تهاجم فرهنگی چیست؟

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تهاجم فرهنگی چیست؟

سلام...چقدر خوب که تهاجم فرهنگی هم واسه خودش یه موضوع داره...اما واقعا چرا اینطوری...چرا رفتارهای غربی داره وارد یک جامعه اسلامی وزندگی یک جوون مسلمون میشه؟
فعالیت غربی ها...یا بی فعالیتی ما.....دلیلی این کاره؟
من میگم هر دو اینهاست؟
اینقدر همه جا میگن فلان چیز بده ....فلان رفتار زشته...فلان چیز حرومه....چقدر یک کار جدید...یک اقدام خوب ومفید...یک وسیله سرگرم کننده اسلامی...یا یک رفتار متعادل تویه جامعه ما داره به وجود میاد یا پایه گذاری میشه؟
من از وقتی یادم میاد فیلمای ایرانی اخرش ازدواج بود اونم بعد یک قصه عاشقانه...وپر تضاد با فرهنگ دینی ما..؟
ما دست پرورده تلوزیون واجتماعی هستیم....که کنترلش به دست کسانیه که دارن به جای ما تصمیم میگیرن....؟
چرا باید فیلمایی که بد اموزی داره رو پخش کنن....یک برنامه یادم نمیاد که پسر دختره قبلش باهم یه جوری رابطه نداشته باشن...؟
یک فیلم ندیدم که یکم مشکلای واقعی روزه ما جوونا رو داشته باشه...؟
چرا باید اینطور باشه؟
چرا چند تا دختر هنوز نمیتونن با هم چندتایی برن تفریح(به خاطرنگاهای مردم ویا دوری از گناه یا نداشتن امنیت...؟

جامعه ما اسلامیه...این همه فضای سبز شهری که توش پره از وسایل ورزشیه تویه چندتا شهر دیده میشه که خانومی از اینا استفاده کنه..(یکمی اسلامی نیست که پیش چشم نامحرم...حرکات عجیب دریاری).این همه فضای سبز وپارک تا حالا دیدین چندتا جوون بشینن دور هم وواسه خودشون گیتار بزنن بخونن وکسی بهشون گیر نده یا پلیس متفرقشون نکنه؟
چقدر با یک شیوه به روز تر مردم وبه خوب بودن تشویق میشن؟
بیداری اسلامی واقعا اتفاق افتاده؟
یا تازه داره از رختخواب بلند میشه؟
یکم رک باشیم با خودمون...چقدر رفتار اسلامی رو به ما یاد دادن تویه مدرسه ویا دانشگاه یاهرجایه دیگه...یعنی فقط تربیت خانواده کفایت میکنه..؟
تویه دنیایی که با یک کلیک میشه به مستهجن ترین سایت ویا بهترین وخوبترین سایت دسترسی داشت کمکاری نشده؟
تویه اموزش عمومی ما یعنی تا همون دبیرستان....هر چند سال یک بار کتابا رو عوض میکنن چقدر هزینه برای این کار در نظر گرفتن یعنی وافعا کتابا باید10 سال یک بار عوض بشه اونم برای اصلاح غلطای املایی وحزفیات...؟
آیا کلاسها ودوره های متفرقه آموزشی رو همه میتونن شرکت کنن؟همه وقت وحوصله یا هزینه پرداخت شروع دوره رو دارن؟
چقدر مردم یا گرفتن مهربون باشن وچیزی رو که لازم ندارن به دیگران هدیه بدن مثلا یک کتاب شبیه اتفاقی که داره رویه نیمکتای شهرهای اروپایی میافته...!
چقدر یاد گرفتن وقتی چیزی رو لازم ندارن نخرن یا بر ندارن....شنیدم تویه فرانسه کنار یک فروشگاه جایی وجود داره که مردم مستمند ونیازمند وارد میشن واجناس مورد نیاز خودشون واز اونجا بر میدارن اما چطوری؟نه10کیلو قند 2کیسه برنج و....مثلا 2تا دونه قند اندازه مصرف یک روز یک دونه نون...یک پنیر کوچولو....
اگه این طور فرهنگای غربی به ایران هجوم بیاره که خوبه......چرا این همه با دید بد به تهاجم فرهنگی نگاه میکنید؟
البته ناگفته نماند که فیلمای غربی هم چنگی به دل نمیزنه...وهمیشه همراه حس خشونت...جنگ...دزدی...قتل مثله ابه خوردن و .....هست!
متاسفانه تویه این زمینه هنوز در حد شعار داره عمل میشه وهیچ زمینه سازی نشده...فکر نمیکنید گرایش جوونای امروز به رفتارای ناجور غربی به خاطر کم بودن رفتارای اخلاقی وخوب و کمه...جامعه هست؟
با کوتاه کردن مو به شکل فشن...پوشیدن تیشرت مارکدار...گذاشتن مدل ریشعجیب غریب...اتفاق بزرگی نمی افته مشکل از جایه دیگست؟
این روزا که تقریبا همه به اینترنت دسترسی دارن چقدر استفاده صحیح از اون اموزش داده شده؟
چقدر تونستیم کاری کنیم که یک نفر با تصمیم گیری خودش راهه درست وانتخاب کنه؟...چقدر به جای سرزنش وگفتن این کار غلطه این کار درسته...سعی کردیم خود فرد بتونه یک تصمیم درست بگیره؟
در مورد طرز صحیح فکر کردن ومنطقی بودن یا اداب معاشرت که قسمت مهمه زندگی مارو تشکیل میده چقدر تلاش کردیم؟
انتظار یک طرفه هیچ وقت جواب نمیده؟

تهاجم فرهنگی وقتی میاد که جوونا از فرهنگ خوذشون زده بشن

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

gasam;258640 نوشت:
تهاجم فرهنگی وقتی میاد که جوونا از فرهنگ خوذشون زده بشن

بااحترام بشما كاربرگرامي طراح سوال و شما كاربرفهيم پاسخگوي سوال ..

اگر6ساعت و 6 روزهم بحث روي اين موضوع ميشد .. درنهايت همان چيزي بدست ميامد كه شما دريك خط كوتاه اما پرمحتوا بيانش فرموديد ومن هم بااجازه شما كه بيجهت نيامده باشم دريك يا دوجمله ..
عقب نشيني .. فرار..

حلا بقيه دوستان اگرمايل شدند آنرا بيشتر بشكافند ..
باتشكر[/]

چرا باید فرار کرد؟
چرا وقتی میگن استقامت وپایداری این دو کلمه فقط بعضی جاها معنی میشه؟
اصلا رویه این موضوع کسی وقت نمیزاره؟بعد توقع هجوم نکردن هم داریم این به خاطر فقر فرهنگی خودمونه....به روز نمیشیم...سرمون رو با چیزایه دیگه گرم میکنیم.
همونطور که گفتم همه فرهنگای غربی بد نیست که هیچی خیلی هم بهتر از فرهنگ ما ایرانیاست که مسلمونیم وبه دستورایه اسلام عملی نمیکنیم...
چرا باید از بحث طولانی بترسیم.....چه اشکالی داره اصلا 6روز که هیچی 6سال بحث کنیم....کی میگه نتیجه نمیده...مخاطب ما هم گوش دارن هم عقل...با سنگ که بحث نمیکنیم؟

چرا یک قدم برایه فرهنگ سازی برنمیداریم ومدام شعار تهاجم فرهنگی سر میدیم؟
از امروز میخوام هرچی رو که میبینم با فرهنگ کشورای غربی مقایسه کنم....
نه برایه محکوم کردن خودمون یا اونا برایه گرفتن یک نتیجه خوب که شاید به همت شما یک روز عملی بشه

***najme***;259066 نوشت:
چرا باید فرار کرد؟
چرا وقتی میگن استقامت وپایداری این دو کلمه فقط بعضی جاها معنی میشه؟
اصلا رویه این موضوع کسی وقت نمیزاره؟بعد توقع هجوم نکردن هم داریم این به خاطر فقر فرهنگی خودمونه....به روز نمیشیم...سرمون رو با چیزایه دیگه گرم میکنیم.
همونطور که گفتم همه فرهنگای غربی بد نیست که هیچی خیلی هم بهتر از فرهنگ ما ایرانیاست که مسلمونیم وبه دستورایه اسلام عملی نمیکنیم...
چرا باید از بحث طولانی بترسیم.....چه اشکالی داره اصلا 6روز که هیچی 6سال بحث کنیم....کی میگه نتیجه نمیده...مخاطب ما هم گوش دارن هم عقل...با سنگ که بحث نمیکنیم؟

چرا یک قدم برایه فرهنگ سازی برنمیداریم ومدام شعار تهاجم فرهنگی سر میدیم؟
از امروز میخوام هرچی رو که میبینم با فرهنگ کشورای غربی مقایسه کنم....
نه برایه محکوم کردن خودمون یا اونا برایه گرفتن یک نتیجه خوب که شاید به همت شما یک روز عملی بشه

به نام خدا.

فرمودید که چرا یک قدم برای فرهنگ سازی برنمیداریم و مدام شعار تهاجم فرهنگی میدیم؟

چون متهم کردن زحمتی نداره. ولی کار کردن ، کلی انرژی میبره.

اما ، فرهنگ غربی رو فرمودید که یه جاهاییش به درد میخوره. ممکنه یه چند تایی مثال بزنید؟ ( لطفا غیر از راست و گویی صداقت و ... )

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

ستايشگر;259071 نوشت:
به نام خدا.

فرمودید که چرا یک قدم برای فرهنگ سازی برنمیداریم و مدام شعار تهاجم فرهنگی میدیم؟

چون متهم کردن زحمتی نداره. ولی کار کردن ، کلی انرژی میبره.

اما ، فرهنگ غربی رو فرمودید که یه جاهاییش به درد میخوره. ممکنه یه چند تایی مثال بزنید؟ ( لطفا غیر از راست و گویی صداقت و ... )

با تشکر ، ستایشگر :gol:

منظورتون از متهم کردن زحمتی نداره رو متوجه نشدم.
شما تعریفتون از فرهنگ چیه؟
من تویه توضیحاتم دو مثال کوچیک زدم واگر بخوای باز هم این کار ومیکنم.
مثال سوم:نحوه برخورد با حیوانات ومهربانی با اونها بارها تویه اسلام سفارش شده کشور هلند از جمله کشورهایی است که این فرهنگ رو دارن.چطور؟
از گفته های استادم بود که میگفت دوست هلندیش وقتی جلویه خونه اش می ایسته ویک دونه کف دستش میریزه ودستش ودراز میکنه تمام پرنده ها جمع میشن واز تویه دست اون غذا میخورن.اما چرا؟وچه ربطی به فرهنگ داره؟
زمانی که رفتار ملایمی با حیوانات داشته باشی اونا دیگه ازت نمیترسن وفرار نمیکنن واین علامت مهربونی وارامش این مردمه.که در طی زمانی دراز این رفتار به صورت جمعی اونقدر تکرار شده تا تونسته اعتماد پرنده ارو جلب کنه.این برخورد ورفتار یک فرهنگ تلقی میشه.
مثال چهارم:در فرانسه
وقتی یک ایرانی خم شد تا یک گل واز روی شاخه جدا کنه تمام مردم با نگاه خودشون به رفتار اون پاسخ معترضانه داشتن طوری که خودش از فرط خجالت اب شد.این یک فرهنگه که باعث زیبانگه داشتن شهر ومحیط میشه.
مثال هدیه دادن کتاب ویا فروشگاه مستمندا رو تویه تاپیک قبلی گفتم حتما بخونید.
یک مثال دیگه:یک مرد ایرانی که با یک خانوم اسپانیایی ازدواج کرده بود.
به خاطر یک رفتار غلط زندگی مشترکش بهم خورد البته موافق طلاق اونها نیستم چون یک امر ناصحیح ویا فرهنگ منفیه .وهمونجوری که گفتم هرجایی خوب وبد داره.اما چرا طلاق گرفتن مهمه؟اقای ایرانی از رادیو میشنوه که قند گرون میشه برای همین تصمیم میگیره زرنگی کنه وبره کلی قند بخره تا از گرونی در امان باشه.به فروشگاه میره وانبار خونه خودشو از قند پر میکنه.تا برای مدتی از گرونی در امان باشن.وقتی با خوشحالی این کارش وبرای خانومش تعریف میکنه تا توسط اون تشویق بشه....با این پاسخ روبه رو میشه...تو دشمن کشور من هستی...تو با این کارت به کشور من ضربه زدی...کار ت احتکار بود وتو با احتکار اقتصاد کشور من وتویه خطر انداختی...وکلی نارحت میشه به طوری که از خشم فریاد میزده......!این مثال وبا مثاله اون فروشگاهه که قبلا گفتم بزار کنار هم ورفتار یک فرد ایرانی رو هم نگاه کن ایا این یک فرهنگ مثبت برای یک جامه غیر اسلامی به شمار نمیره؟
مثال بعدی:امنیت در هلند
به حدی بالایه که رئیس جمهورشون به تنهایی خودش برای خرید مایحتاج روزانش با دوچرخه از خونه بیرون میره....به نظرت چرا هلند این همه امنیت داره .به خاطر فرهنگ مردم ورفتار اونا نیست؟
به نظر من شما تویه تعریفت از فرهنگ یکم دچار ابهامی دوباره از نو برایه خودت اون وتعریف کن.از این مثلا برای شناسوندن فرهنگ مثبت ومنفی زیاد میزنم از این به بعد.البته نا گفته نماند من قصدم این نیست که بگم ایران بی فرهنگه اونا با فرهنگ این مثال رو به خواست خودتون زدم.

به نام خدا.

***najme***;259140 نوشت:
منظورتون از متهم کردن زحمتی نداره رو متوجه نشدم.

منظورم اینه که من اینجا میشینم و میگم اینهمه بدبختی که میبینید تقصیر من که مسئول فرهنگی ای جامعه هستم نیست. تقصیر غربه که تهاجم میکنه. وگرنه من خیلی خوبم. خوب ، اینکار هیچ زحمتی نداره دیگه. راحت نشستم فرافکنی می کنم.

***najme***;259140 نوشت:

شما تعریفتون از فرهنگ چیه؟
من تویه توضیحاتم دو مثال کوچیک زدم واگر بخوای باز هم این کار ومیکنم.
مثال سوم:نحوه برخورد با حیوانات ومهربانی با اونها بارها تویه اسلام سفارش شده کشور هلند از جمله کشورهایی است که این فرهنگ رو دارن.چطور؟
از گفته های استادم بود که میگفت دوست هلندیش وقتی جلویه خونه اش می ایسته ویک دونه کف دستش میریزه ودستش ودراز میکنه تمام پرنده ها جمع میشن واز تویه دست اون غذا میخورن.اما چرا؟وچه ربطی به فرهنگ داره؟
زمانی که رفتار ملایمی با حیوانات داشته باشی اونا دیگه ازت نمیترسن وفرار نمیکنن واین علامت مهربونی وارامش این مردمه.که در طی زمانی دراز این رفتار به صورت جمعی اونقدر تکرار شده تا تونسته اعتماد پرنده ارو جلب کنه.این برخورد ورفتار یک فرهنگ تلقی میشه.
مثال چهارم:در فرانسه
وقتی یک ایرانی خم شد تا یک گل واز روی شاخه جدا کنه تمام مردم با نگاه خودشون به رفتار اون پاسخ معترضانه داشتن طوری که خودش از فرط خجالت اب شد.این یک فرهنگه که باعث زیبانگه داشتن شهر ومحیط میشه.
مثال هدیه دادن کتاب ویا فروشگاه مستمندا رو تویه تاپیک قبلی گفتم حتما بخونید.
یک مثال دیگه:یک مرد ایرانی که با یک خانوم اسپانیایی ازدواج کرده بود.
به خاطر یک رفتار غلط زندگی مشترکش بهم خورد البته موافق طلاق اونها نیستم چون یک امر ناصحیح ویا فرهنگ منفیه .وهمونجوری که گفتم هرجایی خوب وبد داره.اما چرا طلاق گرفتن مهمه؟اقای ایرانی از رادیو میشنوه که قند گرون میشه برای همین تصمیم میگیره زرنگی کنه وبره کلی قند بخره تا از گرونی در امان باشه.به فروشگاه میره وانبار خونه خودشو از قند پر میکنه.تا برای مدتی از گرونی در امان باشن.وقتی با خوشحالی این کارش وبرای خانومش تعریف میکنه تا توسط اون تشویق بشه....با این پاسخ روبه رو میشه...تو دشمن کشور من هستی...تو با این کارت به کشور من ضربه زدی...کار ت احتکار بود وتو با احتکار اقتصاد کشور من وتویه خطر انداختی...وکلی نارحت میشه به طوری که از خشم فریاد میزده......!این مثال وبا مثاله اون فروشگاهه که قبلا گفتم بزار کنار هم ورفتار یک فرد ایرانی رو هم نگاه کن ایا این یک فرهنگ مثبت برای یک جامه غیر اسلامی به شمار نمیره؟
مثال بعدی:امنیت در هلند
به حدی بالایه که رئیس جمهورشون به تنهایی خودش برای خرید مایحتاج روزانش با دوچرخه از خونه بیرون میره....به نظرت چرا هلند این همه امنیت داره .به خاطر فرهنگ مردم ورفتار اونا نیست؟
به نظر من شما تویه تعریفت از فرهنگ یکم دچار ابهامی دوباره از نو برایه خودت اون وتعریف کن.از این مثلا برای شناسوندن فرهنگ مثبت ومنفی زیاد میزنم از این به بعد.البته نا گفته نماند من قصدم این نیست که بگم ایران بی فرهنگه اونا با فرهنگ این مثال رو به خواست خودتون زدم.

منظور خاصی نداشتم. فقط میخواستم ببینم منظورتون از اینکه میگید بعضی فرهنگ های غربی به درد میخوره و خوبه چیه که فهمیدم.

اما وقتی میگن تهاجم فرهنگی منظورشون این نیست که مثلا احتکار بکنید یا مثلا بزنید پدر موجودات عالم رو در بیارید. منظور اینه که ، ببینید ، فیلم های هالیوود رو نگاه کنید. تو کدومشون از اینهایی که شما گفتی گفته شده؟ ولی تا دلتون بخواد توش فساد و فحشا و بی خیالی و بداخلاقی دیده میشه. خوب این یعنی تهاجم فرهنگی.

در یک کلام تهاجم فرهنگی یعنی اینکه میان میبینن شما چه کار خوبی انجام میدید ، بعد خیلی راحت کاری میکنن که شما برعکس رفتار کنید.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

***najme***;258518 نوشت:
اگه این طور فرهنگای غربی به ایران هجوم بیاره که خوبه......چرا این همه با دید بد به تهاجم فرهنگی نگاه میکنید؟

[="teal"]تهاجم فرهنگی یعنی اینکه دشمن آگاهانه دست به تخریب فرهنگ هدف بزنه. این که ما از فرهنگ خوب دیگر کشورها تأثیر بگیریم که تهاجم فرهنگی نیست که بخواهیم دید بد داشته باشیم بهش. در واقع دشمن به وسیله ی رسانه اقدام به تهاجم فرهنگی می کنه. رسانه هم معنای عام داره می تونه فیلم، اخبار، مسابقات ورزشی و حتی نوعی لباس باشه. وجه مشترک بین رسانه های مدرن، انتقال پیام فرهنگ تمدن مدرنه.[/]
***najme***;258518 نوشت:
فکر نمیکنید گرایش جوونای امروز به رفتارای ناجور غربی به خاطر کم بودن رفتارای اخلاقی وخوب و کمه...جامعه هست؟

[="teal"]رفتار در واقع یک لایه از فرهنگه که باید زیرساخت ارزشی و اعتقادی داشته باشه. به نظر من رفتار جوونای ما همان قدر که پرخاشگرانه است، خبر از ابهام در ارزش های منتقل شده به اونها داره. متاسفانه همه ی زیرساخت های ما از جمله آموزش و رسانه، معیوب و ناقص هستن و نیاز شدیدی به مهندسی فرهنگی دارن.[/]

[="teal"]در مورد مثال هایی که در مورد جوامع اروپایی زدید، باید اذعان کرد که بعضی از این رفتارها رابطه ی وثیقی با وضع اقتصادی مطلوب داره. فقر و ناامنی رابطه ی مستقیم دارن و هرچه فقر بالاتر بره ناامنی بیشتر میشه. شما میتونید تصور کنید که یه نفر از اهالی بالا شهر تهران اقدام به زورگیری بکنه؟ پس اگر مردم هلند فقیر بشن، رئیس جمهورشون بدون بادی گارد و ماشین ضدگلوله جایی نمیره...[/]

alastism;259204 نوشت:
تهاجم فرهنگی یعنی اینکه دشمن آگاهانه دست به تخریب فرهنگ هدف بزنه. این که ما از فرهنگ خوب دیگر کشورها تأثیر بگیریم که تهاجم فرهنگی نیست که بخواهیم دید بد داشته باشیم بهش.

میشه فرهنگ از دید خودتون تعریف کنید؟
لطفا معنای تهاجم رو هم بگید؟

در واقع دشمن به وسیله ی رسانه اقدام به تهاجم فرهنگی می کنه. رسانه هم معنای عام داره می تونه فیلم، اخبار، مسابقات ورزشی و حتی نوعی لباس باشه. وجه مشترک بین رسانه های مدرن، انتقال پیام فرهنگ تمدن مدرنه.
دشمن به وسیله رسانه اقدام میکنه این رو قبول دارم وچیزیه که به وضوح دیده میشه اما طرف مقابل دشمن کار خاصی نمیکنه...همونطوری که گفتم فیلمها وسریالایه ما رنگ بویه اسلامی دیده نمیشه وبیشتر رفتارهای بازیگران یک فیلم متناقض با اسلامه.

رفتار در واقع یک لایه از فرهنگه که باید زیرساخت ارزشی و اعتقادی داشته باشه. به نظر من رفتار جوونای ما همان قدر که پرخاشگرانه است، خبر از ابهام در ارزش های منتقل شده به اونها داره. متاسفانه همه ی زیرساخت های ما از جمله آموزش و رسانه، معیوب و ناقص هستن و نیاز شدیدی به مهندسی فرهنگی دارن.
رفتار یک لایه از فرهنگه البته.این لایه از فرهنگ جزئی از اون حساب میاد وبدون اون ناقصه.در حقیقت این رفتار که داره فرهنگ ومیسازه پس لایه کوچیک وغیر مهمی نیست.....!!!!

در مورد مثال هایی که در مورد جوامع اروپایی زدید، باید اذعان کرد که بعضی از این رفتارها رابطه ی وثیقی با وضع اقتصادی مطلوب داره. فقر و ناامنی رابطه ی مستقیم دارن و هرچه فقر بالاتر بره ناامنی بیشتر میشه. شما میتونید تصور کنید که یه نفر از اهالی بالا شهر تهران اقدام به زورگیری بکنه؟ پس اگر مردم هلند فقیر بشن، رئیس جمهورشون بدون بادی گارد و ماشین ضدگلوله جایی نمیره...

من نمیتونم تصور کنم که تویه جامعه ای که مردمش مسلمونن وبه اعتقادات خودشون غبطه میخورن....امنیت وجود نداشته باشه....وضعیت اقتصادی هم ناشی از تلاش وکار بی وقفه است....وبازهم یک باور به این موضوع خودش یک فرهنگه....!
شاید تویه هلند از نظر وضعیت اقتصادی خوب باشن اما هلند یک کشور مهاجر پذیر وزیباست که هر ساله توریست زیادی به اون سفر میکنن....مردمش خوبن که رئیس جمهور با دوچرخه میره مردم جای دیگه چه طور ؟مردم کشور دیگه چطور؟یعنی رئیس جمهور هلند تو جهان هیچ دشمنی نداره؟
نه رئیس جمهور هلندارامش نفس داره....باکشته شدن اون یک نفر دیگه مید رو کار مشکلی به وجود نمیاد.....چون نظم وترتیب برقراره....!!
حضرت علی (ع)هم خلیفه بود با اون خطرات اون موقع.....خونش نه نه استخر داشت نه سونا وجکوزی....با حصیر زندگی میکرد....چرا ؟؟؟
تویه ایران شخص مهمه نه کار شخص شما اینطور فکر نمیکنید؟
ایا مثال هایی که من زدم جزئی از فرهنگ نبود؟؟؟
دلیل تهاجم فرهنگی چیه؟چرا باید اونقدر زمینه برای پذیرش فرهنگ ناصحیح فراهم باشه؟؟؟
قدیما میگفتن اول خودت ودرست کن بعد از همسایه ات ایراد بگیر؟؟؟
واقعا بیشتر از حد حرف ما فراتر رفتیم...مثه بچه هایی که باهم دعوا میکنن یکی کتک میخوره ونمیتونه از خودش دفاع کنه وشروع میکنه به گریه وفحاشی....!!!
من قصدم دفاع از غرب نیست تخریب فرهنگ های خوب خودمونم نیست چون ایران کلی فرهنگ خوب داره که غرب نداره....اما تا زمانی که اینقدر افراط گرایانه و یک سویه به این موضوع نگاه بشه مجبورم برای تعادل دو کفه رو اندازه هم نگه دارم!!!
راستی اگر در مورد حرفهای دیگه ای که من زدم مثلا سیستم اموزشی و...هم اظهار نظر کنید خوشحال میشم!!!

تویه تاپیک قبل نوشته های بنفش رنگ از منه که به اشتباه تویه نقل قول ایشون نوشتم ونوشته های سبز از دوست گرامی من...!!

در پاسخ به ستایشگر عزیز که فرمودند:(((((((((((اما وقتی میگن تهاجم فرهنگی منظورشون این نیست که مثلا احتکار بکنید یا مثلا بزنید پدر موجودات عالم رو در بیارید. منظور اینه که ، ببینید ، فیلم های هالیوود رو نگاه کنید. تو کدومشون از اینهایی که شما گفتی گفته شده؟ ولی تا دلتون بخواد توش فساد و فحشا و بی خیالی و بداخلاقی دیده میشه. خوب این یعنی تهاجم فرهنگی.

در یک کلام تهاجم فرهنگی یعنی اینکه میان میبینن شما چه کار خوبی انجام میدید ، بعد خیلی راحت کاری میکنن که شما برعکس رفتار کنید.)))))))))))))))))))))))))))))))

رسانه فقط قسمتی از اشاعه فرهنگه.....که این روزها خیلی هم نقش برجسته ومهمی داره...گفته شما صحیح.اما چرا باید رسانه ها رویه رفتار یک جوون مسلمون تاثیر گذار باشن؟
چرا یک فرد مسلمون نمیتونه قدرت تصمیم گیری در مورد پذیرش یا رد تلقینات ارائه شده تویه فیلمهای خیالی امریکایی رو داشته باشه؟؟؟
من نمیگم رسانه ها مقصر نیستن صد البته که مهم تیرین سلاح مخرب فرهنگ هستن...اما در مقابل این سلاح مخرب ما هیچ زیر ساخت محکمی نداریم...من میخوام در مورد این زیر ساختها وزمینه های امادگی صحبت کنم....!!
منظور من از شعار دادن اینه که تا حالا چقدر حداقل برا ی شناختن ضعف هامون پیش رفت داشتیم که این همه فریاد تهاجم فرهنگی میزنیم وفقط نگران حمله های بعدی هستیم....من تنها یک شهروندم وبه اندازه خودم بیشترین کاری که میتونم انجام بدم اشنایی دیگران با این موضوعه...وتحریک ذهن ها تا از یک جایی خودسازی رو شروع کنیم....حتی فکر کردن یا حرف زدن در مورد شناخته ها به تدریج باعث عملی شدن میشه....اما متاسفانه هنوز ما نقاط ضعف وقدرت خودمون وخوب نشناختیم وهیچ راهکاری برایه این موضوع ارائه نکردیم...چون در حقیقت اصلا نمی دونیم چی هست؟

به نام الله
البته به نظر من دلیل عمده این تهاجم فرهنگی ریشه در بی هویتی ما داره ، اگر برگردید به تاریخ می بینید که ما همیشه ضربه خوردیم و نتوانستیم هیچوقت به پیشرفت خودمون ادامه بدیم. در واقع بخوایم صریح تر بگیم خیلی از تاریخ دان های بزرگ معتقد هستند که ایران هیچوقت تاریخ نداشته و یک چرخه طبیعت داشته. منظور اینه که ما ایرانی ها از همون ده هزار سال پیش همیشه هروقت که پیشرفت می کردیم و به اقتدار می رسیدیم یه ایران یا حمله میشد یا در داخل جنگ میشد و همه چیز از بین میرفت و ما مجبور بودیم دوباره از صفر شروع کنیم . برای مثال در حمله اعراب به ایران در آن زمان ایران بیش از 800 میلیون ثروت در خزانه خودش داشت که در تاریخ اون زمان بی نظیره !!! و بعد از اون حمله همه ی این ثروت ها رو اعراب دزدیدن و بسیاری از مردمان ایران رو کشتند به طوری که در بعضی شهر های بزرگ اونقدر خون ایرانی ها بر زمین ریخته بود که زمین لغزنده شده بود و اسب ها به زمین می خوردند و بسیاری از کتاب های مهم و علمیه ایرانی رو به آب ریختند. و یا در حمله مغول ها هم به همین شکل : بسیاری از مردم کشته شدند و بسیاری از شهر ها به آتش کشیده شدند. و بساری دیگر که توضیح دادنش از حساب خارجه.
اما به نظر من دلیل این همه بی فرهنگی در جامعه ما و تهاجم فرهنگی ریشه در بی هویتی ما ایرانی ها داره در حالی که ما ایرانی ها خود فرهنگی بسیار متمدن و با اصالت و خداپرست داشتیم اما به دلیل فرهنگ زدایی دشمنان ما این فرهنگ متمدن و غنی از بین رفته است.

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

درجواب فرمايش دوست عزيزي كه فرمودند .. چرا فرار ؟؟

{{***najme***
چرا باید فرار کرد؟
چرا وقتی میگن استقامت وپایداری این دو کلمه فقط بعضی جاها معنی میشه؟}}
اول كه وضع آموزش اصلا خوب نيست .. اين درپاسخ به درخواست يكي ديگرازپستهاي ارساليتان و پاسخ بالا نيز..
اول بايد سوال نمود كه تهاجم چرا ؟؟
هچ كشوري فكرنميكنم يك ارتش مجهزرا برداره و به يك كشور ديگه بره و اسلحه را بزاره روي سر مردم اون كشور و بگه .. مثلا اينجورلباس بپوش يا اينجورحرف بزن يا ..
بنابراين .. به اين نميگن تهاجم فرهنگي كه منظورازفرارش هم مانند فرارهاي ديگرتلقي و برداشت شود .. بلكه منظورازتهاجم فرهنگي كه اصلا هجومي به شكل جنگهاي متعارف نظامي نيزمنظور نميباشد.. حمله اي ست كه بي سروصدا و بدون اعلان قبلي يا لشكركشي نظامي صورت ميپذيرد و اين نوع تهاجم هم هيچوقت روي نميدهد مگر كشور مورد هجوم .. از بعضي جهات نيزشرايط پذيرش چنان حمله اي را دارا باشد ..
بعقيده من ..
1 فقرعلمي و قبل از آن .. فقر مالي ازمهمترين عوامل درحمله يك فرهنگ مهاجم به يك فرهنگ مورد هجوم بشمارخواهد آمد كه ..
بدون شك يك جوان يا دانشجوي فقيريا كم پول نميتواند به يك دانشگاه درجه يك و خوب هم برود يا آن دانشجو اگرشرايط ماليه بسيارعالي و خانواده اي بسيارپولدارداشت .. احتمالا دريك دانشگاه درجه يك و مطرح وحتي جهاني ادامه تحصيل مينمود .. بنابراين فقرمالي به اضافه فقرعلمي .. باعث پسرفت يك فرهنگ هرچند خوب ميشوند تا جاييكه هنجارها وخوبي ها تبديل به ناهنجاروبدي ها ميگردند و مثلا .. داشتن چادر يك بي تمدني محسوب ميشود و اين فرهنگ كه رفته.رفته واحتمالا اعتماد به نفس خودش رانيزازدست داده يا ميدهد .. درمقابل هرفرهنگي كه ازاو برترباشد { حتي بدترهم كه باشد وبنابه شرايط موجود ونيازي كه به اشخاص يا كشورداراي آن فرهنگ پيدانموده } آماده پذيرش آن خواهد شد و..
{ مثلا .. پدري كه پول دراختيارفرزندانش قرارنميدهد يا ندارد كه بدهد و نميتواند شرايط مالي خوبي را براي فرزند يا فرزندانش فراهم آورد و بعدهم توقع يا آرزو مينمايد كه فرزندانش به بهترين دانشگاهها هم بروند و گرانترين لباسها رانيزبپوشند و گرانترين اتومبيل را هم بخرند و سوارشوند و فريب هيچكس را نيز دربيرون ازخانه نخورند و .. آيا ميشود ؟؟
بنابراين مهمترين دليل تهاجم يك فرهنگ .. شرايط مالي وعلمي بسيارعالي آن فرهنگ مهاجم ميباشد كه شايد بدي هايي در آن نيزتبديل بخوبي هايي شده يا ميشوند .. ودرهمين راستا ..
مهمترين دليل شكست يك فرهنگ نيز .. شرايط مالي و علمي بسيار بدي است كه در آن خوبي ها نيز تبديل به بدي ها شده يا ميشوند .. { البته دراكثريت }
راه چاره ..
بنابراين اگرمسئولان دلسوزيك مملكت مانند ايران خودمان .. دوست ندارند مورد هجوم يك فرهنگ بد و زشت و بيگانه قرار بگيرند و مايل نيستند شهروندانشان درمقابل اين هجوم فريب يا شكست بخورند وزشتي هايي زيبا و زيبايي هايي زشت گردند .. تنها يك راه كارساز و حتي نهايي و كارساز درپيش رو خواهند داشت و آن ابتدا .. بهبود وضع زندگي شهروندانشان و نه درسطح متعادل يا متوسط .. كه در سطحي كمي بالاتراز متوسط ..
و اگر تعدادي نيز مايل شدند كه فرهنگهايي رانيز درخارج از مرزهايي جغرافيايي.اعتقادي خود اصلاح نمايند .. بايد وضع شهروندان خودرا تا سطح بسيارعالي بالا ببرند .. بسيارعالي .. و اين شرايط بايد براي همه .. ازميان هر 10 تن .. 1 تن خوب يا متعادل و متوسط و 9 تن بايد عالي باشند .. و چنين فرهنگي نه اينكه مورد هجوم واقع نميگردد كه حتي مهاجم نيزميگردد و اين ديگرفرهنگها ميباشند كه بايد ازچنين مردمي وكشوري وفرهنگي ترس و واهمه داشته باشند و ..
واگركسي اين پيشنهادراقبول ندارد ميتواند دليل و منطق خودش را مطرح نمايد ..

باتشكر..[/]

نگران شيعه;260004 نوشت:
چرا وقتی میگن استقامت وپایداری این دو کلمه فقط بعضی جاها معنی میشه؟}}
اول كه وضع آموزش اصلا خوب نيست .. اين درپاسخ به درخواست يكي ديگرازپستهاي ارساليتان

این یعنی سوال بعدی من جواب سوال قبلی من شد.ویک سوال دیگه چرا ما وقتی اموزش درستی نداریم این قدر توقع داریم که یه وقت گربه شاخمون نزنه؟؟؟؟؟

نگران شيعه;260004 نوشت:
هچ كشوري فكرنميكنم يك ارتش مجهزرا برداره و به يك كشور ديگه بره و اسلحه را بزاره روي سر مردم اون كشور و بگه .. مثلا اينجورلباس بپوش يا اينجورحرف بزن يا ..
بنابراين .. به اين نميگن تهاجم فرهنگي كه منظورازفرارش هم مانند فرارهاي ديگرتلقي و برداشت شود .. بلكه منظورازتهاجم فرهنگي كه اصلا هجومي به شكل جنگهاي متعارف نظامي نيزمنظور نميباشد.. حمله اي ست كه بي سروصدا و بدون اعلان قبلي يا لشكركشي نظامي صورت ميپذيرد و اين نوع تهاجم هم هيچوقت روي نميدهد مگر كشور مورد هجوم .. از بعضي جهات نيزشرايط پذيرش چنان حمله اي را دارا باشد ..
بعقيده من ..
[/quote
منهم این و خیلی قبول دارم همونجوری که قبلا دوستان دیگه و هم خودم گفتم سلاح دشمن رسانه هان.

mohammad.bazrafshan;259742 نوشت:
اما به نظر من دلیل این همه بی فرهنگی در جامعه ما و تهاجم فرهنگی ریشه در بی هویتی ما ایرانی ها داره در حالی که ما ایرانی ها خود فرهنگی بسیار متمدن و با اصالت و خداپرست داشتیم اما به دلیل فرهنگ زدایی دشمنان ما این فرهنگ متمدن و غنی از بین رفته است.

دوست عزیز هویت کلمه خیلی خوبی بود که به کار بردی...اما بهتره بگیم ناشناخته موندن هویت اصیل خودمون باعث فراهم شدن زمینه این هجوم هاست.....غرب تبلیغ میکنه وما به استقبال میریم......چون حوصله فکر کردن به یک هویت ناشناخته رو نداریم مرسی جوابت خیلی به من کمک کرد.

واقعا اگر به قول(((( نگران شیعه))))
دوست عزیزمون....همه تویه دانشگاه خوب تحصیل کنن مثلا دانشگاه جهانی باعث میشه که فرهنگمون مورد تهاجم واقع نشه؟؟؟؟
فکر نمیکنید اون دانشجویی که برای تحصیل به خارج کشور سفر میکنه....و ...با اموزش هایی که تویه ایران دیده وبا این ناشناخته موندن فرهنگ وهویت خودمون خیلی بیشتر از اون کسی که تویه ایران زندگی میکنه....به ناچار وگاهی خیلی پنهان فرهنگ غربی ومیپذیره وبه به فرهنگ خودش پشت میکنه؟؟؟

اما تا اینجا دوتا علت تهاجم فرهنگی رو با کمک ایشون ودوستان دیگه پیدا کردیم:
1.کم کاری در آموزش عمومی( شامل تمامی سالهای تحصیل تا دریافت مدرک دیپلم )وآموزش های قدیمی وبه روز نشدن انها
2.شرایط اقتصادی

تشکر از دوستان

[="arial"][="royalblue"]بنام او

***najme***;260385 نوشت:
چرا ما وقتی اموزش درستی نداریم این قدر توقع داریم که یه وقت گربه شاخمون نزنه؟؟؟؟؟

خوب خيلي توقع بيجايي ست كه مينماييم و اگرتوقع اي هم ميشود به نسبت همان چيزي ست كه توقع اش بايد بشود .. مثلا من براي فرزندانم هركدامشان يك اتومبيل گران قيمت خوب خريدم و آنان هنوزتوقع اتومبيل گرانقيمت ديگري رامينمايند .. چرا چون پدرشان را دراين حد ميبينند كه برايشان بخرد..واين توقع بجايي ست و يا برعكس آن .. اين پدرازفرزندانش به نسبت اتومبيلهايي كه خريده توقع درس خواندن و تحصيل علم يا خوش رفتاري يا كمك به ديگران و انجام كارهاي مادرشان را مينمايد..

***najme***;260391 نوشت:
فکر نمیکنید اون دانشجویی که برای تحصیل به خارج کشور سفر میکنه....و ...با اموزش هایی که تویه ایران دیده وبا این ناشناخته موندن فرهنگ وهویت خودمون خیلی بیشتر از اون کسی که تویه ایران زندگی میکنه....به ناچار وگاهی خیلی پنهان فرهنگ غربی ومیپذیره وبه به فرهنگ خودش پشت میکنه؟؟؟

اگرپستهاي قبلي را دوباره مرورنماييد پي خواهيد برد كه اگرآن جواني كه براي ادامه تحصيل به غرب رفته با درنظرگرفتن اينكه گفته شد شرايط به حدعالي رسيده و ايران خودش را دوباره ازنظر علمي پيداكرده و خودش صاحب يك فرهنگي شده كه هجوم پذيرنميباشد و بلكه و بدون حتي خواست و اراده قبلي كسي و يا هيچ مسئولي .. مهاجم نيزشده .. بنابراين ..
1 رفتن به دانشگاههاي غربي دراين شرايط .. ديگرمعنايي ندارد .. {چرا كه سطح آموزش و پيشرفت و علم درايران بمراتب بالاترازآنهاي ديگه شده و اين جوان غربي ست كه مجبوراست يا مايل است براي فراگيري علم برتربه ايران و دانشگاههاي ايران سفرنمايد }
2 بفرض اينكه هنوزعلم وپيشرفتهاي علمي درايران به آن سطح هم نرسيده باشد و جوان ما بايد برود آنجا .. اگرتربيت و آموزش او كامل شده باشد نه بلكه تحت تاثيرفرهنگ آنان قرارنگرفته .. كه آنان فرهنگ او را ياد خواهندگرفت و اين يعني تهاجم فرهنگي ما به آنان با ارسال نه يك جوان جوياي علم كه درپوشش يك جوان جوياي علم و با برخورداري از فرهنگ غني او { كه البته اين فرهنگ غني بايد واقعا غني شده باشد و اين جوان درآنجا نباشد كه احساس آزادي و راحتي و امنيت درابرازعشق وعلم نمايد و دريك كلام بايد تهي ازهرگونه عقده و كمبود دروني شده باشد و اينها بايد همه درهمين كشور و با تحقيقات كامل يك گروه كارشناسي ازعلماي ديني و اساتيد علمي و نهادينه نمودنشان درسطح جامعه و رفته.رفته خلق وخوي و حتي خون شهروندان شيعه و ايراني با پاسخگويي به اين سوالات كه چرا انسانها درسنين پيري داراي فرزند نوزاد نميشوند و يا بعبارتي ديگر..چرا انسانها درپيري يا برخي شرايط .. موحد و خدادوست يا خداترس ميشوند .. محقق شده باشد }
بعنوان مثال .. شايد دركشورهاي پيشرفته غربي و ازطرق گوناگون كه خودشان بهترميدانند و كارنموده اند و مثلا سنديكاهاي كارگري .. مردمشان را به بهانه هاي مختلف به خيابانها ميكشانند تا عليه دولتهايشان شعاردهند و حتي بطرف پليس و نيروهاي امنيتي گوجه و پرتقال و .. چي و چي پرتاب نمايند و اين شايد يك يا چنددليل خوب ومهم و حتي پنهان داشته باشد و شايد اين اعمال بار رواني بسيارارزشمندي را درون خود مخفي داشته كه مثلا مردمانشان 1 اولا خودرا ازدولتهايشان ميبينند و دولتهايشان را از خودشان .. و 2 و دوما درمواقع لزوم و مخصوصا هنگام حمله يك قدرت خارجي .. { چه نظامي چه فرهنگي و چه سياسي واقتصادي وصنعتي } .. شجاعت مقابله ازقبل و شايد وتنها با پرتاب يك سنگ يا گوجه بطرف نيروهاي خودشان دروجود خودشان وفرزندانشان نهادينه شده و درهرشرايطي حاضربه پذيرش خواست دولتهايشان در مواجه با سياستهاي خارجي شان ميشوند كه حتي درصورت اشغال كشورشان هيچگاه زيربار تسلط بيگانگان نيز نخواهندماند و نه متاسفانه مثل ماايرانيان كه طبق روايات راست يا دروغ تاريخي .. پانصد يا ششصدسال سلوكيان يا يونانيان يا فرزندان و نوادگان اسكندر بي تمدن { البته اگربه آتش كشيده شدن تخت جمشيد وكتابخانه هاي ما بدست او و يا بدستوراو راست باشد و اگر اينهمه خوبي هايي كه به او نسبت ميدهند دروغ باشند } برما حكومت كردند و اين مملكت متاسفانه از پاي بست ويران يا كج بنا نهاده شده و كاري هم به امروز و ديروز ندارد و بلكه حرف ازصدها سال متوالي ست كه اين وظيفه دولتهاي فعلي ست كه واقعا بايد كاري كرد اساسي و ريشه اي و بهترين كاري كه ميتوان آنرا در حال حاضر و به اعتقاد اين حقير .. دراولويت نيزقرارداده و انجامش داد .. اهميت دادن بيش ازپيش به مراكزتحقيقاتي ديني و دادن هزينه هاي گزاف به آنها و ديگرمراكزتحقيقاتي جهت كارهاي تحقيقاتي . اكتشافي ست تا همگان يقين نماييم كه ابتدا بايد به علم كشفيات بها داده شود تا علم اختراعات نيز درزيرسايه خودباوري هاي نبوغي ژن جوان ومحقق و عالم ودانشمند ايراني .. رونق گرفته و رشد نمايد و انشاا... رفته.رفته شاهد شكوفايي علمي ايران درزيرسايه مكتب عشق و علم و ازطريق قرآن وحوزه ها باشيم..انشاا...

باتشكر..[/][/]

موضوع قفل شده است