جمع بندی انگیزه مردان از ازدواج؟

تب‌های اولیه

87 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انگیزه مردان از ازدواج؟

راستش من هم زیاد شنیدم و هم از مقالاتی که در باره تفاوتهای زن و مرد خوندم این طور فهمیدم که مردها از طریق چشم عاشق میشن(و زن ها از طریق گوش) و اینکه زن ها هدفی که از ازدواج دارند داشتن رابطه ی عاشقانه و محبت امیز است در حالی که مردها هدفشون(حتی اگر در برهه ی کوتاهی روابط عاشقانه باشه در اصل و کنه قضیه)روابط جنسیه!
و اینکه زنها شخصیت مرد رو میخوان و مردها شخص زنو!

قسمتهایی که در مورد زنها گفته شده که درسته!اما اونچه که در مورد اقایان گفته شد هم درسته؟!
یعنی انگیزه ی اصلی اکثر مردان از ازدواج روابط جنسیه؟!
اگه نه پس چی باعث میشه یه مرد با وجود چند برابر شدن مسئولیتهاش بعد ازدواج و از دست دادن بخش زیادی از ازادی هاش طن به ازدواج بده؟!
اصلا معنی عشق
از نظر اقایون چیه؟؟

کارشناس بحث : امیدوار

سلام
سلام اينقدر ها هم كه ميگيد كلي نيست و اينقدر ها هم مردها موجودات پليدي نيستن و زنها فرشته:ok:
نياز جنسي در مرد و زن وجود داره و اين از دلايل رغيت دو جنس مخالف به سمت همديگر است و فقط در مورد آقايون نيست.
و در مورد افزايش مسئوليتهاي آقايتون ،‌بار مسئوليت خانم بعد از ازدواج كمي از آقا هم نداره و اگر خانم شاغل باشه شايد مسئوليت بيشتري داره (‌در قبال كار، منزل،‌همسر ، فرزندان و ...)
ازدواج براي زن و مرد وسيله ي آرامش است و تشكيل زندگي يكي از مراحل بزرگ شدن افراده كه اختصاص به جنسيت خاصي نداره و هر دو جنس به آن توصيه شده اند.
در تاپيك هاي ذيل به مسائلي كه اشاره فرموديد پرداخته شده است، در صورتي كه هنوز سوالي براتون وجود داشت بفرماييد
http://www.askdin.com/member16993.html
http://www.askdin.com/member16993.html
http://www.askdin.com/thread10604.html#post257699

مسیحا;257850 نوشت:
ياز جنسي در مرد و زن وجود داره و اين از دلايل رغيت دو جنس مخالف به سمت همديگر است و فقط در مورد آقايون نيست.
البته در مورد سوالی که ایشون مطرح کردن بنده خیلی نمیدونم ولی همین قدر اطلاع دارم که به هیچ عنوان نگاه و میل جنسی زن و مرد مثل هم نیست!و واضح است که این مورد در مردان بسیار بیشتر از زنهاست!
اما اینکه دلیل ازدواج مردان همین باشه خب؟!؟!:Gig:

hoorshid;257862 نوشت:
همین قدر اطلاع دارم که به هیچ عنوان نگاه و میل جنسی زن و مرد مثل هم نیست

با سلام و تشكر از حسن توجهتون
زن و مرد با هم متفاوت هستند و به الطبع نياز ها و اميالشون نيز با يكديگر متفاوت است و منظور بنده وجود اين احساس و تمايل دو جنس نسبت به يكديگر است

مسیحا;257850 نوشت:
و در مورد افزايش مسئوليتهاي آقايتون ،‌بار مسئوليت خانم بعد از ازدواج كمي از آقا هم نداره و اگر خانم شاغل باشه شايد مسئوليت بيشتري داره (‌در قبال كار، منزل،‌همسر ، فرزندان و ...)
ولی نه شرعا و نه قانونا زن وظیفه کار کردن در بیرون یا حتی کار منزل رو نداره درسته؟من شنیدم اگر زن بخواد میتونه یا تو خونه کار نکنه و مرد باید کارگر بیاره یا میتونه در ازاش پول بگیره!از نگاه دینی حتی شیر دادن به بچه هم مسئولیت زنها نیست!
چه طور میگین مسئولیتاشون مث همه؟
مسیحا;257850 نوشت:
نياز جنسي در مرد و زن وجود داره و اين از دلايل رغيت دو جنس مخالف به سمت همديگر است و فقط در مورد آقايون نيست.
:soal:

mona690;257472 نوشت:
راستش من هم زیاد شنیدم و هم از مقالاتی که در باره تفاوتهای زن و مرد خوندم این طور فهمیدم که مردها از طریق چشم عاشق میشن(و زن ها از طریق گوش) و اینکه زن ها هدفی که از ازدواج دارند داشتن رابطه ی عاشقانه و محبت امیز است در حالی که مردها هدفشون(حتی اگر در برهه ی کوتاهی روابط عاشقانه باشه در اصل و کنه قضیه)روابط جنسیه!
mona690;257472 نوشت:

قسمتهایی که در مورد زنها گفته شده که درسته!اما اونچه که در مورد اقایان گفته شد هم درسته؟!
اگه نه پس چی باعث میشه یه مرد با وجود چند برابر شدن مسئولیتهاش بعد ازدواج و از دست دادن بخش زیادی از ازادی هاش طن به ازدواج بده؟!
اصلا معنی عشق از نظر اقایون چیه؟؟

کارشناس بحث : حامی

من از نظر شخصی خودم میگم! من واسه میل جنسی ازدواج نکردم!

من چون یک نفر رو دوست داشتم باهاش ازدواج کردم تا از این سردرگمی و بچه بودن خلاص بشم!
تا زمانی که مجرد بودم اختیارم دست بابام یا مامانم بود اما الان اونها دیگه نمیتونن بگن اینجا برو اونجا نرو! الان اختیارم دست خودمو و احساس استقلال میکنم
تا زمانی که مجرد بودم کسی رو نداشتم که نزدیکترین حرفهامو باهاش بزنم روم نمیشد به مامان بابام بزنم اما الان یکیو دارم
تا زمانی که ازدواج نکرده بودم به دوستام که با دوست دختراشون میرفتن بیرون حسودیم میشد اما الان با خانمم میرم بیرون
تا زمانی که ازدواج نکرده بودم انگیزه ای واسه بیشتر پول دراوردن نداشتم و یک سیر صعودی نداشتم اما الان با توجه به نیازهای همسرم هرروز سعی میکنم بیشتر از دیروز درامد داشته باشم البته از راه خلال
تا زمانی که مجرد بودم هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن نداشتم اما بعد از ازدواج به خاطر بچم رفتم به درسم ادامه دادم تا نگن باباش بی سواده
و .....البته غریضه ی جنسی هم جزو دلایلم بود
اما میخوام بگم بیشترین هدف مرد غریضه ی جنسی نیست بلکه اهداف مهمتری داره....
راجب اون مسئولیت هایی هم که گفتید باید بگم دوستشون دارم! یعنی واسه شخص من لذت بخشه که یک نفر ازم انتظار داشته باشه بهش پول بدم یا براش چیزی بخرم یا ...
یعنی اون مسئولیت ها خودش یک انگیزه ای بود برای ازواج من! یعنی خوشم میومد مسئولیت اداره ی یک زندگی به دوشم بیفته و یک نفر به من تکیه کنه!

با سلام به دوستان

مرد و زن هر دو مکمل هم در زندگی هستند و این به این معنا میتونه باشه که هر دو به هم احتیاج دارند.

چون خدا هم در قرآن می فرمایند که ما زن و مرد را برای آرامش همدیگر آفریدیم.

mona690;257870 نوشت:
چه طور میگین مسئولیتاشون مث همه؟

سلام
اگر دقت كنيد بنده عرض كردم كه خانم هم مسئوليتهايي داره و نه مسئوليتش شبيه مسئوليت آقاست.
شما فرموديد چي ميشه كه آقا با چند برابر شدن مسئوليتش باز هم تن به ازدواج ميده؟ بنده عرض كردم همانطور كه آقا مسئوليتش زياد ميشه خانم هم مسئوليتش زياد ميشه و 1 طرفه نيست.اما رشد و بالندگي كه فرد در بعد ازدواج به دست مياره و دلايلي كه دوستان فرمودند و هزاران دليلي كه همه جا ديديد باعث ميشه به سمت ازدواج بروند.

asad;257884 نوشت:
تا زمانی که مجرد بودم اختیارم دست بابام یا مامانم بود اما الان اونها دیگه نمیتونن بگن اینجا برو اونجا نرو! الان اختیارم دست خودمو و احساس استقلال میکنم

عمراً!!!
اون موقع با التماس رازیشون میکردی ولی حالا عمراً:khaneh:
اسد جون شوخی کردما...نزنی حالا کلی جوابهای فلسفی برام بفرستی!!!در بست قبولت داریم...
اما: خدمت استارتر تاپیک عرض کنم با یه مثال:
فرض کنید یه نفر با مشکلات و تلاش خیلی زیاد تو بهترین دانشگاه تهران قبول بشه و مثلا از یه شهرستان دور ساعت 4 عصر با قطار راه بیفته به سمت تهران .از شانسه بدش هم بهش بگن دستشوئی خرابه و تا تهران ایستگاهی هم نداریم.ساعت 12 ظهر روز بعد هم بیاد ترمینال تهران و نتونه بره دستشوئی مثلاً خرابه یا خیلی شلوغه و اون باید برای ثبت نام زوذ برسه دانشکاه در حالی که داره از شدت فشار منفجر میشه میمیره یه دربست بگیره و صاف بیاد جلوی در دانشگاه تو صف خوب حالا اگه بهش بگن واسه چی میخواهی بری تو؟ اون چی میگه؟!!!
خوب یعنی اون اینهمه سال درس خونده که بیاد کنکور بده و بره تو دانشگاه واسه ......
تو خود حدیث مفصل کن از این مجمل.....
وگرنه به خدا اینجوری نیست بابا اااااااااااا ایهالناس ما مردها هم عشق حالیمونه و همه چیه دیگه....:Gol:
فی امان ا...

asad;257884 نوشت:

من چون یک نفر رو دوست داشتم باهاش ازدواج کردم تا از این سردرگمی و بچه بودن خلاص بشم!
تا زمانی که مجرد بودم کسی رو نداشتم که نزدیکترین حرفهامو باهاش بزنم روم نمیشد به مامان بابام بزنم اما الان یکیو دارم
تا زمانی که ازدواج نکرده بودم به دوستام که با دوست دختراشون میرفتن بیرون حسودیم میشد اما الان با خانمم میرم بیرون
تا زمانی که ازدواج نکرده بودم انگیزه ای واسه بیشتر پول دراوردن نداشتم و یک سیر صعودی نداشتم اما الان با توجه به نیازهای همسرم هرروز سعی میکنم بیشتر از دیروز درامد داشته باشم البته از راه خلال
تا زمانی که مجرد بودم هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن نداشتم اما بعد از ازدواج به خاطر بچم رفتم به درسم ادامه دادم تا نگن باباش بی سواده
راجب اون مسئولیت هایی هم که گفتید باید بگم دوستشون دارم! یعنی واسه شخص من لذت بخشه که یک نفر ازم انتظار داشته باشه بهش پول بدم یا براش چیزی بخرم یا ...
یعنی اون مسئولیت ها خودش یک انگیزه ای بود برای ازواج من! یعنی خوشم میومد مسئولیت اداره ی یک زندگی به دوشم بیفته و یک نفر به من تکیه کنه!

نظرم يکم در مورد مردا عوض شد

asad;257884 نوشت:

خوش بحالتون که همه چیزتون دست خودتون هست کاش منم مرد بودم!!!!!!!!!:Ghamgin:

mona690;257472 نوشت:

اصلا معنی عشق
از نظر اقایون چیه؟؟

سلام دوستان :Gol:
اول یه توصیه کنم به دوست عزیزمون .ببین گلم خودتو در گیر این مسایل نکن
(چون قفط با این افکار خودتو عذاب میدی و بس ).اینو بدون همه اقایون براشون این مسیله مهم هستش ولی فکر نمیکنم کسی 100 درصد قصدش این باشه که اگر این باشه دنبال ازدواج نمیره میتونه از راهی غیر این خودشو اروم کنه:ok:

حالا در هر مردی این درصد کم و زیاد داره .به نظر من ما خانوما خیلی داریم روی این قضیه حساس میشیم و اینجوری فقط خودمون رو اذیت میکنیم
شما اگر دقت کنی میبینی در بیشتر احادیث و دستورات اسلام هرجا صحبت از کنترل شهوت شده ادامش گفته راه درستش ازدواجه .و اقایون که مقید هستن اینطوری خودشون رو نگه میدارن چون منتظر میمونن ازدواج کنن.و به نظر من این اصلا اشکالی نداره که انگیزه یه اقا تاحدودی این مورد باشه که همینطورم هست

اما برخی افراد در براوردن این نیازشون بعد ازدواج خیلی زیاده روی میکنن . فکر میکنن چون خودشونو چند سالی نگه داشتن میتونن بعد ازدواج هر جور دلشون خواست رفتار داشته باشن.این مشکل و اصل ماجراست نه موضوعی که شما مطرح کردی

واما عشق از نظر اقایون
به نظر من اکثر غریب به اتفاق اقایون بعد از عاشق شدن پشیمون میشن از عشقشون و فقط چیزی که براشون میمونه حسرته .چون برداشتشون از عشق خیلی سطحی بوده .برخی در کوتاه مدت پی به اشتباهشون میبرن و برخی بعد از اینکه عقلشون تکامل بیشتری پیدا کرد
چون در ابتدا بااحساس عاشق میشن یا با چشم نه با عقل!!!!

:Gol:

hoorshid;257862 نوشت:

این حرف شما که تمایلات جنسی در مردان قوی تر از زن ها می باشد رو من قبول ندارم چون از نظر علمی ثابت شده که شهوت زنان 10 برابر شهوت مردان است اما دلیلی که باعث میشه شهوت مردان بیشتر از زنان دیده بشه اینکه زنان شبیه مردان نیستند. یعنی این که خیلی واضح شهوت خودشون رو نشون بدن و سای می کنند مخفی کنند که بر میگرده به حیایی که ذاتـأ در خانم ها وجود داره .

سلام
موضوع خوبی مطرح شده
من فکر میکنم چه یک مرد و یا زن هدفش از ازدواج برای اینه که بتونه نیمه گمشده خودشو پیدا کنه و بتونه مستقل باشه
نیاز جنسی هم برای یک زنه و هم برای یک مرد درسه میگن مرد با چشم عاشق میشه چون زیبا پسنده و یه جنس مونث هم از دید یک آقا یه ظرافتها و زیبایهایو میبینه که مطمئنن خانومها نمیبینن و بعد در مورد اخلاق طرف مقابل فکر میکنه و همه چیزو کنار هم میذاره و به نتیجه میرسه
اما خانومها حرفهای قشگ و دوست دارن و شاید برای اینکه میگن یه خانوم با گوش عاشق میشه
و اگر نیاز جنسی در خانوم و آقا با هم نبود میل به ازدواج هم کمتر میشد پس نمیشه گفت فقط آقایون

[="DarkOliveGreen"]

Mohammad.Bazrafshan;259752 نوشت:
این حرف شما که تمایلات جنسی در مردان قوی تر از زن ها می باشد رو من قبول ندارم چون از نظر علمی ثابت شده که شهوت زنان 10 برابر شهوت مردان است اما دلیلی که باعث میشه شهوت مردان بیشتر از زنان دیده بشه اینکه زنان شبیه مردان نیستند. یعنی این که خیلی واضح شهوت خودشون رو نشون بدن و سای می کنند مخفی کنند که بر میگرده به حیایی که ذاتـأ در خانم ها وجود داره .
:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

میشه یه منبع معتبر برای اثبات حرفتون بدین؟!؟!!؟!؟![/]

ازدواج صرفا به خاطر تمایلات و نیاز جنسی فقط در یه جامعه داروینی (جنگل) اتفاق می افته. ما انسان ها مدت هاست از چنین شرایطی فاصله گرفتیم.

mohammad.bazrafshan;259752 نوشت:

شما تمایلات جنسی رو با قدرت تحریک پذیری اشتباه گرفتید.

hoorshid;265293 نوشت:
[="DarkOliveGreen"]:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

میشه یه منبع معتبر برای اثبات حرفتون بدین؟!؟!!؟!؟!

[/]

[="DarkRed"]ای بابا ، بازم من و شما :Ghamgin:

یه روز داشتم برنامه سمت خدا گوش میدادم ، فکر کنم آقای نقویان بود که داشت میگفت حدیث داریم که خداوند شهوت و لذت جنسی رو ده قسمت کرده و نه قسمت رو داده به زنان ! اگر با علوم تجربی مشکل دارید فکر نکنم با حدیث مشکلی داشته باشید ! :ok:[/]

[="Blue"]اما در جواب استارتر تاپیک :
من احساس میکنم منبعی که شما مطالعه کردید غربی بوده و خیلی مرتبط با تفکرات اسلامی به نظر نمی رسد .

نقل قول:
اقایونی که مقید هستن اینطوری خودشون رو نگه میدارن چون منتظر میمونن ازدواج کنن و به نظر من این اصلا اشکالی نداره که انگیزه یه اقا تاحدودی این مورد باشه که همینطورم هست

حقیقتا حرفی ناب گفتن . این که اشکالی نداره که مرد به دنبال ارضا نیاز جنسی از طریق ازدواج باشه و تازه مطمئن باشید اگر فقط قصد مردان ارتباط جنسی بود ، هیچگاه تن به اینهمه مشکل و سختی و خرج برای ازدواج نمی دادند و ... بقیه اش را نمی گویم !! :Cheshmak:

پس مردها را هم اینقدر بد و نامرد و بی شرم نبینید لطفا !
من اگر بخواهم عشق را در نظر خودم برایتان بگویم ، اینطور میشود که :
من عاشق و شیفته فلان خانم شده ام ، به دلیل اینکه همراه با وقار و متانت زیباست و زیباپسند و دارای اخلاقیاتی است که مرا شیفته خود میکند مثلا به شدت پرانرژی است یا خیلی سحرخیز است یا خیلی خوش ذوق است و از همه مهمتر به شدت مرا درک میکند ! ( حقیقتا اگر عاشق کسی بودم ، بهتر میتوانستم برایتان توصیف کنمش ! :ok: )
حقیقتا در این فاکتورها هیچگونه عامل شهوانی دیده نمی شود و به شخصه بیشتر شیفته روحیات و اخلاقیات یک خانم خواهم بود و مطمئنا عموم مردان نیز با همین تفکر پا در عرصه ازدواج می گذارند .
البته مردان بی شرمی را که به دلایلی نظیر ثروت پدری یک دختر به سمت آنان میروند را داخل مردان عاشق و دوستدار همسر نمیدانم. ( حساب آنان یقینا با خداوند عادل و حکیم است )

امید که توجیه شده باشید و اینطور درباره مردان فکر نکنید .

یا علی ...[/]

مرید علی;265309 نوشت:
ای بابا ، بازم من و شما
:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
[SPOILER]فک کنم این متن کمک کنه:
مرد بنده شهوت خویشتن است و زن در بند محبت مرد است.مرد زنى رادوست مى‏دارد که او را پسندیده و انتخاب کرده باشد و زن مردى را دوست مى‏داردکه ارزش او را درک کرده باشد و دوستى خود را قبلا اعلام کرده باشد.مردمى‏خواهد شخص زن را تصاحب کند و در اختیار بگیرد و زن مى‏خواهد دل مرد رامسخر کند و از راه دل او بر او مسلط شود.مرد مى‏خواهد از بالاى سر زن بر او مسلط شود و زن مى‏خواهد از درون قلب مرد بر مرد نفوذ کند. مرد مى‏خواهد زن را بگیرد،زن مى‏خواهد او را بگیرند.زن از مرد شجاعت و دلیرى مى‏خواهد و مرد از زن‏زیبایى و دلبرى.زن حمایت مرد را گرانبهاترین چیزها براى خود مى‏شمارد. زن‏بیش از مرد قادر است‏بر شهوت خود مسلط شود.شهوت مرد ابتدایى و تهاجمى‏است و شهوت زن انفعالى و تحریکى.

منبع : مجموعه آثار استاد مطهری ، ج 19

[/SPOILER]

این متنم از پایگاه اطلاع رسانی حوزه فکر میکنم بد نباشه:
http://www.hawzah.net/fa/magart.html?MagazineID=4892&MagazineNumberID=6909&MagazineArticleID=83269

البته تاکید میکنم به هیچ عنوان قصد تایید نظر ایجاد کننده ی تاپیک رو ندارم!اینو فقط در پاسخ به پستهای اخیر گذاشتم!(اطلاعاتم نه در حد رد اونه و نهتایید!منظورم رد یا انکار منطقی و مستدل است!گرچه به نظرم نگاهشون کمی تنده ولی...)

البته این ها تناقضی با حدیثی که گفتین نداره!(دلیلش هم همونیه که جناب وایسلی گوجا گفتن!خودتون بیشتر مطالعه کنین متوجه میشین!)

ولی منم با خوندن جوابهاتون مثل کسی که تاپیک رو ایجاد کرده یه مقدار گیج شدم!

مرید علی;265309 نوشت:
حقیقتا حرفی ناب گفتن . این که اشکالی نداره که مرد به دنبال ارضا نیاز جنسی از طریق ازدواج باشه و تازه مطمئن باشید اگر فقط قصد مردان ارتباط جنسی بود ، هیچگاه تن به اینهمه مشکل و سختی و خرج برای ازدواج نمی دادند و ... بقیه اش را نمی گویم !!

یه ذره با گفته بعدیتون در تناقض نیست؟!
مرید علی;265309 نوشت:
پس مردها را هم اینقدر بد و نامرد و بی شرم نبینید لطفا ! من اگر بخواهم عشق را در نظر خودم برایتان بگویم ، اینطور میشود که : من عاشق و شیفته فلان خانم شده ام ، به دلیل اینکه همراه با وقار و متانت زیباست و زیباپسند و دارای اخلاقیاتی است که مرا شیفته خود میکند مثلا به شدت پرانرژی است یا خیلی سحرخیز است یا خیلی خوش ذوق است و از همه مهمتر به شدت مرا درک میکند ! ( حقیقتا اگر عاشق کسی بودم ، بهتر میتوانستم برایتان توصیف کنمش ! ) حقیقتا در این فاکتورها هیچگونه عامل شهوانی دیده نمی شود و به شخصه بیشتر شیفته روحیات و اخلاقیات یک خانم خواهم بود و مطمئنا عموم مردان نیز با همین تفکر پا در عرصه ازدواج می گذارند . البته مردان بی شرمی را که به دلایلی نظیر ثروت پدری یک دختر به سمت آنان میروند را داخل مردان عاشق و دوستدار همسر نمیدانم. ( حساب آنان یقینا با خداوند عادل و حکیم است ) امید که توجیه شده باشید و اینطور درباره مردان فکر نکنید .

البته بازم تکرار میکنم من با نظر ایشون(شروع کننده ی تاپیک!) موافق نیستم!
تروخدا دوباره سوء بداشت نشه!!!!!
اینجام کار به جاهای باریک بکشه!(متوجه منظور شما نشدم!)

[="Blue"]با سلام .

فکر میکنم بیشتر از تناقض یک توازی و یک همسویی و همجهتی داشته باشند ؛ یعنی در عین شیفتگی اخلاقی و ذاتی ، برطرف کردن نیازها - مخصوصا نیاز جنسی - هم هست.

به نظرم شما یک مقداری یک بعدی تشریف دارید ( از بحث تاپیک دیگرمان هم مشخص بود ! ) چه اشکالی دارد که هردو اینها همزمان با هم باشند . زن میگیریم برای این و آن نه این یا آن . فرق « و » با « یا » که دیگر مشخص است !! [/]:Moteajeb!: :Gig:

hoorshid;265872 نوشت:
:ghamgin::ghamgin::ghamgin:
فک کنم این متن کمک کنه:
مرد بنده شهوت خویشتن است

کجای این درسته/////

مرد اگه صبور نبود بنده شهوته؟//////

پس مرد بنده شهوت نیست چون اگه باشه صبور نیست و نداشتن صبر که گناهه/////

در مورد تیتر
با توجه به آیه "ما زن,مرد را زوج آفریدیم" پس ازدواج درجه اول سنت اول الله و پیامپر است . تشکیل خانواده مشت محکمی بر شیطان است .

mohammad+ali;265883 نوشت:
چه کسی همچین غلطی گفته؟//// کجای این درسته///// مرد اگه صبور نبود بنده شهوته؟////// پس مرد بنده شهوت نیست چون اگه باشه صبور نیست و نداشتن صبر که گناهه///// در مورد تیتر با توجه به آیه "ما زن,مرد را زوج آفریدیم" پس ازدواج درجه اول سنت اول الله و پیامپر است . تشکیل خانواده مشت محکمی بر شیطان است .

توروخدا ناراحت نشین!
فقط نقل از کتاب شهید مطهری بود!(خودشم مرد بوده دیگه به هر حال!!!)اگه پست رو توهین میونید حذفش کنم!

ولی من واقعا نمیخواستم توهین کنم!

جناب مرید علی گفت اینا در منابع اسلامی نیست خواستم نمونه بیارم که هست!

بازم اگه فکر میکنید توهین شده بهتون عذر میخوام!:Gol:
mohammad+ali;265883 نوشت:
چه کسی همچین غلطی گفته؟//// کجای این درسته///// مرد اگه صبور نبود بنده شهوته؟////// پس مرد بنده شهوت نیست چون اگه باشه صبور نیست و نداشتن صبر که گناهه/////
کاملا رسته!!!:ok:
مرید علی;265880 نوشت:
با سلام . فکر میکنم بیشتر از تناقض یک توازی و یک همسویی و همجهتی داشته باشند ؛ یعنی در عین شیفتگی اخلاقی و ذاتی ، برطرف کردن نیازها - مخصوصا نیاز جنسی - هم هست. به نظرم شما یک مقداری یک بعدی تشریف دارید ( از بحث تاپیک دیگرمان هم مشخص بود ! ) چه اشکالی دارد که هردو اینها همزمان با هم باشند . زن میگیریم برای این و آن نه این یا آن . فرق « و » با « یا » که دیگر مشخص است !!

من که گفتم نظر شروع کننده تاپیک رو تایید نمیکنم!
خواهشا یه ذره خوشبینانه پستهای منو بخونید!!
بنده متوجه منظور شما
نشدم!توضیح بیشتر خواستم همین!!!!

mona690;257472 نوشت:
اصلا معنی عشق
از نظر اقایون چیه؟؟

خانم های محترم ایا اجازه میدین اقایون در جواب دوستمون نظر بدن

هی بحث منحرف میشه

guest;265918 نوشت:
خانم های محترم ایا اجازه میدین اقایون در جواب دوستمون نظر بدن هی بحث منحرف میشه

کاملا موافقم!
چون تا حالا خیلی از جواب ها دو پهلو بود!
(
ببینید برای یه خانم معمولی!!!!ــ منظورم از معمولی کسیه که نشینه پای فیلمای ناجور و خلاصه خودش یه جورایی...! ــ جواب سوالم صریحتا نه خواهد بود!ولی اینجا در مورد اقایون من چنین چیزی ندیدم!البته انتظارم ندارم اینطور باشه!به هر حال زن و مرد باهم تفاوتهایی دارند!....)
به هر حال منتظر نظرات دوستان هستم!

اگر انگیزه اصلی مردان از ازدواج روابط جنسی باشه دیگه اونا چه فرقی دارن با حیوانات؟
اگر این مطلب درست باشه اونا میتونن به روشهای دیگه زیادی نیاز خودشون رو برطرف کن،مثلا یک مرد در کشورهای دیگه،بدون ازدواج نیازهای جنسی خودش رو میتونه بر طرف کنه پس چرا همون آدم میاد و ازدواج میکنه،این جمله که مردا صرفا بخاطر نیازهای جنسی ازدواج میکنن یک حرف باطلیه
نمیدونم چطور بگم متوجه بشین،مثلا شما ذاتا دوست دارید فلان کارو بکنید،خوب مردا هم ذاتا دوست دارن خانواده تشکیل بدن،فرزند داشته باشن و زندگی کنن،مردا هم محبت سرشون میشه،علاقه و عشق سرشون میشه، فقط ظاهرا اینا رو نمیتونن بروز بدن

بنظرم معلومه که تنها هدف آقایون نیاز جنسی شون نیست
اونا هم دل دارن و عاشق همسرشون میشن ، عاشق رفتار و اخلاق و خود خانمشون
ولی خیلی از آقایون متاسفانه نمیتونن این عشقو به زبونشون بیارن و بگن:Mohabbat:
همسر عزیزم دوست دارم.....................
و احتمال داره کسی که همسرشو هنوز کامل نشناخته اینطور فکر کنه که همسرش تنها اونو برا...........
و نگاهش به آقایون تغییر کنه
اصلا قبول ندارم که تنها هدفشون از ازدواج تنها اون نیازه.

با سلام
نياز مردان به مسائل جنسي با نياز خانمها متفاوته . نياز آقايون مثل نياز به غذاست و بايد رفع بشه اما خانمها اينطور نيست يا حداقل بگم به اين شدت نيست . ميشه گفت مثل نياز خانمها به دوست داشته شدن از طرف همسرشونه
اينوكه ميگم يك تحقيق روانشناسيه : از خانمها پرسيدن اگه همسرتون شمارو دوست نداشته باشه آيا ميتونيد با او زندگي كنيد ؟ 90 درصد شون گفتند اصلاً نميتونيم اما اين سوال رو كه ازآقايون پرسيدند جوابشون اين بود : كه خيلي براشون مهم نيست .
بيشتر كاركرد مغز آقايون در باره مسايل جنسيه اما خانها درباره لباس و كفش و ديگر مسائله و فقط قسمت كمي از ذهنشونو اشغال ميكنه . پس اين موضوع باعث ميشه كه خانمها اينطور فكر كنند كه آقايون اونا رو بخاطر مسائل جنسي ميخوان اما اونها رو دوست ندارند . كه اين اشتباهه

والسلام

نه انگیزه ی مردان نمیتونه بد باشه چرا که در این صورت دیگه نیازی به ازدواج نیست چون ازدواج دست و پاشونو میگیره و آزادی ندارن...
مردان ازدئواج میکنن تا زندگی شونو آغاز کنن و رو به سوی پیشرفت بذارن که نیاز به یه همسفر دارن که کمکشون کنه و کنارشون باشه .....
اما انگیزه زن ها از ازدواج و نمیدونم چیه؟!

hoorshid;257862 نوشت:
البته در مورد سوالی که ایشون مطرح کردن بنده خیلی نمیدونم ولی همین قدر اطلاع دارم که به هیچ عنوان نگاه و میل جنسی زن و مرد مثل هم نیست!و واضح است که این مورد در مردان بسیار بیشتر از زنهاست!

من بر عکس فکر می کنم. تحقیقات نشون می ده زن ها از رابطه ی جنسی لذت بیشتری می برند.

سلام
خانم مونا به نظر من نیازهای جنسی ۱۰ ٪ دلایل برای ازدواج البته برای مردان من خودم یه جوری الان دارم احساس بلاتکلیفی میکنم همیشه دیگران رو مقصر میدونم برای مشکلاتم و زیاد سر کار نمیرم چون یه هدف مشخص ندارم البته این رو هم بگم بیشتر کسانی که میخوان نیازهای جنسی شون رو بر طرف کنن رو به ازدواج موقت میبرن البته دیدم کسانی که به خاطر نیاز جنسی این کار رو میکنن این رو هم بگم همون طور که مرد توقع داره نیازهای جنسیش توسط زن برطرف بشه زن هم ۱۰ برابر بیشتر از مرد این توقع رو داره من متاهل نیستم ولی به نظر من مسایل جنسی باعث میشه که زن و مرد از دغدغه های روز مره دور بشن و یه طوری خودمونی باشن من به شخصه اگر تصمیم گرفتم ازدواج کنم اولین موضوعی که به همسرم میگم اینه که زندگی و متاهل شدن برای من مسایل جنسی و .. نیست بلکه برای تکامل من برای امیدوار شده برای زندگی و برای این که با هم تا پیر شدن مثل یک دوست باشیم و هر کدوم زود تر مریض شدیم اون یکی اون یکی رو پرسداری کنه
من الان مجرد هستم و نیاز های جنسی دارم درست سخت تا خودت رو کنترل کنی ولی باید و مجبوری چون اگه بخوای مثلا ازدواج کنی یا ازدواج موقت کنی چند سال عقب میفتی صبر میکنم تا شاید کسی پیدا شد که شرایط منو قبول کرد و یکم از نظر مالی بهتر بشم با این که الان هیچ چیز ندارم ولی هنوز یکم امید دارم
زندگی از نظر من بازی تحمیل شده ای هست که کمی عجله یا کم کاری کنی می بازی یا باید ببری یا باید ببازی
ارزوی موفقیت و بهترین زندگی متاهلی برای دوستان مجرد در سایه خدا

هدف از ازدواج در تک تک افراد متفاوته و شاید نشه گفت خانم ها اینطورند، آقایون اون طور. خانم ها: می خوام با ازدواج به آرامش برسم. می خوام به یکی تکیه کنم. باید ازدواج کنم که سنم بالا نره که بم بگن....... . دخترای فامیل ازدواج کردن فقط من موندم. آقایون: من زن می خوام. زن می گیرم منو آدم حساب کنن. به ازدواج احتیاج دارم. برای خودم مردی شدم و....... . این حرفایی هست که شاید خودمون و یا از زبون اطرافیان شنیده باشیم. میگن برای آقایون ازدواج کردن درصد بیشتری از رضایت رو به دنبال داره( خود ازدواج) اما برای خانم ها رضایتمندی به شیوه زندگی کردن در کنار همسرشون بستگی داره. بعضی دخترا ازدواج میکنن برای فخر فروشی به دخترای فامیل . بعضی بدنبال رنگ سال، لباس و غیره هستند. اینا دلایل ازدواج برخی آدمهاست که ناخوشاینده اما باور کنیم در جامعه ما هنوز آدمهایی هستند که دینشون براشون مهمه، فرقی نمیکنه آقا یا خانم. وقتی خداوند در انسان چیزی به ودیعه گذاشته اگر دیدیم از مرز انسانیت خارج شدبدونیم کوتاهی از خودمون بوده. ازدواج نصف دینه ،حساب و ریاضیات میگه این مقدار یعنی خیلی زیاد. خانم های محترم به همه مردها به یک موجود حیوانی( با عرض معذرت) نگاه نکنید، متاسفانه خیلی از مردها همون چیزی هستند که خانم ها فکر می کنن. آقایون محترم یکم بیشتر به همسرتون توجه کنید.خانم ها آقایون اگه مباحث روانشناسی رو به مبانی دینی ترجیح می دید و یا عکس این حالت قبل از ازدواج، حین زندگی مشترک به دستورات اسلام توجه کنیم. خیلی طولانی شد، احتمالا خسته کننده شد، باور داشته باشیم اسلام چنان زن و مرد رو تعریف کرده که کسی ضرر نکنه. اسلام رو دوست دارم گرچه هیچی ازش نمی دونم اما عزیزه. یاحق

kocholo;270884 نوشت:
نه انگیزه ی مردان نمیتونه بد باشه چرا که در این صورت دیگه نیازی به ازدواج نیست چون ازدواج دست و پاشونو میگیره و آزادی ندارن...
مردان ازدئواج میکنن تا زندگی شونو آغاز کنن و رو به سوی پیشرفت بذارن که نیاز به یه همسفر دارن که کمکشون کنه و کنارشون باشه .....
اما انگیزه زن ها از ازدواج و نمیدونم چیه؟!

انگيزه زن ها ميخواهند يك تكه گاه داشته باشند
كو تكه گاه:Gig:

امیر حسین999;271202 نوشت:
من بر عکس فکر می کنم. تحقیقات نشون می ده زن ها از رابطه ی جنسی لذت بیشتری می برند

سلام
به نظر من تحقيقات همه و همه امري نسبي هستند و نه ميشه گفت خانم لذت بيشتري ميره و نه آقا.قطعا اين لذت هر اندازه كه هست بستگي به جنسيت اونها كافي است و اصلا نميشه مقايسه كرد.
خدا زن و مرد را در شرايط مختلف به لحاظ جسمي و روحي قرار داده است و نميشه بين اونها مقايسه دقيقي انجام داد.
مثلا ميشه 2 مرد را با هم مقايسه كرد چون هم جنسند اما مقايسه دو جنس مخالف را فكر نميكنم درست باشه.

سيد1359;270881 نوشت:
با سلام
نياز مردان به مسائل جنسي با نياز خانمها متفاوته . نياز آقايون مثل نياز به غذاست و بايد رفع بشه اما خانمها اينطور نيست يا حداقل بگم به اين شدت نيست . ميشه گفت مثل نياز خانمها به دوست داشته شدن از طرف همسرشونه
اينوكه ميگم يك تحقيق روانشناسيه : از خانمها پرسيدن اگه همسرتون شمارو دوست نداشته باشه آيا ميتونيد با او زندگي كنيد ؟ 90 درصد شون گفتند اصلاً نميتونيم اما اين سوال رو كه ازآقايون پرسيدند جوابشون اين بود : كه خيلي براشون مهم نيست .
بيشتر كاركرد مغز آقايون در باره مسايل جنسيه اما خانها درباره لباس و كفش و ديگر مسائله و فقط قسمت كمي از ذهنشونو اشغال ميكنه . پس اين موضوع باعث ميشه كه خانمها اينطور فكر كنند كه آقايون اونا رو بخاطر مسائل جنسي ميخوان اما اونها رو دوست ندارند . كه اين اشتباهه
والسلام

آق من ازدواج نكردم ولي هدفم از ازدواج اينه:
استقلال داشته باشم از هر نظر
دوس دارم كه يه خانواده رو اداره كنم
اون جوري كه خودم دوس دارم زندگي كنم
يه همراه ميخوام واسه زندگي يكي كه بهم تكيه كنه يه نفر رو واسه لحظه هاي خوشي و غم تا آخر عمرم مي خوام
يكي كه به زندگي رنگ بده بگه بخنده از سر كار ميايم بريم تو آغوش محبتش يكي كه واقعا با شور و با شعور باشه
خلاصه يه شريك ميخوام

اما اما اما نياز جنسي هم از مهمتريناشه

واما در آخر آخر دختر خوب خيلي خيلي كم شده تقريبا ناياب شده دختر هم دخترهاي ايران قديم مشتي بودن

یعنی جی که دختر خوب نایاب شده؟!
اصلا این حرف رو قبول ندارم.. شما یکم چشماتونو بازتر کنید حتما می بینید.

طول موج خدا;273209 نوشت:
یعنی جی که دختر خوب نایاب شده؟!
اصلا این حرف رو قبول ندارم. می خواین شما یکم چشماتونو بازتر کنید حتما می بینید.

راست ميگه دگه دختر فراوونه
بگيد كار ناياب شده خلا33333333333333333333

درسته شریک خوب واقعا سخت گیر میاد، ولی از قدیم گفتن جوینده یابنده است. توکل بر خدا

حسن69;271781 نوشت:
انگيزه زن ها ميخواهند يك تكه گاه داشته باشند

البته منظور من بیشتر توضیح در مورد معنای عشق بود که در مورد زنها تو پست اول توضیح دادم
ولی با خوندن نظرات دوستان دارم به این نتیجه میرسم که اونچه من از روانشناسان شنیدم و مقداریش رو تو اولین پست نوشتم تا حد بسیار زیادی درسته

چون اقایون اکثرشون گفتن که انگیزشون از ازدواج مستقل شدن است.

این میتونه انگیزه ی ازدواجی باشد که قبل از اون علاقه ایجاد نشده و البته به نظر من اصلا هم خوب نیست چون این انگیزه قابل حذف شدن است و اگر انگیزه های ازدواج حذف بشه بنیان خانواده متزلزل میشه....

از طرف دیگه تاپیک های زیاد دیگه ای هم تو این سایت بود که از درد دل خیلی از اقایان جوان میگفت که امکان ازدواج ندارد ولی نیاز به ازدواج در او خیلی زیاد است به خصوص با وضع حجاب الان جامعه

خب همه ی اینا یعنی خود این مسئله هم یک انگیزه بزرگ مردها برای ازدواج است و نمیشه پست اول رو کاملا نفی کرد

درسته؟

اماامروزه اکثرمردابخاطرغرایزجنسی ازدواج میکنن

سلام..

خب؟؟؟
از اون بحثهايي كه اگر طومارشو بذارن باز كمه...اما ميشه يه خلاصه ايي از اون رو توضيح داد:

معمولا انگيزه ازدواج از نيازها و خلل ها و شكافهايي شروع ميشه كه نوجوداني درفرد ايجادو عميق ميشه(الان ميگن باز اين گيرداد به نوجواني:khandeh!:)

هيچ وقت نميشه گفت كه انگيزه ازدواج منحصرا فقط يك دليل ميتونه باشه مثلا فقط نيازهاي جسمي.

يافقط نياز به مسائل عاطفي..

هميشه ادغامي هست:
[=Arial Narrow]ادغام اين علل انگيزه ها:
جسمي(كه اين هم بستگي به نوع تنش ها و فشارهاي عاطفي داره..چون احساس شكسته شده در درون مردان آغاز كننده تشديد اين نيازهستش)،اثربحران زدگي در زمان نوجواني واول جواني،شكست عاطفي،خيال پردازي ذهن جوان وكشش خيال به سمت ماهواره ها و تبليغات رسانه،دوستان دراطراف دانشگاه خوابگاه و....،داشتن فشارونبوداحترام درخانه...

مثلا مردي كه زياددرخانه محكوم ميشه ويا به نظرش احترام نميذارن...واسه رفع اين عقده دوست داره زودازدواج كنه...وجالبه كه بعداز ازدواج باخانمش طوري رفتار ميكنه كه انگار رئيس محضشه...

البته اين جوررفتارها نسبي هستندونميشه گفت درهمه صدق ميكنه.

مردي كه زياداحترام ميبينه والبته برادربزرگه خونه هست و مسئوليت همه كارهادستشه دوست داره ازدواج كنه كه يك همدم ويك تكيه گاه داشته باشه كه بتونه مسئوليتهايش رو تقسيم كنه و هم دوش همسرش گام برداره....و ... .و...
اين مثال ها نشان ميده كه انگيزه از جاي خالي يك بخش درروح وروان مردان شروع به رشد ميكنه.

شما خانم هاميتونيد از آقا با پرسش انگيزه هاي اوواسه ازدواج به نوع نيازهاوخلل هاي او پي ببريد.

سلام
انگیزه من شنگول از ازدواج رسیدن به آرمان های امام است.فقط همین.:Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2)::Black (2):

[="indigo"]سلام
دوستان عزیز
من فکر می کنم شما بیشتر دنبال نقض یک فطرت خدادادی هستید یعنی میگید که نباید برای نیازهای جنسی ازدواج کرد در صورتیکه این نیاز باعث آرامش دوطرفه خواهد شد.
تصور کنید کسی را که برای ارضای نیازهای جنسی خودش که از حدود15 سالگی بروز کرده و برای رضای خدا تا حدود 25 26 سالگی خودسازی و صبر کرده.
اول: چه چیزی شاخصه بارز این مرده؟ بله تقوای الهی این فرد. این فرد برای رضای خدا تحمل کرده تا از راه حلال به خواسته هاش برسه پس مرد قابل اعتمادی برای یه زنه هرچند که ممکنه ایراداتی هم داشته باشه که قابل رفعه(برعکسش هم برای زن صادقه).
دوم: این دو نفر پس از ازدواج برای هم هستند، فقط و فقط برای هم. پس حس مالکیت هر دو ارضا خواهد شد.
سوم: روابط جنسی و زناشویی باعث آرامش شده و حس رضایت هر دو طرف را فراهم می کنه. زیاد پیش میاد که در طول زندگی زناشویی مشکلات و ناراحتی هایی پیش میاد اما بعضی مواقع یه دعوای سخت هم می تونه با یه رابطه جنسی مثبت، فضای آرامی رو در خانواده فراهم کنه. این نشون میده که چقدر آرامش بخشه.
بیایید تمرکز خودتون رو بجای اینکه بذارید رو انگیزه جنسی، بذارید رو انگیزه های روحی و روانی طرفین.
هیچ وقت هم یه طرفه قضیه رو نگاه نکنید چون روابط زناشویی دوطرفه هست پس باید نیازهای عاطفی و جنسی هردوطرف رو باهم بررسی کنید نه اینکه تمرکزتون بره فقط رو مرد یا فقط رو زن.
موفق و پیروز باشید.[/]

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.
اولین انگیزه برای ازدواج نیاز جنسی هست و هرکس غیر این رو بگه داره خودش رو گول میزنه و دروغی بیش نیست.بچه ای که تازه به دنیا میاد نمیتونه روزه بگیره و مجبوره غذا بخوره و قوی بشه و سپس قوتش برسه تا بتونه روزه بگیره.پس نمیشه همون اول ازدواج به فکر محبت کردن بود بعد نیاز جنسی!!!
و خانم هایی هم که میگن تکیه گاه میخوان دروغی بیش نیست.چه تکیه گاهی بهتر از خانه و خانواده؟پس چرا ازدواج میکنن؟
نیاز روحی روانی میخوان؟چه محبتی بهتر از محبت پدر و مادر که برای بچشون جون هم میدن؟
پس چه بخواهیم چه نخواهیم همینه که هست و نیاز های دیگه هم بعداً میاد.
مهم تر از همه اینه که اگر فقط با فکر نیاز جنسی بری جلو برای ازدواج مشکل ساز خواهد شد.چون نیاز های دنیایی و مادی تمام شدنی و سیر شدنی هستند اگر شخص انسان حریص نباشه و مومن باشه براش یه بشقاب غذا هم کافیه....
هیچ انسانی نیست که همیشه شکمش سیر باشه!!!
وقتی هم که سیر شد هرچی غذای خوشمزه هم جلوش بذاری نمیخوره!!!
و کسی هم که فقط برای رفع نیاز جنسی ازدواج کنه...بعد از برطرف کردن نیاز ظرفارو سر سفره میذاره و میره اصلاً انگار نه انگار سر سفره آدم نشسته....
فلذا برخی افراد هستند علاوه بر اینکه به فکر سیر کردن شکم خود هستند به فکر سیر شدن بقیه هستند(مثلاً سر سفره کمتر غذا بر میدارن).توی جمع کردن سفره به پدر و مادرشون کمک میکنن و به وسیله نیاز هاشون(شکمشون) محبت خانواده و پدر و مادر رو جلب میکنن.
چه خوبه که فکر انسان برای برطرف کردن نیاز جنسی جلب رضایت و محبت همسر باشه.
یا علی:Gol:.
[/]

[="navy"]در کل با صحبتهای ابتدایی جناب علی موافقم ولی فکر می کنم کمی از بحث منحرف شدند.
واقعا معنای صحبتهای میانی و انتهایی شما و ربط آن را به موضوع متوجه نشدم.
خوشحال می شوم بیشتر توضیح دهید.
موفق و پیروز باشید...[/]

عــــلی;308136 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

و خانم هایی هم که میگن تکیه گاه میخوان دروغی بیش نیست.چه تکیه گاهی بهتر از خانه و خانواده؟پس چرا ازدواج میکنن؟
نیاز روحی روانی میخوان؟چه محبتی بهتر از محبت پدر و مادر که برای بچشون جون هم میدن؟
.

مشکل شما اینه که همه چیز رو از جنبه خودتون میبینید شما مردید توقعی نیست بتوانید نیازهای یه دختر رو بفهمید چون مردها و زن ها از نظر علمی ثابت شده توی دو دنیای متفاوت زندگی میکنند چیزی که واسه یه زن مهمه شاید واسه یه مرد خنده اور باشه و بالعکس!!!

خودتون میدونید که ادم همه چیزش رو نمی توانه از خانواده بگیره گاهی وقت ها ادم حاضره حرفش رو به یه دوست غریبه بزنه اما به خانواده اش نگه شما خودتون رازهای ندارید که فقط دوست های صمیمی تون میدانند!!!

محبت پدر و مادر هم تمام میشه اونم وقتی که دیگه توی این دنیا نباشند پدر و مادر که عمر نوح ندارند!!!!

نیاز جنسی هم واسه خانم ها هست نمیشه انکار کرده اما توی درجه چندم اهمیت هست اگه فقط نیاز جنسی بود این همه زن بیوه نداشتیم که به خاطر محبتی که به شوهر اولشون داشتن تجرد رو انتخاب کردندنیاز عاطفی برای یه زن یعنی بالاتر از همه چیزهای زندگیشه

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

majid-torabi;308157 نوشت:
واقعا معنای صحبتهای میانی و انتهایی شما و ربط آن را به موضوع متوجه نشدم.

خلاصه مطلب اینکه مهمترین چیزی که باعث میشه انسان ازدواج کنه نیاز جنسی هست اما باید بسیار مراقب بود و با فکر و تامل جلو رفت و نباید فقط با این دید جلو رفت که برای برطرف کردن این نیاز ازدواج کند چون خطرناک و خطرساز هست و انسان در زندگی شکست خواهد خورد.چون انسان سرکش و عجول هست و ممکنه بعد از برطرف کردن نیازش نتونه بر نفس خودش غلبه کنه و سرکشی کنه.

☀ستوده ☀;308273 نوشت:
مشکل شما اینه که همه چیز رو از جنبه خودتون میبینید شما مردید توقعی نیست بتوانید نیازهای یه دختر رو بفهمید چون مردها و زن ها از نظر علمی ثابت شده توی دو دنیای متفاوت زندگی میکنند چیزی که واسه یه زن مهمه شاید واسه یه مرد خنده اور باشه و بالعکس!!! خودتون میدونید که ادم همه چیزش رو نمی توانه از خانواده بگیره گاهی وقت ها ادم حاضره حرفش رو به یه دوست غریبه بزنه اما به خانواده اش نگه شما خودتون رازهای ندارید که فقط دوست های صمیمی تون میدانند!!! محبت پدر و مادر هم تمام میشه اونم وقتی که دیگه توی این دنیا نباشند پدر و مادر که عمر نوح ندارند!!!! نیاز جنسی هم واسه خانم ها هست نمیشه انکار کرده اما توی درجه چندم اهمیت هست اگه فقط نیاز جنسی بود این همه زن بیوه نداشتیم که به خاطر محبتی که به شوهر اولشون داشتن تجرد رو انتخاب کردندنیاز عاطفی برای یه زن یعنی بالاتر از همه چیزهای زندگیشه

توی پست قبلیم توضیح کافی دادم.شما نمیتونید با این افکار راحت پشت کامپیوتر بگید من به چیزهای به اصطلاح مهم تر فکر میکنم و جنس دختر ها به اصطلاح لطیف و فلانه و ....در صورتی که گفتم دروغی بیش نیست.من شما رو نگاه نمیکنم بیرون توی جامعه رو نگاه میکنم که هزاران دختر و پسر با هر وضعی برای برطرف کردن نیاز هاشون غافلانه گناه میکنن و لباس های انچنانی میپوشن.

شخصاً دوستی بهتر از پدر و مادرم نمیبینم.تاحالا نشده چیزی رو به دوستام بگم که به پدر و مادرم نگفته باشم.اتفاقاً برعکس چیزایی رو به اونها میگم که به صمیمی ترین دوستام هم نمیگم.اینکه شما خجالت میکشید و یا نمیخواهید با پدر و مادرتون در میون بذارید به خاطر فاصله شما از اونهاست و ارتباطی با مطالبی که بنده عرض کردم نداشت بزرگوار!
شما به هرکس از نظر احساسی بیشتر نزدیک باشید بیشتر میتونید حرفاتون رو بهش بزنید.یکی از علت های انحرافات جوون های جامعه اسلامی همین دوری از پدر و مادر هاست.بچه ها ته دلشون رو پیش پدر و مادرشون خالی نمیکنن و میرن پیش دوستاشون وقتی هم که دوستاشون نتونستن کاری براشون انجام بدن یا درکشون کنن میرن سراغ نامحرم!!!

در مورد مساله دوم که مطرح کردید هم فکر نمیکنم دلیل مناسبی باشه...اگه بحث معرفت هست خوب چه کسی بهتر و بامعرفت تر از پدر مادرشون؟از همون اول ازدواج نکنن و پیش خودشون اینطور فکر کنن که من هیچ نیازی به ازدواج ندارم چرا باید ازدواج کنم وقتی که بهتر از پدر و مادرم و خانواده من نیستند پس تا آخر عمرم مجرد میمونم؟منکه کسی رو ندیدم اینطوری فکر کنه و ازدواج نکنه!!!!
اونایی که نمیخوان ازدواج کنن دلیل فشار روحی و شاید هم کهولت سن باشه و یا اینکه به خاطر حرفای خانواده هاست و هیچ ارتباطی به نیاز ها نداره شایدم طرف بعد از ازدواج این رو در خودش دیده که نیاز جنسی نداره که ازدواج کنه وگرنه مگه میشه ادم نیاز عاطفی نداشته باشه؟غیر ممکنه!!!
به یکی گفتن چرا ازدواج نمیکنی گفت حقیقتش قصدش رو ندارم.گفتند ازدواج قصد نمیخواد خواستگار میخواد!!!
بهتره سر خودمون رو شیره نمالیم!!! این طبیعت انسان هست و انکار کردنش کار بیهوده ای هست.

یاعلی.[/]

ببخشید چرا دنبال انگیزه می گردید؟
خوب هر کسی وقتی تصمیم به یه کاری می گیره به خاطر اینه که یه سودی براش داره!درسته؟
خوب اگه بخوان اهدافشون رو بگن می گن برای خودشون این کار رو کردن!اما خدا این نیازهایی که گذاشته، باعث شده همه ازش استفاده کنن!
مثلا خانمی که همسرش زیاد به دردودلش بها نده هم نمی ره طلاق بگیره
یا آقایی که از لحاظ مسایل جنسی از خانمش راضی نیست هم نمی ره یه زن دیگه بگیره!استثناها رو ول کن!
چرا؟!چون فهمیدن زندگی غیر از نیازهای اولیه است!چیزای دیگه ای هم هست!
گر چه بایید همه ی نیازها رفع ورجوع بشه!
یه چیز دیگه، خیلی از خانم هایی که مجردن برای اینکه زیاد به پدر و مادر فشار نیارن میرن سر کار اما خونه ی شوهر این طوری نیست!پس اونام به خاطر پوله؟؟؟
اگه هم بگن برای رضای خداست که می گین هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیره!!
خوب چی بگن؟؟؟

عــــلی;308339 نوشت:

شخصاً دوستی بهتر از پدر و مادرم نمیبینم.تاحالا نشده چیزی رو به دوستام بگم که به پدر و مادرم نگفته باشم.اتفاقاً برعکس چیزایی رو به اونها میگم که به صمیمی ترین دوستام هم نمیگم.اینکه شما خجالت میکشید و یا نمیخواهید با پدر و مادرتون در میون بذارید به خاطر فاصله شما از اونهاست و ارتباطی با مطالبی که بنده عرض کردم نداشت بزرگوار!
شما به هرکس از نظر احساسی بیشتر نزدیک باشید بیشتر میتونید حرفاتون رو بهش بزنید.یکی از علت های انحرافات جوون های جامعه اسلامی همین دوری از پدر و مادر هاست.بچه ها ته دلشون رو پیش پدر و مادرشون خالی نمیکنن و میرن پیش دوستاشون وقتی هم که دوستاشون نتونستن کاری براشون انجام بدن یا درکشون کنن میرن سراغ نامحرم!!!

در مورد مساله دوم که مطرح کردید هم فکر نمیکنم دلیل مناسبی باشه...اگه بحث معرفت هست خوب چه کسی بهتر و بامعرفت تر از پدر مادرشون؟از همون اول ازدواج نکنن و پیش خودشون اینطور فکر کنن که من هیچ نیازی به ازدواج ندارم چرا باید ازدواج کنم وقتی که بهتر از پدر و مادرم و خانواده من نیستند پس تا آخر عمرم مجرد میمونم؟منکه کسی رو ندیدم اینطوری فکر کنه و ازدواج نکنه!!!!
اونایی که نمیخوان ازدواج کنن دلیل فشار روحی و شاید هم کهولت سن باشه و یا اینکه به خاطر حرفای خانواده هاست و هیچ ارتباطی به نیاز ها نداره شایدم طرف بعد از ازدواج این رو در خودش دیده که نیاز جنسی نداره که ازدواج کنه وگرنه مگه میشه ادم نیاز عاطفی نداشته باشه؟غیر ممکنه!!!
به یکی گفتن چرا ازدواج نمیکنی گفت حقیقتش قصدش رو ندارم.گفتند ازدواج قصد نمیخواد خواستگار میخواد!!!
بهتره سر خودمون رو شیره نمالیم!!! این طبیعت انسان هست و انکار کردنش کار بیهوده ای هست.

یاعلی.

اگه خیلی حرف ها رو به پدر مادر نمیزنم و خیلی ها نمیزنند چون اونها توی عصر دیگه ای زندگی کردند پدری که 20 سالگی داماد شده مادری که 14 سالگی رفته خانه شوهر چه میفهمه نیاز جنسی چیست؟ و خیلی نیازهای دیگه!!!

من دارم خودم رو میگم اره شاید دخترهای باشی به سن بلوغ نرسیده دنبال ارتباط جنسی با پسران باشند و خیلی جلوتر از سن خودشون باشند با ماهواره های که توی خونه هاست بچه 4 ساله هم دچار بلوغ زودرس میشه چه برسه به دختر 18 ساله!!!

اما من که توی جمع دخترها مطمئنا بیشتر از شما بودم میبینم همون دختر بدلباسی و به قولی بدحجابی که میاد تو جامعه دنبال یه پسر نیست که نیاز جنسی اش رو تامین کنه اون که نیازی به دست و پا زدن نداره و بدحجاب و با ارایش غلیظ گشتن نداره چنین پسرهای که دنبال سواستفاده از دختر ها هستند فراوانند!!!!

چیزی که همون دختر بدحجاب دنبالشه یه حامی یه تامین کننده نیاز عاطفیش هست ( البته با روش غلط )..... پای صحبت خیلی هاشون بشینی حرفشون همینه که گفتم

ستوده ی عزیز خوب آقایون گمراه هم دنبال رفع نیازهاشون از طریق نامشروعند!
نیاز، نیازه و باید براش راه حل جست،می خواد متعالی باشه یا نامتعالی، اگه از راهش نری گمراهی

[="Green"][="seagreen"]سلام.

به نظرم بهتر باشه پاسخ این تاپیک رو آقایون بدن...

نظرات خانوم ها در اینجا مطرح نیست!

اگرچه انگیزه ها متفاوت هست...اما انکار کردن غریزه و توقع دیگری داشتن...بیهوده است!

یا علـــــــی.[/][/]

mona690;257472 نوشت:
در حالی که مردها هدفشون(حتی اگر در برهه ی کوتاهی روابط عاشقانه باشه در اصل و کنه قضیه)روابط جنسیه!

اما اونچه که در مورد اقایان گفته شد هم درسته؟!
اصلا معنی عشق
از نظر اقایون چیه؟؟

به نام خدا
سلام

عقاید همه مردها مثل هم نیست و من از طرف هم عقیده های خودم مینویسم نه همه مردها , همچنین من منظور از ازدواج را ازدواج دائم تلقی کردم و جوابم هم بر همین اساس است :

1- ازدواج تکلیفه - تکلیف من این هست که با یک دختر خانومی ازدواج کنم و تمامی نیاز های واجب ایشان را فراهم کنم .
2-وقتی میگن که همه مردها برای میل جنسی ازدواج میکنن ما هم میگیم اگر تکلیف به ازدواج دائم نبود ازدواج موقت میکردیم تا نیاز جنسی هم از بین بره ! پس ازدواج صرفا برای تامین نیاز جنسی نیست !
3- جامعه به ازدواج ما نیاز داره تا سالم بمونه - اگر من فرزندی نداشته باشم جامعه ای هم وجود نخواهد داشت یا اگر هم وجود داشته باشد طبق عقاید ما نخواهد بود - مثلا بچه های از راه زنا یا مثلا بچه های آزمایشگاهی به وجود میاد و جامعه ما را متفاوت خواهند کرد
4- عشق یعنی دوست داشتن خدا و انجام احکام خدا که یکی از این احکام اینه که وقتی ازدواج کردم همسرم را دوست داشته باشم و ظلمی هم در حقش نکنم .

لطفا اگر حرفام اشتباه است بفرمایید تا استفاده کنم .

نقل قول:
مردها از طریق چشم عاشق میشن(و زن ها از طریق گوش) و اینکه زن ها هدفی که از ازدواج دارند داشتن رابطه ی عاشقانه و محبت امیز است [="red"]قسمتهایی که در مورد زنها گفته شده که درسته![/]

خیلی از خانوم ها هم هستند که اصلا با این چنین حرفایی موافق نیستن ! دختر خانوم هایی که در آینده یکی از ستون های خانواده خواهند شد و فرزندانی را تربیت خواهند کرد که جامعه را خواهند ساخت آیا تنها با حرف زدن در گوششان عاشق می شوند ؟!

یا حق

به نام خدا.

سلام. ببخشید پیام بازرگانی وار یه سوالی میخواستم بپرسم.

حالا اگه انگیزه مرد ها بیشتر نیاز جنسی باشه تا نیاز روحی روانی اشکالی داره و ضعف مرد هاست و بده؟ یا مثلا اگه انگیزه خانم ها بیشتر نیاز روحی باشه بهشون سودی میرسه؟

اگر اینها درست باشه به این معنیه که زن ها فرشته های پاکی هستن که خیلی مظلومن ولی مرد ها یک مشت گرگ بی رحم و سودجو هستن؟ آیا به این معنیه که زن ها نیاز جنسی ندارن و یا مرد ها اصلا نیاز روحی ندارن؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

موضوع قفل شده است