروندی و ....
اما ژاپنی ها با اینکه مسلمون نیستن اما به یک گذاره دینی عمل می کنند اون هم تنها با تکیه بر عقل!
ایا جای تامل نداره برای ما؟ ایا برخی از غیر مسلمونها در عمل به دین از ما پیشی نگرفتن؟
یک مسلمون باید الگوی رعایت قوانین باشه! مسلمونی فقط به دعا و نماز نیست. مسلمونی باید کامل باشه. اگه ما که مسلمونیم دزدی نکینم کار شاقی نکردیم چون ما دین داریم. اگه یه غیر مسلمون دزدی نکنه این ارزش داره.

سلام
پست جالبی بود البته باید بگیم هنوز که هنوزه اون صفا و صمیمیتی و پاکی بین روستانشینای عزیزمون هست و باید خدا رو شکر کرد
البته شهرنشینا خیلی کمتر به این سمت کشیده شدن
نمونش رو در تصادف علی دایی می تونیم ببینیم
ولی بنظر من با حرف زدن چیزی درست نمی شه باید عمل کنیم اگر ما بتونیم این فرهنگو جا بندازیم که مثلا زباله رو در سطل بندازیم تو ماشین چیزی بیرون پرت نکنیم (یادتون میاد بازی ایران ژاپن بعد از بازی یه کلیپ بود که نشون می داد ژاپنی ها کل زباله هاشونو جمع کردن)باید خودمون شروع کنیم جلو همه و به دوستمون هم به جد توصیه کنیم که اینا رو رعایت کنه
کم کم باید بفهمیم که کسی که مغازه داره صاحب اصلیش اونه کسی که ماشین داره صاحبش اونه یعنی به حقوق همدیگر احترام بذاریم
و این موارد شروع نمی شه مگر اینکه خودمون شروع کنیم و من مطمعنم اگر ایرانی بخواد کاری انجام بده حتما انجام می ده

به نام او

بله تمام فرمایشات عزیزان درست و بجا است . اون حرفی که دوست عزیزمان مسافر زمان فرمودند ، بر می گرده به فرهنگ سازی که متاسفانه می شود گفت در ایران انجام نشده و در این فرهنگ سازی که جدیدا ما می توانیم در تلویزیون های ایران اگر دقت کرده باشید دارند در مورد اینترنت کار می کنند . ولی آیا فقط ما مشکل استفاده نا صحیح از اینترنت داریم ؟ خیر ، ما مشکلمان این است که فرهنگ مردم پایین است و باید فرهنگ سازی کنیم و در این راه هر یک نفر هم یک نفر است و نباید یک نفر بگوید " آخر من یک نفر چه تاثیری دارم " ولی ان یک نفر نمی داند که یک نفر هم می تواند در فرهنگ سازی خیلی خیلی خیلی تاثیر داشته باشد . ممنون از شما عزیزان

یا حق

موضوع قفل شده است