جمع بندی مانتويي بودن اشكال داره؟؟؟

تب‌های اولیه

52 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مانتويي بودن اشكال داره؟؟؟

سلام به شما دوستان عزيز و شاهكارهاي خلقت! به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه. يه آدم مانتويي بايد چه جوري باشه ؟پوشيدن مانتو تا زانو اشكال داره؟ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه ؟اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟بچه ها لطف كنيد هر كدومتون لااقل به يكي از اين سوالا جواب بدين كارشناساي گرامي هم فكر مي كنم نبايد از اين موضوع بي تفاوت رد شن شما هم راهنمايي كنيد.در پناه خدا و زير چتر ايمان باشيد!باسپاس! (نام مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازي)

کارشناس بحث : حامی

برچسب: 

mah.17;264262 نوشت:
سلام به شما دوستان عزيز و شاهكارهاي خلقت! به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه. يه آدم مانتويي بايد چه جوري باشه ؟پوشيدن مانتو تا زانو اشكال داره؟ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه ؟اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟بچه ها لطف كنيد هر كدومتون لااقل به يكي از اين سوالا جواب بدين كارشناساي گرامي هم فكر مي كنم نبايد از اين موضوع بي تفاوت رد شن شما هم راهنمايي كنيد.در پناه خدا و زير چتر ايمان باشيد!باسپاس! (نام مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازي)

[="blue"]با سلام به شما

ببینید من یه سوال دارم ازتون ، البته با رعایت همه جوانب.

الان تابستان است و فصل گرما ( که البته شامل شهریور نمیشه گرماش !!! ) . شما قصد میکنی بری بیرون یه دوری بزنی. با خودت میگی ای بابا هوا خیلی گرمه من فقط مانتو میپوشم و بعدشم شاید اینطوری بری بیرون و ... ؛ حالا سوال اینه که نیاز بود برین بیرون یا نه ؟ اونم اینطوری . آیا نمیتونین در طول روز با کتاب یا مجله یا مستند زبان اصلی و یا اصلا کتابای خودآموز زبان ( هر زبانی !! ) یا حتی همین سایت و یا یک گوشی آندروید ! و امکاناتش خودتون رو سرگرم کنید و موقعی که هوا خوبه برین با خانواده بیرون ! ممکنه خانواده اینو انجام ندن خب هر روز عصر برین تا مسجد و برگردین تو راهم یه دوری میزنین و نیازم نیست گرما بخورین. بد میگم یکی بیاد بگه بد میگی !!
اگرم نیاز بوده برین بیرون که خب مگه چقدر کار دارین ؟ یه ساعت ، دوساعت ، پنج ساعت ؟ اصلا آیا همه این مدتو زیر آفتابین !!؟؟
بذارین یه حرف دل بزنم که به دل بشینه :: خیلیا اینجا هستن که امسال و پارسال رو حقیقتا توی گرما و سختی روزه گرفتن ؛ چنددرصد هستن که واقعا بهشون سخت فشار اومده و خداخدا میکردن ماه زود تموم بشه ؟ من همیشه به مامانم که نمیتونن روزه بگیرن میگم اصلا من که چیزی حس نمیکنم و فقط و فقط همش با خداس ( نگفتم توفیقش و گفتم همش چون واقعا همه اون مدتو کامل مهمون خدایی که حسابی به بنده هاش حال میده ، چون خداس ) . روزایی بود که من 4 ساعت با داداشم پینگ پنگ بازی میکردیم ، روزایی بود که حتی یک ساعت دیرتر افطار میکردم ، روزایی بود که حتی صبح تا بعدازظهر بیرون از خونه بودم و حتی تشنه هم نمیشدم. از مدت 17 ساعته روزه هم شاید 5 ساعتشو خواب بودم !! ( اهل قسم نیستم ، وگرنه قسم میخوردم که باور کنین )
اینارو گفتم که بگم حجاب مرداد به قول دوستان اسک دینی! واقعا سخته ولی برای اونایی که بهش اعتقاد ندارن و فکر میکنن دیگه همش باید با چادر گرما بخورن! من زن نیستم ولی مطمئنم میتونید با یه نیت اینطوری و طلب پاکی و عفت از خدا و معامله در این راه با خدا ؛ به مقصودتون که راحتی و پاکی است برسین.

ببخشین که قصه کرد شبستری شد . شش ماه عقده تو مباحث اینجا شرکت نکردن رو اینجا خالی کردم !!

موفق باشید در پناه خداوند ... [/]

چادر حجاب کامل است

با تشكر از شما جناب مريد علي !ولي اين نوشته هاي شما چه ربطي به موضوع من داشت من خودم زياد اهل بيرون رفتن نيستم و منو به زور بيرون مي برن بحث من اينه كه اصلا اگه كسي مانتويي باشه و حجاب مو و ... داشته باشه مانتوش هم مناسب باشه اشكال داره ؟من منتظر پاسخ دوستان ديگر و همچنين كارشناساي محترم هستم.البته اينو بگم كه فكر مي كنم اينجا اكثرا چادري هستن چون اسم مانتو كه مياد احساس مي كنم بعضي انگار با آدم مفسد و گناهكار طرف هستن من آدماي مانتويي ديدم كه خيلي بهتر از بعضي از افراد چادري هستن .

مانتویی بودن بد حجابی نیست به شرط این که اصول دینی توش رعایت بشه اول این که لباس باید طوری باشه که باعث جلب توجه و خودنمایی زن نشه،دوم اینکه به جز صورت و مچ دست تا نک انگشت دست بقیه بدن رو بپوشونه

[="Teal"]

mah.17;264262 نوشت:
سلام به شما دوستان عزيز و شاهكارهاي خلقت!

سلام! نووکرم! شاهکاری از خودتونه!

mah.17;264262 نوشت:
به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه

بستگی داره چه جور مانتویی باشه

mah.17;264262 نوشت:
يه آدم مانتويي بايد چه جوري باشه

نباید آرایش کنه! نباید تو خیابون جلف باشه و انگشت نما باشه! باید خیلی ساده و سنگین با رنگهای تیره باشه! باید حجاب مو و اندامش کاملا پوشیده باشه! کفش پاشنه بلند هرگز! شلوار تنگ هم نه! رفتارش هم نباید سبک و لوده باشه و سروسنگین و محکم تو خیابون راه بره!

mah.17;264262 نوشت:
؟پوشيدن مانتو تا زانو اشكال داره

پوشیدن مانتو که کلا اشکال رو داره! چون کمتر کسی این روزا مانتوی گشاد و بلند میپوشه چون جواد شده! بنابراین صددرصد پوشیدن کانتو اشکال داره چون هرچقدر هم مانتوی خوب باشه باز اندام رو نمایان میکنه! و این اصلا درست نیست از نظر اسلام!

mah.17;264262 نوشت:
ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟

خیلی ها اینجورین! البته این خیلی ها مانتوهاشون واقعا استاندارد و گشاده و اصلا دنبال مد و تیکه های مردم و اینا نیستن!

mah.17;264262 نوشت:
ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟

من نظر جامعه رو نمیدونم! اما دیدگاه خودم به دوقسمت تشکیل میشه: مانتوی گشاد و تحریک نکننده و مانتوهای تنگ و تحریک کننده! که راجب اولی هیچ نظری ندارم چون معمولیه! راجب دومی هم میگم بدحجابیه و موجب آسیب های اجتماعی میشه!

mah.17;264262 نوشت:
حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه

یا باید چادر باشه یا مانتوی بلند و گشاد! (چادر که خیلی نازتر از مانتوست)

mah.17;264262 نوشت:
؟اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟
آره! چون اندام رو نمایان میکنه و اصلا درست نیست برای زن!

mah.17;264262 نوشت:
در پناه خدا و زير چتر ايمان باشيد!باسپاس!

و همچنین ایشالا از مانتوهای بهشتی نصیبت بشه[/]

ممنون جنابasad ولي يه درخواستي از همتون داشتم كه نگين فلان چيز جواد شده .احساس مي كنم اين كار ارزش اسم جواد رو مياره پايين چون فكر مي كنم لقب يكي از اماماي ماست و احترامش واجبه .من منتظره پاسخ هاي دوستان ديگر درباره ي مانتو هستم.

با عرض تشکر بابت این موضوع مهم اولا به قول دوستان شما باید معرفت خودتونو بالا ببرید تا حجاب مرداد براتون شیرین تر از عسل بشه.

دوما دوره دوره ی آخرالزمان هستش دوره ای مومنان از ترس اینکه بهشون تهمت و وصله ی ناجور بزنن پنهانی نماز میخونن.مسلما روشنفکرای طبیعت گرا از هیچ تلاشی برای زیر سوال بردن و تمسخر افراد پاک و چادری هم دریغ نمی کنن.چون نمی تونن افراد پاک و با خدا رو ببینند و سعی میکنن با تهمت و غیبت اونارو تا سطح خودشون و حتی پست تر پایین بیارند.
من خودم به عینه موارد زیادی از آزار برخی از خانومای روشنفکر بدحجاب دیدم که برای خانومای چادری ایجاد کردند از طعنه زدن بگیرید تا تهمت و غیبت و شایعه سازی پشت سرشون.اما شما باید بین رضایت خدا و رضایت روشنفکرای طبیعت گرا که تحمل دیدن رشد و پاکی شمارو ندارن یکی رو انتخاب کنید(که البته رضایت خداوند رضایت خلق رو هم در پی داره اگرچه علانا اظهار نکنن).

سوما بدهی هست که فقط و فقط راه اهل بیت و معصومین (ع) صراط مستقیم هستش و شما هرچی از این صراط منحرف بشید به آتش نزدیک تر شدید.و اهل بیت (ع) زنان رو به چادر سفارش کردند.

به نظر من هر جایی لباسه مخصوص به خودشو داره.
یه جایی که فقط چشماشون بیرون هست و همه با نقاب میرن بیرون اگه کسی مانتو ی گشاده گشاد هم بپوشه جلب توجه میکنه و لباسش خوب نیست
و در جایی هم که همه .... هستن !!! روبند و اینا جلف هست و جلب توجه میکنه.
کلا مسلمان نباید کاری کنه که باعث تحریک دیگران بشه نه تحریک اونجوری و نه تحریکی مثل فحش و بدبینی وو ...
من میرم شهرستان چادر سرم میکنم اما یه جاهای دیگه مثل بقیه هستم ..
ولی اگه عمدا بد بپوشیم برای مقاصدی و نیتمون هم بد باشه اونوقت سپرمون نازک میشه و گناهان زیادی و بی اختیار انجام میدیم.
پس ببین با پوشیدن مانتو رفتارت و حالتت تغییر کرد بدونین باید کمی خودتو پوشش بدی وگر نه که نه دیگه...
بازم میگم نظر شخصیمه و احتمالا درست نباشه!!

احساس مي كنم محيط هم تاثير داره مثل تفاوت خارج كشور با داخل كشور.مثلا تو خارج نميشه كه چادر پوشيد.من بازم منتظرم...

سلام
من شخص مانتویی دیدم که از خیلی از چادری ها پوشیده تر بود... جدای اخلاق و رفتار دارم میگم پوشیده تر... دختری که هم ساق دست میکنه هم هد میزنه... مانتوش هم تا بالای زانو بود ولی شلوارش مناسب بود
از اون طرف چادری هایی رو دیدم که موهاشون بیرونه... بلیز یا مانتویی که زیر چادر پوشیدن انگار آتسین نداره کلا... و بعضا توی آرایش هم چیزی کم نذاشتن
حرفم اینه که حجاب باید پوشیده باشه... منم چادر رو به مانتو ترجیح میدم... (سو تفاهم نشه بنده آقا هستم)

چند تا نکته میگم خواهران گرامی خودشون دیگه دقت کنن
یکی اینکه هیچ وقت شلوار لی سنگشور نخرین... اونایی که دو رنگه... لامصب خدا بگم باعث بانی و طراحش رو چی کار کنه... نامرد بخاطر سفید بودن اون بخشا و کلا نوع تغییر رنگ از سفید تا آبی اصلی... انگار دور از جون لباسی در کار نیست... سربسته گفتم خودتون تیز باشین دیگه... میخوام بگم حتی اگه تنگ و چسبان هم نباشه بشدت بدن نماست
ساق فراموش نشه... هر کسی یه چیزی رو زیبایی میدونه دیگه... خدا هم مرد ها رو طوری خلق کرده که این چیزا براشون زیبا و چشم نوازه... بی تعارف بگم خوششون میآد و تبعات خودشو داره
دیگه اینکه هد هم از اوجب واجباته... بعضی ها خیلی قشنگ مقنعه یا روسری سر میکنن و نیازی نیست ولی اکثرا خداییش بدون هد جلوی موهاشون معلومه... نگین هم حالا همش یه ذره است و از خیلی ها بهتره و این حرفا... یا شما معتقد به حجاب هستید یا نیستین... نیستن که هیچی... اما اگه هستین و قبول دارین دستور دین این و واجب هم هست... دیگه یه تار مو یا کلش فرقی نمیکنه... مثل بحث تحریف قرآن میمونه... اگه کسی ثابت کنه یه آیه اش تحریف شده دیگه کل قرآن میره زیر سوال... ما معتقدیم کل قرآن دست نخورده است... حجاب هم همینه... کلش رو باید رعایت کرد
دیگه عرض کنم... آهان آرایش... همه میدونیم آرایش یعنی چی... اگه کسی با همون قیافه ای که صبح از رخت خواب بیدار شد اومد بیرون... این میشه بدون آرایش... مابقیش دیگه آرایشه... حالا کم یا زیاد... باور کنین مهم نیست یه عده خوششون بیاد یا بدشون بیاد... مهم اینه که شما مرتب باشی ولی آرایش نکنی... لباست اتو کرده باشه.. تمیز باشه.. اما نیازی نیست روی صورتت هم کار کنی چون عرف شده... بی خود عرف شده... خیلی چیزا قاطی عرفمون شده که توی دینمون نیست
آهان رنگ قرمز... نمیدونم بعضی ها چی فکر میکنن... بهتره اونچه قبلا دیدم رو دیگه به یاد نیارم... ولی خلاصه میخوام بگم از رنگ های تابلو مثل قرمز... نارنجی... زرد... سبز... استفاده نکنین... سبز داریم تا سبز این نیاز به گفتن نداره... هر کسی خودش میفهمه رنگی که تنشه داد میزنه یا نه
یه چیزی رو هم در مورد سایز بودن لباس بگم... سایز بودن به معنی چسبون نبودن نیست... به معنی تنگ نبودن نیست... گشاد بودن هم به معنی گم شدن تو لباس نیست... هیچ کس به دختر 14 ساله ای که لباس مادرشو بپوشه آفرین نمیگه... هیچ کسی هم اینو تایید نمیکنه... بدن باید توی لباس آزاد باشه... مانتو دستکش نیست که قشنگ فیت بشه... مثلا از دید من مانتویی که از آستین تا پایین کمر از عرضش کم بشه حتی اگه چسبون هم نباشه مناسب نیست... مخصوصا اونایی که دوباره تو بخش پایین تنه یهو عریض میشن... یا شلواری که دیگه خط اتوش معلوم نشه چون جای کافی نداره... اینو هم اضافه کنم که شلوارایی که ماهیچه های پشت ساق پا رو تابلو میکنن به شدت نامناسب و مورد دارن... یه مدت باب شده بود گفتم بگم

ختم کلام اینکه به نظر من میشه مانتویی بود و با حجاب بود... میشه مانتویی بود و پاک بود... البته خوب شاید با 90% مانتوهایی که تو بازار هست نشه... ولی اینو هم باور کنید که چادری بودن نمیگم سخت نیست.. سخت هست یکم... تازه اولش... ولی واقعا هم شدنیه... هم وقار خاص خودشو داره... زن پوشیده زیباست... هر چقدر محجوب تر، زیبا تر... و صد البته زیبایی و خوشگلی رو باید از هم جدا کرد در این نگاه... زیبایی اصالت داره نه خوشگلی... زیبایی ارزشه نه خوشگلی... شک نکنید تمام دختران زیبا به جاش توی حریم خونشون و پیش همسرشون میتونن قشنگترین باشن... همه... ولی حیا و زیبایی که زن محجوب داره رو کمتر زنی که فقط دنبال قشنگیه بدست میآره... بحث زیاده و منم به شدت تشنه ی توشتن... بهتره بیشتر از این وقت شما بزرگواران رو نگیرم... البته اونایی که حوصله کردن بخونن:khaneh:
موفق باشید
بدرود

به نظر من مانتویی بودن در صورتی که حجابت کامل رعایت شده باشه اصلا مشکلی نداره.

البته یاداور بشم که هر مانتویی هم مانتو مناسب نیست، مثلا من خودم کلا برای خرید هر مانتویی 6 ماه

وقت صرف می کنم تا از هر نظر مناسب باشه.

متاسفانه امروزه برخی از مردم گویا مومن بودن رو به چادری بودن نسبت میدن... ولی وقتی دو کلمه با

بعضی از همین افرادی که چادری محجبه هستن صحبت می کنی، می بینی بویی از اسلام نبردن و اصلا

چیزی از اسلام رو قبول ندارن... و پوشش چادر براشون فقط یک عادت محسوب شده.

خلاصه مانتویی بودن و چادری بودن تفاوتی نداره ولی در صورتی که در هر دو مورد حجاب کامل رعایت شده

باشه، و صد البته ظاهر و باطن افراد یکی باشه.

mah.17;264425 نوشت:
درسته محيط هم تاثير داره مثلا تو پايين شهر تهران خانماي چادري نسبت به بالا شهر بيشتره . ولي اين جوري كه نميشه .[="red"]من بازم منتظرم[/] ...

منتظر نظر اهل بیت (ع) باشید.
نکنه خیال کردید دستورات اهل بیت (ع) تاریخ مصرف دارند؟

اصلا چرا مانتوی گشاد؟ چادر که قشنگ تره.چرا میخواید روزه ی شک دار بگیرید؟چادرو سر کنید و خودتونو خلاص کنید.هرچی هم که بپوشید به پای حجاب کامل نمیرسه و ناقص هستش و مسلما به اندازه همون نقصان به پای شما گناه نوشته میشه.

این که بعضی از چادری ها خلاف میکنند که دلیل نمیشه ما چادر سر نکنیم.
اگر هم کسی از یه خانوم چادر خلافی دید و اون رو [="red"]تعمیم به کل[/] کرد نشانه ی نقص عقل خودشه. اینا همش توجیه طبیعت گراها برای کنار زدن حجاب هستش.

منتظرید اینجا چی بشنوید؟اینکه مانتو اشکال نداره؟

بانو;264505 نوشت:
به نظر من مانتویی بودن در صورتی که حجابت کامل رعایت شده باشه اصلا مشکلی نداره.

البته یاداور بشم که هر مانتویی هم مانتو مناسب نیست، مثلا من خودم کلا برای خرید هر مانتویی 6 ماه

وقت صرف می کنم تا از هر نظر مناسب باشه.

متاسفانه امروزه برخی از مردم گویا مومن بودن رو به چادری بودن نسبت میدن... ولی وقتی دو کلمه با

بعضی از همین افرادی که چادری محجبه هستن صحبت می کنی، می بینی بویی از اسلام نبردن و اصلا

چیزی از اسلام رو قبول ندارن... و پوشش چادر براشون فقط یک عادت محسوب شده.

خلاصه مانتویی بودن و چادری بودن تفاوتی نداره ولی در صورتی که در هر دو مورد حجاب کامل رعایت شده

باشه، و صد البته ظاهر و باطن افراد یکی باشه.

بله کاملا درسته و خانوما به انگیزه های مختلف چادری میشن.یکی بخاطر پدرش یکی بخاطر نامزدش یکی بخاطر امتیاز گرفتن و نیت های مختلف دیگه.
ولی اینا بازم دلیل نمیشه که آدم چادر سر نکنه.نمازو رو هم مثل چادر هستش و مردم نماز رو به نیات های مختلف و گاها ناخالص می خونن ولی دلیل نمیشه که ما نماز نخونیم.
به هر میزان که از حجاب کامل دور میشید از رضایت اهل بیت(ع) و درنهایت از رحمت خداوند دور میشید و ریشه به تیشه ی خودتون میزنید و به سهم خودتون و به جامعه اسلامی آسیب میزنید.

چرا باید لباس تنگ باشه یا گشاد باشه.
بهتره معمولی باشه و شیک و زیبا طوری که دل یکی رو نزنه و رو بقیه تاثیر منفی نذاره البته با رعایت اینکه جلب توجه نکنه .
چه چادر چه مانتو هرچی باید زیباپوشیده بشه.
نه مثل ...

دوستان از همتون ممنون .من تعجب مي كنم چرا يه كارشناس تو اين بحث شركت نكرد.من دلم مي خواد اگه چادر پوشيدم با معرفت اين كار رو كنم از پوشيدن چادر لذت ببرم نه اينكه برام يه اجبار باشه. درمورد اينكه مانتويي بودن اشكال داره دوست دارم نظر كارشناساي محترم رو هم بدونم.

فرزند فاطمه;264494 نوشت:
سلام
من شخص مانتویی دیدم که از خیلی از چادری ها پوشیده تر بود... جدای اخلاق و رفتار دارم میگم پوشیده تر... دختری که هم ساق دست میکنه هم هد میزنه... مانتوش هم تا بالای زانو بود ولی شلوارش مناسب بود
از اون طرف چادری هایی رو دیدم که موهاشون بیرونه... بلیز یا مانتویی که زیر چادر پوشیدن انگار آتسین نداره کلا... و بعضا توی آرایش هم چیزی کم نذاشتن
حرفم اینه که حجاب باید پوشیده باشه... منم چادر رو به مانتو ترجیح میدم... (سو تفاهم نشه بنده آقا هستم)

چند تا نکته میگم خواهران گرامی خودشون دیگه دقت کنن
یکی اینکه هیچ وقت شلوار لی سنگشور نخرین... اونایی که دو رنگه... لامصب خدا بگم باعث بانی و طراحش رو چی کار کنه... نامرد بخاطر سفید بودن اون بخشا و کلا نوع تغییر رنگ از سفید تا آبی اصلی... انگار دور از جون لباسی در کار نیست... سربسته گفتم خودتون تیز باشین دیگه... میخوام بگم حتی اگه تنگ و چسبان هم نباشه بشدت بدن نماست
ساق فراموش نشه... هر کسی یه چیزی رو زیبایی میدونه دیگه... خدا هم مرد ها رو طوری خلق کرده که این چیزا براشون زیبا و چشم نوازه... بی تعارف بگم خوششون میآد و تبعات خودشو داره
دیگه اینکه هد هم از اوجب واجباته... بعضی ها خیلی قشنگ مقنعه یا روسری سر میکنن و نیازی نیست ولی اکثرا خداییش بدون هد جلوی موهاشون معلومه... نگین هم حالا همش یه ذره است و از خیلی ها بهتره و این حرفا... یا شما معتقد به حجاب هستید یا نیستین... نیستن که هیچی... اما اگه هستین و قبول دارین دستور دین این و واجب هم هست... دیگه یه تار مو یا کلش فرقی نمیکنه... مثل بحث تحریف قرآن میمونه... اگه کسی ثابت کنه یه آیه اش تحریف شده دیگه کل قرآن میره زیر سوال... ما معتقدیم کل قرآن دست نخورده است... حجاب هم همینه... کلش رو باید رعایت کرد
دیگه عرض کنم... آهان آرایش... همه میدونیم آرایش یعنی چی... اگه کسی با همون قیافه ای که صبح از رخت خواب بیدار شد اومد بیرون... این میشه بدون آرایش... مابقیش دیگه آرایشه... حالا کم یا زیاد... باور کنین مهم نیست یه عده خوششون بیاد یا بدشون بیاد... مهم اینه که شما مرتب باشی ولی آرایش نکنی... لباست اتو کرده باشه.. تمیز باشه.. اما نیازی نیست روی صورتت هم کار کنی چون عرف شده... بی خود عرف شده... خیلی چیزا قاطی عرفمون شده که توی دینمون نیست
آهان رنگ قرمز... نمیدونم بعضی ها چی فکر میکنن... بهتره اونچه قبلا دیدم رو دیگه به یاد نیارم... ولی خلاصه میخوام بگم از رنگ های تابلو مثل قرمز... نارنجی... زرد... سبز... استفاده نکنین... سبز داریم تا سبز این نیاز به گفتن نداره... هر کسی خودش میفهمه رنگی که تنشه داد میزنه یا نه
یه چیزی رو هم در مورد سایز بودن لباس بگم... سایز بودن به معنی چسبون نبودن نیست... به معنی تنگ نبودن نیست... گشاد بودن هم به معنی گم شدن تو لباس نیست... هیچ کس به دختر 14 ساله ای که لباس مادرشو بپوشه آفرین نمیگه... هیچ کسی هم اینو تایید نمیکنه... بدن باید توی لباس آزاد باشه... مانتو دستکش نیست که قشنگ فیت بشه... مثلا از دید من مانتویی که از آستین تا پایین کمر از عرضش کم بشه حتی اگه چسبون هم نباشه مناسب نیست... مخصوصا اونایی که دوباره تو بخش پایین تنه یهو عریض میشن... یا شلواری که دیگه خط اتوش معلوم نشه چون جای کافی نداره... اینو هم اضافه کنم که شلوارایی که ماهیچه های پشت ساق پا رو تابلو میکنن به شدت نامناسب و مورد دارن... یه مدت باب شده بود گفتم بگم

ختم کلام اینکه به نظر من میشه مانتویی بود و با حجاب بود... میشه مانتویی بود و پاک بود... البته خوب شاید با 90% مانتوهایی که تو بازار هست نشه... ولی اینو هم باور کنید که چادری بودن نمیگم سخت نیست.. سخت هست یکم... تازه اولش... ولی واقعا هم شدنیه... هم وقار خاص خودشو داره... زن پوشیده زیباست... هر چقدر محجوب تر، زیبا تر... و صد البته زیبایی و خوشگلی رو باید از هم جدا کرد در این نگاه... زیبایی اصالت داره نه خوشگلی... زیبایی ارزشه نه خوشگلی... شک نکنید تمام دختران زیبا به جاش توی حریم خونشون و پیش همسرشون میتونن قشنگترین باشن... همه... ولی حیا و زیبایی که زن محجوب داره رو کمتر زنی که فقط دنبال قشنگیه بدست میآره... بحث زیاده و منم به شدت تشنه ی توشتن... بهتره بیشتر از این وقت شما بزرگواران رو نگیرم... البته اونایی که حوصله کردن بخونن:khaneh:
موفق باشید
بدرود

سلام خیلی ممنون
من اصولا متن های طولانی رو حوصله ندارم بخونم ولی اینو تا آخر خوندم
خیلی قشنگ همه چیو بیان کردید

mah.17;264382 نوشت:
با تشكر از شما جناب مريد علي !ولي اين نوشته هاي شما چه ربطي به موضوع من داشت من خودم زياد اهل بيرون رفتن نيستم و منو به زور بيرون مي برن بحث من اينه كه اصلا اگه كسي مانتويي باشه و حجاب مو و ... داشته باشه مانتوش هم مناسب باشه اشكال داره ؟من منتظر پاسخ دوستان ديگر و همچنين كارشناساي محترم هستم.البته اينو بگم كه فكر مي كنم اينجا اكثرا چادري هستن چون اسم مانتو كه مياد احساس مي كنم بعضي انگار با آدم مفسد و گناهكار طرف هستن من آدماي مانتويي ديدم كه خيلي بهتر از بعضي از افراد چادري هستن .

با سلام و تشکر از دقت نظر شما به عرایض حقیر ...

بد نیست قبل از ادامه حرفهام به چندچیز اشاره کنم :

[="Green"]اول اینکه به قول دوستان حجاب برتر همان چادر است . بحث خوب و خوبتر میشه یه جورایی . [/]
[="Red"]دوم اینکه kocholo عزیز یه کمی دارن کم لطفی میکنن ، یعنی چی که تو شهرستان با چادر و بقیه جاها هرجور اونا هستن ( احتمالا بدون چادر ). این که میشه همرنگ جماعت باش که رسوا نشوی!! حرف اولتون شاید منطقی باشه ولی به هر حال یکی به نعل یکی به میخ که نمیشه. اجالتا اگر برین خارج ایران اونوقت چی ؟؟؟:Gig:[/]

سوم درباره این حرف که :

نقل قول:

[="Purple"]دوست عزیزمون به نکته ظریفی اشاره کردن. راستش شاید اصلا یه عده ای چادر نداشته باشن بهتر باشه ، چون با اینطور چادری بودن که دوست عزیزمون اشاره کردن هم شان چادر رو پایین میارن و هم بقیه چادری هارو زیر سوال میبرن. پس یادمون باشه تعریف از بانوی چادری ، شخصی است که شان چادر را حفظ کرده و حجابش درست است ( بدون آرایش یا آرایش کم و معمولی و مانتوی بلند و مقنعه و ترجیحا بدون مانتو یا رژ لب قرمز ! که بقیه تحریک نشن. :Cheshmak: )
درمورد شلوار لی و جین و ... هم که دلم پره حسابی . بانوان که هیچی ، پسرا رو هم خراب کرده حسابی . واقعا یه عده ای اصلا مراعات نمیکنن.
در آخر بنده هم از فرزند فاطمه عزیز تشکر میکنم که خیلی زیبا نکات رو گفتن . اجالتا من همشو خوندم و خوشحال شدم از فکر باز ایشون :hamdel::hamdel:[/]

و اما ادامه عرایض بنده حقیر ( بعد اینهمه حرف اضافه و خسته کننده !! :ok: )
[="Blue"]بیرون رفتن رو به عنوان مثال نوشتم که بتونم با الحاق بعضی حرفها یه نظر جامع در این بخش از کل موضوع مانتویی یا چادری بودن بدم . اما برای اینکه مستقیم به بحث بپردازیم :
شما می خواین با معرفت از چادر استفاده کنین و شاید خیلی خشک و بدتیپ به نظر نیاین و در نتیجه شک میکنین که با چادر میشه خوشتیپ و خوش لباس و در کنارش با وقار بود . من میگم بله میشه به شرط رعایت چند چیز :
1 - چادری بودنتون مثل یک سری زنا نباشه که چادر نداشتنشون بهتر از چادری بودنشونه . اینطوری شان خودتون و چادرتون میاد پایین و حتی خرد میشه ، چون چادر دقیقا یه وسیله برای زیبایی و شاید خودنمایی باشه .
2 - به قول فرزند فاطمه عزیز ، از جلوی موها و مچ هاتون غافل نشین ، حتی از زیر چانه و گلوتون !
3 - یادتون باشه چادر را دقیقا برای چه هدفی استفاده میکنین ( برای رضای خدا و جلوگیری از نفوذ شیطان در دلتان و زندگی تان و نیز برای حفاظت خودتان در برابر یک سری اشرار چشم ناپاک و هیز !
4 - مانتویی که زیرش استفاده میکنین ، شبیه به لباس تو خونتون نباشه ! یه دخترایی دیدم امروز که چادر حافظ بقیه بود برای ندیدن گند زیر چادر ! ( از همه بانوان بابت این تعبیرم عذرخواهم ولی حقیقتا چیز دیگه ای به ذهنم نرسید :Gol: )
5 - مقنعه و شلوارتون هم که از همه مهمتره ( از جزئیات و ریزه کاری ها نباید غافل شد ! ) اگر مقنعه روی سینه رو بپوشونه که از همه بهتره ، چون یه وقت که چادرتون کنار بره دیگه برجستگی های بدن دیده نمیشه .

یه چیز دیگه هم اضافه میکنم که شاید بد نباشه :

من خودم یه جوونم که فردا پس فردا میخوام زن بگیرم . به مامانم هیچوقت نگفتم زن چادری میخوام و بجاش همیشه میگم : مامان من اعتقاد و علاقه قلبیم اینه که زن زیبا و باوقار ، چادری است با مقنعه یا روسری بلند که با مدلی زیبا بسته شده و اصلا هم چیزی از زیرش معلوم نیست و یه مانتوی بلند و شیک شده با طرح های اصیل و زیبا به همراه شلوار پارچه ای و یه کفش پاشنه کوتاه ( نه بی پاشنه ) کلا کفش زنانه و نه اسپرت . پیشنهاد میکنم یه بار اینطوری تیپ بزنین و یکمم عطر بزنین و برین مهمونی خانوادگی ( نه زنونه ) شرط میبندم همه کیف میکنن و حسابی متعجب که شما چقدر با وقار و جالب شدین .
یادتون باشه که این درمورد دوستانتون هم صدق میکنه و ممکنه با این حرکت خیلی ها تحت تاثیر قرار بگیرن و شاید الگوشون بشید ، چون واقعا وقار و متانت و خوشتیپی رو باهم دارید .[/]

امید که حوصله کنین و همه حرفهامو بخونید ! :khaneh: :Cheshmak: :Computer::pirooz:

بازم سلام
با تشکر از دوستانی که تایید و حمایت کردن و همه دوستانی که جوصله شون برداشت حرفای طولانی بنده رو بخونن
وقتی جناب مرید علی فرمودند: راستش شاید اصلا یه عده ای چادر نداشته باشن بهتر باشه، دلم میخواست بلند داد بزنم صلوات... یه جورایی حرف دلم بود... من به لطف خدا از دیدن خانوم های بد حجاب با وضع زننده به شدت حالم بد میشه... دروغ و اقرار نیست که بگم برام عین دیدن یه صحنه ی مشمئز کننده است... من این جوری ام شاید بقیه نباشن... ولی چیزی که بیشتر از اون حالمو خراب میکنه و واقعا ناراحت میشم اینه که میبینم خانومی در عین چادری بودن موهاش بیرونه... خیلی خیلی ناراحت و بلکه عصبانی میشم... نمیگم دوست دارم برم چادرشو از سرش بکشم ولی جدا دلخور میشم... چون توهین این یکی خیلی بیشتر از اون اولیه... هر چیزی شائنی داره

چون دوستان از نکات استقبال کردن یکی دو تای دیگه که به ذهنم رسید رو هم عرض میکنم.. البته پرگویی های بنده رو ببخشید دوستان

خانوما مراقب اختلاف ارتفاع ها باشین... بالا پایین رفتن از پله ها مخصوصا... لبه ی جایی وایسادن که پایینش افراد در حال رفت و آمد هستن... وقتی شما یه مانتو میپوشین که مثلا تا روی زانو هست و دارین معمولی راه میرین همه چیز خوبه... ولی وقتی با همون مانتو دارین از پله ها میرین بالا انگار یک وجبش نیست... وقتی در ارتفاعی قرار میگیرید که به اندازه طول قد یا بیشتر از 2 متر در کنار شما لبه ای هست... مثلا پا گرد های خیلی از دانشکده ها و مراکز خرید و این چیزا... اون موقع شرمنده ام این جوری میگم ولی کلا شما فکر کن از دید اونی که پایین وایسادی بلیز شلواری... خوب زاویه دید این جوری میشه دیگه... همین طور در مورد میزان دید نسبت به زیر چانه و این حرفا

نکته دیگه اینکه هر جایی خم نشین... هر جوری خم نشین... مثلا خودکارتون افتاد از زانو و مچ پا خم شید نه کمر... رو زانو بشینین و اونچه افتاده بردارین نه اینکه از کمر دلا شین... موقع آب خوردن از آبسرد کن اگه لیوان ندارین سعی کنید از شیر های کناری و سمت دیوار استفاده کنید و پشت به دیوار خم شید

بازم لازم میدونم تاکید کنم که شلوار سنگشور نخرید... صفحه قبلی هم گفتم ولی باور کنید اون قدر مهم هست که دوباره بگم... پوشیدن شلوار سنگشور در اکثر مدلاش به منزله ی (خیلی خیلی معذرت میخوام) نپوشیدن شلواره... خیلی حرفه سنگینی دارم میزنم امیدوارم بهش فکر کنید

موقع مقنعه یا شال سرکردن به عقبش هم دقت کنید... یک سری مقنعه ها هست که مال دوران طفولیت طرفه... بچه بود هنوز شیر میخورد براش خریدن خانوم نگه داشته الان سر میکنه... موهاشو ظاهرا کوتاه کرده و تار مویی معلوم نیست ولی پشت مقنعه رو هواست... به لباس نمیرسه... اینم خیلی بده... بعضی ها هم که رسما موهاشونو میذارن بیرون از پشت... به هر حال دقت کنید... مفنعه بزرگ واقعا قشنگی و وقار خودشو داره

راستی یه چیزی... همیشه دنبال معرفت باشین ولی عمل رو در صورت نرسیدن به معرفت ترک نکنید... خیلی احکام هست که ما نه فلسفه اش رو میدونیم نه علتش رو... ولی در کل میدونیم و قبول داریم خوبه... اینجاست که بهتره به مرجعی که این احکام ازش بیان شده اعتماد کنیم... منبع و مرجع دین ما خداست... وقتی به این رسیدین که از صد تا دستور 99 تاش به نفع ماست و اون نفع رو پیدا کردین دیگه سر اون یکی دو تایی که هنوز همه جوانبش براش شما روشن نشده چونه نزنید
دنبال معرفت باشیم ولی عمل رو به تاخیر نندازیم

بازم ممنون از صبر و حوصله تون
موفق باشید
بدرود

حرفای جالب و قابل توجهی گفته شد، مخصوصا صحبت های جناب " فرزند فاطمه" که استفاده کردیم
در یکی از صحبت های دوستان به استفاده از عطر اشاره شده بود که این روباید بگم که استفاده از عطر به گونه ای که فرد نامحرمی اون رو استشمام کنه در روایات اسلامی نهی شده.

مساله ای که وجود داره این هست که خداوند حجاب اسلامی رو به چادر مختص نکرده، بنابراین به نظرم هرکسی می تونه در هر موقعیتی که قرار گرفت در حین اینکه حجاب رو رعایت میکنه، میتونه این حجاب رو با استفاده از چادر برطرف کنه یا با استفاده از مانتو.
مثلا در بعضی مواقع از چادر استفاده کنه و در برخی دیگر از مانتوی مناسب، چون اسلام گفته حجاب ولی ذکر نکرده چادر یا مانتو !!!حتی در برخی از موارد اسلام استفاده از کلاه گیس رو در خارج از کشور، به مقدار ضرورت برای زن جایز دونسته.

بنابراین به نظرم در اصل حجاب رو باید مد نظر داشت. هر چند که چادرحجاب برتر هست ولی اگر استفاده از چادر ممکن نبود، میشود این حجاب رو به صورت دیگری هم رعایت کرد.

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

قرآن مجید خطاب به پیامبرش فرمود: "به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که: خویشتن را با "جلباب" بپوشند که این کار برای این که به عفت شناخته میشوند و از تعرض محفوظ میمانند، برای آنان بهتر است".(1) بعضی از مفسّران جلباب را پوششی فراگیر معنا کرده‏اند که از بالای سر تا پایین پا را میپوشاند و چیزی در حدود اندازه چادر است.(2) البته دیدگاه دیگر جلباب را پوشش تا زانو(3) و دیدگاه سوم جلباب را مقنعه میداند.(4) بر اساس دیدگاه اوّل میتوان گفت: قرآن از چادر یا چیزی مانند آن که تمام بدن را بپوشاند، به عنوان حجاب برتر نام برده است. علاوه بر این: درباره پوشش حضرت فاطمه(ع) هنگام خروج از منزل و رفتن به مسجد برای دفاع از فدک، همین پوشش نقل شده است.
حضرت فاطمه(ع) مقنعه خویش را بر سر و جلباب بر تن کردند؛(5) یعنی پوششی که تمام تن را از سر تا قدم فرا میگرفته است.
علاوه بر این عقل نیز بر برتر بودن چادر حکم میکند، چون اندام بدن با چادر بهتر محفوظ میماند. شاید با استفاده از این موارد و احادیث دیگر، فقهای بزرگوار بر حجاب برتر بودن چادر تصریح نموده‏اند.
البته پوشش کامل با مانتو و روسری نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد، ولی حجاب برتر نیست، زیرا هر چند با مانتو و روسری پوشش صورت میگیرد، ولی باز حجم بدن مشخص است. با مقایسه با چادر، قطعاً چادر برتری دارد.

فرزند فاطمه;264494 نوشت:
من شخص مانتویی دیدم که از خیلی از چادری ها پوشیده تر بود... جدای اخلاق و رفتار دارم میگم پوشیده تر... دختری که هم ساق دست میکنه هم هد میزنه... مانتوش هم تا بالای زانو بود ولی شلوارش مناسب بود از اون طرف چادری هایی رو دیدم که موهاشون بیرونه... بلیز یا مانتویی که زیر چادر پوشیدن انگار آتسین نداره کلا... و بعضا توی آرایش هم چیزی کم نذاشتن حرفم اینه که حجاب باید پوشیده باشه... منم چادر رو به مانتو ترجیح میدم... (سو تفاهم نشه بنده آقا هستم)

بانو;264705 نوشت:
مساله ای که وجود داره این هست که خداوند حجاب اسلامی رو به چادر مختص نکرده، بنابراین به نظرم هرکسی می تونه در هر موقعیتی که قرار گرفت در حین اینکه حجاب رو رعایت میکنه، میتونه این حجاب رو با استفاده از چادر برطرف کنه یا با استفاده از مانتو.

بقول استادمون شما مو میبینی من پیچش مو....
شما کسایی رو میبینی که حرمت چادر رو زیر سوال بردند.اما من حرمت چادر رو در پوشش بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها میبینم.
حرمت چادر پایین نمیاد.اگر هزار نفر چادر رو بد بپوشند شما نمیتونی با این توجیح فرض رو بر این بگیری پس مانتو میتونه پوشش نسبتاً بهتری ایجاد کنه و مهم اینه که فرد حجاب داشته باشه.الان یه فردی که مانتو داره و حجاب داره بقول شما ساق و ...اگر همون فرد چادر داشته باشه حجابش رو بیشتر رعایت میکنه و حجابش برتر میشه نسب به حجاب قبلی.
بانو;264705 نوشت:
مثلا در بعضی مواقع از چادر استفاده کنه و در برخی دیگر از مانتوی مناسب، چون اسلام گفته حجاب ولی ذکر نکرده چادر یا مانتو !!!حتی در برخی از موارد اسلام استفاده از کلاه گیس رو در خارج از کشور، به مقدار ضرورت برای زن جایز دونسته.

کسی گفته که قران در مورد حجاب و چادر نگفته؟در زمان قدیم چادر بود یا مانتو؟؟؟
در بالا توضیح داده شده.
موفق باشید.[/]

اسلام خیلی خوبه .
خدا مهربونه.
ولی ما ها سوزنمون یه جا بد گیر کرده بانو جان.

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
مانتویی بودن شاید اشکالی نداشته باشه البته فقط از نظر برخی افراد.
اما خوب من میخوام یه مقایسه ای انجام بدیم.
گفتنش شاید بد نباشه اما بحرحال وقتی داستان شکافته تر بشه دید ها برای انتخاب باز تر میشه مخصوصاً خانم هایی که حجاب برتر رو بیشتر میپسندند.
هنگام خم شدن یا بالا رفتن از پله ها:
شما دو نفر رو در نظر بگیرید حالا بر فرض اینکه این افراد یکی چادر بر سر داره و یکی مانتو اشکالی که مانتو داره اینه که به دور پا پیچیده شده و هنگام جلو رفتن یکی از پاها حجم بدن رو نمایان میکنه حالا مانتو اگر خیلی گشاد باشه شاید مشخص نشه اما هنگامی که این خانم از پله هایی بالا میره مجبوره زانوشو تا حد بیشتری از راه رفتن عادی خودش بکشه و در اینجا حجم بدن مشخص میشه...هیچ خانمی قادر نیست بالا رفتن خودشو از پله ها در آینه ببینه!!!
حالا چادررو در نظر بگیرید....چادر پارچه ای هست که علاوه بر گشاد بودن از روی سر بر روی زمین کشیده میشه درست بر خلاف مانتو که از گردن تا زانو فقط دور فرد میپیچه....چادر بسیار انعطاف پذیر تر هست نسبت به مانتو و هنگام بالا رفتن از پله ها چون چادر به بدن چسبیده و مستقل از بدن نیست به هیچ وجه حجم بدن رو نمایان نمیکنه.
حالا فرض کنید این دو تا خانم مانتویی و چادر از دستشون وسیله بیوفته و بخوان از روی زمین بردارن.بنظرتون برای کدوم راحت تره؟هم از لحاظ لباس هم از لحاظ نگاه نامحرم.
این طبیعیه که خانم وقتی چادر سرش باشه مثل این میمونه که حصاری دور سرش باشه و وقتی میشینه اون حصار ازش محافظت میکنه و حجم بدن رو نمایش نمیده.اما مانتو اینطور نیست.وقتی بشینی یا خم بشی حجم بدن رو بیشتر نمایش میده چون مانتو بر خلاف چادر مستقل و چسبیده به بدن هست.
موفق باشید:Gol:
[/]

من مي خوام اگه چادر رو انتخاب كردم از پوشيدنش لذت ببرم و اجباري نباشه(البته كسي من اجبار نكرده وخودم مي دونم چادر حجاب برتره و دوستان چادري زيادي دارم) يعني الان پوشش مانتو مورد قبول حضرت مهدي( عج )نيست ؟ دلم بعد خدارضايت ايشونو مي خواد نمي خوام وقت ظهورشون شرمنده بشم.

mah.17;264770 نوشت:
من مي خوام اگه چادر رو انتخاب كردم از پوشيدنش لذت ببرم و اجباري نباشه(البته كسي من اجبار نكرده وخودم مي دونم چادر حجاب برتره و دوستان چادري زيادي دارم) يعني الان پوشش مانتو مورد قبول حضرت مهدي( عج )نيست ؟ دلم بعد خدارضايت ايشونو مي خواد نمي خوام وقت ظهورشون شرمنده بشم.

این سوالو بهتره از خودت بپرسی

ممنون از همتون!التماس دعا

هر کسی نظر خودشو داره اما اونطور که من میدونم اگر بدن ادم در مانتو نمایان بشه اشکال داره و بستگی به مانتو داره مانتو بلند داریم کوتاه هم داریم و مانتو تنگ داریم گشاد هم داریم البته اسلام بهترین حجاب رو چادر دونسته:Mohabbat:

سلام دوست عزیز، جناب اسد:
من مخالف چند تا از جمله هاتونم...اگه جواب منطقی درمقابل حرفای من دارید مشتاقم که بشنوم....

نباید آرایش کنه!... قبول

نباید تو خیابون جلف باشه و انگشت نما باشه!... قبول

باید خیلی ساده و سنگین با رنگهای تیره باشه!... ساده و سنگین قبول اما چرا با رنگهای تیره؟؟؟؟؟ مگه پیامبرمون نفرمودن کهجامه ی سفید بپوشید که نیکوترین و پاکیزه ترین رنگهاست؟؟؟ یا امام صادق(ع) که فرمودن: بهترین رنگ برای کفش رنگ زرد است.؟؟ دیگه زن و مرد سوا نکردن که...
چرا پسرا میتونن خوش تیپ باشد اما خانمها نمیتونن؟؟؟؟

چطور بعضی از شخصیت ها و حتی مداح های معروف(اگه فکرمیکنید لازمه تو پیام خصوصی اسمشونو بهتون میگم)، تو برنامه های سیما خوش تیپ ظاهر میشن!!! اما خانمها باید خیلی ساده باشن؟؟؟ اگه بنا به گناهه که اینطوری خانمهام ممکنه گناه کنن... داستان علی گندابی رو که شنیدید؟؟؟

باید حجاب مو و اندامش کاملا پوشیده باشه! ... قبول

کفش پاشنه بلند هرگز! اگه پاشنش صدا نداشته باشه چه اشکالی داره آخه؟؟ خیلی از کتونی هام لژ های خیلی بلند دارن... لژ چه مشکلی داره؟؟؟

شلوار تنگ هم نه!... قبول

رفتارش هم نباید سبک و لوده باشه و سروسنگین و محکم تو خیابون راه بره!... قبول اینم....

دوستان اگه جوابی دارید ممنون میشم بشنوم چون شدیدا دچار دوگانگی شدم....

setsoko;265273 نوشت:
سلام دوست عزیز، جناب اسد:
من مخالف چند تا از جمله هاتونم...اگه جواب منطقی درمقابل حرفای من دارید مشتاقم که بشنوم....

نباید آرایش کنه!... قبول

نباید تو خیابون جلف باشه و انگشت نما باشه!... قبول

باید خیلی ساده و سنگین با رنگهای تیره باشه!... ساده و سنگین قبول اما چرا با رنگهای تیره؟؟؟؟؟ مگه پیامبرمون نفرمودن کهجامه ی سفید بپوشید که نیکوترین و پاکیزه ترین رنگهاست؟؟؟ یا امام صادق(ع) که فرمودن: بهترین رنگ برای کفش رنگ زرد است.؟؟ دیگه زن و مرد سوا نکردن که...
چرا پسرا میتونن خوش تیپ باشد اما خانمها نمیتونن؟؟؟؟

چطور بعضی از شخصیت ها و حتی مداح های معروف(اگه فکرمیکنید لازمه تو پیام خصوصی اسمشونو بهتون میگم)، تو برنامه های سیما خوش تیپ ظاهر میشن!!! اما خانمها باید خیلی ساده باشن؟؟؟ اگه بنا به گناهه که اینطوری خانمهام ممکنه گناه کنن... داستان علی گندابی رو که شنیدید؟؟؟

باید حجاب مو و اندامش کاملا پوشیده باشه! ... قبول

کفش پاشنه بلند هرگز! اگه پاشنش صدا نداشته باشه چه اشکالی داره آخه؟؟ خیلی از کتونی هام لژ های خیلی بلند دارن... لژ چه مشکلی داره؟؟؟

شلوار تنگ هم نه!... قبول

رفتارش هم نباید سبک و لوده باشه و سروسنگین و محکم تو خیابون راه بره!... قبول اینم....

دوستان اگه جوابی دارید ممنون میشم بشنوم چون شدیدا دچار دوگانگی شدم....

[="Blue"]با سلام .
در باب تلویزیون و ظاهر شدن مردان و زنان در آن باید گفت که حقیقتا همه ما یک چیز را قبول داریم : خداوند متعال زیبایی را در زنان قرار داده است ، فلذا این درست نیست که بگوییم چون فلان مرد ( چه مداح چه مجری چه بازیگر و ... ) در تلویزیون خیلی خوشتیپ به نظر میرسید دیگر ما هم حق داریم حدود شرع مقدس را بگذاریم کنار و هر طور بخواهیم خوشتیپ کنیم ! ( البته سوء تفاهم نشود ، منظورم به شما نبود ؛ به طور کلی عرض کردم )
یک نکته ای هم بد نیست بگویم و آن این است که خیلی ها چه عوام و چه علما معترفند که این رسانه ما در شان یک جامعه اسلامی و متمدن و خودساخته نیست ( حتی رهبر انقلاب نیز چندی قبل به ضعف در بخش رسانه اشاره ای داشتند ) فلذا به نظر حقیر هنوز برای ملاک قرار دادن تلویزیون کمی زود است :ok:

اما در باب رفتار و برخورد و وقار نیز باید گفت که خیلی ها با داشتن بهترین حجاب ( که چادر باشد ) بسیار سبک تر و جلف تر از یک آدم بدحجاب یا مانتویی برخورد می کنند که من با بسیاری از این موارد برخورد کرده ام و یا حتی برعکس که حتما هر دو این حالات را دیده یا شنیده اید . فلذا بهتر است باب رفتار و وقار را از اصل حجاب و کیفیت آن جدا بدانیم . :Cheshmak:

اما در باب رنگ های تیره و روشن که کمی بیشتر روی آن تاکید دارید ، باید گفت که همه میدانیم رنگهای روشن بسیار جذاب تر است و آیا بهتر نیست که خودتان را از چشم ناپاک هرزه ها پوشانده و زمینه گناه برای دیگران را نیز فراهم نکنید . چرا همان لباس های شاد و رنگارنگ را در مهمانی های خودمانی ( در حضور فقط محارمتان ) و زنانه استفاده نکنید ؟ فکر نمی کنید اینطوری هم خودتان راضی هستید و هم خدا ؟

در مورد پاشنه کفش ! و مو و اندام نیز که خدا را شکر توجیه هستید و آگاه و در بخش آرایش که حقیقتا فرهیخته نشان دادید خودتان را ( خیلی از باحجاب ها و یا مدعیان حجاب هستند که به قول یکی از عزیزان چیزی در آرایش کم نمی گذارند. :Moteajeb!: :Ghamgin: )
اما برای رنگ خود کفش باید گفت که یکمی دارید وسواس به خرج می دهید ، مگر شما چقدر با کفشتان بیرون هستید ( منظورم مکانی است که نیاز به کفش دارد ) و تازه اگر هم چادری باشید که فکر نمی کنم خیلی کفشتان دیده بشود و اصلا مورد توجه باشد . پس لطفا کمی کوتاه بیایید :ok: :Cheshmak:

و اما در آخر میخواستم بگویم که اوضاع فعلی جامعه را نیز در نظر داشته باشید و کمی به حفظ و صیانت از خودتان هم بیاندیشید . به هر حال حفظ از گناه بر خوشتیپی و زیبایی ظاهر ارجح است و برای بانوان جوان نیز یه چیزی تو مایه های تکلیف به نظر میرسه . ( البته این نظر حقیر بود که با کمی تحلیل می توانید به منطقی بودن آن پی ببرید )

امیدوارم قدری حرفهای طولانی من بدردبخور باشد .

یا علی ... :Gol: [/]

mah.17;264262 نوشت:

سلام...
هر پوششی که شما بتونین مختصات حجاب که در اسلام تعریف شده رو داشته باشه و رعایت کنین؛مجاز به اختیار هست حتی مانتو...
مانتو پوشیدن که نشونه بی دینی نیست!! اما بد حجابی نشونه ی کم دینی یا بی دینی!! هست...

امام(ره) در مورد حجاب نظری منطقی و روان دارن؛

به اعتقاد ایشون لازم نیست ححاب زن حتما چادر باشه،بلکه میتونه هر لباسی که حجابش رو بوجود بیاره اختیار کنه...

دیدگاه امام درمورد حجاب رو مطالعه کنین:

http://www.irdc.ir/fa/content/9497/default.aspx

با تشكر !اگه زير چادر روسري يا مانتو با رنگ هاي روشن بپوشيم اشكال داره.ديگه نمي شه كه سر تا پا مشكي يا رنگ تيره پوشيد.

mah.17;265368 نوشت:
با تشكر !اگه زير چادر روسري يا مانتو با رنگ هاي روشن بپوشيم اشكال داره.ديگه نمي شه كه سر تا پا مشكي يا رنگ تيره پوشيد.

[="Blue"]با سلام .

خیر بدیهی است که اشکالی ندارد ، اما یادتون باشه از این روسری های سفید و نازک که زیرش معلومه یه وقت استفاده نکنید و یا مثلا مانتوی خود را خیلی در معرض دید قرار ندهید .
ضمنا فکر می کنم با استفاده از چادر عملا مانتو یا روسری خیلی در معرض دید نیست ، فلذا خیلی دراین باره وسواس به خرج ندهید لطفا !

فقط بدانید که اسلام نه با شادی و نه با رنگ روشن لباس ، هیچ مشکلی ندارد و هیچیک را منع نفرموده است. :Kaf::Kaf::Kaf: :Mohabbat::Mohabbat:

فقط به علت برخی صلاحدید ها که در پست قبل اشاره کردم ، بهتر است بسته به شرایط و نیازتان ، پوششی مناسب و با رنگ مناسب پیدا کرده و برگزینید . :ok::ok:

در پناه حق ...[/]

من اوایل فکر می کردم استفاده از مانتو مشکل شرعی ندارد !!! ولی در حال حاضر با وجود مانتوهای موجود در بازار گویا در بیشتر موارد مشکل شرعی وجود دارد.

حتی اگر مانتو چسبان هم نباشد، بخاطر اینکه از نظر شرعی نباید هنگام راه رفتن یا بالا رفتن از پله اندام زن مشخص شود، مشکل بوجود می آید و از میان مانتوهای موجود نمی توان مانتویی با ویژگی های اسلامی پیدا کرد، که حداقل هنگام بالا رفتن از پله اندام مشخص نشود مگر مانتوهای 10 سال پیش که پوشیدن اونها هم در حال حاضر با عرف جامعه برابری نمی کند.

اما از طرفی هم به نظرم اگر بشود مانع پله رو با استفاده آسانسور از بین برد، شاید بشود از مانتوهای موجود در بازار که چسبان نباشد استفاده کرد، ولی باید این رو مد نظر داشت که همه جا هم آسانسور نیست، بنابراین در حال حاضر حداقل برای زندگی در ایران با وجود همچین مانتوهایی نمی توان حجاب اسلامی را رعایت کرد و باید از چادر استفاده کرد.

این مسئله پله و آسانسور مسئله ای نیست که شما بخاطر اون چادر سر کنی،قبلا گفتم اگر مانتو باعث جلب توجه و خودنمایی نشه مشکلی نداره.
شما که دختر پاکی هستی و بچه شیعه هستی حکم دختر امام زمان رو داری.آیا جز چادر چیز دیگه ای برازنده دختر امام زمانه؟

سلام علیکم دوستان

بنده خودمچادری وخوشبختانه چادری بسیار مقیدی هم هستم واز 6 سالگی همالحملله اونو حفظش کردم ولی به نظر حقیر عده ای از چادری ها مانتویی بودند بهتر بود............!

واگر مانتو به سبک عده ای از عربها که بسیار محفوظ وساده وسنگینه باشه به ..نه به همه چادره که به بعضی شون ترجیح داره

۩۞۩ محمد ۩۞۩;265452 نوشت:
این مسئله پله و آسانسور مسئله ای نیست که شما بخاطر اون چادر سر کنی،قبلا گفتم اگر مانتو باعث جلب توجه و خودنمایی نشه مشکلی نداره.
شما که دختر پاکی هستی و بچه شیعه هستی حکم دختر امام زمان رو داری.آیا جز چادر چیز دیگه ای برازنده دختر امام زمانه؟

مسلما چادر بهترین پوشش هست ولی من از همین مورد هم تا چند وقت پیش متاسفانه مطلع نبودم و در حال تحقیق در رابط با همین موضوع بودم، از طرفی در حال حاضر میخواستم مطلب رو به گونه ای بیان کنم که با عنوان اصلی تاپیک مطابقت کند.

به گفته شما : مانتو باعث جلب توجه و خودنمایی نشه مشکلی نداره. ولی مانتوهای موجود نمیتونه این موضوع رو کاملا برطرف کنه، چون حجاب تنها در پوشش نیست بلکه حجاب در راه رفتن هم باید وجود داشته باشد، و بنابه استفتائاتی که از آیت الله خامنه ای شده : استفاده از پوششی که با نمایان کردن اندام زن حتی در برخی از مواقع موجب جلب توجه نامحرم و تحریک زایی گردد ، جایز نیست .

بنابراین در حال حاضر در میان مانتوهای موجود در بازار، یک زن با هر بار استفاده از پله که در برخی از مواقع هست موجب جلب توجه و خودنمایی می شود، چون اون آزادی که در چادر هست در مانتو نیست و با هر قدم اندام زن نمایان می شود.

سلام مرید علی عزیز

ممنونم که جوابمو دادید، اما... راجع به بعضی چیزا هنوز قانع نشدم...

گفتین خداوند متعال زیبایی را در زنان قرار داده است...
اینو 100% باهاش موافقم... 100 البته که خانمها از آقایون خیلی خیلی زیاد خوشگل ترن...:ok::khaneh:

یک نکته ای هم بد نیست بگویم و آن این است که خیلی ها چه عوام و چه علما معترفند که این رسانه ما در شان یک جامعه اسلامی و متمدن و خودساخته نیست ( حتی رهبر انقلاب نیز چندی قبل به ضعف در بخش رسانه اشاره ای داشتند ) فلذا به نظر حقیر هنوز برای ملاک قرار دادن تلویزیون کمی زود است :ok:...
با شما موافقم، رسانه ما اونطور که باید نیست... اما من منظورم شخصیت خاصیه که برای من الگو بوده و به هیچ وجه تصور نمیکردم تا این حد شیک باشن و جذابت ایجاد کنن... ( علی گندابی رو گوش دادین دیگه؟؟؟)

اما در باب رنگ های تیره و روشن که کمی بیشتر روی آن تاکید دارید...
100% ، چون من تحمل رنگای تیره رو ندارم و از رنگ مشکی بدم میاد و خاطرات بد عزای عزیزانم رو برام یادآوری میکنه...

باید گفت که همه میدانیم رنگهای روشن بسیار جذاب تر است و آیا بهتر نیست که خودتان را از چشم ناپاک هرزه ها پوشانده و زمینه گناه برای دیگران را نیز فراهم نکنید . چرا همان لباس های شاد و رنگارنگ را در مهمانی های خودمانی ( در حضور فقط محارمتان ) و زنانه استفاده نکنید ؟ فکر نمی کنید اینطوری هم خودتان راضی هستید و هم خدا ؟
اون احادیثی که گفتم صرفا راجع به رنگهاست و تفکیک نکرده... (چون من خیلی رو رنگا حساسم میگم...)
واقعا خدا بخاطر رنگ روشن مانتوم ازم ناراضی میشه؟؟؟ من که باورم نمیشه!!!!!:tajob::tajob::tajob:

اما برای رنگ خود کفش باید گفت که یکمی دارید وسواس به خرج می دهید ، مگر شما چقدر با کفشتان بیرون هستید ( منظورم مکانی است که نیاز به کفش دارد ) و تازه اگر هم چادری باشید که فکر نمی کنم خیلی کفشتان دیده بشود و اصلا مورد توجه باشد . پس لطفا کمی کوتاه بیایید :ok: :Cheshmak:

متاسفانه من چادری نیستم!!! (اما حجابمو رعایت میکنم، موهام کاملا پوشیدس،اصلا آرایش نمیکنم و....)
وسواس به خرج نمیدم... حالا منظورم این نبود واقعا کفش زرد... خواستم بگم الگوهای ما تاکیدشون به رنگهای روشن بود... مخصوصا سفید که شما میگین فقط جلو محارمم ازش استفاده کنم، اما اونا تفکیک نکردن برادر من..!!:Moteajeb!::Moteajeb!:

و اما در آخر میخواستم بگویم که اوضاع فعلی جامعه را نیز در نظر داشته باشید و کمی به حفظ و صیانت از خودتان هم بیاندیشید . به هر حال حفظ از گناه بر خوشتیپی و زیبایی ظاهر ارجح است و برای بانوان جوان نیز یه چیزی تو مایه های تکلیف به نظر میرسه.

اما بنظر من حتی آدمهای خیلی محجبه هم باید اونقدر به تیپ و ظاهرشون اهمیت بدن تا کوچیکترها و بدحجاب ها(که بعضی ها واقعا از رو بی اطلاعیه) ترغیب بشن به سمت پوشش صحیح و حجاب... نه اینکه اونقدر ساده و بعضا شلخته باشن که فکر کنن حجاب آدمو امل و بد تیپ میکنه... چون اکثر محجبه هایی که معمولا می بینیم به ظاهرشون اصلااااا اهمیت نمیدن و هر رنگ و جنسی رو بدون توجه به همخوانیشون میپوشن... و این خیلی بده...

بهرحال خیلییییییییی مرسی از کمکتون...

:Bye::Bye:

[="DimGray"]با سلام .[/]

نقل قول:
البته که خانمها از آقایون خیلی خیلی زیاد خوشگل ترن

[="blue"]در باب زیبایی بانوان نسبت به آقایان تنها از این نظر گفتم که بدانید باید حواستان به خودتان باشد !! [/] :ok::ok::khandeh!:

نقل قول:
چون من تحمل رنگای تیره رو ندارم و از رنگ مشکی بدم میاد و خاطرات بد عزای عزیزانم رو برام یادآوری میکنه

[="Blue"]اما در باب رنگ مشکی ، جالب است بدانید به شخصه با اینکه پسر هستم ، همیشه پارچه با زمینه فقط مشکی برای کت و شلوار استفاده میکنم و ترجیحا از پیراهن با زمینه مشکی نیز هم ! :Moteajeb!: :Kaf: البته شاید مشکی ساده و بدون طرح تداعی گر همان چیزی که شما گفتید باشد ، اما به هر حال یادتان باشد که :[/] [="Black"] مشکی رنگه عشقه !! [/]:ok: :Gol::Gol:

نقل قول:
واقعا خدا بخاطر رنگ روشن مانتوم ازم ناراضی میشه؟؟؟ من که باورم نمیشه!!!!!

[="Red"]خودتان چه فکر میکنید ؟؟ جدا فکر نمی کنید اگر همه جا رنگ روشن استفاده نکنید بهتر باشد ؟
آیا قهوه ای یا سرمه ای و یا آبی و سبز مایل به تیره ( نه خیلی روشن و نه خیلی تیره ) جزو رنگها نیستند ؟
[/]

[="DarkRed"]لطفا کمی بیشتر درباره دغدغه تان درباره استفاده از رنگ روشن برای مانتو توضیح دهید ؟ آیا می خواهید آنرا در مهمانی استفاده کنید ؟ یا در دانشگاه ؟ یا به طور کلی در هرجایی که حضور یابید ؟ برای کدامیک بیشتر حساسیت به خرج میدهید ؟؟ [/]

نقل قول:
وسواس به خرج نمیدم... حالا منظورم این نبود واقعا کفش زرد... خواستم بگم الگوهای ما تاکیدشون به رنگهای روشن بود... مخصوصا سفید که شما میگین فقط جلو محارمم ازش استفاده کنم، اما اونا تفکیک نکردن برادر من..!!

[="RoyalBlue"]اولا به نظر حقیر ، احادیث بیشتر نشان دهنده راه زندگانی هستند و نه صرفا برای تاکید بر چیزی و البته نشان دهنده توجه دین و معصومین بزرگوار به نیازهای انسانهایی چون ما که شاید بیش از حد درگیر دنیا و انواع مسائل آن شده ایم ! [/]:ok: :ok: :Sham:
[="DarkGreen"]در بحث تفکیک هم حرف شما متین[/] [="Blue"]، اما باور بفرمایید که گاهی لازم است کوتاه بیایید ! چه اجباری برای رنگارنگ بودن در هر جایی مخصوصا در دید نامحرم وجود دارد ؟
اصلا تا حالا فکر کرده اید که چرا رنگ چادر های مورد استفاده زنان در جامعه مشکی است ؟؟:Gig:
بخاطر اینکه رنگ مشکی ، رنگی است که دافعه ایجاد میکند و این دقیقا هدفی است که شرع مقدس از معرفی چادر به رنگ مشکی داشته است ، دفع نگاه نامحرم از زنان و حفظ عفت ایشان.[/]

نقل قول:
اما بنظر من حتی آدمهای خیلی محجبه هم باید اونقدر به تیپ و ظاهرشون اهمیت بدن تا ...

[="Teal"]حرف بنده هم دقیقا همین است ، اما مهمتر از آن رعایت حدود آن است ، یعنی داشتن حجاب در عین آراستگی و خوشتیپی ، بطوریکه شان حجاب و عفت شما از بین نرود و ضمنا شلخته هم به نظر نیایید !! شاید مانند آن باشد که یک مرد خیلی به ظاهرش برسد ، بدون اینکه بخواهد برود دختربازی :Nishkhand: !!! خوشتیپ است و در عین حال موقر و متین .[/]

[="Purple"]در پایان پیشنهاد میکنم خودتان شروع کنید به طراحی و تجسم اینطور تیپی در ذهنتان و کم کم با تفکر و تامل بیشتر یک تیپ برای خودتان طراحی کنید ! چون برای این قسمت هیچ چیز بهتر از تصویرسازی و داشتن یک شماتیک از مقصودتان در این باره نیست . حقیر نیز خیلی دوست داشتم که میتوانستم دو مورد عکس برایتان بگذارم که دقیقا همین موارد طولانی و خسته کننده را که عرض کردم ، براحتی در خود نشان بدهد .[/]

[="SeaGreen"]امید که به یاری زهرای مرضیه (سلام الله علیها ) به مقصودتان در این باره دست یابید .[/]

[="DarkGreen"]یا علی ...[/]

mah.17;264262 نوشت:
سلام به شما
1. به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه. مانتو تا زانو اشكال داره؟
2.ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟
3.ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه ؟
4.اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟
بچه ها لطف كنيد هر كدومتون لااقل به يكي از اين سوالا جواب بدين(نام مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازي)

بسم الله
سلام برشما
بنده كامل پستها رو دنبال نكردم. فقط به اين سوالات پاسخ ميدهم:
1.حجاب در رساله ها حد خاصي دارد:حجاب واجب پوشش بدن به جز وجه وكفين به طوري كه لباس تنگ وجالب نظر نباشد كه اينها توسط خودتان قابل تشخيص است.نوع مانتو به فعاليت روزانه تان واستيل بدنتون مربوط ميشود ومحيط رفت وامد.پس ما نميتونيم بگيم خوبه يا نه اما قطعآ يك مانتويي(به انضمام مقتضيات مثل ساق دست و..) ميتواند حدودگفته شده را رعايت كند.
2.بله ميشود يك فرد درحد عمل به واجبات وترك محرمات مقيد باشد ومانتويي با شرايط بالا هم باشد.
3.يك فرد مانتويي با شرايط پوششي ذكر شده از ديد جامعه شايد مقيد ان چناني به حساب نمي آيد(چون اصولآ چادري ها را به عنوان افراد مقيد اعتقادي يا ازانطرف افراطي ميشناسند)درواقع افراد جامعه نسبت به مانتويي محجبه ديد متعادل دارند(البته اين ديد را تاييد نميكنم اما به نظم اينگونه است)
4.پوشش در اسلام محدوده دارد وما شما را نميبنيم كه چيزي بگوييم اما از مادرتون يا افراد مقيد بپرسيد ضمن اينكه احتياط هيچگاه مردود نبوده است.

:Gol:اما فرموده اند هرچه براي خود ميپسندي بر ديگران بپسند بنده براي خود چادر را پسنديدم وشما راوهمه خانومهاي عفيف را هم به ان توصيه ميكنم وان شاء الله لذتش را خواهيد چشيد .ياحق

جالب است بدانید به شخصه با اینکه پسر هستم ، همیشه پارچه با زمینه فقط مشکی برای کت و شلوار استفاده میکنم و ترجیحا از پیراهن با زمینه مشکی نیز هم !

کت و شلوار مشکی با پیراهن مشکی خیلی آدمو خوش تیپ میکنه دادا... ( علی گندابی هم خوش تیپ بود که زن شوهر دار ماتش شده بود...) حالا اگه این انتخاب رنگ بدتیپتون میکرد بازم ازش استفاده میکردید؟؟؟

خودتان چه فکر میکنید ؟؟ جدا فکر نمی کنید اگر همه جا رنگ روشن استفاده نکنید بهتر باشد ؟
آیا قهوه ای یا سرمه ای و یا آبی و سبز مایل به تیره ( نه خیلی روشن و نه خیلی تیره ) جزو رنگها نیستند ؟

چرا هستن... منم از این رنگها استفاده میکنم... از اونجایی که خیلی به تناسب لباس و مکانش اهمیت میدم به همون اندازه به تناسب رنگ و مکانش هم اهمیت میدم... دیگه تو دانشگاه صورتی نمیپوشم که... اما از اونجایی که طراحی لباس مال خودمه و میدم بدوزنش (بخاطر حساسیت روی قد و مدل مانتوهای موجود در بازار...)همیشه تو مهمونی،بازار یا... متفاوت با همه هستم و به همون اندازه که خوشم میاد از لباسم و راضیم گاهی احساس نارضایتی و بعضا گناه میکنم که نکنه جلب توجه میکنم....

mah.17;265368 نوشت:

با تشكر !اگه زير چادر روسري يا مانتو با رنگ هاي روشن بپوشيم اشكال داره؟
ديگه نمي شه كه سر تا پا مشكي يا رنگ تيره پوشيد.

1.استفاده از هررنگي مجازه فقط ديگه خيلي تابلونباشه
2.چرا ميشه انقدر فاز ميده .باور كن شما دلت باهاش نيست بنده با مشكي صفا ميكنم:ok:اينكه روحيه ادم بد ميشه و...هم اصلآ صادق نيست. شما اگر دغدغه تون سر رنگي بودنه چادر سرت كن باهررنگي عشقت ميكشه والبته نه زياد تابلو خيلي هم خوبه اصلا مشكلي نداره :Cheshmak:حالا كم كم خودت اسيرش ميشي:ok:

[="Teal"]

setsoko;265273 نوشت:
سلام دوست عزیز، جناب اسد: من مخالف چند تا از جمله هاتونم...اگه جواب منطقی درمقابل حرفای من دارید مشتاقم که بشنوم....

سلام سه ت سوکو :Gig: (درست گفتم؟ ) جان! همچیم گفتی مخالفم گفتم چه خبره... شما که با همش موافق بودی مرد حسابی...
من 6تا جمله نوشتم شما هم 6تا قبول نوشتید و فقط با یک نصفه و نمش مخالف بودید!

setsoko;265273 نوشت:
مگه پیامبرمون نفرمودن کهجامه ی سفید بپوشید که نیکوترین و پاکیزه ترین رنگهاست؟؟؟ یا امام صادق(ع) که فرمودن: بهترین رنگ برای کفش رنگ زرد است.؟؟ دیگه زن و مرد سوا نکردن که... چرا پسرا میتونن خوش تیپ باشد اما خانمها نمیتونن؟؟؟؟ چطور بعضی از شخصیت ها و حتی مداح های معروف(اگه فکرمیکنید لازمه تو پیام خصوصی اسمشونو بهتون میگم)، تو برنامه های سیما خوش تیپ ظاهر میشن!!! اما خانمها باید خیلی ساده باشن؟؟؟ اگه بنا به گناهه که اینطوری خانمهام ممکنه گناه کنن... داستان علی گندابی رو که شنیدید؟؟؟

مرد حسابی من من اینو در جواب خانمی گفتم که درباره ی مانتویی بودن بحث میکرد! من گفتم دختر نباید تو خیابون با مانتوهای رنگهای روشن باشه! مثل سفید و قرمز و سبز و صورتی و...چون علاوه بر اینکه جلب توجه میکنه باعث دیده شدن لباس زیری هم میشه!

اما شما که چادری هستید و زیر چادر هررنگی دوست دارید بپوشید! (به شرطی چادر رو درست استفاده کنید)
نگید که قراره دائما مانتوتونو از زیر چادر به نمایش بگذارید که نمیپذیرم!
بنابراین بحث من در مورد مانتو بود!
با بقیه حرفام هم که موافق بودید:Kaf:[/]

سلام برادر اسد

ستسوکو درسته نه سه ت سوکو

مرد حسابی من من اینو در جواب خانمی گفتم که درباره ی مانتویی بودن بحث میکرد! من گفتم دختر نباید تو خیابون با مانتوهای رنگهای روشن باشه! مثل سفید و قرمز و سبز و صورتی و...چون علاوه بر اینکه جلب توجه میکنه باعث دیده شدن لباس زیری هم میشه!
اما شما که چادری هستید و زیر چادر هررنگی دوست دارید بپوشید! (به شرطی چادر رو درست استفاده کنید)
نگید که قراره دائما مانتوتونو از زیر چادر به نمایش بگذارید که نمیپذیرم!

متاسفانه من چادری نیستم، اگر از رو آواتارم اینطور فکر کردید اون عکس ماله اردوی راهیان نوره...
اگر زحمتی نیس پست های قبلی رو بخونید(صفحه های قبل)

[="Teal"]

setsoko;265522 نوشت:
اما بنظر من حتی آدمهای خیلی محجبه هم باید اونقدر به تیپ و ظاهرشون اهمیت بدن تا کوچیکترها و بدحجاب ها(که بعضی ها واقعا از رو بی اطلاعیه) ترغیب بشن به سمت پوشش صحیح و حجاب... نه اینکه اونقدر ساده و بعضا شلخته باشن که فکر کنن حجاب آدمو امل و بد تیپ میکنه... چون اکثر محجبه هایی که معمولا می بینیم به ظاهرشون اصلااااا اهمیت نمیدن و هر رنگ و جنسی رو بدون توجه به همخوانیشون میپوشن... و این خیلی بده...

وقتی چادر مشکی است و فقط قرار است گردی صورت و مچ دست ها دیده شود دیگه این حرفها چیه آبجی؟
فقط کافیه صورتش کثیف نباشه ! همین! رنگ منگ و جنس منس و اینا که زیر چادر دیگه مطرح نیست!
البته من دارم در مورد تو خیابون حرف میزنم نه تو مجالس زنانه!

setsoko;265522 نوشت:
متاسفانه من چادری نیستم!!! (اما حجابمو رعایت میکنم، موهام کاملا پوشیدس،اصلا آرایش نمیکنم و....) وسواس به خرج نمیدم... حالا منظورم این نبود واقعا کفش زرد... خواستم بگم الگوهای ما تاکیدشون به رنگهای روشن بود... مخصوصا سفید که شما میگین فقط جلو محارمم ازش استفاده کنم، اما اونا تفکیک نکردن برادر من

کاشکی همین قدر که درباره رنگا تو روایات جست و جو کردید درباره چادر هم جست وجو میکردید

setsoko;265522 نوشت:
اینو 100% باهاش موافقم... 100 البته که خانمها از آقایون خیلی خیلی زیاد خوشگل ترن...

عجب!
این مقایسه اصلا درست نیست! باید زن رو با زن مقایسه کنید مرد رو با مرد! بعد میفهمید مردا هم خوشگل دارن![/]

setsoko;265560 نوشت:
متاسفانه من چادری نیستم،

خوشبختانه از متاسفانه استفاده کردید! پس این یعنی میدونید که چادری نبودن باعث تاسف!
حالا سوال اینجاست چرا کاری رو که میدونید بهتره انجامش نمیدید!

بعدم این پاسخ من برای غیر چادری ها هم صدق میکرد!
من نوشتم:

دختر نباید تو خیابون با مانتوهای رنگهای روشن باشه! مثل سفید و قرمز و سبز و صورتی و...چون علاوه بر اینکه جلب توجه میکنه باعث دیده شدن لباس زیری هم میشه!

با این نظرم موافقید یا مخالف؟

setsoko;265560 نوشت:
متاسفانه من چادری نیستم، اگر از رو آواتارم اینطور فکر کردید اون عکس ماله اردوی راهیان نوره...

خب همیشه اینجوری باشید ! چه مشکلی هست دقیقا؟

وقتی چادر مشکی است و فقط قرار است گردی صورت و مچ دست ها دیده شود دیگه این حرفها چیه آبجی؟

من گفتم که با رنگ مشکی مشکل دارم...!!!

فقط کافیه صورتش کثیف نباشه ! همین! رنگ منگ و جنس منس و اینا که زیر چادر دیگه مطرح نیست!
گفتم که باید حجاب وخوشتیپ بودن محجبه ها تبلیغ شه تا بعضی ها که تصور مکنن محجبه ها املن...

البته من دارم در مورد تو خیابون حرف میزنم نه تو مجالس زنانه!
تو مجلس زنونه که اصلا حرف چادر نیس که شما حرفشو بزنید!!!

کاشکی همین قدر که درباره رنگا تو روایات جست و جو کردید درباره چادر هم جست وجو میکردید...
درمورد چادر هم جست و جو کردم، اما عقیدم اینه که با مانتو هم میشه خوب بود و حجاب داشت...

عجب!
این مقایسه اصلا درست نیست! باید زن رو با زن مقایسه کنید مرد رو با مرد! بعد میفهمید مردا هم خوشگل دارن!
آقایون هرچقدر هم خوب باشه قیافشون به پای خانمها نمیرسن:khandeh!::khandeh!: صفت خوشگل هم ماله خانمهاست به آقایونی که قیافه بدی ندارن میگن خوش قیافه دادا...:ok::ok:

دختر نباید تو خیابون با مانتوهای رنگهای روشن باشه! مثل سفید و قرمز و سبز و صورتی و...چون علاوه بر اینکه جلب توجه میکنه باعث دیده شدن لباس زیری هم میشه!

با این نظرم موافقید یا مخالف؟

مخالفم، مگه قراره مانتوی حریر تنم کنم؟؟؟ پس حدیث پیامبر چی شد؟؟؟ چطور بقیه حرفاشون لازم الاجراست این یکی نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خب همیشه اینجوری باشید ! چه مشکلی هست دقیقا؟
اینو اگه بخواید تو پیام خصوصی بهتون میگم......

[="Teal"]

setsoko;265609 نوشت:
اینو اگه بخواید تو پیام خصوصی بهتون میگم......

بگید

setsoko;265609 نوشت:
مخالفم، مگه قراره مانتوی حریر تنم کنم؟؟؟ پس حدیث پیامبر چی شد؟؟؟ چطور بقیه حرفاشون لازم الاجراست این یکی نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شاید اون موقع با اون رنگا جلب توجه ایجاد نمیشد! بحث بر سر جلب توجه است نه رنگ!
اگر با قرمز تو جامعه ی ما جلب توجه ایجاد نشود من حرفی ندارم میتونید قرمز یا هررنگی بپوشید!
(بحث بر سر رنگ نیست)

setsoko;265597 نوشت:
آقایون هرچقدر هم خوب باشه قیافشون به پای خانمها نمیرسن صفت خوشگل هم ماله خانمهاست به آقایونی که قیافه بدی ندارن میگن خوش قیافه دادا...

عجب! ما که در قشنگیه خانما بحثی نداریم فقط میگیم مقایستون اشتبا بود

setsoko;265597 نوشت:
درمورد چادر هم جست و جو کردم، اما عقیدم اینه که با مانتو هم میشه خوب بود و حجاب داشت...

بله !! به شرطی مد و حرف مردم رو کنار بگذارید

setsoko;265597 نوشت:
تو مجلس زنونه که اصلا حرف چادر نیس که شما حرفشو بزنید!!!

موضوع تاپیک در مورد مانتویی بودن در جامعه است نه در مجالس زنانه! لذا در این باره نظر بدیم بهتره![/]

[="Indigo"]اجالتا نمیدانم چرا فراموش میکنم بگویم این داستان را اینجا هم بنویسید ، چراکه من آنرا نشنیده ام ! [/]:Moteajeb!: :Gig:

اما در باب سوالی که که پرسیدید

نقل قول:
حالا اگه این انتخاب رنگ بدتیپتون میکرد بازم ازش استفاده میکردید؟؟؟

[="Blue"]نمی دانم به نظر شما به چه بدتیپی می گویند ، ولی خب من بدتیپی را بیشتر در شلختگی ظاهر و ... می دانم و نه صرفا در رنگ لباس .[/]

نقل قول:
چرا هستن... منم از این رنگها استفاده میکنم... از اونجایی که خیلی به تناسب لباس و مکانش اهمیت میدم به همون اندازه به تناسب رنگ و مکانش هم اهمیت میدم... دیگه تو دانشگاه صورتی نمیپوشم که... اما از اونجایی که طراحی لباس مال خودمه و میدم بدوزنش (بخاطر حساسیت روی قد و مدل مانتوهای موجود در بازار...)همیشه تو مهمونی،بازار یا... متفاوت با همه هستم

تا اینجا را کاملا منطقی و شرعی و صحیح آمده اید ، اما اینکه گفتم خودتان چه فکر میکنید دقیقا برای همین بود که :
نقل قول:
گاهی احساس نارضایتی و بعضا گناه میکنم که نکنه جلب توجه میکنم.

[="Sienna"]پس باز هم این خودتان هستید که می توانید همه چیز را درست انجام دهید و درست انتخاب کنید ( مانند انتخاب دوختن لباس مطابق با حساسیتها و اعتقاد خودتان به طرح و نوعی که می پسندید و اینکه به مانتوهای موجود در بازار اعتماد نمی کنید )[/]

اما در آخر هم شما را به پستی که غم قائم بزرگوار ارائه دادند ، ارجاع می دهم و توصیه میکنم که به مغز آن با تامل و درنگ پی ببرید ؛ چرا که صریح و خیلی خوب به همه چیز اشاره نموده اند.
مخصوصا در این قسمت :

نقل قول:
ضمن اينكه احتياط هيچگاه مردود نبوده است.

[="DarkRed"]این احساسی که شما گفتید گاهی نسبت به پوشش خودتان دارید ، دقیقا به همین برمی گردد که فطرت شما ( و شاید نفس لوامه تان ) می خواهد به شما یادآور احتیاط برای حفظ عفتتان شود . پس دوباره میگم که که همه چیز به خودتان بستگی دارد !! :ok: :ok: :ok: :ok:

در پناه حق ...[/]

مانتو حجاب خوبی نیست . چون اندام بدن زن که زیر آن شکل دار میشه . پس فرقی با بی حجابی نداره .

چادر عالیه . چون بدن نما نیست و شکلی بوسیله اندام زن بخود نمیگیره .

سگ بازی هم شده بهانه برای پوشیدن مانتو دختر خانوما , غافل از اینکه سگ چون نجس است , بغل کردن و سگ بازی دور از شان مسلمان است .

از تلوزیون صدا و سیما ایران بسیار شاکی ام . چون همش زن نا مسیحی بی حجاب نشون میده تا جذب شن مردم . در حالی که زن بی حجاب نشان دادن خیلی معمولیه ////فکر اینو نمیکنه بچه اون زن یک میلیون آرایش کرده بی حجاب تو تلوزیون میبینه و از زیبا دوستی از زن مجازی نامشروع نا مسیحی ,شراب خوار سیگاری و معتاد زیادند...قلیان فروشگاه داره و دختران بدحجاب ایران زیادند

mah.17;264262 نوشت:

خودتون قضاوت كنين ديگه . آخه كدوم مانتوي تا زانو رو ديديد كه تنگ نباشه يا براي يه دختر مومن مناسب باشه!!!؟؟؟؟
مانتوي بلند و گشاد به صورتي كه اعضاي بدن اصلا ديده نشن يا به عبارتي جلب توجه نكنن بدنيست ولي چادر (نه از اون نازكهاش كه هيچ فرقي با نبودنشنيست ) براي يه جوون مومن عاليه.
موفق و عاقبت بخير باشد انشاالله .......

موضوع قفل شده است