راه درست کنترل این رابطه چیه؟

تب‌های اولیه

71 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه درست کنترل این رابطه چیه؟

من به کمک احتیاج دارم

دارم کم کم به این میرسم که زنده موندنم برایم خیلی سخت شده

از داخل میسوزم کسی نیست کمکم کنه

من یه جونه 20 ساله هستم

اصلا شرایط ازدواج رو ندارم چون آهی در بساط ندارم

تو این 20 سال تا حالا با هیچ دختری رابطه نداشتم و به خاطر همین دوستام منو مسخره و فوش میدن

با اینکه خودمو نگه داشتم ولی دیگه صبرم تموم شده
نمیدونم چیکار کنم

مثل یه کودک پاک (نفس) توی بازار نامردی (دنیا) گم شدم

اینجا درست حجاب ندارن کسی درست حجاب نداره
من با اینکه سرم رو میندازم پایین ولی بازم بی هوا چشمم بهشون میافته
خیلی به خودم تلقیین میکنم که مبادا دلم گرفتار بشه
ولی تا گجا من میتونم این کار رو انجام بدم ؟

من یه انسانم دل دارم

تا یه جایی میتونم خودمو نگه دارم

یه روز یه دختری بهم شمارشو داد منم سادگی کردم باهاش در ارتباط بودم (پیام)

حالا اون به زور میخواد با من رابطه جنسی داشته باشه

عذاب وجدان از یه طرف از یه طرف این نفس

به خدا موندم چیکار کنم :Doaa:

راه درست چیه >؟ کجاست ؟

کارشناس بحث : حامی

mliver;265010 نوشت:
من به کمک احتیاج دارم

دارم کم کم به این میرسم که زنده موندنم برایم خیلی سخت شده

از داخل میسوزم کسی نیست کمکم کنه

من یه جونه 20 ساله هستم

اصلا شرایط ازدواج رو ندارم چون آهی در بساط ندارم

تو این 20 سال تا حالا با هیچ دختری رابطه نداشتم و به خاطر همین دوستام منو مسخره و فوش میدن

با اینکه خودمو نگه داشتم ولی دیگه صبرم تموم شده
نمیدونم چیکار کنم

مثل یه کودک پاک (نفس) توی بازار نامردی (دنیا) گم شدم

اینجا درست حجاب ندارن کسی درست حجاب نداره
من با اینکه سرم رو میندازم پایین ولی بازم بی هوا چشمم بهشون میافته
خیلی به خودم تلقیین میکنم که مبادا دلم گرفتار بشه
ولی تا گجا من میتونم این کار رو انجام بدم ؟

من یه انسانم دل دارم

تا یه جایی میتونم خودمو نگه دارم

یه روز یه دختری بهم شمارشو داد منم سادگی کردم باهاش در ارتباط بودم (پیام)

حالا اون به زور میخواد با من رابطه جنسی داشته باشه

عذاب وجدان از یه طرف از یه طرف این نفس

به خدا موندم چیکار کنم :doaa:

راه درست چیه >؟ کجاست ؟

سلام
داداش من عذاب وجدان واسه چی؟
نکنه میترسی درخواستشو اجابت نکنی و دلش بشکنه؟
به درک که می شکنه
آدم دل امام زمان و اهل بیت رو بشکونه ولی حاضر نباشه دل یه دختری که اشکال از خود بوده و رابطه ایجاد کرده رو بشکونه
تازه اگر ازش دوری کنید به نفع خودشم هست

ببین عزیزم
الان اگر ازش و از فکرش جدا شدی آرامش رو میبینی و ان شالله با ازدواج صحیح عاقبت بخیر میشی
ولی خدای نکرده اگر رابطه رو ادامه دادی
بهت قول میدم هفته ای یه بار زنا رو داری
تا قتی گناه رو انجام ندادی سخته
ولی انجام که بدی دیگه ...

حتی اگر بعدش اون دختره هم نخواد تو خودت میری سراغ دخترای دیگه واسه زنا
پس همین الان به جفتتون رحم کن و تمومش کن این رابطه اشتباه رو...

بسم الله
برادر من
نكنيد اين كارو
شرمنده ميشيدها...
لطفآ منصرف بشيد
يا بقية الله الاعظم(سلام الله عليه)

با سلام

شما نباید اجازه بدین انقد نفسو شهوت بر شما غلبه کنه اصلا تا وقتی شرایطش ازدواج براتون پیش نیومده نباید انقد به این موضوع فکر کنیدباید خودتونو سرگرم میکردین و از چیزایی که باعث میشه فکرتون به این موضوع مشغول شه دوری میکردین ارادتونو یکم قوی کنید ورزش کنید به چیزای بهتر فکر کنید از زندگی لذت ببرید حتی از سختیاش.علایقتونو لیست کنید برین به اونا بپردازین مگه ما چقد فرصت داریم تو این دنیا باشیم شما مطمئنید تا چند سال زنده اید؟

چرا این فرصت کوتاهو به گناه سپری کنیم خب یکم خودتونو نگه دارید عمر میگذره اگه شما بخاطر خدا گناه نکنید مطمئن باشید خدا جوابتونو میده

سعی کنید ارتباطتونو با دوستاتون کم کنید نزارید رو شما تاثیر بزارن شما اختیار دارید نزارید بنده نفستون بشید شمارتونو عوض کنید شماره اون خانمو هم حذف کنید چند روز روزه بگیرید تا بتونید راحتتر رابطتونو کنترل کنید خدا کمکتون میکنه.

ایشالا یه زندگی سالم و پر از شادی در کنار همسری پاک و بدون عذاب وجدان نصیبتون میشه.
در پناه خدا موفق باشی

shahram1363;282616 نوشت:
البته با خرجهای الان و وضعی که داری باید تا 10 سال دیگه تقوی پیشه بکنی و قید ازدواج رو بزنی

اگه همه چی رو بگذارید یه کفه ترازو و طرف دیگش ایمان مطلق به خدا رو این جمله که تنها نتیجه یاس از رحمت الهی هست رو نمیگفتید.
مبارزه ای که باید با هوای نفس بشه از تو جبهه جنگیدن هم سخت تره اونجا همه اطرافیان مثل خود آدم فکر میکنند به عبارتی همه یه جورایی بسیجیند و با خدا ولی اینجا هر روز آدم باید با خودش همون وجدانش و هوای نفسش در کشاکش باشه .خدا هر بنده ای رو یه جور امتحان میکنه.

نقل قول:
اگه همه چی رو بگذارید یه کفه ترازو و طرف دیگش ایمان مطلق به خدا رو این جمله که تنها نتیجه یاس از رحمت الهی هست رو نمیگفتید.
مبارزه ای که باید با هوای نفس بشه از تو جبهه جنگیدن هم سخت تره اونجا همه اطرافیان مثل خود آدم فکر میکنند به عبارتی همه یه جورایی بسیجیند و با خدا ولی اینجا هر روز آدم باید با خودش همون وجدانش و هوای نفسش در کشاکش باشه .خدا هر بنده ای رو یه جور امتحان میکنه.

با سلام .
1- من با نظر آقا شهرام 100 درصد موافقم . اگر واقعا وضع مالیت خوب نیست و هدفت اینه که یه دختر تحصیل کرده و زیبا و درست و حسابی بگیری باید تا 40 سالگی وای سی و پول جمع کنی . من الان 32 سالمه هنوزه که هنوزه نتونستم پول یه خونه 90 میلیونی رو جور کنم ... هر چقدر هم که کنار میزارم سرعت رشد قیمت خونه از پولی که من کنار میزارم بیشتره ...

2- تو نمیتونی خودت رو کنترل کنی . اینو مطمین باش . نهایتش 4 تا 5 سال دیگه میتونی جلوی غریزت رو بگیری .

3- یه چیزی داریم به نام هوش هیجانی . اگر نتونی هوش هیجانی خودت رو کنترل کنی و همش سرت رو بندازی پایین تو همه چیز ( عشق . کار . زندگی . رابطه با دوستان و ... ) صدمه میخوری .

4- من مدت زیادی دلمو خوش کرده بودم به اینکه خودمو پاک و ... نگه میدارم بعدش خدا خودش اونی رو که میخوام رو بهم میده ... تا 30 سالگی هم وایسادم بازم خدا بهم نداد . چون دخترا ( حتی با مذهبیاشون ) دوست دارن با کسی ازدواج کنن که بخندونتشون . تو جامعه برای خودش کسی باشه و ...

5- خوب چرا این کار رو نمیکنی !!! اگر دختر نیست و خودش هم به این کار راضی هست که مشگل نداره ... یه صیغه بخونبن ... خود حضرت محمد 10 تا همسر صیغه ای داشت . اصلا نمیدونم این وایسادنو پاک موندنو کی از خودش در آورده .... رفتی اون دنیا بابتش یه پنی هم بهت نمیدن ... اینی که میگن صبر کردن و داستان حضرت یوسف رو برات تعریف میکنن ... حضرت یوسف در مقابل یه زن شوهر دار بودش نه یه زن مجرد .... اگر هم دختر هست قیدش رو بزن .

6- اگر هم پول نداری و میخوای هم خوشبخت بشی و هم دختر درست و حسابی بگیری ... در کنار مردهای موفق باش . مثلا یه بازاری . یا یه مهندس درست و حسابی .... اگرم آدم خوبی نیستی جلوش وانمود کن آدم خوبی هستی ... یه مدت هم وایسا شد ... که شد .... نشد برو جای دیگه .

بای

به حرف کارشناسان این سایت من نمیگم گوش نکن ولی الکی خوش بودن و دلخوشی و سرخوشی بیخودی فایده نداره وضعیت اقتصادی کمر شکن هستش و قیمتها واقعا دیوانه کننده هستش با چه امیدی میشه ازدواج کرد؟

اشکال کار شما اینه که دارید همه چی رو دو دو تا چهار تا حساب میکنید.

ببخشید شما حالا دو دوتا سه تا حساب کن ببینم به چی میخوای برسی؟

shahram1363;282697 نوشت:
ببخشید شما حالا دو دوتا سه تا حساب کن ببینم به چی میخوای برسی؟

نه من نه شما نه هیچ بنی بشری در حدی نیست که بخواد حساب کتاب خدا رو متوجه بشه.خیلی جاها در دین به ما دستوراتی داده شده هیچ دلیلی هم نداره البته از نظر و دید محدود انسانی ما اما از دید خدا حساب و معنای مشخص و از پیش تعیین شده ای داره.تو داستان خضر و موسی اشتباه همین حسابو کتابهای بشری بود .

زندگی داستان خضر و موسی نیست همش روی اصول و حساب کتاب هستش اگر بی حساب کتاب باشه شخص گرفتارتر میشه با توهم و الکی بازی که نمیشه بزرگترین تصمیم زندگی رو گرفت که

دختری که خودش رابطه رو شرو میکنه و خودش پیشنهاد میده فردا هم ابایی نداره که آبروتو ببره....

دورشو خط بکش....این ادم نیست

چرا میگین ازدواج نمیشه؟!
من خودم ازدواج کردم و از قضا شوهرم خیلی امکانات رونداشت ولی حالاداره به فضل خدا همش جور میشه
اگه بیفتید تو راه صیغه موقت با خیلی از آدم هایی آشنا می شین که آرزو میکردین آشنا نشین!
این روابط اعتیاد آوره و یه راه فرار وقتی همه جا گره است
فکر می کنین من که زود ازدواج کردم چطوری بودم؟!
خانواده ام همه تحصیل کرده و پولدار با منصب های آن چنانی!
نا امید کردن و گفتن اینکه نمی شه خیلی راحته
نامرد هم خیلی زیاده!
خودتون رو بذارید جای همسر آیندتون،اگه بهش بگید برای جور کردن خونه و ماشین رفتم سراغ صیغه خوبه؟
چرا به این فکر نمی کنین تو این دنیا دخترایی باشن که بخوان خودشون زندگیشون رو بسازن
نمی خوان از همون اول برن سر یه زندگی آماده
محض اطلاع شما پدرم دو واحد خونه دارن اما ما خواستیم به جای بنده ی خدا به فضل خدا تکیه کنیم!
درسته خونه نداریم اما شیرینی زندگیمون الآن الحمدلله مثال زدنیه با این که سختی هاش از نظر دیگرون هم مثال زدنیه اما به چشم ما نمیاد!
من چند تا دختر مثال بیارن که می خوان با یکی ازدواج کنن که آدم باشه؟
صیغه رو نفی نمی کنم اما راه فرار از ازدواج نیست!

با کسی باش که تو رو به خاطر خودت بخواد نه به خاطر پولت
بذار باهم برای درس خوندن تلاش کنین
برای خونه ساختن و...
اگه شرایطش رو برای ازدواج اصلا نداری حداقل یکم در مورد بیماری هایی که میگیرن و یا آسیبهای روحی که داره تحقیق کن
اگه هم مرد عملی رو پات وایسا و برای چند سال از ازدواج چشم بپوش
قرار نیست با یه درخواست این قدر زود خم بشی

من خودم تا حالا دو تا پیشنهاد داشتم که از من کوچکتر بودند ولی هردوشون رو رد کردم
به قطعیت میگم اینکار رو نکن
همچنین اگر دختری میخواد به پسری پیشنهاد بده اینکار رو نکنه احساساتش جریحه دار میشه وقتی جواب منفی میشنوه

ولی راه غیر مستقیم هم هست برای اونایی که واقعا عاقلانه بهش فکر کردند که اگر خواستید بگید تا روشش رو بزارم

من ببخشیدا نمی خوام خدایی نکرده گناه کردن رو خوب جلوه بدم یا هر چی
من خودم یه مدتی اینطوری بودم ولی الان خیلی راحتم چون با کمک خدا هر روز با خوندن قران
خوندن یه صبحه ترجمه و خیلی کارایی که تو مفاتیج خوندم و دیدم تونستم تا حدی خودم درست کنم
هنوز هم دارم تلاش می کنم خدا هم انصافا باهامه
خیلی وقته هیچ جاذبه ای ندارم حداقل سعی می کنم فکر نکنم
نمی دونم ولی خیلی مهمه از ته دلت به خدا بگی بهت کمک کنه
من نمیگم پاکم ولی خدا رو دارم همونطور که تو امضام نوشتم
به جمله ای که نوشتم اعتقاد دارم خیلی زیاد
امیدوارم دوستان دربارم بد فکر نکنن
یا علی

به شماها چقد پيشنهاد رابطه جنسي ميدن!
راستش واسه من همچين شرايطي پيش نيومده كه با كسي دوست بشم اونم به اين شدت. در حد جزوه گرفتن اونم با اكراه از همكلاسي دانشگاه بيشتر تجاوز نكردم.واسه همين هر دختري كه مي خواد باهام حرف بزن بر خلاف پسراي ديگه تو دانشگاه با حجب حياي كامل صحبت ميكنه.چه ميدونم شايدم هيچكس از من خوشش نمياد:khaneh: ولي چيزي كه هست به نظرم خودت اينطوري رفتار كردي كه بتونن اين همه با جسارت باهات صحبت كنن.
چيزي كه هست تو شرايط فعلي كه تو هستي شما تنها 2 راه داري يكي اين كه صيغه كني دوم اينكه بگي نه! سوميشم كه قابل اجرا نيست خودتون مي دونيد چيه. اگه من جات بودم اگه ازش خوشم ميومد اولي رو انتخاب مي كردم.اخه چه ايرادي داره نعمتيه كه خدا داده هركي نميخواد استفاده نكنه اينجوري كه تو پستهاي قبلي هم اومده كه صيغه كردن تو درد سر ميندازه من بعيد ميدونم نهايتاً اگه از هم خوشتنو بياد ازدواج ميكنيد اگه نه خوب ديگه با هم چي كار داريد!

سرود کیهانی;282665 نوشت:
من مدت زیادی دلمو خوش کرده بودم به اینکه خودمو پاک و ... نگه میدارم بعدش خدا خودش اونی رو که میخوام رو بهم میده ... تا 30 سالگی هم وایسادم بازم خدا بهم نداد . چون دخترا ( حتی با مذهبیاشون ) دوست دارن با کسی ازدواج کنن که بخندونتشون . تو جامعه برای خودش کسی باشه و ...

سلام دوست من
چرا فکر می کنید افراد مذهبی خانم هاشون را نمی خندونن؟!!!!!!!!!!!!!!
اگر با نامحرم حدود را نگه می دارند به دلیل این است که خدا ازشون خواسته. البته همون خدا هم خواسته تو منزل خوش و بش کنند و خوش اخلاق باشند. به نظر شما در این دنیایی مادیگرایی بی داد می کند چی باعث می شود همسر شهید چمران بعد از شهادت ایشان روی قبر همسرش اعتکاف کند. چی باعث می شود همسر یک جانباز تا آخر عمر او از او نگهداری کند.
به نظرم بهتره نرم افزار شوخ طبعی طلبگی و کتاب شوخ طبعی های جبهه را مطالعه کنید که با مذهبی شدن شوخی تعطیل نمی شود
با نشاط بودن یکی از مؤلفه های عقل است و عقل معاش و معاد داشتن اساس شخصیت است.

همه جیز هم با عقل ما درست نمیشه. از ما باید حرکت باشد خدا هم برکتش را می دهد.
در حدیث داریم خداوند گاهی به افراد ساده و کند ذهن مال و ثروت فراوان می دهد تا افراد باهوش گمان نکنند همه چیز با محاسبات عقل بشری به دست میاد.

shahram1363;282953 نوشت:
زندگی داستان خضر و موسی نیست همش روی اصول و حساب کتاب هستش اگر بی حساب کتاب باشه شخص گرفتارتر میشه با توهم و الکی بازی که نمیشه بزرگترین تصمیم زندگی رو گرفت که

داستان حضرت خضر موسی بی حساب و کتابه؟
بهتر به تفسیر این داستان رجوع کنید

سرود کیهانی;282665 نوشت:
با سلام . 1- من با نظر آقا شهرام 100 درصد موافقم . اگر واقعا وضع مالیت خوب نیست و هدفت اینه که یه دختر تحصیل کرده و زیبا و درست و حسابی بگیری باید تا 40 سالگی وای سی و پول جمع کنی . من الان 32 سالمه هنوزه که هنوزه نتونستم پول یه خونه 90 میلیونی رو جور کنم ... هر چقدر هم که کنار میزارم سرعت رشد قیمت خونه از پولی که من کنار میزارم بیشتره ... 2- تو نمیتونی خودت رو کنترل کنی . اینو مطمین باش . نهایتش 4 تا 5 سال دیگه میتونی جلوی غریزت رو بگیری . 3- یه چیزی داریم به نام هوش هیجانی . اگر نتونی هوش هیجانی خودت رو کنترل کنی و همش سرت رو بندازی پایین تو همه چیز ( عشق . کار . زندگی . رابطه با دوستان و ... ) صدمه میخوری . 4- من مدت زیادی دلمو خوش کرده بودم به اینکه خودمو پاک و ... نگه میدارم بعدش خدا خودش اونی رو که میخوام رو بهم میده ... تا 30 سالگی هم وایسادم بازم خدا بهم نداد . چون دخترا ( حتی با مذهبیاشون ) دوست دارن با کسی ازدواج کنن که بخندونتشون . تو جامعه برای خودش کسی باشه و ... 5- خوب چرا این کار رو نمیکنی !!! اگر دختر نیست و خودش هم به این کار راضی هست که مشگل نداره ... یه صیغه بخونبن ... خود حضرت محمد 10 تا همسر صیغه ای داشت . اصلا نمیدونم این وایسادنو پاک موندنو کی از خودش در آورده .... رفتی اون دنیا بابتش یه پنی هم بهت نمیدن ... اینی که میگن صبر کردن و داستان حضرت یوسف رو برات تعریف میکنن ... حضرت یوسف در مقابل یه زن شوهر دار بودش نه یه زن مجرد .... اگر هم دختر هست قیدش رو بزن . 6- اگر هم پول نداری و میخوای هم خوشبخت بشی و هم دختر درست و حسابی بگیری ... در کنار مردهای موفق باش . مثلا یه بازاری . یا یه مهندس درست و حسابی .... اگرم آدم خوبی نیستی جلوش وانمود کن آدم خوبی هستی ... یه مدت هم وایسا شد ... که شد .... نشد برو جای دیگه .

سلام
خب این هم نظر این دوست مان است.
اما متأسفانه نه با دین و نه تحقیقات مشاوره ازدواج و تجارب افراد موفق همخوانی ندارد.

دین میگه فقط صبور باشید اما نه اونجوری که پیامبران و امامان صبور بودند رابطه راحت داشتند حتی کنیز هم داشتند اما یه نوجوان فلک زده بدبخت تا سن 25 تا 30 سالگی دستش به هیچ جایی بند نیست له نظر من که این بحثها فایده ای نداره هر کسی دوست داره راه خودش رو انتخاب بکنه خوب یه نتیجه ای هم آخر سر میگیره دیگه این صحبت ها دیگه کلیشه ای شده و تکراری

کی گفته وقتی شرایطشو دارین صبر کنین؟
خوب چرا اقدام نمی کنین؟
ببخشید اشکال فقط از دخترا نیست که به هر پسری جواب مثبت نمی دن! شما هم خواستگاری هر کسی نمی رین آقا پسر ها!
خیلی خوب و فهمیده رفتار کنین و خانواده ی دختر هم فهمیده باشن ازدواج صورت می گیره
چرا یکم سطح انتظاراتتون رو پایین نمی یارین؟
می خواین دختر حتما خوشگل باشه و تحصیل کرده تو فلام رشته فلان دانشگاه و البته بابای پولدار
می خواین از همون اول بیشتر از این که شخصیتتون رو نشون بدین پولتون رو نشون بدین
شما هم اگه جزو این آدما هستین تو چاهی که خودتون برای خودتون کندین بمونین و صبر کنین

ما چاهی نکندیم برای خودمون شما ببین از بین این همه جوان که سنشون هم بالا رفته الان چنر درصد کمترین و حد اقل ترین شرایط رو دارند؟ الکی کمبودها و مشکلات این جامعه رو گردن مردم نندازید همه اینها برمیگرده به گسترش فقر و بیکاری که بزرگترین مانع در راه ازدواج هستش و همچنین گرانی و تورم بالا که امان از مردم بریده

آقای محترم بی خود مساله رو سیاسی نکنین
بذارین مطلب رو باز کنیم
شما همسری می خواین با فوق لیسانس!پس اون برای این مدرک باید چند سالش باشه؟حداقل24
شما هم طبق عرف باید بزرگتر باشین دیگه!؟
شما همسری می خواین که پولدار باشه و البته شما هم نباید جلوش کم بیارین
دست کم یه آپارتمان باید از خودتون داشته باشین
این شد چند سال؟؟؟؟

fezeh;292488 نوشت:
آقای محترم بی خود مساله رو سیاسی نکنین
بذارین مطلب رو باز کنیم
شما همسری می خواین با فوق لیسانس!پس اون برای این مدرک باید چند سالش باشه؟حداقل24
شما هم طبق عرف باید بزرگتر باشین دیگه!؟
شما همسری می خواین که پولدار باشه و البته شما هم نباید جلوش کم بیارین
دست کم یه آپارتمان باید از خودتون داشته باشین
این شد چند سال؟؟؟؟

اصلا هم اینطور نیست خیلی از مردم تحصیلات ندارند و اصلا دنبال تحصیلات نیستند و مهم الان تو این زمونه درآوردن پول هستش که تو این یه مورد با توجه به شرایط بد اقتصادی و کاری مردم نمیتونند از پسش بر بیان

آفرین بر شما
مثلا برای اول زندگی چقدر پول می خواهید؟(بدون در نظر گرفتن فضل خدا؟)
حساب کنید چند سال باید کار کنید که از راه حلال پول لازم رو به دست بیارید!
تورم چند ماهه که این طوری شده
ازدواج چند وقته دیر شده؟

نه باید رابطه برقرار کرد نه میشه ازدواج کرد...

کاملا قبول دارم و با رابطه کاملا مخالفم... ولی به جان خودم ازدواج هم نمیتونیم کنیم یه دانشجو ی لیسانس این روزا هم که برای خاستگاری یه برند کارشناسی ارشد باید کنار سینت باشه دو سال این دو سال سربازی .... اینجا یعنی 25-26 سالگی تازه میرسیم به نقطه ی صفر که تازه باید شروع کنیم اگه کار خوب گیر بیاد ... ما که بدمون نمیاد به خدا که زود ازدواج کنیم فکر میکنین راحته وسط این خیابونا اصلا اونا هیچی بتونیم فکرمون رو کنترل کنیم خطا نره ... سخته ولی شیرینه تنها چیزی که باعث میشه بشه خودمون رو نگه داریم باید حتما حتما توسلمون رو به ائمه قطع نکنیم روز یه بار اگه نمیشه لااقل هفته ای یه بار برای اینکه کمتر آسیب ببینیم باید هر هفته واکسن ائمه رو به خودمون بزنیم...

خیلی دلم میخواد شرایط ازدواجم فراهم بشه یه دختر مومن خدا قسمت کنه... توقعی هم ندارم معیارم فقط دینه

ولی ولی پدر مادرا همه چیز رو سخت میکنن توقعات پدر مادراس که سن ازدواج رو به اینجا کشونده دختر و پسر اول زندگی فقط میخوان کنار هم باشن با کوچکترین امکانات ولی پدر مادرا هر دو خانواده معمولا سنگ میندازن در این امر....

ایشالا که مشکل همه ی جوونا برطرف شه .... داداش درسته که هر چی فکر خودت رو مشغول کنی کمتر به این چیزا فکر میکنی ولی باز هم بهش فکر میکنی ولی اگه یه داروی مطمئن میخوای توسل...

موفق باشی

در پناه خدا

یا علی

ولی ولی پدر مادرا همه چیز رو سخت میکنن توقعات پدر مادراس که سن ازدواج رو به اینجا کشونده دختر و پسر اول زندگی فقط میخوان کنار هم باشن با کوچکترین امکانات ولی پدر مادرا هر دو خانواده معمولا سنگ میندازن در این امر....
آفرین بر شما
می دونید پدر و مادر چرا سخت می گیرن؟اصلا تا حالا به اول زندگی خودشون نگاه کردید؟
می خواهند محبت کنند و سختی هایی که کشیدند رو نکشید. خیلی از ما جوونا هم کم ظرفیت شدیم وقتی یه سختی می بینیم که بقیه نمی بینند،انگار دنیا به آخر رسیده و ما بدبخت ترین فرد عالمیم!!!
فرقش اینه که گناه کردن آسون شده، چون خیلی جاها نظارت نیست یا عیب نداره از نظرشون!!!! (مقایسه ی صیغه و عقد دایم) اما به محض صیغه ی دایم آماج خواست ها و انتظارات به طرف فرد میاد
پدر ها و مادر ها این طور به دختر ها یاد دادن: هر طور از اول ازش بخوای تا آخر همون طوره، بهش بفهمون تحمل سختی نداری و ناز پرورده ای!
به پسرها: گربه رو دم حجله بکش، طوری جلوشون در بیا که واسه ما از احترام و تشریفات کم نذارن!
نتیجه ی این حرفام با خودتون
ولی بیاین محکم قدم برداریم و صحنه رو برهم بزنیم

fezeh;294278 نوشت:
سن ازدواج رو به اینجا کشونده
ولی من فکر میکنم چیزی که رو جامعه حاکمه اینه که مقصر دختران هستند که میل به تحصیلات عالی دارند نه پدرو مادر. خیلی پدرومادرا ازخداشونه خرج اضافه هم نکنن اما دختره از روی چشم و هم چشمی میخواد بره دانشگاه

fezeh;294278 نوشت:

آفرین بر شما
می دونید پدر و مادر چرا سخت می گیرن؟اصلا تا حالا به اول زندگی خودشون نگاه کردید؟
می خواهند محبت کنند و سختی هایی که کشیدند رو نکشید. خیلی از ما جوونا هم کم ظرفیت شدیم وقتی یه سختی می بینیم که بقیه نمی بینند،انگار دنیا به آخر رسیده و ما بدبخت ترین فرد عالمیم!!!
فرقش اینه که گناه کردن آسون شده، چون خیلی جاها نظارت نیست یا عیب نداره از نظرشون!!!! (مقایسه ی صیغه و عقد دایم) اما به محض صیغه ی دایم آماج خواست ها و انتظارات به طرف فرد میاد
پدر ها و مادر ها این طور به دختر ها یاد دادن: هر طور از اول ازش بخوای تا آخر همون طوره، بهش بفهمون تحمل سختی نداری و ناز پرورده ای!
به پسرها: گربه رو دم حجله بکش، طوری جلوشون در بیا که واسه ما از احترام و تشریفات کم نذارن!
نتیجه ی این حرفام با خودتون
ولی بیاین محکم قدم برداریم و صحنه رو برهم بزنیم

ولی خواهر من به این راحتی هم که میفرمایید نیس... کیه که ادعا کنه بدون ازدواج به گناه نمیافته ... ااسلام هم میگه اگه احتمال میدین که به گناه بیافتین باید ازدواج کنین... درسته !

گفته پول نداری ازدواج کن ... فقیری ازدواج کن... میخوای شرافت مندانه زندگی کنی ازدواج کن... خدا خودش هم وعده داده که من دستت رو میگیرم ... در اینا شکی نیس من خودم ایمان کامل به اینا دارم و با توکل به خدا چند بار با خانوادم مطرح کردم چون معتقد بودم خدا کمک میکنه همه چی درست میشه ... ولی خانواده ی من زیر بار نمیرن ... ناحق هم نمیگن

من مادر من میگه من دختر خودم رو به همچین موردی نمیدم : دانشجو ، بیکار ، سربازی نرفته ، هیچی هم نداره .... راست میگن بنده خداها من اول زندگی با این همه خرج و مخارج از هیچی هم که دیگه نمیشه شروع کرد ... باید ما هم یه کاری کنیم که خدا هم کمکمون کنه یا نه ... دانشگاهه تموم شه لااقل یه یربازی بریم... دختر بیچاره رو بندازیم تو سختی ... حرص بخوره هنوز دانشگاش تموم شده شوهرم ... کار خدا کنه گیرش بیاد... کاش لااقل سربازی رفته بود... وای تا کی باید سربار پدر مادرمون باشیم... آخه اینم شد شوهر...

هر چقدر هم دختر خوب و صبوری باشه این شرایط براش سخته ... قبول دارین

منم که نمیگم بزرایم 10 سال دیگه 24-25 سالگی اگه پسر زرنگ باشه میتونه زندگی خوبی رو شروع کنه ... با آمادگی ...

من به شخصه سختمه از بابام پول بگیرم ... ایشالا خد کمک کنه شرایط فراهم شه با کمترین شرایط سعی میکنم ازدواج کنم ولی ازدواج زود هنگام بدون داشتن کمترین ها اشتباهه...

تا پسر نتونه حدااقل های یه زندگی رو تامین کنه نباید ازدواج کنه... خانواده ها هم کوتاه بیان
خانواده دختر خونه و ماشین مراسم شاه پریون... نخواد... خانواده پسر هم جهیزیه آن چنانی... اون موقع یکم وضع جامعه بهتر میشه...:nini:....:gun:

ببخشید این دیگه زندگی خصوصی شماست ولی می تونید عقد کنید و برید سربازی
بعدش هم اگه با احساس مسولیت بیشتری دنبال کار بگردید شاید بهتر باشه
یه سوال یعنی اگه بدون همسر باشید این دوران براتون بهتر طی میشه؟!
می دونستید اون موقع به خاطر تاهل میفتید شهر خودتون؟

fezeh;295166 نوشت:
ببخشید این دیگه زندگی خصوصی شماست ولی می تونید عقد کنید و برید سربازی
بعدش هم اگه با احساس مسولیت بیشتری دنبال کار بگردید شاید بهتر باشه
یه سوال یعنی اگه بدون همسر باشید این دوران براتون بهتر طی میشه؟!
می دونستید اون موقع به خاطر تاهل میفتید شهر خودتون؟

[="purple"]
بله قبول دارم با تاهل خیلی بهتره ... ولی خب خیلی از خانواده ها نمیزارن دخترشون چند سال تو عقد باشه و فشار میارن... خانواده خودمون هم که قبول نمیکنن...

سربازی از همه چی مهمتره برا پسرا... تا کارت معافیت سربازی نداشته باشیم هیجا کار نمیدن...

بعد از سربازی میشه ...[/]

با محدودیت هایی که خودمون برای خودمون ایجاد میکنیم راهی جز کنار اومدن داریم؟!

شاید من نتونم غریزه مرد ها رو درک کنم
شهدا هم مثل شما جوون بودن و دارای همین غریزه ولی تونستن ار همه اینا چشم پوشی کردن چون تنها چیزی که میدیدن خدا بود
به نظر من اگر از خدا کمک بخواین حتما کمک میکنه :ok:

سلام
من هم با نظر پرستوی کمیل موافقم نه تنها پسرا بلکه دخترا هم باید این نکته توجه کنن
متاسفانه خیلی از دخترا خیلی بی وفا شدن چون ذات دخترا اینه که تو لحظه حال سیر می کنن اصلا کم توشون پیدا می شه که اینده هم ببینن
بنظر من دلبسته گرامی هم درست می گن گرفتن پایان خدمت برای پسر یه چیز واقعا لازمه
اصلا واسه خود پسر زشته که با یکی عقد کنه بعد بره سربازی واسه دو سال ادم پول یه بستنی هم نداشته باشه شاید خانم ها نفهمن چقدر واسه مرد سخته ولی واقعا واسه مرد سخته که نتونه از جیب خودش خرج کنه خصوصا این دو سال و دوران دانشجویی
متاسفانه انسان پاک دامن و پاک خیلی کم شده من فقط دعا می کنم که حداقل برای پسران پاک دختران پاک و برای دختران پاک پسران پاک نصیب هم بشن چون حداقل قدر کاری که یه عمر می تونسن انجام بدن ولی ندادن رو خوب می فهمن
یا علی

راست می گید
من هیچ وقت این حس رو نداشتم!

پرستوی کمیل;295733 نوشت:
شاید من نتونم غریزه مرد ها رو درک کنم
شهدا هم مثل شما جوون بودن و دارای همین غریزه ولی تونستن ار همه اینا چشم پوشی کردن چون تنها چیزی که میدیدن خدا بود
به نظر من اگر از خدا کمک بخواین حتما کمک میکنه :ok:

چه کمکی میکنه؟ من که ندیدم کمکی بکنه اگر کمک میکرد وضعیت امروز این جوانان این گونه نبود تا جایی که امکان دارد باید تلاش بکنیم و با نهایت تلاش هم شاید نتوانیم با این شرایط سخت و قیمتهای بالا از پس زندگی بربیاییم

shahram1363;298162 نوشت:
چه کمکی میکنه؟ من که ندیدم کمکی بکنه اگر کمک میکرد وضعیت امروز این جوانان این گونه نبود تا جایی که امکان دارد باید تلاش بکنیم و با نهایت تلاش هم شاید نتوانیم با این شرایط سخت و قیمتهای بالا از پس زندگی بربیاییم

نه واقعا خواستی دوست من خواستی و کمک نکرده (خودتون جوابش را بهتر می دانید)
تلاش که باید کرد زیاد هم باید تلاش کرد
توقع نداریم که همین طوری یک سری کامل خونه و همسر و فرزند از آسمان یک دفعه به طور معجزه وار فرود بیاد؟ دارییییییییییییییییم! اصلا داریییییم!
جامعه و آداب رسوم بی معنی و مضحک و ... را خودمان برای خودمان ایجاد کرده ایم.

shahram1363;298162 نوشت:

یا هو

سلام دوست عزیز. من دیدم. زیاد هم دیدم از این جور مسائل. پرستوی کمیل راست میگن. مگه فاصله ی زمانی بین ما و شهدا چقدر بوده؟ الانم از اون ازدواج ها میشه صورت بگیره و میگیره. من خودم چند نفر رو میشناسم که به همین صورت ازدوج کردن! کسیو میشناسم که از نظر مدهبی در رتبه ی بالایی بود اما از نظر مالی نه! با این حال تو 18 سالگی ازدواج کرد و الان هم خیلی راضیه! زندگی فوق العاده ای هم داره. هم از نظر معنوی و هم مادی .
ببخشید سرت رو درد آوردم! اما یه کلام : شما تقوا پیشه کن، پرهیزکار باش، خدا هم قول داده که اوضاع رو روبه راه کنه . به این حدیث قدسی توجه کنید :

ای فرزند آدم ،
من بی نیازی هستم که نیازمند نمی شوم
مرا در آن چه به تو امر کرده ام اطاعت کن
تا تو را آن چنان بی نیاز کنم که نیازمند نشوی.
ای فرزند آدم ،
من زنده ای هستم که نمی میرم
تا تو را زندگی ای بخشم که نمیری.
ای فرزند آدم ،
من به هر چیز می گویم باش ، می شود
تا تو را چنان قرار دهم
که به هر چیز بگویی باش ، بشود.

و البته هیچ کس نمیتونه منکر مشکلات موجود باشد. اما بازم خدا حلال المشکلاته!

با وضعیت الان اگر شهدا هم بودند زندگی براشون سخت میشد و نمیتونستند به آسونی ازدواج بکنند و اگر هم ازدواج میکردند نمیتونستند از پس هزینه های زندگی بر بیان اصلا میدونین چیه؟ اون خدایی که قبل از ازدواج کمکت نمیکنه مطمعن باش بعدش هم کمکت نمیکنه الکی هم قصه نگین واسه جوونهای بدبخت ذلشون رو خوش بکنید که فردا برن گرفتار بشن

shahram1363;298214 نوشت:
با وضعیت الان اگر شهدا هم بودند زندگی براشون سخت میشد و نمیتونستند به آسونی ازدواج بکنند و اگر هم ازدواج میکردند نمیتونستند از پس هزینه های زندگی بر بیان اصلا میدونین چیه؟ اون خدایی که قبل از ازدواج کمکت نمیکنه مطمعن باش بعدش هم کمکت نمیکنه الکی هم قصه نگین واسه جوونهای بدبخت ذلشون رو خوش بکنید که فردا برن گرفتار بشن

یا هو

سلام مجدد

به نظر شما خدا کمک همه میکنه؟! رحیمیتش برای همه است؟! نه! رحمانیتش برای همه است و اون هم این همه نعمتهای فراوونیه که برای همه وجود داره. چه کافر و چه موحد. اینکه خدا کمک آدم کنه، چه قبل و چه بعد از ازدواج ، بستگی به خود طرف داره! باید از خودش یه عرضه ای نشون بده تا خدا هم رحیمیتش رو شامل حالش کنه! جوونی که گرفتار نفسشه و نماز نمی خونه و اصلا فکر خدا نیست و تو مشکلات تازه اونم گاهی یاد خدا میوفته به نظرتون لایق اینجور کمک ها هست؟!
اما برعکسش کسی که باخداا باشه، خدا هم باهاشه! اینا قصه نیست. واقعیاتیه که بوده. تو تمام زمان ها و عصر ها هم بوده و مطمئنا هر کدوم از این دوره ها یه ویژگی خاص داشتن.

purya;298226 نوشت:
یا هو

سلام مجدد

به نظر شما خدا کمک همه میکنه؟! رحیمیتش برای همه است؟! نه! رحمانیتش برای همه است و اون هم این همه نعمتهای فراوونیه که برای همه وجود داره. چه کافر و چه موحد. اینکه خدا کمک آدم کنه، چه قبل و چه بعد از ازدواج ، بستگی به خود طرف داره! باید از خودش یه عرضه ای نشون بده تا خدا هم رحیمیتش رو شامل حالش کنه! جوونی که گرفتار نفسشه و نماز نمی خونه و اصلا فکر خدا نیست و تو مشکلات تازه اونم گاهی یاد خدا میوفته به نظرتون لایق اینجور کمک ها هست؟!
اما برعکسش کسی که باخداا باشه، خدا هم باهاشه! اینا قصه نیست. واقعیاتیه که بوده. تو تمام زمان ها و عصر ها هم بوده و مطمئنا هر کدوم از این دوره ها یه ویژگی خاص داشتن.

این حرفتون هم اشتباهست اصلا یه عده کفر هستند و همه جور نعمت هم دارند و چیز مادی نیست که تو دنیا نداشته باشند اما یه عده با خدا و با ایمان هم هستند اما نمیتونند ازدواج بکنند و تو زندگی معمولی هم مشکل دارند نه شما اشتباه فکر میکنی حداقل چیزی که الان تو همین جامعه هست عکس چیزی که شما میگین هستش

سلام
من با صحبتهای جناب river موافقم.
من به عنوان یه فرد متاهل که 2ساله ازدواج کردم اینو میگم که اگه آدم واقعا"از خدا بخواد،خدا میده!
من وهمسرم وقتی با هم آشنا شدیم که ایشون از لحاظ مالی هیچی!!!!! نداشت. ولی یه ایمان قوی داشت!
اولین حقوقش رو 2 ماه بعد از نامزدیمون گرفت. پدرشون هم شرایطی نداشتن که بتونن کمکی بهشون بکنن!!!
و اصلا" همسرم نمیخواستن از پدرشون یا کسی دیگه کمک بگیرن.
من تو خونه پدرم سختی نکشیدم،ولی همیشه دوست داشتم با یه پسر مومن ازدواج کنم.و همیشه با تمام وجودم اینو از خدا میخواستم!وقتی همسرم اومد خواستگاری دیدم همونیه که میخواستم و بهشون جواب مثبت دادم چون معتقد بودم وهستم که خدا هوای بنده هاشو داره. از خدا خواستم که خودش همه شرایط رو فراهم کنه برای ازدواجمون و خدا مثل همیشه محبتشو بهمون نشون داد.
الانم هیچ مشکلی نداریم. نه مالی ونه هیچ چیز دیگه.چون زیاده خواه نیستیم!!!!
یه خونه معمولی(اجاره ای) با لوازم معمولی و.....وعاشقانه همدیگه رو دوست داریم:hamdel:

با سلام
من مجید ترابی یا هر کس دیگه ای ممکنه دروغ بگه ولی خدا هم نعوذ بالله ممکنه دروغ بگه؟ خوب مسلما نه.
[="red"]خداوند متعال خودش گفته (سوره طلاق آیه3) هر کسی تقوا پیشه کنه رو از جایی که فکرش رو هم نمیکنه روزی میده...[/]
[="red"]نکته اینه که خداوند متعال به اندازه تلاش و توکل و ایمانی که بهش داری بهت روزی میده[/]
در ضمن خداوند متعال بعد از ازدواج روزی من رو زیاد کرد و با به دنیا آمدن فرزندم هم روزیش رو پیش فرستاد

shahram1363;298370 نوشت:
این حرفتون هم اشتباهست اصلا یه عده کفر هستند و همه جور نعمت هم دارند و چیز مادی نیست که تو دنیا نداشته باشند اما یه عده با خدا و با ایمان هم هستند اما نمیتونند ازدواج بکنند و تو زندگی معمولی هم مشکل دارند نه شما اشتباه فکر میکنی حداقل چیزی که الان تو همین جامعه هست عکس چیزی که شما میگین هستش

یا هو
سلام
اخوی! اون کافر هم که میگید کلی مادیات داره، خود خدا تو قرآن گفته که هرچقد ار مال اندک دنیا بخواهند به انها میدهبم و بعدا به حسابشون رسیدگی میکنیم!
مگر جز این است که خدا و ائمه گفته اند که برای مشکل مادی ازدواج رو به عقب نندازید و اردواج کنید و خدا هم روزی را پر برکت می کند و هر طوری هست روزی را میرساند؟! نعود بالله مگر ممکن است خداوند حرفی خارج از صدق بزند؟!

این افرادی که می گویید با ایمان هستند ، چرا نمی توانند ازدواج کنند؟! اگر پولشان کم است یا به اندازه ی تشکیل یک زندگی نیست و به این علت ازدواج نمی کنند، چنان که شایسته است به خدا ایمان و اطمینان و اعتماد ندارند! خدا قول داده که روزی رو زیاد می کنه مگر میشه به خدا ایمان داشته باشیم و رو قولش حساب نکنیم؟!(البته این قول هم برای افرادی با ویژگی های خاص صدق می کند و آن ویژگی ها را در بالا گفتم.)

در باره ی جامعه ی خودمون هم اردواج هایی که مد نظر حقیر هست خیلی خیلی کم هست. اما دلیلش اشتباه بودن روش شهدا و ... نیستو بلکه دلیلش بی اعتمادی مومنان خدا به خداست! عرض کردم! به خدا اطمینان کنیم حله! تا وقتی همه چیز برامون ارزشمنده جز قول خدا جل جلاله ، وضع جامعه همینه!

باز هم میگم، کسی نمی تونه منکر مشکلات (مادی و فرهنگی) موجود بشه.

یا علی

من اصلا از خدا هم دلگیرم اگر کفره بذار بگم اصلا کفر میگم به خدا هم دیگه نه علاقه ای دارم و نه دوستش دارم چون از زندگی که دارم راضی نیستم و وقتی روح و روانم آرامش نداره هیچی نمیخوام ای کاش از اول نبودم تو این دنیای لعنتی از این دنیا بدم میاد

شهرام جان کاملا درکت میکنم.نامید نباش.زندگی بالا و پایین داره.نمیتونم اینجا مسائل خصوصی رو بگم.اما من 2 سال پیش نه پول داشتم نه امید فکر میکردم تا الان زنده نیستم دیگه.اما الان خدا رو شکر...از زندگیم لذت میبرم!علم بیشتر,ثروت بیشتر خدایا فکر نمیکردم این روزا برسه.خدایا شکرت.ولی به این راحتیا نیست داداشجونم.من خودمو داغون کردم.سختی کشیدم تا متفاوت باشم.لذت بردم از سختیهام. ان مع العسر یسر.بعد از هر سختی آسونیه.تلاش کن مرد بزرگ.برای کشورت,برای خانوادت,برای خودت و آیندت.تو میتونی.
میدونم پاهات سست شده. داداشم منم 1 سال فقط فکر میکردم....داشتم دیوونه میشدم.ولی منتظر فرصت بودم.و خدا رو شکر با سختی راهمو پیدا کردم.
اولش مثل هل دادن ماشین سخته,بعد که روشن شد سوار ماشین میشی.لذت داره واقعا.دستمزد زحمتاتو میگیری.و بعد درک میکنی حرفامو.امیدوارم باور کنی و عمل کنی داداش گلم. این حرفا شعار نیست,بهش رسیدم.
اگه میخوای دنیات متفاوت باشه باید متفاوت باشی. دقت کن عزیزم الان ساعت 5:08 دقیقه هست من بیدارم 2 روزه نخوابیدم و همجنان پر از انرژی:ok: من متفاوتم.من میتونم.خوبیا رو با خودت تکرار کن خودتو باور کن. روزی میرسه دست دیگران رو میگیری. خدا اوج خوبیهاست.با خودت لج نکن داداشم.دوستت داره.خودت رو دوست داشته باش. عزیزم تا سختی نکشی به چیزی نمیرسی.
فکر ازدواجو نکن.نمیتونی ازدواج کنی؟خوب حسرت خوردن کاری رو درست نمیکنه.تلاش کن بیشتر از این عقب نیفتی داداش گلم.
حرف زیاده.ببخش سرتو درد آوردم. من راه رو مشخص کردم.همه چیز به خودت بستگی داره. موفق باشی:Gol:

آقا شهرام سلام این که همچین حرفی میزنی کاملا معلومه که مجردی پس خودت چنین اقدامی نکردی که ببینی خدا میرسونه یا... خوب البته من هم همچین تجربه ای نداشتم ولی در نزدیکانم لطف خدا رو بعد از ازدواج آنقدر دیدم که به زیاد شدن روزیه آدما بعد از ازدواج و تولد فرزند مخصوصا اگه دختر باشه ایمان کامل دارم باور نمیکنی مایش یه توکل و پیدا کردن یه دختر خانم از یه خانواده خوبه . از من میشنوی امتحان کن ببین خدا چطوری در نعمت هاشو به روت باز میکنه . خدا واقعا میرسونه

[="red"]حضرت علی (ع)
انسان دشمن ناشناخته های خود است
[/]

دوست عزیز شهرام جان سلام
شما چون شناخت خوبی از مسئله وسعت رزق و چگونگی آن نداری اینگونه نظر می دی
توصیه می کنم تحقیقاتی درباره وسعت رزق و چگونگی آن و دعاهای مربوطه انجام بدی تا شناختت بهتر بشه
موفق و پیروز باشید

خدا چرا برای بعضی از آدمها کاری نمیکنه و همش گرفتارن؟

با سلام
انسانها خودشون راه و روش های زندگی رو انتخاب می کنن. یعنی خودشون انتخاب می کنن که چگونه زندگی کنن. در رفاه یا سختی. برای اینکه بهتر متوجه مسئله بشیم اول از همه باید بدونیم رفاه و گرفتاری یعنی چی؟
یک نفر پولداری رو رفاه می دونه، یکی زندگی زناشویی خوب رو رفاه می دونه، یکی دیگه آزادی بیان رو رفاه می دونه و... و بلعکس رو هم واسه گرفتاری...
اول باید برای خودمون زندگی و رفاه و ... رو تفسیر و معنی کنیم بعد ببینیم آیا تفسیر و معنی مون درسته یا غلط. آخر سر هم ببینیم در رفاه هستیم یا گرفتاری.
خیلی ها رفاه دارن ولی متوجه نیستن و فکر می کنن گرفتارن.
خیلی ها هم گرفتاری رو به سمت خودشون می کشونن با گناه ها و اشتباهات خودشون.
کسی که با گناه و اشتباهات خودش گرفتاری رو به سمت خودش می کشونه نباید گله و شکایت کنه. متاسفانه اکثر ما آدما با خطاها و گناهان خودمون زندگیمون رو سرشار از گرفتاری ها و بدبختی ها می کنیم.
ابتدا سعی در رفع شر موش کن************** بعد در جمع گندم کوش کن
اگه شعر اشتباهه دوستان تصحیح بفرمایند!

موضوع قفل شده است