صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خیلی فوری مشورت میخواهم

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

غمگین خیلی فوری مشورت میخواهم

با سلام خدمت دوستان عزیز

من به یک مشاوره فوری در مورد ازدواج نیاز دارم و خواهشا کارشناسان و دوستان عزیز مرا راهنمایی کنند

دیشب برای من یک خواستگار آمد البته این دومین دیدار و صحبت من با این اقا پسر محسوب میشد.

این اقا از لحاظ مذهبی و خانوادگی و اقتصادی و دیگر موارد با من کفیت دارند و تنها مشکلی که در سر این دو جلسه من با ایشان پیدا کردم بحث اشتغال من در اینده بود.

ایشون مطرح کردن که نمیخوان همسرشون شاغل باشن و "فقط" باید خونه دار باشن ولی با ادامه تحصیل من هیچ مشکلی ندارن و حتی گفتن که درین مساله کمکم هم میکنن.(من دانشجوی کارشناسی هستم)

توضیحی که من برای ایشون در مورد کار خودم در اینده دادم این بود که اسلام دو شرط برای اشتغال زنان در زندگی دارد:1-شغل زن نباید به قوام زندگی او اسیب بزند و حق همسری و فرزندی نباید پایمال شود.2-محیط کاری محیط مناسبی باشد(که زن نخواهد با نامحرمان ارتباط داشته باشد)

خوب اگریک خانمی این دو شرط را رعایت کند دیگر دلیلی برای کار نکردن او وجود ندارد حتی اگر هم تامین باشد شاید بخواهد این کار را برای دل خودش انجام دهد یا حتی بر این باشد که زکات علمی که اندوخته رو ادا کند.
    اسلام درین مورد هیچ منعی برای زنان ندارد و شاید پیشرفت من درین باشد که آنچه که اموختم رو در راه درستش استفاده کنم.
    برای من نگید که مثلا علمی مثل فیزیک یا سایر علوم تجربی دیگر در تربیت بچه من تاثیر به سزایی دارد و من حتما نباید ان را در جای دیگری به کار بندم.
    چیزی که من در جلسه اول به این آقا گفتم این بود که یکی از ملاکهای من در مورد انتخاب همسر انعطاف پذیری او در مقابل حق است.

ولی واکنشی که این آقا در بحث اشتغال زنان نشان دادن(با تمام توضیحات به حق من، باز گفتن که دوست دارن همسرشون خانه دار باشن(باید خونه دار باشن))

و وجود این مساله با تمام نکات مثبت دیگری که درین اقا وجود داشت باعث شد من نمره منفی بزرگی به ایشون بدم چون احساس کردم ایشون آدم انعطاف پذیری نیستن و از کجا معلوم که در اینده باقی حقوق مرا نیز پایمال نکنن.

به نظر من هیچ مردی حق صلب حقوق طبیعی همسرش رو نداره و نباید این قدر خود خواهانه برخورد کنه...مردی که دنبال یک زن صرفا خونه دار میگرده چرا سراغ دختران با تحصیلات عالیه میره؟؟؟؟؟!!!!!!(که تازگی ها هم خرج تحصیل اینقدر بالا رفته و بندگان خدا پدر و مادرهایمان این همه برای تحصیل ما از خودشان مایه میگذارن)
    لطفا کمک کنید چون باید 5 روز دیگر جواب قطعی خودم رو به این آقا اعلام کنم و قلب من متمایل به رد کردن ایشونه

کارشناس بحث : حامی

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۵:۱۱

2. صلوات ها 25

3.  

علاقه
    خدا و همسرم و پدر و مادرم
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.
    ان شالله از نظرات کارشناسان بزرگوار استفاده میکنیم.منم با اجازه بزرگواران نظر شخصی کوتاهی رو میدم.و منتظر نظرات کارشناسان میمانم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hayat.tayebe نمایش پست ها
    لطفا کمک کنید چون باید 5 روز دیگر جواب قطعی خودم رو به این آقا اعلام کنم و قلب من متمایل به رد کردن ایشونه
    به نظر بنده شما دارید اشتباه میکنید و اون فرد داره حرف حق رو میزنه.
    من مادرم مثل شما فکر میکنه.مادر من وقتی میخواست بره سر کار فکر میکرد که میتونه از پس همه چیز بر بیاد.با اینکارش از پدرم قوی تر میشد.چون که پدرم فقط کار بیرون رو انجام میده اما مادرم هم کاربیرون و هم کار خونه رو انجام میده.در صورتی که من خودم به شخصه قبول دارم کار خونه سخت تر از کار بیرون هست.
    مشکلی که ایجاد شده اینه که مادر من بعد از گذشت سالها در کارش پیشرفت کرده و به قدری سرش شلوغ شده که ما روزی دو وعده غذا و تقریباً بیشتر روزها روزی یک وعده بیشتر غذا نمیخوریم.
    پدرم علاوه بر کار های بیرون کار های خونه رو هم انجام میده.با تمام مهربونی که پدرم داره به مادرم چیزی نمیگه.
    اما این مشکل بزرگ داره پدر منو از پا در میاره اما پدرم فقط صبر پیشه میکنه.
    شما دو راه داری.
    یا همسر و اخرتت رو انتخاب کنی یا دنیا و به قول خودت علوم که به نظر بنده این علوم بی فایده و ناچیز هستند.
    شما میتونید علومی رو فرا بگیرید که بتونید به بهترین نحو همسرداری و فرزندان خودتون رو تربیت کنید.چه کاری مهمتر و سخت تر از تربیت فرزند در جامعه؟
    این علوم رو در خانه با مطالعه هم میتونید یاد بگیرید.
    کار بیرون کار شما نیست و بدون شک به نظام خانواده آسیب میزنه.
    از ما گفتن بود.شما علم به عقل داشتید اما بنده علم به تجربه.
    موفق و سربلند باشید در پناه حق.

5. صلوات ها 14

نوشته
    123
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    682

من خودم شاغل هستم و بارها آرزو کردم که جای یه زن خونه دار باشم
    وقتی شرایط کار بیرون از خونه کاملا با مردها برابر هست . ساعت کاری ، تعداد روزهایی که می تونی مرخصی بگیری ، کاری که باید انجام بدی ولی با پایان ساعت کاری کار مردها تموم می شه و نیاز دارند که با روی گشاده و ظاهر مرتب همسرشون روبرو بشن نه اینه همسرشون از خودشون خسته تر به خونه برگرده .
    به شرایط الان نگاه نکنید فردا که ازدواج کردید مسوولیتهای شما بیشتر می شه وقتی بچه دار شدید اگه شاغل باشی تمام فکر و ذکرت پیش بچه ات هست
    من خودم هنوز بچه ندارم ولی چند روز پیش شاهد گریه همکارم بودم که می گفت دخترم چادرمو می کشید و می گفت نرو سر کار
    وقتی وارد کار بشی دیگه سخت عادت می کنی . حتی احتیاجی هم نداشته باشی به خاطر ترس از سرزنش کردن دوست و اشنا که چرا تو این دور و زمونه که کار نیست کارتو ول کردی مجبوری ادامه بدی تا بازنشسته بشی .
    اونوقت یه زن 50 ساله هستی که دو سوم یا بیشتر از عمرت رو پشت میز اداره نشستی و همسرت و خونوادت در حسرت حضور گرم شما سالها می مونند .
    ما زنها وقتی باز نشسته می شیم که بچه هامون دیگه سر و سامون گرفتند
    بهتره قبل از اینکه به ایشون نه بگید پای درد دل چند تا زن کارمند بشینی تا بدونی که اواز دهل شنیدن از دور خوش است
    و همینطور پای صحبت کسایی که مادرشون شاغل بوده
    من ناشکری نمی کنم خدا رو شکر ولی ساعت کاریم خیلی زیاده . خدایا ببخش

گاهي دلم مي خواهد وقتي بغض مي كنم خدا از آسمان بيايد ،‌اشكهايم را پاك كند ،‌دستانم را بگيرد و آرام بگويد اينجا آدمها اذيتت مي كنند ؟؟؟!!!
    بيابرويم...

7. صلوات ها 15

نوشته
    123
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    682

یه مورد دیگه هم این هست که واقعا زن هر چی بین نا محرمها نباشه بهتره
    متاسفانه ادارات ما خیلی چیزها رو رعایت نمی کنند و بعضا برای یه خانم همکار اقا می ذارند و می گن بازدهی میره بالا و متاسفانه تبعات بدی داره .
    می خوای فکر کنی سر و کله زدن با ارباب رجوع هم به معایب شاغل بودن زن اضافه کن .

من خودم دیروز مورد خطاب لفظ رکیک یک ارباب رجوع عصبانی قرار گرفتم در صورتی که حتی ذره ای حق با اون نبود
    گاهي دلم مي خواهد وقتي بغض مي كنم خدا از آسمان بيايد ،‌اشكهايم را پاك كند ،‌دستانم را بگيرد و آرام بگويد اينجا آدمها اذيتت مي كنند ؟؟؟!!!
    بيابرويم...

9. صلوات ها 14

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

با تشکر از نظرات دوستان عزیز

ولی بهتره من یه مقدار بیشتر توضیح بدم:

ببینید خود به من این آقا هم گفتم اصراری به کار کردن ندارم...یعنی اصلا یکی از نظرات من در گذشته و هم اکنون این بود که یک زن اگر در زندگی شوهرش تامین باشد اصلا نیازی به کار کردن ندارد!
    اما مساله من این نیست...خود من هم میدانم که برای یک زن خیلی دشوار است که هم بخواهد در بیرون کار کند و هم در خانه
    و میدانم که اگر یک زن بخواهد شغلی داشته باشد بهتر است این شغل به صورت پاره وقت باشد...

ولی باز هم مساله این نیست!!!! من شاید بخوام در اینده حتی کاری را بدون حقوق انجام دهم مثل اینکه مثلا معلمی کنم حتی بدون حقوق چون به پول ان احتیاج ندارم و ان را برای کمک به خلق خدا انجام دهم....بخواهم کار پژوهشی در ارتباط با رشته ام انجام دهم(من از نوجوانی عاشق پژوهشگری بودم)و در یک پژوهشکده مشغول کار شوم...حتی در ارتباط با دینم...شاید بخواهم معلم قران شوم...همه اینها جدا از اخرت من نیست...
    خوب هی من ادامه تحصیل بدم تا ثریا هم برم این علم من باید به یه دردی بخوره یا نه؟اینکه من رو منع کامل کنن حق من نیست...به نظر من این جلوی پیشرفت من رو میگیره...

به نکته ای که من گفتم دقت نکردید...من گفتم با رعایت دو شرط اسلامی کاری داشته باشم...یعنی از حق همسر و فرزندانم نزنم...چرا باید محروم شوم؟این خودخواهی نیست؟

11. صلوات ها 11

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    231

تعجب

با سلام .

دوتا نکته را میشه در رابطه با مورد شما گفت که با اجازه از محضر بزرگان بنده میگم :

اول اینکه فرد مورد نظر ، به تبعیت از پدرش میخواد زنش خونه دار باشه و چهارتام بچه بزرگ کنه . یعنی به عبارتی خیلی زورگویانه داره برخورد میکنه و دلیل منطقی برای حرفش نداره. در این حالت شما صریحا به ایشان جواب رد بدهید چراکه همانطور که فرمودید ممکن است بعدا معضلات بیشتری برای شما بوجود آید .

دوم اینکه ایشان با علم بر یکسری مسائل که علی عزیز هم اشاره فرمودند ، اینچنین درخواستی دارند و به کمک تجربه یا مشاوره به این نتیجه رسیده اند که همسرشان باید خانه دار باشد.
    در این حالت من بجای ایشان شما را توجیه میکنم ( چون خودم هم دقیقا همینطور هستم و در این حالت کاملا خواستگارتان را درک میکنم ! )

من یک مرد هستم که فرضا روزی هشت تا ده ساعت کار میکنم . انتظار دارم وقتی به خانه برمیگردم همسرم کاملا آراسته و با انرژی و نشاط و خوشرویی از من استقبال کند . حال اگر همسر من به دلیل اشتغال ، در آن لحظه به خانه نرسیده باشد یا همزمان با من به خانه برسد ؛ پس من دلم را به چه خوش کنم در این خانه !!
    یقینا یک غذای آماده یا از قبل پخته شده و سرد را باید در یک محیط سرد و خسته از کار بخورم و بعد هم هردو برویم از فرط خستگی بخوابیم! این که نشد زندگی !!
    مسلما شما نمی توانید هم در بیرون کار کنید و هم اینچنین انتظاراتی را برآورده کنید . چون رمقی برایتان نمی ماند و اینجاست که مشکلات شروع می شود و ...

اسلام درین مورد هیچ منعی برای زنان ندارد و شاید پیشرفت من درین باشد که آنچه که اموختم رو در راه درستش استفاده کنم.
    دوچیز در باب این بخش از حرفتان هم باید گفت :
    اولا شاید شما دارید کمی خودخواهانه برخورد میکنید و فقط به فکر خودتان هستید ، پس سعی کنید پیش خودتان ، موضع خودتان را مشخص کنید . همیشه برای ازدواج لازمه آدم کاملا خودشو بشناسه و کاملا به ویژگی های فردی و اخلاقی و فکری اش آگاهی داشته باشه . پس بهتر است ببینید خودخواهی در این مورد دارید یا واقعا به فکر بنیان خانواده تان و انتظارات همسرتان هستید یا خیر.
    دوم اینکه مگه حضرت فاطمه که مدیریت خانه را برعهده داشتند پیشرفت نکردند و یا نتوانستند از دانش خدادادی خود استفاده کنند ؟؟ آیا الزاما کار در بیرون از خانه باعث پیشرفت است ؟

فلذا یقین بدانید که اسلام دین همه زمانهاست و هیچگاه و تحت هر تغییری در شرایط ، نباید سیره اسوه های دینی خود را باطل یا مربوط به آن زمان بدانیم . چراکه در این صورت ، تاریخ صدر اسلام را داستانی بیش فرض نکرده ایم

در پایان لازم به ذکر است که ایکاش دلیل و توجیه ایشان در این رابطه را قرار دهید تا دوستانی که نظر میدهند یک طرفه به قاضی نروند .

موفق باشید انشاالله ...
    ویرایش توسط مسیحا : ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۳:۵۲

13. صلوات ها 11

نوشته
    123
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    682

شما اصلا نمی تونید بگید که من کار با این شرایط انجام می دم . چون شرایط کار رو کار فرما مشخص می کنه
    شاید بتونید با خیلی از جاها به صورت مجازی همکاری کنید و بعد از ازدواج همسرتون قانع بشن که طبق همین شرایطی که گفتید کار کنید .
    ولی اینکه به خواستگاری که از همه نظر با شما هم شان هست فقط به خاطر این قضیه درست نیست نه بگید
    اول ایمان و اخلاق مهمه . مطمئن باشید در اینده اگه ایشون قانع شدند که کار کردن شما مشکلی پیش نمی اره موافقت می کنند

ولی اگر احساس می کنید که ایشون از سر خودخواهی و نفر اول بودن در خانواده و غروز به شما تکلیف می کنند که نباید کار کنید اون جای تامل داره .
    ولی اگر می بینید که این درخواست از سر محبت هست جای شکر داره
    بيابرويم...

15. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    231

تعجب

با تشکر از نظرات دوستان عزیز

ولی بهتره من یه مقدار بیشتر توضیح بدم:

ببینید خود به من این آقا هم گفتم اصراری به کار کردن ندارم...یعنی اصلا یکی از نظرات من در گذشته و هم اکنون این بود که یک زن اگر در زندگی شوهرش تامین باشد اصلا نیازی به کار کردن ندارد!
    اما مساله من این نیست...خود من هم میدانم که برای یک زن خیلی دشوار است که هم بخواهد در بیرون کار کند و هم در خانه
    و میدانم که اگر یک زن بخواهد شغلی داشته باشد بهتر است این شغل به صورت پاره وقت باشد...

ولی باز هم مساله این نیست!!!! من شاید بخوام در اینده حتی کاری را بدون حقوق انجام دهم مثل اینکه مثلا معلمی کنم حتی بدون حقوق چون به پول ان احتیاج ندارم و ان را برای کمک به خلق خدا انجام دهم....بخواهم کار پژوهشی در ارتباط با رشته ام انجام دهم(من از نوجوانی عاشق پژوهشگری بودم)و در یک پژوهشکده مشغول کار شوم...حتی در ارتباط با دینم...شاید بخواهم معلم قران شوم...همه اینها جدا از اخرت من نیست...
    خوب هی من ادامه تحصیل بدم تا ثریا هم برم این علم من باید به یه دردی بخوره یا نه؟اینکه من رو منع کامل کنن حق من نیست...به نظر من این جلوی پیشرفت من رو میگیره...

به نکته ای که من گفتم دقت نکردید...من گفتم با رعایت دو شرط اسلامی کاری داشته باشم...یعنی از حق همسر و فرزندانم نزنم...چرا باید محروم شوم؟این خودخواهی نیست؟
    با سلام دوباره .
    ببینید ظاهرا شما اصلا مطالعات دینی ندارید ! اگر بخواهیم در باب آخرت بحث کنیم که باید گفت در این شرایط همین قدر که شما به نیازهای همسرتان توجه کنید و آنها را کامل رفع نمایید و فرزندانی صالح نیز تربیت نمایید ، یقینا رفیع ترین جایگاه ها در بهشت برین از آن شما خواهد بود.
    اما در باب اشتغال به معلمی و یا حتی مشاغل پاره وقت : در باب معلمی باید گفت که شما باید در نظر داشته باشید که معلمی دبستان و راهنمایی و مخصوصا دبیرستان فقط تدریس نیست و شامل مواردی نظیر طرح و تصحیح امتحان و یا گرفتن کلاسهای خصوصی و ... نیز میشود و آنوقت است که وقتتان کاملا پر است ! و بدیها رمقی هم ندارید برای حضور پرانرژی در خانه . تازه به نظر من معلمی مهد از همه سخت تر و انرژی بر تر خواهد بود .
    یک چیز دیگر هم در این باب اضافه میکنم : شاید بد نباشد کمی مجله هم بخوانید تا از تجربیات زندگی مردم آگاه شده و بهره ببرید. خیلی ها تحت تاثیر همکاران و دوستان جدیدی که در محل کار پیدا میکنند قرار میگیرند و آنوقت دو مورد گریبان زندگی تان را میگیرد : دوستان جدید و شاید متعدد که از شما انتظار توجه دارند و ورود به زندگی آنها که شاید شما را تحت تاثیر قرار دهد . ( لازم به ذکر است که من از وقتی سواد خواندن پیدا کردم ، مجله می خوانم ؛ آنهم مجله های خانوادگی و مربوط به بزرگسالان که غالبا نباید می خواندمشان !! چون مال سن من نبودند . )

و اما در باب پرداخت زکات علمتان : اولا در باب هزینه ای که خانواده تان کرده اند باید بدانید که مطمئنا از شما انتظار ندارند همانند یک مرد اشتغال داشته و هزینه های زندگی تان را تامین کنید و یا حتی هزینه زندگی آنها را بدهید . شاید برحسب وظیفه ای که نسبت به شما احساس کرده اند اجازه ادامه تحصیل تا مقاطع عالیه را داده اند .
    بخواهم کار پژوهشی در ارتباط با رشته ام انجام دهم(من از نوجوانی عاشق پژوهشگری بودم)و در یک پژوهشکده مشغول کار شوم...حتی در ارتباط با دینم...شاید بخواهم معلم قران شوم...همه اینها جدا از اخرت من نیست...

مطمئنا خودتان هم آگاهید که برای این امور راه های کم دردسرتری هم هست که بتوانید آنها را انجام داده و همزمان به امور خانه داری تان هم برسید. مثلا می توانید به کمک مسجد محل و به رایگان سه روز در هفته برای کودکان آموزش قرآن بگذارید یا برای امور پژوهشی می تونید به ارائه طرح به جشنواره خوارزمی فکر کنید ! چون اصولا برای تحقیقات تئوری خیلی نمی توان به کمک به خلق الله فکر کرد چراکه تا عمل فاصله زیادی دارند و تازه اینهمه طرح عملی هم که در کشور به ثبت رسیده ، چقدر به عمل درآمده اند ؟ الان فقط تحقیقات هسته ای روی بورس است و شایدم بحث هوافضا ، در دیگر بخشها خیلی به تحقیقات بها نمی دهند .

این دیگر نشان دهنده خودخواهی شما برای پیشرفت خودتان است و ارضای احساس قدرت و توانمندی خودتان در درونتان !

من یک سوال از شما دارم : پیشرفت در کار و تحقیق و اینها تا به کجا !!! آخرش یک روزی به قول شاهزاده خانم عزیز ؛ فرزندتان می آید و با زاری می خواهد کمی از کارتان دست بردارید و به او توجه کنید .
    با اینکه اصلا از تلویزیون و مخصوصا سریالهایش خوشم نمی آید ، ولی بخشی از سریال خداحافظ بچه ، شاید به باز شدن دیدتان کمک کند . جاییکه مرد خانواده هرچقدر از همسرش درخواست توجه و وقت گذاشتن دارد ، با اینکه همسرش خود مشاور خانواده است ، ولی سعی نمی کند شوهر خودش را درک کند . شما هم باید کمی به فکر همسر آینده تان و فرزندانتان باشید .
    ویرایش توسط مسیحا : ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۴:۰۰

17. صلوات ها 5

علاقه
    الهیات-عرفان-حدیث-علوم قرآن-شعر-سیاست
    نوشته
    65
    حضور
    2 روز 11 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    450

توضیحی که من برای ایشون در مورد کار خودم در اینده دادم این بود که اسلام دو شرط برای اشتغال زنان در زندگی دارد:1-شغل زن نباید به قوام زندگی او اسیب بزند و حق همسری و فرزندی نباید پایمال شود.2-محیط کاری محیط مناسبی باشد(که زن نخواهد با نامحرمان ارتباط داشته باشد)

حرف های شما از نظر من کاملا منطقی و معقوله البته در صورتی که از پسش بر بیان
    ولی آیا واقعا میتونین هم شاغل باشین هم وظیفه همسری و مادری تون رو به نحوه احسن انجام بدین؟
    از نظر من اصلا امکان نداره
    زن هر چقدر هم که میخواد خوب و پاک باشه کار کردن بخشی از احساس زنانگیش رو نابود میکنه و روحیه لطیفش رو خدشه دار
    آیا اون وقت میتونه اونقدر شاد و با روحیه قوی باشه که بتونه همسرش رو از لحاظ روحی پشتیبانی کنه یا مادر ایده آلی برای بچه هاش؟
    فکر کنین زنی که روزی 8 ساعت بره سر کار شب خسته کوفته بیاد خونه.اصلا ظلمه بهش که بخواد آشپزی کنه یا کار منزل
    اصلا انرزی میمونه براش که بخواد خونه داری کنه؟یا برای تربیت فرزندش که مهترین بخش زندگی مشترک هست وقت بزاره؟اونم با این وضعیت جامعه که هر طرف نگاه میکنی فساد موج میزنه(بچه ای که روزی 8 ساعت تنها باشه چی میشه)
    مرد اگه همه دنیا رو داشته باشه اما اطمینان خاطر از همسر و فرزنداش نداشته باشه اون زندگی مفت نمی ارزه.شاید اشتغال شما اون اطمینان خاطر رو ازش میگیره؟
    بهتره دلایلش رو برای مخالفت با کار بشنوین.به قول دوستان اگر دیدین از روی تعصب،تقلید،چشم هم چشمی و .. میگه اونوقت مشخص میشه آدم منطقی نیست و میشه به جواب رد بیشتر فکر کرد
    اما اگه دلایل منطقی داشت سعی کنین شما هم یکم کوتاه بیاین شاید در آینده شرایط جامعه بهتر شد و شما هم به علایقتون رسیدین(آدم منطقی رو میشه با منطق نظرش رو عوض کرد)
    در ضمن زن زرنگ شوهرش رو همه جوره راضی میکنه.به آینده امیدوار باشین و به جادوی حرف های درگوشی زن ایمان بیارین
    ویرایش توسط مسیحا : ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۳:۵۹

19. صلوات ها 7

علاقه
    ورزش،مطالعه،تفریح،فیلم
    نوشته
    394
    حضور
    13 روز 21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    2303

سلام
    منم چند توصیه به شما می کنم
    این دوره زمونه موارد خیلی بالاتری هست که باید رعایتش کنی
    مثلا مومن بودن مرد،دودی نبودنش،اخلاق خوب داشتن،سر کار بودن
    ولی اینکه بخوای با این مورد نه بدی اشتباهی کاملا روشن هست که شک نکن تا اخر عمر پشیمون می شی
    ببخشید شما چه دانشگاهی درس می خونی؟می دونی الان دکتراش هم دنبال کار می گرده؟
    واقعا خوشحال شدم مث شاهزاده خانم هم هنوز هستن
    بخدا ارزوی خیلی از دخترا اینه که بشینن خونه تا 11 بخوابن بعد بلند شن چند تا چیز درست کنه و بعد اخر شب هم شوهر بدبخت بیاد چند تا دعواش کنه
    خواهر خود من صبح ساعت 5 صبح بلند می شه 5 عصر هم میاد خونه ولی کارش رسمی هست و حقوقش واقعا عالیه ولی خودش می گه اشتباهه ،دارم روز به روز پیرتر و پیرتر می شم
    می گه ارزومه یه روز بخوابم تا 11
    از نظر خود من اگر واسه خانم شغل معلمی باشه بهترین شغله
    به ایشون بگید اگر یه کار کوچیک باشه نه واسه شغلش بلکه برای سرگرمی خودم و از لحاظ روحی و روانی
    ایا بازم اشکال داره
    باور کنین مردا هم اکثرا به این نتیجه رسیدن بیان دنبال خانم های که خانه دار باشن
    بخدا شما قدر نمی دونید متاسفانه توقع زیاد رفته بالا
    البته خانم های پولدار هم بیشتر دنبال افراد مومن و خوب هستن
    مثلا چند وقت پیش دیدم برادرم تو فکره گفتم چیه گفت امروز یه خانمی که تو ماه درامد میلیاردی داره بهم گفت مجردی؟؟شما خیلی مرد خوبی هستین واسه زندگی
    داداشم گفت 2تا بچه دارم
    موفق باشید

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری