صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مانتويي بودن اشكال داره؟؟؟

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

مانتويي بودن اشكال داره؟؟؟

سلام به شما دوستان عزيز و شاهكارهاي خلقت! به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه. يه آدم مانتويي بايد چه جوري باشه ؟پوشيدن مانتو تا زانو اشكال داره؟ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه ؟اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟بچه ها لطف كنيد هر كدومتون لااقل به يكي از اين سوالا جواب بدين كارشناساي گرامي هم فكر مي كنم نبايد از اين موضوع بي تفاوت رد شن شما هم راهنمايي كنيد.در پناه خدا و زير چتر ايمان باشيد!باسپاس! (نام مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازي)

کارشناس بحث : حامی

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۱۰:۵۸

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    231

نقل قول نوشته اصلی توسط mah.17 نمایش پست ها
    سلام به شما دوستان عزيز و شاهكارهاي خلقت! به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه. يه آدم مانتويي بايد چه جوري باشه ؟پوشيدن مانتو تا زانو اشكال داره؟ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه ؟اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟بچه ها لطف كنيد هر كدومتون لااقل به يكي از اين سوالا جواب بدين كارشناساي گرامي هم فكر مي كنم نبايد از اين موضوع بي تفاوت رد شن شما هم راهنمايي كنيد.در پناه خدا و زير چتر ايمان باشيد!باسپاس! (نام مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازي)
    با سلام به شما

ببینید من یه سوال دارم ازتون ، البته با رعایت همه جوانب.

الان تابستان است و فصل گرما ( که البته شامل شهریور نمیشه گرماش !!! ) . شما قصد میکنی بری بیرون یه دوری بزنی. با خودت میگی ای بابا هوا خیلی گرمه من فقط مانتو میپوشم و بعدشم شاید اینطوری بری بیرون و ... ؛ حالا سوال اینه که نیاز بود برین بیرون یا نه ؟ اونم اینطوری . آیا نمیتونین در طول روز با کتاب یا مجله یا مستند زبان اصلی و یا اصلا کتابای خودآموز زبان ( هر زبانی !! ) یا حتی همین سایت و یا یک گوشی آندروید ! و امکاناتش خودتون رو سرگرم کنید و موقعی که هوا خوبه برین با خانواده بیرون ! ممکنه خانواده اینو انجام ندن خب هر روز عصر برین تا مسجد و برگردین تو راهم یه دوری میزنین و نیازم نیست گرما بخورین. بد میگم یکی بیاد بگه بد میگی !!
    اگرم نیاز بوده برین بیرون که خب مگه چقدر کار دارین ؟ یه ساعت ، دوساعت ، پنج ساعت ؟ اصلا آیا همه این مدتو زیر آفتابین !!؟؟
    بذارین یه حرف دل بزنم که به دل بشینه :: خیلیا اینجا هستن که امسال و پارسال رو حقیقتا توی گرما و سختی روزه گرفتن ؛ چنددرصد هستن که واقعا بهشون سخت فشار اومده و خداخدا میکردن ماه زود تموم بشه ؟ من همیشه به مامانم که نمیتونن روزه بگیرن میگم اصلا من که چیزی حس نمیکنم و فقط و فقط همش با خداس ( نگفتم توفیقش و گفتم همش چون واقعا همه اون مدتو کامل مهمون خدایی که حسابی به بنده هاش حال میده ، چون خداس ) . روزایی بود که من 4 ساعت با داداشم پینگ پنگ بازی میکردیم ، روزایی بود که حتی یک ساعت دیرتر افطار میکردم ، روزایی بود که حتی صبح تا بعدازظهر بیرون از خونه بودم و حتی تشنه هم نمیشدم. از مدت 17 ساعته روزه هم شاید 5 ساعتشو خواب بودم !! ( اهل قسم نیستم ، وگرنه قسم میخوردم که باور کنین )
    اینارو گفتم که بگم حجاب مرداد به قول دوستان اسک دینی! واقعا سخته ولی برای اونایی که بهش اعتقاد ندارن و فکر میکنن دیگه همش باید با چادر گرما بخورن! من زن نیستم ولی مطمئنم میتونید با یه نیت اینطوری و طلب پاکی و عفت از خدا و معامله در این راه با خدا ؛ به مقصودتون که راحتی و پاکی است برسین.

ببخشین که قصه کرد شبستری شد . شش ماه عقده تو مباحث اینجا شرکت نکردن رو اینجا خالی کردم !!

موفق باشید در پناه خداوند ...

ویرایش توسط مرید علی : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۰۰:۱۵

5. صلوات ها 11

نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

چادر حجاب کامل است

7. صلوات ها 6

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

با تشكر از شما جناب مريد علي !ولي اين نوشته هاي شما چه ربطي به موضوع من داشت من خودم زياد اهل بيرون رفتن نيستم و منو به زور بيرون مي برن بحث من اينه كه اصلا اگه كسي مانتويي باشه و حجاب مو و ... داشته باشه مانتوش هم مناسب باشه اشكال داره ؟من منتظر پاسخ دوستان ديگر و همچنين كارشناساي محترم هستم.البته اينو بگم كه فكر مي كنم اينجا اكثرا چادري هستن چون اسم مانتو كه مياد احساس مي كنم بعضي انگار با آدم مفسد و گناهكار طرف هستن من آدماي مانتويي ديدم كه خيلي بهتر از بعضي از افراد چادري هستن .

9. صلوات ها 20

نوشته
    53
    حضور
    2 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    324

مانتویی بودن بد حجابی نیست به شرط این که اصول دینی توش رعایت بشه اول این که لباس باید طوری باشه که باعث جلب توجه و خودنمایی زن نشه،دوم اینکه به جز صورت و مچ دست تا نک انگشت دست بقیه بدن رو بپوشونه
    دردا که دوش طاعت سی سال خویش را / دادم به می فروش و به یک جرعه برنداشت...

11. صلوات ها 13

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

سلام به شما دوستان عزيز و شاهكارهاي خلقت!
    سلام! نووکرم! شاهکاری از خودتونه!

به نظرتون مانتويي بودن بدحجابيه
    بستگی داره چه جور مانتویی باشه

يه آدم مانتويي بايد چه جوري باشه
    نباید آرایش کنه! نباید تو خیابون جلف باشه و انگشت نما باشه! باید خیلی ساده و سنگین با رنگهای تیره باشه! باید حجاب مو و اندامش کاملا پوشیده باشه! کفش پاشنه بلند هرگز! شلوار تنگ هم نه! رفتارش هم نباید سبک و لوده باشه و سروسنگین و محکم تو خیابون راه بره!

؟پوشيدن مانتو تا زانو اشكال داره
    پوشیدن مانتو که کلا اشکال رو داره! چون کمتر کسی این روزا مانتوی گشاد و بلند میپوشه چون جواد شده! بنابراین صددرصد پوشیدن کانتو اشکال داره چون هرچقدر هم مانتوی خوب باشه باز اندام رو نمایان میکنه! و این اصلا درست نیست از نظر اسلام!

ميشه يه نفر از همه نظر از جهت دين خوب باشه ولي مانتويي باشه؟
    خیلی ها اینجورین! البته این خیلی ها مانتوهاشون واقعا استاندارد و گشاده و اصلا دنبال مد و تیکه های مردم و اینا نیستن!

ديد جامعه و اسلام نسبت به مانتو چيه؟
    من نظر جامعه رو نمیدونم! اما دیدگاه خودم به دوقسمت تشکیل میشه: مانتوی گشاد و تحریک نکننده و مانتوهای تنگ و تحریک کننده! که راجب اولی هیچ نظری ندارم چون معمولیه! راجب دومی هم میگم بدحجابیه و موجب آسیب های اجتماعی میشه!

حتما بايد مانتو ها بلند وگشاد باشه
    یا باید چادر باشه یا مانتوی بلند و گشاد! (چادر که خیلی نازتر از مانتوست)

؟اگه مثلا مانتويي بپوشيم كه تنگ نباشه گشادهم نباشه اندازمون باشه اشكال داره؟
    آره! چون اندام رو نمایان میکنه و اصلا درست نیست برای زن!

در پناه خدا و زير چتر ايمان باشيد!باسپاس!
    و همچنین ایشالا از مانتوهای بهشتی نصیبت بشه

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

13. صلوات ها 6

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

ممنون جنابasad ولي يه درخواستي از همتون داشتم كه نگين فلان چيز جواد شده .احساس مي كنم اين كار ارزش اسم جواد رو مياره پايين چون فكر مي كنم لقب يكي از اماماي ماست و احترامش واجبه .من منتظره پاسخ هاي دوستان ديگر درباره ي مانتو هستم.

15. صلوات ها 14

علاقه
    تحصیل تهذیب ورزش
    نوشته
    133
    حضور
    20 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    549

با عرض تشکر بابت این موضوع مهم اولا به قول دوستان شما باید معرفت خودتونو بالا ببرید تا حجاب مرداد براتون شیرین تر از عسل بشه.

دوما دوره دوره ی آخرالزمان هستش دوره ای مومنان از ترس اینکه بهشون تهمت و وصله ی ناجور بزنن پنهانی نماز میخونن.مسلما روشنفکرای طبیعت گرا از هیچ تلاشی برای زیر سوال بردن و تمسخر افراد پاک و چادری هم دریغ نمی کنن.چون نمی تونن افراد پاک و با خدا رو ببینند و سعی میکنن با تهمت و غیبت اونارو تا سطح خودشون و حتی پست تر پایین بیارند.
    من خودم به عینه موارد زیادی از آزار برخی از خانومای روشنفکر بدحجاب دیدم که برای خانومای چادری ایجاد کردند از طعنه زدن بگیرید تا تهمت و غیبت و شایعه سازی پشت سرشون.اما شما باید بین رضایت خدا و رضایت روشنفکرای طبیعت گرا که تحمل دیدن رشد و پاکی شمارو ندارن یکی رو انتخاب کنید(که البته رضایت خداوند رضایت خلق رو هم در پی داره اگرچه علانا اظهار نکنن).

سوما بدهی هست که فقط و فقط راه اهل بیت و معصومین (ع) صراط مستقیم هستش و شما هرچی از این صراط منحرف بشید به آتش نزدیک تر شدید.و اهل بیت (ع) زنان رو به چادر سفارش کردند.
    .::یار دلارام دل برده از ما آرام و آرام الحمدالله::.

17. صلوات ها 13

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3287

به نظر من هر جایی لباسه مخصوص به خودشو داره.
    یه جایی که فقط چشماشون بیرون هست و همه با نقاب میرن بیرون اگه کسی مانتو ی گشاده گشاد هم بپوشه جلب توجه میکنه و لباسش خوب نیست
    و در جایی هم که همه .... هستن !!! روبند و اینا جلف هست و جلب توجه میکنه.
    کلا مسلمان نباید کاری کنه که باعث تحریک دیگران بشه نه تحریک اونجوری و نه تحریکی مثل فحش و بدبینی وو ...
    من میرم شهرستان چادر سرم میکنم اما یه جاهای دیگه مثل بقیه هستم ..
    ولی اگه عمدا بد بپوشیم برای مقاصدی و نیتمون هم بد باشه اونوقت سپرمون نازک میشه و گناهان زیادی و بی اختیار انجام میدیم.
    پس ببین با پوشیدن مانتو رفتارت و حالتت تغییر کرد بدونین باید کمی خودتو پوشش بدی وگر نه که نه دیگه...
    بازم میگم نظر شخصیمه و احتمالا درست نباشه!!
    ویرایش توسط روزنه : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۱۳:۳۵

19. صلوات ها 13

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

احساس مي كنم محيط هم تاثير داره مثل تفاوت خارج كشور با داخل كشور.مثلا تو خارج نميشه كه چادر پوشيد.من بازم منتظرم...
    ویرایش توسط mah.17 : ۱۳۹۱/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۶:۴۷

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)