یه دختر هم سن هی ادمو ترغیب به گناه کنه

تب‌های اولیه

41 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یه دختر هم سن هی ادمو ترغیب به گناه کنه

سلام
عرض ادب و احترام
دوست گرامی تحریم در مورد داستان از پری تا پریدن سوالی را مطرح فرمدند که بهتر دیدم تو تاپیکی جداگانه بحث بشود
دوستانی که میخواهند داستان را بخونند یا به صورت پاور پونت ببیند به تاپیک زیر بروند
http://www.askdin.com/thread20104.html
خلاصه داستان
داستان پسر نوجوانی است که مدت یک سال در خانه خود با دختر خاله اش زمینه گناه براش فراهم میشه و در تمام این مدت از طرف دختر دعوت به گناه میشود ولی پسر مقاوت کرده و در اخر سر به جبهه میره و شهید میشود
با تشکر

تحریم;261832 نوشت:
سلام
ممنون بابت جمع اوری مطالب

یه سوال و شبهه در این مورد تو ذهنمه که کمک میخوام

ولی خب این داستان قدیمی رو خیلیا شنیدن
اولین نفرم که تعریف کرده مرحوم کافی بوده ظاهرا
اصلا اون نامه رو مجله مذکور مستقیم انگار فرستاده بوده واسه جناب کافی
بگذریم

از همون موقع برام سوال بود که چرا اسم این شهید و هویتش هیچ وقت مشخص نشد؟
یعنی نامه ها ادرس و مشخصات و... نداشتن؟
فقط اسم کوچیک؟
تو خود جبهه و ستاد جنگ اثری از ایشون نیست؟

البته ما تو جنگ انسانهای بزرگی داشتیم
و مبارزات با نفس خیلی عظیمی ازشون سراغ داریم
ولی خب این قضیه خیلی تو فکرمه که چرا مشخصاتش
اسم و فامیل و...
در ضمن بعیده یه پسر نوجون که تو محیط کفر بوده
و تربیت خاصی ندشاته
و سرشار از نیاز های جنسی و...
بابا حضرت یوسف ع فرزند نبی بود
خودشم پیامبر بود
یک بار ذلیخا شروع کرد به دعوت به گناه و... که متوسل شد بخدا و گفت خدا اگر کمکم نکنی از غافلینم و دیگه هم تو اون محیط قرار نگرفت!!!

من سوالم از بزرگوارانی مثل جناب حامی هست که این داستان رو خوندن
به نظر شما میشه محیط رو تغییر نداد و یه دختر هم سن و شهوتی هم هی ادمو ترغیب به گناه کنه و ادم هیچ دفعه سراغش نره؟

ببییند بازم میگم من با اصل داشتن جوونای نورانی و مومن بحثی ندارما
من میگم با همچین بستر تربیتی و محیط زندگی و سن و زمینه ارتکاب گناهی که روزی چندین بار میاد سراغ ادم
ادم همه موارد بتونه جلوی خودشو بگیره و...

اصلا الان برید سراغ یه نوجون عارف تو هر جای دنیا که خواستید
حوزه نجف قم و فلان کوه و...
بهش بگید میتونی یک سال با یه دختری که به رابطه جنسی دعوتت میکنه مقابله کنی؟

بابا اون که میرداماد بود یه شب به چنتا خانم جا داد
تازه اون خانما پوشیده بودن و اصلا هم دلشون نیمخواست وارد گناه بشن و...
با اینهمه تو همون یه شب کل انگشتای دستشو سوزوند از مبارزه با نفس

البته اگر این پسر تو خانواده مذهبی بود و لقمه حلال خورده بود و پیش زمینه فکری و اعتقادی مناسبی داشت بازم میتونستم احتمال بدم ولی الان...

بازم از زحمت عزیزان این سایت تشکر و قدردانی میکنم.

البته اینم بگم دلیل اصلی من از زدن این پست اینه که با پخش این جور داستانها و نقل ها فردا جوونامون به خودشون جرات کاذب ندن که اره ما میتونیم با دختری که ازمون رابطه جنسی میخواد و حریصه یک سال هم خونه بمونیم و هیچیمون نشه

نه خیر بعیده
اصلا از شرایط مراقبه دوری از همچین محیطای کثیفیه
خیلی خیلی احتمالش کمه که کسی بتونه مقاومت کنه

به نظر من واقعا اگر همچین داستانی واقعیتم داشته باشه
پسر باید مقداری از پول رو برداره و بره مسافر خونه ای چیزی و یا به والدینشو اخطار بده که برای من این فضا قابل تحمل نیست
وگرنه اینی که شما گفتید بیشتر تاثیر منفی داره تا تاثیر مثبت و مبارزه با نفس!!!

منتظر نظر کارشناس بخش مشاوره هستم

خواهشا بدون خوندن مطلب پست نزنید
من نه کافرم
نه بت پرستم
نه سنی هستم
نه جنبش فلان رنگی هستم و..
از پستای دیگم میشه فهمید کدوم وری هستم
ولی تو این یه مورد به نظرم باید بیشتر دقت بشه همین
از اونجایی که اسم سایت از دین بپرس هست
انتظار دارم برخورد بدی با این سوال دینی من نشه!!!

خدا نگهدار

سلام
ممنون بابت جمع اوری مطالب

بگذریم

فقط اسم کوچیک؟

اسم و فامیل و...
و تربیت خاصی ندشاته
بابا حضرت یوسف ع فرزند نبی بود
خودشم پیامبر بود
یک بار ذلیخا شروع کرد به دعوت به گناه و... که متوسل شد بخدا و گفت خدا اگر کمکم نکنی از غافلینم و دیگه هم تو اون محیط قرار نگرفت!!!

من سوالم از بزرگوارانی مثل جناب حامی هست که این داستان رو خوندن
به نظر شما میشه محیط رو تغییر نداد و یه دختر هم سن و شهوتی هم هی ادمو ترغیب به گناه کنه و ادم هیچ دفعه سراغش نره؟

ببییند بازم میگم من با اصل داشتن جوونای نورانی و مومن بحثی ندارما
من میگم با همچین بستر تربیتی و محیط زندگی و سن و زمینه ارتکاب گناهی که روزی چندین بار میاد سراغ ادم
ادم همه موارد بتونه جلوی خودشو بگیره و...

اصلا الان برید سراغ یه نوجون عارف تو هر جای دنیا که خواستید
حوزه نجف قم و فلان کوه و...

بابا اون که میرداماد بود یه شب به چنتا خانم جا داد
تازه اون خانما پوشیده بودن و اصلا هم دلشون نیمخواست وارد گناه بشن و...
با اینهمه تو همون یه شب کل انگشتای دستشو سوزوند از مبارزه با نفس

البته اگر این پسر تو خانواده مذهبی بود و لقمه حلال خورده بود و پیش زمینه فکری و اعتقادی مناسبی داشت بازم میتونستم احتمال بدم ولی الان...

البته بازم از زحمت عزیزان این سایت تشکر و قدردانی میکنم.

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

باتشکر از جنابان تحریم ومهدی بزرگواران نکته سنج :Gol:

بنده نیز قبلا" که این مطلب را در چند جای مختلف خواندم به همین نکته نظرم جلب شد که وقتی حدیث معتبر از رسول خدا(ص) وعلی (ع) داریم که درچنین شرایطی تاب مقاومت از معصوم دشوار است ومعصوم از آن پرهیز میکند .چگونه چنین موجود افسانه ای را می توان تصور کرد که دراوج نوجوانی که عقل وخرد در زنجیر غرایز دربند است به چنین توانی مافوق انسانی دست یابد ؟

وصد البته که این متن احساسی قبل از اینکه پیام عفت در خود داشته باشد ممکن است برای بسیاری از نوجوانان پاک ضمیر وکم تجربه به پیام غفلت تبدیل شود . زیرا حتی اگر یکی دونفر هم بخواهند درعرصه ی این نبرد هولناک خود را بیازمایند تخریب غفلتی صورت گرفته است . در ذیل مطالبم به احادیثی معتبر از معصومان (ع) استناد میکنم .

رسول گرامی اسلام صلی الله علیه واله وسلم درباره ارتباط زن و مرد نامحرم فرمود:
«با عدوا بین انفاس الرّجال و النساء فانه اذا کانت المعاینة واللقاء کان الدّاء الّذی لا دواء له».
بین مردان و زنان نامحرم جدایی ایجاد کنید [تا با هم برخورد و تماس نداشته باشند]؛ زیرا هنگامی که آنان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و با هم رفت و آمد داشتند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت. 1
همچنین آن حضرت صلی الله علیه واله وسلم فرمود: « ایاک و الخلوة بالنساء و الذی نفسی بیده ما خلا رجل بامراة الا دخل الشیطان بینهما و لان بزحم رجل خنزبراً منلطخاً بطین و حماة خبر له من ان یزحم منکئه امراة لا نجلّ له ».
از خلوت کردن با زنان بپرهیزید، قسم به آن خدایی که جانم در دست اوست مردی با زنی خلوت نمی کند. مگر اینکه شیطان (برای وسوسه و به گناه انداختن آن دو) وارد می شود. اگر خوکی آلوده به کثافت و لجن باشد و به انسان برخورد کند بهتر است از آنکه شانه زن بیگانه ای با مرد نامحرم برخورد کند.

پی نوشت ها:
1- بهشت جوانان، ص 468.
2-. مرات النساء ص 117، و مانند آ« مستدرک الوسائل ج 14 ص 5- 264.

حق یارتان :Gol:

سلام علیکم
با تشکر از سؤلات جناب تحریم
سؤال برای همه پیش میاد پس کسی شما رو کافر یا ... نمیدونه
آدم باید سؤالشو بپرسه تا شبهه براش باقی نمونه .
من کارشناس نیستم ولی چون تو آماده کردن این پاورپویت یه نقشی داشتم خیلی به این سؤالات شما فکر کردم
همین سؤالات برای منم پیش اومد .
حتی برای اینکه مطمئن شم واقعیت داره سرچ کردم . وقتی مطلب رو اینجا دیدم با خیال آسوده کارمو شروع کردم .

نقل قول:

فقط اسم کوچیک؟

منم قبل اینکه به جواب این سؤال فکر کنم پرسیدم و جناب حاج علی جواب دادن که برای حفظ آبرو و آسایش خانواده این شهید فقط اسم کوچکش منتشر شده .

نقل قول:
و تربیت خاصی ندشاته
...

نمیشه گفت تو محیط کفر
چون ایشون غیر از منزل تو مدرسه و مسجد محل رفت و آمد داشته و معارف دینی رو از اونجاها گرفته و تو همین محیطا تربیت شده .
همینقدر که نامهشونو سپردن به مسئولین مدرسه یعنی مسئولین مومنی مدرسه شونو اداره میکردن .
همون طور که دوست ناباب میتونه آدمو از راه به در کنه دوست مومن میتونه آدمو به راه راست بکشونه .

نقل قول:

اگر لقمه حلال خورده بود

شما از کجا میدونید لقمه حروم خورده؟
هر آدم بی بند و باری که درآمدش حرام نیست.
پزشک بودن
کار کردن نون آوردن تو خونه
این پسر جیره خوار پدر بوده
حتی اگر نونشون مخلوط به حرام بوده امیر گناهی مرتکب نشده .
حضرت موسی (ع) تو قصر فرعون و با هزینه فرعون بزرگ شد
چیزی از معصومیتش کاسته شد ؟

نقل قول:
بعیده

فعلا که امیر مثال نقضه
نقل قول:

اصلا از شرایط مراقبه دوری از همچین محیطای کثیفیه

اینکه چیزی نبینی و انجام ندی هنر نیست
هنر اینکه تو شرایط نامناسب باشی و خودتو حفظ کنی
البته منظور این نیست که هر کسی بره خودشو تو شرایط قرار بده و بعد بخواد خودشو حفظ کنه
بلکه منظور اینه که طوری نفستو تربیت کنی که اگر شرایط اتفاق افتاد بتونی خودتو حفظ کنی
امیر این کار رو کرد و سعی کرد مقداری از وقتشو با مسجد و مدرسه بیرون از خونه بگذرونه .
پاداشش هم شهادت بود .

نقل قول:
خیلی خیلی احتمالش کمه که کسی بتونه مقاومت کنه

بله ولی بعید نیست
ایمان قوی میخواد

نقل قول:
پسر باید مقداری از پول رو برداره و بره مسافر خونه ای چیزی و یا به والدینشو اخطار بده که برای من این فضا قابل تحمل نیست

اسلام گفته اطاعت از پدر و مادر در همه چیز غیر از معصیت .
وقتی هم که اخطار نتیجه نداره چه میشه کرد ؟

سرکار طه بزرگوار سلام

نقل قول:
که دراوج نوجوانی که عقل وخرد در زنجیر غرایز دربند است به چنین توانی مافوق انسانی دست یابد ؟

با این حرف کاملا مخالفم
اگه اینجا مراجعه کنید شاید این فکر رو نکنید .
وقتی اینا رو میبینم از خودم نا امید میشم.

نقل قول:
زیرا حتی اگر یکی دونفر هم بخواهند درعرصه ی این نبرد هولناک خود را بیازمایند تخریب غفلتی صورت گرفته است .

نه امیر و نه هیچ کدوم از علمایی که تو چنین شرایطی مقاومت کردند و هرکدوم به نحوی پاداششونو تو همین دنیا و آخرت گرفتند خودشون خودشونو تو این شرایط قرار ندادن که حالا جوون مردم بره خودشو تو این شرایط قرار بده تا امتحان کنه ببینه میتونه یا نه .
کسی که این کارو کنه بی عقلی خودشو رسونده .

احادیثی که زحمت کشیدید هم صحیح
اما این برای زمانیه که افراد با میل خودشون با نا محرم مراودات خارج از خط قرمز داشته باشند .

تحریم;261852 نوشت:

سلام
از نظر علمی میشه.

nakisa;262006 نوشت:
سلام
از نظر علمی میشه.

به نام خدا.

اما از لحاظ عملی کاملا دست حضرت حق باهاش بوده.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

ستايشگر;262012 نوشت:
اما از لحاظ عملی کاملا دست حضرت حق باهاش بوده.

در همه شرایط هر کسی که از خدا کمک طلب کنه خدا کمکش میکنه .

ولی این امکان وجود داره که همه شرایط مهیا باشه و مردی ( نه معصوم نه دارای نیروی خارق العاده ) این کار رو انجام نده .
چرا فکر میکنین این امکان نداره؟

سلام و ممنون از توضیحاتتون

صبا313;261931 نوشت:
منم قبل اینکه به جواب این سؤال فکر کنم پرسیدم و جناب حاج علی جواب دادن که برای حفظ آبرو و آسایش خانواده این شهید فقط اسم کوچکش منتشر شده .

خب قبول این توجیه برای من سخته
یعنی اون پدر و مادر توبه کردن؟
یعنی مجله حتی یک بار هم نرفت مصاحبه کنه؟
واقعا میشه؟
اصلا نیازی به نام بردن از اسم شهیدم نبود
میتونستن برن با خانوادش مصاحبه کنن و اطلاعات بیشتری از این شهید بدست بیارن
به نظر شما یه مجله با این همه خبر نگار به این مسائل بی تفاوت هستن؟

صبا313;261931 نوشت:
نمیشه گفت تو محیط کفر چون ایشون غیر از منزل تو مدرسه و مسجد محل رفت و آمد داشته و معارف دینی رو از اونجاها گرفته و تو همین محیطا تربیت شده . همینقدر که نامهشونو سپردن به مسئولین مدرسه یعنی مسئولین مومنی مدرسه شونو اداره میکردن . همون طور که دوست ناباب میتونه آدمو از راه به در کنه دوست مومن میتونه آدمو به راه راست بکشونه .

بله دوست خوب و مدرسه هم میتونن تاثیر گذار باشن ولی چقدر؟
چند ساعت از زندگیش تو مدرسه و ...بوده و چقدرش داخل خونه و....

صبا313;261931 نوشت:
شما از کجا میدونید لقمه حروم خورده؟ هر آدم بی بند و باری که درآمدش حرام نیست. پزشک بودن کار کردن نون آوردن تو خونه این پسر جیره خوار پدر بوده حتی اگر نونشون مخلوط به حرام بوده امیر گناهی مرتکب نشده . حضرت موسی (ع) تو قصر فرعون و با هزینه فرعون بزرگ شد چیزی از معصومیتش کاسته شد ؟

حداقل اینکه اهل خمس و زکات و...نبودن

صبا313;261931 نوشت:
اینکه چیزی نبینی و انجام ندی هنر نیست هنر اینکه تو شرایط نامناسب باشی و خودتو حفظ کنی البته منظور این نیست که هر کسی بره خودشو تو شرایط قرار بده و بعد بخواد خودشو حفظ کنه بلکه منظور اینه که طوری نفستو تربیت کنی که اگر شرایط اتفاق افتاد بتونی خودتو حفظ کنی امیر این کار رو کرد و سعی کرد مقداری از وقتشو با مسجد و مدرسه بیرون از خونه بگذرونه . پاداشش هم شهادت بود .

این چه استدلالیه؟
پس بگید آیت الله بهجت و حضرت آیت الله قاضی هم آدم بزرگی نبودن چون اصلا تو این محیطا نرفتن!!!

نه خواهر بزگوار این نشدنیه
اگر شرایط اتفاق افتاد با اینکه چند ماه تو اون شرایط باشی زمین تا اسمون فرق میکنه ها!!!
تازه اگر هم پیش بیاد راهش صیغه و...هست نه مبارزه با نفس
اینجا مبارزه با نفس واقعا مسخره به نظر میاد
این چه مبارزه ایه؟
یه پسر بیاد بگه همچین مبارزه ای شدنیه!!!!
شاید خانما خوب سختی مبارزه با نفس پسرا رو درک نکنن

صبا313;261931 نوشت:
اسلام گفته اطاعت از پدر و مادر در همه چیز غیر از معصیت . وقتی هم که اخطار نتیجه نداره چه میشه کرد ؟

چه اطاعتی؟
خب موضوع معصیت بوده
به این واضحی
گفتم که پول برمیداشت از خونه میزد بیرون
دیگه موضوع حفظ دینه
اگر واقعا همچین قول مبارزه با نفس و ایمان و تقوا بوده
پس حاضر بوده واسه رضای خدا کمی سختی بکشه و از اون محیط دور شه

حضرت یوسف پس با اینکه یک هزارم این کار بزرگی نکرده!!!
ولی با اون همه زندان رو به قصر ترجیه داد!!!

صبا313;261931 نوشت:
با این حرف کاملا مخالفم اگه اینجا مراجعه کنید شاید این فکر رو نکنید . وقتی اینا رو میبینم از خودم نا امید میشم.

ببخشیدا من چیز خاصی اینجا ندیدم
البته در مورد مبارزه با نفسی که داریم بحث میکنیم
مثل این مورد که مثال زدید هزاران مورد داشتیم
ولی خب موضوع بحث ما چیز دیگه ایه!!
صبا313;261931 نوشت:
نه امیر و نه هیچ کدوم از علمایی که تو چنین شرایطی مقاومت کردند و هرکدوم به نحوی پاداششونو تو همین دنیا و آخرت گرفتند خودشون خودشونو تو این شرایط قرار ندادن که حالا جوون مردم بره خودشو تو این شرایط قرار بده تا امتحان کنه ببینه میتونه یا نه . کسی که این کارو کنه بی عقلی خودشو رسونده . احادیثی که زحمت کشیدید هم صحیح اما این برای زمانیه که افراد با میل خودشون با نا محرم مراودات خارج از خط قرمز داشته باشند .

تو مورد ایشونم با میل خودشون بوده
باید محیط رو ترک میکردن!!!
خنده داره
انگار بگی دراه بارون میاد ولی تقوا داشته باش و خیس نشو

گفتم که حضرت یوسف هم که فقط یک مورد براش پیش اومد بعدش سریع زندان رو ترجیه داد
این بنده خدا که روزی هزاران مورد براش پیش میومده!!!

خدا نگهدار

nakisa;262006 نوشت:
سلام
از نظر علمی میشه.

اتفاقا از نظر علمی محاله!!!
[spoiler]
خانم محترم قبل نظر دادن ترجیحا با یه پسری پدری چیزی در میون بزارید ببینید ایشون این علمی بودن حرف شما رو تایید میکنن!!!
[/spoiler]شاید دختر بتونه
ولی پسر به هیچ وجه نمیتونه
اونم یک سال!!!

nakisa;262020 نوشت:

ولی این امکان وجود داره که همه شرایط مهیا باشه و مردی ( نه معصوم نه دارای نیروی خارق العاده ) این کار رو انجام نده .

مطمئن شدم هیچ شناختی از پسرها ندارین
حداقل واسه بحث ازدواج بهتره که کمی شناختتون بیشتر از این حد بشه
این همه تو دین ما بحث دوری از نامحرم و پوشوندن چشم
واجب شدن پوشش واسه همه جای خانمها و...
اقایون حجاب خاصی براشون تعریف نشده
ولی خیلی جاها گفتن خانا همه جاشون...
یعنی مرد خیلی آسیب پذیره و خیلی راحت میتونه به گناه کشیده بشه
لطفا اینا رو در نظر بگیرید و بعد نظر بدید

تحریم;262038 نوشت:
اتفاقا از نظر علمی محاله!!! خانم محترم قبل نظر دادن ترجیحا با یه پسری پدری چیزی در میون بزارید ببینید ایشون این علمی بودن حرف شما رو تایید میکنن!!! شاید دختر بتونه ولی پسر به هیچ وجه نمیتونه اونم یک سال!!!

سلام
عرض ادب و احترام
دوست گرامی ایشون شغلشون ماما است و فکر کنم از نظر علمی با مباحث اشنا باشند ولی عملی اگر منظورتان است بحث دیگری است
بهتر نیست منتظر نظر کارشناس محترم بمونیم:ok:
با تشکر

مـهـدی;262050 نوشت:

سلام
عرض ادب و احترام
دوست گرامی ایشون شغلشون ماما است و فکر کنم از نظر علمی با مباحث اشنا باشند ولی عملی اگر منظورتان است بحث دیگری است
بهتر نیست منتظر نظر کارشناس محترم بمونیم:ok:
با تشکر

سلام
مهدی عزیز
مگه داریم در مورد بارداری بحث میکنیم؟

تحریم;262065 نوشت:
سلام مهدی عزیز مگه داریم در مورد بارداری بحث میکنیم؟

سلام
عرض ادب و احترام
نه عزیز منظورم اینه که ایشون از نظر علمی با این مباحث کاملا اشنایی دارند میزان تحریک پذیری افراد در مسائل جنسی و اینگونه موارد را با توجه به شغلشون حتما آشنایی دارند
میخوام بگم یه ادم بدون علم نیستند که رو هوا یه چیزی گفته باشند با توجه به علمشون حتما گفتند:ok:
با تشکر

مـهـدی;262069 نوشت:

سلام
عرض ادب و احترام
نه عزیز منظورم اینه که ایشون از نظر علمی با این مباحث کاملا اشنایی دارند میزان تحریک پذیری افراد در مسائل جنسی و اینگونه موارد را با توجه به شغلشون حتما آشنایی دارند
میخوام بگم یه ادم بدون علم نیستند که رو هوا یه چیزی گفته باشند با توجه به علمشون حتما گفتند:ok:
با تشکر

مهدی عزیز
بنده پست های دیگه ایشون رو هم تو جاهای دیگه خوندم و شناخت رو نظراتشون و اندوخته هاشون دارم

و همچنین دقیقا نمیدونم منظورتون از علم چیه؟
علمی که هر روز تغییر میکنه؟
الان من با سنگ بزنم سر شما درد میکنه و همه میدونیم
حالا یکی بیاد از لحاظ علمی و قوانین فیزیک و پزشکی اثبات کنه که درد نمیگیره
شما باید این علم رو قبول کنید؟
تازه بازم متخصص غدد یا روانپزشک نیستن و هنوز به نظرم من این بحث به مامایی ارتباطی نداره
حالا من از ایشون تعجب نمیکنم
ایشونم یه کاربری هستند مثل ما
ولی وقتی میبینم کسی که تو قسمت مشاوره و روانشناسی آیدی رنگی داره و از بعضی پست های خاص تشکر میزنه
تو ... شک میکنم

همچنان منتظر حضور جناب حامی هستم تا نظراتشونو لطف بفرمایند.

nakisa;262020 نوشت:
در همه شرایط هر کسی که از خدا کمک طلب کنه خدا کمکش میکنه .

موافقم ،:ok: البته شاید نه به مدت یک سال !! ولی قدرت انسانی و خویشتن داری را منکر نیستم.
ما ها هم جوان بودیم و در محیطهای مختلط درس خواندیم و زندگی کردیم، خیلی هم مذهبی نبودیم ولی توانستیم به سلامت بگذریم . من نمیدانم چرا بعضیها از دوستان چنین توانایی هایی را منکر میشوند و اصرار دارند به همه اعلام کنند که مردها ضعیف النفس و آسیب پذیرند و درمانده اند؟ باور کنید امکان داره ،فقط کافیه فکرتو عوض کنی، طرفو مثل خواهرت فرض کنی یا به عیوبش فکر کنی و ازش خوشت نیاد ،اونوقت میتونی...

امید به ظهور;262224 نوشت:
موافقم ،:ok: البته شاید نه به مدت یک سال !! ولی قدرت انسانی و خویشتن داری را منکر نیستم.
ما ها هم جوان بودیم و در محیطهای مختلط درس خواندیم و زندگی کردیم، خیلی هم مذهبی نبودیم ولی توانستیم به سلامت بگذریم . من نمیدانم چرا بعضیها از دوستان چنین توانایی هایی را منکر میشوند و اصرار دارند به همه اعلام کنند که مردها ضعیف النفس و آسیب پذیرند و درمانده اند؟ باور کنید امکان داره ،فقط کافیه فکرتو عوض کنی، طرفو مثل خواهرت فرض کنی یا به عیوبش فکر کنی و ازش خوشت نیاد ،اونوقت میتونی...

از این پست میشه مطمئن شد که اصلا داخل بحث نیستید

بحث ما چه ربطی به اختلاط دختر و پسر تو مدرسه داشت؟
خود منم سالها تو محیط مختلط دانشگاه دس خوندم و اصلا به گناه نیوفتادم

بحث ما سر هم خونگی با دختری هست که آدمو روزی چند بار خودش و فکرش دعوت به گناه میکنه
و پسر هم از محیط کنارگی نکنه!!!

جناب تحریم من هم بطور کلی اشاره کردم که میشه خویشتن دار بود . البته اینرا هم قید کردم که شاید نه به مدت یکسال ودر چنین شرایطی. منظور من اینست که اینقدر خود را ضعیف معرفی نکنیم. شما حتی تقوی و حیای این شهید و این انسان خودساخته را نمیبینیدو باور نمیکنید و برایش نسخه صیغه میپیچید !!!...دیگر من چه بگویم ؟..

امید به ظهور;262231 نوشت:
جناب تحریم من هم بطور کلی اشاره کردم که میشه خویشتن دار بود . البته اینرا هم قید کردم که نه به مدت یکسال ودر چنین شرایطی. منظور من اینست که اینقدر خود را ضعیف معرفی نکنیم. شما حتی تقوی و حیای این شهید و این انسان خودساخته را نمیبینید و برایش نسخه صیغه میپیچید !!!...دیگر من چه بگویم ؟..

بزرگوار منو متهم به تخریب شهید نکنید
من خاک پای شهدامونم نیستم که بخوام چیزی علیه یکیشون بگم
ما داریم تو ماهیت وجود همچین شهیدی بحث میکنم.

من براش نسخه نمیپیچم
اسلام میپیچه
شما حرفا و نصایح اسلام رو قبول ندارید؟

من یه حرفی رو چند بار عرض کردم
حضرت یوسف (ع) یک بار بهش پیشنهاد شد دیگه تو اون محیط برنگشت زندان کثیف و سخت و شکنجه رو نسبت به قصر بهتر دید

اون وقت این شهیدی که هویتش هم شناخته نشده و هیچ اثری جز 2 نامه ازش نیست

هزاران بار و این همه مدت در جریان این محیط بوده و تغییر مکان نداده؟

سلام:Gol:

ایام بکام:Gol:

تحریم;262223 نوشت:
ولی وقتی میبینم کسی که تو قسمت مشاوره و روانشناسی آیدی رنگی داره و از بعضی پست های خاص تشکر میزنه تو ... شک میکنم

اگر منظورتون به منه! که باید عرض کنم من خیلی از پست ها رو صلوات میزنم

فقط اونایی رو جا میندازم که بوی افراط یا تفریط میده

البته به رنگی بودن آیدی هم توجه نکنید چون ممکنه امروز باشیم فردا نباشیم

تحریم;262223 نوشت:
ایشونم یه کاربری هستند مثل ما

من هم یه روزی کاربری بودم مثل شما!

امید به ظهور;262224 نوشت:
من نمیدانم چرا بعضیها از دوستان چنین توانایی هایی را منکر میشوند و اصرار دارند به همه اعلام کنند که مردها ضعیف النفس و آسیب پذیرند و درمانده اند؟

خیلی واضحه چرا!

چون اگه یه روزی بهشون بگن چرا فلان گناه رو کردید بگن ما مردیم ضعیف النفسیم دست خودمون نیست آرایش چطوری موهای چطوری دیدیم کنترل نگاه از یادمون رفت و...

در مورد امیر هم من اصلا تعجب نکردم چون با چشم خودم چنین افرادی رو دیدم

و اینطوری فکر میکنم که قبلا ممکنه پدر و مادرش یک کار خیری کرده باشن(مثلا خیلی ناخود آگاه دست یتیمی گرفتن ,جان کسی رو نجات دادن و یا حتی کمک غیر مستقیمی به کسی کردن خلاصه یه دعای خیری پشت سرشون بوده) خدا هم در عوض یک چنین فرزند صالح بهشون میده تا باقی الصالحاتی براشون باشه عوض اون کار

یا ممکنه خیلی نظر کرده باشه و یا...

علی یارتان

تحریم;262035 نوشت:
تازه اگر هم پیش بیاد راهش صیغه و...هست نه مبارزه با نفس
اینجا مبارزه با نفس واقعا مسخره به نظر میاد
این چه مبارزه ایه؟
یه پسر بیاد بگه همچین مبارزه ای شدنیه!!!!
........
چه اطاعتی؟
خب موضوع معصیت بوده
به این واضحی
گفتم که پول برمیداشت از خونه میزد بیرون
دیگه موضوع حفظ دینه
اگر واقعا همچین قول مبارزه با نفس و ایمان و تقوا بوده
پس حاضر بوده واسه رضای خدا کمی سختی بکشه و از اون محیط دور شه
......
تو مورد ایشونم با میل خودشون بوده
باید محیط رو ترک میکردن!!!
خنده داره
انگار بگی دراه بارون میاد ولی تقوا داشته باش و خیس نشو

ما انگار با ذهنیات خودمان شهدا را مقایسه میکنیم و برایشان تعیین تکلیف میکنیم و نسخه میپیچیم!! در حالی که چه بپذیریم و چه نپذیریم این اتفاق به هر حال در دوران زندگی یک شهید رح داده است و شاید این مهمترین تفاوت ما با شهدا باشد . اگر نمیتوانیم مثل آنها باشیم دلیل نمیشود چنین امری نشدنی باشد.

po0neh;262234 نوشت:
سلام:gol:

من هم یه روزی کاربری بودم مثل شما!

خیلی واضحه چرا!

چون اگه یه روزی بهشون بگن چرا فلان گناه رو کردید بگن ما مردیم ضعیف النفسیم دست خودمون نیست آرایش چطوری موهای چطوری دیدیم کنترل نگاه از یادمون رفت و...

در مورد امیر هم من اصلا تعجب نکردم چون با چشم خودم چنین افرادی رو دیدم

و اینطوری فکر میکنم که قبلا ممکنه پدر و مادرش یک کار خیری کرده باشن(مثلا خیلی ناخود آگاه دست یتیمی گرفتن ,جان کسی رو نجات دادن و یا حتی کمک غیر مستقیمی به کسی کردن خلاصه یه دعای خیری پشت سرشون بوده) خدا هم در عوض یک چنین فرزند صالح بهشون میده تا باقی الصالحاتی براشون باشه عوض اون کار

علی یارتان

سلام
اولا رنگی بودن ایدی فقط نشون دهنده مسولیته و باز هم با ایدی های دیگه نباید فرقی داشته باشه
یعنی از نظر منی که جاهای مختلف ایدی رنگی داشتم فرقی نمیکنه
و الانم اینشکلی راحت ترم
چون مجبور نیستم واسه رنگ ایدی از زدن بعضی حرفا خود داری کنم

دوما
اره من ضعیف النفس و شما کوه اراده و مبارزه با نفس و چهل حدیث امام و..
اره قبول

اصلا شما روزی 50 نفر رو میبینید که یک ساله با دختری که هر روز به گناه دعوتشون میکنه هم خونه هستن

اره اصلا شما امثال حضرت یوسف به چشمتون نمیاد چون خیلی کوچیک هستن

و شما روزی 50 تا از حضرت یوسف بزرگتر رو میبینید

خانم محترم که به من میگید افراطی در صورتی که از رو عدم شناخت من سرچشمه میگیره
بهتره بدونید کسانی مثل حضرت یوسف،ابن سیرین،رجبعلی خیاط یک بار در چنین شرایطی قرار گرفقتند

امید به ظهور;262237 نوشت:
ما انگار با ذهنیات خودمان شهدا را مقایسه میکنیم و برایشان تعیین تکلیف میکنیم و نسخه میپیچیم!! در حالی که چه بپذیریم و چه نپذیریم این اتفاق به هر حال در دوران زندگی یک شهید رح داده است و شاید این مهمترین تفاوت ما با شهدا باشد . اگر نمیتوانیم مثل آنها باشیم دلیل نمیشود چنین امری نشدنی باشد.

واقعا در جریان بحث هستید یا نه؟
اصلا شما شهدا رو میشناسید یا اینکه یک افسانه درونتون شکل گرفته

ببین دوست عزیز
من از بچگی عاشق همت و باکری و چمران و زین الدین و....چند هزار شهید نام ببرم و زندگی نامشونو بگم تا متوجه بشید که منم عاشق شهدا هستم و دوسشون دارم و برام الگو هستن

این قسمت قرمز رنگ رو زا کجا دارید میگید؟
چقدر بی پایه و اساس حرف میزنید؟
شما که اینقدر مطممئنید اسم این شهید چیه؟
مزارشون کجاس؟
و...

یه سوال و جوابی تو پروفایلم شد که بهتره اینجا هم بقیه بدونن تا دوباره کسی نپرسه

salam

akharesh shoma migin mardai mese hazrate yusef vojod daran

ya na
akhe ye bar migin rajabali khayat

bad migin mage hamchin chizi hast

plz tozih

سلام
من کی گفتم مثل حضرت یوسف گیر نمیاد؟
گفتم کسی که هزاران برابر قوی تر باشه گیر نمیاد

یعنی محاله که گیر بیاد
اخه از اساس اشکال داره

چه معنی دختر پسر نا محرم یک سال با هم هم خونه شن
تازه طرف دختر اصرار برای ارتباط جنسی داشته باشه

کسی که کمی روانشناسی خونده باشه به همچین چیزی میخنده

کسی هم که دین خونده باشه باز قبول نمیکنه
چون دین میگه از این محیط دور شو...

لطفا کمی آرامتر برادر ! من به شما تندی کردم؟؟

تحریم;262240 نوشت:
واقعا در جریان بحث هستید یا نه؟

و...

چرا این جمله را هی تکرار میکنید؟
من نمیدانم مزارش کجاست.به مزار و نام فامیلش اشاره نشده به همان دلیل که قبلا گفته شد، اما حکایت زندگی امیر بارها نقل شده است حالا شما یه نفر چون از درکش عاجزید، آمده اید و منکرش شدید؟؟؟
با نحوه رفتارتان من دیگر لزومی به ادامه این بحث نمیبینم.

امیدوارم کارشناسان و دست اندر کاران نظر دهند.

خداحافظ

سلام مجدد:Gol:

تحریم;262239 نوشت:
اره من ضعیف النفس و شما کوه اراده و مبارزه با نفس و چهل حدیث امام و.. اره قبول اصلا شما روزی 50 نفر رو میبینید که یک ساله با دختری که هر روز به گناه دعوتشون میکنه هم خونه هستن اره اصلا شما امثال حضرت یوسف به چشمتون نمیاد چون خیلی کوچیک هستن

[SPOILER] من کی گفتم شما چطور هستید اما من اینطورم؟؟؟!!!!:Moteajeb!:[/SPOILER]

ببینید به نظرتون خانم و یا آقایی که با فضای مجازی آشنا ست و تا به حال در خواست های دوستی و .. رو نپذیرفته و از کنارشون رد شده

کارشون راحت تر از این شهید بوده؟؟( با توجه به اینکه فضای مجازی کسی کسی رو نمیشناسه ,آدم میتونه کلی نقش بازی کنه و... و با توجه به فشارهای اقتصادی و عاطفی و جنسی این زمونه!)

تحریم;262239 نوشت:
بهتره بدونید کسانی مثل حضرت یوسف،ابن سیرین،رجبعلی خیاط یک بار در چنین شرایطی قرار گرفقتند

مثل اینه که بگیم چون همه ی ماه گرفتگی ها فرضا 10 دقیقه است اگر بشه 15 دقیقه امکان نداره!!

این تاپیک رو خودتون به جناب حامی اطلاع رسانی کردید بنده هم به جناب امیدوار گفتم تا زودتر به نتیجه برسیم

با اجازه تا زمان پاسخگویی تاپیک قفل بشه:moshavereh:

علی یارتان:Gol:

تحریم;262229 نوشت:
از این پست میشه مطمئن شد که اصلا داخل بحث نیستید

ببخشید !!! مثل اینکه هیچکس داخل بحث نیست و فقط شما داخل بحث هستید.

اصلا جدای از مساله ی علمی ، شیطان همیشه و همه جا در کمینه . اون نبود نفس هست.
اگه قرار بود همه به این تله گرفتار بشن که دیگه سنگ رو سنگ بند نبود.

ادمهایی مثل این شهید خیلی زیادن .
شما نمیتونی نفس سرکشتو مهار کنی ، دیگران رو متهم نکن.

البته به دوستان حق میدم جلوی من جبهه بگیرن
بلاخره برداشتی آزاد از روی 2 نامه
اهنگ غمگین و تاثیر گذار
یه نوجوون قهرمان به آرزوش که همون شهادته رسیدن و...

خلاصه از بس عوامل زیاده که به همتون حق میدم با دلایل احساسی علیه سوال من جبهه بگیرید...

حالا خوبه تا الان نظرات اسلامو گفتم و دلیل تاریخی و عقلی و روانشناسی اوردم
وگرنه احتمالا 100 بار ...

چند جا این مثال رو زدم
چرا از نظر بعضی کاربران این شهیدی که مشخصاتی نداره و تو هویتش سوال هست
که آیا وجوذد خارجی داره یا نه
رو از حضرت علی ع بزرگتر میدونید؟

امیر المومنین ع تو برخورد با زنها دخترای جوان سلام نیمکردن
چرا؟ خودشون پاسخ میدن که:
چون تو جواب سلام اونها ممکن بود شیطون وارد عمل شه و...
حضرت علی ع دارن اینو میگن

اونوقت ما الکی چی شعار میدیم؟؟؟

nakisa;262248 نوشت:
ببخشید !!! مثل اینکه هیچکس داخل بحث نیست و فقط شما داخل بحث هستید.

اصلا جدای از مساله ی علمی ، شیطان همیشه و همه جا در کمینه . اون نبود نفس هست.
اگه قرار بود همه به این تله گرفتار بشن که دیگه سنگ رو سنگ بند نبود.

ادمهایی مثل این شهید خیلی زیادن .
شما نمیتونی نفس سرکشتو مهار کنی ، دیگران رو متهم نکن.

شما با این حرف نسنجیده فقط من رو متهم نمیکنیدا
با یان حرف هم دین رو متهم یمکنید و هم احادیث و روایت
و هم حرکت امیر المونین ع در مقابل خانم های جوان رو

تحریم;262249 نوشت:
البته به دوستان حق میدم جلوی من جبهه بگیرن بلاخره برداشتی آزاد از روی 2 نامه اهنگ غمگین و تاثیر گذار یه نوجوون قهرمان به آرزوش که همون شهادته رسیدن و...

بهتره بدونین که من اصلا این پاور پوینت زیبا رو ندیدم اما داستانشو میدونم چیه . پس قضاوت عجولانه نکن برادر.
بحث بذار به عهده بلد .
صبر کن تا کسی که علمشو داره حرف بزنه

به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب
با توجه به اینکه نویسنده داستانی که به صورت پاور پوینت در اومده این حقیر بودم؛ لازم دونستم چند نکته رو خدمت دوستان بزرگوار به اطلاع برسونم.:ok:

تحریم;261852 نوشت:

بگذریم

اولا اینکه این داستان قدیمی هستش رو قبول ندارم.
قدیمی یعنی چی؟
یعنی چند قرن؟
چند صد سال؟
چند ده سال؟
یادمون نره این ماجرا مربوط به سالهای اول دهه 60 هستش ( تاریخ شهادت شهید: دیماه 1365)

دوما اینکه: ظاهرا این داستان رو شما به دقت نخوندین
اگر حوصله داشتید می تونید به اینجا برین و کل داستان رو بخونید.
اگر حوصله اون رو هم ندارید در این پست ( http://www.askdin.com/post218005-36.html ) کل داستان رو توی یک فایل Word قرار دادم از اونجا بخونید.

مرحوم کافی در 30 تیر 1357 فوت کردند اما این شهید بزرگوار در دیماه 1365 شهید شدند.
لطفا دقت کنید.:ok:

تحریم;261852 نوشت:

فقط اسم کوچیک؟

اسم و فامیل و...

اما اینکه گفته شده چرا هویت این شهید اعلام نشده و مخفی مونده باید بگم که:

اگر به تصویر این نامه ها دقت کنید متوجه یک نکته می شوید:

[=B Titr]تصوير نامه‌هاي ارسالي شهيد امير به مجله ‌زن روز[=B Titr]( شماره1114 « 5/2/66» ص22 و 49[=B Titr] )

و این هم نامه ای که 4 روز قبل از شهادت نوشته است:

و این هم پاسخ مجله زن روز به نامه شهید امین، پس از شهادت ایشان

بعضی از خطوط دستنوشته این شهید سیاه شده.
چرا؟

روی یکی از این تصاویر مهر زده شده که: « برای حفظ اسرار خانوادگی این شهید قسمتهایی از نامه ایشان با خطوط سیاه حذف شده است »

در خصوص سند این نامه ها و اصلا ماجرای شهید می تونید به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنید و ببینید ایا این اسناد که اولین بار توسط این مرکز منتشر شده ایا معتبر هستش یا نه؟

این هم لینک مربوط به نامه های این شهید: http://www.irdc.ir/fa/content/9150/default.aspx

حاج علی;262369 نوشت:
به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب
با توجه به اینکه نویسنده داستانی که به صورت پاور پوینت در اومده این حقیر بودم؛ لازم دونستم چند نکته رو خدمت دوستان بزرگوار به اطلاع برسونم.:ok:

اولا اینکه این داستان قدیمی هستش رو قبول ندارم.
قدیمی یعنی چی؟
یعنی چند قرن؟
چند صد سال؟
چند ده سال؟
یادمون نره این ماجرا مربوط به سالهای اول دهه 60 هستش ( تاریخ شهادت شهید: دیماه 1365)

دوما اینکه: ظاهرا این داستان رو شما به دقت نخوندین
اگر حوصله داشتید می تونید به اینجا برین و کل داستان رو بخونید.
اگر حوصله اون رو هم ندارید در این پست ( http://www.askdin.com/post218005-36.html ) کل داستان رو توی یک فایل word قرار دادم از اونجا بخونید.

مرحوم کافی در 30 تیر 1357 فوت کردند اما این شهید بزرگوار در دیماه 1365 شهید شدند.
لطفا دقت کنید.:ok:

سلام بابت دومین جواب منطقی تو این تاپیک از شما تشکر میکنم.
من مثل بعضی در مقابل حرف درست جبهه نمیگیرم
پس بازم ممنون از جواب خوب

در مورد مرحوم کافی هم چون یک بار گوش کرده بودم وشک داشتم صدای شیخ انصاریان باشه یا مرحوم کافی
که از اونجایی که یادمه کیفیتی که من دانلود کردم خیلی پایین بود
پس احتمال دادم کافی باشه
که با نکته ای که شما گفتید مطمئن شدم انصاریان بوده

الان به شما بگن تاپیکای پارسالتون قدیمی شده و...میخواید بگید چون 100 سال ازش نگذشته قدیمی شنده؟
حالا خوبه داریم در مورد جبهه و جنگ صحبت میکنیما
حالا مرحوم کافی به کنار که اصلا حواسم پیش شهادتشون توسط ساواک و..نبود
ولی دیگه تاریخ جنگ رو خوب بلدم
حالا بریم سراغ بحثای بعدی!!!

حاج علی;262371 نوشت:
اما اینکه گفته شده چرا هویت این شهید اعلام نشده و مخفی مونده باید بگم که:

اگر به تصویر این نامه ها دقت کنید متوجه یک نکته می شوید:

تصوير نامه‌هاي ارسالي شهيد امير به مجله ‌زن روز( شماره1114 « 5/2/66» ص22 و 49 )

[spoiler]

و این هم نامه ای که 4 روز قبل از شهادت نوشته است:

[/spoiler]و این هم پاسخ مجله زن روز به نامه شهید امین، پس از شهادت ایشان

بعضی از خطوط دستنوشته این شهید سیاه شده.
چرا؟

روی یکی از این تصاویر مهر زده شده که: « برای حفظ اسرار خانوادگی این شهید قسمتهایی از نامه ایشان با خطوط سیاه حذف شده است »

در خصوص سند این نامه ها و اصلا ماجرای شهید می تونید به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنید و ببینید ایا این اسناد که اولین بار توسط این مرکز منتشر شده ایا معتبر هستش یا نه؟

این هم لینک مربوط به نامه های این شهید: http://www.irdc.ir/fa/content/9150/default.aspx

بلاخره اسم شهید امیر بوده یا امین؟

حالا این بکنار
یعنی میشه سر دبیر اون مجله نخواد بره با خانوادش مصاحبه کنه و...

در ضمن خب میتونستن فقط قطعه مزار این شهید رو بدن تا مردم برن زیارتش

همه مردم که تو وزارت اطلاعات نیستن راحت بتونن ادرس پدر و مادر طرف رو پیدا کنن
خلاصه اگر گناه کبیره نیست
من یه همچین سوالایی تو ذهنمه

در ضمن سوالل خالی نیست
کلی استدلال منطقی پشتشه که تو این چنتا تاپیک گفتم

بازم ممنون بابت جواب دادن

در ضمن تو خود جریان حضرت یوسف ع برادرا با اینکه توبه کردن داستان رو قران به صراحت بیان کرد و...

اینجا قرار بوده آبروی کی حفظ بشه؟
خانوادش یا خود شهید؟

خود شهید که با همچین تقوایی اصلا براش حرف مردم مهم نیست و آبرو فقط پیش خدا براش ارزش داره
تازه خودشم بازگو کرده و اسم و ادرس نوشته و...

اگر ابروی خانوادشه که تا روز اخر ازشون در میرفته و متنفر بوده انگار
البته از لحن نامه بر میاد

کاری به اینا ندارم
فقط میگم به نظرم کمی داستانش غیر منطقی میاد همین!!!

[="Tahoma"]

تحریم;261852 نوشت:

و تربیت خاصی ندشاته

در خصوص این مطلب هم باید بگم که کی گفته ایشون در محیط کفر بوده؟
کسی که مسجد محله میر فته
نماز و قرآن می خونده
عاشق جبهه و جنگ و شهادت بوده
کسی که توی محیط اول انقلاب زندگی کرده
توی محیط کفر بوده؟

نمی دونم تعریف شما از محیط کفر چیه؟

[="Tahoma"]

تحریم;262403 نوشت:
بلاخره اسم شهید امیر بوده یا امین؟

در این خصوص هم باید بگم که

اسم اصلی شهید، امیر بوده، اما بخاطر عفاف و پاکدامنی که داشته بعد از شهادتش معروف به شهید امین شده.

فکر نمی کنم این مشکلی داشته باشه

[="Tahoma"]
بهرحال نمی دونم مشکل شما با این شهید چیه

در تعالیم دینی ما آمده که از خلوت کردن با نامحرم بپرهیزید

اما ظاهرا در خصوص این شهید باید بگم اگر این شهید روزی 10 ساعت توی خونه با دخترخاله اش ، که همون خواهر خوانده اش بوده ، تنها بوده به این معنا نبوده که همه آن را توی یک اتاق بوده

طبیعتا برای یک خانواده ای با اون وضع مالی خوب خانه ای بزرگ داشتند و هر کسی برای خودش اتاقی مجزا داشته.

به نظرم بهتره به جای پرداختن به این اشکالات بیاییم بررسی کنیم چرا و چگونه می توان به این مقام رسید که همیشه رضای خدا را به رضای خلق خدا ترجیح دهیم.

فکر می کنم به سوالات پاسخ لازم را داده ام.
و دیگرنیاز به ادامه این بحث نمی بینم.

ان شاءالله خداوند مارا بر راه راستش رهنمون باشد.

التماس دعا
یا علی

در ضمن مگه چقدر کار داره
میشه الانم رفت بهشت زهرا و شهدایی که تو عملیات کربلای 4 شهید شدن
و تاریخشم فلان روز بوده
و سنشونم 17 باشه
و اسمشونم مثلا امیر باشه رو رفت پیدا کرد

دیگه حداقل ثبت شده واسه این عملیات کدوم گردانا و از کدوم استانها بودن و...
خیلیها رفتن ولی به جوابی نرسیدن

البته من که از خدامه تو شهدای عزیزمون همچین شهیدی هم داشته باشیم

ولی خب وقتی بدون مدرک و سند و...
ببینید من خاک های نرم کوشک رو خوندم و ذره ای شک نکردم و همش برام یقین بود
پس من ادمی نیستم که قبول نکنم

ولی این مورد اشکالات حتی دینی بهش وارده
چون دین میگه از این محیط دوری کن

بله خدا هر کی ازش کمک بخواد کمک میکنه
به شرطی که خود طرف هم شرایطش رو آماده کنه
خلاصه فقط بالاسرم داره علامت سوال میچرخه
من دیدن حضرت زهرا س توسط شهید برونسی رو خیلی راحت میتونم باور کنم

ولی این مورد واقعا ...

کاش کسی میتونست از این حالت منو در بیاره
اصلا حس خوبی نیست

البته خواهشا کسی که میخواد از این به بعد جواب بده
حداقل یه تخصص تو دین داشته باشه و بعد نظر بده
نه مثل بعضی کاربرایی که دیروز از توهیناشون لبریزمون کردن...

حاج علی;262408 نوشت:

در خصوص این مطلب هم باید بگم که کی گفته ایشون در محیط کفر بوده؟
کسی که مسجد محله میر فته
نماز و قرآن می خونده
عاشق جبهه و جنگ و شهادت بوده
کسی که توی محیط اول انقلاب زندگی کرده
توی محیط کفر بوده؟

نمی دونم تعریف شما از محیط کفر چیه؟

تو مسجد معتکف بودن ایشون؟

حاج علی;262410 نوشت:

در این خصوص هم باید بگم که

اسم اصلی شهید، امیر بوده، اما بخاطر عفاف و پاکدامنی که داشته بعد از شهادتش معروف به شهید امین شده.

فکر نمی کنم این مشکلی داشته باشه

خواهشا همین یه قسمت رو بگید منبعتون کجاست

امین یعنی کسی که عفاف و پاکدامنی داره؟

حاج علی;262413 نوشت:

بهرحال نمی دونم مشکل شما با این شهید چیه

در تعالیم دینی ما آمده که از خلوت کردن با نامحرم بپرهیزید

اما ظاهرا در خصوص این شهید باید بگم اگر این شهید روزی 10 ساعت توی خونه با دخترخاله اش ، که همون خواهر خوانده اش بوده ، تنها بوده به این معنا نبوده که همه آن را توی یک اتاق بوده

طبیعتا برای یک خانواده ای با اون وضع مالی خوب خانه ای بزرگ داشتند و هر کسی برای خودش اتاقی مجزا داشته.

به نظرم بهتره به جای پرداختن به این اشکالات بیاییم بررسی کنیم چرا و چگونه می توان به این مقام رسید که همیشه رضای خدا را به رضای خلق خدا ترجیح دهیم.

فکر می کنم به سوالات پاسخ لازم را داده ام.
و دیگرنیاز به ادامه این بحث نمی بینم.

ان شاءالله خداوند مارا بر راه راستش رهنمون باشد.

التماس دعا
یا علی

بله
ممنون از جوابای منطقی
این نوع بحث ادمو خسته نمیکنه
جواب خیلی از شبهاتم گرفته شد.
فقط همون چند مورد اخر رو هم که پست بدون نقل قول هست رو هم جواب بگیرم
دیگه با خیال راحت میتونم به کارام برسم.
خدا نگهدارتون

موضوع قفل شده است