شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی : نوشابه پپسی نخور

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی : نوشابه پپسی نخور

در طول مدتی که من با عباس (بابایی)در آمریکا هم اتاق بودم،همه تفریح عباس در آمریکا در سه چیز خلاصه می شد:ورزش،عکاسی،و دیدن مناظر طبیعی.او همیشه روزانه دو وعده غذا می خورد،صبحانه و شام.

بعضی وقت ها عباس همراه شام،نوشابه می خورد؛اما نه نوشابه هایی مثل پپسی و...که آن زمان موجود بود؛بلکه او همیشه نوشابه پرتقالی می خورد.چند بار به او گفتم برای من پپسی بگیرد،ولی دوباره می دیدم که نخریده است.

یک بار به او اعتراض کردم که چرا پپسی نمی خری؟مگر چه فرقی می کند و از نظر قیمت که تفاوتی ندارد،آرام و متین گفت:((حالا نمی شود شما نوشابه پرتقالی بخورید؟))

گفتم:((خب،عباس جان برای چه؟))سرانجام با اصرار من آهسته گفت:((کارخانه پپسی متعلق اسرائیلی هاست؛به همین خاطر مراجع تقلید مصرف آن را تحریم کرده اند.))

به او خیره شدم و دانستم که او تاچه حد از شعور سیاسی بالایی برخوردار است و در دل به عمق نگرش او به مسایل ،آفرین گفتم.

(راوی:خلبان آزاده امیر اکبر صیاد بورانی)

[=Arial Black]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

[=Arial Black]بسم الله الرحمن الرحیم

[=Arial Black]السلام علیک یا رسول الله(ص)

[=Arial Black]السلام علیک یا اباصالح المهدی ادرکنی (عج)

افلاکیان;259939 نوشت:

در طول مدتی که من با عباس (بابایی)در آمریکا هم اتاق بودم،همه تفریح عباس در آمریکا در سه چیز خلاصه می شد:ورزش،عکاسی،و دیدن مناظر طبیعی.او همیشه روزانه دو وعده غذا می خورد،صبحانه و شام.

بعضی وقت ها عباس همراه شام،نوشابه می خورد؛اما نه نوشابه هایی مثل پپسی و...که آن زمان موجود بود؛بلکه او همیشه نوشابه پرتقالی می خورد.چند بار به او گفتم برای من پپسی بگیرد،ولی دوباره می دیدم که نخریده است.

یک بار به او اعتراض کردم که چرا پپسی نمی خری؟مگر چه فرقی می کند و از نظر قیمت که تفاوتی ندارد،آرام و متین گفت:((حالا نمی شود شما نوشابه پرتقالی بخورید؟))

گفتم:((خب،عباس جان برای چه؟))سرانجام با اصرار من آهسته گفت:((کارخانه پپسی متعلق اسرائیلی هاست؛به همین خاطر مراجع تقلید مصرف آن را تحریم کرده اند.))

به او خیره شدم و دانستم که او تاچه حد از شعور سیاسی بالایی برخوردار است و در دل به عمق نگرش او به مسایل ،آفرین گفتم.

(راوی:خلبان آزاده امیر اکبر صیاد بورانی)

حالا اینا که چیزی نیست تو یه سایت خبری خوندم که یه سناتور آمریکایی فاش کرده که شرکت پپسی از جنین نوزاد برای طعم دهند تو نوشابه هاش استفاده میکنه:ghati::ghati::ghati:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا اباصالح المهدی ادرکنی (عج)

یه توضیح تکمیلی بدم

برای همون هست که می گن هر چیزی رو که می خورید با نام خدا شروع کنید

بسم الله الرحمن الرحیم

حتما ذکر لبتون کنید

ناقص هم نگید

کامل بگید

بسم الله الرحمن الرحیم

این یک هدیه کامل است

الحمدلله

موفق باشید

کاش تو ایران تو فروشگاه ها پپسی نبود مردم فکر می کنند چون تو ایرانه و روش فارسی نوشته حتما داخلیه و به اسرائیل ربطی نداره:Gig:

به نام خدا.

واقعا چرا نوشابه های ایرانی مثل عالیس یا مثلا اشی مشی یا حتی بهتر ، زمزم رو به طور وسیع توزیع نمیکنند تا دست اینا کوتاه بشه؟ به نظر میاد بعضی یعضیا دارن سود میبرن و میگنن " خون مسلمان به جهنم ..."

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

سلام بر همه. تاحالا مرجعی هم این جور چیزارو تحریم کرده؟

عاشورایی;313625 نوشت:
سلام بر همه. تاحالا مرجعی هم این جور چیزارو تحریم کرده؟

با سلام و عرض ادب

آيا براى مسلمانان خريد کالاهاى اسرائيلى که در سرزمين اسلامى به فروش مى‏ رسند، جايز است؟

بر آحاد مسلمين واجب است که از خريد و استفاده از کالاهايى که سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست‏ها که با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند، مى‏ شود، اجتناب کنند.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1346

قربون دستت از پاسخگویی اما نگفتن که پپسی. منظورم اینکه از کجا بفهمیم پول پپسی یا کوکا میره تو جیب کی؟

عاشورایی;314503 نوشت:
قربون دستت از پاسخگویی اما نگفتن که پپسی. منظورم اینکه از کجا بفهمیم پول پپسی یا کوکا میره تو جیب کی؟

با سلام و عرض ادب

وقتی یقین نداشته باشیم درآمدحاصله به اسرائیل می رسد مصرف آن بلامانع است.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

نور;314348 نوشت:
بر آحاد مسلمين واجب است که از خريد و استفاده از کالاهايى که سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست‏ها که با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند، مى‏ شود، اجتناب کنند.

سلام بر شما کارشناس بزرگوار

منظور از جنگ ، ستیز مستقیم در میدان های نبرد است ؟ یا مثلا جنگ های نرم و یا جنگ سرد و یا همین تحریم ها را هم شامل می شود ؟

البته در مورد پپسی من یک توضیحی بدهم که به نظر می رسد این عبارت " [=lucida sans unicode]pay each penny ( to ) save or support Israel " ساخته ذهن برخی باشد که البته تاکنون مدرکی برای این گفته ارائه نشده است . اما بر اساس شواهدات و تاریخ کلمه "[=lucida sans unicode]pepsi" برگرفته از نام آنزیم "[=lucida sans unicode]pepsin" می باشد . آنزیم پپسین نوع فعال آنزیم های پپسینوژن "[=lucida sans unicode]pepsinogen" مترشحه از سلول های اصلی دیواره معده "[=lucida sans unicode]Chief cells" هستند که در گوارش غذا های پروتئینی موثر اند ( برخی از گلوسیداز ها را هم تجزیه می کنند ولی خیلی کم ) . نخستین بار یک داروساز آمریکائی به نام [=lucida sans unicode]Caleb Bradham ( کالب برادهام ) که صاحب داروخانه [=lucida sans unicode]new bern در ایالت کارولینای شمالی بود ، با افزودن این آنزیم به دانه های کولا توانست نوشابه های معروف خود " [=lucida sans unicode]Brad’s Drink" خوش طعم تر کرده و نیزنقش مسهل و هضم کننده غذا ها را به نوشابه خود ببخشد . این کار در حالی اتفاق افتاد که هنوز اسرائیلی به وجود نیامده بود که بخواهند با این نوشابه ها حفظش کنند ! بلکه اگر می خواستند پولی جمع کنند ، باید برای ساختن اسرائیل استفاده می کردند .

لذا چون نوشابه خاصیت هضم کنندگی نسبتا خوبی دارد از نام آنزیم هضم کننده پپسین مشتق شده است .

لذا سخنان بی پایه و اساس چندان مورد توجه قرار نگیرد بهتر است .

البته خود شرکت های پپسی و کوکا کولا هرگونه کمک به دین و یا کشوری را رد می کنند . و از آنجا که ما در این دنیا حکم به ظاهر باید بکنیم ، می توان گفت که در مصرف این محصول اشکالی وجود ندارد ( البته این نظر خود منه )

جناب کارشناس نظر شما چیست ؟

خاطره ای از خواهر شهید بابایی

عباس فرزند سوم خانواده بود و من حدود سه سال از او بزرگ تر بودم. او علاقه زیادی به من داشت و من هم به او عشق می ورزیدم.
از آن جایی که مادرم مرا مدیر خانه کرده بود، من هر چیزی را که عباس می خواست در اختیارش می گذاشتم و البته این بدان معنا نبود که نسبت به برادرهای دیگرم بی اعتنا باشم؛ بلکه در همان دوران کودکی ویژگی های فردی عباس مرا تحت تاثیر قرار داده بود.
همیشه می دیدم که او به نفع دیگران از حق خود چشم می پوشد؛ از این رو اگر عباس چیزی می خواست و به من می گفت، بدون اینکه از مادرم اجازه بگیرم، سعی می کردم تا برایش تهیه کنم و پس از اینکه خواسته اش را برآورده می کردم، موضوع را با مادرم در میان می گذاشتم.
روزها گذشت و عباس بزرگ تر شد؛ تا سرانجام پا به مدرسه گذاشت و در حالی که به گفته همکلاسی ها و معلمانش، در دوران تحصیل یکی از شاگردان خوب و باهوش کلاس بود، به بازی های فوتبال و والیبال علاقه فراوانی داشت و بیشتر در کوچه با دوستانش بازی می کرد.
به خاطر می آورم، زمانی که عباس در کلاس سوم ابتدایی بود، روزی همراه با دوستانش در کوچه مشغول «الک دولک» بازی بود و من در حال عبور از کوچه به بازی آنها نگاه می کردم.
باید بگویم شکل این بازی بدین ترتیب است که چوب کوتاهی را در روی زمین می گذارندو با چوب بلندتری آن را به هوا پرتاب می کنند و سایر بازیکنان باید آن چوب را در هوا بگیرند.
وقتی که یکی از بچه ها چوب را زد، ناگهان چوب به چشم من خورد و چشمم ورم کرد و کبود شد. در حالی که من از درد به خود می پیچیدم، مرا به بیمارستان بردند.
شنیدم، عباس که از این مساله به شدت متاثر شده بود و از طرفی بی تابی مرا می دید، جلو در بیمارستان گریبان دوستش را، که چوب به چشم من زده بود گرفته و با فریاد گفته است:
- اگر خواهرم کور شده باشد، تو باید او را بگیری؛ چون تو چشم او را کور کرده ای!
البته بعد از معاینه پزشکان، معلوم شد که بحمدالله چشمم صدمه ای ندیده است

«خانم اقدس بابایی»

عبدالرسول;362023 نوشت:
منظور از جنگ ، ستیز مستقیم در میدان های نبرد است ؟ یا مثلا جنگ های نرم و یا جنگ سرد و یا همین تحریم ها را هم شامل می شود ؟

با سلام و عرض ادب

منظور از جنگ،هر نوع جنگی است و شامل جنگ نرم نیز می شود و معاملاتی که باعث تقویت اسرائیل و صهیونیستها شود،جایز نیست.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم