صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از همسرتون چه انتظاری دارید؟

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,366
    حضور
    27 روز 1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

از همسرتون چه انتظاری دارید؟

سلام

دلم میخواست بدونم دوستان از همسرانشون چه انتظاری دارند؟به نظرم رسید گفتن نظرات و احتمالا اصلاح برخی انتظارات کمک خوبی میشه برای زتدگی آیندشون انشاالله

1-از همسرتون چه انتظاری دارین؟لطفا کلی حرف نزنید...با مصداق بیان کنید
    مثلا توی روزای تعطیل....یا وقتی میاین خونه.....یا وقتی میاد خونه ....یا هر موقعیت دیگه .چقد انتظار توجه دارین؟
    چه جور توجهی؟یا هرچیزی که به ذهنتون میرسه....این جور بحثا از خوندن خیلی کتابا بیشتر به درد میخوره....

2-هر آدمی بالاخره یه بدی داره.....دوست دارین همسرتون کدوم یک از بدیها رو داشته باشه...کدومش براتون قابل تحمله؟خساست.ولخرجی.بی ادب.تنبلی.سالاری(مرد و زن).گیر.بی خیال.حساس.کثیف و پچل.بی اهمیت به خواسته های شما.سرد مزاجی.و.......

ممنون

2. صلوات ها 22

3.  

نوشته
    3,236
    حضور
    3 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    27
    گالری
    193
    صلوات
    11114

صداقت
    وفاداری
    عشق ابدی
    متانت
    گذشت
    رازدار

5. صلوات ها 12

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

سلام
    چه قدر حيف كه اين جور بحثا كم و خيلي هم كوتاه توي سايت مطرح ميشه
    بگذريم

از همسرم انتظارات غير طبيعي و نشدني ندارم... مهم ترين چيز برام اخلاق و ايمان هست... اخلاق به اين صورت كه هم كنارش آرامش داشته باشم و هم توي جمع بهش افتخار كنم... بخوام بگم بايد كلي حرف بزنم كه خوب نه جاشه نه مجالش... خلاصه اش شايد اين باشه كه بگم دوست دارم محبتش ملموس و حسي باشه
    در مورد ايمان و دين داري هم دوست دارم مشوقم باشه توي مسائل ديني... از تشويق به نماز اول وقت و قرآن و اين چيزا تا تذكر و مراقبت در مورد خمس و زكات و صدقه و كمك به ديگران
    ديگه اينكه مثل همه ي پسرا دوست دارم همسرم بساز باشه... يعني وقتي ديد من دستم تنگه روي خريد يا تهيه چيزي اصرار نكنه... اينكه يه مرد حس كنه نميتونه از نظر اقتصادي پاسخ گوي همسرش باشه و حس كه زنش حس ميكنه تكيه گاه اقتصادي خوبي نيست و اينكه پيش همسرش شرمنده بشه خيلي خيلي خيلي روش اثر منفي داره... شايد حتي افسردگي بگيره... زندگي مگه چه جوري جهنم ميشه... با همين نكات كوچيك ديگه... چي ميشه كه يه مرد از همسرش سرد ميشه... چي ميشه كه ديگه براي اون به خونه بال در نميآره... چي ميشه كه فكرش مشغول ميشه و خنده هاش كم... چون همسرش رو دلارام خودش نميبينه... نميگم سخت نيست... تفريح نكردن و گردش نرفتن و خريد نكردن و اين چيزا سخته... ولي فشار آوردن به مردي كه نداره و نميتونه كار درستي نيست... همراهي و همفكري توي مسائل اقتصادي خوبه ولي نه اين طوري كه دستوري باشه
    يه كارشناسي ميگفت چشم زن رو در چشم مرد ميآره... گاهي كه به اعماق وجود خودم فرو ميرم و به اين جمله فكر ميكنم ميبينم آره... واقعا چشم شنيدن براي مرد خيلي دلنشينه... گاهي خوبه خانوما بذارن آقايون يكم مرد سالاري داشته باشن و چند تا دستور بدن... شك نكنيد تاثيرش اون قدر قوي هست كه بعد از مدتي اين جمله اين جوري ميشه... مرد ميگه هر چي تو بگي و خانوم ميگه چشم
    يه چيز ديگه شيطنت هست... خانومي كه خشك باشه و جدي و حتي معمولي ممكنه مشكلي توي زندگيش حس نكنه... ولي شيطنت ها و شوخي ها ميتونه شيريني زندگي رو 1000 برابر كنه... اذيت كردن و سر به سر گذاشتن ها (البته نه توي جمع و فقط بين خودشون... تلفني... اسمسي... حضوري...) ميتونه روحيه ي جووني رو توي هر دو نفر تقويت كنه
    در مورد مسائل خاص زناشويي چيزي نميگم... يعني جاش نيست كه بگم... جاشم هستا... ولي شايد وقتي ديگر
    يه چيز ديگه هم كه براي آقايون مهمه رابطه همسرشون با خانواده ي خودشون مخصوصا مادرشون هست... اين درسته و قبول دارم كه بعضي ها نميخوان براي عروسشون مادر باشن و مادرشوهر ميشن... به قول يكي يه حس رقابت توشون بوجود ميآد براي نگه داشتن پسرشون و اينكه نكنه عروس اونو ازشون جدا كنه... اين درست نيست... البته خوب يكميش هم دست ماست... اگه به مادر اطمينان بديم كه همه چيز سر جاشه... مشكل اصلي حل ميشه... هم زن و هم شوهر بايد اين وسط درست رفتار كنن... توي خيلي از موارد خود مرد هست كه نميتونه مديريت كنه... بالاخره نقطه ي اشتراك بايد دو طرف رو راضي كنه ديگه... ولي در كل يه چيز خيلي براي مرد مهمه و اون اينكه تحت هيچ شرايطي همسرش به خانواده اش و خصوصا مادرش توهين و بي احترامي نكنه... اينم از اون چيزاست كه باعث كدورت هاي عميق ميشه... بايد به عروس ها گفت درسته يه زندگي تازه و مستقل رو شروع كرده ولي دليل نميشه از زندگي قبليش دل بكنه و كلا جدا شه كه... و به مادرشوهر ها هم بايد گفت درسته براي هميشه اون پسر هر چند سالشم بشه بچه ي شماست ولي بالاخره ازدواج كرده و صد در صد به همسرش علاقه داره و يه عشق جديد رو داره تجربه ميكنه... و در آخر هم به خود پسر بايد گفت كه نه به مادرت بي احترامي كن نه به همسرت بي توجهي... يه دنيا حرف دارم در اين مورد... جانب داري هاي يك طرفه از يكي و عدم توجه به حرف هر دو طرف و حقايق... نشناختن روحيات زنانه و خيلي چيزاي ديگه

از كجا به كجا رسيدم... راستش درست نميدونم خيلي مستقيم از خودم و توقعاتم بگم... فقط از خدا ميخوام كه انشالله اون چه ميخوام بشه

انشالله همه جوونا خوشبت شن
    خداوندا به اميد تو ... راضي هستم به رضاي تو
    آیه ی آخر سوره ی یس:

فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِ‏ّ شَىْ‏ءٍ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ

من این آیه رو این جوری معنی میکنم:
    دست در دست خدا، عاشقانه تا بهشت

7. صلوات ها 15

علاقه
    هیچی سر کارم حسابی
    نوشته
    98
    حضور
    4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    640

ایمان واقعی
    سادگی ظاهری باطنی
    صداقت
    این اخریش عمرا اگه پیدا بشه
    حجاب عفاف

«برای مادر واژه ایی زیباتر از فداکار نمی توان یافت»
    حکیم ارد بزرگ

9. صلوات ها 4

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

اخلاق اخلاق اخلاق

ایمان (مسلما اگر مومن واقعی باشه اخلاق پسندیده هم داره)

صداقت

وفا و معرفت

محــبــــت...

.
    .
    .

ویرایش توسط n@rcis : ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ در ساعت ۱۴:۵۲

http://s5.picofile.com/file/81512909...50d8dd89_l.jpg

متحول شدن زندگی شما فقط در گرو یک نفر است :

خــودتان !

11. صلوات ها 6

علاقه
    .............؟
    نوشته
    66
    حضور
    1 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    538

[COLOR="MediumTurquoise"][SIZE="2"]دوست دارم کمی شیطون باشه .......اصلا دوست ندارم رسمی و بزرگونه باشه .
    دوست دارم از کارا وچیزایی که من انجام میدم یا میخرم احساسشو بیان کنه ، براش مهم باشه واز ریزه کاریاش سوال بپرسه.....
    دوست دارم.. اگه کادو می خاد بده.به موقع وروز خودش بده ، سوپرازم کنه..نه دوروز قبل ویا سه روز بعد.....
    از سرد مزاج بودن متنفرم......
    عاشق ولخرج بودنشم..اما نه زیاد
    دلسوزی ودلرحمی بیش از حدش بعضی وقتا اعصابمو خرد می کنه.......
    از مودب بودنش تو جمع لذت می برم
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ..

فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است ..

13. صلوات ها 7

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

بازم سلام
    گاهی آدم دنبال یه جایی میگرده که یکم حرف بزنه... خلاصه دوستان عفو کنید پرحفی بنده رو

فقط اول یه چیز به جانم ابوالفضل(ع) عزیز بگم و اونم اینکه برادر پیدا میشه... تو از خدا بخواه... تو خودت حیا کن... باور کن پیدا میشه... شده سوزن توی انبار کاه باشه ولی پیدا میشه... دختر باحیای با حجاب پیدا میشه

از صبح تا حالا چند تا چیز دیگه به ذهنم رسید... یکی اینکه مرد دوست داره خونه اش یه جای آروم باشه... من مخالف کار کردن خانوما نیستم... البته هر کاری رو مناسب نمیدونم ولی اینو میدونم که زنی که خونه زندگیش مرتب و آروم نباشه ممکنه خیلی چیزا رو از دست بده
    غذای خوندگی و دست پخت خوب هم واقعا یه امتیاز و توانایی محسوب میشه
    یه چند تا نکته هم به آقایون بگم
    کار خونه اصلا کار سبکی نیست... کمک توی کارای خونه خیلی اثر مثبت داره
    هدیه خریدن ولو یه بستنی باشه خیلی اثر داره... چه بسا خانواده هایی که برای یه وعده غذا چند صد هزار تومن خرج و خرید میکنن ولی آخرشم با دعوا از سر سفره یا میز بلند میشن... و چه بسا زوجی که یه دونه انار میخرن و با عشق میخورن و به معنی واقعی کلمه زندگی میکنن

گاهی یادمون میره کجاییم و برای چی داریم زندگی میکنیم... باور کنید با یه دونه شکلات هم میشه دل ربود... فقط باید عاشق باشی... همین و بس

آیه ی آخر سوره ی یس:

فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِ‏ّ شَىْ‏ءٍ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ

من این آیه رو این جوری معنی میکنم:
    دست در دست خدا، عاشقانه تا بهشت

15. صلوات ها 12

نوشته
    61
    حضور
    20 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

بسم الله الرحمن الرحيم

من يكي رو دوس دارم كه با حجاب و زيبا و خوش خنده و شيطون و ..... هست ولي چون هنوز باهاش صحبت نكردم نميدونم صداقت داره ايمان داره وفا داره مهر و محبت داره بساز هست اهل زندگي ساده هست يا نه حالا اگه ان شا الله خدا قسمتم كرد ميفهمم اما در كل دوس دارم همسرم اينطوري باشه
    از سر كار كه ميايم بياد به استقبال و بگه خسته نباشيد كتمون رو بگيره
    يه چايي بده دستمون(البته من چاي هاي گياهي و طب سنتي رو ميخورم) واسمون بياره تو خونه بگه بخنده در كل شيطون باشه بعد تو خونه آزاد آزاد باشه به خودشم خوب برسه و بيرون حجاب كامل كامل كامل باشه بعد تو بيرون سر سنگين باشه تقريبا
    گاهي اوقات اجازه بده سرمون رو بزاريم رو پاش و بخوابيم نخنديد چون من اين كار رو زيادي دوس دارم
    اصلا اصلا دروغ نگه اهل فخر فروشي نباشه پز نده خسيس و حسود نباشه
    خانومم سيد باشه تا داماد حضرت فاطمه بشم تا كنيزيشون رو بكنم دست قضا زده و من دختري كه ازش خوشم اومده سيد هست اما ميترسم نميتونم برم جلووووووووووووووووووووووو ووووو.................
    ویرایش توسط رحیق مختوم : ۱۳۹۱/۰۸/۱۵ در ساعت ۰۴:۱۷ دلیل: استفاده از الفاظ نامناسب

17. صلوات ها 10

علاقه
    عاشق امام رضا و حرم باصفایش
    نوشته
    93
    حضور
    1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    803

سلام به جناب فرزند فاطمه(س).من با نظراتون کاملا موافقم.به نظر من یه خانم همیشه باید این رو در نظر بگیره که همسرش حس مقتدر بودن در ذاتشه.مقتدر بودن نه به معنای منفیش.به این معنی که میخواد نشان بده زنش میتونه بهش تکیه کنه حامی خودش بدونه.پس خانم ها نباید کاری کنند که به این حس اقتدار مرد در خانواده ضربه ای بخوره.حالا علایق خودم رو میگم.یه دختر دوست داره همسرش فقط و فقط عشق خودش باشه و فقط و فقط خودش تو قلب شوهرش باشه.(منظورم روابط فرزندی و پدرومادری نیست)رک بگم یه دختر اصلا تحمل بی وفایی و خیانت شوهرش رو نداره.البته آقایون هم همینطورن. من دوست دارم همسرم آدمی مومن/عاشق و نوکر اهل بیت(ع) باشه و ظاهر مذهبی داشته باشه(همون طوری که آقایون دوست دارن خانمشون محجبه باشه)همچنین واقعا چشم پاک باشه و اهل شوخی و خنده باشه و در مسایل مذهبی به همسرش کمک کنه و هردو باعث بشوند که زندگی دینی داشته باشن.و همیشه به همسرش توجه داشته باشه و همیشه نشان بدهد که همسرش برایش خیلی مهم است و همیشه علاقه و محبتش رو به همسرش نشان بدهد و ابراز کنند چون محبت وعلاقه ی مرد همسرش رابسیار به او و زندگیشان دلگرم میکند و دوست دارم اگر ازم ناراحت میشه سریع با لحن مهربانانه بهم بگه نه اینکه بمونه تو دلشو خودش رو اذیت کنه و بعدا هم به یه کینه تبدیل بشه.ببخشید زیاد حرف زدم.ولی موضوع بسیار خوبیست.

19. صلوات ها 8

علاقه
    اسلام
    نوشته
    453
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    1033

اطاعت از قرآن
    اطاعت از قرآن
    اطاعت از قرآن

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری