صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: این فیلم راز بالاخره دسیسه ی دشمنه یا نه؟

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

این فیلم راز بالاخره دسیسه ی دشمنه یا نه؟

سلام !
    از جناب کارشناس سوالی داشتم!
    من حدود 5سال پیش فیلم راز رو تماشا کردم و اون موقع چون زیاد چشم و گوشم باز نبود سریع هرچی میدیدم باور میکردم! لذا این فیلم رو در کنار سخنرانی استاد فرهنگ که در مورد همین فیلم بود دیدم و حسابی جو گرفتم و باورش کردم و از راهکارهاش به صورت عملی استفاده کردم و جالب اینجا بود که واقعا جواب میداد!
    یعنی هربار که جواب میداد به این قانون (قانون جذب) بیشتر ایمان میاوردم و اگر در مواردی جواب نمیگرفتم فکر میکردم اشکال از خودم بوده که این قانون جواب نداده!

خلاصه ما به این فیلم و این داستان ایمان داشتیم که گذشت و گذشت تا اینکه چند ماه پیش دامادمون یک دی وی دی مستند به من داد (که در سایت آپارات هم موجوده) به نام مستند ظهور یا منجی آخرالزمان و دجال و فلان....که این مستند رو دوتا آمریکایی مسلمون ساخته بودن و خیلی جالب بود و اکثر حرفهاش و اسناد و مدارکش و ... درست بود...
    تو این مستند اونها فیلم راز رو نقشه ی دشمن معرفی کردند که ملت رو از خدا و ائمه دور کنن!
    خلاصه ما این رو که دیدیم دو دل شدیم!
    بعداز اون قضیه یک سخنرانی از جناب استاد رائفی پور دیدم که ایشون هم فیلم راز رو دقیقا در همین راستا معرفی کردند! (یعنی نقشه ی دشن برای دوریه مردم از خدا)

الان سوالات من از جناب کارشناس اینه:
    1-اگر این قانون واقعا نقشه ی دشمنه چرا از شیکه 4بارها و بارها این فیلم پخش شد؟ یعنی تو کشور به این بزرگی هیچ کی نفهمید این نقشه دشمنه؟

2-این قانون جذب قضیش چیه؟ اگر واقعا وجود داره پس چرا اسمش رو میگذارن نقشه ی دشمن؟ خب این قانون رو خدا خلق کرده چه ربطی به دشمن داره؟
    و اگر این قانون وجود نداره پس چرا اینقدر دکتر فرهنگ و صداوسیما روش مانور دادن و علمی جلوه دادنش؟

چند تا سوال دیگه هم دارم که بعدا مطرح میکنم

(از دوستان هم هرکس اطلاعات یا تجربه ی شخصی داره دریغ نکنه! )

کارشناس بحث : اندیشمند

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۱۱:۲۷
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها
    سلام !
    از جناب کارشناس سوالی داشتم!
    من حدود 5سال پیش فیلم راز رو تماشا کردم و اون موقع چون زیاد چشم و گوشم باز نبود سریع هرچی میدیدم باور میکردم! لذا این فیلم رو در کنار سخنرانی استاد فرهنگ که در مورد همین فیلم بود دیدم و حسابی جو گرفتم و باورش کردم و از راهکارهاش به صورت عملی استفاده کردم و جالب اینجا بود که واقعا جواب میداد!
    یعنی هربار که جواب میداد به این قانون (قانون جذب) بیشتر ایمان میاوردم و اگر در مواردی جواب نمیگرفتم فکر میکردم اشکال از خودم بوده که این قانون جواب نداده!

خلاصه ما به این فیلم و این داستان ایمان داشتیم که گذشت و گذشت تا اینکه چند ماه پیش دامادمون یک دی وی دی مستند به من داد (که در سایت آپارات هم موجوده) به نام مستند ظهور یا منجی آخرالزمان و دجال و فلان....که این مستند رو دوتا آمریکایی مسلمون ساخته بودن و خیلی جالب بود و اکثر حرفهاش و اسناد و مدارکش و ... درست بود...
    تو این مستند اونها فیلم راز رو نقشه ی دشمن معرفی کردند که ملت رو از خدا و ائمه دور کنن!
    خلاصه ما این رو که دیدیم دو دل شدیم!
    بعداز اون قضیه یک سخنرانی از جناب استاد رائفی پور دیدم که ایشون هم فیلم راز رو دقیقا در همین راستا معرفی کردند! (یعنی نقشه ی دشن برای دوریه مردم از خدا)

الان سوالات من از جناب کارشناس اینه:
    1-اگر این قانون واقعا نقشه ی دشمنه چرا از شیکه 4بارها و بارها این فیلم پخش شد؟ یعنی تو کشور به این بزرگی هیچ کی نفهمید این نقشه دشمنه؟

2-این قانون جذب قضیش چیه؟ اگر واقعا وجود داره پس چرا اسمش رو میگذارن نقشه ی دشمن؟ خب این قانون رو خدا خلق کرده چه ربطی به دشمن داره؟
    و اگر این قانون وجود نداره پس چرا اینقدر دکتر فرهنگ و صداوسیما روش مانور دادن و علمی جلوه دادنش؟

چند تا سوال دیگه هم دارم که بعدا مطرح میکنم

به نام خدا.

من عمیقا معتقد به این هستم که این برنامه و کتاب نقشه صهیونیست هاست. چون از اول تا آخر از چیزی عجیب و ناشناخته به نام کائنات برای برآوردن کارها استفاده میکنه و نه خدایی که این کائنات با همه دبدبه و کبکبه اش مخلوقشه.

اینکه صدا و سیما واکنش نشون نمیده درستیش و خدایی بودنش رو تایید نمیکنه. ساختمان مجلس هم هرم هست و هم شکل پرگار و گونیا. چون اعتراضی نشده پس معماریش بی عیبه؟ مسلما نه.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

5. صلوات ها 8

علاقه
    معنويت-طبیعت-یافتن حقایق-شاد كردنو...
    نوشته
    76
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    240

سلام

منم اين فيلمو ديدم و كتابشو خوندم

فكر كنم كسايي كه اين فيلمو ساختن قصد كمك به ماهارو نداشتن و شنيدم كه به تدريج كه سري جديد فيلم ساخته شده كم كم اين باور رو در انسان ايجاد ميكنه كه خدايي وجود نداره و هر چي كه هست دست خود ادمه(هدف اصلي ساخت فيلم).

در صورتي كه قانون جذب هم يكي از قانون هاي طبيعته كه خدا اونو قرار داده و انسان ها با شناخت درست اين قانون ميتونن از اون در جهت رسيدن به خواسته ها استفاده كنن و اين قانون هم در حيطه خودش عمل ميكنه و قدرتش مثل قانون هاي ديگه محدوده وشنيدم كه با استفاده از قانون جذب تنها اتفاقاتي براي انسان به واقعيت ميپيونده كه در سرنوشت ادم باشه به طور مثال در سرنوشت انسان صد شغل براي ايندش وجود داره كه اختيار داره و ميتونه با توجه به شرايط و تلاش به هر كدوم از اونا برسه

در صورتي كه چيزي غير از اينا بخواد حتي با قانون جذب و تلاش امكان نداره به اون دست پيدا كنه.

اما تو اين فيلم به تدريج خدا رو كنار گذاشتن و منكر وجود خدا شدن و همه چيزو به خواست واراده انسان ربط دادن.

ویرایش توسط sepid98 : ۱۳۹۱/۰۶/۱۱ در ساعت ۱۴:۱۱

7. صلوات ها 9

علاقه
    معنويت-طبیعت-یافتن حقایق-شاد كردنو...
    نوشته
    76
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    240

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها

9. صلوات ها 5

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120
    صلوات
    7916

با سلام و احترام

پیشنهاد می کنم در سایت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی هم جستجویی داشته باشید.

مثل لینک زیر:

کتاب راز(سکرت) و مستند ظهور arivals

التماس دعا
  11. صلوات ها 8

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

سلام! از مدیران ممنونم که این تاپیک رو باز گذاشتند!
    من سوالام رو از جناب کارشناس دوباره میپرسم:

خب حالا سوالات من از جناب کارشناس به دو بخش تقسیم میشود ایناست:
    1- بخش علمی قضیه:
    -قانون جذب و این فیلم راز حقیقت است یا دروغ و دسیسه است؟

اگر حقیقت است رابطه این قانون با توسل به ائمه چگونه است؟ اگرانسان بوسیله ی تمرکز ذهنی به خواسته هایش میرسد پس تکلیف دعا و درخواست از ائمه ودرخواست از خدا چه میشود؟ و اگر دروغ است پس چرا برای من کار کرد؟ چرا من چند سال ازش استفاده کردم و در اکثر مواقع جواب داد؟ اگر بخوایید براتون موردی مثال میزن مکه چه اتفاقای عجیبی برایم بوسیله ی این قانون میفتاد!

2-بخش سیاسی قضیه:
    -اگر این قانون صحیح است چرا محققان آن را دسیسه ی دشمن معرفی میکنند؟ این قانونیست که خدا خلق کرده مثل قانون گرانش زمین! بنابراین ربطی به دشمن و غیر دشمن ندارد مال تمام انسانهاست! پس چرا آن را دسیسه ی دشمن معرفی میکنند!
    و اگر این قانون دروغ است چرا از شبکه چهار صداوسیما بارها وبارها فیلم راز پخش شد و بعد از فیلمش با کلی روانشناس ودکتر در این باره بحث شد وکلی سمینار و کنفرانس در این باره گذاشته شد!
    اگر دروغ است چرا وزارت ارشاد اجازه چاپ اینهمه کتاب هایش را میدهد؟ کتابهایش از فیلمش دست کمی ندارد وبسیار تاثیر گذار است من همه را خوانده ام!
    آیا در این کشور به این بزرگی یک انسان عاقل پیدا نشد که بفهمد این کتاب و این فیلم و این قانون دسیسه ی دشمن برای دوری از خداوند است؟

اما داستان من:

خانواده ی من بسیار مذهبی هستند و حتی خواهرام و یکی از دامادهایمان روحانی هستند! زمانی که 5سال پیش من به طور جدی تصمیم به اجرای دستورالعمل های این فیلم گرفتم با مخالفت های خواهرم که رئیس مکتب نرجس مشهد هست روبه رو شدم و اون گفت این تفکرات باعث دوریه انسان از خدا و ائمه میشه!
    (البته ناگفته نماند من تو اون سن 18سالگی همین جوریش قبل از دیدن این فیلم هم کلی از خدا و ائمه دور بودم و همه جور غلطی میکردم)
    بنابراین این گفته های خواهرم رو جدی نگرفتم و بهش گفتم چرا میترسید؟
    اگر این قانون درست باشه که خدا خلق کرده برای همه! و اگرغلط باشه هم که کار نمیکنه و من بعد از چند وقت میفهمم چرند بوده!

بعدشروع کردم به استفاده و دیدم کار کرد! بعد از یکی دوسال که یکم عاقل شدم و میخواستم خودم رو به خدا و ائمه نزدیک کنم و از بین اون همه دوستای خوشگذرون جدا بشم تصمیم گرفتم بوسیله ی همین قانون جذب به خدا و ائمه نزدیک بشم!
    بنابراین اگر قبلا روی ماشین و جای پارک و لپ تاپ تمرکز میکردم ایندفه تمام تمرکزم رو گذاشتم روی اینکه آدم مومن و با خدایی بشم و دست از این ناهنجاری های اجتماعیم بردارم!
    این تمرکزرو کردم و تمام دستورالعمل های ذکر شده رو هم روش پیاده کردم و جواب داد!
    برام خیلی جالب بود! آخه زمانی که به خدا و ائمه نزدیک شدم دیگه فیلم راز رو ناخودآگاه فراموش کردم تا اینکه یک هو به خودم اومدم و دیدم عجب! فیلم راز ایندفعه هم کار کردو منو به خواستم رسوند!
    اما چرا این بار که به خواستم رسیدم این فیلم رو فراموش کردم؟ جوابش رو هنوزم نمیدونم!
    با اینکه خودم با چشمای خودم معجزات قدرت تمرکز ذهن رو دیده بودم اما اصلا دوست نداشتم ازش استفاده کنم و فقط دوست داشتم برم ازخدا و ائمه خواسته هامو بخوام!

با همه ی این تجربیات نظر من در این مورداینه:

به نظر من این قانون وجود داره اما مثل تمام چیزهای دیگه که خدا خلق کرده باید درست استفاده بشه! مثلا از قانون گرانش زمین یکنفر برای خودکشی استفاده میکند و یک نفر برای توربین آبی !
    از قانون جذب هم میشود هم برای رسیدن به خدا و ائمه استفاده کرد و همبرای رسیدن به خواسته های نفسانی و بد!
    همه چیز به خود انسان بستگی دارد که چه میخواهد!
    این نظر شخصی من بود !

حالا منتظرم جناب کارشناس تحلیل خود رااز این قضیه بفرمایند .(چون من در اون مدت خیلی ها رابا این فیلم و این شیوه آشنا کردم و حالا میخوام برم ارشادشون کنم و جوابهای این پست خیلی برام مهمه )

با تشکر

ویرایش توسط asad : ۱۳۹۱/۰۶/۱۱ در ساعت ۱۶:۳۳

13. صلوات ها 6

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیمی نمایش پست ها
    با سلام و احترام

پیشنهاد می کنم در سایت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی هم جستجویی داشته باشید.

مثل لینک زیر:

کتاب راز(سکرت) و مستند ظهور arivals

التماس دعا
    خیلی خوب بود ممنون!

15. صلوات ها 4

علاقه
    سفالگری
    نوشته
    128
    حضور
    5 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    392

من فکر میکنم اصل این قانون و فیلم درست باشد اما از آن به جهت خواسته های خود استفاده کرده اند و نقش خدا را در این فیلم بسیار کم رنگ کرده اند (از عمد)
    در دنیا زدم دنیا علی بود
    به عقبی سر زدم عقبی علی بود
    به مسجد رفتم از بهر عبادت
    بنا و بانی و بننا علی بود

17. صلوات ها 4

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

با سلام خدمت شما دوست گرامي

قانون جذب می گوید: هر چیز را در ذهنت مجسم کنی، آن را در دست هایت خواهی داشت.[1] افکار و اندیشه ها قدرتی دارند که می توانند اشیاء و پدیده های جهان واقعی را بسازند و جذب کنند. تو همه چیز را به طرف خودت جذب می کنی. مردم، شغل، شرایط زندگی، وضع سلامتی، ثروت، قرض، شادی، ماشینی که سوار می شوی و اجتماعی که در آن زندگی می کنی. مثل آهن ربا همه اینها را به طرف خودت جذب می کنی. به هر چه فکر کنی همان اتفاق می افتد. کل زندگی تو تجلی افکاری است که در ذهنت جریان دارند.[2]
    احساسات تو به دو دسته تقسیم می شوند: احساسات خوب و احساسات بد. تو تفاوت میان این دو دسته را می دانی چون یکی باعث می شود خوشحال باشی و دیگری تو را ناراحت می کند.[3] وقتی احساس خوبی داری، داری آینده ای را می سازی که در جهت رسیدن به آرزوهای توست. وقتی احساس خوبی نداری، داری آینده ای را می سازی که در جهت آرزوهایت نیست. [4]احساسات خوش آیند و ناخوش آیند معیار استفاده درست یا نادرست از نیروی فکر است.
    آرزوها در سه گام به دست می آیند، نخست خواستن: به دنیا فرمان بده. [5]دوم باور: باور داشته باش که به خواسته ات رسیده ای. [6]سوم: تجسم: احساس کن که به خواسته ات رسیده ای [7]احساس به فکر نیرو می بخشد. دنیا حسی است و تنها با تصور نمی توانی خواسته ات را به دست آوری. پس از همین حالا احساس خوبی داشته باش.[8] بنابراین دو جور احساس در جذب موءثر است یکی احساسی که درستی و نادرستی افکار را نشان می دهد و دیگر احساسی که به افکارت نیرو می بخشد. کسی که می خواهد به آرزوهایش برسد به هر دو نیاز دارد. یعنی باید با توجه به احساسات خوب و بد تصمیم بگیرد و از احساسات خوب پیروی کند، دیگر اینکه با انجام کارهایی که احساس خوبی ایجاد می کنند، نیروی خود را تقویت کند.

تحقق آرزوها به نیرویی که به آنها می دهی بستگی دارد، پس هرگاه به اندازه کافی به افکار خود انرژی بدهی تحقق خواهد یافت. یکی از نظریه پردازان راز می گوید: من هیچ قانونی را نمی شناسم که بگوید این کار سی دقیقه، سه روز یا سی روز وقت می برد. بیشتر بستگی به این دارد که تو چقدر با هستی هماهنگ شوی.[9] چگونه بیندیشی و چه احساسی داشته باشی.
    قانون جذب به جملات کاری ندارد به تصورات کار دارد. مهم نیست که بگویی این را می خواهم یا نمی خواهم، وقتی به این می اندیشی در زندگی ات جذب می شود. اگرچه به صورت منفی بگویی. پس تنها آنچه را که می خواهی تصور کن. مادر ترزا انسان فوق العاده ای بود. او می گفت هرگز در تظاهرات ضد جنگ شرکت نمی کنم اگر برای صلح تظاهراتی داشتید، من را هم خبر کنید.[10]

اللهم صل علي محمد و آل محمد

19. صلوات ها 9

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

بايد توجه كرد مثبت انديشي و دوري از افكار منفي هم از نظر روانشناسي و هم از منظر ديني مورد تاكيد قرار گرفته است و كسي منكر تاثير مثبت انديشي و افكار نفي نيست ولي اينكه مثبت انديشي و افكار منفي علت تامه تحقق همه چيز باشد هم با مباني علمي و هم ديني تناقض دارد زيرا در تحقق يك خواسته علت هاي مختلفي از مادي و معنوي وجود دارد و انسان بايد در زندگي تمام تلاش خود را براي رسيدن به آن به كار گيرد و صرف خانه نشيني و فكر كردن و طلب كردن بدون هيچ همتي چيزي را في الجمله محقق نخواهد كرد.[قيد في الجمله براي اين است در برخي موارد مانند رفع برخي بيماري هاي روحي و ...تاثير دارد]

در روايات نيز آمده:هر که آرزویش گسترده شود، عملش محدود و کوتاه می شود.[11] کسی که آرزوهایش دور و دراز شود، عملش بد و ناشایست می گردد[12]
    الكيّس من قصر آماله.[ 13] زيرك كسى است كه آرزوهايش را كوتاه كند.

مشكل ديگر قانون جذب عدم اثبات پذيري آن به عنوان يك قانون است در حالي كه براي مطرح كردن چيزي به عنوان قانون ، بايد به صورت علمي اثبات و آن قدر آزمايش شود كه در حد يك قانون در نظر گرفته شود ولي آيا چنين امري محقق شده است و تسليم تمام كائنات در برابر انسان آزمايش شده است؟آيا تمام انسان ها با به كار بردن اين قانون به خواسته هاي خود رسيده اند؟

در واقع اين قانون اگر هم باشد صرفا امري كلي و علت تامه نيست و آنچه به عنوان قانون جذب براي مردم تعريف شده است چيزي جز خرافه نوين نيست و بزرگ كردن يك علت ناقصه در حد علت تامه است.

قانون جذب حتي اگر هم درست باشد منافي وجود خداوند نيست زيرا اين هم مانند يك قانون است كه خداوند در هستي بر قرار كرده است و خلق اين قانون نيز بدون خالق نمي تواند باشد.
    تعريف اشخاص و يا نشان دادن تلويزيون نيز دليلي بر حقانيت امري نمي شود و اينكه چرا چنين چيزي را مطرح مي كنند بايد از خود آن ها سوال كرد.اما اينكه هر امر اشتباهي را دسيسه و نشانه شيطاني بودن آن بدانيم(توهم توطئه) پذيرفته نيست زيرا بسياري از نظرات گوناگون و غلط وجود دارند كه صرفا به خاطر برداشت هاي اشتباه اشخاص هستند نه اينكه واقعا دسيسه شيطاني باشند كه قصد تخريب عقائد ما را داشته باشند مگر اينكه براي آن دليلي قانع كننده داشته باشيم.

البته برخي توضيحاتي در مورد قانون جذب داده اند كه نقشي مانند همان تاثير را در انسان ايفا مي كند كه در آن صورت برخي از نقدهاي وارده بر آن عملا حذف مي شود.[13]

موفق باشيد.

مي توانيد براي اطلاعات بيشتر از اين فرضيه به قانون جذب و همچنين مقاله قانون جذب/ تئوری راز و راز خرافه نوشته حمید رضا مظاهری سیف و همچنين نقد قانون جذب نوشته حمزه شریفی دوست مراجعه فرماييد.

[1] كتاب راز،ص22
    [2] همان ص32
    [3] همان ص42
    [4] همان ص43
    [5] همان ،ص57
    [6] همان ص58
    [7] همان ، ص62
    [8] همان ص64
    [9] همان، ص73
    [10] همان، ص151
    [11] الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، ج‏1، ص: 304 ، نويسنده: مفيد، محمد بن محمد ، محقق / مصحح: مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏ ، ناشر: كنگره شيخ مفيد ، مكان چاپ: قم‏ ، سال چاپ: 1413 ق‏ ، نوبت چاپ: اول‏
    [12] نهج البلاغة (صبحي صالح)، ص: 475 حکمت36
    [13] تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص: 311 ، نويسنده: تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد ، ناشر: دفتر تبليغات‏ ، مكان چاپ: ايران؛ قم‏ ، سال چاپ: 1366 ش‏ ، نوبت چاپ: اول‏
    [13] مجموعه سخنرانی های مهندس فرامرز کوثری در مورد قانون جذب

اللهم صل علي محمد و آل محمد

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری