این همه بی نماز هست!!!+عکس

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
این همه بی نماز هست!!!+عکس

می خواست برگرده جبهه بهش گفتم: پسرم! تو به اندازه ی سنّت خدمت کردی بذار اونایی برن جبهه که نرفته اند
چیزی نگفت و ساکت یه گوشه نشست…
… وقت نماز که شد ، جانمازم رو انداختم که نماز بخونم دیدم اومد و جانمازم رو جمع کرد...
خواستم بهش اعتراض کنم که گفت: این همه بی نماز هست! اجازه بدید کمی هم بی نمازا ، نماز بخونند
دیگه حرفی برا گفتن نداشتم خیلی زیبا ، بجا و سنجیده جواب حرف بی منطقی من رو داد.

خدا ما رو شرمنده این مادران شهدا نکنه
گرچه هستیم
ولی جوری نشه که ازمون ناراضی باشن

گاهی وقتا با خودم فک می کنم خیلی در مقایسه با شهدا کم گذاشتیم !!!!
اما آیا فقط شرمندگی کافیه !!!! یا نه باید به خودمون یه تکونی بدیم !!!!
خدایا ما رو آگاه و عامل به وظیفمون قرار بده !!!! الهی آمــــــــین @

vahid khezry;382976 نوشت:
گاهی وقتا با خودم فک می کنم خیلی در مقایسه با شهدا کم گذاشتیم !!!!
اما آیا فقط شرمندگی کافیه !!!! یا نه باید به خودمون یه تکونی بدیم !!!!
خدایا ما رو آگاه و عامل به وظیفمون قرار بده !!!! الهی آمــــــــین @

جناب خضری درست میفرمایید اما راه کار چیه واقعا دوس دارم شروع کنم اما نمیدونم از کجا ؟؟؟
دوستان هم کمک کنن لطفا

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

اللهم عجل لولیک الفرج

ای کسانی که ایمان آورده اید
{ وَ لْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلىَ الخَْيرِْ وَ يَأْمُرُونَ بِالمَْعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَ أُوْلَئكَ هُمُ الْمُفْلِحُون‏ }بايد گروهى از شما باشند كه مردم را بسوى خير دعوت نمايند و امر بمعروف و نهى از منكر كنند و اينگونه افرادند كه رستگارند.اين گروه تماما رستگارند.(در تفسير صافى نقل می ‏كند از كتاب كافى كه فرمود حضرت صادق- عليه السّلام-: امر به معروف و نهى از منكر واجب است بر آنان كه سخنشان پذيرند و توانا و دانا باشند به نيك و بد ؛ نه هر ناتوان و نادان كه خود تشخیص خوب از بد نداده. پس بايد اول خود را بسازد بعد به سازمان ديگران پردازد)

لبیک یا حسین(ع)
کیست حسین را یاری کند؟

[/]

دختر آسمانی;383042 نوشت:
جناب خضری درست میفرمایید اما راه کار چیه واقعا دوس دارم شروع کنم اما نمیدونم از کجا ؟؟؟
دوستان هم کمک کنن لطفا

بسمک یا سریع الرضا
با تشکر از سرکار دختر آسمانی
همینطور که داشتم گفته شما رو ذیل نوشته خودم مطالعه میکردم یاد یه جمله ای از یه بزرگی افتادم (البته شاید حدیث باشه) که اتفاقا پاسخ شما هم میتونه باشه !
ایشون میفرمود : اگر هر کدوم از ما انسانها به همون مقدار از علممون نسبت به اوامر و دستورات الهی خالصانه عمل کنیم وضع زندگی و جامعمون به کلی عوض میشه .
کم نشنیدیم که بعضی از افراد در مراجعشون به علما و زاهدان نامی ، وقتی از آنها توصیه ی عملی می خواستند گاهی فقط با جمله ( به همان چه میدانید عمل کنید ) مواجه می شدند !
پس به نظرم زیاد دنبال توصیه گشتن واسه من و امثال من که یه اطلاعات درست ولی در عین حال ابتدایی از دین دارن فعلا درس نباشه !
میدونم خیلیا الان با من مخالفن ولی به این جریان واقعی گوش بدین !
شخصی از حضرت آیت الله العظمی بهجت قدس الله نفسه الزکیه که فک نکنم کسی در سالک بودن ایشون شک داشته باشه شیوه سلوک رو میپرسه و احتمالا در اون موقع منتظر شنیدن یه جواب قلمبس ، برخلاف این میل با یه جواب ساده از نظر منی که عمق دینو درک نکردم و پیچیده و عملی از نظر این مرجع بزرگوار مواجه میشه و اون جواب همون جمله معروفه (که به همان چه میدانید عمل کنید)!
من از شما و بقیه دوستان میپرسم آیا ما نمیدونیم نماز اول وقت مفیده و مهمه !!! تازه تو بعضی مساجدم رو سجاده هاش بزرگ حدیثی از حضرت رضا علیه السلام نوشته که : (( نماز اول وقت خود را به تاخیر مینداز )) مگه نشنیدیم که تفاوت نماز اول وقت با نمازی که اول وقت خونده نشه مثل تفاوت دنیا و آخرته . پس چرا عمل نمیکنیم به این دستور ؟؟؟
دیدیم که واقعا قضیه فرق کرد !
لذا توصیه من هم همان توصیه آیت الله بهجته (ره)!
انشالله خودمم به گفته این مرجع بزرگوار گوش کنم !
یا علی (ع)

با سلام
ممنون واقعا پاسختون به دردم خورد !!!
یا علی (ع)

سلام.ممنون از همه
میگفت جنگ شروع شده بود.به پدرش گفتم میخوام برم جبهه.پدرش هیچی نگفت خدا هردوشون رو بیامرزه.پسرم که اومد پدر بهش گفت مادرت میگه میخوام برم جبهه و خندید.پسرم گفت مادر مگه من مُردم که تو بروی جبهه؟خلاصه سه تا از پسرام همزمان رفتن جبهه.ولی این آخری میگفت خدا شما رو حفظ کنه من که یک گلیم پیچیده بیش نیستم.جانم فدای شما.این قدر میرم تا همونجا مجاور بشم.هی میرفت و می آمد و میگفت مادر چکار کردم که شهید نشدم؟آخرش هم امام زمانش رو دید واز ایشون نون گرفت و داد به گردانشون و شهید شد.خاطره ای بود از دیدار با یک مادر شهید که وقتی بعد از مدتها رفتیم خونه ی ساکتش مهمونی، آن چنان خنده ای کرد که
چهره اش جوان شده بود...دوست دارم گریه کنم
یاعلی:Gol:

سلام
اللهم عجل لوليك الفرج به حق اباعبدالله (ع) انشاءالله
يا علي مدد

افلاکیان;262304 نوشت:

[=Microsoft Sans Serif]می خواست برگرده جبهه بهش گفتم: پسرم! تو به اندازه ی سنّت خدمت کردی بذار اونایی برن جبهه که نرفته اند
چیزی نگفت و ساکت یه گوشه نشست…
… وقت نماز که شد ، جانمازم رو انداختم که نماز بخونم دیدم اومد و جانمازم رو جمع کرد...
خواستم بهش اعتراض کنم که گفت: این همه بی نماز هست! اجازه بدید کمی هم بی نمازا ، نماز بخونند
دیگه حرفی برا گفتن نداشتم خیلی زیبا ، بجا و سنجیده جواب حرف بی منطقی من رو داد.

سلام. شهدا در اوج عقلانیت بودند. استدلالاتشان هم باید چنین قوی باشد.

بسم رب الشهدا و الصدیقین...
السلام علیکم و رحمة الله

نام این شهید بزرگوار چیست؟

عجب عكسي
خوش به سعادتشون

[="Black"]

لبیک یا علی النقی;609434 نوشت:
بسم رب الشهدا و الصدیقین...
السلام علیکم و رحمة الله

نام این شهید بزرگوار چیست؟

سلام و عرض ادب

متاسفانه اطلاعی ندارم

التماس دعا[/]

باسلام
اسمش عبدالله حقگو هست.
یادش گرامی و راهش پررهرو

دختر آسمانی;383042 نوشت:
راه کار چیه واقعا دوس دارم شروع کنم اما نمیدونم از کجا ؟؟؟

vahid khezry;383109 نوشت:
و اون جواب همون جمله معروفه (که به همان چه میدانید عمل کنید)!

سلام به همه

یه بار کتابی بنام پندهای آیت الله بهجت رو برداشتم که بخونم و پندهای ایشون رو یاد بگیرم

یکی دو مطلب رو خوندم که رسیدم به این یکی:

پرسیدند: آقا میشود ما را نصیحتی بفرمایید؟

ایشان پاسخ دادند: به نصیحت هایی که تا کنون شنیده اید ، عمل کرده اید؟!

کتاب رو بستم گذاشتم سر جاش :Ghamgin:

[="Arial Black"][="Navy"]

دختر آسمانی;383042 نوشت:
دوستان هم کمک کنن لطفا
من خیلی جستجوکردم.هر جا وهرکس بگی سراغش رفتم . اخرش به این رسیدم اول همه چیز ترک گناه(عادت های زشتی که در وجودمان ریشه کرده وگناهان کبیره) است و خوندن نماز بقیش خودش میاد(ایت الله بهجت)[/]

باید در ابتدای کار در مفاهیم نماز توجه کنیم و ارتباط آن را با اهل بیت علیهم السلام بدانیم

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ ﴿۱۵۴﴾ بقزه
و كسانى را كه در راه خدا كشته مى‏شوند مرده نخوانيد بلكه زنده‏اند ولى شما نمى‏دانيد (۱۵۴)