جمع بندی نارضایتی پدر و مادر از سفر فرزند

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نارضایتی پدر و مادر از سفر فرزند

بسم الله

سلام.
اگر این پست در انجمن اشتباهیست، معذرت!
و اگر این سوال قبلا مطرح شده، باز هم معذرات

سوال : من می خواستم برای نماز عید برم قم! پدرم راضین. اما مادرم در عین رضایت خیلی نگرانند! والدینم میگن باید مستقل بشی پس این سفر رو برو . اما می ترسم این نگرانی مادرانه، موجب حرام شدن این سفر شود.

لطفا راهنمایی کنید و می دانم که آزار مادر موجب حرام شدن سفر میشه. اما آیا این وضوع درباره ی شرایط من صادقه؟!
یا علی

کارشناس بحث : سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

purya;259106 نوشت:
بسم الله سلام. اگر این پست در انجمن اشتباهیست، معذرت! و اگر این سوال قبلا مطرح شده، باز هم معذرات سوال : من می خواستم برای نماز عید برم قم! پدرم راضین. اما مادرم در عین رضایت خیلی نگرانند! والدینم میگن باید مستقل بشی پس این سفر رو برو . اما می ترسم این نگرانی مادرانه، موجب حرام شدن این سفر شود. لطفا راهنمایی کنید و می دانم که آزار مادر موجب حرام شدن سفر میشه. اما آیا این وضوع درباره ی شرایط من صادقه؟! یا علی کارشناس بحث : سجاد

با عرض سلام و احترام و تشکر از سئوال جناب عالی

در فرض سئوال صرف نگرانی مادر از سفر فرزند موجب حرام شدن این سفر نمی شود .

همیشه سالم و موفق باشید[/]

[="Tahoma"][="DarkRed"]

سجاد;259290 نوشت:
در فرض سئوال صرف نگرانی مادر از سفر فرزند موجب حرام شدن این سفر نمی شود .

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

اگر این نگرانی موجب ضرر جانی برای مادر بشود چطور؟

مادر راضی است اما مثلا قلب درد دارد که نگرانی برایش ضرر دارد یا عصابش ناراحت می شود و سردرد می گیرد و...

این عوامل می تواند حرمت ایجاد کند؟:Gig:[/]

[="Tahoma"][="Black"]

کبوتر حرم الزهرا;259298 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام اگر این نگرانی موجب ضرر جانی برای مادر بشود چطور؟ مادر راضی است اما مثلا قلب درد دارد که نگرانی برایش ضرر دارد یا عصابش ناراحت می شود و سردرد می گیرد و... این عوامل می تواند حرمت ایجاد کند؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

بله اگر این نگرانی ها موجب هر گونه اذیت و آزاری را برای مادر فراهم کند ، حرام خواهد بود .

همیشه سالم و سرفراز باشید[/]

موضوع قفل شده است