جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها

نوشته
    241
    حضور
    9 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    795

بسمه تعالی

سلام و شب بخیر
    خدا قوت میگم به کارشناس محترم
    امید، و تشکر بابت وقتی که گذاشتید و ارزشی که قایل شدید در مدت.
    به پاس قدردانی از شما دمنوش بهار نارنج تقدیم میگردد:

╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ  محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها

نوش کنید تا شاداب و سرحال به ادامه کار بپردازید..

اما..

..

چون تنهایی نمیشه میل کنید من لیوان یک بار مصرف هم گذاشتم تا این فنجان بهار نارنج رو با بقیه شریک بشید..

..╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ  محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها..

نوش جان همگی

..

...

2. صلوات ها 8

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    607
    حضور
    26 روز 7 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2268

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام خداقوت

استاد گرامی جناب امید از اینکه قبول زحمت کردید خیلی ممنون هستیم
    سلام

خدا قوت.

خواهش می کنم.

اجازه بفرمایید به عنوان آخرین پاسخگویی در این بخش، به سؤالات خانم «نور الزهرا» پاسخ دهم و صندلی داغ را به مهمان بعدی واگذار نمایم:

نقل قول نوشته اصلی توسط نورالزهراء نمایش پست ها
    1. فرض کنید که زنده ماندن یک شخص به حضور شما در دادگاه فردا بستگی دارد، از طرفی فرزند شما (خدای نکرده خدانکرده) همان لحظه دچار بیماری شدیدی شده است و کسی نیست که فرزند شما را به دکتر ببرد.
    و از طرفی او تنها میماند در خانه..

حالا شما چه میکنید؟

2. فرض کنید فردا ظهر از شهر قم شما برای تفریح به یکی از کویر های شهر یزد یه سره و بدون ایست سفر کردید که در انتهای مسیر، متوجه میشید در یکی از کویر های شهر یزد گیر کردید و کسی نیست که شما رو کمک کنه اتفاقا شما تمام آب همراه خودتون رو مصرف کردید و تقریبا کمتر از یک سوم از آب باقی مانده، کار هایی که از این به بعد انجام میدید چیست؟

3. فرض کنید در یک قرعه کشی 10000000 تومان برنده شدید، چه قدر از این پول متعلق به همسر شماست؟ چه قدر متعلق به فرزندان شما؟
    بعد از تعلق گرفتن این پول به همسر و فرزندان با بقیه بخش آن چه میکنید؟
    (لطفا دقیق پاسخ بدید به همه سوالات)
    مقدمه: همان گونه که گفتم، این سؤالات در پِیِ آن است که پاسخگو را در تنگنای اخلاقی (moral dilemma) قرار دهد تا قضاوتِ اخلاقیِ پاسخگو را بسنجد. طرّاح این نوع سؤالات در روانشناسی برای بررسیِ قضاوت اخلاقیِ افراد ، «لارنس کُلبِرگ (Lawrence Kohlberg)» بود. اما این سؤالات که خانم «نورالزهرا» مطرح کردند، با سؤالات کُلبرگ خوشبختانه تفاوت دارد. من به صورتی این تنگناها را با فرض های موجود در سؤالاتْ حلّ می کنم و هیچ فرض اضافه ای را نمی پذیرم و صندلی داغ را ترک می کنم:

- فرض کنید که زنده ماندن یک شخص به حضور شما در دادگاه فردا بستگی دارد، از طرفی فرزند شما (خدای نکرده خدانکرده) همان لحظه دچار بیماری شدیدی شده است و کسی نیست که فرزند شما را به دکتر ببرد و از طرفی او تنها میماند در خانه. حالا شما چه میکنید؟
    پاسخ: در این صورت، بلافاصله با وکیل خبره ای تماس می گیرم؛ او را به خانه دعوت می کنم. با امضای اسناد وکالت، وکالت خود را به صورت رسمی (با امضا و اثر انگشت) به وکیلم واگذار می کنم و سپس اظهاراتم در مورد آن شخصِ درگیر در پرونده قضایی را به صورت مکتوب در حضور وکیلم می نویسم و اظهاراتم را امضا می کنم و پای اظهاراتم انگشت می زنم و با پرداختِ مبلغ وکالت، وکیلم را به جای خود به دادگاه آن فرد بیگناه می فرستم و فرزندم را به دکتر می برم و اقدامات درمانیِ لازم را برای فرزندم انجام می دهم. به این صورت، آن فرد بیگناه و فرزندم را با هم نجات می دهم.

- فرض کنید فردا ظهر از شهر قم شما برای تفریح به یکی از کویر های شهر یزد یه سره و بدون ایست سفر کردید که در انتهای مسیر، متوجه میشید در یکی از کویر های شهر یزد گیر کردید و کسی نیست که شما رو کمک کنه اتفاقا شما تمام آب همراه خودتون رو مصرف کردید و تقریبا کمتر از یک سوم از آب باقی مانده، کار هایی که از این به بعد انجام میدید چیست؟
    اقدامات: آبِ باقیمانده را فقط برای خوردن استفاده می کنم. برای نماز، به جای وضو، تیمّم انجام می دهم. برای طهارت هم در این شرایط هر فردی می تواند از خاک و سنگ استفاده کند. لباس های اضافه را در می آورم. راه برگشت را پیدا می کنم و با توکل به خدا به راه می افتم.

- فرض کنید در یک قرعه کشی 10000000 تومان برنده شدید، چه قدر از این پول متعلق به همسر شماست؟ چه قدر متعلق به فرزندان شما؟

پاسخ: در مرحله اول ترجیح می دهم با مشورت با همسرم، پول را خرج کنیم. در مرحله دوم، از آنجایی که پول ارزش بروز جر و بحث و ناراحتی میان اعضای خانواده را ندارد. ترجیح می دهم در صورت بروز کوچک ترین ناراحتی، تمام این پول را به همسرم بدهم تا خودش هر جور صلاح می داند خرج کند.

از اعضای شرکت کننده در «کلبه فیروزه ای» و طراحان سؤالات به خاطر ادب و متانت شان صمیمانه تشکر می کنم.
    امیدوارم از پاسخ های ارائه شده و حرف هایی که زدم ناراحت نشده باشید.

موفقیّت همه را از خداوند متعال مسألت می نمایم.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ در ساعت ۱۳:۱۶

4. صلوات ها 10

علاقه
    کتاب خوندن .درس خوندن .حرف زدن و حرف زدن و حرف زدن
    نوشته
    84
    حضور
    18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    157

همیشه پایان غم انگیزه .حتی پایان یه صندلی داغ

در تو پايان نيست، آغازی دگر بايد تو را

آنروزکه سقف خانه هاچوبی بود!

گفتارو عمل درهمه جا خوبی بود!

امروزبنای خانه ها سنگ شده!

دلهاهمه با بنا هماهنگ شده...

6. صلوات ها 4

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,640
    حضور
    108 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7486

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    سلام

خدا قوت.

خواهش می کنم.

اجازه بفرمایید به عنوان آخرین پاسخگویی در این بخش، به سؤالات خانم «نور الزهرا» پاسخ دهم و صندلی داغ را به مهمان بعدی واگذار نمایم:

از اعضای شرکت کننده در «کلبه فیروزه ای» و طراحان سؤالات به خاطر ادب و متانت شان صمیمانه تشکر می کنم.

سلام و عرض ادب
    فکر میکنم اکر قرار بود به بهترین پاسخگوی صندلی داغ جایزه ای تعلق میگرفت قطعا یکی از نامزدهای دریافت این جایزه بودید
    از صبر و حوصله ای که به خرج دادید سپاسگزارم
    اگر حرفی سخنی،مطابق میلتون نبود و مطرح شد به بزرگواری خودتون ببخشید
    ان شاءالله که حالا حالاها بر کرسی مشاوره ببینیمتون
    موفق باشید

8. صلوات ها 6

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,944
    حضور
    456 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    137
    صلوات
    15359

در مرحله اول ترجیح می دهم با مشورت با همسرم، پول را خرج کنیم. در مرحله دوم، از آنجایی که پول ارزش بروز جر و بحث و ناراحتی میان اعضای خانواده را ندارد. ترجیح می دهم در صورت بروز کوچک ترین ناراحتی، تمام این پول را به همسرم بدهم تا خودش هر جور صلاح می داند خرج کند.
    منم بودم همینکارو میکردم

ولی واقعا ده میلیون هم شد پول ؟

من که روم نمیشه برنده بشم

اَللّهُمَّ اجْعَلْنی عِنْدَکَ وَجیهاً بِالْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ فِی الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ

10. صلوات ها 5

نوشته
    1,870
    حضور
    15 روز 5 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2998

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    تا حضور مهمان دیگر بدرود
    سلام

خب نوبتی هم باشه نوبت حضور شما برصندلی داغ هست. این همه چاه بهردیگران خب نوبت خودت هم فرارسید

عزیزان مایل هستید الیل والنهار گرامی بر صندلی داغ جلوس فرمایند؟!!

این خواسته ی تمام کسانی است که ارسالی هاشون حیف و میل و داس و جاروشده!!

بفرمایید لطفا

12. صلوات ها 3

نوشته
    1,870
    حضور
    15 روز 5 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2998

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    سلام من برای رساله یک

باید نه میلیون ناقابل بریزم به حساب دانشگاه آزاد

ناگفته نمونه ترم قبلی هم یه پنج تومن ریختیم یعنی 14میلیون برای ترم آخری دکترا باید بپردازیم

یکی نیست بگه مگه برامون چی کارکردین؟!!

14. صلوات ها 4

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,640
    حضور
    108 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7486

نقل قول نوشته اصلی توسط فریال نمایش پست ها
    سلام

خب نوبتی هم باشه نوبت حضور شما برصندلی داغ هست. این همه چاه بهردیگران خب نوبت خودت هم فرارسید

عزیزان مایل هستید الیل والنهار گرامی بر صندلی داغ جلوس فرمایند؟!!

این خواسته ی تمام کسانی است که ارسالی هاشون حیف و میل و داس و جاروشده!!

بفرمایید لطفا
    سلام
    فکر کنم کمی دیر رسیدین

16. صلوات ها 4

نوشته
    241
    حضور
    9 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    795

سلام

خدا قوت.

خواهش می کنم.

مقدمه: همان گونه که گفتم، این سؤالات در پِیِ آن است که پاسخگو را در تنگنای اخلاقی (moral dilemma) قرار دهد تا قضاوتِ اخلاقیِ پاسخگو را بسنجد. طرّاح این نوع سؤالات در روانشناسی برای بررسیِ قضاوت اخلاقیِ افراد ، «لارنس کُلبِرگ (Lawrence Kohlberg)» بود. اما این سؤالات که خانم «نورالزهرا» مطرح کردند، با سؤالات کُلبرگ خوشبختانه تفاوت دارد. من به صورتی این تنگناها را با فرض های موجود در سؤالاتْ حلّ می کنم و هیچ فرض اضافه ای را نمی پذیرم و صندلی داغ را ترک می کنم:

- فرض کنید که زنده ماندن یک شخص به حضور شما در دادگاه فردا بستگی دارد، از طرفی فرزند شما (خدای نکرده خدانکرده) همان لحظه دچار بیماری شدیدی شده است و کسی نیست که فرزند شما را به دکتر ببرد و از طرفی او تنها میماند در خانه. حالا شما چه میکنید؟
    پاسخ: در این صورت، بلافاصله با وکیل خبره ای تماس می گیرم؛ او را به خانه دعوت می کنم. با امضای اسناد وکالت، وکالت خود را به صورت رسمی (با امضا و اثر انگشت) به وکیلم واگذار می کنم و سپس اظهاراتم در مورد آن شخصِ درگیر در پرونده قضایی را به صورت مکتوب در حضور وکیلم می نویسم و اظهاراتم را امضا می کنم و پای اظهاراتم انگشت می زنم و با پرداختِ مبلغ وکالت، وکیلم را به جای خود به دادگاه آن فرد بیگناه می فرستم و فرزندم را به دکتر می برم و اقدامات درمانیِ لازم را برای فرزندم انجام می دهم. به این صورت، آن فرد بیگناه و فرزندم را با هم نجات می دهم.

- فرض کنید فردا ظهر از شهر قم شما برای تفریح به یکی از کویر های شهر یزد یه سره و بدون ایست سفر کردید که در انتهای مسیر، متوجه میشید در یکی از کویر های شهر یزد گیر کردید و کسی نیست که شما رو کمک کنه اتفاقا شما تمام آب همراه خودتون رو مصرف کردید و تقریبا کمتر از یک سوم از آب باقی مانده، کار هایی که از این به بعد انجام میدید چیست؟
    اقدامات: آبِ باقیمانده را فقط برای خوردن استفاده می کنم. برای نماز، به جای وضو، تیمّم انجام می دهم. برای طهارت هم در این شرایط هر فردی می تواند از خاک و سنگ استفاده کند. لباس های اضافه را در می آورم. راه برگشت را پیدا می کنم و با توکل به خدا به راه می افتم.

- فرض کنید در یک قرعه کشی 10000000 تومان برنده شدید، چه قدر از این پول متعلق به همسر شماست؟ چه قدر متعلق به فرزندان شما؟

پاسخ: در مرحله اول ترجیح می دهم با مشورت با همسرم، پول را خرج کنیم. در مرحله دوم، از آنجایی که پول ارزش بروز جر و بحث و ناراحتی میان اعضای خانواده را ندارد. ترجیح می دهم در صورت بروز کوچک ترین ناراحتی، تمام این پول را به همسرم بدهم تا خودش هر جور صلاح می داند خرج کند.

سلام
    به به بالاخره به سوالات پاسخ داده شد.
    پاسخ ها به نسبت زمانی که خریدید خوب بود

راضی ام ازتون

...

18. صلوات

نوشته
    241
    حضور
    9 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    795

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    با پول زیاد که مشخصه چه کارهایی میشه کرد
    باید دید با پول کم چههههه کارهایی در ذهن فرد شکل میگیره.. تازه 10 میلیون هم زیاد بود برای هدف این سوال..
    ما که رسیدیم به اون اهداف پشت سوالات... خداروشکر

...

20. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 271

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری