واسه حجاب و دینداری کودکان باید چـــــــی کار کرد ؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
واسه حجاب و دینداری کودکان باید چـــــــی کار کرد ؟؟؟؟؟

سلام
وقت همگی به خیر
از بس سرچ کردم خسته شدم ، فکر کردم از دوستان راهنمایی بگیرم .

امیدوارم بتونم اینجا مشکلم حل بشه .

سوال من اینه که روش های تبلیغ دین و آموزه های دینی و حجاب و نماز و ...به کودکان باید به چه شکل باشه ؟
چگونه و باید چی کار کرد ؟

مثلا اگه کسی مربی باشه این امکان براش وجود داشته باشه که بتونه برای کودکان دوره های آموزشی دینی بذاره و بخواد که نتیجه بخش باشه و موثر

چه اقداماتی باید انجام بده ؟
چه امکانات صوتی تصویری و ... واسه این موضوع وجود داره ؟
چه روش بیانی می خواد ؟
چه کتاب هایی وجود داره و منابع آموزشی
و کلا دوستان در این زمینه چه اطلاعاتی دارند ؟

امیدوارم با راهنمایی هاتون در ثواب فوق العاده این کار سهیم باشید

کارشناس بحث : حامی

سلام شب بخیر برای دیندارکردن وحجاب کودکان اول بایدپدرومادردرخودانقلاب کننداگرپدرومادراهل ادای واجبات هستندازسن طفولیت مخصوصادخترهارابایدآموزش بدهندابتداباشناختن کلمه خدانه درحدفلسفی بلکه باشناختن صفات خدامثل خدامهربان وبخشنده هست بعدهنگام نمازخواندن ازاوبخواهیم که درکنارسجاده ی مادریاخواهرش بشینه وخیلی مهربون بااوبرخوردکنیم برای اوچادری سفیدوسجاده ای کوچک وقشنگ تهیه کنیدبعدذکرهاروبه اویادبدیم ازهمه مهمتربجای تماشای فیلمهای پوچ که شبکه های غربی برای ترویج بی فرهنگی ومبارزه بامذهب اسلام مخصوصابچه های پاک ایران برنامه ریزی کرده اندازکارتن های جالب مخصوصاخنده داربرای سرگرمی اونهاتهیه کنید به دخترهاازسن پنج سالگی به پوشش اومخصوصادربازی اودرکوچه دقت کنیدمن به عینه شاهدهستم که پدرمهندس وادعابه کلاس گذاشتن داره به اجباروتعریف ازرقص دخترش ازاومیخوادکه درجمع برقصه وباحرکات ناموزون وباتبلیغ برعلیه مناسبات دینی فرزندان خودراتربیت میکنه ماباآموزشهای ابتدایی این مساءل وتهیه ی سی دی ونرم افزارهای موجوددرکانون کودک ونوجوان وثبت نام درکلاسهای قرانی وفرهنگی آنهاراآماده کنیم برای مراحل بعدی مثل سن تکلیف واجتماع

تربیت عبارت است از : «فراهم آوردن زمینهها و عوامل به فعلیت رساندن یا شکوفا ساختن استعدادهای شخص در جهت رشد و تکامل اختیاری او به سوی هدفهای مطلوب «دین در لغت به معنای جزا، اطاعت و قهر و غلبه،عادت،خضوع و پیروی است و در اصطلاح عبارت است از «مجموعه عقاید، اخلاق،قوانین و مقرراتی که برای اداره امور جامعه انسانی و پرورش آنها بکار گرفته میشود.»
بنابراین میتوان گفت: تربیت دینی فرایندی است دوسویه میان مربی و متربی که ضمن آن مربی با بهره گیری از مجموعه عقاید،قوانین و مقررات دینی تلاش میکند تا شرایطی فراهم آورد که متربی آزادانه در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای خود گام برداشته، به سوی هدفهای مطلوب رهنمون گردد.

با سلام
خیلی ممنونم از مطالب دو بزرگوار
استفاده بردم
اما دو تا نکته اینکه
علاوه بر پدر و مادر یه مربی می تونه در این راستا چه کاری انجام بده ؟ پدر و مادر ها رو جدا باید روشون کار کرد که ان شاءالله تو برنامه است ولی نه حالا چون فعلا شرایطش نیست . فعلا آشنا کردن بچه ها تو برنامه است . بچه هایی که توی محیط های مناسب دینی رشد نکردن .
و دیگه اینکه کاربردی تر راهنمایی بفرمایید
مثلا معرفی منابع صوتی تصویری کتاب و ... که آموزش هایی در این باب داده باشه درباره نحوه برخورد ، نوع مفاهیم انتقالی ،چه جور داستان هایی در این باره وجود داره
و هر نظر دیگه ای که داشته باشید استفاده می بریم
در واقع می خوام به یک مربی کمک کنید .

ممنون و موفق باشید

موضوع قفل شده است