جمع بندی آیا فیلم راز دسیسه ی دشمن است؟

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا فیلم راز دسیسه ی دشمن است؟

سلام !
از جناب کارشناس سوالی داشتم!
من حدود 5سال پیش فیلم راز رو تماشا کردم و اون موقع چون زیاد چشم و گوشم باز نبود سریع هرچی میدیدم باور میکردم! لذا این فیلم رو در کنار سخنرانی استاد فرهنگ که در مورد همین فیلم بود دیدم و حسابی جو گرفتم و باورش کردم و از راهکارهاش به صورت عملی استفاده کردم و جالب اینجا بود که واقعا جواب میداد!
یعنی هربار که جواب میداد به این قانون (قانون جذب) بیشتر ایمان میاوردم و اگر در مواردی جواب نمیگرفتم فکر میکردم اشکال از خودم بوده که این قانون جواب نداده!

خلاصه ما به این فیلم و این داستان ایمان داشتیم که گذشت و گذشت تا اینکه چند ماه پیش دامادمون یک دی وی دی مستند به من داد (که در سایت آپارات هم موجوده) به نام مستند ظهور یا منجی آخرالزمان و دجال و فلان....که این مستند رو دوتا آمریکایی مسلمون ساخته بودن و خیلی جالب بود و اکثر حرفهاش و اسناد و مدارکش و ... درست بود...
تو این مستند اونها فیلم راز رو نقشه ی دشمن معرفی کردند که ملت رو از خدا و ائمه دور کنن!
خلاصه ما این رو که دیدیم دو دل شدیم!
بعداز اون قضیه یک سخنرانی از جناب استاد رائفی پور دیدم که ایشون هم فیلم راز رو دقیقا در همین راستا معرفی کردند! (یعنی نقشه ی دشن برای دوریه مردم از خدا)

الان سوالات من از جناب کارشناس اینه:
1-اگر این قانون واقعا نقشه ی دشمنه چرا از شیکه 4بارها و بارها این فیلم پخش شد؟ یعنی تو کشور به این بزرگی هیچ کی نفهمید این نقشه دشمنه؟

2-این قانون جذب قضیش چیه؟ اگر واقعا وجود داره پس چرا اسمش رو میگذارن نقشه ی دشمن؟ خب این قانون رو خدا خلق کرده چه ربطی به دشمن داره؟
و اگر این قانون وجود نداره پس چرا اینقدر دکتر فرهنگ و صداوسیما روش مانور دادن و علمی جلوه دادنش؟

چند تا سوال دیگه هم دارم که بعدا مطرح میکنم

(از دوستان هم هرکس اطلاعات یا تجربه ی شخصی داره دریغ نکنه! )

کارشناس بحث : اندیشمند

asad;263628 نوشت:
سلام !
از جناب کارشناس سوالی داشتم!
من حدود 5سال پیش فیلم راز رو تماشا کردم و اون موقع چون زیاد چشم و گوشم باز نبود سریع هرچی میدیدم باور میکردم! لذا این فیلم رو در کنار سخنرانی استاد فرهنگ که در مورد همین فیلم بود دیدم و حسابی جو گرفتم و باورش کردم و از راهکارهاش به صورت عملی استفاده کردم و جالب اینجا بود که واقعا جواب میداد!
یعنی هربار که جواب میداد به این قانون (قانون جذب) بیشتر ایمان میاوردم و اگر در مواردی جواب نمیگرفتم فکر میکردم اشکال از خودم بوده که این قانون جواب نداده!

خلاصه ما به این فیلم و این داستان ایمان داشتیم که گذشت و گذشت تا اینکه چند ماه پیش دامادمون یک دی وی دی مستند به من داد (که در سایت آپارات هم موجوده) به نام مستند ظهور یا منجی آخرالزمان و دجال و فلان....که این مستند رو دوتا آمریکایی مسلمون ساخته بودن و خیلی جالب بود و اکثر حرفهاش و اسناد و مدارکش و ... درست بود...
تو این مستند اونها فیلم راز رو نقشه ی دشمن معرفی کردند که ملت رو از خدا و ائمه دور کنن!
خلاصه ما این رو که دیدیم دو دل شدیم!
بعداز اون قضیه یک سخنرانی از جناب استاد رائفی پور دیدم که ایشون هم فیلم راز رو دقیقا در همین راستا معرفی کردند! (یعنی نقشه ی دشن برای دوریه مردم از خدا)

الان سوالات من از جناب کارشناس اینه:
1-اگر این قانون واقعا نقشه ی دشمنه چرا از شیکه 4بارها و بارها این فیلم پخش شد؟ یعنی تو کشور به این بزرگی هیچ کی نفهمید این نقشه دشمنه؟

2-این قانون جذب قضیش چیه؟ اگر واقعا وجود داره پس چرا اسمش رو میگذارن نقشه ی دشمن؟ خب این قانون رو خدا خلق کرده چه ربطی به دشمن داره؟
و اگر این قانون وجود نداره پس چرا اینقدر دکتر فرهنگ و صداوسیما روش مانور دادن و علمی جلوه دادنش؟

چند تا سوال دیگه هم دارم که بعدا مطرح میکنم

به نام خدا.

من عمیقا معتقد به این هستم که این برنامه و کتاب نقشه صهیونیست هاست. چون از اول تا آخر از چیزی عجیب و ناشناخته به نام کائنات برای برآوردن کارها استفاده میکنه و نه خدایی که این کائنات با همه دبدبه و کبکبه اش مخلوقشه.

اینکه صدا و سیما واکنش نشون نمیده درستیش و خدایی بودنش رو تایید نمیکنه. ساختمان مجلس هم هرم هست و هم شکل پرگار و گونیا. چون اعتراضی نشده پس معماریش بی عیبه؟ مسلما نه.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

سلام

منم اين فيلمو ديدم و كتابشو خوندم

فكر كنم كسايي كه اين فيلمو ساختن قصد كمك به ماهارو نداشتن و شنيدم كه به تدريج كه سري جديد فيلم ساخته شده كم كم اين باور رو در انسان ايجاد ميكنه كه خدايي وجود نداره و هر چي كه هست دست خود ادمه(هدف اصلي ساخت فيلم).

در صورتي كه قانون جذب هم يكي از قانون هاي طبيعته كه خدا اونو قرار داده و انسان ها با شناخت درست اين قانون ميتونن از اون در جهت رسيدن به خواسته ها استفاده كنن و اين قانون هم در حيطه خودش عمل ميكنه و قدرتش مثل قانون هاي ديگه محدوده وشنيدم كه با استفاده از قانون جذب تنها اتفاقاتي براي انسان به واقعيت ميپيونده كه در سرنوشت ادم باشه به طور مثال در سرنوشت انسان صد شغل براي ايندش وجود داره كه اختيار داره و ميتونه با توجه به شرايط و تلاش به هر كدوم از اونا برسه

در صورتي كه چيزي غير از اينا بخواد حتي با قانون جذب و تلاش امكان نداره به اون دست پيدا كنه.

اما تو اين فيلم به تدريج خدا رو كنار گذاشتن و منكر وجود خدا شدن و همه چيزو به خواست واراده انسان ربط دادن.

asad;263628 نوشت:

:reading:

با سلام و احترام

پیشنهاد می کنم در سایت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی هم جستجویی داشته باشید.

مثل لینک زیر:

کتاب راز(سکرت) و مستند ظهور arivals

التماس دعا
سلام! از مدیران ممنونم که این تاپیک رو باز گذاشتند!
من سوالام رو از جناب کارشناس دوباره میپرسم:

خب حالا سوالات من از جناب کارشناس به دو بخش تقسیم میشود ایناست:
1- بخش علمی قضیه:
-قانون جذب و این فیلم راز حقیقت است یا دروغ و دسیسه است؟

اگر حقیقت است رابطه این قانون با توسل به ائمه چگونه است؟ اگرانسان بوسیله ی تمرکز ذهنی به خواسته هایش میرسد پس تکلیف دعا و درخواست از ائمه ودرخواست از خدا چه میشود؟ و اگر دروغ است پس چرا برای من کار کرد؟ چرا من چند سال ازش استفاده کردم و در اکثر مواقع جواب داد؟ اگر بخوایید براتون موردی مثال میزن مکه چه اتفاقای عجیبی برایم بوسیله ی این قانون میفتاد!

2-بخش سیاسی قضیه:
-اگر این قانون صحیح است چرا محققان آن را دسیسه ی دشمن معرفی میکنند؟ این قانونیست که خدا خلق کرده مثل قانون گرانش زمین! بنابراین ربطی به دشمن و غیر دشمن ندارد مال تمام انسانهاست! پس چرا آن را دسیسه ی دشمن معرفی میکنند!
و اگر این قانون دروغ است چرا از شبکه چهار صداوسیما بارها وبارها فیلم راز پخش شد و بعد از فیلمش با کلی روانشناس ودکتر در این باره بحث شد وکلی سمینار و کنفرانس در این باره گذاشته شد!
اگر دروغ است چرا وزارت ارشاد اجازه چاپ اینهمه کتاب هایش را میدهد؟ کتابهایش از فیلمش دست کمی ندارد وبسیار تاثیر گذار است من همه را خوانده ام!
آیا در این کشور به این بزرگی یک انسان عاقل پیدا نشد که بفهمد این کتاب و این فیلم و این قانون دسیسه ی دشمن برای دوری از خداوند است؟

اما داستان من:

خانواده ی من بسیار مذهبی هستند و حتی خواهرام و یکی از دامادهایمان روحانی هستند! زمانی که 5سال پیش من به طور جدی تصمیم به اجرای دستورالعمل های این فیلم گرفتم با مخالفت های خواهرم که رئیس مکتب نرجس مشهد هست روبه رو شدم و اون گفت این تفکرات باعث دوریه انسان از خدا و ائمه میشه!
(البته ناگفته نماند من تو اون سن 18سالگی همین جوریش قبل از دیدن این فیلم هم کلی از خدا و ائمه دور بودم و همه جور غلطی میکردم)
بنابراین این گفته های خواهرم رو جدی نگرفتم و بهش گفتم چرا میترسید؟
اگر این قانون درست باشه که خدا خلق کرده برای همه! و اگرغلط باشه هم که کار نمیکنه و من بعد از چند وقت میفهمم چرند بوده!

بعدشروع کردم به استفاده و دیدم کار کرد! بعد از یکی دوسال که یکم عاقل شدم و میخواستم خودم رو به خدا و ائمه نزدیک کنم و از بین اون همه دوستای خوشگذرون جدا بشم تصمیم گرفتم بوسیله ی همین قانون جذب به خدا و ائمه نزدیک بشم!
بنابراین اگر قبلا روی ماشین و جای پارک و لپ تاپ تمرکز میکردم ایندفه تمام تمرکزم رو گذاشتم روی اینکه آدم مومن و با خدایی بشم و دست از این ناهنجاری های اجتماعیم بردارم!
این تمرکزرو کردم و تمام دستورالعمل های ذکر شده رو هم روش پیاده کردم و جواب داد!
برام خیلی جالب بود! آخه زمانی که به خدا و ائمه نزدیک شدم دیگه فیلم راز رو ناخودآگاه فراموش کردم تا اینکه یک هو به خودم اومدم و دیدم عجب! فیلم راز ایندفعه هم کار کردو منو به خواستم رسوند!
اما چرا این بار که به خواستم رسیدم این فیلم رو فراموش کردم؟ جوابش رو هنوزم نمیدونم!
با اینکه خودم با چشمای خودم معجزات قدرت تمرکز ذهن رو دیده بودم اما اصلا دوست نداشتم ازش استفاده کنم و فقط دوست داشتم برم ازخدا و ائمه خواسته هامو بخوام!

با همه ی این تجربیات نظر من در این مورداینه:

به نظر من این قانون وجود داره اما مثل تمام چیزهای دیگه که خدا خلق کرده باید درست استفاده بشه! مثلا از قانون گرانش زمین یکنفر برای خودکشی استفاده میکند و یک نفر برای توربین آبی !
از قانون جذب هم میشود هم برای رسیدن به خدا و ائمه استفاده کرد و همبرای رسیدن به خواسته های نفسانی و بد!
همه چیز به خود انسان بستگی دارد که چه میخواهد!
این نظر شخصی من بود !

حالا منتظرم جناب کارشناس تحلیل خود رااز این قضیه بفرمایند .(چون من در اون مدت خیلی ها رابا این فیلم و این شیوه آشنا کردم و حالا میخوام برم ارشادشون کنم و جوابهای این پست خیلی برام مهمه )

با تشکر

[="Teal"]

رحیمی;265442 نوشت:
با سلام و احترام

پیشنهاد می کنم در سایت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی هم جستجویی داشته باشید.

مثل لینک زیر:

کتاب راز(سکرت) و مستند ظهور arivals

التماس دعا
خیلی خوب بود ممنون![/]

[="Black"]من فکر میکنم اصل این قانون و فیلم درست باشد اما از آن به جهت خواسته های خود استفاده کرده اند و نقش خدا را در این فیلم بسیار کم رنگ کرده اند (از عمد)[/]

با سلام خدمت شما دوست گرامي

قانون جذب می گوید: هر چیز را در ذهنت مجسم کنی، آن را در دست هایت خواهی داشت.[1] افکار و اندیشه ها قدرتی دارند که می توانند اشیاء و پدیده های جهان واقعی را بسازند و جذب کنند. تو همه چیز را به طرف خودت جذب می کنی. مردم، شغل، شرایط زندگی، وضع سلامتی، ثروت، قرض، شادی، ماشینی که سوار می شوی و اجتماعی که در آن زندگی می کنی. مثل آهن ربا همه اینها را به طرف خودت جذب می کنی. به هر چه فکر کنی همان اتفاق می افتد. کل زندگی تو تجلی افکاری است که در ذهنت جریان دارند.[2]

احساسات تو به دو دسته تقسیم می شوند: احساسات خوب و احساسات بد. تو تفاوت میان این دو دسته را می دانی چون یکی باعث می شود خوشحال باشی و دیگری تو را ناراحت می کند.[3] وقتی احساس خوبی داری، داری آینده ای را می سازی که در جهت رسیدن به آرزوهای توست. وقتی احساس خوبی نداری، داری آینده ای را می سازی که در جهت آرزوهایت نیست. [4]احساسات خوش آیند و ناخوش آیند معیار استفاده درست یا نادرست از نیروی فکر است.

آرزوها در سه گام به دست می آیند، نخست خواستن: به دنیا فرمان بده. [5]دوم باور: باور داشته باش که به خواسته ات رسیده ای. [6]سوم: تجسم: احساس کن که به خواسته ات رسیده ای [7]احساس به فکر نیرو می بخشد. دنیا حسی است و تنها با تصور نمی توانی خواسته ات را به دست آوری. پس از همین حالا احساس خوبی داشته باش.[8] بنابراین دو جور احساس در جذب موءثر است یکی احساسی که درستی و نادرستی افکار را نشان می دهد و دیگر احساسی که به افکارت نیرو می بخشد. کسی که می خواهد به آرزوهایش برسد به هر دو نیاز دارد. یعنی باید با توجه به احساسات خوب و بد تصمیم بگیرد و از احساسات خوب پیروی کند، دیگر اینکه با انجام کارهایی که احساس خوبی ایجاد می کنند، نیروی خود را تقویت کند.

تحقق آرزوها به نیرویی که به آنها می دهی بستگی دارد، پس هرگاه به اندازه کافی به افکار خود انرژی بدهی تحقق خواهد یافت. یکی از نظریه پردازان راز می گوید: من هیچ قانونی را نمی شناسم که بگوید این کار سی دقیقه، سه روز یا سی روز وقت می برد. بیشتر بستگی به این دارد که تو چقدر با هستی هماهنگ شوی.[9] چگونه بیندیشی و چه احساسی داشته باشی.

قانون جذب به جملات کاری ندارد به تصورات کار دارد. مهم نیست که بگویی این را می خواهم یا نمی خواهم، وقتی به این می اندیشی در زندگی ات جذب می شود. اگرچه به صورت منفی بگویی. پس تنها آنچه را که می خواهی تصور کن. مادر ترزا انسان فوق العاده ای بود. او می گفت هرگز در تظاهرات ضد جنگ شرکت نمی کنم اگر برای صلح تظاهراتی داشتید، من را هم خبر کنید.[10]

بايد توجه كرد مثبت انديشي و دوري از افكار منفي هم از نظر روانشناسي و هم از منظر ديني مورد تاكيد قرار گرفته است و كسي منكر تاثير مثبت انديشي و افكار نفي نيست ولي اينكه مثبت انديشي و افكار منفي علت تامه تحقق همه چيز باشد هم با مباني علمي و هم ديني تناقض دارد زيرا در تحقق يك خواسته علت هاي مختلفي از مادي و معنوي وجود دارد و انسان بايد در زندگي تمام تلاش خود را براي رسيدن به آن به كار گيرد و صرف خانه نشيني و فكر كردن و طلب كردن بدون هيچ همتي چيزي را في الجمله محقق نخواهد كرد.[قيد في الجمله براي اين است در برخي موارد مانند رفع برخي بيماري هاي روحي و ...تاثير دارد]

در روايات نيز آمده:هر که آرزویش گسترده شود، عملش محدود و کوتاه می شود.[11] کسی که آرزوهایش دور و دراز شود، عملش بد و ناشایست می گردد[12]

الكيّس من قصر آماله.[ 13] زيرك كسى است كه آرزوهايش را كوتاه كند.

مشكل ديگر قانون جذب عدم اثبات پذيري آن به عنوان يك قانون است در حالي كه براي مطرح كردن چيزي به عنوان قانون ، بايد به صورت علمي اثبات و آن قدر آزمايش شود كه در حد يك قانون در نظر گرفته شود ولي آيا چنين امري محقق شده است و تسليم تمام كائنات در برابر انسان آزمايش شده است؟آيا تمام انسان ها با به كار بردن اين قانون به خواسته هاي خود رسيده اند؟

در واقع اين قانون اگر هم باشد صرفا امري كلي و علت تامه نيست و آنچه به عنوان قانون جذب براي مردم تعريف شده است چيزي جز خرافه نوين نيست و بزرگ كردن يك علت ناقصه در حد علت تامه است.

قانون جذب حتي اگر هم درست باشد منافي وجود خداوند نيست زيرا اين هم مانند يك قانون است كه خداوند در هستي بر قرار كرده است و خلق اين قانون نيز بدون خالق نمي تواند باشد.

تعريف اشخاص و يا نشان دادن تلويزيون نيز دليلي بر حقانيت امري نمي شود و اينكه چرا چنين چيزي را مطرح مي كنند بايد از خود آن ها سوال كرد.اما اينكه هر امر اشتباهي را دسيسه و نشانه شيطاني بودن آن بدانيم(توهم توطئه) پذيرفته نيست زيرا بسياري از نظرات گوناگون و غلط وجود دارند كه صرفا به خاطر برداشت هاي اشتباه اشخاص هستند نه اينكه واقعا دسيسه شيطاني باشند كه قصد تخريب عقائد ما را داشته باشند مگر اينكه براي آن دليلي قانع كننده داشته باشيم.

البته برخي توضيحاتي در مورد قانون جذب داده اند كه نقشي مانند همان تاثير را در انسان ايفا مي كند كه در آن صورت برخي از نقدهاي وارده بر آن عملا حذف مي شود.[13]

موفق باشيد.

مي توانيد براي اطلاعات بيشتر از اين فرضيه به قانون جذب و همچنين مقاله قانون جذب/ تئوری راز و راز خرافه نوشته حمید رضا مظاهری سیف و همچنين نقد قانون جذب نوشته حمزه شریفی دوست مراجعه فرماييد.

[1] كتاب راز،ص22

[2] همان ص32

[3] همان ص42

[4] همان ص43

[5] همان ،ص57

[6] همان ص58

[7] همان ، ص62

[8] همان ص64

[9] همان، ص73

[10] همان، ص151

[11] الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، ج‏1، ص: 304 ، نويسنده: مفيد، محمد بن محمد ، محقق / مصحح: مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏ ، ناشر: كنگره شيخ مفيد ، مكان چاپ: قم‏ ، سال چاپ: 1413 ق‏ ، نوبت چاپ: اول‏

[12] نهج البلاغة (صبحي صالح)، ص: 475 حکمت36

[13] تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص: 311 ، نويسنده: تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد ، ناشر: دفتر تبليغات‏ ، مكان چاپ: ايران؛ قم‏ ، سال چاپ: 1366 ش‏ ، نوبت چاپ: اول‏

[13] مجموعه سخنرانی های مهندس فرامرز کوثری در مورد قانون جذب

asad;265460 نوشت:
اگر حقیقت است رابطه این قانون با توسل به ائمه چگونه است؟ اگرانسان بوسیله ی تمرکز ذهنی به خواسته هایش میرسد پس تکلیف دعا و درخواست از ائمه ودرخواست از خدا چه میشود؟ و اگر دروغ است پس چرا برای من کار کرد؟ چرا من چند سال ازش استفاده کردم و در اکثر مواقع جواب داد؟ اگر بخوایید براتون موردی مثال میزن مکه چه اتفاقای عجیبی برایم بوسیله ی این قانون میفتاد!

رابطه آن اين است كه اگر تاثير مثبت افكار را به عنوان علت تامه در نظر بگيريم ديگر هيچ نيازي نيست كه براي رسيدن به آن ها دعا كنيم زيرا خود ما مي توانيم آن را محقق كنيم و نياز به هيچ وسيله اي براي تحقق آن نيست.اما اگر به عنوان يك قانوني كه علت تامه نيست بلكه به عنوان امري تاثير گذار باشد آنگاه انسان در كنار مثبت انديشي ، سعي و تلاش خود را به كار مي بندد و در اين راه به خدا توكل مي كند(كه خود نوعي مثبت اندشي است).

اتفاقا سخن شما خود نافي قانون بودن اين تئوري است زيرا خود مي فرماييد در اكثر مواقع در حالي كه بايد در تمام موارد موثر بود.در ثاني از كجا معلوم اين قانون به تنهايي شما را ياري كرده است و علل ديگري دخيل نبوده و يا اينكه اگرشما به اين قانون فكر نمي كرديد آن آرزوها محقق نمي شدند؟

[="DarkOrchid"]با سلام به اسک دینی های عزیز [/]

[="Teal"]شاید عده ای مانند حقیر باشند که هنوز خیلی چیزی درباره این رازی که خانم برن در کتابشان و در مستندشان اشاره دارند ، ندانند ولی از آنطرف کتابهای ایشان ( به ترتیب : Secret - Power - Magic ) را دنبال کرده باشند و یا حتی در سامانه ارسال ایمیل از طرف سایت اصلی این مورد ، ثبت نام کرده باشند .[/]

[="Green"]به گمانم اوایل 2012 بود که ایمیلی مبنی بر تالیف کتاب جدیدی با نام Magic برایم آمد و من از همان موقع که نه ! ولی از ابتدای سال جاری به دنبال آن بودم که توانستم اندکی پیش ، آنرا به تصادف در یک کتابفروشی پیدا کنم ، البته با ترجمه خانم نفیسه معتکف و نام معجزه ( به همین علت اسامی کتب را به انگلیسی نوشتم ، چرا که جایی ندیدم Magic به معنای معجزه باشد ، شاید هم باشد !! :Gig::Gig: ) [/]
[="DarkRed"]به هر حال تجربه ای که میخواهم در موردش صحبت کنم از اینجا آغاز می شود :[/]

[="RoyalBlue"]اولین کتاب که همان راز بود را ، همزمان با دومی یعنی قدرت تهیه کردم ( البته به ترتیب خوندمشون ها ! :Kaf::Kaf: ) در کتاب اول تنها یک ترجمه سلیس و روان مشاهده میشد که بعدها توانستم نسخه متنی انگلیسی آنرا پیدا کنم و تطابق کامل آنها را دیدم.
اما در جلد دوم ( ترجمه شیما وزوایی از انتشارات خیلی سبز ! ) به مواردی نظیر احادیث و سخنان بزرگان دینی خودمان به خصوص پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) برخوردم.
جلد سوم که دیگر غوغایی است برای خودش ( ترجمه نفیسه معتکف و نشر لیوسا ) ؛ چراکه علاوه بر خیلی احادیث و سخنان ، از آیات قرآن نیز بهره گرفته است.
علاوه بر اینها ، هنگامی که این کتاب را یافتم ، زیرمجموعه های متعددی از نویسندگان ایرانی در باب این موضوع و به خصوص در باب کتاب اول یعنی راز تالیف شده بود که آنها نیز به همین سبک بودند ، یعنی با بهره از احادیث و آیات قرآن عزیز .
[/]

[="Blue"]حرفم این است که درباب قضاوت برای این موضوع شاید بد نباشد علاوه بر مطالعه درباره مواضع نویسنده کتاب و تیم علمی ایشان ، به تفسیرها و تالیفات ضمنی ای که توسط بعضی نویسندگان خوش فکر ایرانی منتشر شده اند ؛ توجه کرده و بتوانیم نظر بهتری در این باره داشته باشیم .

یا علی ...[/]

اين قانون كه خودش نشون دهنده ي تاثير علمي دعا هست.:hamdel:

سلام استاد

اندیشمند;265633 نوشت:

آرزوها در سه گام به دست می آیند، نخست خواستن: به دنیا فرمان بده. [5]دوم باور: باور داشته باش که به خواسته ات رسیده ای. [6]سوم: تجسم: احساس کن که به خواسته ات رسیده ای

فک کنم یک گام هم خود ایرانی ها تو فیلمش بهش اضاف کردن! (قدم برداشتن در مسیر)

اندیشمند;265642 نوشت:
بايد توجه كرد مثبت انديشي و دوري از افكار منفي هم از نظر روانشناسي و هم از منظر ديني مورد تاكيد قرار گرفته است و كسي منكر تاثير مثبت انديشي و افكار نفي نيست ولي اينكه مثبت انديشي و افكار منفي علت تامه تحقق همه چيز باشد هم با مباني علمي و هم ديني تناقض دارد زيرا در تحقق يك خواسته علت هاي مختلفي از مادي و معنوي وجود دارد و انسان بايد در زندگي تمام تلاش خود را براي رسيدن به آن به كار گيرد و صرف خانه نشيني و فكر كردن و طلب كردن بدون هيچ همتي چيزي را في الجمله محقق نخواهد كرد.

اندیشمند;265642 نوشت:

[قيد في الجمله براي اين است در برخي موارد مانند رفع برخي بيماري هاي روحي و ...تاثير دارد]

در روايات نيز آمده:هر که آرزویش گسترده شود، عملش محدود و کوتاه می شود.[11] کسی که آرزوهایش دور و دراز شود، عملش بد و ناشایست می گردد[12]

الكيّس من قصر آماله.[ 13] زيرك كسى است كه آرزوهايش را كوتاه كند.

مشكل ديگر قانون جذب عدم اثبات پذيري آن به عنوان يك قانون است در حالي كه براي مطرح كردن چيزي به عنوان قانون ، بايد به صورت علمي اثبات و آن قدر آزمايش شود كه در حد يك قانون در نظر گرفته شود ولي آيا چنين امري محقق شده است و تسليم تمام كائنات در برابر انسان آزمايش شده است؟آيا تمام انسان ها با به كار بردن اين قانون به خواسته هاي خود رسيده اند؟

در واقع اين قانون اگر هم باشد صرفا امري كلي و علت تامه نيست و آنچه به عنوان قانون جذب براي مردم تعريف شده است چيزي جز خرافه نوين نيست و بزرگ كردن يك علت ناقصه در حد علت تامه است.

قانون جذب حتي اگر هم درست باشد منافي وجود خداوند نيست زيرا اين هم مانند يك قانون است كه خداوند در هستي بر قرار كرده است و خلق اين قانون نيز بدون خالق نمي تواند باشد.

تعريف اشخاص و يا نشان دادن تلويزيون نيز دليلي بر حقانيت امري نمي شود و اينكه چرا چنين چيزي را مطرح مي كنند بايد از خود آن ها سوال كرد.اما اينكه هر امر اشتباهي را دسيسه و نشانه شيطاني بودن آن بدانيم(توهم توطئه) پذيرفته نيست زيرا بسياري از نظرات گوناگون و غلط وجود دارند كه صرفا به خاطر برداشت هاي اشتباه اشخاص هستند نه اينكه واقعا دسيسه شيطاني باشند كه قصد تخريب عقائد ما را داشته باشند مگر اينكه براي آن دليلي قانع كننده داشته باشيم.

البته برخي توضيحاتي در مورد قانون جذب داده اند كه نقشي مانند همان تاثير را در انسان ايفا مي كند كه در آن صورت برخي از نقدهاي وارده بر آن عملا حذف مي شود.[13]

موفق باشيد.

مي توانيد براي اطلاعات بيشتر از اين فرضيه به قانون جذب و همچنين مقاله قانون جذب/ تئوری راز و راز خرافه نوشته حمید رضا مظاهری سیف و همچنين نقد قانون جذب نوشته حمزه شریفی دوست مراجعه فرماييد.

[1] كتاب راز،ص22

[2] همان ص32

[3] همان ص42

[4] همان ص43

[5] همان ،ص57

[6] همان ص58

[7] همان ، ص62

[8] همان ص64

[9] همان، ص73

[10] همان، ص151

[11] الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، ج‏1، ص: 304 ، نويسنده: مفيد، محمد بن محمد ، محقق / مصحح: مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏ ، ناشر: كنگره شيخ مفيد ، مكان چاپ: قم‏ ، سال چاپ: 1413 ق‏ ، نوبت چاپ: اول‏

[12] نهج البلاغة (صبحي صالح)، ص: 475 حکمت36

[13] تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص: 311 ، نويسنده: تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد ، ناشر: دفتر تبليغات‏ ، مكان چاپ: ايران؛ قم‏ ، سال چاپ: 1366 ش‏ ، نوبت چاپ: اول‏

[13] مجموعه سخنرانی های مهندس فرامرز کوثری در مورد قانون جذب

چقدر کجدار مریض جواب دادید! یکی به نعل میزنید یکی به میخ...:Gig:

در کل صریح نگفتید که این قانون درست است یا خیر...
آخه اگر درست باشه کلی سوال بوجود میاد که من در پایین میپرسم (1)

اندیشمند;265659 نوشت:
رابطه آن اين است كه اگر تاثير مثبت افكار را به عنوان علت تامه در نظر بگيريم ديگر هيچ نيازي نيست كه براي رسيدن به آن ها دعا كنيم زيرا خود ما مي توانيم آن را محقق كنيم و نياز به هيچ وسيله اي براي تحقق آن نيست.اما اگر به عنوان يك قانوني كه علت تامه نيست بلكه به عنوان امري تاثير گذار باشد آنگاه انسان در كنار مثبت انديشي ، سعي و تلاش خود را به كار مي بندد و در اين راه به خدا توكل مي كند(كه خود نوعي مثبت اندشي است).

اندیشمند;265659 نوشت:

خب تو این فیلم و کتاب این قانون رو به عنوان علت تامه میگیرد پس کسی که تحت تاثیر این فیلم قرار بگیرد به کلی از توکل دور میشود....

اتفاقا سخن شما خود نافي قانون بودن اين تئوري است زيرا خود مي فرماييد در اكثر مواقع در حالي كه بايد در تمام موارد موثر بود.در ثاني از كجا معلوم اين قانون به تنهايي شما را ياري كرده است و علل ديگري دخيل نبوده و يا اينكه اگرشما به اين قانون فكر نمي كرديد آ» آرزوها محقق نمي شدند؟

بله دقیقا! اما باز هم قابل تامل است
خود شما اگر یک تئوری برای شما 80درصد جواب دهد آیا از آن استفاده نمیکنید؟ و به آن ایمان نمیارید؟ و آیا 20درصد خطاها را به پای خودتان عملکرد خودتان نمینویسید؟

این که واقعا این قانون به تنهایی مرا یاری کرده است یا نه مهم نیست! مهم تفکر منه! مهم اینه که من فکر میکنم فقط همین قانون داره کمکم میکنه و کم کم خدا رو فراموش میکنم!

اما با جمله ی آخرتان مخالفم همین که نوشتید اگر به این قانون فکر نمیکردید ممکن بود آرزوهایتان محقق میشد!
من میگم نه! محقق نمیشد! چون قبل از اینکه این فیلم رو ببینم به این قانون فکر نمیکردم و هرچیزی که میخواستم رو بهش نمیرسیدم! و از ده خواسته ام به دوتاش میرسیدم اما بعد از این فیلم از ده خواسته ام به دوتاش نمیرسیدم!

حالا یک سوال دیگه: (1)

مثلا من شنیدم هرکس توکل کنه خداوند بهش خواسته اش را میده مگر این که به صلاحش نباشه و در توکل نباید به نتیجه کار داشته باشید چون اگر خدا ندهد یعنی بهترش را قرار است بدهد!
اما طبق این قانون ما به هرچیزی میتونیم برسیم (میخواد مخالف با دین باشه یا موافق) و (میخواد به صلاح باشه یا به ضرر)

بعد شما چه جوری با وجود این تناقض در صحبتهایتان این قانون رو درکنار توکل قرار دادید؟

بعد نوشتید برای اینکه بپذیریم این فیلم توطئه دشمن است باید دلایل قانع کننده ای داشته باشیم ...
خب دلیل از این قانع کننده تر که خدا رو فراموش میکنیم؟؟؟؟؟
اگر این فیلم را نگاه کرده بودید متوجه میشدید چی میگم!

بعضی مواقع واقعیت هست ولی اونقدر بزرگش می کنیم که از واقعیت بیرون میاد
قانون راز واقعا هست ولی اونقدر بزرگش کردن و اونقدر بد جا انداختن خصوصا با اون مستند که هیچ کسی یا کمتر کسی نتیجه بگیره

asad;265460 نوشت:
اگر این قانون درست باشه که خدا خلق کرده برای همه! و اگرغلط باشه هم که کار نمیکنه و من بعد از چند وقت میفهمم چرند بوده! بعدشروع کردم به استفاده و دیدم کار کرد!

سلام يه سوال:
چرا اين قانون هميشه براي من نتيجه عكس ميده؟
براي مثال من وقتي از دو روز قبل واسه يه امتحاني ميخونم و همش با خودم ميگم اينو ميوفتم،اتفاقا با نمره عالي قبول ميشم طوري كه خودمم شوكه ميشم اما براي يه امتحان اگه از همون دو روز قبل بشينم بخونم و هي بگم من ميتونم و خودمو يه فردي كه الان پاس شده تصور ميكنم و سر جلسه هي به خودم اعتماد به نفس ميدم،امتحان ميوفتم.
اين حاصل چندين سال تجربه منه.
تصميم گرفتم هميشه منفي فكر كنم تا نتيجه+ بگيرم!!!!
چراااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[="Teal"]

tara 91;265907 نوشت:
سلام يه سوال: چرا اين قانون هميشه براي من نتيجه عكس ميده؟ براي مثال من وقتي از دو روز قبل واسه يه امتحاني ميخونم و همش با خودم ميگم اينو ميوفتم،اتفاقا با نمره عالي قبول ميشم طوري كه خودمم شوكه ميشم اما براي يه امتحان اگه از همون دو روز قبل بشينم بخونم و هي بگم من ميتونم و خودمو يه فردي كه الان پاس شده تصور ميكنم و سر جلسه هي به خودم اعتماد به نفس ميدم،امتحان ميوفتم. اين حاصل چندين سال تجربه منه. تصميم گرفتم هميشه منفي فكر كنم تا نتيجه+ بگيرم!!!! چراااااااااااااااااااا؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اتفاقا این قانون دقیقا برای شما درست کار میکنه ! جملاتی که قرمز کردم تفکرات شماست که به کائنات منتقل میشه و شبیهشو جذب میکنه![/]

[="arial"][="royalblue"]بنام او

tara 91;265907 نوشت:
سلام يه سوال:
چرا اين قانون هميشه براي من نتيجه عكس ميده؟
براي مثال من وقتي از دو روز قبل واسه يه امتحاني ميخونم و همش با خودم ميگم اينو ميوفتم،اتفاقا با نمره عالي قبول ميشم طوري كه خودمم شوكه ميشم اما براي يه امتحان اگه از همون دو روز قبل بشينم بخونم و هي بگم من ميتونم و خودمو يه فردي كه الان پاس شده تصور ميكنم و سر جلسه هي به خودم اعتماد به نفس ميدم،امتحان ميوفتم.
اين حاصل چندين سال تجربه منه.
تصميم گرفتم هميشه منفي فكر كنم تا نتيجه+ بگيرم!!!!
چراااااااااااااااااااا؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باوركنيد دقيقا مثل سابق من..منهم هروقت مثبت فكرميكردم جوابش بد ومنفي ميشد و هروقت هم منفي فكرميكردم جوابش خوب ومثبت ميشد و البته نه براي هرمسئله اي وهمه جا و من نيز سوال ميكردم .. واقعاچرا؟؟؟؟؟؟؟

و اما پاسخ اسد دانا وعالم كه بعقيده من كارشناس محترم دقيقا درست جواب دادند و اگرمابخواهيم همواره بفكرتوطئه باشيم كه دنيارابايد توطئه ببينيم كه ديگه كم كم اعتمادازبزرگان ديني وسياسي هم ميرودكنار و صلب ميشود وگمان ميبريم كه آنان نيزچه بسا فريب توطئه راخورده اند وخودخبرندارند و ازاين حرفها .. بنابراين من فكرميكنم طرز تربيت و برخورد مهمترازخودفيلمه ..يعني اينكه من بايد بدانم كه اين قانون وجوددارد و خداهم وجوددارد و ائمه نيزوجوددارند من نيزبا يك عقل و يك تربيت خانوادگي واجتماعي نيزوجوددارم..اگرمن اهل دين وقرآن وائمه باشم كه ديگه دنبال اين قانون نميروم ..واگربه ائمه اعتقاد نداشته باشم كه حق دارم كه به خداايمان داشته باشم و همينطور يكنفرديگربه اين قانون و هركسي رابهركاري ساختندنيزهمين است..قرارنيست كه تمام دنيا ائمه مارا قبول وباورداشته باشند كه .. خوب آنان چه كنند و حتي خودامثال ماها كه ممكن است عده اي شيعه هم هستند ولي بجاي آنكه به ائمه معصومين {ع} متوسل شوند وجواب نگيرند و دست آخرازاين معصومين مقدس زده شوند كه بهترين كارراميكنند وميروندبه اين قوانين متوسل ميشوندكه درنهايت هم اگرنشد چهارتا بد وبيراه {شك} به اين قانون ميدن و ميكنن و نه بزرگان مذهبيشان..غيرازاين است؟؟
بعقيده من بايد به علم و مهمترازعلم بخداي علم احترام گذاشت و دستاوردهاي علمي را بدليل ديرفهمي خودم زيرتيغ محكوميت و قضاوت پيشاپيش نبرم و خودشما اقااسد چه بسا كاملا هم برداشت اولتان درست بود وكاربسياردرستي راانجام داديد آن موقع كه دوران جواني ميبايست جواني ميكرديد شايد خداخواست كه شما ازائمه معصومين و توسط اين فيلم علمي فاصله بگيريد و آن موقع هم كه جواني راگذرانديد وكمي هم پاكترشديد مجددا بسوي آنان وتوسط همان فيلم بازگشتيد..
باتشكر..[/][/]

asad;265968 نوشت:
اتفاقا این قانون دقیقا برای شما درست کار میکنه ! جملاتی که قرمز کردم تفکرات شماست که به کائنات منتقل میشه و شبیهشو جذب میکنه!

خوب من از بدو تولد كه اين تفكرات همراهم نبوده كه!!!
من هم قبلا هيچ اطلاعي از اين قانونها و انرژي مثبت و منفي نداشتم اما اين رو تجربه بهم نشون داد كه براي من نتيجه عكس ميده!
يعني ميخوام بگم من از اون اول به خودم نگفته بودم براي من اثر عكس داره كه محيط اين حرف منو به خودش جذب كنه بلكه من همش ميگفتم موفق ميشم و هيچوقت به نتيجه بد فكر نميكردم واسه همينم هميشه تعجب ميكردم كه واسه من برعكسه!:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
تازگي ها فهميدم طبيعت تفكرات منو برعكس جذب ميكنه و اعتماد به نفسم خيلي اومده پايين.
تازگي ها هر كاري ميكنم ميگم موفق نميشم كه نكنه واقعا موفق نشم!:Ghamgin:

[="Teal"]

tara 91;266267 نوشت:
خوب من از بدو تولد كه اين تفكرات همراهم نبوده كه!!! من هم قبلا هيچ اطلاعي از اين قانونها و انرژي مثبت و منفي نداشتم اما اين رو تجربه بهم نشون داد كه براي من نتيجه عكس ميده! يعني ميخوام بگم من از اون اول به خودم نگفته بودم براي من اثر عكس داره كه محيط اين حرف منو به خودش جذب كنه بلكه من همش ميگفتم موفق ميشم و هيچوقت به نتيجه بد فكر نميكردم واسه همينم هميشه تعجب ميكردم كه واسه من برعكسه! تازگي ها فهميدم طبيعت تفكرات منو برعكس جذب ميكنه و اعتماد به نفسم خيلي اومده پايين. تازگي ها هر كاري ميكنم ميگم موفق نميشم كه نكنه واقعا موفق نشم!

شما فیلم راز رو دیدید؟ و هرچی توش گفته عمل کردید؟ و نتیجه این بوده؟

خب الان که میدونید تفکر شما این است! پس از الان این تفکر رو تغییر بدید و اگه فیلم راز رو ندیدید حتما ببینید و بعد نتیجه را مشاهده کنید![/]

[quote=شیـ«علی»ـعه;265528]من فکر میکنم اصل این قانون و فیلم درست باشد اما از آن به جهت خواسته های خود استفاده کرده اند و نقش خدا را در این فیلم بسیار کم رنگ کرده اند (از عمد) [/quote]
بله دقیقا من مدتهاست که در مورد درست و غلط این قانون دارم فکر و میشه گفت یه جورایی تحقیق می کنم
این چند تا نتیجه رو گرفتم:
1- اصل این قانون درست است.اگر بخواهیم کوچکترین بخش بدن انسان رو بدونیم اولش می رسیم به سلول که از مولکول تشکیل شده و مولکول از

اتم ها و بالاخره اتم ها از پروتون و نوترون و الکترون که جنس همه این سه

تا از انرژیه پس نتیجتاتمام بدن انسان از انرزی تشکیل شده است و

هرانسان نسبت به حالتی که دارد(که ما به این"احساس" می گوییم)هاله

ای از انرژی را اطراف اتم های وجود خود و در نتیجه کل بدنش دارد.این

هاله در صورت برخورد با هاله های دیگر نسبت به قدرت هاله تاثیر پذیر

است(قدرت هاله را شدت آن احساس مشخص می کند)

2- بعضی از بناها می توانند انرژی ای را که در داخلشان هست به صورتی بهتر و به عبارتی شدید تر به اطراف

اشاعه دهند.پربازده ترین این بناها" کره،گنبد،هرم،ستون های هشت و شش وجهی " هستند.این انرژی

بستگی به انرژی ای دارد که درآن اشاعه داده میشود.که این انرژی اکثرا توسط انسانها در آن بنا ها نشر می

گردد.

3- و حالا قسمت اصلی این ماجرا که طرز استفاده از آن و افراد استفاده کننده ار آن را نشان می دهد.

الکساندر گراهام بل و انیشتین:

i don`t know what is it,but i know that it exists...

من نمیدانم آن چیست اماتنها می دانم که آن وجود دارد.

[=Calibri]

سران کشور های حاکم مدت هاست که اینرا می دانسته اند اما چرا همان زمان اقای بل اینهمه مشهور نبود؟...یا انیشتین؟..

آنها پس از فکر کردن در مورد چگونگی استفاده از آن در جهت اهداف خود آنرا با فیلمی واقــعا تاثیر گذار ارایه کردند که به سرعت در تمامی جهان نشر یافت.

من مدتها بود که همانند دوستان ار آن استفاده می کردم و حتی نتیجه اش را هم در99درصد مواقع می یافتم تا اینکه روزی هوای این به سرم زد که با این قانون به قم بروم...!یک روز که خواستم در قنوت نمازم اینرا از خدا بخواهم ، چند لحظه ای به این فکر کردم که حالا که من می توانم با فکر کردن به آن و خواستن آن از خودم به آرزویم برسم،چه نیازی به درخواست از خدا دارم؟..... و لحظه ای به خود لرزیدم ..از اینکه میدیدم اینقدر آسان و با خواسته خودم شیطان در من نفوذ کرده بود،بهت زده شدم...و به این فکر کردم که نقش خدا در این قانون چیست؟..و کجاست؟..

مدتی بعد نفسم مرا قانع کرد که خداست که ذره ذره ی کاینات است.ومن چه آسان باطل راپذیرفتم.
کمی بعد در جایی(مطمینم که تصادفی نبود مطمینم کار خدا بود) دیدم که یکی از اهداف بزرگ حزب شیطان این است که خدا را همان نیکی داخل روابط جامعه نشان دهند یعنی ما خود می توانیم خدا را بوجود بیاوریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی خدا تنها یک جریان است نه حاکم بر این جهان....
ومن چه دیر فهمیده بودم...

بی درنگ به سایت راز رفتم در حالی چندباری هم قبلا رفته بودم و با دستانی مصمم در قسمت search siteواژه ی Godرا (به معنای خدا)جستجو کردم نتیجه کاملا قطعی و از پیش تعیین شده بود.........

"هیچ نتیجه ای برای واژه نوشته شده در این سایت یافت نشد"..

ومن یافتم که در سیستم راز آمریکایی هیچ جایی برای خدا در نطر گرفته نشده است...
دوباره جستجو کردم اینبار وازه Allahرا جستجو کردم و دوباره همان نتیجه قبلی ..
بار دیگر واژه بودا را ..و اینبار تنها یک نتیجه به روی صفحه ظاهر شد. سراسیمه داخل آن لینک شدم درست در کنار واژه بودا کلمه godوallah نوشته شده بودولی چرا سیستم جستجو آنرا نیافته بود؟...

جمله دقیق این بود:
,..I don`t know what do you call it,God ,Buddah,Allah,..
. این اولین قدم شرک بود...اینکه من هم ردیف کسانی شده بودم که به جای یک خدا واحد خدایانی را می دانند که باخواستن از آنها حاجتشان را میداد....و چه ساده بود این حیله..

و حال چه پیچیده است برایم...

و اشک می ریزم بخاطر جهلم ... بخاطر رحمتت...اگر تونجاتم نمی دادی..؟

[=Calibri]

[="Teal"]

والي;266422 نوشت:
جمله دقیق این بود: ,..i don`t know what do you call it,god ,buddah,allah,..

دقیقا !
من هم همینو میگم!
من هم مثل شما از خدا به شدت دور شدم!
فکر کنم تمام کسانی که از این فیلم استفاده کرده اند از خدا دور شدند و این هدف اصلی این فیلم بوده است!
حالا نمیدانم چرا اسمش را میگذارند توهم توطئه....همه چیز واضح است! انسان محوری.....[/]

و متاسفانه

100 درصد افرادی که این فیلم راز را دیدن در ابتدا تمام صحبتشون اینه که با دیدن این فیلم راز به خدا نزدیک شدن !!! که این از جهل انسانها است و خوش به حال کسانی که !!!

والي;266422 نوشت:
بخاطر رحمتت...اگر تونجاتم نمی دادی

[="Teal"]

فرمانده;266526 نوشت:
100 درصد افرادی که این فیلم راز را دیدن در ابتدا تمام صحبتشون اینه که با دیدن این فیلم راز به خدا نزدیک شدن !!!

چه جوری این آمار رو گرفتید؟[/]

asad;266517 نوشت:
دقیقا ! من هم همینو میگم! من هم مثل شما از خدا به شدت دور شدم! فکر کنم تمام کسانی که از این فیلم استفاده کرده اند از خدا دور شدند و این هدف اصلی این فیلم بوده است! حالا نمیدانم چرا اسمش را میگذارند توهم توطئه....همه چیز واضح است! انسان محوری.....

من خودم فقط قسمت هايي از اين فيلم رو ديدم ولي موندم شماها كه همه فيلم رو ديديد چرا اينقدر ميگيد از خدا دور شديد؟
من مي خوام برم كل فيلم رو دانلود كنم ببينم واقعا دور ميشم؟
اين كه نميشه كه ما از همه چي فرار كنيم تا از خدا دور نشيم!! اگه اين فيلم واقعا دروغ بود اين همه مردم رو تحت تاثير نميگذاشت!!
بالاخره يا بايد اين فيلم دروغ باشه يا اعتقادات ما كه همديگر رو نقض ميكنند ديگه!!!!
:Gig::Gig::Gig:
اصلا چرا مسلمونا اگه واقعا كارشون درسته نميان يه فيلم بسازند بر ضد راز تا همه جهانو متحول كنه و محور اصليش خدا باشه نه انسان؟!!!!!! چون حرفي برا گفتن ندارن ديگه:Ghamgin:

asad;266531 نوشت:
چه جوری این آمار رو گرفتید؟

مشت نمونه خروار است !!! احتمال خطا برای 100 درصد خیلی کم است من حداقل از 500 نفر تو شهرمون که این سی دی را دیدن یقین دارم ....

که درصد بالایی از عزیزان با سی دی راز توی شبکه های هرمی یا همون نتورک اشنا میشن

[="Teal"]

فرمانده;266578 نوشت:
مشت نمونه خروار است !!! احتمال خطا برای 100 درصد خیلی کم است من حداقل از 500 نفر تو شهرمون که این سی دی را دیدن یقین دارم .... که درصد بالایی از عزیزان با سی دی راز توی شبکه های هرمی یا همون نتورک اشنا میشن

این 500 نفر گفتند وقتی فیلم راز رو دیدن به خدا نزدیک شدند؟[/]

[="Teal"]

tara 91;266535 نوشت:
اين كه نميشه كه ما از همه چي فرار كنيم تا از خدا دور نشيم!! اگه اين فيلم واقعا دروغ بود اين همه مردم رو تحت تاثير نميگذاشت!!

بله نمیشه! اما نمیشه تاثیر رسانه رو هم دست کم بگیریم! اگر افراد همه بالغ و عاقل بودند حرف شما صحیح بود! اما اگر مثل من تو اون سن هیچی از دین و خدا ندونن و این جور چیزارو ببینن کلا هیپنوتیزم میشن!

tara 91;266535 نوشت:
من خودم فقط قسمت هايي از اين فيلم رو ديدم ولي موندم شماها كه همه فيلم رو ديديد چرا اينقدر ميگيد از خدا دور شديد؟

من موقعی که این فیلم رو دیدم جوون جاهل بودم و 18سالم بیشتر نبود واسه همین جو گرفتدم و کلا چسبیدم به همین قانون! مسلما اگر الان این فیلم رو میدیدم اینقدر جو زده نمیشدم!
اکثر کسایی که این فیلم رو میبینن زیاد دنبال دین نیستند ! واسه همین همون نیمچه اعتقادکی که به خدا دارند هم از بین میره و میچسبن به ذهن خودشون![/]

asad;266579 نوشت:
ین 500 نفر گفتند وقتی فیلم راز رو دیدن به خدا نزدیک شدند؟

اره دوست عزیز

چند شب پیش هم با یکی از رفیقهایم بودم در باره ذهن و قدرتش و راز صحبت شد این جز اون دسته ادمهایی است که گفته که با دیدن این سی دی به خدا نزدیک شده

تقریبا هوا تاریک بود داشتیم میرفتیم و صحبت میکردیم که متاسفانه چند دختر بی حجاب روبروی ما قرار گرفتن و رفیقم برگشت و به اون دخترها گفت .........

جلوتر رفتیم گفتم که تو که به خدا نزدیک شدی پس چرا از دستورات خدا سرپیچی میکنی یه خورده هم عصبانی شدم و گفتم تو که نه اهل نماز هستی نه اهل روزه امدی یه سی دی را دیدی میگی به خدا نزدیک شدم

این جور ادمها فکر میکنن بعد از دیدن این سی دی احساس خوب داشته باشن همه را ببخشن و دوست داشته باشند نمیدونم عشریه بدن و... ولی در عوض هر غلطی دوست دارن بکنن !!! فکر میکنن فقط بگن خدایا شکرت تمامه !!! یکی میگفت مگه دنیا پادگانه که صبح بلند شیم نماز بخونیم میتونی یه لحظه چشمات را باز کنی و بگی خدا جون سلام بعد بخوابی و از این چرت و پرتها ((( تفکر تفکر یزیدی ))) نماز بخون ولی سر امامت را ببر

مثل صدام حسین !!! در هنگام دستگیری رو به اسمان کرد و گفت من صدام حسینم خدا منو دوست داره

چون این سی دی اخرش نیست به مراتب و کم کم کتابها و سی دی های دیگری هم ادامه داره

کتابهای کاترین پاندر کتابهای فلورانس کتابهای مارک فیشر و... همه به نوبت معرفی میشن و این باعث به قول معروف نزدیک شدن به خدا میشه

البته اصل قضیه درست است مثبت اندیش باش

[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب افکارت باش چون افکارت گفتارت را می سازد [/] [=arial, helvetica, sans-serif]مراقب گفتارت باش چون گفتارت اعمالت را می سازد[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب اعمالت باش چون اعمالت عادتهایت را می سازد[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب عادتهایت باش چون عادتهایت شخصیتت را می سازد[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب شخصیتت باش چون شخصیتت سرنوشتت را می سازد.[/]

[=arial, helvetica, sans-serif]پس افکار خیلی مهمه ولی در کنارش انجام واجبات و ترک گناهان نباید فراموش بشه
[/]

[=arial, helvetica, sans-serif]ولی پیامد این سی دی و کتابها اینه که اصلا نباید احساس گناه کرد
[/]
نتیجه : هرکس این سی دی راز را دید یا کتابهای در این زمینه خوند و تونست واجبات را انجام بده و گناهان را ترک کنه راهش درست است در غیر این صورت متاسفم .

[=arial, helvetica, sans-serif]موفق باشید
[/]

[="Teal"]

فرمانده;266590 نوشت:
اره دوست عزیز

چند شب پیش هم با یکی از رفیقهایم بودم در باره ذهن و قدرتش و راز صحبت شد این جز اون دسته ادمهایی است که گفته که با دیدن این سی دی به خدا نزدیک شده

تقریبا هوا تاریک بود داشتیم میرفتیم و صحبت میکردیم که متاسفانه چند دختر بی حجاب روبروی ما قرار گرفتن و رفیقم برگشت و به اون دخترها گفت .........

جلوتر رفتیم گفتم که تو که به خدا نزدیک شدی پس چرا از دستورات خدا سرپیچی میکنی یه خورده هم عصبانی شدم و گفتم تو که نه اهل نماز هستی نه اهل روزه امدی یه سی دی را دیدی میگی به خدا نزدیک شدم

این جور ادمها فکر میکنن بعد از دیدن این سی دی احساس خوب داشته باشن همه را ببخشن و دوست داشته باشند نمیدونم عشریه بدن و... ولی در عوض هر غلطی دوست دارن بکنن !!! فکر میکنن فقط بگن خدایا شکرت تمامه !!! یکی میگفت مگه دنیا پادگانه که صبح بلند شیم نماز بخونیم میتونی یه لحظه چشمات را باز کنی و بگی خدا جون سلام بعد بخوابی و از این چرت و پرتها ((( تفکر تفکر یزیدی ))) نماز بخون ولی سر امامت را ببر

مثل صدام حسین !!! در هنگام دستگیری رو به اسمان کرد و گفت من صدام حسینم خدا منو دوست داره

چون این سی دی اخرش نیست به مراتب و کم کم کتابها و سی دی های دیگری هم ادامه داره

کتابهای کاترین پاندر کتابهای فلورانس کتابهای مارک فیشر و... همه به نوبت معرفی میشن و این باعث به قول معروف نزدیک شدن به خدا میشه

البته اصل قضیه درست است مثبت اندیش باش

[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب افکارت باش چون افکارت گفتارت را می سازد [/][=arial, helvetica, sans-serif]مراقب گفتارت باش چون گفتارت اعمالت را می سازد[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب اعمالت باش چون اعمالت عادتهایت را می سازد[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب عادتهایت باش چون عادتهایت شخصیتت را می سازد[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]مراقب شخصیتت باش چون شخصیتت سرنوشتت را می سازد.[/]

[=arial, helvetica, sans-serif]پس افکار خیلی مهمه ولی در کنارش انجام واجبات و ترک گناهان نباید فراموش بشه [/]

[=arial, helvetica, sans-serif]ولی پیامد این سی دی و کتابها اینه که اصلا نباید احساس گناه کرد [/]

نتیجه : هرکس این سی دی راز را دید یا کتابهای در این زمینه خوند و تونست واجبات را انجام بده و گناهان را ترک کنه راهش درست است در غیر این صورت متاسفم .
[=arial, helvetica, sans-serif]موفق باشید[/]

حرف من و شما یکیه! پس بحثی با هم نداریم!
من فکر کردم میگید مردم با این فیلم واقعا به خدا نزدیک میشن![/]

asad;265879 نوشت:
چقدر کجدار مریض جواب دادید! یکی به نعل میزنید یکی به میخ... در کل صریح نگفتید که این قانون درست است یا خیر...

با سلام خدمت شما

كاربر گرامي عرض كردم كه از نظر ديني و عقلي اين قانون قابل قبول نيست

اندیشمند;265642 نوشت:
اينكه مثبت انديشي و افكار منفي علت تامه تحقق همه چيز باشد هم با مباني علمي و هم ديني تناقض دارد زيرا در تحقق يك خواسته علت هاي مختلفي از مادي و معنوي وجود دارد و انسان بايد در زندگي تمام تلاش خود را براي رسيدن به آن به كار گيرد و صرف خانه نشيني و فكر كردن و طلب كردن بدون هيچ همتي چيزي را في الجمله محقق نخواهد كرد.

اندیشمند;265642 نوشت:
آنچه به عنوان قانون جذب براي مردم تعريف شده است چيزي جز خرافه نوين نيست و بزرگ كردن يك علت ناقصه در حد علت تامه است.

[=&quot]اما نقش و تاثير افكار مثبت در زندگي انسان را نيز منكر نيستيم و مثبت انديشي و دوري از افكار منفي هم از نظر روانشناسي و هم از منظر ديني مورد تاكيد قرار گرفته است و كسي منكر تاثير مثبت انديشي و افكار نفي نيست[/]

در واقع اين چنين قانوني وجود ندارد و اگر كسي تاثيري كه افكار مثبت به عنوان علت ناقصه در انسان مي گذارد را به جاي علت تامه قرار دهد از ديدگاه دين و علم مردود است.

موفق باشيد

asad;265879 نوشت:
بله دقیقا! اما باز هم قابل تامل است خود شما اگر یک تئوری برای شما 80درصد جواب دهد آیا از آن استفاده نمیکنید؟ و به آن ایمان نمیارید؟ و آیا 20درصد خطاها را به پای خودتان عملکرد خودتان نمینویسید؟ این که واقعا این قانون به تنهایی مرا یاری کرده است یا نه مهم نیست! مهم تفکر منه! مهم اینه که من فکر میکنم فقط همین قانون داره کمکم میکنه و کم کم خدا رو فراموش میکنم! اما با جمله ی آخرتان مخالفم همین که نوشتید اگر به این قانون فکر نمیکردید ممکن بود آرزوهایتان محقق میشد! من میگم نه! محقق نمیشد! چون قبل از اینکه این فیلم رو ببینم به این قانون فکر نمیکردم و هرچیزی که میخواستم رو بهش نمیرسیدم! و از ده خواسته ام به دوتاش میرسیدم اما بعد از این فیلم از ده خواسته ام به دوتاش نمیرسیدم!

دوست عزيز همين كه مي گوييد در اكثر مواقع به نتيجه مي رسيد اين نشان دهنده اين است كه نمي توان به عنوان يك قانون و يا حتي يك نظريه تجربي آن را قبول داشت.

دوست عزيز شما در خانه نشستيد و فقط مثبت انديشي كرديد يا اينكه براي رسيدن به خواسته خود تلاش و كوشش نيز انجام داديد؟

اگر مي خواهيد بگوييد مثبت انديشي تاثير داشته بر روي شما كه در اين مورد مشكلي نداريم و در پاسخ خود بر اين امر تاكيد كردم اما اگر مي خواهيد بگوييد مثبت انديشي علت تامه رسيدن شما به خواسته هايتان بوده است كه گفتيم چنين ديدگاهي مردود است.

asad;265879 نوشت:
حالا یک سوال دیگه: (1) مثلا من شنیدم هرکس توکل کنه خداوند بهش خواسته اش را میده مگر این که به صلاحش نباشه و در توکل نباید به نتیجه کار داشته باشید چون اگر خدا ندهد یعنی بهترش را قرار است بدهد! اما طبق این قانون ما به هرچیزی میتونیم برسیم (میخواد مخالف با دین باشه یا موافق) و (میخواد به صلاح باشه یا به ضرر) بعد شما چه جوری با وجود این تناقض در صحبتهایتان این قانون رو درکنار توکل قرار دادید؟ بعد نوشتید برای اینکه بپذیریم این فیلم توطئه دشمن است باید دلایل قانع کننده ای داشته باشیم ... خب دلیل از این قانع کننده تر که خدا رو فراموش میکنیم؟؟؟؟؟ اگر این فیلم را نگاه کرده بودید متوجه میشدید چی میگم!

اولا خود توكل به خدا مثبت انديشي است و هر اندازه درجه ایمان فرد به خداوند و شناخت او از اسماء و صفات خدا و آگاهی او از برنامه های خداوندی در جهان افزایش یابد، به همان اندازه توکل او نیز افزایش خواهد یافت.

در آیه 23 سوره مائده آمده است که "و علی الله فتوکلوا ان کنتم مومنین"، یعنی اگر ایمان دارید، به خدا توکل نمایید.

توکل،اعتماد قلب در امور،بر خدا می‏باشد بطوریکه بندگان جمیع امور خویش‏ را بر خداوند حواله دهند و از هر نیرو و قدرتی دیگر در امور خویش تبری جویند و تنها به‏ یک قدرت وابسته باشند و او خدا است و تنها او را اساس عمل و تاثیر بدانند.

مَنْ تَوكَّلَ عَلَى اللّه ذَلَّتْ لَهُ الصِّعابُ وَتَسَهَّلَتْ عَلَيْهِ الأَْسْبابِ؛[1]

هر كس به خدا توكل كند، دشوارى ها براى او آسان مى شود و اسباب برايش فراهم مى گردد.

إِنَّ الغِنى وَالْعِزَّ يَجولانِ فَإِذا ظَفِرا بِمَوْضِعِ التَّوَكُّلِ أَوْطَنا؛[2]

بى نيازى و عزّت به هر طرف مى گردند و چون به جايگاه توكل دست يافتند در آنجا قرار مى گيرند.

مَنْ تَوَكَّلَ عَلَى اللّه لايُغْلَبُ وَمَنِ اعْتَصَمَ بِاللّه لايُهْزَمُ؛[3]

هر كس به خدا توكل كند، مغلوب نشود و هر كس به خدا توسل جويد، شكست نخورد.

در واقع در توكل به نتيجه هم كار داريم زيرا نتيجه انجام عمل نيست بلكه انسان سعي و تلاش خود را مي كند و نتيجه هر چه باشد او راضي است.شخصي كه به خدا توكل مي كند ديگر اينگونه انديشه نمي كند من حتما بايد به خواسته ام برسم چه بد باشد چه خوب و چه صلاح باشد يا نباشد.

ثانيا ماچنين قانوني را قبول نداريم و مثبت انديشي را فقط به عنوان يك موثر مي دانيم كه در كنار آن بايد علل ديگر را نيز مد نظر قرار دهيم.

بنده اين مستند را مشاهده كرده بودم و در مورد شيطاني بودن نيز عرض كرديم هر چيزي كه شيطاني باشد و يا برخلاف دين باشد اينگونه نيست كه بايد دسيسه اي در كار بوده باشد كه دين ما را از ما بگيرد بلكه علل مختلفي از قبيل جهل مي تواند در اشاعه آن موثر باشد.

[1] تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص: 197 ، نويسنده: تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد ، محقق / مصحح: درايتى، مصطفى‏ ، ناشر: دفتر تبليغات‏ ، مكان چاپ: ايران؛ قم‏ ، سال چاپ: 1366 ش‏ ، نوبت چاپ: اول

[2] الكافي ، ج‏2، ص: 65 ، نويسنده: كلينى، محمد بن يعقوب بن اسحاق‏ ، محقق / مصحح: غفارى على اكبر و آخوندى، محمد ، ناشر: دار الكتب الإسلامية ، مكان چاپ: تهران‏ ، سال چاپ: 1407 ق‏ ، نوبت چاپ: چهارم

[3] بحار الأنوار، ج‏68، ص: 151 ، نويسنده: مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى‏ ، ناشر: دار إحياء التراث العربي‏ ، مكان چاپ: بيروت‏ ، سال چاپ: 1403 ق‏ ، نوبت چاپ: دوم‏

[="times new roman"]سلام عليكم جميعا و رحمه الله و بركاته

واقعا دوستان سي دي ها را با دقت بسيار خوبي ديده اند.

اما حقير ميخواهم همين مطالبي را كه مطرح كرديد و موضوعاتي چند رو در قالب چند سوال مطرح كنم:

[="red"]1-[/] خدا را چگونه شناخته ايم ؟ آيا او يك ابزار است براي بدست آوردن هرچيزي كه در دنيا انسان طلب ميكند ؟

[="red"]2-[/] آيا در اين سي دي قوانين خداوند مورد اشاره قرار ميگيرد /

[="red"]3-[/] آيا قانون جذب را قبلا با اسامي ديگر نميشناختيم ؟
مثل تزريق اعتماد به نفس از طرف خود و ديگران با تشويق و اميدوار بودن به آينده و در كار و پذيرش شكست و درس گرفتن و استفاده از آن براي پيروزي هاي آينده
كه معمولا در بحثهاي روانشناسي زياد مطرح ميشوند؟

[="red"]4-[/] آيه اي داريم كه مومنين را به تلاش بيشتر دعوت كند مانند
ليس للانسان الا ما سعي
يا با ترجمه بياني ديگر
ميوه تلاش و توكل به خدا پيروزي است ان شاء الله

اگر فرد مومني با توكل به خدا و تلاش و احتساب حلال و حرام و شاهد دانستن خدا بر اعمالش روزي اش زياد ميشود و پيروزي ميگردد

با كسي كه فقط از واژه خدا بعنوان ابزار توجيه و يا ابزار اميد استفاده ميكند يكي است ؟

متن را زياد نميكنم با سوالات ديگر تا رعايت گنجايش حوصله نمايم.

ومن الله التوفيق
[/]

[="times new roman"]
مساله اي كه در اين سي دي بسيار جلب نظر مينمايد اشاره به استفاده اشخاصي شاخص و مشهور در جهان كه از قانون جذب استفاده كرده اند تا به اين موفقيتها نائل آيند.

بخش اول اين بحث كه در چنين محيطي قابل بيان است اين است كه اين افراد نماد سعي و تلاش هستند و داراي نبوغ بسيار در فن و علم و شغلي كه بصورت آگاهانه انتخاب كردند.

اگر[="red"] هر كسي[/] توانائي هاي خدا دادي خود را درست بشناسد و به آن قانع گردد و پس از شناخت از روي ظاهر قضاوت بد يا حتي خوب نكند
[="red"]و در ميسر توانائي خدادائي اش درست و علمي پيش برود [/]از آنها برتر هم خواهد بود.

اگر تلاش و نتيجه را با بينشي صحيح بنگرد

و اگر براي تلاشش ارزش قائل شده و ديگران و خودش نيز او رادر راهش تشويق نمايد

بدون شك هركدام اين كساني كه دراين پست و سايت و يا هر جاي جامعه هستند نخبه هائي اند به همان اندازه و يا بيشتر داراي نبوغ و موفق

تنها مشكلشان اين است كه توانائي خود را نميشناسند و بينشي علمي و درست ندارند.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته[/]

Click here to view the original image of 900x549px.

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از دانلود مستند لازم می دونم از دوستان عزیز خواهش كنم این متن رو تا انتها بخونن که سازنده این مستند نوشته!

مستند "حقیقت راز" مستندیست که به دروغی و شیطانی بودن سری کتاب ها و فیلم های راز-قانون جذب- کلید کاربردی جذب- می پردازد. هم اکنون فروش سی دی و کتابای مربوطه تو ایران خیلی زیاد شده و حتی کلاس های عملی هم تحت عنوان قانون جاذبه ارائه می شوند. خیلی از جوونا درگیر این دروغ میشن و به تدریج زندگی اونا خالی از اعتقادات و دین می شه و این پروژه کاملا از طرف کسانی هست که به سکولار شدن دنیا علاقه دارند. این یک پروژه بسیار حساب شده است. اگر در اینترنت سرچ کنید "قانون جذب" سایت ها و وب های فراوانی باز می شن که می بینید در اونها چقدر از جوونا درگیر راز هستند و اون رو باور کردن ...

موضوع اینه که ما خودمون مدت زیادی (بیش از یک سال) درگیر این راز بودیم. سعی می کردیم از اون استفاده کنیم و یه سری چیزهایی هم رخ می داد که اگه مربوط به افکار ما بود خوشحال می شدیم که پس جواب می ده و اگه بی ربط بود یا حتی مخالف افکار ما بود می گفتیم خیلی خوب ما اشتباه فکر یا احساس کردیم. این شد که مدت ها به فکر جذب چیزهای دوست داشتنی مون بودیم. من عکس های زیادی از تجربیاتی مثل جهانگردی، آبشار نیاگارا و پول و ماشین و یه کتابخونه بزرگ و یه عالمه کتاب داستان هایی که در ذهنم خودم نوشته بودم و معروف شده بودم رو بالای تختم چسبونده بودم. همش به فکر و احساس پول زیاد داشتن مشغول بودم و اگه کسی رو ناراحت می دیدیم ازش فاصله می گرفتیم و اگر کمی ناراحت بودیم عوض این که سر سجاده گریه کنیم و دلمون رو پیش خدا خالی کنیم می رفتیم و یه آهنگ ملایم گوش می کردیم و مثلا روحیه به دست می آوردیم. چون گریه کردن بد دونسته می شد و احساس گریه و گناه و اینا مخالف اونجه که ما از کائنات می خواستیم بود. کم کم یه کار چرب و چیلی برامون پیدا شد که با یه تقلب ساده همراه بود اما یه میلیون پول توش بود!! ما چشم و گوش بسته شده بودیم و اون کار رو قبول کردیم...

اما یه هو...خدا ما رو روشن کرد...وقتی مستند ظهور رو دیدیم...فهمیدیم تو چه تله ای افتادیم...وقتی دوباره فیلم راز رو دیدیم ...یه عالمه نشانه پیدا کردیم که نشون می ده این فیلم دقیقا ساخته و پرداخته شیطان پرستان هست. یه عالمه نشانه های ترسناک که دیگه جای شکی باقی نمی ذاشت. گفته های مبلغین راز مثل بمباران به سمت بیننده می یومد و مخاطب وقت تحلیل نداشت... رفتیم سراغ احادیث و قران و دیدیم ای واااااااااااااااااااااااا ااااای!!
کلمه به کلمه قران برامون راز رو ریخت روی آب ... افشاگری هایی در قران دیدیم که انگار خدا قشنگ می خواست بگه " دیدین من فکر این روز ها رو کرده بودم؟؟؟"

احادیث که دیگه واویلا!! فهمیدیم و خواستیم به بقیه هم بفهمونیم که راز در حقیقت چیه؟؟ یک فریب وحشتناک و اما خوش ظاهر!
راستی یادم رفت بگم که الان خیلی ها سعی می کنن این قانون (که البته اثبات نشده و قانون نیست) رو با اسلام در یک خط نشون بدن. خود ما هم در همون دوران بی خبری، خودمون رو دائم توجیه می کردیم و دائم می گفتیم ما از خدا می خوایم و کائنات با اراده خدا کار می کنه و ... و... .و ....

اما حقیقت این بود که خدا داشت از زندگی ما حذف می شد...آرام آرام و بی صدا .... به ظاهر بود اما در واقع نبود... بعد از این آگاهی ها دیگه نتونستیم با هیچ حدیثی و یا کلمه ای از قران خودمون رو توجیه کنیم.
می دونم خیلی از ماها برای این که همراه موج ها و رخدادهای دنیا بمونیم و عقب نیفتیم خیلی وقت ها سعی می کنیم چیزهایی رو با اسلام همراه کنیم تا ثابت کنیم اسلام دین روزه ! اما واقعا گاهی اشتباه می شه و حتما اشتباه می شه. به شما قول می دم با دیدن این مستند ما دیگه هیچ وقت تلاش نکنید این قانون دروغین رو توجیه کنید...
جالبه اگه یه سرچ کوچیک تو گوگل بکنید و ببینید که یه عالمه فروم و وب به راز و تبلیغ اون پرداختن و چی همه جوون مثل اون سال من و دوستام درگیر این راز هستن...من هرچی به مدیران این سایت ها پیغام دادم و خواستم مستند مار و ببینن و یا نظر گذاشتم و از بچه های فروم ها خواستم مستند ما رو ببینن توسط مدیران سایت هاشون پاک شدم!!! اگه می تونید این مستند رو دانلود کنید و پخشش کنید ... به قیمت برگردوندن حتی یک جوون مثل خودم و شما...

لینک دانلود ۴ قسمت حقیقت مستند راز: {لینک مستقیم} حجم ۳۵ مگابایت

فرمانده;268059 نوشت:
لینک دانلود ۴ قسمت حقیقت مستند راز: {لینک مستقیم} حجم ۳۵ مگابایت

واقعا دستت درد نکنه فیلم رو دیدم خیلی جالب بود دنبال همچین چیزی میگشتم...!
اون متن هم دقیقا شرح حال من بود... دیدی که در پست اولم دقیقا همینا رو نوشته بودم و شانس آوردم راهم رو پیدا کردم.......

سلام دوستان

مثل خیلی مفاهیم عقلی فیلم راز هم یک مفهوم عمیق در خود نهفته دارد که اگر یک شخص عامی بخواهد از آن استفاده کند ممکن است به اشتباه فکر کند به خدا نیازی نیست. ولی در حالی که اصلا اینطوری نیست.
مثلا وحدت وجود را اگر به یک نفر عامی ارائه شود ممکن است یا تورا کافر بخواند و یا اگر بپذیرد فکر کند که همین جهان خداست. چون از درک مفاهیم عمیق ان عاجز است.

در اینکه قانون راز مثل مکاتب الهی کامل و بدون نقص نیست شکی نیست و مطمئنا اشکالاتی بر ان وارد است که از نظر من بیشتر مربوط به زاویه ی دید منتقد می شود تا اصل مفهوم. در اینجا مثل خیلی از مسائل علمی خدا حذف نشده بلکه نامی از آن برده نشده که هر کس با هر عقیده از منافع این قانون بهره مند شود. منافعی که دینداران و معتقدان به خدا همواره بهره مند بوده اند. از خدا نامی برده نشده که مقاومتی در برابر مفاهیم ان از سوی بیخدایان اتفاق نیافتد و قصد اصلی ان حذف خدا نبوده. بلکه دینداران م میتوانند با تکیه بر مفاهیم دینی خود از ان بهره بگیرند بلکه قوی تر از کافران.

یکی از مهم ترین شرایط اجرای قانون راز شکر کذار بودن است. یعنی رضایت کامل از وضع موجود. طوری که در بخشهایی از فیلم تاکید میکند که هر روز صبح که از خواب بیدار میشوید بگویید متشکرم.
در مفاهیم دینی ما هم شکر گذار بودن از شرایط استجابت دعا شمرده می شود. ولی در قانون راز نمی گوید از که شکر گذار باش. به تو اجازه میدهد با تکیه براعتقادات خودت شکرگذار باشی. یعنی دنبال رد کردن یا تبلیغ کردن هیچ دینی نیست و شکر گذار بودن را که یک عمل مثبت است تبلیغ میکند.

از دیگر قوانین آن اعتماد کامل به براورده شدن ان است و اینکه اگر نشد دلیل ان این است که تو مستحق ان نبوده ای یا خود را در مسیر ان قرار نداده ای که خواسته ات (دعایت) برآورده شود.

خلاصه زیاد وقت ندارم کامل همه جزئیات را بررسی کنم. ولی یک مسلمان هم میتواند با عقاید خود ازنکات مثبت این فیلم استفاده کند و به جای اینکه از کائنات به عنوان مخلوق خدا درخواست کند از خود خدا درخواست کند اگر چه حتی اگر شما از کائنات هم درخواست کنید اصل خدا را رد نمیکند و این درخواست مشابه با درخواست پول از عابر بانک است که منافات وجود خدا نیست بلکه خواسته خود را از اسبابش توقع داشته اید در طول فرمان خدا و نه درعرض آن. عوام وقتی دعا میکنند به اشتباه انتظار دارند که خداوند درعرض عوامل طبیعی دخالت کرده و خواسته ی آنها را براورده کند و گاها از لطف خدا ناامید میشوند.

من سه نفر از آشنایان که به خدا اعتقادی ندارند را با دعوت به فیلم راز به وجود یک نیروی ماورایی و هوشمند معتقد کرده ام و همه ان ها به تحقیق درباره وجود خدا مجددا راغب شده اند. و به نتایجی هم رسیده اند هرچند تا رسیدن به الهیات فاصله دارند ولی یک قدم از مادیگرایی صرف و لامذهبی به سمت ماورا نزدیکتر شده اند. اگر به فیلم از آن طرف نگاه کنیم میبینیم بستگی به زاویه دید باید قضاوت کرد.

سلام
من هم اين فيلم رو ديدم قصد جسارت به كسي رو ندارم اما واقعا چيزهايي كه توي اين فيلم گفته شده چيزهاي خيلي واضح و مبرهمه اما با روانشناسي تمام اومدن رو فيلم كار كردن تا مردم دنيا رو به خودشون جذب كنن اونم احتمالاً‌يه ترفند اقتصاديه!
خوب چه دليلي داره كه اگه من به چيزي فكر كنم اون چيز به سمت من حركت كنه!
مثلاً اگه من يه آرزوي غير واقعي كنم مثلاً يه روز مريخ بياد تو فاصله 10 متري زمين! اگه با تمام وجود و با دقيق ترين شيوه هايي كه توي فيلم راز بيان شده عمل كنم آيا عملي ميشه؟
خوب قطعا انسان قدرت تغيير در خيلي از امور رو نداره.اما اون مواردي رو هم كه انسان ميتونه تغيير بده فقط به دو چيز بستگي داره:
خيلي واضح
اول نيت
دوم همت
اگه بصورت مادي فكر كنيم بعيده چيزي شدني باشه و انسان نيت و همت كنه و به اون دست پيدا نكنه!
تمام داستان فيلم راز هم همينه كه ميگه اگه شما به موضوعي فكر كنيد نا خوداگاه به سمت اون موضوع جذب ميشيد بله كاملا مشخصه كه اگه من به يه بازي كامپيوتر خاص فكر كنم و هي بازي كنم قطعاً‌ تمام تفكر من اين ميشه كه اون بازي رو تحليل كنم و حتي خيلي از شبها خواب اون بازي رو ميبنم(تجربه شخصي) علت هم اينه كه تمام تفكرات من سمت و سوي براي حل مشكلي كه توي فكرمه شكل ميگيره.
حالا اگه من بيامموضوع فكريمو عوض كنم مثلاً رتبه برتر تو كنكور بيارم خوب حركت تمام وجود من به سمت رتبه برتر اوردن تو كنكور ميشه.
موضوع دوم:
توي فيلم راز متاسفانه بيان ميشه كه وقتي من به موضعي فكر ميكنم علاوه بر حركت من به سمت اون جسم اون جسم هم براي رسيدن به سمت من قدم بر ميداره! به نظر شما ميتونه واقعيت داشته باشه؟قطعا نه! چون در اون صورت من فقط به موضوعي فكر ميكنم و اون موضوع خودش به سمت من مياد پس نيازي نيست كه من قدم بردارم!
فيلم راز تنها بيانات موضوعات واضحيه كه همه ما قبول داريم اما متاسفانه درك نكرديم.
اون دوستاني همه كه دارن فيلم رو بزرگ ميكنن و ابعاد پيچيده اي به اين فيلم ميدن تنها دارن فريب هوش دستاندر كاراي فيلم رو ميخورن و تبليغ ميكنن براي اون شركت.تنها موضوعي كه ممكنه باعث رسيدن به اهدافشون ممكنه شده باشه اينه كه باعث يه تغيير بزرگ تو خودشون شدن و اين تغيير رو توي وجود خوشدون نهادينه كردن كه انسان به اهداف خوشدون ميرسه.
فيلم راز چيزي جز درك غلط از اين جمله مشهور الهي نيست كه ميگه

ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیرو ما بانفسهم
علامه اقبال لاهوری:

خدا آن ملتی را سروری داد که تقدیرش به دست خویش بنوشت
به آن ملت سر و کاری ندارد که دهقانش برای دیگری کشت

مواردی که genius فرمودند از نظر من درست است به استثنای این که اگرچه در قانون جذب اینگونه عنوان میشود که که خواسته ی تو به طرف تو جذب میشود ولی در تمام فیلم وجود خود تو و همت خود تو جاریست. یعنی بخش عمده ای از راه پس از الهام راه حل توسط خود تو انجام میشود. قانون راز راه را برای تو همراه میکند.
چگونه؟
ببینید اگر بخوایم کاملا توجه کنیم و ریز بشیم دیگه این قانون ارزشش رو از دست میده. دیگه امید بهت نمیده دیگه عمل نمیکنه. مثل طلسمی که فالگیرا مینویسن میگن بازش نکن وگرنه جواب نمیده. معلومه چون اثر تلقینیش رو ازدست میده
حالا بپردازیم به چگونه:
فیلم راز بدون این که واضح بیان کنه ولی دیدگاهش اینه که همه راه ها پیش روی تو بازند ولی تو نمی بینیشون و این قانون راه رو بهت نشون میده و یا بهت الهام میکنه.منظور از جذب اینه. مسایلی که قبلا مثل یک رهگذر از کنارشون میگذشتی بجای اینکه در پس زمینه زندگی تو باشند برات برجسته میشند و به سمتشون جذب میشی. درسته تو جذب میشی ولی اگر محور مختصات رو بزاری رو خودت اشکالی نداره که بگیم هدف به سمت تو جذب شد. منظور یک جذب نسبیه.
وقتی که از وضع موجود شکرگذاری و درگرفتاری ها غرق نمیشی و امیدواری ذهن تو همه ی انرژی و توانش رو صرف پرداختن به هدفت میکنه و به همین دلیل بالاخره یه راه پیدا میشه.
ولی مشکل اینجاست که آدم نباید همش به تجزیه و تحلیل نحوه ی عملکرد این قانون بپردازه. باید مقدماتش رو فراهم کنه و بزاره قانون کار خودشو بکنه انگار که واقعا قانونی وجودداره و هوشمندانه به تو پاسخ میده. من خودم توجهم رو بخدا جلب میکنم و از اون میخوام و میدونم راه رو بهم نشون میده.
تجربه های شخصی یک نفر رو نفر دیگه باور نمیکنه و سعی داره توجیهش کنه ولی به هر حال من بیانش میکنم. گاها این قانون طوری عمل کرده که اصلا من نتونستم هیچ توجیهی غیر ماورایی براش بیارم. راهی که پیش روی منگزاشته شده گاها بدون دخالت خودم بوده و خودم در جهت دیگری در حال تلاش بودم از جهت دیگری بدون تاثیر خودم انجام شده. ولی لزومی نداره بخوام جزئیاتش رو بگم لزومی هم نمیبینم بقیه هم باور کنند.

[="Teal"]

aminjet;271845 نوشت:
سلام دوستان

مثل خیلی مفاهیم عقلی فیلم راز هم یک مفهوم عمیق در خود نهفته دارد که اگر یک شخص عامی بخواهد از آن استفاده کند ممکن است به اشتباه فکر کند به خدا نیازی نیست. ولی در حالی که اصلا اینطوری نیست.
مثلا وحدت وجود را اگر به یک نفر عامی ارائه شود ممکن است یا تورا کافر بخواند و یا اگر بپذیرد فکر کند که همین جهان خداست. چون از درک مفاهیم عمیق ان عاجز است.

در اینکه قانون راز مثل مکاتب الهی کامل و بدون نقص نیست شکی نیست و مطمئنا اشکالاتی بر ان وارد است که از نظر من بیشتر مربوط به زاویه ی دید منتقد می شود تا اصل مفهوم. در اینجا مثل خیلی از مسائل علمی خدا حذف نشده بلکه نامی از آن برده نشده که هر کس با هر عقیده از منافع این قانون بهره مند شود. منافعی که دینداران و معتقدان به خدا همواره بهره مند بوده اند. از خدا نامی برده نشده که مقاومتی در برابر مفاهیم ان از سوی بیخدایان اتفاق نیافتد و قصد اصلی ان حذف خدا نبوده. بلکه دینداران م میتوانند با تکیه بر مفاهیم دینی خود از ان بهره بگیرند بلکه قوی تر از کافران.

یکی از مهم ترین شرایط اجرای قانون راز شکر کذار بودن است. یعنی رضایت کامل از وضع موجود. طوری که در بخشهایی از فیلم تاکید میکند که هر روز صبح که از خواب بیدار میشوید بگویید متشکرم.
در مفاهیم دینی ما هم شکر گذار بودن از شرایط استجابت دعا شمرده می شود. ولی در قانون راز نمی گوید از که شکر گذار باش. به تو اجازه میدهد با تکیه براعتقادات خودت شکرگذار باشی. یعنی دنبال رد کردن یا تبلیغ کردن هیچ دینی نیست و شکر گذار بودن را که یک عمل مثبت است تبلیغ میکند.

از دیگر قوانین آن اعتماد کامل به براورده شدن ان است و اینکه اگر نشد دلیل ان این است که تو مستحق ان نبوده ای یا خود را در مسیر ان قرار نداده ای که خواسته ات (دعایت) برآورده شود.

خلاصه زیاد وقت ندارم کامل همه جزئیات را بررسی کنم. ولی یک مسلمان هم میتواند با عقاید خود ازنکات مثبت این فیلم استفاده کند و به جای اینکه از کائنات به عنوان مخلوق خدا درخواست کند از خود خدا درخواست کند اگر چه حتی اگر شما از کائنات هم درخواست کنید اصل خدا را رد نمیکند و این درخواست مشابه با درخواست پول از عابر بانک است که منافات وجود خدا نیست بلکه خواسته خود را از اسبابش توقع داشته اید در طول فرمان خدا و نه درعرض آن. عوام وقتی دعا میکنند به اشتباه انتظار دارند که خداوند درعرض عوامل طبیعی دخالت کرده و خواسته ی آنها را براورده کند و گاها از لطف خدا ناامید میشوند.

من سه نفر از آشنایان که به خدا اعتقادی ندارند را با دعوت به فیلم راز به وجود یک نیروی ماورایی و هوشمند معتقد کرده ام و همه ان ها به تحقیق درباره وجود خدا مجددا راغب شده اند. و به نتایجی هم رسیده اند هرچند تا رسیدن به الهیات فاصله دارند ولی یک قدم از مادیگرایی صرف و لامذهبی به سمت ماورا نزدیکتر شده اند. اگر به فیلم از آن طرف نگاه کنیم میبینیم بستگی به زاویه دید باید قضاوت کرد.

اگر در مورد جذف کردن خدا حرفهای شما درست باشد و خوشبینانه فکر کنیم باز هم تناقضاتی هست!
من خیلی رو این قضیه فکر کردم !
من هم اول همش از این قانون دفاع میکردم و مدام اون رو با خدا تطبیق میدادم! اما بعضی چیزهاش کاملا مخالف با دین هست! یعنی به نظر من اینها با زیرکی حق و باطل رو قاطی کردن و یک معجونی دراوردند که هرکس نگاه کنه بی شک فکر میکنه همش درسته! و اون قسمتهاییش که مخالف با دین هست رو هم انجام میده و رفته رفته از دین دور میشه!

مثلا تو این فیلم میگه گریه و زاری اصلا و ابدا انجام ندید! در حالی که تو دین ما شب زنده داری و گریه برای اهل بیت بسیار توصیه شده و گریه برای استجابت دعا....

یا مثلا تو این فیلم آدم رو زیاده خواه تربیت میکنه اما در دین ما حضرت علی قناعت رو سرمایه خوشبختی میدونن!

یک چیزی این وسط اشتباست ! مسلما دین اشتباه نمیکنه! پس سازندگان این فیلم یا از عمد این اشتباه رو در این فیلم جای دادن! در ضمن علامت های شیطان پرستی و بقیه مستندات رو هم جناب فرمانده در آن مستند ارائه دادند![/]

من هم عرض کردم خدمتتون که این فیلم کلیه. من نیازی نیست پیرو اون باشم. من میتونم مفهوم خوبشو بگبرم بعد یک دیدگاه برای خودم درست کنم و نه این که مثل دین باش برخورد کنم که همه اموراتم رو بخوام از فیلم راز الگوگیری کنم.
من اصولا موقع مطالعه ی هر مطلبی با دید انتقادی بهش نگاه میکنم و ذهن و روانم رو کاملا به دست نویسنده نمیدم.
گریه و زاری که ما در دین میکنیم از نوع افسردگی و غصه نیست. اتفاقا برای ما شادی بخشه. بقولا صفا میکنیم. اونا درک نمیکنن. شما چرا؟؟؟
اتفاقا گریه ای که ما میکنیم در راه دین عین شادیه افسردگی اور نیست. ما رو نا امید نمیکنه. ما رو اتفاقا امیدوار میکنه.
میگم. اگه قرار باشه خودت رو تسلیم فیلم کنی صد در صد از خدا بیخبر میشی.
منظورم اینه که هر کس با مذهب خودش میتونه از این راز بهره مند بشه نه این که یه مذهب جدید از اون فیلم برا خودش ایجاد کنه. ولی همون طور که تو پست اولم گفتم. عوام میتونن برداشت اشتباه کنن از این فیلم و از این لحاظ فیلم مضره.
منظور قناعت در دین ما نخواستن نیست. شکرگذاری از آنچه داریمه. رضایت از آنچه هستیمه. و درخواست از خدا برای داشتن بیشتر بدون عدم رضایت از وضع موجوده. به ظاهر متناقض میاد ولی یه کم فکر کنی میبینی تناقضی در کار نیست.

هوالعالم

مستند راز به معنای حقیقی اصلا مستند نبود ...

از نظر من هم اصلا حرف های تازه ای نزد !

اما فرضیه ها رو خوب به تصویر کشیده بودند
انیمیشن هایی که به ذهن مخاطب اجازه تفکیک تصاویر واقعی و ساختگی رو نمی داد !

همچنین تبلیغات خوبی داشتن و اسم پر طرفداری روی این به اصطلاح مستند گذاشتن ...

بخشی از حقایق بود ! اما همه اش حقیقی نبود و تمام حقایق رو در بر نداشت .

برای کسی که خدا رو قبول کرده اینها تنها بخش کوچکی از حقایقی ست که اکثر مردم توان درک اونرو دارن !

پرسش:
آیا تئوری جذب حقیقت دارد یا توطئه ای از جانب دشمن است؟ اگر توطئه دشمنان است پس چرا در برخی شبکه های صدا و سیما مثل شبکه 4 بارها مستند آن پخش شده، و به آن اشاره شد؟

پاسخ:

آنچه که می توان به ضرس قاطع گفت این است که در نگاه دقیق، تئوری مذکور تئوری قابل دفاعی نبوده، و با تعالیم اسلام و دین همخوانی ندارد. اما از آنجا که این تئوری می تواند نقش انگیزشی داشته باشد و موفقیت هایی هم از جانب آن به خاطر نقش تلقینی ای که دارد ایجاد شود لذا ترویج آن هم لزوما از روی توطئه نیست، بلکه هم می تواند از روی نوع نگرش و موضع روانشناسانه باشد، و هم می تواند از از روی توطئه و دشمنی و به منظور کم رنگ کردن نگرش توحیدی در جامعه باشد، بنابراین نمی توان با قاطعیت گفت تمام کسانی که این تفکر را پذیرفته و در صدد ترویج آن هستند توطئه گرانی علیه دین هستند.
اما برای پاسخ تفصیلی در خصوص آنچه گفته شد باید به چند نکته توجه بفرمایید:

نکته اول:

نکته اول اینکه تئوری راز یا جذب، مسئله ای است که اگرچه به لحاظ روانشناختی بسیار تحریک کننده و انگیزشی است، اما به لحاظ منطقی و اثباتی هیچ دلیل عقلی یا غیر عقلی قابل دفاع در پشت آن وجود ندارد. براستی چه دليلي وجود دارد كه اگر من به چيزي فكر كنم آن چيز به سمت من حركت كند؟
اگر این مسئله را طبق نظام توحیدی تصور نکرده و خالقی در ورای آن ترسیم نباشد، چرا باید کائنات به سمت انسان حرکت کنند؟ بالاخره اثبات بر عهده مدعی است. نه دلیل فلسفی، و نه روانشناختی و نه هیچ سنخ ادله دیگری بر آن دلالت نمیکند. اگر هم موفقیت هایی حاصل میشود نه از باب این است که کائنات ما را به هدفمان نزدیک می کنند، بلکه در حقیقت این من هستم که با تمرکز افکارم بر یک مسئله، سرعت حرکتم به سمت آن را می افزایم و زودتر به آن دست می یابم.

نکته دوم:

تئوری جذب مبتنی بر مبانی فلسفی و مکاتب فکری غرب به ویژه «سکولاریسم» به معنای جدایی «دین از دنیا»، و «اومانیسم» یا همان «انسان محوری» است، در هیچ کجای این تئوری جایی برای خدا در نظر گرفته نشده است، اگرچه یک بچه مسلمان هنگام برخورد با این تئوری این قانون را از جانب خداوند می داند، و آن را با افکار الهی خویش در هم می آمیزد، اما این تفکر او هرگز آن چیزی نیست که مورد رضایت و توجه مبتکرین این نظریه باشد.

این تئوری می خواهد همه چیز را به ذهن انسان گره بزند، کائنات را مطیع انسان معرفی کند و بگوید این ذهن انسان است که خارج را می سازد، یعنی به نوعی انسان محوری را ترویج کند، در حالی که اسلام میخواهد به همه چیز رنگ خدایی بدهد، خداوند باید محور تمام وقایع قرار بگیرد. در حج که اوج تجلی عرفان اسلامی است انسان حتی نباید به آیینه نگاه کند، یعنی حتی نباید خویشتن را ببیند، باید فقط خدا را ببیند، قرآن کریم نیز می فرماید:
«ما أَصابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَ ما أَصابَكَ مِنْ سَيِّئَةٍ فَمِنْ نَفْسِك‏»؛ آنچه از نيكي ها به تو مى‏ رسد، از طرف خداست و آنچه از بدى به تو مى‏ رسد، از سوى خود توست‏(1)

نکته سوم:

نکته دیگر این که ترسیم آرزوهای بلند دنیوی و تمرکز بر آن امری است که در روایات به عنوان یکی از زمینه های غفلت بر شمرده شده است، دین اسلام اگرچه با برنامه ریزی و آینده نگری موافق است اما در نگاه اسلام اصالت با آخرت است و آرزوهای بلند را منافی با این اصالت دانسته و موجب فراموشی آخرت بیان می کند، امیرالمومنین(علیه السلام) می فرمایند:
«مَنِ اتَّسَعَ أَمَلُهُ قَصُرَ عَمَلُه‏»؛ هر که آرزویش گسترده شود، عملش محدود و کوتاه می شود.(2‏)
و نیز میفرمایند:
«مَنْ أَطَالَ الْأَمَلَ أَسَاءَ الْعَمَل‏»؛ کسی که آرزوهایش دور و دراز شود، عملش بد و ناشایست می گردد.(3)

نکته چهارم:

اسلام مثبت اندیشی را قبول دارد، منتهی همانطور که در نکات پیشین عرض شد اسلام آن را در یک جهان بینی توحیدی می بیند و به توکل و حُسن ظن به خداوند گره می زند، نه کائنات! در نگاه اسلام باید به خداوند که تمام کائنات به دست اوست خوش بین بود، همانطور که امام رضا(علیه السلام) در روایتی می فرمایند:
«أَحْسِنِ الظَّنَّ بِاللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ أَنَا عِنْدَ ظَنِّ عَبْدِيَ الْمُؤْمِنِ بِي إِنْ خَيْراً فَخَيْراً وَ إِنْ شَرّاً فَشَرّا»؛ به خداوند گمان نیک داشته باش، پس به درستی که خداوند می فرماید: من نزد گمان بنده مومنم هستم، اگر به من گمان خیر برد همان را برایش رقم میزنم، و اگر گمان بد ببرد همان را برایش مقدر می سازم.(4)

و نیز به او توکل و تکیه کرد تا مشکلات از پیش روی انسان کنار رفته و اسباب رسیدن به هدف مهیا گردد:
«مَنْ تَوكَّلَ عَلَى اللّه ذَلَّتْ لَهُ الصِّعابُ وَتَسَهَّلَتْ عَلَيْهِ الأَْسْبابِ»؛ هر كس به خدا توكل كند، دشوارى ها براى او آسان مى شود و اسباب برايش فراهم مى گردد.(5)
«مَنْ تَوَكَّلَ عَلَى اللّه لايُغْلَبُ وَمَنِ اعْتَصَمَ بِاللّه لايُهْزَمُ»؛ هر كس به خدا توكل كند، مغلوب نشود و هر كس به خدا توسل جويد، شكست نخورد.(6)

نباید به کائنات دل بست و به آنها امید داشت! نباید نگاه استقلالی به آنها داشت، نگرش توحیدی آن است که هر چه هست از جانب خداوند است و هیچ چیز از خودش استقلالی ندارد.

نکته پنجم:

همان طور که عرض شد ممکن است برخی افراد یا مشاورین و روانشناسان این تئوری را قبول داشته باشد و از باب تأثیر انگیزشی این قانون از آن دفاع نموده و در صدد ترویج آن برآیند، این را نمیشود مانع شد، بالاخره تفاوت اندیشه در این مسائل وجود دارد و تا زمانی که یک مسئله مستقیما و در تضاد و تعارض آشکار با دین نیست طرح آن هم اشکالی ندارد.
بنابراین از آنجا که صدا و سیما خصوصا شبکه چهار برای تبیین افکار و نظرات کارشناسان و متخصصین است خرده ای بر آن نیست اگر گاهی به طرح این دیدگاه می پردازد، اما این روشن است که پخش یا عدم پخش مسئله ای در صدا و سیما به معنای حقانیت، و یا بطلان یک نظر نیست.

پی نوشت ها:
1. نساء:79/4.
2. مفید، محمد بن محمد نعمان، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، كنگره شيخ مفيد، قم، چاپ اول، 1413ق، ج‏1، ص 304.
3. شریف رضی، نهج البلاغة (صبحي صالح)، نشر هجرت، قم، چاپ اول، 1414ق، ص 474، حکمت 36.
4. کلینی، محمد، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، چاپ چهارم، 1407ق، ج2، ص72.
5. ليثى واسطى، على بن محمد، عیون الحکم و المواعظ، دار الحديث‏، قم، چاپ اول، 1376ش، ص426.
6. مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، دار إحياء التراث العربي‏، قم، چاپ دوم، 1403ق، ج68، ص151.

موضوع قفل شده است