جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    دلتون میخواد دخترتون وارد محیط نت بشه؟
    یک توصیه اخلاقی به خانم های سایت
    یه توصیه اخلاقی به آقایون سایت
    بین موبایل و کامیپوتر کدوم رو انتخاب میکنید؟چرا؟
    جاهای خالی را پر کنید:
    1.انجمن فرهنگی .......... اسک دین است.
    a) قلب و عروق
    b) مغز و اعصاب
    c) غدد لنفاوی
    d) زنگ تفریح

2.انجمن مشاوره ..... انجمن اسک دین است.
    a) فعال ترین
    b) بهترین
    c) قوی ترین
    d) همه ی موارد صحیح است!

3. نظرتون درباره ی کلمات و جملات زیر چیه؟؟؟

1.تعدد زوجه!

2.مرد سالاری یا زن سالاری

3.مهریه

4.کوشاترین همکار اجرایی

5.رنگ مورد علاقتون
    - دلتون میخواد دخترتون وارد محیط نت بشه؟
    کنترل شده، بد نیست. اما بدون کنترل، خیرررررر.

- یک توصیه اخلاقی[برادرانه نه اخلاقی] به خانم های سایت:
    توصیه های برادرانه من به خانم ها چند تاست:
    الف) حتماااااااااااااااااااا کتاب های «مهارت های زناشویی» نوشته «متیو مک کِی» و کتاب «مهارت گفتگو برای همسران» نوشته خانم «زهره شیری» را بخوانید؛ مهارت های این دو کتاب را خوب یاد بگیرید و تمرین کنید.
    ب) صبر و تحمل خود را بالا ببرید.
    ج) پس از ازدواج،
    فرقی نمی کند که چند سال همسرتان را می شناسید. نباید تنها به این دلیل که با او احساس راحتی می کنید، خودتان را رها کرده و دیگر مثل سابق به ظاهرتان نرسید. شما باید «همیشه» بیشترین تلاش خود را کنید تا زیباتر از همیشه به نظر آیید. همیشه به این فکر کنید که دیدار اول تان است. سعی کنید دل شوهرتان را هر روز بیشتر به دست آورید. اگر شما برای ظاهر و زیبایی تان ارزش قائل شوید، از نظر دیگران نیز زیبا خواهید بود. باید در خانه خود را آراسته نگاه دارید و به ظاهر خود بیشتر اهمیت دهید و از نظر روحی فردی پرانرژی باشید. همه این کارها نه تنها به دوام زندگی زناشویی شما کمک می کند، بلکه سبب اعتماد به نفس بالای شما می شود. لازم نیست ساعت ها به آرایش کردن و لباس خوب خریدن و پوشیدن اختصاص دهید. همین که پیش از آمدن همسرتان، آرایش مختصری نمایید و خود را خوشبو کنید و لباس مرتّبی بپوشید، کافی است. این را جُزء اصلی برنامه روزانه خود قرار دهید و هیچ وقت از آن غافل نشوید.
    د) روش‌های صحیحِ تشویق، تشکرکردن، انتقاد و پیشنهاد صحیح را یادبگیرید و آن‌ها را تمرین کنید.
    ه) مطلب مذکور در این تاپیک را خوب بخوانید و تمرین کنید(البته این مطالب از همان کتاب های «مهارت های زناشویی» و «مهارت گفتگو برای همسران» گرفته شده است):

http://www.askdin.com/showthread.php?t=64242

- یه توصیه اخلاقی به آقایون سایت؟
    توصیه های برادرانه من به آقایان سایت هم یکی نیست:
    الف) حتماااااااااااااااااااا کتاب های «مهارت های زناشویی» نوشته «متیو مک کِی» و کتاب «مهارت گفتگو برای همسران» نوشته خانم «زهره شیری» را بخوانید؛ مهارت های این دو کتاب را خوب یاد بگیرید و تمرین کنید.
    ج) پس از ازدواج، چشم تان را بر روی خانم های دیگر ببندید و همیشه با خود بگویید:«همسر من زیباترین زن دنیاست».
    د) روش‌های صحیحِ تشویق، تشکرکردن، انتقاد و پیشنهاد صحیح را یادبگیرید و آن‌ها را تمرین کنید.
    ه) با اینکه ازدواج دوم و سوم و چهارم و صیغه کردن حلال است؛ ولی تا می توانید سمت این کارها نروید.

- بین موبایل و کامیپوتر کدوم رو انتخاب میکنید؟چرا؟
    از موبایل برای تماس و حفظ برخی اطلاعات و از کامپیوتر برای جستجو در مقالات و پاسخگویی استفاده می کنم. بنابراین هر دو را دوست دارم و از هر دو استفاده می کنم.

جاهای خالی را پر کنید:
    a) قلب و عروق

a) فعال ترین

1.تعدد زوجه: حلال؛ اما در جامعه ایران و با دلارِ 11000 تومان، خ ر ی ی ت [بووووووووووووووووووووووق]

2.مرد سالاری یا زن سالاری: هر دو اشتباه

3.مهریه: نه کم باشد و نه زیاد. در وضعیت کنونی، بین 50 تا 114 سکه خوب است.

4.کوشاترین همکار اجرایی: مدیر اجرایی_ فرهنگی؛ مدیر اجرایی انجمن مدیریت؛ مدیر اجرایی انجمن تاریخ[دومی و سومی اشتباه تایپ شد
    ]

5.رنگ مورد علاقتون: سفید و سبز

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ در ساعت ۱۷:۰۲

قال امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب (صلوات الله و سلامه علیه):

«مَن بَذَلَ جهدَ طاقتِه، بَلَغَ کُنهَ إرادَتِه»

غرر الحکم، حدیث 1250

2. صلوات ها 5

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,646
    حضور
    109 روز 3 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7517

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    بیدی نیستم که از این بادها بلرزم.
    چه جمله وسوسه انگیزی
    تو فکر سری سومم

4. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,646
    حضور
    109 روز 3 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7517

- دلتون میخواد دخترتون وارد محیط نت بشه؟
    کنترل شده، بد نیست. اما بدون کنترل، خیرررررر.

- یک توصیه اخلاقی[برادرانه نه اخلاقی] به خانم های سایت:
    توصیه های برادرانه من به خانم ها چند تاست:
    ج) پس از ازدواج،
    فرقی نمی کند که چند سال همسرتان را می شناسید. نباید تنها به این دلیل که با او احساس راحتی می کنید، خودتان را رها کرده و دیگر مثل سابق به ظاهرتان نرسید. شما باید «همیشه» بیشترین تلاش خود را کنید تا زیباتر از همیشه به نظر آیید. همیشه به این فکر کنید که دیدار اول تان است. سعی کنید دل شوهرتان را هر روز بیشتر به دست آورید. اگر شما برای ظاهر و زیبایی تان ارزش قائل شوید، از نظر دیگران نیز زیبا خواهید بود. باید در خانه خود را آراسته نگاه دارید و به ظاهر خود بیشتر اهمیت دهید و از نظر روحی فردی پرانرژی باشید. همه این کارها نه تنها به دوام زندگی زناشویی شما کمک می کند، بلکه سبب اعتماد به نفس بالای شما می شود. لازم نیست ساعت ها به آرایش کردن و لباس خوب خریدن و پوشیدن اختصاص دهید. همین که پیش از آمدن همسرتان، آرایش مختصری نمایید و خود را خوشبو کنید و لباس مرتّبی بپوشید، کافی است. این را جُزء اصلی برنامه روزانه خود قرار دهید و هیچ وقت از آن غافل نشوید.
    ه) مطلب مذکور در این تاپیک را خوب بخوانید و تمرین کنید(البته این مطالب از همان کتاب های «مهارت های زناشویی» و «مهارت گفتگو برای همسران» گرفته شده است):

http://www.askdin.com/showthread.php?t=64242

- یه توصیه اخلاقی به آقایون سایت؟
    توصیه های برادرانه من به آقایان سایت هم یکی نیست:
    ج) پس از ازدواج، چشم تان را بر روی خانم های دیگر ببندید و همیشه با خود بگویید:«همسر من زیباترین زن دنیاست».
    ه) با اینکه ازدواج دوم و سوم و چهارم و صیغه کردن حلال است؛ ولی تا می توانید سمت این کارها نروید.

- بین موبایل و کامیپوتر کدوم رو انتخاب میکنید؟چرا؟
    از موبایل برای تماس و حفظ برخی اطلاعات استفاده می کنم و از کامپیوتر برای جستجو در مقالات و پاسخگویی استفاده می کنم. بنابراین هر دو را دوست دارم و از هر دو استفاده می کنم.

جاهای خالی را پر کنید:
    a) قلب و عروق

a) فعال ترین

1.تعدد زوجه: حلال؛ اما در جامعه ایران و با دلارِ 11000 تومان، خ ر ی ی ت [بووووووووووووووووووووووق]

2.مرد سالاری یا زن سالاری: هر دو اشتباه

3.مهریه: نه کم باشد و نه زیاد. در وضعیت کنونی، بین 50 تا 114 سکه خوب است.

4.کوشاترین همکار اجرایی: مدیر اجرایی_ فرهنگی؛ مدیر اجرایی انجمن مدیریت؛ مدیر اجرایی انجمن تاریخ[دومی و سومی اشتباه تایپ شد
    ]

5.رنگ مورد علاقتون: سفید و سبز

چرا سوالات منو جواب ندادین :/

6. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

نقل قول نوشته اصلی توسط ترگل نمایش پست ها
    چرا سوالات منو جواب ندادین :
    به بعضی از آنها پاسخ خواهم داد.

غرر الحکم، حدیث 1250

8. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,646
    حضور
    109 روز 3 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7517

[COLOR="Teal"]::[QUOTEامید;1008586]

]

[/QUOTE]

جدیدا اشتباهات تایپی تون زیاد شده استاد امید

10. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

سوال
    - از این آقایونی هستین که بعد ازدواج میچسبن به خانواده همسرشون و خانواده خودشونو فراموش میکنن یا از اونایی که فقط خانواده خودشونو تحویل میگیرن یا جزو گروهی هستین که این رابطه رو مدیریت میکنن و تعدادشون انگشت شماره؟!
    پس از ازدواج باید به یک چشم به خانواده خود و خانواده همسر نگاه کرد و باید سعی کرد در مورد هر دو خانواده به صورت مساوی و عادلانه رفتار نمود.

- به جای اون سوال بگید محیط دانشگاه براتون چطور بود معذب بودین یاخیر؟! پشیمون نشدین از رفتن؟!

محیط دانشگاه برایم خیلی جذاب بود و هست. دوست دارم ان شاء الله در دوره دکتری هم در دانشگاه تحصیل کنم. من در دانشگاه علامه تهران اصلا مشکلی نداشتم. با دانشجوهای هم دوره ای خیلی خوب بودم و الان هم با چند نفر از آنها هنوز رابطه دارم. متأسفانه یا خوشبختانه فقط یک نفر از همکلاسی ها قمی بود. بقیه از شهرهای دیگر هستند. یک گروه چند نفره تلگرامی داریم و هر چند وقت یک بار با هم گپ می زنیم و سعی می کنیم به همدیگر کمک کنیم و از نظرات یکدیگر استفاده کنیم. دوست داشتم با دوستان همکلاسی ام یک کار مشترک انجام دهم و همه با هم در یک مرکز مشاوره _مثلا_ کار کنیم.

- اگر قرار بود برای ادامه زندگی یکی از این چند شهر رو انتخاب کنید کدوم رو انتخاب میکردین مشهد،کربلا،نجف یا همین قم؟!
    هر چهار شهر را خیلییییییییی زیاد دست دارم. یک زمانی دوست داشتم برای زندگی به نجف اشرف بروم؛ اما زمینه پیشرفت برای من در ایران مهیّا است؛ نه در کشوری دیگر.
    - تست های روانشناسی،شخصیت شناسی و... که در نت به وفور ریخته تا چه حد قابل اعتمادن؟!!
    همه تست ها قابل اعتماد نیست. فقط تست ها و آزمون هایی که در کتاب های معتبر آزمون های روانشناختی _ مانند: کتاب آزمون های روانشناختی نوشته دکتر فتحی آشتیانی_ ذکر شده معتبر و قابل اعتماد هستند.
    - به نطرتون ویژگی هایی که درباره متولدین ماه های سال و یا سال ها(مثلا سال مار) نوشته شده صحیحه؟!اگر اشتباهه چرا گاهی شباهت های زیادی با ویژگی های فرد داره؟!
    ویژگی هایی که درباره متولدین ماه های سال یا سال ها ذکر شده، از نظر علمی اعتباری ندارند. برای فهم بیشتر این موضوع، ویژگی های ماه های دیگر و سال های دیگر را بخوانید. اگر دقت کنید، می بینید آن ویژگی ها هم در مورد شما صادق است. این شباهت از این ناشی می شود که هر فردی مجموعه ای از ویژگی ها را دارا است. هر فردی در برخی مواقع، صادق و در برخی مواقع مهربان و در برخی مواقع خوش برخورد است. افراد در داشتنِ ویژگی ها، صفر و یکی و سیاه و سفید نیستند. یعنی این طور نیست که یک نفر اصلا یک ویژگی را نداشته باشد و یک نفر همه ویژگی را تماما داشته باشد. بلکه افراد در ویژگی های شخصیّتی، خاکستری هستند و از نظر میزان ویژگی، در یک طیف قرار دارند.

- دخترتون چند سالشونه که گفتید هنررررمند؟!:)
    دختر دلبندم، 12 ساله است. به هنر خیلی علاقه دارد. نقاشی های زیبایی می کشد. معلم کلاس طراحی اش می گفت:«مطالبی در مورد تناسب میان اعضای صورت را در چند جلسه به دخترهای هنرستان تدریس می کنم؛ اما دخترتان خیلی زود مطالب را فهمید و انجام داد». فعلا دوست دارد در آینده کارتون ساز شود. نمی دانم در آینده نظرش عوض می شود یا بر همین نظر باقی می ماند. من به دخترم در رسیدن به آرزوهایش کمک می کنم و اصلا خواستم را در انتخاب شغل آینده اش بر او تحمیل نمی کنم.
    - به نظرتون فرزند دختر داشتن موهبت بالاتریه و خدا درای رحمتو باز کرده و یا پسری که اخرش میره سی خودش؛)
    دختر مونس پدر و مادر و پسر هم کمک و یار پدر و مادر است. هر دو خوب هستند. دختران حسنه و پسران نعمت‌اند. «عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (صلوات الله و سلامه علیه) قَالَ: الْبَنَاتُ حَسَنَاتٌ وَ الْبَنُونَ نِعْمَةٌ فَإِنَّمَا یُثَابُ عَلَى الْحَسَنَاتِ وَ یُسْأَلُ عَنِ النِّعْمَةِ»؛از امام صادق(صلوات الله و سلامه علیه) نقل شده است: «دختران، حسنه‏‌اند و پسران نعمت و (روز قیامت) براى حسنه پاداش داده می‌شود و از نعمت سؤال خواهد شد»[کلینی‌، محمد بن یعقوب، کافی، محقق، مصحح، غفاری، علی اکبر، آخوندی، محمد، ج ‏6، ص 6، دار الکتب الإسلامیة، تهران، چاپ چهارم، 1407ق] . هر دو آخر می روند سیِ خودشان. دختر خانه شوهر می رود و پسر به خانه عروس.

- دخترای الان بهترن یا دخترای زمان قدیم (از نطرحیا،نجابت،صداقت و...)
    دخترهای امروز ویژگی های خوب خود را دارا هستند و دختران دیروز هم ویژگی های خوب خود را دارا می باشند.
    - پسرای الان بهترن یا قدیم(از نظر،ایمان،اخلاق،اهل کارو تلاش،مردونگی،غیرت و...)
    پسرهای امروز ویژگی های خوب خود را دارا هستند و دختران دیروز هم ویژگی های خوب خود را دارا می باشند.
    - شما مرز بین جدید و قدیمین خودتون رو جزو کدوم دسته میدونید؟!! افکارتون به نسل جوان شبیه تره یا قدیم:)
    من نه قدیمی هستم و نه خیلی جدید. سعی می کنم بین مزیت ها و خوبی های سنّت و مدرنیته جمع کنم.
    - جایی گفتید برادرتونم حوزوی ن،حوزه رفتنتون تقلیدی بود یا یک رسم و یا یک علاقه؟!!
    پدرم من و برادرانم را به انتخاب یک راه اجبار نکرد. ما با میل خودمان حوزه و دانشگاه را انتخاب کردیم.
    - هیچ وقت تلاشی م کردین (غیر از اون منوی بازی که گفتید بلدین) اشپزی کنید؟!!
    دوست دارم آشپزی کنم؛ ولی فعلا وقت ندارم و باید به سؤالات دوستان و جمع بندیِ پاسخ های سؤالات و پاسخ در کلبه فیروزه ای برسم.
    - به نطرتون چرا بااین حال همه اقایون مدعی ن بهترین اشپزای دنیا اقایونن؟!!
    چون واقعا بهترین آشپزهای دنیا مرد هستند.
    - به نظرتون چرا اقایون تا ازدواج نکردن هی اه و ناله و دنبال دختر خوب و ... ولی همینکه ازدواج میکنن میگن خونه روکه جاروبرقی تمیز میکنه،لباسام ماشین لباس شویی،ظرفام ظرفشویی،غذام فر و ... دیگه زن چرا:/
    من این حرف ها (خونه روکه جاروبرقی تمیز میکنه،لباسام ماشین لباس شویی،ظرفام ظرفشویی،غذام فر و ..) را نمی زنم. خانه داری کار سخت و شریفی است. خانه داری از هر شغل دیگری سخت تر است. امیدوارم روزی برسد که دولت و حکومت زنان خانه دار را تشویق کند و به آنها حقوق و تسهیلات پرداخت نماید.
    - یک ویژگی مخصوص به اقایون بگید که در خانوما نیس و بالعکس یک ویژگی مخصوص خانوما بگید که در اقایون نیس
    همه ویژگی ها _ چه خوب و چه بد _ در خانم و آقایان هست؛ به جز اینکه آشپزی آقایان از آشپزیِ خانم ها بهتر است.
    - اعتیاد به فضای مجازی دارید؟!
    سعی می کنم نداشته باشم.
    - و به عنوان آخرین سوال(بالحن مهران مدیری بخونید) عمیقا احساس خوشبختی میکنید؟!!
    چون هنوز به برخی آرزوها و جایگاه ها که دوست داشتم، نرسیدم خود را در میانه راهِ خوشبختی می دانم.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ در ساعت ۲۱:۲۰

غرر الحکم، حدیث 1250

12. صلوات ها 5

علاقه
    نوشته
    1,646
    حضور
    109 روز 3 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7517

نمیتونم نقل قول بگیرم
    ممنون از پاسخ تون
    ولی واقعا اعتماد به نفس آقایون در اشپزی دیگه داره میره رو اعصاب من
    اتفاقا یه بنده خدایی همین چند روز پیش داشت میگفت انقدر اشپزی م خوبه خانواده مهمون میاد به من میگن غذا درست کن
    این اعتماد به نفس آقایون رو اگه ما خانوما داشتیم ...

14. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

اتفاقا یه بنده خدایی همین چند روز پیش داشت میگفت انقدر اشپزی م خوبه خانواده مهمون میاد به من میگن غذا درست کن
    من نمی گم:«آشپزی ام خیلییییی خوبه». نه.
    من آشپزی ام برای خودم خوبه. یعنی برای اینکه زنده و سالم بمانم، می دانم چطور آشپزی کنم.
    در مورد آشپزی مردها پرسیدید. من هم گفتم:«آشپزی مردها بهتر از آشپزی زن هاست»؛ یعنی «آشپزهای مرد از آشپزهای زن بهترند». من آشپز نیستم. فقط بلدم به اندازه ای که زنده و سالم بمانم، آشپزی کنم.
    ویرایش توسط امید : ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ در ساعت ۱۹:۴۱

غرر الحکم، حدیث 1250

16. صلوات ها 4

نوشته
    362
    حضور
    11 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1112

نمیتونم نقل قول بگیرم
    ممنون از پاسخ تون
    ولی واقعا اعتماد به نفس آقایون در اشپزی دیگه داره میره رو اعصاب من
    این اعتماد به نفس آقایون رو اگه ما خانوما داشتیم ...
    یک استاد عزیز دلی داشتیم (اقا)، سره یکی از کلاس ها درباره آشپزی صحبت شد.
    چگونگی درست کردن تخم مرغ.. یعنی فاجعه شد، همه کم اوردیم پیش ایشون..
    برای درست کردن تخم مرغ خیلی ارزش قایل بودن..
    هر کاری رو با عشق انجام بدی خوب از آب در میاد (چه مرد چه زن)..

...

18. صلوات ها 4

نوشته
    362
    حضور
    11 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1112

فقط بلدم به اندازه ای که زنده و سالم بمانم
    یکی از غذا هایی که بلدید با دستور پختش بزارید اینجا.. عکس ندارید از غذاهاتون؟
    تو اینستا نمیزارید خواهر؟

اجالتا بفرمایید نام غذای زیر چیست؟ و چه طور درست میشود؟

╰✿╮ کلبه فیروزه اﮮ ஜ  محفلی پر از عطر حضور اسک دینی ها

...

20. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۸/۰۲/۱۴, ۱۰:۴۳ : 67

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری