جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها

نوشته
    8,203
    حضور
    195 روز 20 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29279

روزی شخصی خدمت حضرت علی(ع) میرود و میگوید یا امیر بنده به علت مشغله زیاد نمیتوانم همه دعاها را بخوانم،چه کنم؟

حضرت علی(ع) فرمودند:خلاصه تمام ادعیه را به تو میگویم،هر صبح که بخوانی گویی تمام دعاها را خواندی.

1 الحمدلله علی کل نعمه
    2 و اسئل لله من کل خیر
    3 و استغفر الله من کل ذنب
    4 واعوذ بالله من کل شر

1 خدا را سپاس و حمد می گویم برای هر نعمتی که به من داده است.
    2 و از خداوند درخواست میکنم هر خیر و خوبی را
    3 و خدایا مرا ببخش برای تمام گناهانم.
    4 و خدایا به تو پناه می برم از همه بدی ها.
    بحارالانوار:ج۹۱ ص۲۴۲

╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ  محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها

2. صلوات ها 6

نوشته
    525
    حضور
    12 روز 20 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1464

رسم خوبی و بدی .

چوپانی ماری را از میان بوته های آتش گرفته نجات داد.

و در خورجین گذاشته و به راه افتاد.

چند قدمی که گذشت مار از خورجین بیرون آمده و

گفت . به گردنت بزنم یا به لبت.

چوپان گفت. آیا سزای خوبی این است.

مار گفت. سزای خوبی بدی است...

و قرار شد تا از کسی سوال بکنند. به روباهی رسیدند

و از او پرسیدند .

روباه گفت. من تا صورت واقعه را نبینم نمی توانم

حکم کنم. برگشته و مار را درون بوته های آتش

انداختند . مار به استمداد بر آمد . و روباه گفت.

بمان تا رسم خوبی از جهان بر افکنده نشود...

یا حق.

4. صلوات ها 4

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,273
    حضور
    148 روز 6 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3175
    صلوات
    44510

چه حسی از تصویر میگیری؟

وقتــــی از دنیا خسته میشی . . .

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

6. صلوات ها 3

نوشته
    8,203
    حضور
    195 روز 20 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29279

آيا خدا از انسان انتقام ميگرد و به خوايسته هايي که انسان دارد او را نميرساند؟
    سلام .
    هر گز خداوند انتقام گیرنده نیست و هیچ کسی را از خود نا امید نمی کند مگر اینکه خود انسان زمینه ای فراهم سازد که مورد خشم الهی قرار گیرد .
    توجه داشت باشید پروردگار عالم می‌فرماید: هر گاه یاد من بر بنده‌ام غالب شود (یعنی همه وجودش بشود: من)، خواهش و خوشی او را در یاد خودم قرار می‌دهم؛ یعنی لذّت می‌برد از این که به یاد من است.
    برخی از اولیاء خدا را دیده بودم که حتّی در مجالس عروسی هم که شرکت می‌کردند - البته برخی از مجالس را که حرام بود، اصلاً شرکت نمی‌کردند -، با این که لبخند بر لب داشتند، امّا گاهی آهی می‌کشیدند و یا الله، الحمدلله و ... می‌گفتند. این‌طور یاد خدا بودند. زندگی خود را دارند، در مجلس شادی هم نشستند، امّا معلوم است که این‌ها غرق در خدا هستند. چقدر زیبا و عالی است. اگر انسان، این‌طور زندگی کند، تمام است.
    پروردگار عالم می‌فرماید: «فإذا جَعَلتُ بُغيَتَهُ و لَذَّتَهُ في ذِكرِي عَشِقَني و عَشِقتُهُ»، هر موقعی که این خواهش و خوشی او را در یاد خودم قرار دادم، عاشق من می‌شود. من هم عاشق او می‌شوم.
    وقتی خطورات انسان، الهی شد و مدام به یاد او بود؛ خدا هم در یاد او است. مگر می‌شود انسان یاد کسی باشد و او به یاد انسان نباشد!؟ «القلب یهدی الی القلب» که در بین ما هم معروف است و در فارسی خودمان می‌گوییم: دل به دل راه دارد، همین است. انسان یاد پروردگار عالم باشد و پروردگار عالم به یادش نباشد!؟ خداوند متعال که خیلی به یاد ما است. فرمود: «فإذا عَشِقَني و عَشِقتُهُ رَفَعتُ الحِجابَ فيما بَيني و بَينَهُ»، موقعی که من عاشق او شدم و او هم عاشق من شد؛ حجاب بین خودم و او را برمی‌دارم. یعنی وقتی عشق، دو طرفه شد؛ چون خدا که عاشق هست و ما را دوست دارد.
    در قرام کریم بسیار زیبا مي‏فرمايد:
    «وَ إِذا سَأَلَكَ عِبادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدّاعِ إِذا دَعانِ؛ (1) هر گاه بندگان من، از من سؤال كنند من به آنان نزديكم. درخواستِ درخواست كنندگان را پاسخ مي‏گويم، آن گاه كه مرا بخوانند».
    پس، از مجموع آموزه های یادشده به دست می آید که خداوند در هر حال دعا و خواست بنده گانش را بی جواب و اجابت نمی گذارد؛ گرچه این اجابت گاهی در دنیا و گاهی در آخرت باشد. گاهی برای او قابل درک است و گاهی نیست؛ ولی در هر صورت، خداوند همواره مجیب است و اسم مجیب او، جلوه و تجلی دارد. از این رو، فرمود: «ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ؛ (2) مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم».
    خداوند همواره به خواست‌ها و نیازهای بندگان خود جواب مثبت می‌دهد. هیچ دستی را خالی برنمی‌گرداند؛ چون کریم‌تر از آن است که دستی را که به سوی او دراز شده، ناامید برگرداند. از این رو، در روایتی از امام صادق (ع) آمده:
    «ما أبرز عبدٌ یده إلى الله العزیز الجبّار إلاّ استحیا الله عزّوجل أن یردّها صفراً حتى یجعل فیها من فضل رحمته ما یشاء، فإذا دعا أحدکم فلا یردّ حتى یمسح على وجهه و رأسه؛ (3)
    هیچ بنده‌ای دست خود را به سوی خدای عزیز و جبران کننده دراز نمی‌کند، مگر این که خداوند حیا می‌کند که دست او را خالی برگرداند و چیزی از فضل و رحمت که می‌خواهد در آن نگذارد. پس هر گاه دعا نمودید، دست خود را به سر و صورت خود بکشید».
    هیچ دعای بنده ای بی پاسخ نمی ماند. همین که دعا می کنیم، نشان می دهد که خدا ما را پذیرفته است.
    پی نوشت ها:
    1. بقره (2)، آیه 186.
    2. غافر (40)، آیه 60.
    3. ابن فهد حلی، عدة الداعى، دار الکتب الاسلامیه، 1407 ق، ص 97.

8. صلوات ها 3

نوشته
    525
    حضور
    12 روز 20 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1464

هنگامی که عشق را ابراز می کنید. طعم آن را دوباره

می چشید. عشق را همچون هدیه ای به دیگران اعطا

کنید. و به خود اجازه دهید هدیه دیگران را بپذیرید.

هر الگوی عاطفی و یا رفتاری که مرتبا تقویت شود.

به صورت واکنش شرطی و خودکاری در می آید.

و هر الگویی که تقویت نگردد سرانجام از بین میرود.

یا حق.

10. صلوات ها 2

نوشته
    8,203
    حضور
    195 روز 20 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29279

گر اصول زنده شود مشکل مسئله عصمت امام (ع) را نخواهیم داشت
    آیت الله العظمی جوادی آملی امروز در درس خارج فقه:

علم_اصول باید مواظب باشد گوش اجماع را بکشد، از بالا پایین بیاورد، دست عقل را بگیرد از پایین بالا ببرد تا اصول زنده شود، اصول که زنده شود نه ما آن روزها مشکل #شهید_جاوید را می داشتیم و نه امروز مسئله #عصمت_امام؛ این معلوم میشود که امام معصوم است، کجا معصوم است؟ چگونه حرف می زند؟ خود ایشان میگوید، من در اداره امور کاری به عصمت و علم غیب ندارم، اگر علم اصول زنده شود جان خیلیها را می خرد و حوزه را حفظ می کند؛ چون #علم است.

اینها با سقیفه #اجماع درست کردند، چون کار دست خود این ها است، اجماعی در کار نبود که علی(ع) را خانه نشین کنند، همین #سقیفه بود. او در کمال وقاحت می گوید این روایت پیغمبر «منسوخه بالاجماع قدیما و حدیثا» اجماع جلوی روایت پیغمبر را می گیرد! نسخ می کند! این دین است!

مرحوم کلینی می فرماید، قطب فرهنگی یک ملت عقل آن ملت است؛‌ به حوزه هم باید گفت شما یک اصول قوی و غنی داشته باشید تا نه خطر شهید جاوید پیش بیاد و نه خطر نقد معصوم(ع) پیش بیاد.

علاقه
    موتور ماشین ،قایق موتوری،بوردوزل،کامیون،هواپیما ،کشتی سفینه فضایی
    نوشته
    13
    حضور
    17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

امام علی علیه السلام : من همه کتاب های آسمانی را خواندم...پس از هر کدام یک جمله را انتخاب کردم... از تورات:هر کس سکوت اختیار کند نجات یابد... از انجیل:هر که قناعت کند سیر شود... از زبور:هر کس امیال را رها کند از بلاها در امان است... از قران:هر کس به خدا توکل کند خدا برایش کافی است.

13. صلوات

نوشته
    8,203
    حضور
    195 روز 20 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29279

به گزارش خبرگزاری حوزه آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از اساتید حوزه گفت

حوزه باید از نهال فروشی پرهیز کند و زمینه ماندن طلاب با استعداد در حوزه و رشد آنها را فراهم نماید چرا که اولین رسالت حوزه تربیت مراجع آینده است. قوام حوزه به مراجع است و مردم دین خود را از بزرگان و مراجع دارند.

خروجی هر حوزه پس از اساتید بزرگ باید کتب غنی و عمیق باشد. به قول شیخ اشراق ما وقف نامه ای نداریم که علم، وقف یک منطقه یا عده ای خاص شده باشد، در همین قرن اخیر مرحوم نائینی سه شاگرد پروراند که وقتی دست به قلم شدند یکی شد علامه امینی و الغدیر را نوشت، یکی علامه طباطبایی شد که المیزان را نوشت و دیگری سید محسن حکیم شد که المستمسک را نوشت. ما چرا مثل آنها نباشیم و چرا از آنها بهتر نباشیم و این مقدور است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 179

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری